Logički zadatak

poruka: 1.486
|
čitano: 482.871
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Zagonetke
16 godina
neaktivan
offline
Logički zadatak

Vjerujem da ovdje ima dosta genijalaca pa bi bilo lijepo da neki od njih ponudi rješenje ovog zadatka:-) Molim Vas samo bez gluposti:P

 

Ne postoji jedno jedino rješenje, već može bit više njih različitih. Rješenje je potrebno i objasniti!

 

Evo kako ide zadatak:

 

Osuđenik je u petak od sudca dobio osudu:"tijekom sljedećeg tjedna bit ćeš smaknut, od ponedjeljka do petka, ali dok ne dođemo po tebe nećeš znati za dan smaknuća."


Zatvorenik razmišlja: "neće me smaknuti u petak jer to je zadnji dan pa ako me ne smaknu do tada znat ću da je petak taj dan, petak dakle ne dolazi u obzir. Kako petak nije, nije sigurno ni četvrtak jer je četvrtak zadnji mogući dan pa ću u četvrtak ujutro to znati i neće me pogubiti, dakle 100% nije ni četvrtak. Itd... zaključujem da me neće smaknuti."


Krvnik je ipak došao u srijedu i pogubili su ga kako je sudac i rekao, jedan od dana sljedećeg tjedna i to iznenadan dan.


Gdje je greška? U razmišljanju ili izjavama?

 

 

Hvala, živiliSmijeh

"Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell." Gray Fox
16 godina
offline
Logički zadatak

U razmišljanju, jer ta logika vrijedi samo da nije petak.

Najkasnije u srijedu je mogao doći krvnik po njega jer još ne zna hoće li ili ne doći u četvrtak ujutro ili danas (ako je srijeda) pošto petak otpada kao mogućnost.

Tek u četvrtak ujutro bi došli do mogućnosti da razmišlja da će to biti tada jer jedino sutra (petak) ne dolazi u obzir.

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
15 godina
neaktivan
offline
Logički zadatak

tako i ja dado razmišljam.

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3.... Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
ja razmisljam ovak reko mu je sudac da ce ga pogubit i kaj ga boli kad ce ga pogubit kad dodu po njega znat ce :D
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak

Evo vam pa probajte ovo rješit

                               ____

                      ____l____l____   

                      l____l____l____l

                      l____l____l____l

                               l____l

Upute:

Imate 8 kocki u nih morate smjestit brojeve od 1-8.   ____

                                                                           ____l____l____   

                                                                           l____l_2___l____l

                                                                           l__1__l____l____l

                                                                                    l____l

Ali da brojevi nejdu po redu isto tako ni koso npr gore na slici ( 1,2 ili 2,3 ili 3,4....)

MAMUTI U ŠUMI. Kako brzo vrjeme leti kada se dobro zabavljaš.
16 godina
moderator
offline
RE: Logički zadatak

          7

    3    1    4

    5    8    6

          2

 

 

 

Evo jedan moj (slika): Morate nacrtati isto ovo, samo ne smijete prelaziti crtom preko crte.

 

 

 

EDIT: Da se osvrnem i na zadatak autora teme:

Moje razmisljanje:

Ne znam zasto je zakljucio da ga nece smaknuti. Mislim da je jedino za petak bio siguran, cak i cetvrtak je nesiguran jer nigdje sudac nije rekao da ce ujutro doci po njega, znaci mora citav cetvrtak da prodje u iscekivanju da bi bio siguran da ga nece smaknuti na taj dan.

Mijenjam stojadina s kukom, za fiću s kukom. Šifra: Kuku meni, kuku tebi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2008 21:55 (DrNasty).
15 godina
neaktivan
offline
Logički zadatak

Evo od mene jedan zadatak...

 

Kako znat koji šalter iz jedne sobe pali svjetlo u drugoj sobi(slika dolje) s tim da nevidite da li radi svijetlo sve dok ne uniđete u tu sobu, a u tu  sobu imate pravo unići samo jednom

zadatak zadatak
Čudo je naći djevicu ljeti na Zrću........
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2008 19:18 (skandalouz).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
je li dopušteno ostaviti otvorena vrata? :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2008 19:27 (itf4n).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
DrNasty kaže...

          7

    3    1    4

    5    8    6

          2

 

 

 

Evo jedan moj (slika): Morate nacrtati isto ovo, samo ne smijete prelaziti crtom preko crte.

 

 

 

EDIT: Da se osvrnem i na zadatak autora teme:

Moje razmisljanje:

Ne znam zasto je zakljucio da ga nece smaknuti. Mislim da je jedino za petak bio siguran, cak i cetvrtak je nesiguran jer nigdje sudac nije rekao da ce ujutro doci po njega, znaci mora citav cetvrtak da prodje u iscekivanju da bi bio siguran da ga nece smaknuti na taj dan.

 rjesio tvoje :)
Expect The Unexpected http://www.dark-hack.net
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
itf4n kaže...
je li dopušteno ostaviti otvorena vrata? :D
 nažalost ne, to sam i ja isto pito..:)
Čudo je naći djevicu ljeti na Zrću........
16 godina
neaktivan
offline
Logički zadatak

Onda je nemoguće.

 

Možeš npr. upaliti 2 i onda viditi radi li, ako ne radi onda je 3. Ali ako radi, ponovno imaš dvije mogućnosti.

15 godina
neaktivan
offline
Logički zadatak

moguće je, samo treba razmislit...

Čudo je naći djevicu ljeti na Zrću........
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
skandalouz kaže...

Evo od mene jedan zadatak...

 

Kako znat koji šalter iz jedne sobe pali svjetlo u drugoj sobi(slika dolje) s tim da nevidite da li radi svijetlo sve dok ne uniđete u tu sobu, a u tu  sobu imate pravo unići samo jednom

 Je li možda drugi šalter pali svijetlo u toj drugoj sobi?Neodlučan
ASUS P5Q DELUXE,INTEL CORE 2 DUO E8500,NVIDIA 9800 GX2,SEAGATE BARRACUDA 320GB,CORSAIR TWIN2X2048-6400C4,CORSAIR HX 620W Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. OSVETA JE MOJA,JA ĆU JE VRATITI.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
skandalouz kaže...

Evo od mene jedan zadatak...

 

Kako znat koji šalter iz jedne sobe pali svjetlo u drugoj sobi(slika dolje) s tim da nevidite da li radi svijetlo sve dok ne uniđete u tu sobu, a u tu  sobu imate pravo unići samo jednom

 Upališ prvi šalter i čekaš dosta vremena, ugasiš ga, upališ drugi i uđeš u sobu. Ako svjetlo gori - šalter 2, ako ne gori popipaš svjetlo - ako je žarulja vruća - šalter 1, ako je hladna šalter 3Cool

ako se svijetlosni izvor (ili žarulja) grije - ako nije onda zanemarite ovo moje razmišljanje
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
15 godina
neaktivan
offline
Logički zadatak

Bravo care....

Čudo je naći djevicu ljeti na Zrću........
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2008 20:20 (skandalouz).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
skandalouz kaže...

Nije važno koji šalter pali važno je na koji način znati da taj šalter pali... u nekim slučajevima može bit i drugi...

 

evo da pomognem ima veze s toplinom...

 I je ova moje gornje mišljenje točno?
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
offline
Logički zadatak

Ak sam u sobi u kojoj su šalteri i ak jedan služi za sobu (predpostavlja se valjda) , tj. upaljen je, onda ga ugasim i probam ostala dva-svaki daje iskru ak, tj. ak se negdje upali svjetlo, a samo su 2 sobeNamigiva

Ak je pak mrak u sobi u kojoj su šalteri onda opet istom tehnikom, naravno, nelogično je da je tamo mrak jer onda ne bi videl šaltere...

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
Paolo2612 kaže...
skandalouz kaže...

Evo od mene jedan zadatak...

 

Kako znat koji šalter iz jedne sobe pali svjetlo u drugoj sobi(slika dolje) s tim da nevidite da li radi svijetlo sve dok ne uniđete u tu sobu, a u tu  sobu imate pravo unići samo jednom

 Upališ prvi šalter i čekaš dosta vremena, ugasiš ga, upališ drugi i uđeš u sobu. Ako svjetlo gori - šalter 2, ako ne gori popipaš svjetlo - ako je žarulja vruća - šalter 1, ako je hladna šalter 3Cool

ako se svijetlosni izvor (ili žarulja) grije - ako nije onda zanemarite ovo moje razmišljanje
 Bravo :)
16 godina
neaktivan
offline
Logički zadatak

Imam jedno pitanje:

 

Jednom davno je moj buraz rješavao neki logički zadatak, a ja ne znam koji. Molim vas da mi pomognete pronaći taj zadatak.

 

Mislim da je taj zadatak napravio Einstein, ali nisam ziher. Znam da je bilo 5 kuća različitih boja s 5 pasa, bilo je 5 vrsta cigareta i samo se toga sjećam. Ne znam što je točno trebalo napraviti u zadatku samo znam da nije bio lagan. Ja sam bio još premali da ga skužim...

And the people bowed and prayed To the neon God they made. And the sign flashed out its warning, In the words that it was forming. Simon & Garfunkel - The Sound of Silence
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
i_rambo_plache kaže...

Imam jedno pitanje:

 

Jednom davno je moj buraz rješavao neki logički zadatak, a ja ne znam koji. Molim vas da mi pomognete pronaći taj zadatak.

 

Mislim da je taj zadatak napravio Einstein, ali nisam ziher. Znam da je bilo 5 kuća različitih boja s 5 pasa, bilo je 5 vrsta cigareta i samo se toga sjećam. Ne znam što je točno trebalo napraviti u zadatku samo znam da nije bio lagan. Ja sam bio još premali da ga skužim...

 Da nije ovaj?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Logički zadatak

Pet kuća je obojeno u pet različitih boja. U svakoj kući živi osoba druge nacionalnosti; tih pet vlasnika piju određeno piće, sviraju određeni instrument i drže određene kućne ljubimce; nijedan vlasnik nema istog ljubimca, instrument ili piće.

Na osnovu navedenih podataka odgovorite: Tko drži ribice?

Poznati podaci:

Britanac živi u crvenoj kući,
Šveđanin drži pse,
Danac pije čaj,
Zelena kuća je lijevo od bijele kuće,
Vlasnik zelene kuće pije kavu,
Osoba koja svira violinu uzgaja ptice,
Vlasnik žute kuće svira klavir,
Vlasnik srednje kuće pije mlijeko,
Norvežanin živi u prvoj kući,
Čovjek koji svira trubu živi pored onog koji drži mačke,
Čovjek koji drži konje živi pored onog koji svira klavir,
Vlasnik koji svira harmoniku pije pivo,
Nijemac svira gitaru,
Norvežanin živi pored plave kuće,
Čovjek koji svira trubu ima susjeda koji pije vodu.

 

EDIT: brzi covjek....

Čudo je naći djevicu ljeti na Zrću........
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2008 22:34 (skandalouz).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
i_rambo_plache kaže...

Imam jedno pitanje:

 

Jednom davno je moj buraz rješavao neki logički zadatak, a ja ne znam koji. Molim vas da mi pomognete pronaći taj zadatak.

 

Mislim da je taj zadatak napravio Einstein, ali nisam ziher. Znam da je bilo 5 kuća različitih boja s 5 pasa, bilo je 5 vrsta cigareta i samo se toga sjećam. Ne znam što je točno trebalo napraviti u zadatku samo znam da nije bio lagan. Ja sam bio još premali da ga skužim...

EDIT: Vec je postavljeno ... :)

 

btw. test je potrebno rjesiti u roku od 15 min.

Justice Is Lost Justice Is Raped Justice Is Gone
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2008 22:35 (Bruno).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak

monikin otac ima 5 kćeri, lele, lala, lolo, lulu

kako se zove 5. kćer Smijeh

na ovo pitanje malo je ljudi znalo odgovor u igri nova lova.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2008 22:45 (sub_zero).
16 godina
neaktivan
offline
Logički zadatak

lol

 

to govori o inteligenciji onih koji misle da se na takvim emisijama može zaraditi

16 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
sub_zero kaže...

monikin otac ima 5 kćeri, lele, lala, lolo, lulu

kako se zove 5. kćer Smijeh

na ovo pitanje malo je ljudi znalo odgovor u igri nova lova.

 Da nije lili?


Haha
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
DA NIJE OTAC?
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
skandalouz kaže...

Pet kuća je obojeno u pet različitih boja. U svakoj kući živi osoba druge nacionalnosti; tih pet vlasnika piju određeno piće, sviraju određeni instrument i drže određene kućne ljubimce; nijedan vlasnik nema istog ljubimca, instrument ili piće.

Na osnovu navedenih podataka odgovorite: Tko drži ribice?

Poznati podaci:

Britanac živi u crvenoj kući,
Šveđanin drži pse,
Danac pije čaj,
Zelena kuća je lijevo od bijele kuće,
Vlasnik zelene kuće pije kavu,
Osoba koja svira violinu uzgaja ptice,
Vlasnik žute kuće svira klavir,
Vlasnik srednje kuće pije mlijeko,
Norvežanin živi u prvoj kući,
Čovjek koji svira trubu živi pored onog koji drži mačke,
Čovjek koji drži konje živi pored onog koji svira klavir,
Vlasnik koji svira harmoniku pije pivo,
Nijemac svira gitaru,
Norvežanin živi pored plave kuće,
Čovjek koji svira trubu ima susjeda koji pije vodu.

 

EDIT: brzi covjek....

 1. žuta kuća              (norvežanin,voda,klavir,mačke)
 2. plava kuća            (danac,čaj,truba,konji)
 3. crvena kuća          (britanac,mlijeko,violina,ptice)
 4. zelena kuća          (nijemac,kava,gitara,ribice)
 5. bijela kuća            (šveđanin,pivo,harmonika,psi)
Prvo sam dobio raspored kuća. Plava je druga zato što Norvežanin živi u prvoj, koja je pored plave. Crvena ne može biti prva jer je u njoj Britanac (Norvežanin živi u prvoj), a ni druga jer je plava druga. Zelena ne može biti zadnja jer mora biti lijevo od bijele ali nemože biti ni treća jer vlasnik kuće u sredini pije mlijeko(vlasnik zelene pije kavu). Znači zelena mora biti četvrta kuća a to znači da je bijela desno od zelene. To opet znači da je crvena  treća. Nakon ovoga je već lakše jer znate poredak kuća. Norvežanin pije vodu jer danac pije čaj, vlasnik zelene pije kavu, vlasnik srednje pije mlijeko. Znači Norvežanin mora piti vodu jer vlasnik žute kuće svira klavir pa to eliminira pivo (jer onaj koji pije pivo svira harmoniku). Dalje je sve metoda eliminacije.
Isprike na drljavom objašnjenju. Malo sam se pogubio dok sam pisao objašnjenjeBelji se
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
Logički zadatak

Možda netko ima još kakvu ideju za osuđenika i pogubljenje?:-)

"Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell." Gray Fox
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logički zadatak
Ige kaže...
i_rambo_plache kaže...

Imam jedno pitanje:

 

Jednom davno je moj buraz rješavao neki logički zadatak, a ja ne znam koji. Molim vas da mi pomognete pronaći taj zadatak.

 

Mislim da je taj zadatak napravio Einstein, ali nisam ziher. Znam da je bilo 5 kuća različitih boja s 5 pasa, bilo je 5 vrsta cigareta i samo se toga sjećam. Ne znam što je točno trebalo napraviti u zadatku samo znam da nije bio lagan. Ja sam bio još premali da ga skužim...

 Da nije ovaj?

 Yep, to je to. Hvala...
And the people bowed and prayed To the neon God they made. And the sign flashed out its warning, In the words that it was forming. Simon & Garfunkel - The Sound of Silence
15 godina
neaktivan
offline
Logički zadatak

pazi ovaj zadatak što nam je profesor na faksu rekao:

nastavi niz:

2,9,10,12,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,.....

koji je slijedeći broj? molim objašnjenje

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Zagonetke
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice