Mardešić d.o.o što napraviti?

poruka: 16
|
čitano: 7.048
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mardešić d.o.o što napraviti?

Ovako ovih par dana sam imao putovanje i vozanje od osijeka do dugog otoka i nazad,radi gore naveden firme,bit ću malo prost izvinite na rječniku ali ne mogu neopsovat jer sad sam stigao doma.

 

i tako vracam se kuci a zasto? radi laznih obecanja preko telefona i njihove ljubaznosti,pozovu nas kazu odredjenu svotu novaca,smjestaj,hranu i sedmo nebo.......noooo odes tamo i dodje ti da zaplaces a zasto? zato sto ljudi rade za minimalac od 2500 na otoku! da dobro ste culi s 2500 kuna na otoku...s time da od obecane hrane mozete dobiti USRANU SMRDLJIVU KONZERVIRANU RIBU IZ NJIHOVE TVORNICE!
ljudi tamo zive kao najveci jadnici.
u taj njihov smjestaj nebih pustio "lutalicu" da tako zivi a sto je najgore neki od tih ljudi su tamo i 30 godina i zive u tim uvijetima jer ih je strah pobuniti se i reci svoje misljenje strah ih je da u ovako kriznoj situaciji ostanu bez posla
...
hodam firmom gledam sve te ljude i pricam s nekolicinom njih i pitam ih koliko su tamo kazu 4mj 5g i vise....pitam ih zasto dopustite da tako zivite i da tako manipuliraju s vama? opet isti odgovor da neizgubim posao jer nemam ni kuceta ni maceta(doslo mi da zaplacem da meni je doslo da zaplacem kad sam to cuo)
ekipa od 24g pa na dalje tamo radi i vjerojatno ce ostati raditi cijeli zivot jer nemaju gdje sto i kako

bili na vijestima i kazu nece nitko raditi kod nas pa nije ni cudo!!!!

par slika u nastavku

 

 

nisu nekakva kvaliteta slike jer su tabletom slikane,cimer će mi poslati slike tokom dana

na nekim od prozora(imam na tabletu još slika) su samo kartoni stavljeni da "ne piri",bojler ne radi kažemo kada će biti popravljen(kroz par dana vele) reko kako da se tuširamo pa hladnom vodom,dali su nam neki rešo od obećane kuhinje,2 wc školjke od kojih je 1 neispravna a druga samo što se ne raspadne.

 

sad mene zanima što napraviti? u novine?

bacio sam bezveze 700tinjak kuna na put i neispavanost od 48 i više sati.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Mardešić d.o.o što napraviti?
Prvo hvala. Drugo eto u novine salji, 24sata ionako pisu svaka sr*nja pa ce i to upast. Po fejsu (grupe trazim postao i sl.). Eto to je to sta mi pada na pamet. Lp
Hardwell - Young Again
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mardešić d.o.o što napraviti?

Pošalji na dnevnik.hr da malo dopune članak u kojem se čude zašto nezaposleni ne hrle k Mardešiću.

14 godina
offline
Mardešić d.o.o što napraviti?

Ima takvih firmi kolko ti srce želi...Dođite u SAS, nekad jednu od najjačih firmi u bivšoj Jugi. 

16 godina
offline
Re: Mardešić d.o.o što napraviti?
Bobobo-bo Bo-bobo kaže...

Pošalji na dnevnik.hr da malo dopune članak u kojem se čude zašto nezaposleni ne hrle k Mardešiću.

Takvih članaka je more na našim portalima, i onda hrvati ispadaju neradnici i lijenčine.  Također, mislim da su ti članci sponzorirani od tih izrabljivačkih firmi...

 

Ali da rade po zakonu, pa na žalost izgleda da rade. 

 

btw. Minimalnu plaću u RH treba staviti na najmanje 500 eura jer ovo s 2500kn je sramota.

 

Naravno na te plaće treba plaćati doprinose i još stotine nameta pa je onda i poslodavcima to problem...

 

Banana država, što reći... Treba nahraniit uhljeba stotine tisuća. Dok uhljebi uživaju na skijanju, ovakvi radnici rade doslovno za njih i dobiju 2500kn (odbi još 25% PDV i trošarine razne), a realno zarade barem 6000 tim radom, s tim da 4000 ode uhljebima.

 

Na žalost, izgleda da većini državljana ove države to odgovara što možemo vidjeti po razultatima izbora.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 13:28 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Mardešić d.o.o što napraviti?

Nisam ni na čijoj strani, ali plaćeni stan, režije i hrana, 2500 kn, nema troškova prijevoza, mediteranska klima, ne zvuči tako loše. Ili negdje griješim.

 

11 godina
offline
Re: Mardešić d.o.o što napraviti?

Daj nemoj zajebavat...eeejjjjjj pa 2500kn...i da ti sve plate,opet je malo..premalo.

Hoces se zabit u taj stan i ne izlazit?Moraš izać negdje na piće ili nesto pojest,pa nećes samo njihovu hranu jesti??

dobus
13 godina
offline
Re: Mardešić d.o.o što napraviti?
dobus kaže...

Daj nemoj zajebavat...eeejjjjjj pa 2500kn...i da ti sve plate,opet je malo..premalo.

Hoces se zabit u taj stan i ne izlazit?Moraš izać negdje na piće ili nesto pojest,pa nećes samo njihovu hranu jesti??

 Ako bi jeo njihovu hranu pretvorio bi se u mrtvu ribu jer firma samo daje konzerve ribe,al neka vidio i vratio se.

Mediji će pisati malo o tome.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
16 godina
offline
Re: Mardešić d.o.o što napraviti?
DigiMagic kaže...

Nisam ni na čijoj strani, ali plaćeni stan, režije i hrana, 2500 kn, nema troškova prijevoza, mediteranska klima, ne zvuči tako loše. Ili negdje griješim.

 

Složio bi se s tobom da je smještaj privatni stan od 60 kvadrata gdje ti donesu pristojan doručak, ručak i večeru svaki dan, gdje ti plate struju/vodu/komunalno. Da radiš 7h pon-pet i dobiš 2500kn plaću mjesečno. To bi potpisao.

 

Dakle da možeš živjet u tom stanu, imati plaćenu hranu i režije. Da imaš ženu i dijete i zaradite skupa 5000kn u toj firmi mjesečno i nemate ostalih troškova stanovanja.

 

Ali živjet u rupi s još 10 ljudi i prljavim WCom i radit kao rob za 2500kn. Fala lijepa, prije bi si pucao u glavu. 

 

Pravac zapad 

 

Istina je da na zapadu ne teku med i mlijeko, ali barem ne teku govna kao kod nas. I onda još ta govna mediji zamotaju u celofan i prodaju nam... Kad je to tak dobro što ne daju otkaz ti novinari koji pišu članak i ne odu to radit?

 

Realna plaća za ovaj posao bi bila barem 4500kn minimalno, a i to ti je malo ako nemaš tamo nekakav stančić jer s tim parama kredit ili najam ne možeš plaćati. Dakle to je posao za lokalno stanovništvo koje je stambeno zbrinuto.

 

Znam par ljudi koji su tako životarili s plaćama 3000-3500kn u ZG, živjeli u najmu i nikad ništa nisu imali od toga, radiš da preživiš i to je to, možeš čekat kad ćeš krepat jer će ti mirovina biti 1200kn (ako i toliko), pa bolje da ju ni ne dočekaš.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 17:28 (lllnuclearlll).
10 godina
offline
Mardešić d.o.o što napraviti?

Hm, frende život je borba iliti borba je život. Samo je pitanje kakvi smo mi borci. Što mislite svi vi, kako su ljudi živjeli na ovim prostorima prije i sada? Što mislite zakaj su odlazili?

Sada što je dobro ili ne, to je svakome da odluči. Minimlanu plaću nemreš mjenjati, to rade, naime oni za koje glasujete(ja, ne glasujem, jer ne vjerujem da će mi išta politika pomoć,al' i ne očekujem pomoć od nikoga sa strane...)

 

Velite, Zagreb...pa, ljudi su dolazili i odlazili iz njega, al' neki su radili po dva posla da bi nešto u životu stekli, preko vikenda treći, uništili si zdravlje, djeca po cijele dana sama, pa su na kraju ipak nešto stekli.

Nema smisla pričati kak' bi trebalo biti ili što treba mijenjati, jer na ovim prostorima se nikad neće biti bolje, barem ne u širim razmjerima pučanastva. A, opet kaj znači bolje, negdje se uhljebiti za 4 soma ili raditi dva posla za 5???

 

Najbolje otići na Zapad, al' je i tamo borba, velika borba.

Kako god netko odluči, sretno mu bilo, te ne odustajte nikada od životne borbe.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
16 godina
offline
Mardešić d.o.o što napraviti?

Samo sto dok dozivis previse *ranja u zivotu tesko je ostati full pozitivan i pun energije za daljnju borbu. Jednostavno te zivot u hrvatskoj ili gazi ili mazi - nema sredine.

Znam dosta ljudi (kao i vi sigurno) koje zivot mazi do te razine da ne mora mrdnuti prstom da ostvari skoro sve sto pozeli jer ima ogromnu potporu i sponzorstvo roditelja/kumova/prijatelja, dok opet imas neke sto god da ucinili i trudili se, jednostavno ne ide. U hrvatskoj se u vecini privatnih firmi ne postuje rad, ne postuju se sam covjek ni njegovo dostojanstvo i normalno je da ima toliko nezadovoljnih ljudi. Javan kadar je uhljebnicki sto je napokon ljudima u ovoj drzavi pocelo dolaziti iz guzice u glavu, ali napretka nema jer se preslabo zalimo. A dok sutimo svi ce raditi po svome, gaziti ce male, uzivati u zivotima na tudjim ledjima osiguravajuci svoju djecu i unuke uceci ih kako se stjece novac - preko ledja stoke sitnog zuba.

Primjer vam je u Koprivnici famozni Hangar 18. Ljudi se dive kako je to dobra firma, sire se nenormalno otvarajuci hrpetinu ducana. Zasto? Zato jer vlasnik "kumuje" sa kumom Polanceca koji su oboje bili u cuzi zbog raznih izvlacenja love iz Podravke i muljanja prilikom izgradnje nekakvih *izdarija u selima gdje zive. I sad kao oni "proizvode" mobitele a to im radi firma iz Kine koja proizvodi genericke mobitele na koje lepe svoju naljepnicu, mobiteli jedno zesce smece koji se puno kvare da bi na kraju i puno ljudi bilo odbijeno prilikom reklamacija.

Takodjer imaju razne dogovore sa stolarskom firmom u Koprivnici Labor ciji se vlasnik dere po hali da Labor nikada nece propasti jer on ima jake prijatelje (radio sam i tamo ako se pitate kako znam), sin fura nove aute, a tata kenjka kako ne moze dati vecu placu i nek budemo sretni kaj radimo, mulja na prekovremenima i slicno.

Jedan od voditelja u toj stolarskoj takodjer odlican prijatelj s Polancecovim kumom.

Koja je poanta ove price? Lopovi se drze skupa, povezani su, organizirani i ne dopustaju nikome da im pridje. Osim Uskoka naravno i samo je pitajne vremena kada cemo opet gledati Bandica, Mamica i slicne po cuzama. Mozda je sljedeci Kerum npr...

I sam sam dosta lutao po firmama. Zbog nekih sam bio u novinama, zbog nekih i na Provjerenom i tek sada sam nasao poslodavca koji umjesto mana vidi vrline.

Svaka cas iznimkama, i u privatnom i javnom sektoru. Znam da ih ima, ali oni su nazalost pregazeni od debila, lopova, muljatora i pitanje je samo vremena kada ce izgorjet i biti konzumirani sa njihove strane.

 

i P.S. Ovdje nije rijec o jalu. Jednostavno ne prihvacam nepravdu. Jako jednostavno ako dopustite da tako bude. Ako neko ima vise od drugoga jer je bio posten - dapace. Osvoji cijeli svijet. Ja cu biti sretan. Zasto? Jer je biti posten full pozitiva i iza takvoga nece biti nepravde. Svi ce biti sretni.

 

10 godina
offline
Mardešić d.o.o što napraviti?

Spas se nazire u činjenici da će kad tad u uhljebničkim firmama ostat samo uhljebi i neradnici. Tko će onda raditi?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
neaktivan
offline
Mardešić d.o.o što napraviti?

Meni nije jasno što bi vi htjeli. Uredno ste izglasali da želite kapitalizam i demokraciju.  Nemoj me tjerat da sad vadim rezultate referenduma iz 91 godine. Kad su tvornice bile od radnika. Kad ste imali redovno plaće i svi ste mogli kupit auto. Stanove ste dobivali i sagradili ste si vikendice po otocima. Aj si danas sagradi vikendicu na otoku sa ovakvim plaćama. Nije vam valjalo vikali  ste da nećete socijalizam i komunizam te da hoćete demokraciji i svoju Hrvatsku. Eto sad imate i demokraciju i kapitalizam i Hrvatsku pa crknite.

8 godina
neaktivan
offline
Mardešić d.o.o što napraviti?

Bez uvrede, znam da je teško do posla, i da se nekad mora progutati govno, ali u ovome nebi psa držao. Ovome biseru gore, što bi išao raditi taj posao za 2500kn i svaki dan jeo konzerve i živio u ovom svinjcu, ja osobno ću mu dati 5000 kn ako se zaposli tamo. Radio sam prošle godine u sezoni prije nego sam našao stalan i normalan posao, i za i više od duple ove plaće sam se nagutao govana, s time da sam radio bolje plaćeni posao, na recepciji jer govorim više stranih jezika. Od mediteranske klime, količine posla, radnih i ljudskih uvjeta, uvjeta smještaja i hrane sam sam smršavio 20kg i završio na hitnoj. Pa ti izvoli.

14 godina
offline
Re: Mardešić d.o.o što napraviti?
zeroname kaže...

Meni nije jasno što bi vi htjeli. Uredno ste izglasali da želite kapitalizam i demokraciju.  Nemoj me tjerat da sad vadim rezultate referenduma iz 91 godine. Kad su tvornice bile od radnika. Kad ste imali redovno plaće i svi ste mogli kupit auto. Stanove ste dobivali i sagradili ste si vikendice po otocima. Aj si danas sagradi vikendicu na otoku sa ovakvim plaćama. Nije vam valjalo vikali  ste da nećete socijalizam i komunizam te da hoćete demokraciji i svoju Hrvatsku. Eto sad imate i demokraciju i kapitalizam i Hrvatsku pa crknite.

 Stari ispada kao da se obracas svima a tu 90% foruma protiv lihvara... Svi smo mi krivi sto ne znamo za svaku sitnicu izac na ulicu nego sutimo i nek nas guze... Pa gle ovaj namet od 10% na bonove, i opet mi placamo to jer nas mogu guzit i  znaju da cemo pristat bez odupiranja.  Gle gorivo kako je skupo i opet nas guze jer necemo na  ulicu, a bome nam auto treba necemo na magarcima putovat...

Sami smo si krivi za 90% stvari.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 22:33 (Fake_Alert).
8 godina
protjeran
offline
Re: Mardešić d.o.o što napraviti?
zeroname kaže...

Meni nije jasno što bi vi htjeli. Uredno ste izglasali da želite kapitalizam i demokraciju.

 Kakvu demokraciju? Oni koji su bili na vlasti su i ostali, samo su prešli u dva tabora i to je kao "demokracija". Nemoj nas z*******t.

zeroname kaže...

Kad su tvornice bile od radnika.

 Tvornice nikad nisu bile radničke nego Partijske, i ta Partija je te iste tvornice podijelila među sobom.

 

zeroname kaže...

Stanove ste dobivali i sagradili ste si vikendice po otocima.

 Baš ću pitat starog zašto mi krije da ima stan i vikendicu od mene.

 

zeroname kaže...

Nije vam valjalo vikali  ste da nećete socijalizam i komunizam te da hoćete demokraciji i svoju Hrvatsku. Eto sad imate i demokraciju i kapitalizam i Hrvatsku pa crknite.

 Nemamo mi nikakav kapitalizam, prijatelju, kapitalizam podrazumjeva neke stvari koje mi nikad nismo imali a mislim i da nećemo.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice