Mrežni administrator ili serviser računala?

poruka: 12
|
čitano: 4.637
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Mrežni administrator ili serviser računala?

E ovako pošto ove godine završavam srednju ( 3 godine smjer prodavač).Želio bih se upisati dalje,za oko mi je zapela Ivora odn. smjerovi mrežni administrator ili serviser računala.I sad me zanima dali bi mene primili tamo pošto imam onako ocijene na kraju godine 3 ,  također je problem jer idem na Njemački a ne na Engleski. I zanima me što je bolje mrežni administrator ili serviser i čime se taj mrežni administrator bavi. 

Zagorje u srcu
14 godina
offline
Re: Mrežni administrator ili serviser računala?

Nitko nezna? {#}

Zagorje u srcu
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mrežni administrator ili serviser računala?
crni pauk kaže...

E ovako pošto ove godine završavam srednju ( 3 godine smjer prodavač).Želio bih se upisati dalje,za oko mi je zapela Ivora odn. smjerovi mrežni administrator ili serviser računala.I sad me zanima dali bi mene primili tamo pošto imam onako ocijene na kraju godine 3 ,  također je problem jer idem na Njemački a ne na Engleski. I zanima me što je bolje mrežni administrator ili serviser i čime se taj mrežni administrator bavi. 

 Ja da sam na tvom mjestu ja bih upisao serviser računala...

Softwer
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mrežni administrator ili serviser računala?

Mrežni admin ( govorit cu ti za MS platformu )

-administriranje windows server okruzenja, Active Directoryja...

-održavanje serverskog racunala ( ili vise njih ) tako i klijentskih racunala ( racunala povezanih na server ) + popratna oprema ( printeri, skeneri i slicno.)

-Obnavljanje i podizanje sustava u slucaju kvarova

-Redovni back up podataka

-odrzavanje mrezne opreme ( ruteri, kablovi, switchevi itd itd )

ima toga jos, ovo je cisto da dobijes nekakav uvid :)

16 godina
online
Re: Mrežni administrator ili serviser računala?
xNortyx kaže...

Mrežni admin ( govorit cu ti za MS platformu )

-administriranje windows server okruzenja, Active Directoryja...

-održavanje serverskog racunala ( ili vise njih ) tako i klijentskih racunala ( racunala povezanih na server ) + popratna oprema ( printeri, skeneri i slicno.)

-Obnavljanje i podizanje sustava u slucaju kvarova

-Redovni back up podataka

-odrzavanje mrezne opreme ( ruteri, kablovi, switchevi itd itd )

ima toga jos, ovo je cisto da dobijes nekakav uvid :)

Ovo mi baš nije jasno - samo zadnja stavka je opis posla mrežnog admina. Sve ostalo ni približno. {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mrežni administrator ili serviser računala?

Kad sam se ja 2010 certificiro, ovo mi je bilo sve u opisu, i gradivu koje sam prosao :)

I'm itching all over for you!
16 godina
online
Re: Mrežni administrator ili serviser računala?
xNortyx kaže...

Kad sam se ja 2010 certificiro, ovo mi je bilo sve u opisu, i gradivu koje sam prosao :)

To je možda u opisu te škole, ali nema veze s vezom. Sve ostalo je više u opisu sysadmina, iako ne sve.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 17:50 (Old Iggy).
12 godina
protjeran
offline
Re: Mrežni administrator ili serviser računala?
crni pauk kaže...

E ovako pošto ove godine završavam srednju ( 3 godine smjer prodavač).Želio bih se upisati dalje,za oko mi je zapela Ivora odn. smjerovi mrežni administrator ili serviser računala.I sad me zanima dali bi mene primili tamo pošto imam onako ocijene na kraju godine 3 ,  također je problem jer idem na Njemački a ne na Engleski. I zanima me što je bolje mrežni administrator ili serviser i čime se taj mrežni administrator bavi. 

 

Servis je najniža grana u IT-u.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mrežni administrator ili serviser računala?
Ne mora nuzno biti.
I'm itching all over for you!
12 godina
protjeran
offline
Mrežni administrator ili serviser računala?

Može primjer?

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
15 godina
offline
Mrežni administrator ili serviser računala?

Imas specijalizirane servise di se mlati fina lova. Znaci ne serviser racunala u lokalnoj IT trgovini nego ono...

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
protjeran
offline
Mrežni administrator ili serviser računala?

Do specijaliziranih servisa se dolazi magijom, a ne godinama rada u servisu i uz malo sreće?

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 8:21 (Langsdorff).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice