Neplacene prometne kazne,par pitanja!?

poruka: 67
|
čitano: 30.138
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

Pitanja koja cu postaviti bih zamolio da mi ne odgovaraju sa smijesnim i nezrelim komentarima. Hvala

 

Dakle,radi se o tome da sam prosle godine u 4 i 6 mjesecu bio zaustavljen od strane policije dok sam vozio auto bez vozacke dozvole. Nisam je zaboravio doma nego nisam jos niti polozio a vozio sam. Policajci su mi lijepo u oba navrata napisali novcanu kaznu svaku vriejdnosti 7000kn. Ja se nisam zalio na kaznu. ( a znam da sam trebao ) Jedino sto sam tada dobio nakon mjesec dana zuti papiric od poste da platim kazne. To sam bacio u smece.

 

Jucer sam dobio postom dvije koverte za svaku kaznu jedna. di pise poziv od prekrsajnog suda da oni s obzirom da nisu dobili dokaz o uplacenoj novcanoj kazni zovu me na sud za 4 dana da osobno ili putem poste uplatim te kazne ili ce se vrsiti prisilna naplata putem nadlezne Porezne Uprave.

 

Moja pitanja vama su, prvo. Dali postoji ikakva mogucnost da se na temelju necega ja sada zalim. Da nemogu platit, da ne radim,da sam technicki jos ucenik do 1 mjeseca tj. dok ne polozim maturu. Pa me zanima kako i di. Da to njima kazem sada kad dodem ili pismeno? Isto tako me zanima sto ce se dogoditi ukoliko kazne ne platim. Dali ce mi ici ovrha na placu? koju kada jednom budem radio odbijati trecinu place ili kako? nemogu mi nista uzet jer nista na svoje ime nemam. Dali cu u zatvor? ako postoji takva mogucnost dali mogu izabrai dobrotvorni rad? kako to ide?

 

Hvala svima unaprijed na svim pametnim odgovorima i pomoci!

Proud to be adicted to WoW
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

Porezna ce staviti administrativnu zabranu na tvoju placu. Ako nemas placu i jos si maloljetan onda placa tvoj staratelj preko place ili imovine. Nemoj se igrati sa poreznom.

Idi na sud i dogovori se da sve to platis na rate. Sada mislim da vise ne pali fora kompenzacija sa zatvorom

 

Lose je, vrlo je lose kada dodes do stadiuma sa izvrsiteljima. Ako si u mogucnosti ipak pitaj branitelja za savjet oko naplate na rate

13 godina
offline
Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

Moj jedan prijatelj je vozio tuđi motor,pijan ,bez položenog vozačkog ispita,napravio saobračajku,završio u bolnici ,napravio totalku od motora i dobio 2 godine zabrane polaganja,20 000+ kn kaznu i kad se zaposli to će mu lagano uzimat od plaće.

And Justice For All....... Metallica Forever!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

Jos jednom cu procitat tvoj komentar =) p.s. nisam maloljetan.

Proud to be adicted to WoW
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
vidikovac kaže...

Jos jednom cu procitat tvoj komentar =) p.s. nisam maloljetan.

  Zbunila me kljucna rijec  matura  tehnicki. Iza ostalog opet stojim osim sto sada minusiram staratelje i dodajem adresu stanovanja za izvrsavanje i naplatu duga ako nemas placu. A imas je, jel?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

naravno da je imam. Jos zivim sa starcima. ( 19 god imam ) ali to ne kuzim., kako ce doci na naplatu na adresu stanovanja?

 

znaci taj koji je razbio motor, kada je to bilo? jer sam cuo da su neki novi zakoni. Znaci mogu se dogovorit sa njima da mi skudaju sa place kada pocnem radit?

Proud to be adicted to WoW
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
Sve ti zavisi od suca... i da... moze se dogovoriti, ali na to ti onda idu kamate (ne znam kolike su)...

Ali moguce je placanje u ratama...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
offline
Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

Proslo ljeto.

And Justice For All....... Metallica Forever!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

Hvala i Hvala. Mislim da sam dobio trazne odg.

 

p.s. jbg to je sveukupno 2 soma eura mogao sam za te pare kupit neki Bravo =) drugi put cu pametnije xD

Proud to be adicted to WoW
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
vidikovac kaže...

naravno da je imam. Jos zivim sa starcima. ( 19 god imam ) ali to ne kuzim., kako ce doci na naplatu na adresu stanovanja?

 

znaci taj koji je razbio motor, kada je to bilo? jer sam cuo da su neki novi zakoni. Znaci mogu se dogovorit sa njima da mi skudaju sa place kada pocnem radit?

  Vidi..svaki daljni post bit ce laprdanje i mlacenje slame u prazno (cak i sa moje strane). Svaki slucaj je specifican sam za sebe. Visina place, uslovi u kojima zivis, koliki su ti troskovi, mozda izdrzavas vanbracno dijete (mala sala), mozda izdrzavas roditelje koji su ostali bez posla, mozda uhvatis sudiju na emocije pa kazes da si ukrao tatin auto pa bilo te je strah da kazes sve u vezi kazne ili cak si imao hitnu potrebu od auta (bolnica)

 

Pitaj advokata ili podigni kredit. Kazna je velika

16 godina
neaktivan
offline
Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

odes sa rjesenjem u pisarnicu prekrsajnog suda i trazis referenta za izvrsenje kazni.

on ti je organizatro kako sto iskombinirat na rate ili rad ili zatvor.

mozes mjesecima sisat zelene povrsine i travicu oko semafora u gradu i cistit korov ili 300kn dnevno dan zatvora.

nes ti 20 dana cuze 6000kn, tri obroka i dobar sex.

Say cis again. Say cis again! I dare you! I double-dare you, motherfucker! Say cis one more goddamn time!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
Torrente manje je dan zatvora sada... prije 3 godine bio je 300, sada je 180...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
neaktivan
offline
Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

jest, u pravu si, smanjili su...uuuu.

al cuj, drugaciji je tretman za prometne zatvorenike, ne gledaju te bas ko zadnjeg kriminalca, mozes setuckat po zatvoru i raditi u kuhinji.

Say cis again. Say cis again! I dare you! I double-dare you, motherfucker! Say cis one more goddamn time!
16 godina
neaktivan
offline
Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

Ono što je ključno u cijelom slučaju je da te policija zaustavila dva puta - u 4. i 6. mjesecu, kako si sam napisao.

 

Dakle, osim upravljanja vozilom bez položenog vizačkog ispita, što je samo po sebi kažnjivo, ti si kriv i za ponavljanje prekršaja, i to u vrlo kratkom roku. A to je ono što se zove dovođenje u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom i kažnjivo je prema Kaznenom zakonu.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
torrente kaže...

jest, u pravu si, smanjili su...uuuu.

al cuj, drugaciji je tretman za prometne zatvorenike, ne gledaju te bas ko zadnjeg kriminalca, mozes setuckat po zatvoru i raditi u kuhinji.

Pošto mi je dan od roditelja radi u toj "branši", treba znati da je čekanje na izdržavanje zatvorske kazne za takva djela u HRV od 2 do 4 godine... ljepota... i za to vrijeme ne možeš ni iz države... a ni naći si neki stalni posao...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
neaktivan
offline
Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

onda nije prekrsajni, nego ide na svoj opcinski pravo u sudnicu sa svojim lojerom....uuuu.

Say cis again. Say cis again! I dare you! I double-dare you, motherfucker! Say cis one more goddamn time!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
kontam da u zatvor nće tako brzo jer su liste čekanja jaaako velike, tako da će mu sudac zbiberiti neki društveno-korisni rad ili novčanu koju će nekako otplaćivati, ali u svakom slučaju s opomenom nećeš proći...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
16 godina
neaktivan
offline
Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

jos ako je prije evidentiran za neko remecenje javnog reda i mira, ode u onu seriju "oz".

lojer za ovo izbija jos 2k€..brdo podnesaka i gluposti.

Say cis again. Say cis again! I dare you! I double-dare you, motherfucker! Say cis one more goddamn time!
14 godina
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

Em sada su ti svi povezani i ako ne platiš otiči češ na onu crnu listu bankarsku i nema ništa barem 3 godine. Sada ti je svejedno ne plačao kredit , režije, kartice, kazne sve u istom košu za ocijenu tvog kreditnog rejtinga.

 

Ako imaš previše vremena odi odleži ... neznam kaj ti drugo reći nažalost.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
Crotiger kaže...

Em sada su ti svi povezani i ako ne platiš otiči češ na onu crnu listu bankarsku i nema ništa barem 3 godine. Sada ti je svejedno ne plačao kredit , režije, kartice, kazne sve u istom košu za ocijenu tvog kreditnog rejtinga.

 

Ako imaš previše vremena odi odleži ... neznam kaj ti drugo reći nažalost.

e jest ti pametan pvaj savjet stvarno. pa da onda kada trazim posao svi me jedva cekaju primit sa zatvorskim iskustvom :P

Proud to be adicted to WoW
16 godina
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
vidikovac kaže...

Pitanja koja cu postaviti bih zamolio da mi ne odgovaraju sa smijesnim i nezrelim komentarima. Hvala

vidikovac kaže...

Pitanja koja cu postaviti bih zamolio da mi ne odgovaraju sa smijesnim i nezrelim komentarima. Hvala

 

Dakle,radi se o tome da sam prosle godine u 4 i 6 mjesecu bio zaustavljen od strane policije dok sam vozio auto bez vozacke dozvole. Nisam je zaboravio doma nego nisam jos niti polozio a vozio sam. Policajci su mi lijepo u oba navrata napisali novcanu kaznu svaku vriejdnosti 7000kn. Ja se nisam zalio na kaznu. ( a znam da sam trebao ) Jedino sto sam tada dobio nakon mjesec dana zuti papiric od poste da platim kazne. To sam bacio u smece.

vidikovac kaže...

Pitanja koja cu postaviti bih zamolio da mi ne odgovaraju sa smijesnim i nezrelim komentarima. Hvala

 

 

 

 

 

za žaliti se možeš samo ako imaš neku osnovu, odnosno ako se policajci nisu držali zakona i time povrijedili tvoje pravo - što u tvom slučaju nije

mogu ti samo reći da ćeš završiti u zatvoru, a mislim da je kazna zatvora 400-600kn dan nisam siguran pa tako kad 14000/500= 28 dana

isto tako možeš dobiti drušveno korisni rad od 14000 kn, nećeš tucati kamen ali bi se mogao nagurati mrtvaca prema tome... 14000 kn su ti 3 prosječne mjesečne plaće pa bi mogao raditi i par mjeseci

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.11.2010 6:55 (igy).
15 godina
offline
Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

Imam i ja neke neplacene kazne... Mogao bih to danas poplacat da mi nebi jos i kamate udarili. 

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
Nemamo li svi neke stvari...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
EnlightenedPhoenix kaže...
Nemamo li svi neke stvari...

?

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
Ma mislim kazne i slične neplaćene...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
EnlightenedPhoenix kaže...
Ma mislim kazne i slične neplaćene...

ne

15 godina
neaktivan
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
Retoričko pitanje ne zahtjeva odgovor... ali dobro... neki ovdje ne shvaćaju bit istoga...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
offline
Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

u mene nema kazni, ako i dodje koja odmah platim...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc
igy kaže...
vidikovac kaže...

Pitanja koja cu postaviti bih zamolio da mi ne odgovaraju sa smijesnim i nezrelim komentarima. Hvala

vidikovac kaže...

Pitanja koja cu postaviti bih zamolio da mi ne odgovaraju sa smijesnim i nezrelim komentarima. Hvala

 

Dakle,radi se o tome da sam prosle godine u 4 i 6 mjesecu bio zaustavljen od strane policije dok sam vozio auto bez vozacke dozvole. Nisam je zaboravio doma nego nisam jos niti polozio a vozio sam. Policajci su mi lijepo u oba navrata napisali novcanu kaznu svaku vriejdnosti 7000kn. Ja se nisam zalio na kaznu. ( a znam da sam trebao ) Jedino sto sam tada dobio nakon mjesec dana zuti papiric od poste da platim kazne. To sam bacio u smece.

vidikovac kaže...

Pitanja koja cu postaviti bih zamolio da mi ne odgovaraju sa smijesnim i nezrelim komentarima. Hvala

 

 

 

 

 

za žaliti se možeš samo ako imaš neku osnovu, odnosno ako se policajci nisu držali zakona i time povrijedili tvoje pravo - što u tvom slučaju nije

mogu ti samo reći da ćeš završiti u zatvoru, a mislim da je kazna zatvora 400-600kn dan nisam siguran pa tako kad 14000/500= 28 dana

isto tako možeš dobiti drušveno korisni rad od 14000 kn, nećeš tucati kamen ali bi se mogao nagurati mrtvaca prema tome... 14000 kn su ti 3 prosječne mjesečne plaće pa bi mogao raditi i par mjeseci

 

 

 

da ali se mozda mogu zaliti da nemam kako platit,da mi je stari u mirovini a stara lose placena radnica te da zivim u peteroclanoj obitelji sa malim primanjima. vrijedi to nesto? i da mi je sestra na faxu a buraz skolarac

Proud to be adicted to WoW
14 godina
offline
RE: Neplacene prometne kazne,par pitanja!? pomoc

Ja sam odležao 3 dana prije kojih 8-9 godina jer je moja "pametna " žena potpisivala pozive i kazne a ja sam bio više od mjesec dana u bolnici i onda jedan dan ja cijepam drva evo lika veli ajmo. Ja reko ma o čemu pričaš veli on ja imam da te odvedem nalog ti tamo vidi sa njima. Mi došli do suda , frajer kaže , evo Vam ga , ja rekao a što sa onime da ja nisam potpisivao i ostalo a ćemo vidjet. Veli on meni je 8 sati prošlo, radnih , odo ja a ti vidi . Vele ovi u zatvoru na prijemnom, kao ajde nečemo mi ni zapisati da si bio odi vidi sa čovjekom što se može napraviti , ali lik kaže nema mi šefa u stanici (slagao ofc) i ja ostao 3 dana. Šetao se po zatvoru , "pročitao zastale Playboy brojeve" jel 4 puta dnevno i naspavao se.

Ne niakakvih problema nisam imao em sam tada još bio pripadnik Oružanih Snaga RH. Em u zadnje vrijeme su mijenjali nekaj da te prekršajac nemre poslat u zatvor, možda sam krivo razumio ali odi PLAČI da si socijala ma koljena poderi na hlačama, meni svaki puta uspije dobijem ispod minimuma zakonskoga kazne.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice