Njuškalo biseri

poruka: 5.755
|
čitano: 1.544.639
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Njuškalo biseri

Evo jednog s našeg oglasnika:

OGLAS

 
Sve zajedno, novo, sa garancijom u dućanu košta cca. 4800kn. Neka me netko ispravi ako griješim, ali onaj tko ovo kupi pretplatit će za minimalno 1500kn, uzevši u obzir da je rabljeno više od god dana.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
7 godina
protjeran
offline
Re: Njuškalo biseri

Kašeta.... 500eura je upitno a kamoli više...

12 godina
neaktivan
offline
Njuškalo biseri

Koliko toga ne valja s ovim oglasom? Prvo to da prodaje psp, pa mu je cijena na oglasu 1200, a u tekstu 1500, i na kojem planetu to vrijedi 1500 kn? OGLAS

6 godina
protjeran
offline
Re: Njuškalo biseri
drshapes kaže...

Koliko toga ne valja s ovim oglasom? Prvo to da prodaje psp, pa mu je cijena na oglasu 1200, a u tekstu 1500, i na kojem planetu to vrijedi 1500 knOGLAS

 

Možda u Sjevernoj Koreji ?

Tamo su dogurali do sege mege i super maria. 

11 godina
offline
Re: Njuškalo biseri
drshapes kaže...

Koliko toga ne valja s ovim oglasom? Prvo to da prodaje psp, pa mu je cijena na oglasu 1200, a u tekstu 1500, i na kojem planetu to vrijedi 1500 kn? OGLAS

 Nešto mi je velik ovaj PSP, smrdi mi na kineski fejk

404 Greške a nema ih nigdje
9 godina
offline
Njuškalo biseri

Neloša cijena. Možda misli da 1070 prodaje

11 godina
neaktivan
offline
Njuškalo biseri

nije IT al opet...tip prodaje komplet iz 1990 koji vredi 1000 kn za 4x veću cijenu....i to poluispravno..kućna linija a on navodi da je za disko.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2017 6:40 (zlatkor).
6 godina
protjeran
offline
Njuškalo biseri
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2017 22:30 (Paolo Maldini).
6 godina
protjeran
offline
Njuškalo biseri

ups, jedna nula viska

12 godina
offline
Re: Njuškalo biseri
Bug Manijak kaže...
drshapes kaže...

Koliko toga ne valja s ovim oglasom? Prvo to da prodaje psp, pa mu je cijena na oglasu 1200, a u tekstu 1500, i na kojem planetu to vrijedi 1500 kn? OGLAS

 Nešto mi je velik ovaj PSP, smrdi mi na kineski fejk

 

Ja bio prijw nwgo se zaposlio kupio za 500 kn fat ps3 bavkware compatible sa jedno 13 igara. Prodao konzolu za 700 i igre svaku 50-100kn xD. + U to vrijeme mama napravila ugpvpr sa tele2 i prodao ps3 za 1300kn u njega strpo hdd od 100kn (250GB) + dvije igre... koristio ga 6 mjeseci bio.

Koji sam muckaros bio. Nemili profit...

 

Ponekad mi fale njuskalo dani... ccc

everyday i'm shuffling...
6 godina
protjeran
offline
Njuškalo biseri

Kako ih nije sramota ovakve cijene stavljat, to nisu istine šta ljudi sebi zamisle.

Još će na kraju neki neupućeni jadnik ovom debilu dat npr. 3000kn a ne vrijedi više od 1500kn sve skup.

 

OGLAS 

3400kn

12 godina
neaktivan
offline
Njuškalo biseri

hm, socket 1151 procesor na socket 1150 ploci, iako se na slikama uredno vidi hd4400 tip grafike karakteristican za socket 1150 i3-41xx procesore. Biser ili pokusava nekog preveslati....

 

http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/odlicno-malo-racunalo-ssd-diskom-oglas-22229416

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2017 17:29 (marko1972).
12 godina
neaktivan
offline
Njuškalo biseri

Kaže čovjek cijena fiksna, nije mu hitno za prodati i najbitnije od svega je da je kupljen u Njemačkoj, a to što je star oko 10 godina i što nije naveo model laptopa je manje bitno. OGLAS

6 godina
protjeran
offline
Njuškalo biseri

Kakav Bog.

Napisao cijelo pismo uz oglas.

Like za iskrenost. 

 

KLIK

10 godina
offline
Re: Njuškalo biseri

To je stav, svaka cast

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Njuškalo biseri

Ja mislim da ova s tv-om iz prošlog tisućljeća ima status bisera godine.

Još veli da vrijedi svaku lipu 

Vršim usluge: SMD, BGA, Rework / Reball / Reflow / IC repair: laptop MBO/PCB ; mobiteli MBO/PCB evilmage007@gmail.com 099 324 13 22
13 godina
offline
Njuškalo biseri

i7 7700k i MSI Z270 GAMING 7 - 3600 kn.

 

http://www.bug.hr/forum/user/lucidius/97277.aspx

 

Strašno precjenjeno s obzirom da se ovdje radi o procesoru sa SAMO četiri jezgre,

u doba kad čak i Intel ima i5 sa šest jezgri, model koji vjerujem novi i nekorišteni

uz kvalitetno ploču dođe kao ovo polovno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 14:20 (Valentin17).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Njuškalo biseri
ansha kaže...

Ti si butthurt jer ti nije prodao karticu za 3300kn (nije lud) pa sad oglas s korektnom cijenom stavljas u ovu temu.

I sta tebi boli briga koliko ju je on platio?

Mislio sam se suzdržati, ali obzirom da sam prozvan (ona - you rang?), reći ću da je kartica plaćena 3.200kn, prodana je za 3.700 iako sam tražio i mogao dobiti 3.800. Dao sam čovjeku 100kn nižu cijenu jer me bilo sram stanja kutije koja je bila smočena pa se u sušenju izobličila.

 

Same preprodaje me nije sram, kupio sam i prodao dalje 500 stvari u zadnjih 20g. koliko imam PC, ne vidim problem učinio to drugi dan, za pet dana ili pet godina.

 

Kad mi novac zatreba a ukaže se prilika i za zaradom, rado ću to obaviti u svoju korist.

 

Da prodam nešto neispravno - tu sam za reklamaciju i povrat novca, ali preprodaja - žao mi je što eto taj netko drugi tko jamra nije bio prvi, ili u mojoj situaciji dići 4,5 glavi doslovce iz ničega. Tako je sa svime u životu, prilika čini - samo ne ovaj put lopova, nego - posao.

 

p.s. dobivao sam ponude od 3.500, 3.600 i 3.800kn za tu karticu, zato sam nekoliko puta i mijenjao cijenu, što je naravno opet moje pravo, ako ću svaki dan napraviti korekciju oglasa - moja stvar. Kupac će me proglasiti šizofrenikom i preskočiti oglas.

 

Gospar iz Dubrovnika ju je kupio, ugradio i sretno ju koristi za 4K. That's all folks..

In the name of tragedy...
8 godina
neaktivan
offline
Njuškalo biseri

Danas je normalno biti cigan veci i od pravog cigana.Svercanje-cigancenje.Kupi za manje od nekog jadnika proda za vise.Pa puno je njuskalo takvih pacijenta.To ti je ono kad ti imas neku stvar nis nevrijedi kad ju drugi uzme od tebe onda to maximalno vrijedi..Ima dosta dobrih jeftinih ducana pa provuces karticu ljepo i eto.Pamet u glavu

6 godina
protjeran
offline
Njuškalo biseri

Ljudi, hitno mu je, požurite.

KLIK

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Njuškalo biseri
thedream kaže...
ansha kaže...

Ti si butthurt jer ti nije prodao karticu za 3300kn (nije lud) pa sad oglas s korektnom cijenom stavljas u ovu temu.

I sta tebi boli briga koliko ju je on platio?

Mislio sam se suzdržati, ali obzirom da sam prozvan (ona - you rang?), reći ću da je kartica plaćena 3.200kn, prodana je za 3.700 iako sam tražio i mogao dobiti 3.800. Dao sam čovjeku 100kn nižu cijenu jer me bilo sram stanja kutije koja je bila smočena pa se u sušenju izobličila.

 

Same preprodaje me nije sram, kupio sam i prodao dalje 500 stvari u zadnjih 20g. koliko imam PC, ne vidim problem učinio to drugi dan, za pet dana ili pet godina.

 

Kad mi novac zatreba a ukaže se prilika i za zaradom, rado ću to obaviti u svoju korist.

 

Da prodam nešto neispravno - tu sam za reklamaciju i povrat novca, ali preprodaja - žao mi je što eto taj netko drugi tko jamra nije bio prvi, ili u mojoj situaciji dići 4,5 glavi doslovce iz ničega. Tako je sa svime u životu, prilika čini - samo ne ovaj put lopova, nego - posao.

 

p.s. dobivao sam ponude od 3.500, 3.600 i 3.800kn za tu karticu, zato sam nekoliko puta i mijenjao cijenu, što je naravno opet moje pravo, ako ću svaki dan napraviti korekciju oglasa - moja stvar. Kupac će me proglasiti šizofrenikom i preskočiti oglas.

 

Gospar iz Dubrovnika ju je kupio, ugradio i sretno ju koristi za 4K. That's all folks..

mogao si se referirati na mene da  mi dođe notifikacija.... 

nadam se da će te tih 100kn što si ušićario dodatno maximalno usrećiti i omogućiti da živiš long&prosper

btw. ja sam se na tvoj oglas referirao samo zato jer si objavio novi gdje se ciganiš za još 100-200kn, a lijepo si i sam napisao da si primio ponude na traženih 3600... ja sam u potpunosti svjestan da mojih 3300 kn nije sigurno bila najveća ponuda(nudio bih do 3500-3600 da nije očita preprodaja, a ne da sam jako uvrijeđen jer je nisam dobio za 3300), nego ti ideš je...ti ljude koji ti ponude ponude traženu cijenu, za je...ih 100kn se grebati kao da ti život gladnog i bolesnog djeteta ovisi o njima...

tonilee kaže...

Danas je normalno biti cigan veci i od pravog cigana.Svercanje-cigancenje.Kupi za manje od nekog jadnika proda za vise.Pa puno je njuskalo takvih pacijenta.To ti je ono kad ti imas neku stvar nis nevrijedi kad ju drugi uzme od tebe onda to maximalno vrijedi..Ima dosta dobrih jeftinih ducana pa provuces karticu ljepo i eto.Pamet u glavu

13 godina
neaktivan
offline
Njuškalo biseri

@lav1000

 

Stari, do sad sam bio kulturan, ali daj malo ajde, ohladi. Ne ponašaj se kao mali uvrijeđeni kekec sa toliko godina, ponudio si smiješnu cijenu kao da je netko blesav, npr. ja, pa ću ti eto prodati rabljenu karticu koja uredno ide po 500 eura za 3300kn.

 

Tečaj ti je vrhunski, nema šta. Ne da nemaš pravo glasa s tom ponudom, nego ne znam kako ti se da brukati uopće ovako javno. Kupljena je za 3200, prodana za 3800 odnosno 3700. 500kn u džep, nisam te pitao očito za dopuštenje, pa eto, izvini, moj grijeh, moj preveliki grijeh.

 

Matematika ti također nije jača strana vidim, jer 400-500kn zarade na razlici u kupoprodajnoj cijeni nije 100kn. Teoretski, da svaki mjeseci obavimo ti ili ja takvu transakciju godišnje bi imali 13-tu plaću, pa ti do the math.

 

Ubuduće kad nešto budem kupovao ili prodavao prvo ću pitati na BOL-u ima li itko uvrijeđen, suzdržan, ili su svi suglasni da kupim po nižoj cijeni, a idem prodati kad mi se čefne i po koliko mi se čefne.

 

Zapravo sam šokiran i čudim se sam sebi nakon 20g. u tom kupusu da idem odgovarati na ovako blesave replike poput tvoje, da se radi o žvakama, grafičkim karticama ili stanovima princip je vrlo jednostavan - ako ti se ukaže prilika i imaš novac, kupiš jeftinije, odvagneš treba li ti to zaista, ili ti nešto drugo uleti (čitaj drmne te) i ideš vidjeti možeš li zaraditi na tom predmetu.

 

Da su ostale cijene 3300-3400kn pa sam iz tog aspekta bio preskup ne bi riječ rekao, ali razgovarati o tuđem predmetu, tuđoj cijeni odnosno metodi prodaje istog je toliko jadno, plitko i bezobrazno da opet velim - ne znam šta to tebi treba, a meni pogotovo koji sam 15g. na forumima.

 

Ne budi kekec, budi frajer drugi put i ponudi 200kn više kad ti je do nečeg takvog stalo, kad smo kod ciganjenja. Kupuješ karticu od 3000+kn, problem ti je 200kn, daj me nemoj farbati, molim te. To nije uopće istina, nego se držiš svoje procjene i svojih principa, ja se držim svoje.

 

End of the day, kartica je prodana po dobroj cijeni, korisnik je zadovoljan, ja sam igrom slučaja, brzine i snalažljivosti, da ne kažem potrebe, jer te se to i ne tiče, zaradio 500kn. Svi sretni - ti kmečiš. Ne kmeči.

In the name of tragedy...
12 godina
offline
Re: Njuškalo biseri
lav1000 kaže...
thedream kaže...

Mislio sam se suzdržati, ali obzirom da sam prozvan (ona - you rang?), reći ću da je kartica plaćena 3.200kn, prodana je za 3.700 iako sam tražio i mogao dobiti 3.800. Dao sam čovjeku 100kn nižu cijenu jer me bilo sram stanja kutije koja je bila smočena pa se u sušenju izobličila.

 

Same preprodaje me nije sram, kupio sam i prodao dalje 500 stvari u zadnjih 20g. koliko imam PC, ne vidim problem učinio to drugi dan, za pet dana ili pet godina.

 

Kad mi novac zatreba a ukaže se prilika i za zaradom, rado ću to obaviti u svoju korist.

 

Da prodam nešto neispravno - tu sam za reklamaciju i povrat novca, ali preprodaja - žao mi je što eto taj netko drugi tko jamra nije bio prvi, ili u mojoj situaciji dići 4,5 glavi doslovce iz ničega. Tako je sa svime u životu, prilika čini - samo ne ovaj put lopova, nego - posao.

 

p.s. dobivao sam ponude od 3.500, 3.600 i 3.800kn za tu karticu, zato sam nekoliko puta i mijenjao cijenu, što je naravno opet moje pravo, ako ću svaki dan napraviti korekciju oglasa - moja stvar. Kupac će me proglasiti šizofrenikom i preskočiti oglas.

 

Gospar iz Dubrovnika ju je kupio, ugradio i sretno ju koristi za 4K. That's all folks..

mogao si se referirati na mene da  mi dođe notifikacija.... 

nadam se da će te tih 100kn što si ušićario dodatno maximalno usrećiti i omogućiti da živiš long&prosper

btw. ja sam se na tvoj oglas referirao samo zato jer si objavio novi gdje se ciganiš za još 100-200kn, a lijepo si i sam napisao da si primio ponude na traženih 3600... ja sam u potpunosti svjestan da mojih 3300 kn nije sigurno bila najveća ponuda(nudio bih do 3500-3600 da nije očita preprodaja, a ne da sam jako uvrijeđen jer je nisam dobio za 3300), nego ti ideš je...ti ljude koji ti ponude ponude traženu cijenu, za je...ih 100kn se grebati kao da ti život gladnog i bolesnog djeteta ovisi o njima...

 I meni je to najgore u cijeloj prici. To je nesto odvratno, ako stavis cijenu, izvoli prodat po toj cijeni, a ne kad vidis da dobivas dosta upita, dizati cijenu. Vrlo vrlo šupčinski. Ja sam se vise puta zeznuo da sam za nesto stavio (ocito) premalu cijenu posto bi mi mob zvonio citav dan, ali sam UVIJEK prodao prvom ozbiljnom kupcu i neshvatljivo mi je bit toliko govno da onda ides nekoliko puta dizat cijenu. Eto mozda sam ja cudan.

11 godina
offline
Njuškalo biseri

Daj skratite malo te citate, otpadne mi prst od skrolanja dolje 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Njuškalo biseri
Minneyar kaže...

 I meni je to najgore u cijeloj prici. To je nesto odvratno, ako stavis cijenu, izvoli prodat po toj cijeni, a ne kad vidis da dobivas dosta upita, dizati cijenu. Vrlo vrlo šupčinski. Ja sam se vise puta zeznuo da sam za nesto stavio (ocito) premalu cijenu posto bi mi mob zvonio citav dan, ali sam UVIJEK prodao prvom ozbiljnom kupcu i neshvatljivo mi je bit toliko govno da onda ides nekoliko puta dizat cijenu. Eto mozda sam ja cudan.

Nisi čudan, dapače. Ti bi ponudio u startu koliko sam tražio i prodao bi ti karticu. S druge strane, objektivno, sve dok je predmet u vlasništvu prodavača on može sa predmetom & uvjetima prodaje raditi što god ga je volja, i kad god ga je volja.

 

Editirao sam oglas izvornim slikama predmeta i korekcijom cijene. Ne zato što je netko ponudio traženu cijenu već tad (pa sam ganjao +200kn), nego upravo zato što su nudili 3200,3300,3400,3500, rekao sam sebi čekaj malo, zašto bi bilo po njihovom a ja prodajem? Cijena sada ide na 3800 i kartica je prodana po toj cijeni, s tim da je i tu još bila ponuda na spomenutih 3600.

 

Tvoje je da platiš u startu traženo i realiziraš prodaju. Ciganjenje je uobičajena pojava na njuškalu i nažalost i iz perspektive kupce i prodavača uobičajen obrazac ponašanja.

 

Ako si nešto zapikirao, pobjeglo ti je u startu za 3200kn, netko brži od tebe je odlučio prodati dalje taj isti predmet, bio je brži, za 3600kn što je i dalje fer cijena, ti napraviš šta - print screenaš mu orig.oglas i ponudiš 3300? Daj molim te ajde, nemoj.

 

Dečki prodavač prodaje, kupac kupuje, ne obrnuto. Ili se nađete na cijelom putu, ili na pola puta u nekim stvarima, a često se i - ne nađete, što je ovdje bio slučaj sa lavom1000 i sa mnom. Ponudio je premalo u odnosu na druge, kako se pokazalo, međutim on je po meni karticu izgubio mojom kupovinom po 3200, a ne prodajom po 3800(3700).

 

Da je bio brži, bila bi njegova i za 3200 umjesto moja taj kratak period, i sve pet. EOD s moje strane.

 

Nisam u 20g. vidio ovakvo seciranje i razglabanje nečije prodaje, pa bila preprodaja, netko je rekao i šverc (tu već malo miješamo i termine) ili nešto treće. Bio ja kupac, nakupac, polukupac, glup kupac, glup ko k*rac, to za Vas uopće ne igra ulogu. Vi ili imate traženi iznos, ili ste suglasni da sa nižom ponudom vjerojatno gubite taj predmet.

 

 

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 14:21 (thedream).
12 godina
offline
Re: Njuškalo biseri
thedream kaže...
snip

 

 Aha, to je nesto drugo onda :) Mislio sam da ti se netko javio i ponudio tvoju cijenu odmah i da si onda samo dizao cijenu dokle ide, sto po meni ne bi bilo ok, ali na zalost ima puno ljudi koji i to rade, to je do osobnog morala I guess.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Njuškalo biseri
Minneyar kaže...
thedream kaže...
snip

 Aha, to je nesto drugo onda :) Mislio sam da ti se netko javio i ponudio tvoju cijenu odmah i da si onda samo dizao cijenu dokle ide, sto po meni ne bi bilo ok, ali na zalost ima puno ljudi koji i to rade, to je do osobnog morala I guess.

Da mi se to radilo, mogao sam to i na 3800 učiniti, čovjek koji je kupio karticu radi kao sezonac u Dubrovniku, rekao je da mu je sve do 4000kn prihvatljivo za taj proizvod, da ne kažem - oglas. I šta, mogao sam ga kako lav1000 kaže ciganiti i điberiti za još, na kraju je dobio za -100kn, za 3700. Također je bio upoznat sa cijenom od 3200kn po kojoj sam uzeo karticu.

 

Ali da ti ponovim, njuškalo je prvenstveno oglasnik privatnih oglašivača rabljene robe, da bi se postupak trgovine realizirao, iz mojeg iskustva, moraš ponuditi bilo traženi iznos prodavača, bilo najviši traženom. Ne vidim kako je 3300 najbliže 3600, a kamoli 3800kn.

 

Uz to što sam ti već rekao, a to je da si ti kupac, ja ili netko drugi prodavač. 500 puta je bilo obrnuto, i ja sam kupovao, dogovorio sve, slanje, otkup, sve - i prodavač je prodao predmet drugome za višu cijenu. Njegovo pravo.

 

Neki dan mi se to opet dogodilo na njuškalu, sa onom neispravnom (nije davala sliku) 780Ti Phantom, dogovorio sam sve sa prodavačem, dogovorio sam i gdje ću je dati na reballing, za koju cijenu, sve - i čovjek mi javi nema potrebe za uplatom, otkupom, čim već - prodana je za 300 umjesto traženih 200kn.

 

Pa ajmo malo pričati o 100kn, bilo na 200 ili 3000+ cijeni predmeta, nebitno.. Tražio si 200, prodaj po 200 ako si dogovorio sve sa mnom. A on je prodao po 300, meni uvalio korpu. Opet - njegovo potpuno pravo.

In the name of tragedy...
7 godina
protjeran
offline
Re: Njuškalo biseri

po koji put ponavljam JEBE MI SE što mi je nisi prodao...

da je trebalo nuditi original prodavaču, nudio bih do 3600kn, ponudio bi vjerovatno i tebi da si to prodavao nakon mjesec dva, izguštirao se, zagustilo i  još se da zaraditi koja kn. OK jbg, tko mi je kriv što nisam ja prvi kupio.... 

Ali ti si oglasu si napisao nešto ala lova je problem, onda si mogao si je ne preuzeti.... ali nije problem je staviti u oglas još dok nije došla, za veću cijenu.... i dobiješ jebenih 400kn(1.oglas 3600), bar si tako napisao, ali neeeee treba se cigančiti za još 100-200kn(2.oglas 3800). Ma da si odmah stavio 5000 i da si ih dobio, boli me k..., tko je meni kriv što je ja nisam ubrao, ali nakon dva dana isti oglas dizati cijenu, jadno, điberski, ciganski, nazovi kako hoćeš...

Da meni igra 200kn bitnu ulogu u životu kupio bih polovnu za 4000kn ali mi je ipak draže za 4200 uzeti novu iz dućana....a poslovanje s điberima prepuštam drugima...

Kako je kolega niže napisao, možda sam čudan, ali jbg takav sam... 

 

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice