Njuskalo-pomoc !

poruka: 150
|
čitano: 42.251
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Njuskalo-pomoc !

Stavio sam na njuskalo neke stvari koje bih narucio preko ebaya, i nakon nekoliko dana dobijem ovu obavijest

 

''Poštovani, Molim Vas da nam dostavite sve račune s ebay-a i paypal-a i plaćeni PDV kako bi mogli odrediti visinu novčane kazne za ilegalnu trgovinu. Nakon toga očekujte posjet službene osobe na kućnu adresu kako bi utvrdili podrijetlo robe koju prodajte na njuškalu. Zahvaljujemo na razumijevanju i lijepi pozdrav. Državni inspektorat www.inspektorat.hr
Oglas: http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/easycap-usb-2.0-postarina-besplatna-oglas-3188776 ''    Državni inspektorat RH <prijava@inspektorat.hr>

 

Al sto je najgore nisam nista prodao...  Ako neko nest zna...

karamba!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2011 0:15 (Omega_vu).
13 godina
offline
Njuskalo-pomoc !

Ovakvo nesto prvi put vidim od Njuskala !

Music As A Weapon !!
15 godina
offline
Njuskalo-pomoc !

Može screenshot poruke?

 

Inaće bilo je i vrijeme, nadam se da će uskoro pomesti i Aukcije.hr jer tamo 90% prodavača su ti šverceri sa ebay-a...

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Njuskalo-pomoc !
Omega_vu kaže...

Stavio sam na njuskalo neke stvari koje bih narucio preko ebaya, i nakon nekoliko dana dobijem ovu obavijest

 

''Poštovani, Molim Vas da nam dostavite sve račune s ebay-a i paypal-a i plaćeni PDV kako bi mogli odrediti visinu novčane kazne za ilegalnu trgovinu. Nakon toga očekujte posjet službene osobe na kućnu adresu kako bi utvrdili podrijetlo robe koju prodajte na njuškalu. Zahvaljujemo na razumijevanju i lijepi pozdrav. Državni inspektorat www.inspektorat.hr
Oglas: http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/easycap-usb-2.0-postarina-besplatna-oglas-3188776 ''    Državni inspektorat RH <prijava@inspektorat.hr>

 

Al sto je najgore nisam nista prodao...  Ako neko nest zna...

Nedaj im ni kune, samo markaj poruku kao scam i to je to..

Maky
15 godina
offline
Re: Njuskalo-pomoc !
CroMaky96 kaže...
Omega_vu kaže...

Stavio sam na njuskalo neke stvari koje bih narucio preko ebaya, i nakon nekoliko dana dobijem ovu obavijest

 

''Poštovani, Molim Vas da nam dostavite sve račune s ebay-a i paypal-a i plaćeni PDV kako bi mogli odrediti visinu novčane kazne za ilegalnu trgovinu. Nakon toga očekujte posjet službene osobe na kućnu adresu kako bi utvrdili podrijetlo robe koju prodajte na njuškalu. Zahvaljujemo na razumijevanju i lijepi pozdrav. Državni inspektorat www.inspektorat.hr
Oglas: http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/easycap-usb-2.0-postarina-besplatna-oglas-3188776 ''    Državni inspektorat RH <prijava@inspektorat.hr>

 

Al sto je najgore nisam nista prodao...  Ako neko nest zna...

Nedaj im ni kune, samo markaj poruku kao scam i to je to..

HAHAHAH možda da provjeri negdje, da mu nebi bilo kucanja na vrata, ako je ostavio na njuškalu preve podatke..

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
15 godina
neaktivan
offline
Njuskalo-pomoc !

cudno mi je za email, nije nikakav servis (gmail,msn...)

karamba!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2011 0:22 (Omega_vu).
14 godina
neaktivan
offline
Njuskalo-pomoc !

Nadam se da nisi stavio prave podatke i adresu kao sto kaze kolega... Svejedno, ako ti nekako dođu na vrata samo se zaderi: "Nismo doma!" ili ko rambo se zaleti na vrata, razvali ih i reci: "kaj ima!?"

Maky
15 godina
offline
Njuskalo-pomoc !

U jbt "seems legit" :-/

 

nego jesi ostavio podatke prave ili?

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
14 godina
neaktivan
offline
Njuskalo-pomoc !

Sve mi ovo smrdi na neku novu vladinu ideju za punjenje državnog proračuna, na sve strane če nas početi musti ko krave...

Maky
13 godina
offline
Njuskalo-pomoc !

Ovo mi je pocelo izgledat ozbiljno,a mozda te samo zele zastrašiti?

Music As A Weapon !!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Njuskalo-pomoc !
rooswelt1991 kaže...

U jbt "seems legit" :-/

 

nego jesi ostavio podatke prave ili?

ostavio samo broj moba , al sam sad promijeno, adresu i mjesto sam stavio pogresnu , nadam se da preko gmaila ne mogu naci...

karamba!
13 godina
offline
Njuskalo-pomoc !

Ma to se Sanader zajebava iz Remetinca

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
15 godina
offline
Re: Njuskalo-pomoc !
Omega_vu kaže...
rooswelt1991 kaže...

U jbt "seems legit" :-/

 

nego jesi ostavio podatke prave ili?

ostavio samo broj moba , al sam sad promijeno, adresu i mjesto sam stavio pogresnu , nadam se da preko gmaila ne mogu naci...

Karticu iz moba direktno u savu, ali mislim da se neće zamarati sa pretraživanjem preko gmaila...

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
16 godina
neaktivan
offline
Re: Njuskalo-pomoc !
Omega_vu kaže...

Stavio sam na njuskalo neke stvari koje bih narucio preko ebaya, i nakon nekoliko dana dobijem ovu obavijest

 

''Poštovani, Molim Vas da nam dostavite sve račune s ebay-a i paypal-a i plaćeni PDV kako bi mogli odrediti visinu novčane kazne za ilegalnu trgovinu. Nakon toga očekujte posjet službene osobe na kućnu adresu kako bi utvrdili podrijetlo robe koju prodajte na njuškalu. Zahvaljujemo na razumijevanju i lijepi pozdrav. Državni inspektorat  www.inspektorat.hr
Oglas:  http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/easycap-usb-2.0-postarina-besplatna-oglas-3188776  ''       Državni inspektorat RH <prijava@inspektorat.hr>

 

Al sto je najgore nisam nista prodao...   Ako neko nest zna...

  Je a kaj si ti mislio?

Uvozit s ebaya, ne plaćat ni carinu ni PDV (ako su manje vbrijedni i teški predmeti)   pa tu prodavat po višoj cjeni.

Bilo je i vrijeme da se počne provoditi zakon.

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;
16 godina
offline
Njuskalo-pomoc !

Nikak mi ovo nije jasno, da državni inspektorat šalje okolo takve mailove. Kaj je sljedeći korak? mail od mupa pa od suda??

FOR THE HORDE
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2011 0:29 (Zoki).
15 godina
offline
Njuskalo-pomoc !

Da bilo je i vrijeme da se počne nešto raditi po tom pitanju, ali što je najgore počet će sa ovim manjim, a onim koji su se već nakupili para, jednostavno će prestati na par mjeseci i opet po starom...

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
15 godina
neaktivan
offline
Re: Njuskalo-pomoc !
FlyBoy kaže...
Omega_vu kaže...

Stavio sam na njuskalo neke stvari koje bih narucio preko ebaya, i nakon nekoliko dana dobijem ovu obavijest

 

''Poštovani, Molim Vas da nam dostavite sve račune s ebay-a i paypal-a i plaćeni PDV kako bi mogli odrediti visinu novčane kazne za ilegalnu trgovinu. Nakon toga očekujte posjet službene osobe na kućnu adresu kako bi utvrdili podrijetlo robe koju prodajte na njuškalu. Zahvaljujemo na razumijevanju i lijepi pozdrav. Državni inspektorat www.inspektorat.hr
Oglas: http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/easycap-usb-2.0-postarina-besplatna-oglas-3188776  ''     Državni inspektorat RH <prijava@inspektorat.hr>

 

Al sto je najgore nisam nista prodao...   Ako neko nest zna...

  Je a kaj si ti mislio?

Uvozit s ebaya, ne plaćat ni carinu ni PDV (ako su manje vbrijedni i teški predmeti)   pa tu prodavat po višoj cjeni.

Bilo je i vrijeme da se počne provoditi zakon.

mislio sam ako mogu drugi prodavat na aukcje.hr mogu i ja na njuskalu al sam se izgleda prevario

karamba!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2011 0:29 (Omega_vu).
12 godina
protjeran
offline
Njuskalo-pomoc !

Uf,uf ,bogami ovo se čini ozbiljno.

A provjerih sada,to je stvarno njihov mail.Nadaj se da te nemogu pronači preko gmaila.A mobitel i karticu bacaj u obližnje smeće. {#}

http://www.hercegbosna.org/
15 godina
neaktivan
offline
Njuskalo-pomoc !

Bilo bi pametno poskidat oglase vjerojatno.

~
16 godina
neaktivan
offline
Re: Njuskalo-pomoc !
Omega_vu kaže... 

mislio sam ako mogu drugi prodavat na aukcje.hr mogu i ja na njuskalu al sam se izgleda prevario

  Ma nemoj misliti da ti želim loše, samo je bilo i vrijeme da se ovakva vrsta švercanja počne kažnjavati.

Ali slažem se da bi oni krupni trebali biti na meti, koji prodaju po stotine/tisuće artikala, a od poreza ni p. Pogotovo oni što prodaju falsifikate sunčanih naočala/satova/garderobe.

To je gospodarski kriminal i kao takav je ozbiljan prekršaj.

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;
15 godina
offline
Re: Njuskalo-pomoc !
Omega_vu kaže...

mislio sam ako mogu drugi prodavat na aukcje.hr mogu i ja na njuskalu al sam se izgleda prevario

Svemu kat-tad dođe kraj

mario-kamatario kaže...

Uf,uf ,bogami ovo se čini ozbiljno.

A provjerih sada,to je stvarno njihov mail.Nadaj se da te nemogu pronači preko gmaila.A mobitel i karticu bacaj u obližnje smeće. {#}

Mogu ako hoće, ako je tamo ostavio prave podatke...

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
13 godina
offline
Njuskalo-pomoc !

We have a wanted person on this forum!!! {#}{#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Njuskalo-pomoc !
Proz0r kaže...

Bilo bi pametno poskidat oglase vjerojatno.

ma jok, ja samo stavio stari broj mobitela koji ne goristim vec 3 godine, pitaj Boga gdje je, vec reciklirana kartica {#}

 

i izbacio broj mobitela sa oglasa, stavio kontakt na mail..ako budu sta srali, idu pod spam na mailu i amen

15 godina
offline
Njuskalo-pomoc !

Jel možemo znati kako je glasio oglas?

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
12 godina
neaktivan
offline
Njuskalo-pomoc !

Da li je kartica od moba registrirana na tvoje ime?

Ofc.
13 godina
offline
Njuskalo-pomoc !

drzim se nacela da nikad ne placaj drzavi koja to ne zavrijedi...

 

kako kazne prometne policije, tako bi i za ovo napravio, dakle zali se...

 

prvo provjeri dal postoji kakav zakon za to sta si ti napravio, dali je izrecen...najvj nije jos, ulozi zalbu da te nemaju pravo kazniti na osnovu toga, bla bla bla, otegni, u najgorem slucaju proc ce par godina dok oni to pogledaju, ocjene zalbu itd, do tad mozda budes imao za platit, ako budes trebao...

 

meni jedna zalba spasila kaznu od 1000kn i 1bod (davno pred 4g bilo) i usla je u zastaru od 2god i sve u zaborav...

 

druga kazna od 500kn sam se zalio, nakon 1,5g dosla odluka da mi zalba nije usvojena i da platim, opet nisam platio, i od tad proslo jos barem god i pol i nista od njih...uc ce i to u zaborav...

 

kako god - provjeri dal ima taj zakon, ako nema, zali se

15 godina
offline
Njuskalo-pomoc !

Hmmm u načelu se slažem sa ruske-om, ali nažalost, zakon postoji.

I vrlo je jednostavan, nesmiješ upreprodavati ništa što kupuješ od treće osobe iz inozemstva bez da platiš pdv, eventualnu carinu, i moraš imati firmu i sve to na papiru napisano...

Nevidim izlaza iz ove situacije, osim možda da prođe sa nekom opomenom jer nije ništa prodao..

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
15 godina
neaktivan
offline
Njuskalo-pomoc !

a nist javim vam iz zatvora ak su me zatvorili,nadam se da imaju DSL tamo

 

zapravo mi ne mogu nista , jer nisam nista prodao, nema skrivenog pdv-a ni nicega i sad gledam te zakone i vidim( to je za prodaju na malo) ... ili se varam?

 

 

karamba!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Njuskalo-pomoc !
rooswelt1991 kaže...

Jel možemo znati kako je glasio oglas?

Usb...

-narudžba iz inozemstva

-100% novo 

-uplata prije

-opis...

karamba!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Njuskalo-pomoc !
mate960 kaže...

Da li je kartica od moba registrirana na tvoje ime?

mislim da je {#}

karamba!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice