Novi zakon o pušenju

poruka: 620
|
čitano: 131.288
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Novi zakon o pusenju

Ako ja pušim to je moj problem a ne tuđi, ukoliko ne dimim nekom nepušaču u facu. Uostalom u bircevima se mora osigurat prostor za pušenje kao i u tvrtkama.

Meni se gadi kad hodam po cesti i gledam ljude pijane kak povračaju i pišaju, pa nisam zato da se zabrani alkohol.

Nepušači će imat svoj prostor, a pušaći svoj i svi sretni zadovoljni.

 

15 godina
protjeran
offline
Novi zakon o pusenju

pušim ko lokomotiva a zakon je da se krši pa ko voli nek izvoli nema tog zakona koji balkanac nije zaj::::bo i ovaj čemo čekajte samo sa nas puste u eu napravit čemo dar mar

15 godina
offline
Novi zakon o pusenju

Treba odvojit nepušače i pušače i svi ce bit sretni! Nezelim ja dobit rak pluca zbog vas.

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr Windows 7 x64
15 godina
protjeran
offline
Novi zakon o pusenju

šetaju se dva raka i puše na dnu mora i naiđe mali rak pa pita da li može dobit jednu cigaretu a na to če ovaj nemoj pušit dobit češ jastoga na plučima

16 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pusenju

Ha.... Ja sam onda zato da se zabrani konzumiranje alkohola u kafićima ili na bilo kakvom javnom mjestu.

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17"; "Gravitacija je *učka"
15 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pusenju

hm...

ako je zatvoren prostor, apsolutno odobravam zabranu pušenja. ako se puši u z.prostoru, stradaju nepušači, a ako se ne puši tj. nesme pušiti u z. prostoru stradaju pušači, ali barem se niko ne truje a da to neće.

 

pa onda ako je ovaj zakon mogel biti da se smelo pušiti gdi se htelo, na teret nas nepušača, pa zakaj sad nebi malo bilo da se nesme pušiti na teret pušača. o tome da bu to pridoneslo smanjenju pušenja je čisti apsurd. ako neko hoće pušiti, pušil bu i sve 5. ali nek ne puši u istom prostoru s menom.

 

a opet vidim da neki pišu o alkoholu i tome. da trebalo bi se i tu malo pritegnuti zakon i pošložiti nekaj da nebudu deca iz 6.raz osnovne pijani okolo nereda delali. ali ovo je tema o zakonu o pušenju, tak da nemojte mješati tu alkohol, divljake i slično.

15 godina
protjeran
offline
Novi zakon o pusenju

e svaka ti čast na ovom kako se ja toga nisam sjetio

15 godina
protjeran
offline
Novi zakon o pusenju

pušači ne dajte se

15 godina
offline
Novi zakon o pusenju

Ma današnja mladež je tupava da boli glava. Ja bi se kladio da njih 70% puši , a 80% konzumira alkohol, nema buducnosti s ovakvom djecom.

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr Windows 7 x64
15 godina
offline
Novi zakon o pusenju

Nisam htio izazivat neke svađe ili polemike, ali samo bih se osvrnuo na jednu stvar, istina, grdo je kad dodjes doma i smrdis po dimu od cigareta, ali ako ja (posto sam i zapoceo ovu temu pa cu uzimat sebe za primjer) moram izaci van iz kancelarije da bih zapalio (s cim se slazem) zasto onda nekolicina gore potpisanih kad uđu u kafic, kupe cugu i zasto ne izađu van piti kavu, sok, pivu, bilo kaj. Ak ti smrdi u kaficu onda popi cugu ispred, ako ne zelis smrdit po dimu od cigarete.

Znaci i nepusaci imaju izbor (govorim o bircevima posto ste se njih dotakli iako sam ja pitao samo za posao), kupis cugu i izadjes na fini cisti hrvatski zrak to popit. Nemoras sjedit u bircu.

 

Moram li spomenuti da se ovdje radi o ovisnosti koju izaziva cisti LEGALNI proizvod od kojeg drzava uzima masnu lovu (zarada tvornici duhana je 4 kn na kutiju cigareta koja kosta 15 kn, sve ostalo ide drzavi -  emisija Otvoreno na HRT-u op. a.). Da sad ne nabrajam ostale ovisnosti, mislim da se ovdje radi o zakonu koji prevladava u cijeloj Hrvatskoj....tumaci zakon kako ti pase i kad ti pase. Sjetite se premijera u polufinalnoj utakmici rukometa sa poljacima....kao nema alkohola na sportskim događanjima....yea wright (malo sam skrenuo s teme....mea culpa).

Gigabyte GA-8I945P-G, Intel Pentium 4 531 @ 3000 MHz, NVIDIA GeForce 7600 GT , 22T33-H-ES - 20 inches, Win XP SP3
15 godina
protjeran
offline
Novi zakon o pusenju

treba prestat pušit pit jest meso prebacit na vegetarijanstvo dat otkaz obuč plahte i zapjevat hare rama hare krišna tek če onda ljudi biti sretni

15 godina
offline
Novi zakon o pusenju

Jos samo da dodam....

 

Koja je razlika između pusaca i nepusaca??

 

Nepusaci umiru zdraviji.

Gigabyte GA-8I945P-G, Intel Pentium 4 531 @ 3000 MHz, NVIDIA GeForce 7600 GT , 22T33-H-ES - 20 inches, Win XP SP3
15 godina
offline
RE: Novi zakon o pusenju
pero35 kaže...

treba prestat pušit pit jest meso prebacit na vegetarijanstvo dat otkaz obuč plahte i zapjevat hare rama hare krišna tek če onda ljudi biti sretni

 HAHAHA dobra ti je ova...
Gigabyte GA-8I945P-G, Intel Pentium 4 531 @ 3000 MHz, NVIDIA GeForce 7600 GT , 22T33-H-ES - 20 inches, Win XP SP3
15 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pusenju

evo citan neko postove i umiren od smija "da trujete nas nepusace" hahahah ljudi moji koliko je danas stvari stetno cigareta je bezazlena izadjes u grad jbt samo sto radijacije nema ima smoga jbt mislis da je magla a koliko vas sto nepusite pijete coca colu koja je gora za jetru nego iti jedan alkohol, koliko vas stoji pola dana na kompu ( ka ja:)) to nesteti jeli? koliko vas ima mobitel najvjerovatnije svi on ka nezraci jeli???a o hrani da negovorin

a vi sto smrdite kad izadjete iz kafica jednostavno nemojte vise smrditi :) sto da van drugo kazen taf lajf

 

definitivno san protiv zakona !!!!

I <3 COD2
15 godina
offline
RE: Novi zakon o pusenju
Srednji kaže...

Nisam htio izazivat neke svađe ili polemike, ali samo bih se osvrnuo na jednu stvar, istina, grdo je kad dodjes doma i smrdis po dimu od cigareta, ali ako ja (posto sam i zapoceo ovu temu pa cu uzimat sebe za primjer) moram izaci van iz kancelarije da bih zapalio (s cim se slazem) zasto onda nekolicina gore potpisanih kad uđu u kafic, kupe cugu i zasto ne izađu van piti kavu, sok, pivu, bilo kaj. Ak ti smrdi u kaficu onda popi cugu ispred, ako ne zelis smrdit po dimu od cigarete.

Znaci i nepusaci imaju izbor (govorim o bircevima posto ste se njih dotakli iako sam ja pitao samo za posao), kupis cugu i izadjes na fini cisti hrvatski zrak to popit. Nemoras sjedit u bircu.

 

Moram li spomenuti da se ovdje radi o ovisnosti koju izaziva cisti LEGALNI proizvod od kojeg drzava uzima masnu lovu (zarada tvornici duhana je 4 kn na kutiju cigareta koja kosta 15 kn, sve ostalo ide drzavi -  emisija Otvoreno na HRT-u op. a.). Da sad ne nabrajam ostale ovisnosti, mislim da se ovdje radi o zakonu koji prevladava u cijeloj Hrvatskoj....tumaci zakon kako ti pase i kad ti pase. Sjetite se premijera u polufinalnoj utakmici rukometa sa poljacima....kao nema alkohola na sportskim događanjima....yea wright (malo sam skrenuo s teme....mea culpa).

 A sta bi nepušač konobar trebao napravit? Dat otkaz mozda ili stavit plinsku masku LOL!
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr Windows 7 x64
15 godina
protjeran
offline
Novi zakon o pusenju

trebalo bi kao u amsterdamu prebacit se na travu

16 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pusenju

E pa pušači pjenite se samo ali prestat ćete pušiti u kafićima i gotovo, a onda ćemo mi koji ne idemo zbog dima počet dolaziti. Iste ovakve rasprave vodile su se i prije 35 godina kad se uvela zabrana pušenja u autobusima i vlakovima. Ko sad ovdje neće priznat da bi se osjećao ko zadnji majmun da pripali u autobusu? A ove usporedbe kako se trujemo sa puno drugih stavri stoje ali sa jednim velikim ALI - to je moj izbor. Ja rezervna pluća nemam i ne želim za 20 godina ležati u bolnici na plućnom odjelu sretan jer je nekome normalno da truje sve oko sebe i da ga baš briga. E pa NO MORE!

www.odrzavanje.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
pero35 kaže...

trebalo bi kao u amsterdamu prebacit se na travu

 tu bi se ogo slozit :=)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
Srednji kaže...

  zasto onda nekolicina gore potpisanih kad uđu u kafic, kupe cugu i zasto ne izađu van piti kavu, sok, pivu, bilo kaj.

  pital si zašto? pa oni to ne moraju... pušači moraju... 
Gateway P-7807u 17" WXGA+ / Intel Core 2 Duo P8600 2.4GHz / 4GB DDR3 RAM / 320GB 7200RPM HD / GeForce 9800M GTS
15 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pusenju

svi cemo na kraju zavrsiti na istom...nemam nista protiv ne pusaca...ali ja cu uzivati u onome sta volim, jedino me smeta podcijenjivanje i predrasude prema pusacima...vecina ne pusaca misle da su pametniji zato sto su rekli NE pusenju...eh sad, prebacimo se na vase druge mnogobrojne mane Smijeh

Made in: Neverland
15 godina
protjeran
offline
RE: Novi zakon o pusenju
Vuce kaže...

E pa pušači pjenite se samo ali prestat ćete pušiti u kafićima i gotovo, a onda ćemo mi koji ne idemo zbog dima počet dolaziti. Iste ovakve rasprave vodile su se i prije 35 godina kad se uvela zabrana pušenja u autobusima i vlakovima. Ko sad ovdje neće priznat da bi se osjećao ko zadnji majmun da pripali u autobusu? A ove usporedbe kako se trujemo sa puno drugih stavri stoje ali sa jednim velikim ALI - to je moj izbor. Ja rezervna pluća nemam i ne želim za 20 godina ležati u bolnici na plućnom odjelu sretan jer je nekome normalno da truje sve oko sebe i da ga baš briga. E pa NO MORE!

more se pjeni jbe se meni
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
robson kaže...

svi cemo na kraju zavrsiti na istom...nemam nista protiv ne pusaca...ali ja cu uzivati u onome sta volim, jedino me smeta podcijenjivanje i predrasude prema pusacima...vecina ne pusaca misle da su pametniji zato sto su rekli NE pusenju...eh sad, prebacimo se na vase druge mnogobrojne mane Smijeh

 e tocno to i ja to obozavan
ja da ocu ja bi se moga ostaviti jer nepusin puno cca. 10 cigara na dan ali necu zasto bi ako cu se ostaviti cigara onda cu se ostaviti i kompa
jer kad igras igre one te nazivciraju osim simsa oni te nemogu nazivcirati dobro dodje cigara jer ipak sto je reka cezar cigara i igara pa su posli ovi rekli kruva i igara da ispadnu pametni :)))))))))
I <3 COD2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
robson kaže...

svi cemo na kraju zavrsiti na istom...nemam nista protiv ne pusaca...ali ja cu uzivati u onome sta volim, jedino me smeta podcijenjivanje i predrasude prema pusacima...vecina ne pusaca misle da su pametniji zato sto su rekli NE pusenju...eh sad, prebacimo se na vase druge mnogobrojne mane Smijeh

  ma nema nikakvih predrasuda niti podcijenjivanja prema pušačima... pušenje je vaš odabir i pravo, isto koliko je pravo nepušača na zrak bez duhanskog dima... i naravno da se ovim zakonom diskriminiraju upravo pušači, jer im se ne omogućava alternativa, tj. nema odvojenih prostorija za pušenje na radnom mjestu ili u kafićima... nadajmo se da će se i to promijeniti jednog dana... 

a ovim gore zagovornicima pušenja (ne bih spominjao, prepoznat će se oni već) samo bi preporučio da daju nekakve konkretne argumente o ovoj temi, a ne da se sramote i pišu takve nazadne i majmunske postove... autor teme spominje pušenje na radnom mjestu, vi školarci zbilja nemate kaj pametnog ni odgovarajućeg za reći, znamo, al nemorate to još i dokazivati... i idite učit pisat za boga miloga
Gateway P-7807u 17" WXGA+ / Intel Core 2 Duo P8600 2.4GHz / 4GB DDR3 RAM / 320GB 7200RPM HD / GeForce 9800M GTS
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2009 17:10 (markbodin).
15 godina
protjeran
offline
Novi zakon o pusenju

prestaneš pušit dobiš jedno 15 kila a več imaš 100 tamaniš po slanini ne krečeš se dobiš šečer začepe ti se krvne žile opali te srčani i odeš u bananu kako je rekao sanader

15 godina
protjeran
offline
Novi zakon o pusenju

na kraju svega još če nas okrivit da uništavamo ozon jao nama uništit če nas ultraljubičasto zračenje

15 godina
protjeran
offline
RE: Novi zakon o pusenju
markbodin kaže...
robson kaže...

svi cemo na kraju zavrsiti na istom...nemam nista protiv ne pusaca...ali ja cu uzivati u onome sta volim, jedino me smeta podcijenjivanje i predrasude prema pusacima...vecina ne pusaca misle da su pametniji zato sto su rekli NE pusenju...eh sad, prebacimo se na vase druge mnogobrojne mane Smijeh

  ma nema nikakvih predrasuda niti podcijenjivanja prema pušačima... pušenje je vaš odabir i pravo, isto koliko je pravo nepušača na zrak bez duhanskog dima... i naravno da se ovim zakonom diskriminiraju upravo pušači, jer im se ne omogućava alternativa, tj. nema odvojenih prostorija za pušenje na radnom mjestu ili u kafićima... nadajmo se da će se i to promijeniti jednog dana... 

a ovim gore zagovornicima pušenja (ne bih spominjao, prepoznat će se oni već) samo bi preporučio da daju nekakve konkretne argumente o ovoj temi, a ne da se sramote i pišu takve nazadne i majmunske postove... autor teme spominje pušenje na radnom mjestu, vi školarci zbilja nemate kaj pametnog ni odgovarajućeg za reći, znamo, al nemorate to još i dokazivati... i idite učit pisat za boga miloga
 ljudi su i nastali od majmuna
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
robson kaže...

...vecina ne pusaca misle da su pametniji zato sto su rekli NE pusenju..

i jesu pametniji jel su razmislili svojom glavom da im pušenje šteti zdravlju, a ti ako se držiš one izreke da ako ne pušiš onda nisi frajer onda tako i dalje razmišljaj svojom i ovako zatrovanom glavom.

16 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pusenju

Ja i dalje pusim na poslu. Kod nas nema zabrane... A sto se tice ostaloga. Najbolji su ovi bivsi pusaci koji kazu da mrze pusace. Pa to je divota jedna kako se ljudi okrenu, a svi pljuju po politicarima kad odu iz jedne stranke u drugu. Pusenja je bilo i uvijek ce biti. Svidjelo se to svima ili ne. I po tome trebalo bi zabraniti i alkohol. I on radi vise stete nego koristi. Koliko ljudi zavrsava po bolnicima bolesni, koliko ih pogine, kolika se sr*** desavaju pod utjecajem alkohola pa za to nikom nista. Kad je tako, ajmo sve zabraniti pa cemo biti svi zdravi, prelijepi, presretni i zivjet cemo 1000 godina...

ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju

vidim da ima puno stavova i misljenja,svako ima pravo na to.

moje misljenje je da se pusenje treba dozvolit u kaficima koji bi morali fizicki ogradit

prostor izmedju pusaca i nepusaca,te kafici koji imaju prostore za pusace bi trebali placat naknadu drzavi i radniku koji tamo radi.

za javne ustanove i radno mjesto se slazem da se zabrani pusenje(u zatvorenom),ali da poslodavci imaju pravo napravit mjesto za pusace.

q6600 H2O @3GHz, 6GB DDR2,ati radeon 3870x2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju

pa nek se puši u kafićima, tak mi je svejedno, ali nek to bude ograđeno! a sad o nekim dodatnim plaćanjima pušača je glupost. plačaju dosta već u kutiji cigareta.

 

a da stvari poput coca cola ili kompjuter da su štetnije ostaviti van ovog topica jer mislim da nema veze s ovom temom. nisam autor topica, ali svejedno, nebi htel mješati kruške i jabuke. ovo nije topic o "koje stvari štete za zdravlje" pa smo se dotakli pušenja pa sad usporedbe.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice