Ovlaživać zraka

poruka: 8
|
čitano: 17.657
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ovlaživać zraka

Razmisljam o kupovini toga da bi stavio u sobu bar blizu mene tj malo dalje od kompjutora. Recimo negdje sam čitao da ljudi koji u uredima često provode pred kompjutorom da preslabo vlaže oči, no ajmo recimo ja imam ponekad umorne oči, mozda zato jer se preslabo vlaže pa sam si kupio i kaplice za oči ali opet to nije to. 

Negdje na netu sam pročitao da preporučuju koristiti ovlaživač zraka pogotovo oni koji rade stalno u uredu itd. . Znate sto sam primjetio, kada sam bio vani na farmi unutar jedne prostorije smo prali podove i zidove sa vioskotlačnim peračem ne onaj običan nego oanj koji koriste inače autopraonice velik u biti kao ovaj http://www.njuskalo.hr/image-bigger/komunalna-oprema/miniwash-karcher-hds-695m-eco-slika-17623171.jpg kada se pere sa time zrak počinje biti magloviti unutar prostorije :D mislim od velike vlage i svega :D ono sto ja zelim reći, poslije pranja navečer sam primjetio da mi je vid puno bolji nego inače. oči su bile kao da da im je godio taj vlažni zrak. Inače to sam samo jednom radio unutar prostorije pa zelim zato staviti u sobu ovlaživać zraka jer znam provoditi pred kompom više sati. 

 

Vidim da cijene počinju od 200kuna prema više, no rado bih čuo vaša iskustva sa time, kao i preporuke. Negdje na youtubeu reklamiraju jedan ovlazivač zraka kao da su najbolji jer ne koriste filtere koje treba s vremenom inače čistiti itd. 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovlaživać zraka

Hmm  ti dražiš ovlaživač zraka ..hmm neznam ali meni je baš suprotno pogotovo sad ide zima a i ove kiše stalno padaju ..ja bih trebao oDvlaživač zraka ....

 

Jesi li razmišljao o ionizatoru ..to je dobra stvar

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
neaktivan
offline
Ovlaživać zraka

Jesli li siguran da nema dovoljno vlage? Jer postoji dosta velika opasnost da dobiš pljesanj na zidovima pogotovo sad kad će uskoro zima.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 21:08 (ROFLOLMAO).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ovlaživać zraka
Markić7 kaže...

Razmisljam o kupovini toga da bi stavio u sobu bar blizu mene tj malo dalje od kompjutora. Recimo negdje sam čitao da ljudi koji u uredima često provode pred kompjutorom da preslabo vlaže oči, no ajmo recimo ja imam ponekad umorne oči, mozda zato jer se preslabo vlaže pa sam si kupio i kaplice za oči ali opet to nije to. 

Negdje na netu sam pročitao da preporučuju koristiti ovlaživač zraka pogotovo oni koji rade stalno u uredu itd. . Znate sto sam primjetio, kada sam bio vani na farmi unutar jedne prostorije smo prali podove i zidove sa vioskotlačnim peračem ne onaj običan nego oanj koji koriste inače autopraonice velik u biti kao ovaj http://www.njuskalo.hr/image-bigger/komunalna-oprema/miniwash-karcher-hds-695m-eco-slika-17623171.jpg kada se pere sa time zrak počinje biti magloviti unutar prostorije :D mislim od velike vlage i svega :D ono sto ja zelim reći, poslije pranja navečer sam primjetio da mi je vid puno bolji nego inače. oči su bile kao da da im je godio taj vlažni zrak. Inače to sam samo jednom radio unutar prostorije pa zelim zato staviti u sobu ovlaživać zraka jer znam provoditi pred kompom više sati. 

 

Vidim da cijene počinju od 200kuna prema više, no rado bih čuo vaša iskustva sa time, kao i preporuke. Negdje na youtubeu reklamiraju jedan ovlazivač zraka kao da su najbolji jer ne koriste filtere koje treba s vremenom inače čistiti itd. 

 

 

Ne zbog vlage u zraku, nego od raspršene vode.

Vlaga je inače jako loša za elektroniku, drvo, zidove...

Lieber tot als rot
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 21:12 (8ax).
13 godina
offline
Ovlaživač zraka

Vlažnost zraka je bitna komponenta za ugodnost u prostoru. Preporučena vrijednost je između 40-60% relativne vlage (kroz literaturu se pojavljuju različiti podaci ali u projektiranju je ovo nepisani standard). Bitno je razlikovati relativnu vlagu i apsolutnu vlagu zraka (da puno ne filozofiram kog zanima više neka pogleda ovo i ovo).

 

Zimi, pri niskim temperaturama, udio apsolutne vlage u zraku je nizak. Zagrijavanjem zraka s niskim udjelom apsolutne vlage, na sobnu temperaturu (putem sustava grijanja), relativna vlaga je često ispod 30% a u ekstremnim slučajevima je i ispod 20%. Takvi uvjeti mogu izazvati problema kod ljudi koji imaju zdravstvenih poteškoća. Zbog toga se preporuča korištenje ovlaživača zraka. Za kućnu uporabu ovo nisu loši modeli ali nisu jedini.

 

Ne treba miješati pojavu kondenzacije s vlažnošću zraka. Kondenzacija se pojavljuje na površinama čija je temperatura jednaka ili niža tempraturi rosišta. Što znači da se u kući koja nije kvalitetno izolirana ili ima toplinske mostove može pojaviti kondenzacija na hladnim stijenama (ne samo da može več i hoće).

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ovlaživać zraka
8ax kaže...

Ne zbog vlage u zraku, nego od raspršene vode.

Vlaga je inače jako loša za elektroniku, drvo, zidove...

kažu da ovlaživaći zraka ne stvaraju tako veliku vlagu da bi štetila elektronici. Mislim nije tako velika vlaga. E sad moram googlati da vidim sto je to ionizator :D 

 

13 godina
offline
Re: Ovlaživać zraka
Markić7 kaže...

kažu da ovlaživaći zraka ne stvaraju tako veliku vlagu da bi štetila elektronici. Mislim nije tako velika vlaga. E sad moram googlati da vidim sto je to ionizator :D 

 

Evo ovdje je ljepo objasnjeno + dobis shemu za izradu {#} link

Pravi balkanci ne čitaju upute da saznaju na početku kako nešto radi ili kako nešto osposobiti, već da vide gdje su zajebali
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ovlaživać zraka

Di je to jeftinije kupovati ??? 

 

Inače sto se tiće ionizatora, ima li toga da je ugrađeno u ovlaživač zraka ??? Neda mi se kupovati dva zasebna uredaja :D 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice