Paintball

poruka: 35
|
čitano: 27.451
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Paintball

Evo htio bi malo vidjet da li Bugovci se vole napucavat i na druge načine osim Fps-ovaBelji seDa čujem malo mišljenja koji vam je najdraži mod,koje markere ste koristili i tako.Ja inače preferiran Woodsball,mada i Speedball nije loš, a za sada sam igrao samo sa Tippmann-om 98custom, al kako sam danas od rođendana(18-ti btw woohooCool)skupio dosta para,planiram si uzet svoju opremu pa da mogu igrat kad kod poželim bez iznajmljivanja opremeSmijeh

 

Za one koji su manje upućeni u ovo, to vam je sport gdje se napucavate protiv suparničke ekipe sa markerima(marker=puška koja koristi kuglice punjene bojom za pucat)Te je naravno cilj potuć drugu ekipu. Imate mnogo modova od klasičnog Team Deatmatch-a do capture the flag, lisice ili branjenja/napadanja baze. Inače u svijetu vrlo popularno u hrvatskoj se to tek nekako počelo buditi(nažalost uvijek mi kasnimo sa svimIzlanuo se)Te je potrebna što kondicija,smirenost i taktika kako bi se savladala suparnička ekipa i bili najboljiSmijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Paintball

To jedva cekam probat (dok navrsim 18)Smijeh

Samo ne znam gde ima terena na kojim bi mogel igrat (okolica Zg, Kc, Vž itd.)

Ali mislim da je vrlo zabavan i napeti sport pogotovo dok skupite ekipu pa igrate 10 vs 10Cool

METALLICA!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Paintball
Stoja kaže...

Evo htio bi malo vidjet da li Bugovci se vole napucavat i na druge načine osim Fps-ovaBelji seDa čujem malo mišljenja koji vam je najdraži mod,koje markere ste koristili i tako.Ja inače preferiran Woodsball,mada i Speedball nije loš, a za sada sam igrao samo sa Tippmann-om 98custom, al kako sam danas od rođendana(18-ti btw woohooCool)skupio dosta para,planiram si uzet svoju opremu pa da mogu igrat kad kod poželim bez iznajmljivanja opremeSmijeh

 

Za one koji su manje upućeni u ovo, to vam je sport gdje se napucavate protiv suparničke ekipe sa markerima(marker=puška koja koristi kuglice punjene bojom za pucat)Te je naravno cilj potuć drugu ekipu. Imate mnogo modova od klasičnog Team Deatmatch-a do capture the flag, lisice ili branjenja/napadanja baze. Inače u svijetu vrlo popularno u hrvatskoj se to tek nekako počelo buditi(nažalost uvijek mi kasnimo sa svimIzlanuo se)Te je potrebna što kondicija,smirenost i taktika kako bi se savladala suparnička ekipa i bili najboljiSmijeh

da li imaš kakve linkove gdi se može nabaviti oprema u hr? 

mislim gdje ćeš ti nabavljat, neki hrvatski shop ili ćeš iz vani nabaviti?

Tko se zadnji smije, najsporije razmišlja
15 godina
offline
RE: Paintball

to je definitivno jedna od aktivnosti koju bi ja probao, ali koliko znam toga nigdje u mojoj okolici nema...

Bubamara s minigunom. | http://tinyurl.com/erepNA
14 godina
neaktivan
offline
Paintball

Bio sam jednom sa frednovima.Bilo je nezaboravno.Da imam novaca i vremena išao bih češće.

oko za oko,pasta za zube
15 godina
offline
RE: Paintball
D3nnis kaže...

da li imaš kakve linkove gdi se može nabaviti oprema u hr? 

mislim gdje ćeš ti nabavljat, neki hrvatski shop ili ćeš iz vani nabaviti?

Evo jedan dućan sam našao,inače znam da ima par dućana u hrvatskoj(jedan u okolici Rijeke di je moj frend kupio)Al još nemam pojma dali da uzmem ovdje ili vani,jer vani je fantastična ponuda al neznam kako ide sa porezom za takve stvari...Al mene jedino još mući kako sa punjenjem boca sa zrakom jer za punjenje treba kompresor kji koriste ronioci za punjenje boca a to dođe puno paaaaaraNeodlučan

15 godina
odjavljen
offline
Paintball

Ja i stari smo planirali otvorit paintball klub ali zbog nedostatka love smo odustali.. Teren imamo (šuma + otvoreni prostor, idealno za skrivanje, dosta veliko, skoro 1km2), to je 200m od ceste... Dijelom je ograđeno, trebalo je to još malo doradit al sve propalo... Damn.

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
15 godina
neaktivan
offline
Paintball

Boca ti se puni sa komprimiranim co2 a to možeš napuniti u radnjama gdje pune one boce za varenje.

Imaš i one što se pune i običnim zrakom što puniš sam kući sa kompresorom, a ako nemaš kompresor, sigurno ti nije problem otići do bezinske i tamo napuniti bocu s onim kompresorom za gume, samo moraš kupiti redukciju da ti paše na ovu bocu, ili ako poznaš kakvog tokara nažicaš ga ta ti to napravi za porciju čevapa i pivu (vjeruj mi ako mu to ponudiš neće te odbit:)

Tko se zadnji smije, najsporije razmišlja
15 godina
offline
Paintball

Hvala na savjetima,valjda onda neće bit problem bit sa punjenjem bocaSmijeh.Sad baš malo gledam review-e markera što da uzmem za sad sam se najviše zagrijao za tippmann x7 koju je moj frend uzeo,fantastični marker a cijena mu je oko 2300kn tako da i nije pretjerano skup,al još moram uzet i masku i bocu a buđet mi je nekih 3000kn uf bit će tamanBogataš

14 godina
neaktivan
offline
Paintball

evo još jedan paintball shop iz hrvatske,mislim da je iz Križevaca.

 

Black Sheep Paintball Shop

 

Ja sam igrao samo jednom,zimus po snijegu na starom Poljoprivrednom fakultetu kod Osijeka (na tenjskoj cesti),5 sati čistog adrenalina.Mislio sam si kupiti opremu,možda i hoču jednog dana.

 

Marker radi ili na CO2 ili na stlačeni zrak.CO2 obično koriste oni koji iznamljuju opremu ili se time bave rekreativno(ne idu na natjecanja i na Big game-ove) dok zrak koriste profesionalci na turnirima.Zrak je bolji pošto je CO2 pod tlakom u tekućem stanju i pri prelasku u plinovito stanje dolazi do brzog hlađenja boce, moguće je da u marker uđe tekući CO2 koji će smrznuti i na kraju oštetiti brtve i ostale dijelove markera. 
Komprimirani zrak je puno bolje rješenje
.Boce sa zrakom se puna na stanici na pretakanje koja se montira na ronilčku bocu do se boce za CO2 pune u vatrogasnim stanicama ili preko stanica za pretakanje montirane na velike CO2 boce(one za zavarivanje). 

 

Ja ti predlažem da si uzmeš jako kvalitetnu masku jel ti ipak ona štiti lice i ne bih baš volio da mi maska pukne kod udarca i da se puno magli i smanjuje ti vidno polje.

 

Nisam baš siguran da možeš puniti boce za paintball na benziskoj,mislim da se to može onda bi svi pucali na zrak i nebi koristili CO2 ali nisam siguran .

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2009 23:38 (Deltak).
15 godina
offline
Paintball

Ja sam igrao jedno 5-6 puta,evo prošlo godinu dana od kad sam zadnji put igrao nažalostPlač Al evo kako sam skupio pare sad smo se frend i ja zagrijali da si uzmemo opremu pa da zajedno krenemo pwnat noobove koji iznajmljuju mwahahahahaNevinašceAl koliko vidim i po našim i europskim cijenicima cijene su više manje iste,Tippmann x7 osnovni model dođe od 2100-2300kn boca dođe nekih 300-tinjak kn,maska od nekih 350-ak kn,ma taman za moji buđetBogatašA kad se to kupi,onda se lako kad se skupi lova kupi druga cijev,red dot site ili neka optika,i tako,mogućnosti ima bezbrojSmijeh

15 godina
offline
RE: Paintball

www.accredo.hr - još jedan  paintball shop, a ima dosta informacije općenito o paintballu ( osobno igram za Accredo Team- višestruki prvak hrvatske u 5 man verziji -speedball , nije da se hvalim ali evoNamigiva)

 

Ako želi neto postavit kakvo pitanje u svezi paintball-a evo tu sam da da pomognem kolko moguCool

 

Prvo što treba znat, nema veze dal je to Speedball ( teren sa umjetnim zaprekama tj. balonima) ili Wodsball ( koji se većinom igra u zapuštenim naseljima, vojarnama, šumama itd. ima čak od ove godine Woodsball scenario liga)  treba ju sw znat neka osnovna pravila radi same sigurnosti na terenu.

 

Postoje markeri od cca 800 kn-pa sve do 11-12000 kn.

 

Za nekog ko voli igrat nekliko puta godišnje najbolje je kupit tippmanna ili Bt4.

 

 

Edit: netko je u svome postu spomenu punjenje boca, boce se mogu se punit na CO2 ili na klasični zrak ( kao za ronjenje, i puno je bolje od CO2 zbog same konstantnosti tijekom uporabe markera, a Co2 polako odlazi u zaborav što se tče punjenje boca)

Većinom se u hr puni  iz ronaličkih boca, koji se pune specijalnim kompresorima ( posjeduju ih ronilački klubovi, vatrogasci, i dosta paintball klubova u hr) kojima je cijena dosta visoka s obzirom da pune na 200 bara ( a znate da je tlak uauto gumama otprilike 2.2 bara- ovisno o gumama , onda si možete misliti što znaći 200 bara nosit na ramenu i nedaj bože da se što dogodi, zato i postoje redovni atestovi boca ali to je sad već druga priča)

 

 

 

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2009 8:39 (kostolomac).
15 godina
neaktivan
offline
Paintball

Zaista zabavan sport - igrao sam nekoliko puta (u sumi i na terenu s umjetnim preprekama) i mogu reci da je osobno bolje igrati u sumi - veci je teren, raslinje i jos s maskirnim uniformama.

 

 

Vrlo je zabavno i uzbudljivo no malo zabava splasne kada vas netko pogodi s 2 metra na isto mjesto u bubrege pa ostane lijepa uspomena par dana. :-)

Svakako probati jer ako igrate s prijateljima/prijateljicama sigurno necete pogrijesiti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2009 7:08 (kajmak).
15 godina
offline
Paintball

Baš sam pričao sa frendom,kaže da ima frenda koji je ronioc pa možda budem riješio problem što se tiče punjenja boca zrakomCoolMene zaniima što se sve sa bocom treba uzet,dali je potrebna samo boca ili još oni neki pokazivači ili što već,to mi baš nije jasno,dal neko zna?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Paintball
kostolomac kaže...

www.accredo.com - još jedan  paintball shop, a ima dosta informacije općenito o paintballu ( osobno igram za Accredo Team- višestruki prvak hrvatske u 5 man verziji -speedball , nije da se hvalim ali evoNamigiva)

 

 

 

Svaka čast na tvojim uspjesima.Koliko se već baviš paintballom?

 

 

Off topic:

 

Kad se već hvališ tim timom mogao si im barem napisati adresu kako spada.www.accredo.hrSmijehNamigiva

16 godina
offline
Paintball

U Starom Glogu bi trebao biti paintball teren i iznajmljivanje opreme. Bar je tabla kraj ceste. Nisam išao, tako da neznam kako je tamo.

Ako neznate gdje je to, to vam je u okolici Vrbovca.

A i mislim da mi je bratić bio na paintballu negdje u križevcima, ali može biti da je to bila neka manifestacija, pa je to bilo tamo koji dan, ali nisam siguranIzlanuo se

15 godina
offline
RE: Paintball
Deltak kaže...
kostolomac kaže...

www.accredo.com - još jedan  paintball shop, a ima dosta informacije općenito o paintballu ( osobno igram za Accredo Team- višestruki prvak hrvatske u 5 man verziji -speedball , nije da se hvalim ali evoNamigiva)

 

 

 

Svaka čast na tvojim uspjesima.Koliko se već baviš paintballom?

 

 

Off topic:

 

Kad se već hvališ tim timom mogao si im barem napisati adresu kako spada.www.accredo.hrSmijehNamigiva

Pa otprilike 3.5 godine, a gledaj ako se želiš time bavit malo ''profesionalnije'' treba dosta love i vremena.

Ali rekreativno je isto odlično zaigrat pogotovo ako se nađe skupina prijatelja .

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Paintball
denix kaže...

U Starom Glogu bi trebao biti paintball teren i iznajmljivanje opreme. Bar je tabla kraj ceste. Nisam išao, tako da neznam kako je tamo.

Ako neznate gdje je to, to vam je u okolici Vrbovca.

A i mislim da mi je bratić bio na paintballu negdje u križevcima, ali može biti da je to bila neka manifestacija, pa je to bilo tamo koji dan, ali nisam siguranIzlanuo se

Ja sam iz Vrbovca i kolko znam to u Glogu ne funkcionira, a što se tiče Kž, teren ti je ispod Kalnika, ali nisam već dugo čuo za to tak da mislim da više ne funkcionira.

 

Evo jedna stranica koja mi se čini dosta dobra, ja sam ju skužio pred jedno dva mj. ali nikako da otiđem tamo i provjerim situaciju:

http://www.paintball.hr/index.php

Tko se zadnji smije, najsporije razmišlja
15 godina
neaktivan
offline
RE: Paintball

Evo nekih vrsti igri koje mozete igrati paintball

http://www.paintballdrava.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=6

 

Samo me zanim kolko dojde oprema (ne profesionalna, ali ne i ona kaj nista ne vredi) za jednog igraca?

Kolko kuglica je dosta za jednu rundu?

I koje su jedne od boljih marki markera?

METALLICA!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2009 10:26 (uljez).
15 godina
offline
RE: Paintball
uljez kaže...

1)Samo me zanim kolko dojde oprema (ne profesionalna, ali ne i ona kaj nista ne vredi) za jednog igraca?

2)Kolko kuglica je dosta za jednu rundu?

3)I koje su jedne od boljih marki markera?

 

 

1)oprema(pod to stavimo:marker,boca za co2/zrak,maska,kuglice kao osnovno,još bi mogli i robu i ostale stvari al ovo bi bilo osnovno)od nekih 1500kn pa do 3000kn i više

Najviše ti na cijenu utječe marker.Imaš onih od 900kn pa do 12000kn (a i više)dok ti boca dođe nekih 300-500kn,maska isto tako 300-600kn dok ti municijia dođe 300-600kn za 2000kuglica

 

2)To ovisi o tebi,koliko trošiš odonsno štediš.Ja kad sam dosad iznajmljivao opremu dobio bi 200 kuglica za cijeli dan(nekoliko sati igre i jedno 10-ak rundi igre-woodsball)i ja sam potrošio oko 100 komada a ostalo bi dijelio po terenu suborcima koji bi ostali bez municije usred partije.Znači ako znaš štedit municiju i pucat samo kad treba i da ti meci još i pogode onda možeš jako malo municije trošit,al ionako kuglice nisu toliko skupe pa se možeš malo i raspištoljit koji putBelji se

 

3)Ovo sad baš nisam siguran al mogu reć da za woodsball tippmann ti je jedan od boljih,imaju kvalitetne markere sa cijenom od 900kn(custom 95 model)pa za 1500kn(a5 model) te 2300kn (x7 model koji planiram uzet)Ono što je dobro je što se vrlo lako mogu nadogradit(a5 i x7)sa drugim cijevima,okidačima te se može i optika montirat(ili red dot sight)tako da su oni više orijentirani za woodsball po tom pitanju

 

 

15 godina
offline
RE: Paintball

www.painthr.com

 

 

ovdje možete sve živo saznat o pantball igri Namigiva

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
15 godina
neaktivan
offline
Paintball

Jeli ima di u krugu splita paintball?

http://h-sim.forumotion.net/forum.htm
14 godina
neaktivan
offline
Paintball

Ovako...malo pametovanja....

Ja imam marker  JT tac5, kupio sam ga kod nas....vrlo dobar poluautomatski marker, odporan i dosta sam zadovoljan. Uglavnom, moja preporuka je da opremu kupujete vani preko interneta. Kupujte samo kitove koje možete poslije nadograditi. U kitu dobijete marker, masku, bocu za zrak ili co2, torbu i sitnice. Na amazonu i ebayu ima dostava iz usa kojdođe oko 50 do 100 dolara. Ali sa cijenom koja je duplo manja od onih kod nas ubost ćete cijelokupnu opremu sa vid 2000 kn uštede. Ja sam nedavno naručio Spydera RT, full automatik i uskoro mi dolazi iz usa. Samo kada kupujete obavezno u zahtjevu pri kupovini napomenite da ga zamotaju kao poklon kako biste izbjegli carinu i porez. Ako imate nekog u Sloveniji ili bilo gdje vani neka vam ga oni naruče i prešverajte ga preko granice kao igračku, naša policija nema pojma šta su markeri, vjerujte mi na riječ ali se za svaki slučaj riješite paketa i uvijek možete provaliti da je marker korišten i da vam uvijek stoji u autu, ponesite za svaki slučaj i par kuglica da vam potkrijepe priču. Uglavnom kupovina vani je glavni zgoditak.

Ako skupite ekipu , zovite i mene, moja se pomalo raspala a ja sam uvijek za neko gađanje. Što se tiče punjenja boca zrakom, nisam probao na pumpi ali imam regulator zaspajanje na bocu za ronjenje pa je potrebna samo boca i punjenje je gotovo u minuti. Ja co2 ne volim jer uništava markere i ako vam marker nema expanzionu zna se smrznuti okidač. Uglavnom ja koristim samo zrak. Eto , nadam se da sam nekom pomogao...pozz

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 1:49 (Mlinke).
14 godina
neaktivan
offline
Paintball

E, da. U Vita fitnessu ima preko tjedna sat igranja paintballa sa 300 kuglica i njihovom opremom za 70 kn...vrlo isplativo po zimi kada se ne može igrati i za nekog ko nema svoju opremu.

16 godina
offline
RE: Paintball

Naručio bih paintball opremu iz US, pa me zanima da li zna tko kako se ista vodi kod carine?  Da li ima carine na marker i da li treba neko odobrenje za uvoz takve opreme? 

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
14 godina
protjeran
offline
RE: Paintball
ferovca1 kaže...

Naručio bih paintball opremu iz US, pa me zanima da li zna tko kako se ista vodi kod carine?  Da li ima carine na marker i da li treba neko odobrenje za uvoz takve opreme? 

Jel otvaras neki paintball klub ili? Cool

Elite Spammer
15 godina
neaktivan
offline
Paintball

Ja se isto planiram baviti tim sportom u Lici ima jedan centar(Rizvana)

 

Zašto ti treba boca to jedino ne razumijem...?

 

I bili se moglo naci za 1600 kn dobra oprema za paintball...?

 

 

vorpen
15 godina
offline
Re: Paintball
ris kaže...

Ja se isto planiram baviti tim sportom u Lici ima jedan centar(Rizvana)

 

Zašto ti treba boca to jedino ne razumijem...?

 

I bili se moglo naci za 1600 kn dobra oprema za paintball...?

 

 

Za 1600 mislim da se da skupiti, nećeš dobiti top klasu, ali sasvim ok opremu i solidan marker. Kasnije s vremenom lako prodaš pa kupiš nešto bolje(a takve stvari ne gube toliko na cijeni pa bi se mogle dobro prodati)

 

Ovo u vezi boce na što misliš? Boca koja ide na marker?

Stoja
15 godina
neaktivan
offline
Re: Paintball
Stoja kaže...
ris kaže...

Ja se isto planiram baviti tim sportom u Lici ima jedan centar(Rizvana)

 

Zašto ti treba boca to jedino ne razumijem...?

 

I bili se moglo naci za 1600 kn dobra oprema za paintball...?

 

 

Za 1600 mislim da se da skupiti, nećeš dobiti top klasu, ali sasvim ok opremu i solidan marker. Kasnije s vremenom lako prodaš pa kupiš nešto bolje(a takve stvari ne gube toliko na cijeni pa bi se mogle dobro prodati)

 

Ovo u vezi boce na što misliš? Boca koja ide na marker?

Da, nema nikakve boce?:

Tamo di stoje kuglice ono je od plastike zar ne!?

Ovo za opremu da normalna klas za mene dobra iako sam početnik...:D

vorpen
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 13:46 (ris).
13 godina
offline
Paintball

hej,ljudi..ne razumijem se baš u paintball,ali ovako..ja bih htio ako mi možete preporučiti negdje u okolici zagreba paintball klub do cca 120 kuna po osobi..htio bi neke svoje frendove iz skole izvest,pa da ne bude predaleko..;)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice