Pdv,carina nakon ulaska u eu

poruka: 19
|
čitano: 22.013
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Pdv,carina nakon ulaska u eu

Hoće li pojeftiniti graficke kartice,procesori itd, jer pitao sam jedan webshop kaze da se u eu za uvoz i dalje ce placat 25% pdva.

www.mmo-balkan.com/forum
12 godina
protjeran
offline
Pdv,carina nakon ulaska u eu

OVDJE ti sve piše. Malo guglaj.

Porez se mora platiti. Ili u Njemačkoj, Austriji, bili kojoj članici EU ili Hrvatski porez.

Ako platiš porez na robu u Austriji, nećeš morati u Hrvatskoj, niti imaš pravo povrata poreza iz Austrije.

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 14:15 (Budokai).
11 godina
protjeran
offline
Re: Pdv,carina nakon ulaska u eu

Znaći graficka koja ovdje kosta 2500kn, a u njemackoj 2000kn, ja narucim iz njemacke jos platim postarinu 120-150kn i prodem jeftinije oko 350kn?

www.mmo-balkan.com/forum
12 godina
protjeran
offline
Re: Pdv,carina nakon ulaska u eu
DeathBringer12 kaže...

Znaći graficka koja ovdje kosta 2500kn, a u njemackoj 2000kn, ja narucim iz njemacke jos platim postarinu 120-150kn i prodem jeftinije oko 350kn?

Da, i moli boga da se ne pokvari {#}

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
11 godina
protjeran
offline
Re: Pdv,carina nakon ulaska u eu

Hvala bogu pa imam rezevnu karticu (gtx 460 oc 1gb)

www.mmo-balkan.com/forum
14 godina
neaktivan
offline
Pdv,carina nakon ulaska u eu

evo na toj stranici šta piše o pošiljkama poštom van EU

P: Koje će biti promjene vezane za poštanski promet od 01. srpnja 2013? 
O: U poštanskom prometu od 01. srpnja 2013. godine primjenjivati će se europska regulativa koja je podigla vrijednosni limit glede oslobođenja od plaćanja carine na 150 eura no porezno oslobođenje se i nadalje u zemljama članicama EU primjenjuje na pošiljke vrijednosti do 22 eura. Dakle roba vrijednosti do 150 eura oslobođena je carine te PDV-a u vrijednosti do 22 eura. Vezano za plaćanje carine i PDV-a na poklone koje fizičke osobe iz inozemstva šalju fizičkim osobama u RH, prema europskoj regulativi limit pošiljke za olakšicu iznosi 45 eura (podsjetimo trenutni limit je 300,00 kuna). Navedeno će se primjenjivati od dana pristupa isključivo na pošiljke iz trećih zemalja, dok prestaje sav carinski nadzor nad pošiljkama iz zemalja EU obzirom da postajemo dijelom carinske unije.

 

jel to znači da ću moći naručiti nešto iz hong konga za 150 eura i neće mi udrit carinu i PDV?

Come to the dark side.... we have cookies :)
13 godina
offline
Re: Pdv,carina nakon ulaska u eu
To ti vrijedi za pošiljke trećih zemalja tj svaka država van EU.
Do 22 eura ne plaćaš PDV,a do 150 eura carinu.
Za EU nema nikakvih nameta
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: Pdv,carina nakon ulaska u eu
robimarko kaže...
To ti vrijedi za pošiljke trećih zemalja tj svaka država van EU.
Do 22 eura ne plaćaš PDV,a do 150 eura carinu.
Za EU nema nikakvih nameta

znači ako naručim do 20 eura npr. iz amerike neću platit niti pdv ni carinu

13 godina
offline
Re: Pdv,carina nakon ulaska u eu
Da tako je
robimarko@gmail.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pdv,carina nakon ulaska u eu
Budokai kaže...
DeathBringer12 kaže...

Znaći graficka koja ovdje kosta 2500kn, a u njemackoj 2000kn, ja narucim iz njemacke jos platim postarinu 120-150kn i prodem jeftinije oko 350kn?

Da, i moli boga da se ne pokvari {#}

Pročitaj si na stranicama EU , garancija važi

 

http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/guarantees/index_en.htm

12 godina
protjeran
offline
Re: Pdv,carina nakon ulaska u eu
zeroname kaže...

A tko je napisao da garancija ne važi ?

Nego, mislim da je to zayebancija slati grafičku ili CPU negdje nazad u npr. Köln, pa te još počnu mailovima daviti da je uređaj OK itd..

 

Onda ti kao pravi Baja sjedneš u autić da im objasniš kako si u pravu i izađe da je "skuplja pita od tepsije".

 

E i kad je prodaješ kupcu kažeš da je garancija iz neke šugave radnje iz Njemačke pa će te poslati u 3pm.

 

Jedino je rješenje da u EU stvore mrežu servisa za svaku državu tako da garanciju možeš ostvariti i u RH.


 

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
11 godina
neaktivan
offline
Pdv,carina nakon ulaska u eu

gdje se moze pogledat popis vrsta robe na koje se placa pdv tj. koliki je postotak na određenu vrstu ?

NightHawk
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2013 17:22 (Skole07).
12 godina
protjeran
offline
Re: Pdv,carina nakon ulaska u eu
Skole07 kaže...

gdje se moze pogledat popis vrsta robe na koje se placa pdv tj. koliki je postotak na određenu vrstu ?

+Ja ne znam jeste li vi "omladinici " gluhi, ili što je s vama ?!

Sto puta je rečeno da se PDV obavezno plaća , ili u zemlji iz koje kupuješ, ili u Hrvatskoj.

Nema dvostrukog oporezivanja.

Carine nema, , no za ostale zemlje izvan EU "režim PDVA i carine ostaje za sad isti.

 

FERTIG.

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pdv,carina nakon ulaska u eu

samo za informaciju ukoliko još ne znate u vezi EORI broja, naručio sam iz Britanije pošiljku vrijednost 24 funte i naravno dobijem poziv od DHL-a, moram poslati OIB, račun i EORI broj u carinarnicu Zagreb,

ali što je zanimljivije dan poslije mi dođe pošiljka od iste firme vrijednost 21 funtu i ništa stigne bez problema 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2013 18:41 (drapa88).
9 godina
neaktivan
offline
Pdv,carina nakon ulaska u eu
Postovanje, prvo se ispricavam ako je ovo pitanje postavljeno vec vise puta.
Znam da od 1.7.2013. nema vise carine za uvoz iz EU, ali mene zanima:
Našao sam mobitel koji u Italiji košta 360€ ( i u tu cijenu je uracunat "tasso" iliti PDV u italiji), sa poštarinom 370€, sad me zanima jer bi ja to platio samo 370€ pošto se carina više ne placa, ili bi morao platiti još 25% od tog iznosa zbog našeg PDV-a? Hvala 
10 godina
offline
Pdv,carina nakon ulaska u eu

Carine na elektroniku nije bilo niti prije.

 

Ako bude sve po pravilima, talijani bi ti trebali naplatiti cijenu bez njihovog poreza i na tu osnovicu ti plaćaš naš PDV. I dostava naravno.

16 godina
online
Re: Pdv,carina nakon ulaska u eu
Syke kaže...

Ako bude sve po pravilima, talijani bi ti trebali naplatiti cijenu bez njihovog poreza i na tu osnovicu ti plaćaš naš PDV. I dostava naravno.

Ne već bi mu trebali naplatiti s IVA / PDV-om, ovisno o njihovom prometu s RH.

10 godina
offline
Pdv,carina nakon ulaska u eu

Da, situacija je ili ili, ovisi o trgovini.

11 godina
neaktivan
offline
Pdv,carina nakon ulaska u eu

Postovanje svima!

 

Prosle godine sam narucio telefon iz singapura i jasno mi je zasto mi je zatrazen racun i naplacena carina i pdv!

 

Sada sam narucio tablet iz Kine ali ta tvrtka ima trgovinu i Nizozemskoj i logicno je da su PDV i carina placeni tamo, medjutim kad je posiljka dosla na carinu opet su mi poslali papir gdje traze da im posaljem racun ili nesto drugo gdje se vidi iznos robe!

 

Zasto sad to kad roba ide iz EU sto se vidi i iz prijemnog broja (broj preko kojeg se prati posiljka) RS312708***NL gdje je NL na kraju oznaka iz koje drzave posiljka ide u ovom slucaju Netherland!?

 

Ovo sam nasao na web sajtu carine

 

"Roba dostavljena putem pošte koja podliježe carinjenju

 

Carinjenju podliježe roba koja nema status robe Zajednice.

Roba koja ima status robe Zajednice je roba u cijelosti dobivena na carinskom području Zajednice, roba uvezena iz država ili teritorija koji nisu dio carinskog područja Zajednice i puštena u slobodni promet na carinskom području Zajednice, te roba dobivena ili proizvedena u carinskom području Zajednice od prethodno navedenih roba. Takva roba kreće se unutar carinskog područja Europske unije slobodno bez mjera carinskog nadzora, te se prilikom kupnje takve robe putem interneta na istu ne primjenjuju carinski postupci niti se naplaćuju uvozna davanja (carine i porezi).

 

Primjer: roba podrijetlom iz Kine ocarinjena u drugoj državi članici Europske unije, tj. za koju su plaćena uvozna davanja u toj državi članici smatra se robom Zajednice. Takva roba kupljena od druge tvrtke iz zemlje članice Europske unije koja dolazi u poštanskom prometu, nije predmet carinjenja."

 

Sto vi mislite da li ce mi naplatiti nesto ili ne!?

 

Inace tablet je placen 89 dolara!

KBK
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice