Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.363.749
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Malo ste otišli predaleko. Jedna mala nepažnja, mala iskra statičkog electriteta, bilo kakvo izbijanje i ode. Pogotovo u miješanju sadržaja.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 10:33 (bArut pLahor).
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Naravno da treba paziti sa tim, npr. treba biti uzemljen. Treba paziti i na vlagu. S druge strane to nije tako reaktivno kako neki govore, smiješao sam toga već valjda 5 kila sveukupno i nikad problema. Radim s kalijevim kloratom koji se u industriji ne koristi zbog svoje "reaktivnosti" pa je zamijenjen kalijevim perkloratom ali eto, nikakvih problema. Znao sam stavit malu količinu (KCIO3 i aluminij u prahu) na metalnu pločicu i trljati sa šerafcigerom i pritusno sam ga poprilično i nije se upalio. Ovo dakako nije protiv tvoje izjave, samo govorim iz iskustva kako se to ponaša. Npr. u Kini mješaju fp rukama. Inače najbolje je miješati sa finim sitom. Još jedna stvar, kalijev klorat je najstariji i najjači oksidant, duplo jači od kalijevog nitrata. Toliko o naprednoj kemiji (izjava od oriona u vezi njihovog novog fp).

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Ekipa sretan Božić

14 godina
offline
Pirotehnika P&O

Evo malo zajebancije od danas - Vatromet niz ulicu.

 


Modificirani Megatron, oni ima 2 dana šta san reka da radin,napunjen s 50 grama baruta, zalijepljeni čepovi i obljepljen selotepom.

 

Video 1 -

 

Video 2 -

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 22:45 (LogicusMPS).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
LogicusMPS kaže...

Evo malo zajebancije od danas - Vatromet niz ulicu.

 

 

 Ma bravo. Evo banana,to se dogada i u Zagrebu gdje u svako doba ima prolaznika,i kad netko strada onda je pirotehnika kriva. 

14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Kolacic kaže...
LogicusMPS kaže...

Evo malo zajebancije od danas - Vatromet niz ulicu.

 

 

 Ma bravo. Evo banana,to se dogada i u Zagrebu gdje u svako doba ima prolaznika,i kad netko strada onda je pirotehnika kriva. 

 Sve se iskontroliralo, ne boj se. Ulica je zatvorena bila.

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Ulica je bila zatvorena.. A šta s ovim zgradama i ljudima u njima?
Nemam ništa protiv pirotehnike, dapače, i sam sam izvodio svakakve gluposti do prije par godina ali brate mili, za neke ovakve akcije mi bi se skupili i otišli izvan naseljenog područja gdje nikome ne smetamo. Ovo je krajnje neodgovorno i djetinjasto.
14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
darkborg kaže...
Ulica je bila zatvorena.. A šta s ovim zgradama i ljudima u njima?
Nemam ništa protiv pirotehnike, dapače, i sam sam izvodio svakakve gluposti do prije par godina ali brate mili, za neke ovakve akcije mi bi se skupili i otišli izvan naseljenog područja gdje nikome ne smetamo. Ovo je krajnje neodgovorno i djetinjasto.

 šta će in bit, navikli su i na gore. Van naselja se idu jedino mine bacat, nešto šta je stvarno opasnost.

Jebo ove male vatromete, to nije zanimljivo vani.

Izvodia si gluposti, ali izvan naselja. Onda nisu gluposti nego dičje pizdarije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 9:23 (LogicusMPS).
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Navikli su i na gore? pa super. Neće im ništa biti samo eto nesmiju izviriti iz stana dok se vi zajebavate jel.

I ne, upravo ovo su "dičje pizdarije". 

No dobro, sudeći po glasovima i ovom smijehu? to očito i jeste.

eod za mene.

14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
darkborg kaže...

Navikli su i na gore? pa super. Neće im ništa biti samo eto nesmiju izviriti iz stana dok se vi zajebavate jel.

I ne, upravo ovo su "dičje pizdarije". 

No dobro, sudeći po glasovima i ovom smijehu? to očito i jeste.

eod za mene.

To je takva ulica, i roka se godinama tu.

Dobro, hvala na dijagnozi, svi su oko 30.

Živia

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Koliko ja znam u novom Zakonu piše da se može pucati od danas pa do 01.01. uključujući i 01.01. Dakle slobodno se može pucati svime što nije III i viši Razred. A to što nekima kakti smeta pucanje, neka izdrže ovaj tjedan. Ima dosta gorih stvari u ovoj državi nego pucanje pirotehnikom 6 dana. Mene recimo smeta lajanje cuckih oko mene i to svakodnevno u noćnim satima, njihovi izmeti svuda. Svakodnevna buka raciklažnog dvorišta u neposrednoj blizini, birtije, itd. Petarde se bacaju samo dva tjedna.

Zato neka puca onaj koji to želi. I ja ću pucat iz ulice i na ulicu ako treba. Pa dolazi Nova Godina. Neka se ljudi vesele, a oni koji imaju cucke, neka ih taj dan uvuku u kuće.

14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...

Koliko ja znam u novom Zakonu piše da se može pucati od danas pa do 01.01. uključujući i 01.01. Dakle slobodno se može pucati svime što nije III i viši Razred. A to što nekima kakti smeta pucanje, neka izdrže ovaj tjedan. Ima dosta gorih stvari u ovoj državi nego pucanje pirotehnikom 6 dana. Mene recimo smeta lajanje cuckih oko mene i to svakodnevno u noćnim satima, njihovi izmeti svuda. Svakodnevna buka raciklažnog dvorišta u neposrednoj blizini, birtije, itd. Petarde se bacaju samo dva tjedna.

Zato neka puca onaj koji to želi. I ja ću pucat iz ulice i na ulicu ako treba. Pa dolazi Nova Godina. Neka se ljudi vesele, a oni koji imaju cucke, neka ih taj dan uvuku u kuće.

 Normalno. S nama su dok smo rokali bila dva interventna. I nema grede. Nikome se nije u glavu bacalo, u dvor. Kad su ljudi prolazili, i životinje, nije se pucalo. I tako 30 godina u istoj ulici, nikom nikad nije dlaka s glave pala :)

A ovi s balkona viču još, još i navijaju. Opći šou.

15 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
26.12. si upotrebljavao pirotehnička sredstva, a po Zakonu upotreba je regulirana od 27.12., dakle prekršio si Zakon i snimio si se dok to radiš. :)
14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Hrky kaže...
26.12. si upotrebljavao pirotehnička sredstva, a po Zakonu upotreba je regulirana od 27.12., dakle prekršio si Zakon i snimio si se dok to radiš. :)

 Dokaži koji je razred. Ne cjepidlači. Bia je jednom prijatelju rođendan, i svi se skupili i to je to.

To jel san ja prekršia zakon, ili MI, za po ure vrimena prije ponoći ili uru, mislin, ne budi smišan, molin te.

Amo reć da je prekršen. I šta? Jel bilo bolje da smo čekali ili ponoć ili 2 ujutro, kad je većina ljudi išla leć (da bacamo legalno) ili oko 9ipo 10?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 16:09 (LogicusMPS).
15 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Tako su ljudi mislili kad su postali komentare na Facebooku, a sada policija postupa po prijavi s dokazom prekršaja ili kaznenog djela na Internetu.
Samo dobronamjeran komentar.
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

nikakvo kazneno, u pitanju je prekršajno i kazne su isključio novčane i to do 80.000 kn (naravno da vam neće opizditi nikakvu takvu kaznu ako ste bacili 2-3 petarde prije 27.-og).

nemojte samo širit paniku radi tih provjera. i što ako vam policija dođe doma? pokažete ili samo napomenete što imate, koliko vas je doma, eventualni razlog slavlja i to je to, neće vas pojesti noć. ja sam na bratovoj svadbi u 6 mj. imao podosta pirotehnike od prošle nove, otišao na policiju i na šalteru rekao da se brat ženi i da želim pucati, naveo kaj imam, okvirno vrijeme i lokaciju i to je to. nitko nije ni dolazio niti provjeravao.

 

iskreno ja znam samo za jednu jedinu provjeru i to ovdje u rijeci koji i nije baš mali grad i to samo jer je lik palio vatromete na lungo mare. panduri su došli, pitali što ima, gdje ih je nabavio i na kraju ostali gledati show. mislim da je to više pro forme i radi "mira" drugih.

 

 

What could possibly go wrong?
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Dobro, ja se ipak pridržavam Zakona i ne pucam prije 27.12. ali od toga datuma me ništa ne sprečava da pucam iz čega hoću. Ma kakve Cobre 8, Delove rane i sl. Ako želiš biti vidljiv, puca se sa karabitom. Jeftinije, veći gušt, bolje društvo i na koncu jača detonacija. Najlakše je kupit gotov proizvod za 20-30 i više Eura i samo zapališ. Ako bacaš petarde, bacaj II i III Razred. Ne treba ti ništa jače. Čisto dovoljno. Pogtotovo ako vas baca više.

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Sad ovisi dal ti je važniji zvuk ili razornost. Ja volim visoku razornost. Karabit se stavlja ispod bačve i ona odleti u zrak, da stavim ovu svoju od 150 g razneslo bi tu bačvu. Štos kod flash powdera je što mu količinom zvuk lagano stagnira, npr. kobra 8 mrvicu jače dekne nego kobra 7 a ima duplo više praha, međutim razornost raste. Zvuk se može pojačati ako je izuzetno jaka tuba, npr. aluminijska cijev s tanjim zidovima ali to je onda opasno.

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Da, mene više zanima dublji zvuk,a radi se o jednom kotlu od 250 litara na kotačima. To ti u kotlini odzvanja i vibrirara doslovce 20 sec. Oslobađanje energije je sporije i slabije, ali zato detonacija ostavlja bez teksta. Da je opasno, je,

13 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Koje su najisplativije rakete ove godine? Orion ili Mirnovec? Moze neka preporuka, hvala!

LoL acc THCJoshi
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Nema boljeg mjesta za ovaj vic

 

Pazi, ide:

 

Što je 8 puta jače od karabita?

 

 

 

 

 

 

 

Karabyte :D

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Prikladno za Bug forum xD xD :D

Rođo moj
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...

Dobro, ja se ipak pridržavam Zakona i ne pucam prije 27.12. ali od toga datuma me ništa ne sprečava da pucam iz čega hoću. Ma kakve Cobre 8, Delove rane i sl. Ako želiš biti vidljiv, puca se sa karabitom. Jeftinije, veći gušt, bolje društvo i na koncu jača detonacija. Najlakše je kupit gotov proizvod za 20-30 i više Eura i samo zapališ. Ako bacaš petarde, bacaj II i III Razred. Ne treba ti ništa jače. Čisto dovoljno. Pogtotovo ako vas baca više.

 To je dobro ja prosle godine bacio 26.12 i susjed me prijavio haha dobio kaznu 500kn XD

 

Evo moja zaliha nema puno plasticna posuda od 2litre Veliki bang,Grom,Zolja,Zenga,Super tnt,Silver orion,Shock i dosta ;)

 

Sve ok nek on puca al mogo je pogodit izbacaj prozor,ostetit zidove itd kad sam bio 27 srijeda ova navece roknuo MARS i kad sam vidio tu detonaciju u zraku pomislih moze to napravit gadnu stetu na podu uff

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 3:14 (dragec0).
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Nisam vido taj video do sada. Da, nije to dobro. On se usmjerava prema gore, samo prema gore. Dapače, treba ga fiksirat kamenjem, ciglama, ili čime već da se slučajno ne okrene kada počinju izbačaji. To nije u redu. Na žalost i neki klinci kod mene šalju rakete skoro vodoravno. Neku godinu gađali su zgradu na 50m i sva sreća da su pogodili zid, a ne prozor dva puta. Zamisli da je raketa ušla kroz prozor u stan, razbila staklo i nutra detonirala. Velika glupost. Išao sam ja do njih u vrtić od kuda su pucali, ali su se razbježali. Klinci 12-16 god.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 10:35 (bArut pLahor).
6 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Evo uzeo da probam ovu CE Tenkovsku....

Još uzeo shockova iz 2015 od susjeda i piratice,karabit još tražim gdje ima......

Rođo moj
16 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...
bArut pLahor kaže...

Neznam koliko se mirnovec isplati, šverceri dosta jeftino nude stvari bez CE

 To nije baš točno. Napiši koliko traže ze neku sredinu III Razreda. Recimo DumBum ili tako nešto. Prošle godine kutija od 20 kom. je bila 40kn. I to je bilo dosta povoljno. Ove godine nije ispod 50kn, a druge će biti 60kn. Pored toga koliko ljudi kupi ilegalno petarde, možda 0,1%. Istina da će slijedećih godina taj postotak rasti, ali i dalje će to biti daleko ispod 1%. Pored toga Mirnovec, Orion i Jorge će sigurno reducirat prodaju i možda će u ponudi imat 5,6 petardi, a ne kao do sada 15-20. Na žalost to je budućnost o kojem bi se trebala zabrinuti Policija koja je kakti popustila ljubiteljima kućnih ljubimaca i njihovom zaslugom propisala ovaj zakon, ali za razliku od prije 10-15 god. sada se pirotehnika može naručiti internetom.

Nema to previše veze jedno s drugim, ali i da ima opet ne bi imalo smisla to sigurno. I ove nove slabije petarde i dalje mogu lako odvalit pola šake+i to itekak smeta životinjama.

 

Realno pirotehnika se nikad neče zabranit, teško izvedivo(preveliki je to biznis) i u puno uređenijim državama od ove naše siromašne Hrvatske bananice.

 

S obzirom kakvu grmljavinu proizvode razni Karabitni topovi, onda se Nizozemcima i Belgijancima živo fučka za buku koja smeta životinjama.Ovo žuto je zabetonirana tradicija u tim državama, pa sad ti usporedi buku jedne stare jače petarde sa ovakvom grmljavinom.

 

 

Ko radi taj i grješi, ali opet koja budaletina pa ne moš s time pucat tak blizu kuča ili naselja.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Dančo_vucibatina kaže...

Evo uzeo da probam ovu CE Tenkovsku....

Još uzeo shockova iz 2015 od susjeda i piratice,karabit još tražim gdje ima......

Dobro se pripremi na ovu Tenkovsku. Puca jako, jako dobro. Ali baš jako dobro. Inaće postoje dvije verzije. Ova koju si ti kupio, i druga u manjoj kutiji, U ovoj su petarde poslagane jedna do druge, a u toj manjoj 4 komada u dva reda. Razlika između njih je ogromna. Ova puca, ustvari ne znam da li je ijedna legalna petarda bila jača od nje. Sada se sjećam. Bio je Topovski Udar od Oriona iz 2009 god. Mislim da je ova najjača od Mirnovca do sada. Čak jača od starog Extrima.

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

rambox,

 

Trebao si vidjeti prijedloge građana koje je trajalo više od godine dana. Svatko je mogao dati svoj prijedlog, pa sam ga dao i ja. Uglavnom dosta je toga usvojeno što su tražili ljudi sa kućnim ljubimcima, ali i oni koji su protivnici pirotehnike. Uglavnom ovaj novi Zakon nastao je usvajanjem nekih točaka građana koji se spojio sa Zakonom o CE certifikatu. Ono što je najbitnije što više nema III Razreda (petarde) koji je postao zabranjen. Ali i ove godine netko se malo poigrao njime pa pustio u prodaju petarde koje pripadaju III Razredu, a navode se pod drugi. Mene kao kupca to ne zanima. Kupio sam legalno ove godine recimo Tenkovsku (veća kutija), Vražju sa žutim papirom i Shock koje sigurno nisu II Razred, već treči,  ali na kutiji to piše. Kraj priče.

A što se tiče karabitnih topova, znaš i sam da je daleko najveća buka koju stvaraju iz pravca cijevi. Odozada su "najtiši", mada i to razara bukom. Najbolje ih je usmjerit prema brdu ili još bolje planini, a da ne govorim ako si u kotlini. isto tako i sa brda ga ismjerit na kotlinu. Zagorska brda su dala dušu za to.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2017 22:54 (Cobra33).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice