Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.363.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Koliko sam razumio, sav promet u maloprodaji s pirotehnikom je zabranjen prije 15-tog... Po nekoj logici, a opet, recimo što se tiče petardi F3 sa ovog sajta, valjda bi i to trebalo biti zabranjeno. Mislim, može se pokušati uzeti, postoje šanse da prođe (ljetos su provjeravali zbog prvenstva i preprodaje pirotehnike), ali valjda zakon kaže drugačije. Ako već pitate za zakon 

picajzla0707 kaže...
Koji će ti k.... par kila eksploziva, baciš par petardi ako te to veseli, ne treba ti valjda arsenal. I kud prije ste počeli, jebate, ovo je gore nego trgovine što počnu s božićnim ugođajem mjesec dana ranije. :(

Šta fali, već je vrijeme  Kad si već to pomenuo, prije nekih možda malo manje od mjesec dana u jednoj samoposluzi ja vidim uredno okačene viseće jelke, ukrase, kugle...

LONG LIVE ROCK N ROLL!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 1:49 (Rock'n'Metal).
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Rock'n'Metal kaže...

Koliko sam razumio, sav promet u maloprodaji s pirotehnikom je zabranjen prije 15-tog... Po nekoj logici, a opet, recimo što se tiče petardi F3 sa ovog sajta, valjda bi i to trebalo biti zabranjeno. Mislim, može se pokušati uzeti, postoje šanse da prođe (ljetos su provjeravali zbog prvenstva i preprodaje pirotehnike), ali valjda zakon kaže drugačije. Ako već pitate za zakon 

picajzla0707 kaže...
Koji će ti k.... par kila eksploziva, baciš par petardi ako te to veseli, ne treba ti valjda arsenal. I kud prije ste počeli, jebate, ovo je gore nego trgovine što počnu s božićnim ugođajem mjesec dana ranije. :(

Šta fali, već je vrijeme  Kad si već to pomenuo, prije nekih možda malo manje od mjesec dana u jednoj samoposluzi ja vidim uredno okačene viseće jelke, ukrase, kugle...

 Ma pusti picajzlu. Stvarno si je dao pravo ime. Nemre on shvatit kak se slavi Nova Godina sa malo većim klincima oko sebe. Pa neću im valjda ponudit šampanjac i sl. Što je par bokseva i raketa. Ništa, a veselja koliko hoćeš. Ja sam samo citirao neke stveri iz Zakona o pirotehničkom sredstvima, prodaji i kupnji.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Jel 2kg nem smije imat ukupno kucanstvo ili po osobi?

ak je po osobi a klinaca puno :-D

8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Po osobi ;)

Što, svi žele pucaljke? Uzmi 4 kg, na tebe i ženu po 2 

LONG LIVE ROCK N ROLL!
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 15:50 (Rock'n'Metal).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

sad mi je jasno zašto on ima već petero djece :D

 

to je 14kg nem-a :)))))))))

8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Zamisli situaciju da su jedno drugom do uha, pa svake godine moze 2 kg više uzimati {#}

LONG LIVE ROCK N ROLL!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 21:29 (Rock'n'Metal).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

nema vise bs

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 23:11 (bArut pLahor).
8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Magnum 2 83 lipe, a neuporedivo slabiji Scorpion 74 Takođe, Silverka 1,27 kn, a DumBum 120 dB manje od kunu ipo, takođe i Zeus 1,63. Ako se radi o Orionovim stvarima. Ali, prije oslabljenja, naše pirotehnike su bile i isplativije od dosta toga sa strane, ako uzmemo u obzir samo pucanj.

LONG LIVE ROCK N ROLL!
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

 kad naši objave cjenike napravit cu usporedbu nase pirotehnike

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 23:13 (bArut pLahor).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

nema vise bs-a

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 23:14 (bArut pLahor).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

a ni us-a

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 23:15 (bArut pLahor).
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Ponovit ću još jednom. Prije i za vrijeme svjetskog nogometnog prvenstva barem 30% naručene pirotehnike je zaplijenjeno. Naručitelji su pozvani ili privedeni u Policiju, dali iskaz i neki su već platili kazne. Akcija je opet u tijeku pa svatko neka dobro razmisli na ovo što pišem. Čak da se naruči samo II razred izvana, to je prekršaj, jer se Piroterhnika ne smije prevoziti obićnom poštom ili nekom kurirskom službom ala DHL, Overseas i sl. Točno se zna na koji način se transportira pirotehnika. Svima onima koji se odluče na narudžbu izvana želim sreće.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 19:21 (Cobra33).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

Ovo je lista za bombashop, kad naši objave cjenike napravit cu i usporedbu nase pirotehnike

 Znam, ali takve su cijene i kod nas otprilike

 

Cobra 33, jbg, nažalost je tako. Uvijek se pred praznike kontrolisalo

LONG LIVE ROCK N ROLL!
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 1:46 (Rock'n'Metal).
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Rock'n'Metal kaže...
bArut pLahor kaže...

Ovo je lista za bombashop, kad naši objave cjenike napravit cu i usporedbu nase pirotehnike

 Znam, ali takve su cijene i kod nas otprilike

 

Cobra 33, jbg, nažalost je tako. Uvijek se pred praznike kontrolisalo

 Takve kontrole kao ove godine nije bilo od kada smo u EU, 01.07.2013. Vjeruj mi, ne pričam bez veze. Ne pregledavaju se svi paketi i sva vozila kurirskih službi. Ali ona koja se odaberu, pregledavaju se svi paketi najprije vizualno. Ako je neki paket kompaktan, relativno težak i dobro zaljepljen, stavlja se sa strane, pogotovo ako se vide pravi podaci pošiljatelja. Ima Pyro shopova koji navode pod pošiljatelja firmu u svojoj zemlji "slučajnim odabirom". Ono što ih odaje je upravo pakiranje. Takve se sumnjive pakete šalje na Carinu i provlači kroz rendgen.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

bombashop i ultrasshop down

 

"Bomba Shop was officially busted 2 weeks ago by the polish authorities on political pressure from the Netherlands
In Poland, fireworks of class 4 are banned and especially shipping
In fact, the people behind bomba shop are already behind bars and that for up to 15 years
Anyway, the initiator was the Netherlands who didn't want to look at this because sehjr ordered many Dutch there
On the contrary, the polish authorities are going against all the fireworks fireworks
This is also why so many shops have gone offline and have removed kat4

In fact, the names of the buyers go to the respective authorities and they decide what happens
Whether search, subpoena or nothing at small quantities

Delete best your presence on the page and also all chat and all that could indicate

Good luck"

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

from extremerides

 

"The bombashop is 3 days down. I don't know what the problem is. I have try to connect with them but that failed. So we dont know nothing. People say that the police have knock down the site. Otherwise maybe they to busy or something else. But we must take the badest scenario so that is why I making this video. If you have order I hope you get it but i think you lost it. And if you have recevied your order... the police have now your adres and al that of kind of information. So prepare! Don't put the fireworks at the place where you have ordered. In Holland/Netherlands the police come to houses to pick up the fireworks. Not every country do that but here in the Netherlands is it a "big isseu" I think and geuss that in other country fireworks is not that big problem. For example, Belgium do not much with it. Even like Italy, Spain because they have their own heavy fireworks. Greetings Ruben! :) "

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Već kada se ovo piše, onda ću reći da je Bombashop jedan od tih koji su slali pakete pod drugom imenom. Onaj koji je uspio dobit od njih paket to zna. Onaj koji nije, dobio je posjetu ili poziv. Dečki nemojte se igrat. Mislim da je ovo postalo dosta ozbiljno.

10 godina
offline
Pirotehnika P&O

Se skuplja, crew arsenal?

Osobno ga imam još od prošle godine, nije se sve porokalo.

Uvijek valja imati dovoljno rezervi...

 

 

Kaj je ove godine hit??? Ima neka super petarda. Petarda svih petardi. 

????

Samo ne, ekipo please, custom home made TNT uratci. Zna da ima ljudi koji su si dali mašti baš na volju. Kad rokne tresu se brda...

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
PzKpfw kaže...

Se skuplja, crew arsenal?

Osobno ga imam još od prošle godine, nije se sve porokalo.

Uvijek valja imati dovoljno rezervi...

 

 

Kaj je ove godine hit??? Ima neka super petarda. Petarda svih petardi. 

????

Samo ne, ekipo please, custom home made TNT uratci. Zna da ima ljudi koji su si dali mašti baš na volju. Kad rokne tresu se brda...

 Ako ga imaš samo od prošle godine, e onda si zakasnio. Trebao si stvarati rezervu barem od 2015 god. Ako se ne varam prošle godine je bila "hit" Tenkovska od Mirnovca. Ako će je biti i ove godine, kupuj, ponavljam, k u p u j. Samo pazi, prošle godine su bile dvije verzije. Pravo pakiranje ima petarde samo u jednom redu, njih osam. Godina proizvodnje 2017. Isto tako ove godine bi mogle biti dobre i to jako dobre MP-5, MP-6 i MP-8, samo ima jedan problem, a to je razred P1. On je za građanstvo zabranjen. Mogu ih kupovat registrirane firme i Obiteljsko Poljoprivredno Gospodarstvo iliti OPG. P1 mogu kupit i vlasnici plovila.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 22:03 (Cobra33).
10 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

@Cobra33

 

Ha,ha odličan komentar....

 

Bojim se na vlastitu nažalost da nemam zalihe prije '15, prije onoga postroženja...Možda, nekaj sa Interneta bude se našlo, a da gruva...

Mada ni ova sada punjenja nisu baš tako bezazlena, iako se ne čuju kao stara.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
PzKpfw kaže...

@Cobra33

 

Ha,ha odličan komentar....

 

Bojim se na vlastitu nažalost da nemam zalihe prije '15, prije onoga postroženja...Možda, nekaj sa Interneta bude se našlo, a da gruva...

Mada ni ova sada punjenja nisu baš tako bezazlena, iako se ne čuju kao stara.

 Unazad 5-8 god. uvijek se neka prošvercala mimo nekakvih zakona i ograničenja. Orion je počeo sa time i svojim Tenkovskim udarom. Mislim da je i Cobra11 tada bila dosta jaka. Taj Topovski je po meni bio više od 3. razreda. Stvarno jak. Možda i najjača petarda koju si mogao kupiti kod nas. Poslije se totalno pokvarila kao i sve Orionove nakon 2011 godine.

Mirnovec je pak imao Exstreme iste veličine, ali slabiji od Topovskog. Druge godine se pojavila Dinamitaka koje je bila solidna, ali i dalje slabija od Topovskog. E sada da ne nabrajam baš sve od Oriona i Mirnovca, od Zenge, Tenkovske, Super Topa, TNT Dinamit i bla, bla, bla, koje su bile tako, tako, ali definitivno je Mirnovec sa svojim proizvodima debelo potukao Orion, pogotovo dolaskom Megatrona, Metal Shipa, M80 i Widow Makerom 2012 god. Potiho, jedva primjetno 2013 god. na tržište dolazi treći igrač Jorge sa svojom legendarnom FP3 i jako povoljnom cijenom. Jači od Widow Makera sa istim zelenim bljeskom. Jači i od M-80, ali Metal ship je ostao nedodirljiv. Novi MegattroN 2013 dosta oslabljen. I tada dolaze po meni dvije najbolje godine 2014 i 2015 bar što se petardi tiče.

2014 god. pojavio se Shock sa crvenim bljeskom i pucnjem snage na razini Metal Shipa. Možda čak i malo jači. Dolazi i NATO. 2015 god. nema više Shocka, ali se zato pojavljuje Vražja koja je ustvari bila stari Shock. Jedina razlika je bila u boji papira na vrhu. Shock je imao crveni, a Vražja žuti papir. Neke Vražje su imale ispod zutog vidljiv crveni papir i kada si maknuo prvi sloj papira došao si do drugog. Totalno isti Shock 2014. Pričalo se, a ustvari to je bila i istina da je imao jako kratak fitilj. Čak koji put samo oko 2 sekunde. Dosta opasno. Vražja koja nije imala ispod crveni papir je imala dosta dulji fitilj. Shock 2014 25kn/20kom. Vražja 2015 45kn/20kom. Dakle skoro duplo više.

FP3 i dalje ostao na istim razinama i cijene 30kn/20kom., a to znači primjetno slabiji od obje.

2016 god. ponovo se vraća Shock ali slabiji od onog iz 2014 god. dok je Vražja ostala ista. FP3 malo pojačan, ali ipak nedovoljno da se približi Vražjoj. Jači od Shocka 2016. Zadnja godina upotrebe i kupnje 3. razreda, a radi se o 2017 god. (sezona 16/17), već su neke oslabljene. Shock opet malo pojačan, Vražja oslabljena, isto kao i FP3. Ali pojavio se Veliki Bang koji je bio malo slabiji od Vražje. I upravo je taj Veliki Bang po meni bio "hit" te sezone 16/17. 40kn/40kom. Pojavio se opet NATO, nakon godinu dana stanke, ali ovaj put pojačan. otprilike na razini Metal Shipa, ali imao je problem sa fitiljem. Često se gasio. Još te sezone si mogao kupit Metal Ship i M80 iz godine proizvodnje 2012.

I na žalost dolazi 2018 god. (sezona 17/18). Nakon zabranje prodaje i upotrebe 3. razreda sve petarde sa poznatim imenima više-manje oslabljene, ali pojavila se jedna koja je odskočila od ostalih, a to je Tenkovska o kojoj sam pisao. Pored Vražje i Shocka najjača petarda 2. razreda. Mada ta vražja primjetno slabija od vražje 2015 i 2016.

FP3 jako oslabljen pa ga više niti nema u ponudi.

Što nosi ova godina, vidjet ćemo. Možda se opet pojavi neki "hit".

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 23:22 (Cobra33).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

U BiH je koliko cujem jos uvijek dostupan stariji arsenal bez CE

Cijene upola niže nego kod nas za CE petarde kod jednog online prodavača

Jedino što je dostava ograničena samo kod njih (10KM)

Pirotehniku je dosta teško prešvercat ali migranti idu bez problema, vidiš još bi mogli i zaradit da ponesu koju kutiju :)))

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

U BiH je koliko cujem jos uvijek dostupan stariji arsenal bez CE

Cijene upola niže nego kod nas za CE petarde kod jednog online prodavača

Jedino što je dostava ograničena samo kod njih (10KM)

Pirotehniku je dosta teško prešvercat ali migranti idu bez problema, vidiš još bi mogli i zaradit da ponesu koju kutiju :)))

 Da, može bit da se u BiH još prodaje "stara" pirotehnika bez CE norme. Ostalo je toga u Hrvatskoj dosta. CE ne mora automatski značit da je petada loša, da loše puca. To jednostavno rečeno znači da je sigurnije za upotrebu. Dulji fitilj, dijelovi koji lete manje od 15m unaokolo za 3. razred, kvalitetniji materijali i samo punjenje. Mirnovcu je najlakše bilo smanjit količinu punjenja da bi udovoljio tim kriterijima. U Zakonu koji vrijedi od 2017 god. nigdje ne piše, bar ja to nisam nigdje pročitao, o maksimalnoj buci koju stvara pirotehničko sredstvo pa tako i petarde. Piše samo da je zabranjen 3. razred. Ustvari nitko ne zna koja je ustvari granica izmeđi drugog i trećeg razreda. Pretpostavljam da bi ta granica trebala biti u količini i težini punjenja, ali ako je to istina, onda su to gluposti. Sa kvalitetnim punjenjem od 2g možeš dobiti jako dobru petardu. Evo recimo FP3. On je imao 3g punjanja, ali 0,8g je odlazilo na svjetlosni efekt. Znači 2,2g pravog punjenja. Sa još kvalitatnijim punjenjem, istina koji i košta, dobiješ još bolji rezultat.

Neke zemlje EU u kojima su dozvoljene petarde, imaju limit buke od 120dB. Mjereno na 1m udaljenosti i 1m visine. Već nakon 15 metara ta buka pada na 110-112dB što je još uvijek solidno. Po meni to smo i mi trebali napravit. Buka koju je stvarao FP3 je bila 122dB. Znači mogli su mu skinut svega 0,1g i zadovoljio bi tih 120dB. Ali novi FP3 ima 0,8g manje NEM-a i buka mu je smanjena na 114dB. Znači da očito nije zadovoljavao nešto drugo, vjerojatno rasprskavanje dijelova.

Recimo Shock 2014 i Vražja 2015 i 2016 od Mirnovca stvarale su buku od 126dB. Razumljivo kada im je punjenje bilo 3,1g. Metal Ship je bio jači svega 0,7-1dB sa punjenjem od 3,4g. Evo ti i primjera iz prošle godine. Vražja 122dB, Shock 121dB i Tenkovska 123dB. Sve tri drugi razred sa CE certifikatom. E sada da li je to bio stvarno drugi razred je upitno, kada su bar po buci ulazile u treći iz prethodnih godina.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 10:18 (Cobra33).
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...
 Mirnovcu je najlakše bilo smanjit količinu punjenja da bi udovoljio tim kriterijima...

 to meni nebi bio problem da su smanjili i cijenu

 

No pirotehnika sve skuplja i sve slabija, a moram dodati i sve lošija u kvaliteti izrade, sigurnost mačku o rep kad ti se petarda raspada i curi i gips i barut, toliko o ce..  bitno da su zapakirane u 100 folija i papirića

 

 

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...
Cobra33 kaže...
 Mirnovcu je najlakše bilo smanjit količinu punjenja da bi udovoljio tim kriterijima...

 to meni nebi bio problem da su smanjili i cijenu

 

No pirotehnika sve skuplja i sve slabija, a moram dodati i sve lošija u kvaliteti izrade, sigurnost mačku o rep kad ti se petarda raspada i curi i gips i barut, toliko o ce..  bitno da su zapakirane u 100 folija i papirića

 

 

 Na žalost to je tako. Najbolje godine su prošle i polako ćemo se priviknut na to. Za 10 god. možda više niti neće biti petardi, pa ni žabica, možda uopće neće više biti pirotehnike. Opet će rasti crno tržište i to je to. U Sloveniji su petarde zabranjene i to sve, ako se ne varam od 2009 god. Ono što znam da su svake godine Slovenci dolazili u Hrvatsku i kupovali petarde. Najviše im kupovala rodbina, prijatelji, poznanici i predavali pirotehniku izvan sezone, jer je u periodu od 15.12. do 01.01. njihova policija često pregledavala automobile. Naručuju oni i izvana, opet prvenstveno petarde, pa čak i odlaze po njih. Hoću reći mada su im petarde zabranjene, one se koriste. Doduše jako rijetko na nekim javnim dočecima NG, ali zato u naseljima, selima, ma puca se malo slabije nego kod nas. Bio sam 2014 god. u Mariboru i sve to vidio i čuo. Nema te Policije koja će ti za NG lovit okolo one koji ih bacaju. Ali vatromete i rakete sigurno ispucavaju više od nas.

Zato cijelo vrijeme govorim da će zabrana samo napraviti kontra efekat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 11:54 (Cobra33).
10 godina
offline
Pirotehnika P&O

Jorge FP3, hoće li ih bit za kupiti? 

 

Ovo su valjda najbolje petarde manjih dimenzija kaj sam kupio i najveće iznenađenje od svih. Pred dvije godine sam kupio nekih desetak paketa i ostalo mi je još par komada. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

U legalnim pirotrgovinama ne

3. Razred petardi je zabranjen

gdjegdje ce biti prošvercanih ali većinom sa ce oznakom i 2.1g baruta, dok su te stare bile 3g

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Rješenje je ovdje

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice