Pitanje u vezi jamstva

poruka: 10
|
čitano: 742
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
Pitanje u vezi jamstva na proizvode

Kod kupovine nekih alata u malim trgovinama i željezarama  kad trgovcu postavim pitanje koliko vrjedi garancija on mi odgovori vrjedi godinu dana odnosno 12 mjeseci , a na jamstvenom listu jasno piše "jamstveni rok  24 mjeseca" nedavno mi se pokvarila udarna bušilica raspao se ležaj i zablokirala osovina pokušao sam je reklamirati ali mi je trgovac odbio preuzeti proizvod na reklamaciju uz obrazloženje da on daje samo 12 mjeseci i da njega ne zanima to što na jamstvenom listu piše 24 mjeseca. Tko je ovdje u pravu?

3 godine
Re: Pitanje u vezi jamstva
Jel piše na jamstvenom listu koji je ovlašteni servis? Pa možda da tamo odneseš.
10 godina
Re: Pitanje u vezi jamstva na proizvode
expert man kaže...

Kod kupovine nekih alata u malim trgovinama i željezarama  kad trgovcu postavim pitanje koliko vrjedi garancija on mi odgovori vrjedi godinu dana odnosno 12 mjeseci , a na jamstvenom listu jasno piše "jamstveni rok  24 mjeseca" nedavno mi se pokvarila udarna bušilica raspao se ležaj i zablokirala osovina pokušao sam je reklamirati ali mi je trgovac odbio preuzeti proizvod na reklamaciju uz obrazloženje da on daje samo 12 mjeseci i da njega ne zanima to što na jamstvenom listu piše 24 mjeseca. Tko je ovdje u pravu?

Ako piše na jamstvenom listu 24 mjeseca, onda 24 mjeseca. Nebitno je što on misli.

Imaš dvije solucije: odvesti u ovlašteni servis ili distributeru, odnosno prijaviti inspekoratu povredu ZOO / ZZP.

8 godina
Pitanje u vezi jamstva

Hvala na brzom odgovoru, probaću ga upozoriti da krži pravilnik, ako ne popusti nosim uređaj kod ovlaštenog servisera. Nevezano za temu nećete vjerovati upravo mi susjed kuca na vrata,sletio s autom (golf 2)   pijan ko guzica jedva hoda, sad sam ga izvukao iz jarka s traktorom  auto je malo slupan a njemu nije bilo ništa, eno ga ode kod bivše žene  samo neznam kako će voziti u takvom stanju nadam se da neće nekoga zgaziti

10 godina
expert man kaže...

Hvala na brzom odgovoru, probaću ga upozoriti da krži pravilnik, ako ne popusti nosim uređaj kod ovlaštenog servisera. Nevezano za temu nećete vjerovati upravo mi susjed kuca na vrata,sletio s autom (golf 2)   pijan ko guzica jedva hoda, sad sam ga izvukao iz jarka s traktorom  auto je malo slupan a njemu nije bilo ništa, eno ga ode kod bivše žene  samo neznam kako će voziti u takvom stanju nadam se da neće nekoga zgaziti

Pa što mu nisi "slučajno" uzeo ključeve?

8 godina
Pitanje u vezi jamstva

Ne želim  mu se zamjerati vjerujte mi u teškoj je situaciji, nedavno se razveo,  čovjek me ljepo zamolio da ga izvučem što sam i učinio

15 mjeseci
Pitanje u vezi jamstva

Da ne otvaram novu temu. Imam ovjereno jamstvo (pečat, datum, IMEI naljepnica) ali nemam račun. Prihvaćaju li bez računa u ovlaštenom servisu (radi se o Samsung mobitelu)?

5 godina
Paolo Maldini kaže...

Da ne otvaram novu temu. Imam ovjereno jamstvo (pečat, datum, IMEI naljepnica) ali nemam račun. Prihvaćaju li bez računa u ovlaštenom servisu (radi se o Samsung mobitelu)?

pa zatraži u trgovini u kojoj si kupio uređaj da ti pošalju mejlom račun

meni su tako u linksu poslali račun nakon dvije i pol godine od kupnje

15 mjeseci
picajzla0707 kaže...
Paolo Maldini kaže...

pa zatraži u trgovini u kojoj si kupio uređaj da ti pošalju mejlom račun

meni su tako u linksu poslali račun nakon dvije i pol godine od kupnje

Kupljen uređaj preko njuškala, originalni vlasnik ga je vjerojatno kupio na firmu (R1 račun). Teško da će mi dati račun mailom...

15 mjeseci
Pitanje u vezi jamstva

Ne treba račun

https://gov.hr/moja-uprava/pravna-drzava-i-sigurnost/prava-potrosaca/prije-i-nakon-kupnje/jamstveni-list/184

Ako ste uz proizvod dobili i jamstvo, trgovac vam ne može osporavati prava iz jamstvenog lista bez računa, jer je ovjereno jamstvo s datumom plaćanja dokaz mjesta i vremena kupnje proizvoda.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice