Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.224.988
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Polaganje vozačkog

Hvala svima na odgovorima (sa mojim zakašnjetkom).
Malo sam istraživao, našao sam ovo [http://www.kappa.hr/images/prirucnik/NOVA%20SKRIPTA%20PPSP%20zasticena.pdf]-uglavnom, radi se o skripti za brzo učenje (tako piše) za prometne propise i pravila.
Zanima me, jel to sve što se otpilike mora znat, ili je ovo samo neka skraćena verzija?
Također, ako ste Vi također u autoškoli dobili tako nešto u digitalnom obliku, možete li to samo uploadat malo da proučim?
I da, šta se radi na prvoj pomoći, jel teško to proći ili je samo onako formalno?
Hvala :D 

Ja sam ptica i moram da letim
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
leotom kaže...

Hvala svima na odgovorima (sa mojim zakašnjetkom).
Malo sam istraživao, našao sam ovo [http://www.kappa.hr/images/prirucnik/NOVA%20SKRIPTA%20PPSP%20zasticena.pdf]-uglavnom, radi se o skripti za brzo učenje (tako piše) za prometne propise i pravila.
Zanima me, jel to sve što se otpilike mora znat, ili je ovo samo neka skraćena verzija?
Također, ako ste Vi također u autoškoli dobili tako nešto u digitalnom obliku, možete li to samo uploadat malo da proučim?
I da, šta se radi na prvoj pomoći, jel teško to proći ili je samo onako formalno?
Hvala :D 

Idi na svako predavanje i prije ispita odi u autoskolu rjesi par ispita i ako su ti sve daske u glavi polozit ces iz prve jer je vecinom na principu logike, jedino sta moras znati razmake, parking od raskrizja itd, itd... 

 

Prvu pomoc ne znam, jer ju ja nisam moro polagat... 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
leotom kaže...

Hvala svima na odgovorima (sa mojim zakašnjetkom).
Malo sam istraživao, našao sam ovo [http://www.kappa.hr/images/prirucnik/NOVA%20SKRIPTA%20PPSP%20zasticena.pdf]-uglavnom, radi se o skripti za brzo učenje (tako piše) za prometne propise i pravila.
Zanima me, jel to sve što se otpilike mora znat, ili je ovo samo neka skraćena verzija?
Također, ako ste Vi također u autoškoli dobili tako nešto u digitalnom obliku, možete li to samo uploadat malo da proučim?
I da, šta se radi na prvoj pomoći, jel teško to proći ili je samo onako formalno?
Hvala :D 

Kao sto kolega prije kaže, odi na predavanja, provježbaj testove tamo (vjerovatno ce ti ins. dati username i password za vježbanje doma na netu). Ali na testu svaki kandidat dobije svoj set pitanja i to mora riješiti. Znači 38 pitanja, 4 raskrižja, moraš imati 108 bodova od 120 i ne smiješ fulati raskrižje.

Prvu pomoc ćeš imati 2-3 predavanja i dobiti ćeš knjigu od nekih cca. 100 stranica, to si malo prouči, a na testu izvlačiš karticu sa 3 pitanja, tako da te može potrefiti bilo šta.

12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

jel mi neko može objasnit koliko ima pitanja u ispitu propisa i koliko se piše minuta? kakva budu pitanja?

 
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Pitanja ima 38, pise se 45 minuta.Pitanja budu ona sta si na predavanjima vjezbo vecinom, nekad se mogu potrefit teska pitanja koja bas moras znat, a nekad lagana.

12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Šta se uči i kako se polaže ispit za motor 125ccm? Jel trebam svoju opremu ponest, motor svoj ili kako, šta?

Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
RE: Polaganje vozačkog

kod nas u jaski je 5300 kn

I'm the king of dubstep
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ljudovi, kakva je situacija s polaganjem A1 kategorije uz postojeću B? Jel trebam opet na liječnički ili moram samo odvoziti 15 sati pa na ispit? B kategoriju imam više od 4 godine.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Sutra napokon polazem... Nadam se da ce sve ok proc i da nece lijeva noga drhtat i da me nece rusit na nekoj gluposti... drz'te fige :D

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Od danas je novi vozac na cesti :D Polozio... Jedna greska, malo mi zacimala noga na uzbrdici ( auto ima onu elektrosnku rucnu ) moras dati dosta gasa da auto krene sam od sebe pa mi se skoro ugasio, hvala bogu nije :D 

Sutra vadit tu vozacku, kad sam vidio da im ponovno moram dati 35kn biljega i jos 150kn za vadit poludio sam...  

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ljudi sad mi je sinulo nešto, jel moguće polagati samo M kategoriju ili se baš mora A1? Zanima me za ove do 50 ccm. Čuo sam/čitao da se mora A1 i mislim da je stvar u tome kaj neke autoškole nisu updejtale stranice od 2009. godine, ali pitam za svaki slučaj. Jel se uopće isplati to polagati?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Nemoj samo M kategoriju ne isplati se. Malo vise te izade A1 a mos vozit motore do 125ccm ili b kategoriju pa s njom dobivas m.
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Al ček znači može se?

 

Još me zanima jedna stvar, zašto su svi skuteri do 50ccm blokirani na 45 km/h, zašto se onda ta kategorija ne zove M-do 50km/h. Kaj ako ja imam tomosa koji je 49 ccm ali ide 60kmh-1?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Moze se samo M kategorija .Skuteri imaju blokadu na 45 kmph koju ti mozes skinut i on ide 45+kmph. Samo te bace na tehnickom ako je maknes. Nije ti bitno sto ces vozit vec da ti u papirima stoji 49ccm.
16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Diplomirani pješak kaže...

Al ček znači može se?

 

Još me zanima jedna stvar, zašto su svi skuteri do 50ccm blokirani na 45 km/h, zašto se onda ta kategorija ne zove M-do 50km/h. Kaj ako ja imam tomosa koji je 49 ccm ali ide 60kmh-1?

izbacis zubcanik 5 brzine i stavis manju diznu prije tehnickog, i prolazis bez muke. a sumnjam da te bude neko kasnije zezal radi brzine na tomosu. jedino ak nije tak nabrijan da ide 120km/h {#}

Ride or die, remember?
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Zna li netko koja je cijena (sve ukupno) polaganja za auto?
Koliko mi otprilike vremenski treba da završim sve (uz prepostavku da ne padnem ništa, vjerojatno neću)?

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
dombak1608 kaže...

Zna li netko koja je cijena (sve ukupno) polaganja za auto?
Koliko mi otprilike vremenski treba da završim sve (uz prepostavku da ne padnem ništa, vjerojatno neću)?

 

Moj slučaj, položeno sve iz prve..

Započeo krajem 9-og, početkom 10-og mjeseca. 3 tjedna predavanja. Sve skupa, završni ispit vožnje završio 22.12. Znači 2.5 - 3 mjeseca ako sve prođe po planu..

 

Računaj 7500kn ako je sve iz prve.

 

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
dombak1608 kaže...

Zna li netko koja je cijena (sve ukupno) polaganja za auto?
Koliko mi otprilike vremenski treba da završim sve (uz prepostavku da ne padnem ništa, vjerojatno neću)?

7500 kn.

Prolaznost na vožnji ti je 50%, a na propisima čak i manja - 40%...

 

Predavanja iz propisa ti traju neka 2 tjedna, onda dok dobiješ termin za ispit, izađeš i prođeš, još kakav tjedan do 2. Prvu pomoć riješiš "on the fly" dok voziš, a za vožnju si računaj koliko ti treba. Moraš odvoziti 35 sati. Da voziš 6 dana u tjednu po jedan sat, to ti je 6 tjedana...ovisi ti o zauzetosti instruktora koliko često možeš voziti, ali može se sve dogovoriti ako ti je baš hitno. Znači kakva 2 mjeseca minimum. Možeš probati i blok sat dogovoriti, pa to još skratiti, ali kažem...sve ovisi o dogovoru sa instruktorom.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Koliko košta polaganje A1 kategorije i koliko otprilike traje bez vožnje (znači samo ispiti, predavanja i prva pomoć) ?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Evo postavio bih jedno pitanje, pa da vidim vaše mišljenje.. položio sam već prije pola godine, al eto, imam jednu svađu s starcima, pa da vidimo tko je u pravu :)

 

Da li je u ovoj situaciji polukružno okretanje dozvoljeno, znam da su mene učili u AŠ da ukoliko nema znaka zabrane, dozvoljeno je. U ovom slučaju ga nema..

 

U pitanju je Vukovarska kod autobusnog kolodvora prema centru grada.

 

https://www.dropbox.com/s/8e234fkiv6iingy/Screenshot%202014-02-14%2022.07.15.jpg (nadam se da nije problem link radi pune rezolucije) :)

[url=http://profile.xfire.com/igorrasic][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/2/igorrasic.png[/img][/url]
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Rasho kaže...

Evo postavio bih jedno pitanje, pa da vidim vaše mišljenje.. položio sam već prije pola godine, al eto, imam jednu svađu s starcima, pa da vidimo tko je u pravu :)

 

Da li je u ovoj situaciji polukružno okretanje dozvoljeno, znam da su mene učili u AŠ da ukoliko nema znaka zabrane, dozvoljeno je. U ovom slučaju ga nema..

 

Ako nema znaka zabrane nitko ti ne može ništa, ne postoji znak dozvole polukružnog okretanja. I to vrijedi u svakoj situaciji gdje nema znaka, recimo kad naši "sakupljači sekundarnih sirovina" ukradu stop znak sa sporedne ulice s desne strane, tu počinje vrijediti pravilo desne strane - dok opet netko ne postavi znak stop.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2014 23:46 (blagus).
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Rasho kaže...

Evo postavio bih jedno pitanje, pa da vidim vaše mišljenje.. položio sam već prije pola godine, al eto, imam jednu svađu s starcima, pa da vidimo tko je u pravu :)

 

Da li je u ovoj situaciji polukružno okretanje dozvoljeno, znam da su mene učili u AŠ da ukoliko nema znaka zabrane, dozvoljeno je. U ovom slučaju ga nema..

 

U pitanju je Vukovarska kod autobusnog kolodvora prema centru grada.

 

https://www.dropbox.com/s/8e234fkiv6iingy/Screenshot%202014-02-14%2022.07.15.jpg (nadam se da nije problem link radi pune rezolucije) :)

Staneš u skroz lijevu traku i to je to. Primjenjivo na svakom raskrižju osim onih koji imaju zabranu (logično).

Swedish latin super funk.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
Diplomirani pješak kaže...

Al ček znači može se?

 

Još me zanima jedna stvar, zašto su svi skuteri do 50ccm blokirani na 45 km/h, zašto se onda ta kategorija ne zove M-do 50km/h. Kaj ako ja imam tomosa koji je 49 ccm ali ide 60kmh-1?

 

 

Ovisi, ako imaš nekog tomosa s ručnim mjenjačem, tj brzinca, ne smiju ti mjeriti brzinu, tako da mora samo imati 49 ccm i može ići koliko god.  Naravno, ako je nešto preočito može tip na tehničkom reći da je nabrijan, i ne pustiti te.

Svi smo mi Mentalist.
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Lord_Marko kaže...
Diplomirani pješak kaže...

Al ček znači može se?

 

Još me zanima jedna stvar, zašto su svi skuteri do 50ccm blokirani na 45 km/h, zašto se onda ta kategorija ne zove M-do 50km/h. Kaj ako ja imam tomosa koji je 49 ccm ali ide 60kmh-1?

izbacis zubcanik 5 brzine i stavis manju diznu prije tehnickog, i prolazis bez muke. a sumnjam da te bude neko kasnije zezal radi brzine na tomosu. jedino ak nije tak nabrijan da ide 120km/h {#}

Ako ne znas kako overklokat svoj skuter pitaj Matu. {#}

EUW: FerritinCRO
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Gdje ima u Splitu najjeftinije odradit lijecnicki za polaganje?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2014 17:10 (Coder256).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Coder256 kaže...

Gdje ima u Splitu najjeftinije odradit lijecnicki za polaganje?

Svugdje ti je minimalna razlika tako da morat ćeš ići u bilo koju, osim ako nisi baš zapeo za uštediti možda 10ak kn.

 

BTW na ovoj stranici imate 20ak testova (mislim da su sva pitanja pokrivena) za riješavati propise, odlična stvar za sve koji vježbaju.

Swedish latin super funk.
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
sirka666 kaže...
Coder256 kaže...

Gdje ima u Splitu najjeftinije odradit lijecnicki za polaganje?

Svugdje ti je minimalna razlika tako da morat ćeš ići u bilo koju, osim ako nisi baš zapeo za uštediti možda 10ak kn.

Hvala na odgovoru

...The South Will Rise Again... White -h- boys
10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog
Evo da se i ja napokon uključim u ovu temu nakon 2 mjeseca promatranja komentara...
Pa da podijelim s vama svoje iskustvo u autoškoli... Ja sam položila sve iz prve, na propisima sam imala 116 bodova, prva pomoć je laganica i vožnju sam položila danas :beer: Uglavnom, od samog početka, od propisa do vožnje mi se sve činilo užasno teško, mislila sam da nikada neću položiti ni znakove, pa ceste s više crta ( puna-isprekidana itd.. ), bilo je i suza i smjeha, izleta živčanosti i uzbuđenosti, ali eto sve je prošlo a ja živa i zadovoljna. Što se tiče instruktora on mi je bio dobar, je da je znao zajebavat, ali čovjek se stvarno trudio i upozoravao me i na najsitniju pogrešku, čak i onu za koje ispitivači nit ne gledaju. Moj iskreni savjet za instruktora je sljedeći, ako vam instruktor jako ide na žice, da dođe do te mjere da ga zaista više ne možete trpiti u autu, onda ga promijenite, a ako se on tu i tamo malo zadere i sl. ma to ništa, svi su vam takvi, a vjerujte mi, jedino tako će te naučiti prepoznati svoje greške. Vozila sam tjedno najmanje 3 sata, s time da sam si na kraju uzela 10 dodatnih sati jer sam smatrala da su mi potrebni da bi bila spremna za ispit. Nemojte brže bolje trčati na ispit, izađite kada se zaista osjećate spremno i opušteno. Sve će te stići. U 35 sati vozačkog iskustva ne možete biti ful spremni za promet, tada ste spremni za ispit, a kada položite pravi ispit tek počinje. Tako da ako vam se gasi auto i na 30-tom ili sl. ništa se ne uzrujavajte.
Što se tiče dana ispita... Došla sam pred autoškolu u pola 10, a na ispit izašla u 13 h, dugo smo čekali i malo se vozikali po gradu prije ispita. Trema me nije prala, niti sam bila prestrašena, jednostavno sam si rekla da nemam ništa od toga i da će mi tako biti još gore. Vozili smo se pola sata, imao je samo primjedbu da moram malo brže bježati s raskrižja i to je to. Jako sam sretna i jedva čekam da sutra malo izađem na cestu. Koje olakšanje kada sve to prođe :hopcup: Eto, nadam se da su vam je pomoglo moje iskustvo, ako vas još nešto zanima slobodno pitajte, dok sam polagala meni su forumi dosta pomogli, jer tada shvatite da se takve stvari događaju svima, a ne samo vama. :P
P.S. Još jedan savjet... Uvijek si za kraj ostavite još jedan sat vožnje da odvozite malo taj dan pred ispit, vjerujte mi, puno je lakše :)
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Evo da vam se i ja javim po prvi put..

Dugo citam vase komentare i bio bi red da i ja nesto napisem {#}

Polozio sam (za sada) sve iz prve.Teoriju sam prosao sa 108 bodova,taman koliko treba za prolaz.

Prvu pomoć isto,jako je lagano samo treba procitat i ne shvatit olako.

A voznju...danas imam jos zadnja 2 sata i u ponedjeljak ispit.

Malo me hvata trema kada razmisljam o tome ali razmisljao sam si popit normabel 2mg da me malo opusti

iskeno se nadam da cu proc iz prve s obzirom da nemam vise novaca za platit ispit ponovo

sam sam si platio autoskolu radio sam cijelo ljeto za to i zato mi se stvara jos veci pritisak

instruktor je ok,ali ponekad zna biti jako nervozan i onda se pocne derati ako zeznem najmanju sitnicu..

Inace sam u autoskoli Imar u Puli.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Majestic kaže...

Evo da vam se i ja javim po prvi put..

Dugo citam vase komentare i bio bi red da i ja nesto napisem {#}

Polozio sam (za sada) sve iz prve.Teoriju sam prosao sa 108 bodova,taman koliko treba za prolaz.

Prvu pomoć isto,jako je lagano samo treba procitat i ne shvatit olako.

A voznju...danas imam jos zadnja 2 sata i u ponedjeljak ispit.

Malo me hvata trema kada razmisljam o tome ali razmisljao sam si popit normabel 2mg da me malo opusti

iskeno se nadam da cu proc iz prve s obzirom da nemam vise novaca za platit ispit ponovo

sam sam si platio autoskolu radio sam cijelo ljeto za to i zato mi se stvara jos veci pritisak

instruktor je ok,ali ponekad zna biti jako nervozan i onda se pocne derati ako zeznem najmanju sitnicu..

Inace sam u autoskoli Imar u Puli.

Tak da te fino uspori u uspava pa da si u igri... 

 

Sjedni u auto i vozi, trema je normalna stvar. Nemas sta zeznut ako si pri sebi u glavi i pratis promet.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice