Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.224.057
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Polaganje vozačkog

Poliklinka Sunce (Zagrebačka kod semofora, ne možeš promašiti) prije 2 godine platio 430kn. Prijavio se na recepciji, naručio. Kad sam došao teta me odvela do 1. ordinacije tu si mi pregledali vid i još neki pregledi. Pa me odvela do 2. tamo je bio psiholog. Najprije riješio psihotest, potom se malo porazgovarao. Odveo me do 3. ordinacije tu sam dobio papir. Sve skupa 40 minuta. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

lol

Poliklinika na Ljubljanici ne znam točno.

Pregled:10 min-secer,vid,tlak i mali razgovor (valjda da bi se utvrdilio dal bi trebo na psihotest il ne)

 

40. min,covjece.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
12 godina
odjavljen
offline
Polaganje vozačkog

Nama je Crković organiziral prijevoz i liječnićki koji smo platili 350kn

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Nikako ne preporučam pregled u Domu zdravlja na Črnomercu. Bilo je to prošle godine krajem 6. mjeseca. Nikakav red u čekaoni (doslovno sam se trebao ugurati u ordinaciju da mi uzme zdravstvenu i da platim), sveukupno sam tamo bio barem 3 sata -.- Jedan dečko koji se nije želio gurati je čekao minimalno sat vremena samo da preda zdravstvenu, jer sestra izađe svake prijestupne i naravno onda nahrli pedeset ljudi i onda je sranje ak si toliko pristojan da ne želiš izgurati majmuna koji se gura a došao je zadnji.

 

Doktori koji pregledavaju rade sa svim pacijentima (ne samo s onima za vozački pregled) tako da sam trebao čekati pred tri ordinacije (jedna za dati dokumente i platiti, druga za pregled vida i treća za pregled tlaka), a za psihotest nije bilo gužve. A da ne spominjem da su svi osim psihologinje radili prek one stvari.

 

Kad već dajete nemale pare za pregled koji bi mogli i sami doma napraviti, onda preporučam odlazak u privatnu polikliniku gdje vam ne uzmu lovu i puste vas da čekate ko budalu. Nikad više u dom zdravlja...

Broz before hoes
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ja sam išao u medikol u čakovcu bio sma 15 minuta prije na redu (čim sam došao) nego sam bio naručen i unutar pola sata sam već vani bio. Platio 450kn mislim. Ovi što su išli u bolnicu su čekali od 9 do 13 i platili su isto koliko i ja.

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Polaganje vozačkog

kad vec spominjete poliklinike, ja sam isao na jarun odma tam iza crkve, yebes mi sve ak nisam bio prek 3 sata tamo! katastrofalna usluga i organizacija! izbjegavati!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Polaganje vozačkog

jel teška prva pomoć? 

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
KerFlorijan kaže...

jel teška prva pomoć? 

Procitaj jednom knjigu i trebo bi znat 99% toga jer vecinu toga bi vec trebao znati ili barem bi ti trebalo biti logicno iz svakodnevnog zivota.

EUW: Ferritin
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
KerFlorijan kaže...

jel teška prva pomoć? 

Znas kolko je teska,teska je toliko da sam ja na prvom testu bez ikakve predhodne pripreme poolozio preko 95% testa.

15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
began kaže...

Znas kolko je teska,teska je toliko da sam ja na prvom testu bez ikakve predhodne pripreme poolozio preko 95% testa.

Šta nije prva pomoć samo usmeni ispit? Bar je meni tako bila (prije 2 godine)...

11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

jup.

Doktorica usmeno ispituje.

 

U HAKu (Zg) dodes u prostoriju,imaš bunt kartica (kao vizitke) i izvučeš jedno.

Na svakoj kartici 3 pitanja na koja moraš odgovorit.Može biti i podpitanja od strane doktorice,al to je sve sreca.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
KerFlorijan kaže...

jel teška prva pomoć? 

Ma kakvi, doduše ja sam iz BiH, ali svejedno, pitanja su bila tipa, kada čovjek krvari, a jedan od odgovora pustiti da iskrvari ili staviti u sjedeći položaj i slično. Najjači mi je, još se sjećam, nešto tipa osoba koja je doživila srčani udar ponaša se, i sad ponuđen odgovor, "je raspoložna za šalu, vesela, crvena u licu, priča i ne možeš je zaustaviti". :D

12 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
royalhero kaže...
KerFlorijan kaže...

jel teška prva pomoć? 

Ma kakvi, doduše ja sam iz BiH, ali svejedno, pitanja su bila tipa, kada čovjek krvari, a jedan od odgovora pustiti da iskrvari ili staviti u sjedeći položaj i slično. Najjači mi je, još se sjećam, nešto tipa osoba koja je doživila srčani udar ponaša se, i sad ponuđen odgovor, "je raspoložna za šalu, vesela, crvena u licu, priča i ne možeš je zaustaviti". :D

Kaj vi imate prvu pomoć za budale? Nije ni kod nas teško, ali bar nemaš ponuđene odgovore na pitanja.

13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Oko te prve pomoći su podijeljena mišljenja..
Ako se ne varam, po pravilo bi trebala biti 2 teoretska pitanja i jedno u praksi. 



Meni je recimo bilo lagano.. Knjigu pročitao jednan-dva puta i ne temeljito. Onako, bezveze. Došao tamo, izvukao 3 kartice i srećom su me dopala lakša pitanja.. Nešto smuljao i to je to, prošao..

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

...

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 1:43 (royalhero).
16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
royalhero kaže...
formula1live kaže...

Kaj vi imate prvu pomoć za budale? Nije ni kod nas teško, ali bar nemaš ponuđene odgovore na pitanja.

Da zaokružujemo, da nema ni tog bogdo, to i testovi (propisi) su najveća glupost u polaganju vozačkog ispita.

Polaganje propisa glupost?!?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

....

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 1:42 (royalhero).
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
royalhero kaže...
Old Iggy kaže...

Polaganje propisa glupost?!?

Naravno, pitanja tipa kolika je dužina snopa koju smije bacati svjetlo za kretanje unazad. Eto takva pitanja. Rasksnice su najlakša stvar na svijetu, trijaža znakova i pravilo desne strane, ako si nesposoban da to primjenjuješ nemoj ni polagat, napravit ćeš rusvaj na rasksnici ljudima kojima se žuri. A znakovi, pa ko ima auto ili vozari, a ima 18 godina, a ne poznaje znakove, također neka ne polaže. Za nekog muškarca mi je nepojmnjivo da mu je sve to strano sa 18 godina, šta toga zanima, barbike?

Isto se takve stvari moraju naučiti, ne zna svatko da "Smjerokazni stupici, u pravilu, postavljaju se uz vanjski rub kolnika, na razmaku od 50 m kad je cesta u pravcu, odnosno 12 m (25 m) kad je cesta u zavoju, što ovisi o polumjeru zavoja"

 

Prva pomoć je većinom logika, a i često su isti postupci kod unesrećenih.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
royalhero kaže...
Old Iggy kaže...

Polaganje propisa glupost?!?

Naravno, pitanja tipa kolika je dužina snopa koju smije bacati svjetlo za kretanje unazad. Eto takva pitanja. Rasksnice su najlakša stvar na svijetu, trijaža znakova i pravilo desne strane, ako si nesposoban da to primjenjuješ nemoj ni polagat, napravit ćeš rusvaj na rasksnici ljudima kojima se žuri. A znakovi, pa ko ima auto ili vozari, a ima 18 godina, a ne poznaje znakove, također neka ne polaže. Za nekog muškarca mi je nepojmnjivo da mu je sve to strano sa 18 godina, šta toga zanima, barbike?

Ja sam davno polagao, ali na nisam baš viđao takva pitanja. K tome, vožnja je pravo i muškaraca i žena, uključujući i one koji su se igrali barbikama i vožnja ih nimalo ne interesira.

vožnja nije samo križanje i znakovi, pogledaj samo koliko ljudi ne poznaje propise, a kao super su vozači. Na cesti ti se ne smije žuriti, a posebno ne smiješ one koji voze po propisima smatrati osobama "nižeg reda".

13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Hahahaha, imam 16 god, nikad otvorio knjigu, evo 5 netočnih na onom online testu, to je više manje samo uključit mozak i slušat logiku ((ako je imaš)) i bude sve pet {#}

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
Moj PC  
2 8 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Polaganje vozačkog

Uskoro imam prvu pomoc, zna li tko koliko dana traju predavanja?

Znam da je 9 sati ali obicno ne bude toliko i bice odrade to u 2 dana?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
dtrixxx kaže...

Uskoro imam prvu pomoc, zna li tko koliko dana traju predavanja?

Znam da je 9 sati ali obicno ne bude toliko i bice odrade to u 2 dana?

Ja sam imao predavanja 2 dana

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ja za sve koje znam,predavanje je trajalo 3 dana.

Sad kojim danom ovisi o ustanovi,obicno ide pon-uto-sri.

Ja sam imao sri-cet-pet.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Polaganje vozačkog

pozz... dali se ista promijenilo, u vezi kategorijama... Da se moze sa B kategorijom voziti A1 mopedi ? 

Finger Up
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Nažalost nije se nista promjenili i sa B kategorijom dobiješ AM kategoriju za mopede, ne A1.

14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
razermario kaže...

pozz... dali se ista promijenilo, u vezi kategorijama... Da se moze sa B kategorijom voziti A1 mopedi ? 

Sa B kategorijom možeš voziti AM, B, F, G.

Swedish latin super funk.
11 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Daka96 kaže...

Nažalost nije se nista promjenili i sa B kategorijom dobiješ AM kategoriju za mopede, ne A1.

pa to je nevijerovatno... nece onda niti biti izglasano...  naci moras davati kategoriju po kategoriju posebno pare i ok.. ili ako si vec napunio 24 god. da platis za A i ok... strasno...  

Finger Up
9 godina
protjeran
offline
Re: Polaganje vozačkog
dv14 kaže...

Oko te prve pomoći su podijeljena mišljenja..
Ako se ne varam, po pravilo bi trebala biti 2 teoretska pitanja i jedno u praksi. 



Meni je recimo bilo lagano.. Knjigu pročitao jednan-dva puta i ne temeljito. Onako, bezveze. Došao tamo, izvukao 3 kartice i srećom su me dopala lakša pitanja.. Nešto smuljao i to je to, prošao..

prođoh i to :D sad mi žao što sam uopće čitao knjigu xD još 20h vožnje i gotovo

https://www.facebook.com/pages/Čombe/464895040303865?ref_type
9 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

A kad položiš za 125ccm, jel se može voziti po cijeloj BiH, ili samo u tom dijelu gdje si polago ?

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Ne,možeš se samo vozit u ulici u kojoj si položio.

Pa naravno da možeš u cijeloj državi.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice