Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.222.848
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Over(C)lock kaže...

Mi imamo sva pitanja moguća koja mogu bit ( 700 ) i po tome učimo + profi profesor i u 7 , 8 puta koliko smo se dosad vidjeli savladao sam kompletno gradivo samo treba slusat pažljivo profesor je majka kod nas. Spreman sam za bilokoje križanje ili pitanje iz znakova. Kad to razumiješ onda si naučio a ne ko neki napamet nešto..

Kod nas je došao gazda i rekao liku kojem najslabije ide nek riješi jedno kompliciranije križanje i ponudio mu 100/200 kn ,ne sječam se više ako dobro riješi xD i lik je fulao..


Uglavnom,što se tiće predavača,vrlo je važno imati nekoga sa iskustvom i tko zna predavati, takav najčešće neče pustiti na ispit onoga kome neide.

No puno toga su si i sami učenici krivi,bio je lik s nama koji se uopće nije trudio rješavati ispite i očekivao je da će proči. Naravno kad sam ja položio mislim da je on tek išao na ispit iz prve pomoći.

Jednostavno ako nemaš toliku kontrolu nad sobom da se natjeraš pa da proguraš tih 2 mj i provedeš sve uspješno kraju (naravno dogodi se da padneš tu i tamo neš,al okej barem si se trudio), onda ni ne zaslužuješ tu vozačku.

--------------------------------------------------------------------------------------------
14 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
headshot kaže...

Nemoguće. jer ne možeš imati 117 ako si pao križanje jer jedno križanje nosi toliko bodova da taman budeš ispod minimalnog bodovnog praga.

 

Znači max je 120 bodova, a min za prolaz je 108, križanje nosi 13 bodova - pišem napamet, nesječam se točnih brojki.

 

?? Mislim jesam polagao prije 6 godina, ali ako se dobro sjećam bilo je više raskrižna, sumnjam da su nosila svako po 13, policajac je nosio 4 i to je bilo max, raskrižja 3 ako se ne varam.. Ali znam da je bila fora ako padneš bilo koje raskrižje, a imaš bodova za prolaz, svejedno si pao.

 

Ali svakako je moguće da se nešto promijenilo od tada {#}

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
protjeran
offline
Polaganje vozačkog

krizanja nose 7 bodova i ako samo jedno fulas padas bez obzira i da su ti sva ostala tocna dakle i da imas 113bodova...pad{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
13 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Polaganje vozačkog

ja sam žut,on je plav,crvena cesta je cesta s prednošću prolaza,s obzirom da nema semafora,tko ima prednost?

ja zadržavam smjer ali izlazim s glavne ceste,on na neki način isto zadržava smjer kretanja,ali po glavnoj cesti... 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
KerFlorijan kaže...

ja sam žut,on je plav,crvena cesta je cesta s prednošću prolaza,s obzirom da nema semafora,tko ima prednost?

ja zadržavam smjer ali izlazim s glavne ceste,on na neki način isto zadržava smjer kretanja,ali po glavnoj cesti... 

plavi ima prednost jer ti dolazi sa desne strane :D

Origin ID za FIFU 13: strbi_zg
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Pozdrav, evo slucajno naletio na temu (vidio sa strane na glavnoj stranici :)) pa da ti odgovorim s obzirom da mi je sestricna nedavno polagala pa joj takvo raskrizje takodjer nije bilo bas jasno (samo da napomenem da osobno pricam sa distance od 17 godina i cca 700kkm od moga polaganja vozackog pa mi nemoj uzeti za zlo sto kazem "glavna cesta" umjesto "cesta s prednoscu prolaza" ili kako se vec tocno kaze). Ovo je česta IRL situacija da glavna cesta zavija ulijevo ili udesno, a sporedna se nastavlja ravno pa se iz nekog razloga novopeceni vozaci pogube, no sestricna je to najednostavnije skuzila kad sam joj nacrtao glavnu cestu kao ravnu, znaci zamisli si da je donji krak crvene ceste rotiran 90 stupnjeva u smjeru kazaljke na satu, sad imas ravnu glavnu cestu. Ti skreces ulijevo na sporednu i naravno moras propustiti sva vozila koja nastavljaju voznju po glavnoj cesti i ne mijenjaju svoj smjer kretanja (ti sijeces njihov smjer, jelte). Sestricna je zabrijala da ovaj slucaj ima veze s pravilom desnog, ali nema jer glavna cesta je oznacena i zavija desno/lijevo (inace nebi ni znao da je glavna i priblizavao bi se krizanju cesta iste vaznosti, znaci bez semafora, bez prometnih znakova te bi onda vazilo pravilo desnog). Mislim da u ovo slucaju ljude najvise zbunjuje to sto u stvarnosti na takvom krizanju moras smotati lijevo ili desno, a ipak ostajes na glavnoj cesti sto je u potpunosti nebitno gledano s strane prometne regulacije raskrizja.

 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
lordphoenix kaže...

Pozdrav, evo slucajno naletio na temu (vidio sa strane na glavnoj stranici :)) pa da ti odgovorim s obzirom da mi je sestricna nedavno polagala pa joj takvo raskrizje takodjer nije bilo bas jasno (samo da napomenem da osobno pricam sa distance od 17 godina i cca 700kkm od moga polaganja vozackog pa mi nemoj uzeti za zlo sto kazem "glavna cesta" umjesto "cesta s prednoscu prolaza" ili kako se vec tocno kaze). Ovo je česta IRL situacija da glavna cesta zavija ulijevo ili udesno, a sporedna se nastavlja ravno pa se iz nekog razloga novopeceni vozaci pogube, no sestricna je to najednostavnije skuzila kad sam joj nacrtao glavnu cestu kao ravnu, znaci zamisli si da je donji krak crvene ceste rotiran 90 stupnjeva u smjeru kazaljke na satu, sad imas ravnu glavnu cestu. Ti skreces ulijevo na sporednu i naravno moras propustiti sva vozila koja nastavljaju voznju po glavnoj cesti i ne mijenjaju svoj smjer kretanja (ti sijeces njihov smjer, jelte). Sestricna je zabrijala da ovaj slucaj ima veze s pravilom desnog, ali nema jer glavna cesta je oznacena i zavija desno/lijevo (inace nebi ni znao da je glavna i priblizavao bi se krizanju cesta iste vaznosti, znaci bez semafora, bez prometnih znakova te bi onda vazilo pravilo desnog). Mislim da u ovo slucaju ljude najvise zbunjuje to sto u stvarnosti na takvom krizanju moras smotati lijevo ili desno, a ipak ostajes na glavnoj cesti sto je u potpunosti nebitno gledano s strane prometne regulacije raskrizja.

 

 

Bez uvrede ali sestrična ti onda nije previše inteligentna i ne zaslužuju vozačku. Pa takve stvari trebaju biti jasne djeci u osnovnoj školi, a ne nekome punoljetnome. Ako joj takve stvari treba pojednostavljati onda niti ne zaslužuje vozačku dozvolu.  Kak ona uopće završava srednju školu ako ju takve stvari zbunjuju?!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
formula1live kaže...
lordphoenix kaže...

Pozdrav, evo slucajno naletio na temu (vidio sa strane na glavnoj stranici :)) pa da ti odgovorim s obzirom da mi je sestricna nedavno polagala pa joj takvo raskrizje takodjer nije bilo bas jasno (samo da napomenem da osobno pricam sa distance od 17 godina i cca 700kkm od moga polaganja vozackog pa mi nemoj uzeti za zlo sto kazem "glavna cesta" umjesto "cesta s prednoscu prolaza" ili kako se vec tocno kaze). Ovo je česta IRL situacija da glavna cesta zavija ulijevo ili udesno, a sporedna se nastavlja ravno pa se iz nekog razloga novopeceni vozaci pogube, no sestricna je to najednostavnije skuzila kad sam joj nacrtao glavnu cestu kao ravnu, znaci zamisli si da je donji krak crvene ceste rotiran 90 stupnjeva u smjeru kazaljke na satu, sad imas ravnu glavnu cestu. Ti skreces ulijevo na sporednu i naravno moras propustiti sva vozila koja nastavljaju voznju po glavnoj cesti i ne mijenjaju svoj smjer kretanja (ti sijeces njihov smjer, jelte). Sestricna je zabrijala da ovaj slucaj ima veze s pravilom desnog, ali nema jer glavna cesta je oznacena i zavija desno/lijevo (inace nebi ni znao da je glavna i priblizavao bi se krizanju cesta iste vaznosti, znaci bez semafora, bez prometnih znakova te bi onda vazilo pravilo desnog). Mislim da u ovo slucaju ljude najvise zbunjuje to sto u stvarnosti na takvom krizanju moras smotati lijevo ili desno, a ipak ostajes na glavnoj cesti sto je u potpunosti nebitno gledano s strane prometne regulacije raskrizja.

 

 

Bez uvrede ali sestrična ti onda nije previše inteligentna i ne zaslužuju vozačku. Pa takve stvari trebaju biti jasne djeci u osnovnoj školi, a ne nekome punoljetnome. Ako joj takve stvari treba pojednostavljati onda niti ne zaslužuje vozačku dozvolu.  Kak ona uopće završava srednju školu ako ju takve stvari zbunjuju?!

Znam osobe (ženske) koje i na faks idu pa se nebi znale snaći u sličnoj situaciji.

--------------------------------------------------------------------------------------------
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
formula1live kaže...
lordphoenix kaže...

Pozdrav, evo slucajno naletio na temu (vidio sa strane na glavnoj stranici :)) pa da ti odgovorim s obzirom da mi je sestricna nedavno polagala pa joj takvo raskrizje takodjer nije bilo bas jasno (samo da napomenem da osobno pricam sa distance od 17 godina i cca 700kkm od moga polaganja vozackog pa mi nemoj uzeti za zlo sto kazem "glavna cesta" umjesto "cesta s prednoscu prolaza" ili kako se vec tocno kaze). Ovo je česta IRL situacija da glavna cesta zavija ulijevo ili udesno, a sporedna se nastavlja ravno pa se iz nekog razloga novopeceni vozaci pogube, no sestricna je to najednostavnije skuzila kad sam joj nacrtao glavnu cestu kao ravnu, znaci zamisli si da je donji krak crvene ceste rotiran 90 stupnjeva u smjeru kazaljke na satu, sad imas ravnu glavnu cestu. Ti skreces ulijevo na sporednu i naravno moras propustiti sva vozila koja nastavljaju voznju po glavnoj cesti i ne mijenjaju svoj smjer kretanja (ti sijeces njihov smjer, jelte). Sestricna je zabrijala da ovaj slucaj ima veze s pravilom desnog, ali nema jer glavna cesta je oznacena i zavija desno/lijevo (inace nebi ni znao da je glavna i priblizavao bi se krizanju cesta iste vaznosti, znaci bez semafora, bez prometnih znakova te bi onda vazilo pravilo desnog). Mislim da u ovo slucaju ljude najvise zbunjuje to sto u stvarnosti na takvom krizanju moras smotati lijevo ili desno, a ipak ostajes na glavnoj cesti sto je u potpunosti nebitno gledano s strane prometne regulacije raskrizja.

 

 

Bez uvrede ali sestrična ti onda nije previše inteligentna i ne zaslužuju vozačku. Pa takve stvari trebaju biti jasne djeci u osnovnoj školi, a ne nekome punoljetnome. Ako joj takve stvari treba pojednostavljati onda niti ne zaslužuje vozačku dozvolu.  Kak ona uopće završava srednju školu ako ju takve stvari zbunjuju?!

 

Nemaš problema, rijetko se vrijeđam. Mislim iskreno da to nema neke velike veze s inteligencijom, već s ishitrenošću. Naime, ako malo bolje pročitaš i promisliš te izbjegneš ishitrene zaključke uočićeš da sam napisao "polagala", tj. izašla na vozački i položila, a ne "polaže", tj. u tijeku je izlaska na vozački. Njoj nije bilo jasno na cesti u autu prilikom vožnje s instruktorom kod ulaska u slično raskrižje (ruku na srce, osobno poznam njenog instruktora i on je jedan od onih ljudi koji su najpametniji, ali eto, nitko ga ne razumije i nikom ništa nezna objasniti, a raskrizje je malo zahebano i svaki mjesec se netko razbije tko nije lokalni jer se glavna cesta udesno sužava, a sporedna ravno je novonapravljena i proširena te zbilja izgleda kao produžetak glavne ako ne gledaš znakove), a što se tiče pismenog dijela vozačkog (znači ovakvih raskižja koje gledaš na ekranu računala kod polaganja ispita) položila je sve iz prvog puta, kao i prvu pomoć te samu vožnju. Kao što sam rekao, smatram dotične greške više kombinacijom ishitrenosti te trenutačne stresne situacije u kojoj se čovjek nalazi (kao npr. prvih par sati za volanom prvi put u životu), evo ti si brzopleto zaključio da ona još uvijek polaže, iako to nigdje nisam napisao, zaključio si da završava srednju školu ("Kak ona uopće završava srednju školu ako ju takve stvari zbunjuju?!" - nigdje ne piše da odmah s 18 trebaš ići na vozački), a ona ima 27 godina i profesor je geografije i povijesti. Ishitrenost... ili da po tvojoj logici zaključim da nisi baš inteligentan, bez uvrede, jelte :D

14 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav!

 

Je li potrebno registrirati se na HAK prije ispita ili se to sve već tamo obavi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Cheezl kaže...

Pozdrav!

 

Je li potrebno registrirati se na HAK prije ispita ili se to sve već tamo obavi?

Sve tamo dobiješ.

 

Jedino ako hoćeš doma neki probni ispit riješiti možeš se registrirati, ali tamo svejedno dobivaš novi račun i lozinku.

Swedish latin super funk.
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Evo da se i ja pohvalim {#}
Jučer sam pisao ispit prometnih pravila i položio sam ga s 116 bodova, više od pola polagača je palo

Što se učenja tiče, prije 10 dana riješio sam 3-4 testa na proprofsu i na dan testa sam otišao ranije u autoškolu pa sam i tamo riješio 4 testa + jedan test s 38 križanja

Sada mi je glavni problem hoću voziti golfa 6 ili 7 {#}, pitali su me ali rekao sam da mi je svejedno

 

Zaboravio sam napisati da niti jedan od probnih testova nisam prolazno riješio hahahahaha 

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 18:00 (Top Bugovac).
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Polaganje vozačkog

Sutra polažem prvu pomoć, pa me zanima, jel se znaju odma rezultati kao i kod propisa ili moram čekati ? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
1BIT kaže...

Sutra polažem prvu pomoć, pa me zanima, jel se znaju odma rezultati kao i kod propisa ili moram čekati ? {#}

Usmeni je ispit, tako da da, odma se sazna.

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Samo da se pohvalim, jučer sam položio vozački (ispitivač je rekao da je bilo savršeno i da sam mu jedan od najboljih s kojima se vozio), odmah otišao u policiju po onaj karton, izlazimo otac i ja iz policije on baci ključeve od auta i kaže: "Ajde, vozi do kuće."; bez greške sam ga dovezao do kuće i onda mi rekao da sam položio i kod njega i da smijem dobit auto.
Nakon toga sam sa frendovima išao do susjednog grada, prešao nekakvih 100km u cijelom danu i moram reći da sam se jako brzo navikao na Megane benzinca, u autoškoli sam vozio Astru dizel.
Svim budućima, na ispitu samo smireno, pratite situaciju na cesti i nemojte nikud žuriti, imate vremena za promisliti svaku situaciju.
Ja prije autoškole samo sam par puta vozio sa šogorom po poligonu, tako da su to stvarno minimalne predispozicije za autoškolu, što znači da bi svatko mogao položiti na ispitu.

LP {#} 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
sirka666 kaže...

Usmeni je ispit, tako da da, odma se sazna.

Aha, hvala {#}

11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pozz ljudi imam pitanje (vidi sliku)
Dakle, kako se u ovakvoj situaciji određuje tko ima prednost, odnosno kako se utvrđuje redosljed prolaska vozila kroz raskrižje?
Sam sam crtao ovo nabrzinu, dakle radi se o cestama iste važnosti (nijedna nema prednost), iz svakog smjera dolazi vozilo koje želi ići ravno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
leotom kaže...

Pozz ljudi imam pitanje (vidi sliku)
Dakle, kako se u ovakvoj situaciji određuje tko ima prednost, odnosno kako se utvrđuje redosljed prolaska vozila kroz raskrižje?
Sam sam crtao ovo nabrzinu, dakle radi se o cestama iste važnosti (nijedna nema prednost), iz svakog smjera dolazi vozilo koje želi ići ravno.

To pitanje sam ja postavio svom instruktoru i odgovor koji sam dobio je : "nekome će dosaditi čekanje i krenut će prvi a ostali idu po pravilu desnoga".

 

Takve situacije su vrlo rijetke jer je većina cesta različita po važnosti, a onda u to ulazi još i to da svaki od tih ljudi ima 3 mogučnosti za kretanje tak da šansa za to da svi idu ravno je vrlo mala.

--------------------------------------------------------------------------------------------
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
leotom kaže...

Pozz ljudi imam pitanje (vidi sliku)
Dakle, kako se u ovakvoj situaciji određuje tko ima prednost, odnosno kako se utvrđuje redosljed prolaska vozila kroz raskrižje?
Sam sam crtao ovo nabrzinu, dakle radi se o cestama iste važnosti (nijedna nema prednost), iz svakog smjera dolazi vozilo koje želi ići ravno.

Na predavanjima su nama reklu da ovdje nema nekog posebnog pravila, vec se vozaci moraju 'dogovoriti' tko prvi ide, te onda po pravilu desne strane.

EUW: Ferritin
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Tako je. Po dogovoru...;)

IRL se to nikad nece desiti...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
9 godina
protjeran
offline
Re: Polaganje vozačkog
Top Bugovac kaže...

Evo da se i ja pohvalim {#}
Jučer sam pisao ispit prometnih pravila i položio sam ga s 116 bodova, više od pola polagača je palo

Što se učenja tiče, prije 10 dana riješio sam 3-4 testa na proprofsu i na dan testa sam otišao ranije u autoškolu pa sam i tamo riješio 4 testa + jedan test s 38 križanja

Sada mi je glavni problem hoću voziti golfa 6 ili 7 {#}, pitali su me ali rekao sam da mi je svejedno

 

Zaboravio sam napisati da niti jedan od probnih testova nisam prolazno riješio hahahahaha 

samo da je dizel :D ja bi najradije da sam golfa 2 uzeo {#}

13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

u ponedeljak imam ispit iz prve pomoći, još nisam nista pogledao haha, pa da vas pitam kolko je vama trebalo da to prodete? ja sam mislio sutra bacit oko na sat vremena mozda haha

Origin ID za FIFU 13: strbi_zg
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
KerFlorijan kaže...
Top Bugovac kaže...

Evo da se i ja pohvalim {#}
Jučer sam pisao ispit prometnih pravila i položio sam ga s 116 bodova, više od pola polagača je palo

Što se učenja tiče, prije 10 dana riješio sam 3-4 testa na proprofsu i na dan testa sam otišao ranije u autoškolu pa sam i tamo riješio 4 testa + jedan test s 38 križanja

Sada mi je glavni problem hoću voziti golfa 6 ili 7 {#}, pitali su me ali rekao sam da mi je svejedno

 

Zaboravio sam napisati da niti jedan od probnih testova nisam prolazno riješio hahahahaha 

samo da je dizel :D ja bi najradije da sam golfa 2 uzeo {#}

Dizel je ;)
Ne mogu dočekati ponedjeljak i prvi sat vožnje, ali koliko vidim mogla bi i kiša pasti. Kolika je šansa da mi odgode prvi sat vožnje zbog kiše? Ipak je to prvi sat :S

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Top Bugovac kaže...
KerFlorijan kaže...
Top Bugovac kaže...

Evo da se i ja pohvalim {#}
Jučer sam pisao ispit prometnih pravila i položio sam ga s 116 bodova, više od pola polagača je palo

Što se učenja tiče, prije 10 dana riješio sam 3-4 testa na proprofsu i na dan testa sam otišao ranije u autoškolu pa sam i tamo riješio 4 testa + jedan test s 38 križanja

Sada mi je glavni problem hoću voziti golfa 6 ili 7 {#}, pitali su me ali rekao sam da mi je svejedno

 

Zaboravio sam napisati da niti jedan od probnih testova nisam prolazno riješio hahahahaha 

samo da je dizel :D ja bi najradije da sam golfa 2 uzeo {#}

Dizel je ;)
Ne mogu dočekati ponedjeljak i prvi sat vožnje, ali koliko vidim mogla bi i kiša pasti. Kolika je šansa da mi odgode prvi sat vožnje zbog kiše? Ipak je to prvi sat :S

Nece ti odgodit jer neces ni vozit prvi sat. Imat ces upoznavanje sa instruktorom i autom.

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Ja sam drugi sat vozio po blagom snijegu...kakve to veze ima..

Prvi sat se ne vozi, kao sto je vec receno...;)

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Kako tko {#}

Prvi sat. Došao na lokaciju u to vrijeme. Ušao u auto, sjeo na suvozačevo, instruktor vozio 5 minuta, uz to nešto objašnjavao i odjednom stao uz cestu i kaže "vozi".. Znači prvi sat sam vozio u prometu i odvezao se do kuće.. I mene je iznenadilo, al eto.. Još mi se i auto svaki put pomaknulo kad sam šaltao brzinu..

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
dv14 kaže...

Kako tko {#}

Prvi sat. Došao na lokaciju u to vrijeme. Ušao u auto, sjeo na suvozačevo, instruktor vozio 5 minuta, uz to nešto objašnjavao i odjednom stao uz cestu i kaže "vozi".. Znači prvi sat sam vozio u prometu i odvezao se do kuće.. I mene je iznenadilo, al eto.. Još mi se i auto svaki put pomaknulo kad sam šaltao brzinu..

Nesto slicno i kod mene, prvi sat instruktor nesto osnovno rekao o autu. Onda po parkiralistu malo naprijed nazad vozio i odma na glavnu cestu i do doma. {#}

EUW: Ferritin
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ja prvi sat sjeo u auto sa instruktorom, on mi pokazao sve funkcije (paljenje i gašenje svjetala, žmigavci i ostalo iako sam većinu toga znao), pa onda otvorio haubu i pokazao mi prostor za dolijevanje ulja, vode i ostalo. Mislim da je ovo dosta bitno, da se prvo početnik upozna sa autom. Onda sljedeći dan sam vozio blok sat, prvi sat po poligonu lagano, a drugi sat do obližnjeg parkinga, malo vježbao polukružno okretanje i parkiranje. I sljedeći dan, dakle od 4. sata sam izašao na cestu polagano. Sad sam odvozio 17 sati i već to ide dosta dobro, prvih par sati same vožnje mi se znalo dogoditi da se ugasi auto pri kretanju, ali već sam sad upraksirao kvačilo i gas, tako da više nema problema i ide sve dosta dobro.

Inače imam 21 godinu, dosad nije bilo novca za polaganje niti mi je bilo toliko potrebno auto, ali sad mi je bilo vrijeme za to. Ništa toliko komplicirano, samo bez straha i treba dobro upraksirati kod kretanja kvačilo i gas tako da to počnete raditi bolje i bez da trebate razmišljati o tome, već da automatski vam to pređe u nekakvu naviku ajmo reći, to je dosta bitno. I naravno dobro pratiti sve znakove i što se događa oko vas, pri skretanju obavezno provjeravanje mrtvog kuta.

A test pravila u prometu mi je bio dosta lagan, imao sam 116 bodova. Uglavnom sam to vježbao u autoškoli po onim pitanjima koje oni imaju i dobio sam ista pitanja u testu. I prije testa sam prolistao knjigu jednom. Stvarno nije neki problem.

Eto neko moje iskustvo dosad, nadam se da ćemo svi to položiti bez većih problema :)

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 20:59 (antimadridista).
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ja sam isto prvi sat odmah išao na cestu, instruktor dovezao do poligona, 5 min malo kruzio i onda išao na cestu, nikad nekakvih većih problema nije bilo, sve rješeno iz prve, propisi ne mogu biti lakši, prva pomoć bio samo na predavanjima, rješeno odmah, vožnja isto tako, samo bez nervoze i bit ce sve super, ne morate brinuti da će vas instrukror ili ispitivač na vožnji zatuć s nečim ak napravite grešku, dešava se..

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

sutra prva pomoc, nisam nista ucio budem danas prolisato knjigu malo, valjda necu to past ak sam mogo propise iz prve haha

Origin ID za FIFU 13: strbi_zg
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice