Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.224.857
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
Daka96 kaže...

 Znaci nesmje se voziti aprilia rs 50 koja ide 90 bez blokade sa AM kategorijom ? Ne bih rekao, pa znam ja ljude koji voze i nikad problema nikakvih, a imaju AM kategoriju. Koliko ja znam sve sta ima malu tablicu moze se voziti, jedino ako skuter ide preko 50 te moze staviti na valjke pa dobis kaznu al za motocikl mislim da te nece stavljat na valjke, barem bio ovaj od 50ccm koji ide 90. Ovo za voznju prije autoskole ne vrijedi vise ni komentirati jer svatko ima svoje misljenje, a vecina njih na ovom forumu se pravi savrsena pa kad nemaju vozacku nesmju ni prstom taknuti vozilo  

 

Uopće me nisi shvatio, te također ne poznaješ naše zakone dovoljno. AM znači moped, dakle smije voziti tu apriliju, ali ne smije ju voziti brže od 50! To što ona može ići brže od 50 bez blokade uoće nije relavantno jer u knjižici piše da je moped, koji ima 50ccm i koji ima maks brzinu od 50 kmh. Potpuno drugi par rukava je to što će netko skinuti blokadu, i voziti mopede brže od 90, to je isto kršenje zakona, pa ako već kršiš zakon sjedni na bilo koji motor sa B i AM kategorijom.

 

Kad ti netko bez vozačke ozlijedi nekoga do koga ti je stalo u prometu, promjeniti ćeš mišljenje. Do tada si nažalost samo balavac koji ne kuži važnost propisa i zašto su doneseni, te koja je odgovornost sjedanja u vozilo koje može ubiti nekoga.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Jakovp kaže...

Uopće me nisi shvatio, te također ne poznaješ naše zakone dovoljno. AM znači moped, dakle smije voziti tu apriliju, ali ne smije ju voziti brže od 50! To što ona može ići brže od 50 bez blokade uoće nije relavantno jer u knjižici piše da je moped, koji ima 50ccm i koji ima maks brzinu od 50 kmh. Potpuno drugi par rukava je to što će netko skinuti blokadu, i voziti mopede brže od 90, to je isto kršenje zakona, pa ako već kršiš zakon sjedni na bilo koji motor sa B i AM kategorijom.

 

Kad ti netko bez vozačke ozlijedi nekoga do koga ti je stalo u prometu, promjeniti ćeš mišljenje. Do tada si nažalost samo balavac koji ne kuži važnost propisa i zašto su doneseni, te koja je odgovornost sjedanja u vozilo koje može ubiti nekoga.

 Ako vec tako dobro poznajes zakon onda mi objasni zasto taj moped na brzine ne ide na valjke na tehnickom pregledu ? I zasto ga policija nece stavljat na valjke kada rade po ljeti one kontrole za mopede ?

Ovo da ako vec krsis zakon sjedni na bilo koji motor sa B ili AM kategorijom nije isto, jer ako ti skuter ide brze od 50 mozes dobit 500kn kazne, a ako nemas dozvolu za taj bilo koji motor dobit ces 2000kn kazne  

 

Ozljedit te moze i onaj sa vozackom i onaj bez nje. Sve je stvar od osobe do osobe, ako si normalan u glavi i ne pijes kada vozis neces napraviti sra*e. Onaj lik u sl brodu je isto imao vozacku i nije bio pijan pa eto napravio veliko veliko sra*e, a što to znaci ? Znaci da voli brzo voziti i da je stvar u njemu, a ne u autu ili vozacki.

12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Daka96 kaže...
Jakovp kaže...

Uopće me nisi shvatio, te također ne poznaješ naše zakone dovoljno. AM znači moped, dakle smije voziti tu apriliju, ali ne smije ju voziti brže od 50! To što ona može ići brže od 50 bez blokade uoće nije relavantno jer u knjižici piše da je moped, koji ima 50ccm i koji ima maks brzinu od 50 kmh. Potpuno drugi par rukava je to što će netko skinuti blokadu, i voziti mopede brže od 90, to je isto kršenje zakona, pa ako već kršiš zakon sjedni na bilo koji motor sa B i AM kategorijom.

 

Kad ti netko bez vozačke ozlijedi nekoga do koga ti je stalo u prometu, promjeniti ćeš mišljenje. Do tada si nažalost samo balavac koji ne kuži važnost propisa i zašto su doneseni, te koja je odgovornost sjedanja u vozilo koje može ubiti nekoga.

 Ako vec tako dobro poznajes zakon onda mi objasni zasto taj moped na brzine ne ide na valjke na tehnickom pregledu ? I zasto ga policija nece stavljat na valjke kada rade po ljeti one kontrole za mopede ?

Ovo da ako vec krsis zakon sjedni na bilo koji motor sa B ili AM kategorijom nije isto, jer ako ti skuter ide brze od 50 mozes dobit 500kn kazne, a ako nemas dozvolu za taj bilo koji motor dobit ces 2000kn kazne  

 

Ozljedit te moze i onaj sa vozackom i onaj bez nje. Sve je stvar od osobe do osobe, ako si normalan u glavi i ne pijes kada vozis neces napraviti sra*e. Onaj lik u sl brodu je isto imao vozacku i nije bio pijan pa eto napravio veliko veliko sra*e, a što to znaci ? Znaci da voli brzo voziti i da je stvar u njemu, a ne u autu ili vozacki.

 Voli brzo vozit po ulicama i nije stvar u njemu ? Ako se dobro sjecam vozio je cak bembaru koja je imala vise od 110konja. Hebiga. 

 

 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
Daka96 kaže...

 Ako vec tako dobro poznajes zakon onda mi objasni zasto taj moped na brzine ne ide na valjke na tehnickom pregledu ? I zasto ga policija nece stavljat na valjke kada rade po ljeti one kontrole za mopede ?

Ovo da ako vec krsis zakon sjedni na bilo koji motor sa B ili AM kategorijom nije isto, jer ako ti skuter ide brze od 50 mozes dobit 500kn kazne, a ako nemas dozvolu za taj bilo koji motor dobit ces 2000kn kazne  

 

Ozljedit te moze i onaj sa vozackom i onaj bez nje. Sve je stvar od osobe do osobe, ako si normalan u glavi i ne pijes kada vozis neces napraviti sra*e. Onaj lik u sl brodu je isto imao vozacku i nije bio pijan pa eto napravio veliko veliko sra*e, a što to znaci ? Znaci da voli brzo voziti i da je stvar u njemu, a ne u autu ili vozacki.

 

Da, dobro poznam zakon vjerovao ili ne. U njemu piše da se na valjcima testiraju mopedi s variomatiom, dakle oni s mjenjačem s brzinama su izuzeti. Ali i dalje stoji da kršiš zakon, te sam siguran da bi te policija ako baš želi, mogla nekako kazniti ako te izmjeri da voziš mopedom brže od 50.

 

Bez vozačkog ne možeš znati sve propise, osim ako bi te učio netko jako nadobudan, ali opet ako je netko takav onda ti ne bi dao da voziš bez vozačke. Tako da si u svakom slučaju u gorem položaju na cesti. Dovoljno da se dogodi da si u nekoj glupoj situaciji, nekom nepravilnom raskrižju, da ne znaš neko specifično pravilo.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Jakovp kaže...

 

Da, dobro poznam zakon vjerovao ili ne. U njemu piše da se na valjcima testiraju mopedi s variomatiom, dakle oni s mjenjačem s brzinama su izuzeti. Ali i dalje stoji da kršiš zakon, te sam siguran da bi te policija ako baš želi, mogla nekako kazniti ako te izmjeri da voziš mopedom brže od 50.

 

Bez vozačkog ne možeš znati sve propise, osim ako bi te učio netko jako nadobudan, ali opet ako je netko takav onda ti ne bi dao da voziš bez vozačke. Tako da si u svakom slučaju u gorem položaju na cesti. Dovoljno da se dogodi da si u nekoj glupoj situaciji, nekom nepravilnom raskrižju, da ne znaš neko specifično pravilo.

Znam ja neke koje je radar na skuteru snimio da idu preko 80 i dobili samo kaznu za prebrzu voznju, a ovo da ce dat kaznu ako moped na brzine ide preko 50 tesko, jako tesko, jer policajci gledaju samo tablicu i cim vide malu tablicu na mopedu na brzine nece ga testirati, testirati ce samo skutere do 50ccm. To je isto koda vozis neki TDI nacipiran, sanse da te mogu kaznit su ravne nuli. Cim vide prometnu i manje od 80kw samo ce te pustiti. Al dobro dosta off topica.

10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Šta mislite oće mi uvažit šta sam u srednjoj(prometna škola) ima predmet u 3.razredu "Prva pomoć u cestovnom prometu" ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
lukaXXkralj kaže...

Šta mislite oće mi uvažit šta sam u srednjoj(prometna škola) ima predmet u 3.razredu "Prva pomoć u cestovnom prometu" ?

 Mislim da se uvazava samo Med. Tehnicarama/Sestrama i Doktorima... Znam da meni jesu.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Zna li netko može li se liječničko uvjerenje produžiti,ako istekne, ili se ponovo mora ići na liječnički pregled?

Bilo bi zgodno, ali nije potrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Dundalo kaže...

Zna li netko može li se liječničko uvjerenje produžiti,ako istekne, ili se ponovo mora ići na liječnički pregled?

 U teoriji ne može, ali meni je doktorica rekla da joj se javim prije nego odnesem na policiju ako istekne pa će mi isprintati novi, tako da ti se možda isplati probati.

 

Inače, čini mi se da bi mi i mogao isteći, traje mi do 3.3., a jako mi se odužila vožnja jer sam napunio 18 tek prije 3 dana, pa mi se nije žurilo, ali sada je ispalo da imam još 13 sati za odvoziti, a nikako da dođem na red.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 22:52 (power_user).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Defa.psd kaže...

Evo, isao sam danas produziti lijecnicki, kostalo me 62kn i nisam trebao raditi ponovno pregled.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Defa.psd kaže...
Defa.psd kaže...

Evo, isao sam danas produziti lijecnicki, kostalo me 62kn i nisam trebao raditi ponovno pregled.

 

 Jesi to išao produžiti kod svoje doktorice ili tamo gdje si išao na liječnički?

Bilo bi zgodno, ali nije potrebno.
11 godina
offline
Polaganje vozačkog

Jel može neko pomoć, tko ide prvi, tko drugi, a tko zadnji na ovom raskrižju ako nijedna cesta nije "cesta s pravom prednosti prolaska"?
Zeleni i plavi imaju nekog sa desne strane i trebali bi ga propustit, a crveni siječe smjer zelenom.
Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.2.2015 0:09 (leotom).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Idu plavi, pa zeleni i zatim crveni.

Plavi je zelenom s desna i zato ga propušta, a crveni siječe zelenome put pa ga pušta(kad bi skrenuo, zeleni bi mu bio zdesna, možda ti je tako lakše).

 

ili

Da bi crveni prošao, mora pustiti zeleni kojemu siječe smijer, a da bi zeleni bio pušten, on prvo treba pustiti plavi.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Pravilo desne strane, iako sam dosta puta vidio da neki ne poštuju to, više idu za onim, moja cesta je šira il ja sam na ravnoj cesti, a tvoja se priključuje na moju cestu. To je rjeđi slučaj ko na slici, ide se po dogovoru il na takvim cestama, jedna ima trokut. Al prvo uzet pravilo desne strane. Na slici bi trebalo bit crveni, plavi, zeleni. Al otom potom.

EDIT: Može se ovak kak je kolega reko, logičnije je, al kažem, treba vidjet točno kad se dođe na takvo križanje i tak se dogodi pa ćeš znat, u najboljem slučaju zastat, usporit i vidjet šta i kako.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.2.2015 0:38 (DiRT).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Tu nema pravila. Stvar je dogovora isto kao i kad se nadu cetiri auta na raskrizju cesta istog znacaja. U stvarnosti ovo se uglavnom regulira znakovima, a ako i dode do ovakve situacije - stvar je dogovora. Jer kad pogledate, tko god da krene prvi moze pogodit nekoga u vozaceva vrata, a to si po defaultu kriv.

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Imam takvu ulicu ispred kuće i to se regulira pravilom desne strane. Crveni, plavi, zeleni.

 

To je samo zato što nije pravilno regulirano, inače baš i nema takvih raskrižja u nas jer obično će biti semafor, kružni ili put s prvenstvom prolaza.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Ukoliko na ispitu dobijete ovakvo pitanje, definitivno odgovorite ovako kako je Mentalist rekao, jer striktno po pravilu, to je tako. Malo sam se i ja nezgodno izrazio u proslom postu.

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
12 godina
odjavljen
offline
Polaganje vozačkog

Ako dobijete takva i slična raskrižja, nemojte uopće puno razmišljati. Držite se ona četri pravila, prvo se gledaju policajci, pa svijetlosna signalizacija, pa znakovi i ako ništa od toga nema onda pravilo desne strane. U ovom slučaju, da ti bude lakše, zaustaviš sva tri vozila i gledaš tko ima koga s desne strane. Zeleni ma plavoga, plavi crvenoga, dok crveni nema nikoga s desne strane. Znači on ide prvi prema propisima. I makar vam to ponekad izgleda nelogično s obzirom na putanje kretanja vozila, nemojte se zamarati s time, jer tu jako puno ljudi griješi. Jedina nelogičnost je kao što su ljudi iznad napisali, kada se nađu 4 vozila na raskrižju s cestama s jednakom važnošću pa se ide po dogovoru.

 
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Daka96 kaže...

Znam ja neke koje je radar na skuteru snimio da idu preko 80 i dobili samo kaznu za prebrzu voznju, a ovo da ce dat kaznu ako moped na brzine ide preko 50 tesko, jako tesko, jer policajci gledaju samo tablicu i cim vide malu tablicu na mopedu na brzine nece ga testirati, testirati ce samo skutere do 50ccm. To je isto koda vozis neki TDI nacipiran, sanse da te mogu kaznit su ravne nuli. Cim vide prometnu i manje od 80kw samo ce te pustiti. Al dobro dosta off topica.

 NHF ali pričaš gluposti, sa skuterom čim te snimi iznad 60 skida ti tablicu i vodi te na izvanredni tehnički pregled, ako se dokaže da motor ide preko 55 (tolerancija do 60) vozilo se proglašava tehnički neispravnim.

 

Što se tiče rs 50, ona ne ide na valjke zbog toga jer je mašina s ručnim mjenjačem (nožnim da se razumijemo) i probaj doći do 5 ili 6 brzine na valjcima. I njezina tvornička brzina je do 80 kmh max ako i toliko (po gps-u, ne po satu)

 

Što se tiče rs 125 i a1 kategorije ako ima 11+ kw u papirima, to je stvarno stvar sreće, možeš naletiti na nekog koji će pogledati 125ccm i vozačku i pustit te, netko će te možda upozoriti a neko odmah piše kaznu. Sve ovisi o tvojoj sreći i mogu reći još više o tvojem ponašanju.

 

Ove sve stvari sam napisao iz vlastitog iskustva da se razumijemo-

EUNE LoL: TomoRi || Xfire: tomorijeka56
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Sta treba sve za produzavanje valjanosti vozacke dozvole?
Samobor je lepa varoš
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
TomoRI kaže...

 NHF ali pričaš gluposti, sa skuterom čim te snimi iznad 60 skida ti tablicu i vodi te na izvanredni tehnički pregled, ako se dokaže da motor ide preko 55 (tolerancija do 60) vozilo se proglašava tehnički neispravnim.

 

Što se tiče rs 50, ona ne ide na valjke zbog toga jer je mašina s ručnim mjenjačem (nožnim da se razumijemo) i probaj doći do 5 ili 6 brzine na valjcima. I njezina tvornička brzina je do 80 kmh max ako i toliko (po gps-u, ne po satu)

 

Što se tiče rs 125 i a1 kategorije ako ima 11+ kw u papirima, to je stvarno stvar sreće, možeš naletiti na nekog koji će pogledati 125ccm i vozačku i pustit te, netko će te možda upozoriti a neko odmah piše kaznu. Sve ovisi o tvojoj sreći i mogu reći još više o tvojem ponašanju.

 

Ove sve stvari sam napisao iz vlastitog iskustva da se razumijemo-

 Kako ce te voditi na izvanredni tehnicki i skinit tablicu ako te okine onaj automatski radar sta snima. Ja sam mislio na taj, a i ovo sto policajci snime, neki snime i samo ti dode kuci cestitka, nece te zaustavljat, ali sve to ovisi o sreci ko sta si rekao. Pa sta je tebe okinuo radar preko 60 i poslali te na izvanredni ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Ako se radi o radaru koji sam slika tad ti dolazi čestitka doma, nisam imao iskustva s tim pa neću ni govoriti ništa. Ali ako te policajac okine s 60+ isključuje te iz prometa i pravac prvi tehnički pregled. Ako ideš preko 55 vozilo se proglašava tehnički neispravno i kad staviš blokadu ponovno ideš gore da dokažeš da je ispravno, naravno to treba platiti. Ako misliš voziti turpijane pedesetke moja preporuka ti je električna blokada.

EUNE LoL: TomoRi || Xfire: tomorijeka56
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
leotom kaže...

Jel može neko pomoć, tko ide prvi, tko drugi, a tko zadnji na ovom raskrižju ako nijedna cesta nije "cesta s pravom prednosti prolaska"?
Zeleni i plavi imaju nekog sa desne strane i trebali bi ga propustit, a crveni siječe smjer zelenom.
Hvala!

 Ovdje bi se ja izgubio životom, ovo se ne može riješiti ako su sve ceste jednake i ako nema nikakvih znakova, jer sva trojica imaju nekog sa svoje desne strane, jer pravilo desne strane je ustvari "vozilo je dužno propustiti drugo vozilo koje mu se nalazi sa desne strane putanje njegovog kretanja, ne samo s desne strane u tom trenutku prije skretanja i sada ovdje dodje da je crveni plavom s desne strane njegove putanje kretanja, zeleni crvenom , a plavi zelenom, ovo je baš kao što je iznad jedan napisao kako se dogovore(u slučaju kada se ne desi ovako nešto, kada se zna po pravilu desne strane ko ide koji, onda je sve jasno), jer niko nema prednost nid na kim ako nema znakova i ako su sve ceste jednake, a ja bi ovdje rekao da ide zeleni prvi jer ide pravo, pa da ne mora usporavati, a ova dva ovako i onako moraju usporiti da bi skrenuli, potom crveni i na kraju plavi, nedavno sam položio, a raskrsnice su mi bile najlakše zbog tih nekih pravila

1. Saobračajac

2. Semafori

3. Vozila pod pratnjom(predsjednik i slično)

4. Vozila sa prvenstvom prolaza(Policija, hitna i vatrogasci sa uključenim rotacijskim svijetlima, bez upaljenih svjetala oni su jednaki sa najobičnijim putničkim automobilima)

5. Znakovi

6. Šinska vozila(tramvaji)

7. Pravilo desne strane

Vozač koji skreće preko biciklističke trake mora propustiti biciklistu koji se nalazi na toj biciklističkoj traci, a ako vozač iđući pravo kroz raskrsnicu i siječe biciklističku traku bez skretanja onda se među njima koristi pravilo desne strane

 

Ovo kad se upamti svaku je raskrsnicu prelahko završiti, ja završio kompletan test i provjerio za 10 minuta a vrijeme dostupno za test je bilo 45 minuta ako se ne varam, raskrsnice su lahke kad se ova pravila nauči.

Ova pravila su ovakva u BiH, a mislim da su i u Hrvatskoj i svugdje na svijetu manje-više ista pravila

 

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Haker_x kaže...

Pravilo je onakvo kakvo je naveo Onjegin i to se na testu tako odgovara. Crveni nema nikog s desne i ide prvi. Problem je praktične prirode, jer bi u toj situaciji vrlo teško dokazao da si imao pravo prolaska ukoliko se nešto desi.

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
DamageHigh kaže...

Pravilo je onakvo kakvo je naveo Onjegin i to se na testu tako odgovara. Crveni nema nikog s desne i ide prvi. Problem je praktične prirode, jer bi u toj situaciji vrlo teško dokazao da si imao pravo prolaska ukoliko se nešto desi.

I ovdje piše tako kako sam ja rekao, u onom slučaju je samo onako kako se dogovore, crveni je skretao lijevo, nije imao prvenstvo nad zelenim

http://www.autoskola.com.hr/ucilica-promp2-propust-i-prednost.shtml

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 14:11 (Haker_x).
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Prvo i osnovno pravilo u takvoj situaciji je pravilo desne strane. Točno ova situacija je i mene zanimala dok sam još išao u autoškolu i točno ovako kako je Onjegin napisao mi je instruktorica i odgovorila. Evo ti na slici ispod donekle ekvivalentna situacija. Mislim da je sad jasno tko ide prvi. Nije bitno gdje crveni ide, jer on jedini ima pravo prolaska i bira kud hoće. Čak i da skreće kao u originalnoj situaciji, nema što puštati zelenog, kad zeleni nema pravo prolaska (radi plavog).

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 15:11 (DamageHigh).
16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
DamageHigh kaže...

Prvo i osnovno pravilo u takvoj situaciji je pravilo desne strane. Točno ova situacija je i mene zanimala dok sam još išao u autoškolu i točno ovako kako je Onjegin napisao mi je instruktorica i odgovorila. Evo ti na slici ispod donekle ekvivalentna situacija. Mislim da je sad jasno tko ide prvi. Nije bitno gdje crveni ide, jer on jedini ima pravo prolaska i bira kud hoće. Čak i da skreće kao u originalnoj situaciji, nema što puštati zelenog, kad zeleni nema pravo prolaska (radi plavog).

Pa problem je u tome što on nema prednost prolaska.

14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Old Iggy kaže...
DamageHigh kaže...

Prvo i osnovno pravilo u takvoj situaciji je pravilo desne strane. Točno ova situacija je i mene zanimala dok sam još išao u autoškolu i točno ovako kako je Onjegin napisao mi je instruktorica i odgovorila. Evo ti na slici ispod donekle ekvivalentna situacija. Mislim da je sad jasno tko ide prvi. Nije bitno gdje crveni ide, jer on jedini ima pravo prolaska i bira kud hoće. Čak i da skreće kao u originalnoj situaciji, nema što puštati zelenog, kad zeleni nema pravo prolaska (radi plavog).

Pa problem je u tome što on nema prednost prolaska.

Tko? Crveni? Kako ne?

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Haker_x kaže...
DamageHigh kaže...

Pravilo je onakvo kakvo je naveo Onjegin i to se na testu tako odgovara. Crveni nema nikog s desne i ide prvi. Problem je praktične prirode, jer bi u toj situaciji vrlo teško dokazao da si imao pravo prolaska ukoliko se nešto desi.

I ovdje piše tako kako sam ja rekao, u onom slučaju je samo onako kako se dogovore, crveni je skretao lijevo, nije imao prvenstvo nad zelenim

http://www.autoskola.com.hr/ucilica-promp2-propust-i-prednost.shtml

 To je tzv. pravilo bliže trake i ne odnosi se na spornu situaciju.

16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
DamageHigh kaže...
Old Iggy kaže...

Pa problem je u tome što on nema prednost prolaska.

Tko? Crveni? Kako ne?

 Ma sorry, gledao sam onu prethodnu sliku gdje crveni skreće lijevo...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice