Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.224.928
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
morbida kaže...
Moji roditelji zele da idem ovo ljeto polagat vozacki,a mene brine puno toga,imam 17 godina u 7mjesecu cu napunit 18,hmm odakle da krenem kao prvo muce me propisi inace sam tehnicar cestovnog prometa 3 godina i molim vas nemojte me ismijat kad kazem svoje probleme ,mi u skoli pisemo testove iz propisa i uglavnom dobivam 3 i to naravno nije dovoljno za prolaz ,a druga stvar koja me brine je to sto neznam kako se koristi spojka i rucni mjenjac pliss nemojte me sprdat nakon ovog,a mene je fakat sramota to pitat profesora jer znam da ce me svaki ismijat.Ja inace imam automatski mjenjac,ali zelim polagat za rucni jer cu mozda jednog dana imat svoj auto sa rucnim mjenjacem.

 Ma ne brini nista za te propise u skoli sta vjezbas i mi smo to imali, isto je dosta tesko bilo, isto ko ti bi imao dosta gresaka, a nakraju na ispitu imao 120/120, samo vjezbaj to i nebrini. Sto se voznje tice, kad kreces samo lagano pustas spojku i kad auto krene lagno je spustis do kraja, uglavnom to treba vjezbat tesko je definicijom to naucit. Najbolje da pitas nekog ko ima auto sa rucnim da ti da probas malo vozit negdje na parkingu il di vec.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Daka96 kaže...
morbida kaže...
Moji roditelji zele da idem ovo ljeto polagat vozacki,a mene brine puno toga,imam 17 godina u 7mjesecu cu napunit 18,hmm odakle da krenem kao prvo muce me propisi inace sam tehnicar cestovnog prometa 3 godina i molim vas nemojte me ismijat kad kazem svoje probleme ,mi u skoli pisemo testove iz propisa i uglavnom dobivam 3 i to naravno nije dovoljno za prolaz ,a druga stvar koja me brine je to sto neznam kako se koristi spojka i rucni mjenjac pliss nemojte me sprdat nakon ovog,a mene je fakat sramota to pitat profesora jer znam da ce me svaki ismijat.Ja inace imam automatski mjenjac,ali zelim polagat za rucni jer cu mozda jednog dana imat svoj auto sa rucnim mjenjacem.

 

 Gledaj.. Imaš instruktora koji te treba naučiti voziti. Pokazati će ti on kako što ide. Mnogi nisu znali doslovno ubaciti u brzinu i naučili su i voze. 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Jack Sparrow kaže...
chutac kaže...

Ok, liječnički, ali potvrda o uplati čega? Ispita?

 http://www.mup.hr/46.aspx

 Hvala! 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
9 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav 

Trebam sad krenuti polagat za motocikl 

Jel se treba svaka kategorija polagat posebno ili mogu odmah za najvecu kubikazu pa se u to racunaju i manje kubikaze?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Kolacic kaže...

Pozdrav 

Trebam sad krenuti polagat za motocikl 

Jel se treba svaka kategorija polagat posebno ili mogu odmah za najvecu kubikazu pa se u to racunaju i manje kubikaze?

Možeš odmah ako zadovoljavaš uvjete.

 

http://www.hak.hr/vozacki-ispiti/kategorije-vozila/

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 16:44 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
morbida kaže...
Moji roditelji zele da idem ovo ljeto polagat vozacki,a mene brine puno toga,imam 17 godina u 7mjesecu cu napunit 18,hmm odakle da krenem kao prvo muce me propisi inace sam tehnicar cestovnog prometa 3 godina i molim vas nemojte me ismijat kad kazem svoje probleme ,mi u skoli pisemo testove iz propisa i uglavnom dobivam 3 i to naravno nije dovoljno za prolaz ,a druga stvar koja me brine je to sto neznam kako se koristi spojka i rucni mjenjac pliss nemojte me sprdat nakon ovog,a mene je fakat sramota to pitat profesora jer znam da ce me svaki ismijat.Ja inace imam automatski mjenjac,ali zelim polagat za rucni jer cu mozda jednog dana imat svoj auto sa rucnim mjenjacem.

Ništ ne brini, instruktor je plaćen da te nauči voziti, to je njegovo zanimanje. Jako puno vozača počne doslovce od 0. Ako ti instruktor ne zna da ideš u prometnu, možeš se praviti da ideš u neku drugu školu ako te to toliko znači. :D

 

Najgore što možeš napraviti je da se praviš da znaš voziti, jer će se onda tako i instruktor ponašati pa ti neće dosta stvari reći misleći da to znaš jer se to "podrazumijeva", a tebe će hvatati panika i nervoza da se ne otkrije da nešto ne znaš.

Položit ćeš vozački pa kasnije shebati auto i istrošiti dijelove, jer nisi neku banalnu stvar naučio jer si rekao da to znaš...

 

Budi iskren i reci da si tabula rasa i da krenete ispočetka.

Can't find a better Jam!
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ej ljudi, novi vozač na ulicama 

Još treba 3 tjedna čekati vozačku sad 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

najbolji i najbrzi u zagreb u vezi motocikala autoskola? LP

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
chutac kaže...

Ej ljudi, novi vozač na ulicama 

Još treba 3 tjedna čekati vozačku sad 

 

Mozes vozit sa onim papirom sto dobijes kad predas dokumente za vozacku. Pazi samo da imas i osobnu sa sobom dok vozis s tim papirom

13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Znam, evo cijeli dan vozim 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav, 

sutra imam ispit iz prva pomoci pa me zanima kak izgleda to. Zanimaju me tipovi pitanja, jel su ovakva? Ili mozda neko ima neko bolju stranicu sa pitanjima.

http://gorila.jutarnji.hr/profile/extreme/2011/02/18/prva-pomo-pitanja-i-odgovori-prva-pomo-autokola-pitanja

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Polaganje vozačkog

Lijep pozdrav ljudi, prije nekih mj dana sam položio vozački i jučer se vozim s bratom i na kraju vožnje mi on kaže da nisam naučio parkirat auto kako treba, mene su u autoškoli učili da kad parkiram izbacim auto iz brzine(stavim u ler) i da dignem ručnu, a meni je brat rekao da se to treba raditi da ga izbacim iz brzine kad stanem, ugasim auto i stavim ga u prvu brzinu...
Koji je način ispravniji, molim vas za pomoć

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
playjob kaže...

Lijep pozdrav ljudi, prije nekih mj dana sam položio vozački i jučer se vozim s bratom i na kraju vožnje mi on kaže da nisam naučio parkirat auto kako treba, mene su u autoškoli učili da kad parkiram izbacim auto iz brzine(stavim u ler) i da dignem ručnu, a meni je brat rekao da se to treba raditi da ga izbacim iz brzine kad stanem, ugasim auto i stavim ga u prvu brzinu...
Koji je način ispravniji, molim vas za pomoć

 A što, brat je istruktor. To što su te naučili u auto školi je školsi i tako te uće. A sad ubacivanje u prvu možeš, a nemoraš. 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
playjob kaže...

Lijep pozdrav ljudi, prije nekih mj dana sam položio vozački i jučer se vozim s bratom i na kraju vožnje mi on kaže da nisam naučio parkirat auto kako treba, mene su u autoškoli učili da kad parkiram izbacim auto iz brzine(stavim u ler) i da dignem ručnu, a meni je brat rekao da se to treba raditi da ga izbacim iz brzine kad stanem, ugasim auto i stavim ga u prvu brzinu...
Koji je način ispravniji, molim vas za pomoć

 

Auto ostavis u brzini ako si na nekoj kosini tj uzbrdici ili nizbrdici gdje bi rucna mogla popustit pa ga jos stavis u brzinu da si siguran.. Jer kad je u brzini ne moze odklizat unazad, tj unaprijed ako ga stavis u rikverc. Dakle ako si na nizbrdici parkiran stavis ga u rikverc, a ako si na uzbrdici stavis u prvu.

Ne znam u koju si autoskolu isao al ovo su te trebali naucit jer je to jedan od korisnijih savjeta, meni je instruktor vise puta ovo ponavljao

9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
No.Nameee kaže...

Pozdrav, 

sutra imam ispit iz prva pomoci pa me zanima kak izgleda to. Zanimaju me tipovi pitanja, jel su ovakva? Ili mozda neko ima neko bolju stranicu sa pitanjima.

http://gorila.jutarnji.hr/profile/extreme/2011/02/18/prva-pomo-pitanja-i-odgovori-prva-pomo-autokola-pitanja

 

Ispitivac te pita 3 pitanja ukupno. 2 su teorijska ajmo rec, i 3. pitanje je uporaba trokut marame npr imobilizacija podlaktice,kljucne kosti, zastita rane na glavi itd..

 

Ova prva 2 pitanja su tipa kako postaviti osobu sa ozljedama kraljesnice ili npr prostrjelnom ranom, ili koji je postupak PP prilikom opekline ili opekline od kiseline itd..

 

Vecinom ovisi o ispitivacu , neki su skroz strogi i cak je tesko proci sto je u jednu ruku dobro jer 95% ljudi danas ne zna ni osnove prve pomoci. Al vecinom pustaju lako..

9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
No.Nameee kaže...

Pozdrav, 

sutra imam ispit iz prva pomoci pa me zanima kak izgleda to. Zanimaju me tipovi pitanja, jel su ovakva? Ili mozda neko ima neko bolju stranicu sa pitanjima.

http://gorila.jutarnji.hr/profile/extreme/2011/02/18/prva-pomo-pitanja-i-odgovori-prva-pomo-autokola-pitanja

To su otprilike ta pitanja, ja sam nedavno polozio, meni je bilo lagano, jer sam medicinska skola.

Ugl. malo to procitaj, nauci, jer se ipak trazi neka osnovna razina znanja. Dodes tamo, izvuces karticu, imas 3 pitanja, ne trazi neznam ti ja sta, moras osnovno rec i to je to.

Ja sam bio unutra 2 minute, neki su bili po 10-15, jer nisu procitali pa je izvlacila iz njih (pali su), nemoj da ti se to desi, nauci osnove iz tih pitanja.

 

2 pitanja su teorijska, a jedno je prakticno (ako se ne varam), prakticno je da pokazes npr. kako zaustaviti krvarenje, reanimaciju, bocni polozaj, imobilizaciju i sl.

aka Megatr0n_HR/MarkoCvP
11 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ljudi koje su najbolje autoskole u Osijeku ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Rucipe kaže...

Ljudi koje su najbolje autoskole u Osijeku ? 

 Ja polazem u Bilju, autoskola "Gas", ti si bas iz Osijeka ili?

aka Megatr0n_HR/MarkoCvP
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 15:17 (alien20).
11 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
alien20 kaže...
Rucipe kaže...

Ljudi koje su najbolje autoskole u Osijeku ? 

 Ja polazem u Bilju, autoskola "Gas", ti si bas iz Osijeka ili?

 Iz Osijeka sam , gledao sam ovu Novak i koje je jos dobra ? 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
foobar333 kaže...

 

Auto ostavis u brzini ako si na nekoj kosini tj uzbrdici ili nizbrdici gdje bi rucna mogla popustit pa ga jos stavis u brzinu da si siguran.. Jer kad je u brzini ne moze odklizat unazad, tj unaprijed ako ga stavis u rikverc. Dakle ako si na nizbrdici parkiran stavis ga u rikverc, a ako si na uzbrdici stavis u prvu.

Ne znam u koju si autoskolu isao al ovo su te trebali naucit jer je to jedan od korisnijih savjeta, meni je instruktor vise puta ovo ponavljao

Zar nisu u prijenosu samo "glupi" zupčanici, hoću reći, kako ugašeni motor "zna" na koju stranu se vrti, ne bi li trebao pružati jednak otpor i u prvoj i u rikvercu (uz pretpostavku da imaju jednake prijenosne omjere)?

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
DigiMagic kaže...
foobar333 kaže...

 

Auto ostavis u brzini ako si na nekoj kosini tj uzbrdici ili nizbrdici gdje bi rucna mogla popustit pa ga jos stavis u brzinu da si siguran.. Jer kad je u brzini ne moze odklizat unazad, tj unaprijed ako ga stavis u rikverc. Dakle ako si na nizbrdici parkiran stavis ga u rikverc, a ako si na uzbrdici stavis u prvu.

Ne znam u koju si autoskolu isao al ovo su te trebali naucit jer je to jedan od korisnijih savjeta, meni je instruktor vise puta ovo ponavljao

Zar nisu u prijenosu samo "glupi" zupčanici, hoću reći, kako ugašeni motor "zna" na koju stranu se vrti, ne bi li trebao pružati jednak otpor i u prvoj i u rikvercu (uz pretpostavku da imaju jednake prijenosne omjere)?

 

 

Iskreno, ne znam kako funkcioniraju zupcanici niti prijenos kod auta, ovako je mene naucio instruktor i nisam punu razmisljao o tome jer se cini logicno.. Ja tako radim, moguce da je ovako kao sto ti govoris naravno

14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
foobar333 kaže...

Auto ostavis u brzini ako si na nekoj kosini tj uzbrdici ili nizbrdici gdje bi rucna mogla popustit pa ga jos stavis u brzinu da si siguran.. Jer kad je u brzini ne moze odklizat unazad, tj unaprijed ako ga stavis u rikverc. Dakle ako si na nizbrdici parkiran stavis ga u rikverc, a ako si na uzbrdici stavis u prvu.

Ne znam u koju si autoskolu isao al ovo su te trebali naucit jer je to jedan od korisnijih savjeta, meni je instruktor vise puta ovo ponavljao

 Tačno, sajla od ručne bi mogla u svakom trenutku popustiti, ima više takvih slučajeva kada je ručna popustila dok je automobil stojao na uzbrdici/nizbrdici a bio u "leru", mene je moj instruktor naučio da povučem ručnu, izbacim iz brzine, ugasim automobil i onda ubacim u prvi stepen prenosa, znači oboje da koristim.

DigiMagic kaže...

Zar nisu u prijenosu samo "glupi" zupčanici, hoću reći, kako ugašeni motor "zna" na koju stranu se vrti, ne bi li trebao pružati jednak otpor i u prvoj i u rikvercu (uz pretpostavku da imaju jednake prijenosne omjere)?

 

 I ja mislim da je tako, da je svejedno je li u prvoj ili je u "rikvercu"

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 19:51 (Haker_x).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
DigiMagic kaže...

Zar nisu u prijenosu samo "glupi" zupčanici, hoću reći, kako ugašeni motor "zna" na koju stranu se vrti, ne bi li trebao pružati jednak otpor i u prvoj i u rikvercu (uz pretpostavku da imaju jednake prijenosne omjere)? 

Ako se parkira na velikoj nizbrdici najbolje je smotati točkove u smjeru najbližeg zida jer bi, u slučaju da zaista otkaže ručna, tako bila najmanja šteta (bolje je da se malo ošteti auto već da ubije dijete ili neko drugo auto).

12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Onjegin kaže... 

Ako se parkira na velikoj nizbrdici najbolje je smotati točkove u smjeru najbližeg zida jer bi, u slučaju da zaista otkaže ručna, tako bila najmanja šteta (bolje je da se malo ošteti auto već da ubije dijete ili neko drugo auto).

 Osim što se tako pokidaju manžete koje kasnije dovedu do kvara letve volana.
Ja se još nisam susreo s tim da nekomu otkaže ručna kočnica.
Uglavnom, auto uvijek ostaviti u brzini (najbolje prvoj), a dignuti ručnu, ako je nizbrdica/uzbrdica u pitanju.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
11 godina
offline
Polaganje vozačkog

rucnu kocnicu pokusajte, po zimi, sto manje koristiti 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
kicmabrajker kaže...

rucnu kocnicu pokusajte, po zimi, sto manje koristiti 

 Da, na to sam zaboravio.
Kod nas u zimskim krajevima to je zabranjeno (nepisano pravilo), jer kad se smrzne sajla nema vožnje.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
11 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
dombak1608 kaže...
kicmabrajker kaže...

rucnu kocnicu pokusajte, po zimi, sto manje koristiti 

 Da, na to sam zaboravio.
Kod nas u zimskim krajevima to je zabranjeno (nepisano pravilo), jer kad se smrzne sajla nema vožnje.

 tak je, kolega, tak je

12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
DigiMagic kaže...
foobar333 kaže...

 

Auto ostavis u brzini ako si na nekoj kosini tj uzbrdici ili nizbrdici gdje bi rucna mogla popustit pa ga jos stavis u brzinu da si siguran.. Jer kad je u brzini ne moze odklizat unazad, tj unaprijed ako ga stavis u rikverc. Dakle ako si na nizbrdici parkiran stavis ga u rikverc, a ako si na uzbrdici stavis u prvu.

Ne znam u koju si autoskolu isao al ovo su te trebali naucit jer je to jedan od korisnijih savjeta, meni je instruktor vise puta ovo ponavljao

Zar nisu u prijenosu samo "glupi" zupčanici, hoću reći, kako ugašeni motor "zna" na koju stranu se vrti, ne bi li trebao pružati jednak otpor i u prvoj i u rikvercu (uz pretpostavku da imaju jednake prijenosne omjere)?

 

 Si ikad cuo da se auto pali na guranje(u slučaju kvara  struje i sl kvarova)...

 

E pa moze se on i upalit kada je i struja ispravna ..sto niej preproucljivo na novjim autima jer moze preskocit remene i ona sva k vragu ....

Al da ne skrenem s tvoje teme ...

Probaj auto gurat naprijed i upalit ga tako da ga ubacis u rikverc, a poslej toga probaj tako da ga ubacis u prvu ,il drugu.. onda ces skuzit da  rikverc i prva nije isto(tj ovisno o uzbrdiciili nizbrdici u kojoj se nalaziš....)

mislim da je jedan kolega pre jasno napisao što je najbolje raditi ...

ako su u uzbrdici onda ubacis u prvu a ak si na nizbrdici u rikverc .. i nravano rucna ..s tim da ja rucnu nikad ne stežem ko konj ... potegnem je eto skoro reda radi...a racunaj da zivim na ''brdu'' ....

A ovo sto je doticni kolega onjegin rekao smotat itd itd to su gluposti ... samo si mozes vecu stetu napravit ... ak je vec tolika kvaka gurneš kamen pod kolo i to je to ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
9 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Jel mi mozete predloziti autoskolu u Zagrebu za motocikle,da je u jednoj cijenu ukljuceno sve znaci prva pomoc i te ostale stvari da ne moram traziti po gradu gdje obaviti sistematski i tak neke stvari. Naravno da je kvalitetno imam 20 godina,znaci to bi bilo do 400 kubika. Fkt se ne razumijem u te stvari. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
Kolacic kaže...

Jel mi mozete predloziti autoskolu u Zagrebu za motocikle,da je u jednoj cijenu ukljuceno sve znaci prva pomoc i te ostale stvari da ne moram traziti po gradu gdje obaviti sistematski i tak neke stvari. Naravno da je kvalitetno imam 20 godina,znaci to bi bilo do 400 kubika. Fkt se ne razumijem u te stvari. 

 

Ne postoji kategorija do 400 kubika. Ti misliš na A2, ona je do 35 kW, a kubici nemaju veze.

Svi smo mi Mentalist.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice