Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.222.701
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
ante5656 kaže...

Aha ... a znate li jel iakko moguce bez toga .. jer nemam pravo na ovo zdravstveno osiguranje pa .... 

 
Kako nemas pravo na zdravstveno? Pa imas nekog lijecnika opce medicine?


Btw, danas vjezbao za ispit. Kaze pitanje:

Na instrumentalnoj ploci vaseg vozila ukljucena je zaruljica kao na slici (stoji straznja svjetla za maglu), sustiglo vas je vozilo koje se kretalo iza vas. Što trebate učiniti:

A. nastaviti voziti povecanom brzinom
B. iskljuciti straznje svjetlo za maglu
C. nastaviti voziti s ukljucenim straznjim svjetlom za maglu

Eto, ja sad znam odgovor a bas me zanima sto ce te vi reci i objasnjenje zasto!

13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

B zato jer smeta vozaču iza, a nema smisla mijenjati ritam voznje. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Luka123 kaže...


Na instrumentalnoj ploci vaseg vozila ukljucena je zaruljica kao na slici (stoji straznja svjetla za maglu), sustiglo vas je vozilo koje se kretalo iza vas. Što trebate učiniti:

A. nastaviti voziti povecanom brzinom
B. iskljuciti straznje svjetlo za maglu
C. nastaviti voziti s ukljucenim straznjim svjetlom za maglu

Eto, ja sad znam odgovor a bas me zanima sto ce te vi reci i objasnjenje zasto!

 C

-ali samo ako je a slici magla-naravno!

Svjetla za maglu,straznja,sluze da bi bili uocljivi u magli i nikako ih ne treba iskljucivati,bez obzira na automobili odozada!

 

12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Sad ce vas iznenaditi odgovor, tocan je B. I to iz razloga jer nigdje u pitanju nepise da je magla, inace kolega iznad bio u pravu! Uvijek moras imati upaljena svijetla ako je magla, ali u pitanju nigdje nije navedeno da je magla, vec da ti gore svjetla za maglu.

Ja sam isto tako kao kolega iznad razmisljao i stavio C, i onda sam pitao instruktora zasto to nije tocno i onda mi je rekao da moram paziti na ta trik pitanja, da bi bio C tocan ukoliko je u pitanju navedeno da je magla. Ali kako pise da je samo upaljeno svijetlo a ne vremenski uvijet pravilan odgovor je B....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Luka123 kaže...
ante5656 kaže...

Aha ... a znate li jel iakko moguce bez toga .. jer nemam pravo na ovo zdravstveno osiguranje pa .... 

 
Kako nemas pravo na zdravstveno? Pa imas nekog lijecnika opce medicine?


Btw, danas vjezbao za ispit. Kaze pitanje:

Na instrumentalnoj ploci vaseg vozila ukljucena je zaruljica kao na slici (stoji straznja svjetla za maglu), sustiglo vas je vozilo koje se kretalo iza vas. Što trebate učiniti:

A. nastaviti voziti povecanom brzinom
B. iskljuciti straznje svjetlo za maglu
C. nastaviti voziti s ukljucenim straznjim svjetlom za maglu

Eto, ja sad znam odgovor a bas me zanima sto ce te vi reci i objasnjenje zasto!

 A nemam nisam se prijavio na biro a zavrsio skolu

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
ante5656 kaže...

 A nemam nisam se prijavio na biro a zavrsio skolu

 Ni ne moraš po novome, nisam ni ja pa imam zdravstveno. Daj se malo raspitaj, nemoj biti bez zdravstvenog, nije za igrati se.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

cek ozbiljnoo ..

 

ekipa sory za offtopic

 

al se moze imat zdravstveno bez biroa .. msm ja san to dzravstvno bice izgubija 2013 kad mi je istekla zdravstvena .. i od tada nisam nista poduzimao ..sve sutra cu sutra cu i tako nikako ... sto trebam napraviti mozes li mi reci ...ako smatras da je previse offtopica onda inbox

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
ante5656 kaže...

cek ozbiljnoo ..

 

ekipa sory za offtopic

 

al se moze imat zdravstveno bez biroa .. msm ja san to dzravstvno bice izgubija 2013 kad mi je istekla zdravstvena .. i od tada nisam nista poduzimao ..sve sutra cu sutra cu i tako nikako ... sto trebam napraviti mozes li mi reci ...ako smatras da je previse offtopica onda inbox

 Moras ici na socijalno sa ocem ili majkom, i ako oni imaju posao na njihovu firmu se prijavi i to je to. Meni je zdravstveno preko oceve firme. Naravno moras placati posto nisi student niti ucenik, 85 kn mjesecno mislim da je.
Da napomenem oni taj papir neki moraju podici u svojoj firmi. Sve ce ti objasnit na socijalnom, nije komplicirano.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2015 23:37 (Luka123).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Aha hvala :D

 

 

Edit:

Izgleda da nije ba stako ..jel to govoris bas iz iskustva ili 

 

 

Sad zvao hzzo i zenska mi kaze ka da neman pravo na osiguranje. .. jer mi je isteklo u 10 mjesec 2013. .. i sad il se triban zaposlit ili diplomirat ili postat redovni student...

 

Eh sad kak si ti to preko firme uspio???

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2015 12:34 (ante5656).
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Luka123 kaže...

Sad ce vas iznenaditi odgovor, tocan je B. I to iz razloga jer nigdje u pitanju nepise da je magla, inace kolega iznad bio u pravu! Uvijek moras imati upaljena svijetla ako je magla, ali u pitanju nigdje nije navedeno da je magla, vec da ti gore svjetla za maglu.

Ja sam isto tako kao kolega iznad razmisljao i stavio C, i onda sam pitao instruktora zasto to nije tocno i onda mi je rekao da moram paziti na ta trik pitanja, da bi bio C tocan ukoliko je u pitanju navedeno da je magla. Ali kako pise da je samo upaljeno svijetlo a ne vremenski uvijet pravilan odgovor je B....

 Ma mogao sam i misliti da je trik pitanje,zato sam i naveo ono da je magla navedena ili ne!

17 godina vozim automobil i ponekada kamion,imam A,B,C i E kategoriju i polagao sam na starim i novim ispitima...

Nakon toliko iskustva mogu reci da onome koji je izmislio ove nove testove sa tim trik pitanjima treba noge polomiti!

Igre rijeci vam nisu poterebne u prometu,nego jasna pravila!

Ovi novi testovi nastoje da te shebu na cake-što nema veze sa prometom!

14 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
ante5656 kaže...

Aha hvala :D

 

 

Edit:

Izgleda da nije ba stako ..jel to govoris bas iz iskustva ili 

 

 

Sad zvao hzzo i zenska mi kaze ka da neman pravo na osiguranje. .. jer mi je isteklo u 10 mjesec 2013. .. i sad il se triban zaposlit ili diplomirat ili postat redovni student...

 

Eh sad kak si ti to preko firme uspio???

 

Sigurno je moguće, govorim ti, ja sam nezaposlen, nisam na birou, i imam osiguranje, još plaćam dodatno osiguranje. 

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

U pravu si ..moguče je ... ali treba se zaposliti i onda ga odrzavati ..dakle ovako ja sam izgubio pravo 2013 godine i sad da bih ponovo ostvario pravo moram se il zaposlit ili postat redovni stident il diplomirat ili placat svaki mjesec ... 

npr zaposlim se samo par dana tj netko me priajvi kao zaposlenog i onda dobivam zdravsveno nazad ali se moram otic priajviti u roku 30 dana .

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Jakovp kaže...
ante5656 kaže...

Aha hvala :D

 

 

Edit:

Izgleda da nije ba stako ..jel to govoris bas iz iskustva ili 

 

 

Sad zvao hzzo i zenska mi kaze ka da neman pravo na osiguranje. .. jer mi je isteklo u 10 mjesec 2013. .. i sad il se triban zaposlit ili diplomirat ili postat redovni student...

 

Eh sad kak si ti to preko firme uspio???

 

Sigurno je moguće, govorim ti, ja sam nezaposlen, nisam na birou, i imam osiguranje, još plaćam dodatno osiguranje. 

mora se prijaviti u roku od 30 dana od prestanka radnog odnosa ili završetka studija, tj. 60 dana od završetka školovanja. ako propusti rok, mora plaćati

nemam za potpis
14 godina
odjavljen
offline
Polaganje vozačkog

Ja se uopće ne sijećam jesam li se prijavio u roku, izgleda da jesam

Svi smo mi Mentalist.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Jakovp kaže...

Ja se uopće ne sijećam jesam li se prijavio u roku, izgleda da jesam

 Izgleda da imas vise srece nego pameti heheheh :D 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Milka30 kaže...
Luka123 kaže...

Sad ce vas iznenaditi odgovor, tocan je B. I to iz razloga jer nigdje u pitanju nepise da je magla, inace kolega iznad bio u pravu! Uvijek moras imati upaljena svijetla ako je magla, ali u pitanju nigdje nije navedeno da je magla, vec da ti gore svjetla za maglu.

Ja sam isto tako kao kolega iznad razmisljao i stavio C, i onda sam pitao instruktora zasto to nije tocno i onda mi je rekao da moram paziti na ta trik pitanja, da bi bio C tocan ukoliko je u pitanju navedeno da je magla. Ali kako pise da je samo upaljeno svijetlo a ne vremenski uvijet pravilan odgovor je B....

 Ma mogao sam i misliti da je trik pitanje,zato sam i naveo ono da je magla navedena ili ne!

17 godina vozim automobil i ponekada kamion,imam A,B,C i E kategoriju i polagao sam na starim i novim ispitima...

Nakon toliko iskustva mogu reci da onome koji je izmislio ove nove testove sa tim trik pitanjima treba noge polomiti!

Igre rijeci vam nisu poterebne u prometu,nego jasna pravila!

Ovi novi testovi nastoje da te shebu na cake-što nema veze sa prometom!

 
Danas isto ispunjavam raskrizije, posto se nalazim u sporednoj ulici a ostali auti imaju prednost prolaska zaokruzim a) krecem se zadnji, niti ne citam dalje, a tocan je bio i odgovor c) idem poslije crvenog auta jer je predzadnji , ovakvo je svako drugo trece pitanje. U pravilu sto sam vjezbao mislim da bih mogao proci ispit u pon, jos malo cu sam ponoviti sutra, prekosutra.

Ali to sto si rekao vec su se isli buniti instruktori, pricao nam je da su se skupili njih 30 u trogiru iz dalmacije i nekih autoskoli, i na svako postavljeno pitanje instruktora i prigovor oni su odgovarali da pitanje odgovara zakonu i tako se izvlacili, ali tko ih je stavljao stvarno je debil. Samo ti hoce da padnes, pa da ti novce uzmu...

12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Luka123 kaže...
U pravilu sto sam vjezbao mislim da bih mogao proci ispit u pon, jos malo cu sam ponoviti sutra, prekosutra....

 Moj savjet svim budućim vozacima u svezi testova.

Testovi su poprilicno lagani i glupi,hvataju vas na igru rijeći,svatko tko je ucio osnovna prometna pravila ih moze proci,samo TREBA ČITATI PITANJA 3 PUTA ako treba.

Nema veze ako znas odgovor-PROČITAJ PITANJE OPET!

 

Sretno!

14 godina
offline
Polaganje vozačkog

Tačno, ima dosta "trik" pitanja, i to je napravljeno tako da što više kandidata padne i da oni što više zarade.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Kako ti znas kakva su pitanja kad nisi iz hrvatske?

 
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Polaganje vozačkog

Zato što i u BiH ima "trik" pitanja, tako je svugdje, to je samo da bi oni više zaradili, da što više kandidata padne.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Svejedno, nisi pisao ovdje ispit niti  znas kako izgleda ispit tako da nemas pravo govorit ljudima ovdje kakav je ispit.. Samo ce se uspanicit ljudi bezveze.

Po meni nema trik pitanja, ako nisi totalni kreten proci ces ispit bez problema.. Ja sam imao 120/120, prelistao sam knjigu jednom i to vise iz znatizelje, i rjesio 10-ak ispita na internetu i niti jedno pitanje nije bilo trik niti zbunjujuce.

Krizanja se moraju naucit, ne radi ispita nego radi sigurnosti. I to je uredu da se nesmije niti jedno krizanje falit, a ostatak mozes.

 
1 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Haker_x kaže...

Zato što i u BiH ima "trik" pitanja, tako je svugdje, to je samo da bi oni više zaradili, da što više kandidata padne.

 Nije moguće da u BiH neki kandidat padne kad se na službenim stranicama mogu preuzeti svi službeni testovi.


Dakle, u BiH nema trik pitanja jer se uvijek koristi jedan od testova sa stranice ministarstva obrazovanja.

 

U BiH kandidat može pasti jedino ako nije spremio tj. naučio test.

14 godina
offline
Polaganje vozačkog

Auuu, u vas se ne mogu skinuti testovi pa da se vježba?
Čini mi se da se i u SR mogu skinuti testovi pa da se vježba po testovima. E ako nema, onda se mora po knjizi učiti, a lakše je učiti po testovima.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Haker_x kaže...

Auuu, u vas se ne mogu skinuti testovi pa da se vježba?
Čini mi se da se i u SR mogu skinuti testovi pa da se vježba po testovima. E ako nema, onda se mora po knjizi učiti, a lakše je učiti po testovima.

 Postoji knjiga s pitanjima i točnim odgovorima, njih skoro 400.  Iako službeno nema za preuzimanje, u cirkulaciji su skenirane verzije.

Isto tako, neke autoškole koje drže do polaznika su napravili interaktivne testove u flashu. Svaki taj test ima 38 nasumično odabrana pitanje koja sadrže 4 raskrižja, baš kao i pravi test. Nakon svakog pitanje odmah dobiješ je li ti odgovor točan ili ne, te točan odgovor. 

S time je jako lako učiti, puno lakše nego po knjizi.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
14 godina
offline
Polaganje vozačkog

E to je dobro, mi imamo web stranicu na kojoj također dobiješ nasumična pitanja i odmah nakon što daš odgovor kaže ti je li tačan ili ne, i ako nije kaže ti koji je bio tačan odgovor, a jest doista lakše učiti po testovima. Ja sam čitao iz knige 10 dana i skoro ništa nisam naučio, 5 dana vježbe testova i zakucao kada sam polagao, bez greške. Znači u vas je 38 pitanja, u nas 40, 20 bude "suhih", 10 znakovi i 10 raskrsnice.

Možda bi nekom iz HR mogla biti korisna ova stranica, ipak su propisi isti svugdje, samo u nekim zemljama ima različitih znakova.

http://spesdriver.com/

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Jel' vozite u leru? Ja, ako je nizbrdica, pa makar i manja, stavim u ler, a cesto i u zavojima, ono na kratko, steti li to sta autu ili?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Defa.psd kaže...

Jel' vozite u leru? Ja, ako je nizbrdica, pa makar i manja, stavim u ler, a cesto i u zavojima, ono na kratko, steti li to sta autu ili?

 Steti tome da ces izletit, pogotovo u zavoju :D 

 

Lagano ga stavi u brzinu i koci sa motorom na nizbrdici. A za zavoj. Prije zavoja pusti gas ( ako treba pomogni kocnicom ), na pola zavoja daj gasa da ga izvuces i to je to.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ja u ler ubacujem u vožnji samo prije semafora(ako je crveno), ali ako mi je privremeno potrebna inercija, stisnem kvačilo kad se npr. penjem na parking.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2015 18:53 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Polaganje vozačkog
Defa.psd kaže...

Jel' vozite u leru? Ja, ako je nizbrdica, pa makar i manja, stavim u ler, a cesto i u zavojima, ono na kratko, steti li to sta autu ili?

Ne šteti autu, ali je opasnije i nema smisla. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
SimeKZ kaže...
Lagano ga stavi u brzinu i koci sa motorom na nizbrdici...

@Defa.psd

 

Izbjegavati kočenje motorom. Motor nije predviđen za "kočenje" (posebno benzinski i s malom zapremninom). Postoji niz negativnih posljedica takve balkanske vožnje. Ostatak posta je u redu.

 

Zamisli da voziš nekakav natovareni kiper. Ukoliko ga ostaviš u leru u nekakvom zavoju, ne postoji ta sila koja će te zaustaviti da proletiš kroz ogradu. Ma, ni "Meštar Yoda" i njegova sila te neće zaustaviti u tom slučaju. S autom je nešto lakše, međutim princip je isti. Stoga radije budi oprezan.

 

Vremenom ćeš naučiti tu i tamo se pomoći mrvicu motorom i usporiti, međutim, u početku radije koristi kočnicu. Makar mijenjao diskove svaki tjedan.

 

Također, u leru gubiš moment koji bi ti mogao pomoći u slučaju nekakve nepredvidljivosti...dok ti uočiš pijanog budalu, dok stisneš kvačilo, dok ubaciš u brzinu, dok daš gas - on je već tebi u kabini.

 

Za početak, samo polako i školski. Motor služi za ubrzavanje, kočnica za usporavanje.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice