Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.224.131
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
ante5656 kaže...

Jucer bio na prvom predavanju ..i sa profesorom bas pricali o tim slikama ..sve su namjerno fotošopirane ... tak oa se npr zeleni semafor uklopi u okolinu da ga ti ne uočiš ..također sam vidija jednu sliku di prometnog policajca nemos skuzit da si isus ...tak oda su to te cake i na njih triba paziti ...

 

ili nedavno je bila tema ..nešto kao  pitanje:vozite se kroz jutro,  na instrument tabli vam gori lampica straznjih maglenki  što čete napraviti? ostavit upaljene ili ugašene ..ka ugl shema je bila da u pitanju nigdi nije spomenuta magla pa se kao podrazumejva da magle uoopce nema ...sve su to cake ...

 Točno tako. Hrpa trik-pitanja. Nikome nije u interesu da položite iz prve.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Evo opet nakon drugog dana  i posuđivanaj knjiga i cd-a s pitanjima ... nakon sto sam odgovorio na cca 350 pitanja skuzio sam da pitanja uopce ne idu na to jeli netko zna ili nezna nego idu na to da te zajebu ...

tipa  slika kolnika sa  jednom punom liniji na sredini i sastrane dvije rubne i pitanje cemu sluzi crta na cesti ..a) za odvajanje prometnih traka b) za odvajane bankine i kolnika c) neznam ugl nesto glupo ... i sad ja bih odgovorio a i b ..ali niej nego samo a ...ali jbt ja vidin 3 crte a ne jednu ... msm bolesno ...

također pitanje tj raskrižje di su jebn*** fotošopirali oni naopaki trokut da si isus ne bi ga uocija ...

Ima i masu pitanja di je pješak skriven u stablu ..a o rezoluciji da ne prican ... msm da je super mario na nitendu 64 bija bolj e rezolucije ..

uglavnom racunajte da je test napravljen s ciljem da padnete i da vas zajebe ..tako da prepotučam da  dijelom učite napamet ..msm to je žalosno ali se nema izbora ...ali nekako razumio bih da na jedno 2-3 pitaja stave neku caku a oni na svako drugo ..a pogotovo je jadno sta stavljaju na križanja ...  

 isto san primejtia ono semafor gori crveno svitli ko brodska svica a porkaj semafora semaforska strelica za desno sviti zeleno jedva se vidi i pitanje da li smjes skrenit livo ...

 

ocaj..zivjeli

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
10 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Nisu tako strasni propisi, samo ponavljajte na stranicama nekih autoskola, ima dosta online ispita koji koriste ista pitanja ko u testu, ja sam imao iz prve 118 bodova, imao bi 120 ali me bilo strah zaokruzit jos jedan znak u odgovoru koji je nosio 2 boda i naravno izgubim oba boda... Prvu pomoc takodjer iz prve, ali zato voznja evo danas drugi put pao. Ne zelim se sazaljevat i svaljivat krivicu na druge, ali prvi puta sam bio na uzasno tijesnom parkingu i trebao sam uparkirat, ja lud odma medju 2 auta pokusam ne ide, pitam mogu li ponovno negdje dalje - moze. Odem mjesto 2 dalje uparkiram, sve 5 nastavimo sa voznjom na samom kraju ispita kaze mi "ovdje se polukruzno okr... ma nista zapravo vozite do skole" tu sam znao da je odluka pala - objasnjenje - pa niste uspjeli parkirat tamo, neznam zasto ste i pokusavali kada je gotovo nemoguce. Iako imas pravo ponavljat 2-3 puta parking meni je ocito jedan falš bio odlucujuci. Bilo nas je 7, naravno, 3 palo, 4 proslo.

 

Danas isao ponovno kod drugog instruktora, krenuli sve 5, pita tko jos ima poslje mene "Samo dvije cure ?" i nakon tog davljenje, nekih 35 min. voznje, inace voze po 15min., ali nigdje nisam zeznuo, prosli smo kruzni tok, polukruzno, parkiranje, obilaznica, jednosmjerne ulice, sve apsolutno savrseno, njih 2 pricali i slusali radio. Na kraju ispita na jednom malom kruznom kaze mi na prvom izlazu van, ok, pridjem kruznom, neki lik lijevo od mene usporava i izlazi na izlazu prije mene ja krenem, lik "JOJ JOJ JOJ ŠTO NISTE STALI" i nastavimo do autoskole lik jos ono kao šaljivđija prica sve opusteno. Dodjemo tamo "pali ste jer ste oduzeli prednost vozilu" reko pa bilo je udaljeno i izlazio je van kruznog na izlazu prije mene, "nema veze morali ste stat makar u kruznom" - Kakve to bozje logike ima, kruzni tok, ako si krenuo ranije i izlazis odma, izadji sto prije a ne stat u pol kruznog bez cilja, nit tko ide prema meni ni nista. Baš apsolutno sranje, izgubio sam odma motivaciju za cijelom vozackom dozvolom, tona para ode na idiotarije, a kad se ovako vozim sa bilo kim bilo kojeg godista, ne staje se ni na stop u manjim ulicama, nit ima provjera ni nista... pa da tako sad krenu ispitivat sve vozace 95% bi palo bez pardona. Baš cirkus !
Eto da podjelim sa onima koji su takodjer pali i osjecaju se lose :D

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ja sam na svm polaganju stajo dobrih 5-6min na raskrizju u propustio sve koji idu. Mogo me je srusit zbog oduzimanja prednosti i mogo me je srusit zbog toga jer sam predugo cekao. Na kraju mi je samo reko da presigurno vozim... bolesno, al istinito :D 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
SimeKZ kaže...

Ja sam na svm polaganju stajo dobrih 5-6min na raskrizju u propustio sve koji idu. Mogo me je srusit zbog oduzimanja prednosti i mogo me je srusit zbog toga jer sam predugo cekao. Na kraju mi je samo reko da presigurno vozim... bolesno, al istinito :D 

 E tako sam i ja, prvi puta roknuo jer sam kao oduzeo prednost (a čovjek stao na zebri da propusti pješake i ja iskoristio priliku dok je on čekao da se uključim u promet). E onda sam drugi put čekao na svakom raskrižju dok nije bilo čisto, makar sam mogao 3 puta proć-je*ite se, nećete me dobit dva put na istu foru! :D

 

Ispitivač je već postao nervozan i počeo me zajebavati i požurivati kao šta čekam, al nisam se dao smesti i nastavio sam tako super oprezno voziti.

 

Nije inače tako loše past (jedino financijski gledano) kao što mislite, to je jedan odličan "životni šamar" da ti pokaže da "JOŠ NE ZNAŠ VOZITI" i da te spusti na zemlju.

Svi oni koji su položili vozački iz prve su često napuhani i prepotentni, prave se važni pred ekipom, a veća je opasnost da će takvi napraviti sranje jer misle da su nepogrešivi jer su manjina i iz prvog pokušaja položili.

 

Oni koji su roknuli, nešto su naučili jer se na svojim greškama najbolje uči (svaki put kad skrećem u lijevo se sjetim svoje pogreške!) i vozit će opreznije jer znaju da ipak mogu pošteno zasrati.

 

 

Can't find a better Jam!
12 godina
odjavljen
offline
Polaganje vozačkog

Imam 20 god,B kategoriju 2 godine i sad bi htio rijesiti A kategoriju
konkretno uzeo bi neku vespu dakle max 200-250 kubika
Zanima me moram li ponovno polagati propise i prvu pomoć i kako funkcionira to s tim podkategorijama (A1,A2...)? Jel moram prvo polagati A1 da mogu A2 ili kako?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Zin8 kaže...

Imam 20 god,B kategoriju 2 godine i sad bi htio rijesiti A kategoriju
konkretno uzeo bi neku vespu dakle max 200-250 kubika
Zanima me moram li ponovno polagati propise i prvu pomoć i kako funkcionira to s tim podkategorijama (A1,A2...)? Jel moram prvo polagati A1 da mogu A2 ili kako?

 Koliko ja znam, ako imaš B kategoriju onda imaš samo vožnju riješit za bilo koju A kategoriju.

A1 je sa "slabije" motore,  A2 do 35kw a A je sve iznad... Za A kategoriju trebaš imati ili 24 godine ili 2 godine iskustva sa A2 kategorijom.

 

Ja upravo polažem B kategoriju i mislim na A2, u tom slučaju bi me A2 kategorija trebala izaći oko 3k kuna.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 14:04 (Et_Tu_Brute?).
9 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

z

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 22:30 (lolich).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
lolich kaže...

ali jedno mi nije jasno... koja mu je korist tako mi uzimat sate? sto ce time dobit kad mu je placa fiksna?

Nesto vrijednije od novaca, vrijeme :)

WordPress ❤
9 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

u

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 22:30 (lolich).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
lolich kaže...

onda ga je vrijeme u ovom slucaju kostalo dosta vise nego sto je ocekivao, isto tako, svima koji polazu i koji ce tek polagat toplo savjetujem ljudi brojite sate, to su kurvini sinovi

 Nerazumijem, postoji zapisnik kad polazem svaki put na kraju voznje potipisem da sam odvozio sat...

10 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
lolich kaže...

Instruktor mi je pokusao ukrast 3 sata... prvi sat, trebao vozit blok sad, poceo vozit kroz par minuta mi je rekao kako cemo danas voziti samo 1 sat jer on mora nesto obavit ja ono okej i odvezem taj sat i da mi knjizicu da potpisem, potpisem ja to nista ne sluteci, sljedeci dan opet vozim normalno sve blok sat da mi knjizicu, kad pogledam ja taj jucerasnji dan pise 2 sata (ne 1 koji sam odvozio) okej, to sam mu nekako i progutao, al ovo sto je napravio jucer nisam... Vozio blok sat, zavrsio sat dao mi knjizicu da potpisem 2 puta po 2 sata,  znaci: radnja:b7, datum, njegov potpis, broj sati:2, moj potpis

                                                    radnja:b8, datum, njegov potpis, broj sati 2, moj potpis

 

ja nisam isao za tim i potpisao sam, al cim sam mu predao knjizicu vidio sam da nesot nije u redu i pitao ga koliko sam sati odvorio, rekao mi je 25 a znao sam da je to bio 23 sat... Nisam se puno zamarao ni dvomio, samo sam ga pitao kako 25 sati? vidio sam cijeli se zbinio, nesto mumljo vamo tamo i otisao ca, odmah sam nazvao voditelja, zatrazio drugog instruktora i nabrojao razloge... sve je rijeseno, ali jedno mi nije jasno... koja mu je korist tako mi uzimat sate? sto ce time dobit kad mu je placa fiksna? a mene je ostetio za 450kn...

 Nista cudno isto je i meni bilo "potipisi tu ja ti te ocjene i to uopce ne smatram ozbiljno cisto zbog evidencije" i ja ono uopce ne obracam paznju i tako sam jednom, cak mislim 2 put potpisao dupli sat, na pocetku prve sate sam mislio da ti potpisi nemaju veze sa satom vec sa vjezbama, i tako na isto negdje 25om satu vozimo jedan a morao potpisat dva... oso doma raspito se, sutra dan mu reko "uuu sorry ma zbunio sam se malo mozda"

Prvo mislis "a dobro sta jedan sat"... jedan sat voznje je 150kn

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 13:21 (D3lBoy).
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Gunner_V kaže...
SimeKZ kaže...

Ja sam na svm polaganju stajo dobrih 5-6min na raskrizju u propustio sve koji idu. Mogo me je srusit zbog oduzimanja prednosti i mogo me je srusit zbog toga jer sam predugo cekao. Na kraju mi je samo reko da presigurno vozim... bolesno, al istinito :D 

 E tako sam i ja, prvi puta roknuo jer sam kao oduzeo prednost (a čovjek stao na zebri da propusti pješake i ja iskoristio priliku dok je on čekao da se uključim u promet). E onda sam drugi put čekao na svakom raskrižju dok nije bilo čisto, makar sam mogao 3 puta proć-je*ite se, nećete me dobit dva put na istu foru! :D

 

Ispitivač je već postao nervozan i počeo me zajebavati i požurivati kao šta čekam, al nisam se dao smesti i nastavio sam tako super oprezno voziti.

 

Nije inače tako loše past (jedino financijski gledano) kao što mislite, to je jedan odličan "životni šamar" da ti pokaže da "JOŠ NE ZNAŠ VOZITI" i da te spusti na zemlju.

Svi oni koji su položili vozački iz prve su često napuhani i prepotentni, prave se važni pred ekipom, a veća je opasnost da će takvi napraviti sranje jer misle da su nepogrešivi jer su manjina i iz prvog pokušaja položili.

 

Oni koji su roknuli, nešto su naučili jer se na svojim greškama najbolje uči (svaki put kad skrećem u lijevo se sjetim svoje pogreške!) i vozit će opreznije jer znaju da ipak mogu pošteno zasrati.

 

 

 Ovo dolje sta si napiso bas in e drzi vodu.... jer kako vozis u autoskoli je nesto sasvim 10to nego kad sam izades na cestu i vozis se u svom autu.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Gunner_V kaže...

 

Nije inače tako loše past (jedino financijski gledano) kao što mislite, to je jedan odličan "životni šamar" da ti pokaže da "JOŠ NE ZNAŠ VOZITI" i da te spusti na zemlju.

Svi oni koji su položili vozački iz prve su često napuhani i prepotentni, prave se važni pred ekipom, a veća je opasnost da će takvi napraviti sranje jer misle da su nepogrešivi jer su manjina i iz prvog pokušaja položili.

 Ponašaš kao da je položiti iz prve nešto više od odvoziti 10 minuta po propisima.

Tražim anime shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
8 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav svima,

 

Ima li netko preporuku auto škole u Zagrebu. Odgovara mi okolica Trešnjevke. Najbitnije je mi je da s obzirom da sam odvozio 23 sata, no nažalost prošle su 2 godine, korektan odnos intrukor - kandidat.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Polaganje vozačkog

1) sad kako je ljetno vrijeme, nije potrebno imati upaljena svjetla prilikom vožnje. No što zakon kaže po pitanju vožnje s upaljenim samo pozicijskim svjetalima (sad po ljeti)?

 

2) je li štetno voziti s upaljenim pozicijskim svjetlima? 

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Hmda, pozicijska svjetla... Našao sam par zakona gdje piše kakva moraju biti itd, ali ne i kada se moraju ili ne smiju koristiti. Iz škole se sjećam samo da nisu zamjena za kratka ili dnevna svjetla (za zimsko razdoblje kada su dotična obavezna).

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 19:49 (DigiMagic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Gunner_V kaže...

1) sad kako je ljetno vrijeme, nije potrebno imati upaljena svjetla prilikom vožnje. No što zakon kaže po pitanju vožnje s upaljenim samo pozicijskim svjetalima (sad po ljeti)?

 

2) je li štetno voziti s upaljenim pozicijskim svjetlima? 

 NIsta te ne kosta imati ih upaljena... a da si bolje vidljiv, to je sigurno.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Dobro ti šime kaže .... ja osobno vozima golfa 6 on ima automatsko paljenje svjetla ..ali obavezno kada sjednem u  3 koji nema autoamtsko ja upalim kratka svjetla i ljeti i po zimi ... kao što je rekao ništa me ne košta ...a ako ih ljeti ne budem palio onda cu do zime izgubit naviku paljenja pa mi se moze desit da koji put zaboravin i onda ode 300kn ...tako da bolje imat u navici tih par stvari oko svjetala  ...također je važno za one koji ne zaključavaju auto tj ostavljaju ključ u bravi (oni koji žive na selu ili ostavljaju auto u privatnoj garaži) da obavezno imaju naviku gasiti ta svjetla jer mi je jednom to svejtlo pocuclalo bateriju preko noci ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ta automatska svijetla su loša po život žaruljica.
Npr. na autocesti pali za svaki tunel, a onda gasi, što je loše u tunelu od 200 metara.

Imam Osram Night Breaker Unlimited i zbog cijene palim svjetla ručno. A dok su bile tvorničke žaruljice, radila su i automatska i follow me home.

 

Ne znam jel smiješ imati upaljenu poziciju, jer na nekim autima jedna žaruljica svijetli slabije od druge. 

 

I nevezano za vožnju, kad gasiš auto ugasi i svjetla, a ako zaboraviš pobrini se da su ugašena prije paljenja jer tada dolazi do velike oscilacije napona koja ubija žaruljice. Kad ga upališ, pričekaj cca. 5 sekundi(dok se svežeš) i onda kresni svjetla.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
chutac kaže...

Ta automatska svijetla su loša po život žaruljica.
Npr. na autocesti pali za svaki tunel, a onda gasi, što je loše u tunelu od 200 metara.

Imam Osram Night Breaker Unlimited i zbog cijene palim svjetla ručno. A dok su bile tvorničke žaruljice, radila su i automatska i follow me home.

 

Ne znam jel smiješ imati upaljenu poziciju, jer na nekim autima jedna žaruljica svijetli slabije od druge. 

 

I nevezano za vožnju, kad gasiš auto ugasi i svjetla, a ako zaboraviš pobrini se da su ugašena prije paljenja jer tada dolazi do velike oscilacije napona koja ubija žaruljice. Kad ga upališ, pričekaj cca. 5 sekundi(dok se svežeš) i onda kresni svjetla.

 Ovo nisam znao. Moj stari pak nema naviku uopce gasit svjetla.... njemu je stalno upaljeno, cim zapali auto pale se i svjetla, isto tako kad ugasi auto gase se svjetla... I ja mu jednom ugasio svjetla i lik se ladno vozio bez svjetla jos kad se racunlo zimsko vrijeme. Jesam fasovo ? jesam :D 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
8 godina
protjeran
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav vozaci i oni koji ce to uskoro postati...

Imam u petak ispit pa me zanimaju neke stvari... Tocnije razliku izmedu; 1. Utvrđivanje uvjeta prije zapocinjanja radnje vozilom (bez opasnosti za druge sudionike)
                                                          2. Provjera prometnih uvjeta. (redoslijed, pravilnost)

 

Stavka 1 je diskreditirajuca, znaci ako pogrijesim jednom padam odmah, a stavka broju 2 nije, znaci mogu 2 puta pogrijesit...

Po meni su obadvije stavkle jednake, a sastoje se od pogleda u unutarnje zrcalo, vanjsko, pogled preko ramena (provjera mrtvog kuta)
Po cemu znat da sam napravio gresku 2, a ne gresku iz stavke 1?

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Polaganje vozačkog

Po nekom mom misljenju, utvrdivanje prometnih uvjeta bi bilo prilikom ukljucivanja i iskljucivanja iz prometa
a provjera prometnih uvjeta bi bila prilikom prestojavnja, izlaska iz kruznog toka, zaobilazenja itd itd...

sad ja sam pricao sa instruktorom i on mi je rekao da ako ne izvrsim PROVJERU da baca na ispitu, kao da on moze napisat sto hoce... po ispitu imam pravo da 2 puta zaboravim provjeru napravit.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ovisi o ispitivacu i o gradu u kojem polazes..A i jel ti prvo polaganje ili 2. ili 3.

Moze te bacit ako jednom zaboravis mrtvi kut pogledat ako mu je los dan, briga njega.

Ugl obavi sve provjere prije bilo kakve kose akcije sa autom npr prestrojavanje, skretanje parkiranje itd

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Polaganje vozačkog

Ma mislim znam da je to njegova volja, isto tako nastojat cu ne radit takve greske, jbg nekad se dogodi al da me zbog toga baci na ispitu mislim koji k. Mislim ne moze me za nesto sto nije diskreditirajuce rusit kao da je, tocnije kao da sam nekom oduzeo prednost, prosao kroz crveno i slicno mislim velika je razlika u pitanju mislim da ce se svi slozit s tim...
Meni je vozacka stvarno prijeko potrebna i ne znam sto cu ako ne polozim sad... Cuo sam da su ti ispitivaci veliki gadovi i da ruse za takve stvari... Isto me zanimaju tu moja prava ukoliko me rusi za nesto sto nije diskreditirajuce? Mislim jel ga ikako mogu drzat u saci? nekom snimkom sa diktafonom i slicno?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ček, snimio bi ga kako govori "Pali ste jer niste provjerili mrtvi kut."?


Samo vozi kako najbolje znaš. Radi onako kako si radio s instruktorom, nemoj ništa "više" i "bolje" jer ćeš se tako sjebat.

I vozi polako da stigneš sve provjere i signalizacije odradit.

I uvijek idi u desnu traku.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Polaganje vozačkog

Lovorko, ti si se već sad usro i radi toga ćeš pasti, 99%.

 

Razbijaš glavu o stvarima koje se još nisu niti desile i već praviš scenarije u glavi kako ćeš ti njega snimiti kako te vara ovo ono... Znam da je teško, al treba se opustiti.

Sjećam se svojeg polaganja, toliko sam se usro da mi je između ostaloga, na poligonu (!) tolko drhtala desna noga da mi se ugasio auto. 

 

Što se tiče "varanja", mislim da se to ne može desiti, osim ako instruktor i ispitivač ne surađuju zajedno. Zašto? Zato jer ispitivač ima jedan obrazac koji sadrži razne kategorije tipa "skretanje ulijevo, policajac, raskrižje, retrovizor, itd..." i cijelo vrijeme ga ispunjava kako ti voziš i prolaziš te "kategorije".

Ispunjava ga tvojim greškama i na kraju se zbraja-ako si ti imao samo jednu grešku (ne tipa prolazak kroz crveno, nego nešto banalno), proći ćeš. U suprotnom će tvoj instruktor reagirati.

 

A i na kraju te ispitivač pita da li se slažeš s njegovom odlukom (pad ili prolaz) pa se možeš složiti/ne složiti i reći što imaš.

 

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Može te rusit jer ne vozis dovoljno sigurno, jer ides pre blizu parkiranim automobilima itd, to su male greške koje ti neće govorit ali se mogu pribrojit nekoj malo većoj grešci. 
Ti možeš reć da te je prevario i imati neku vrstu ponovljenog ispita (mislim da su dvojica tada u komisiji) ako se dobro sjećam,ali nisam siguran.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
chutac kaže...

Ček, snimio bi ga kako govori "Pali ste jer niste provjerili mrtvi kut."?


Samo vozi kako najbolje znaš. Radi onako kako si radio s instruktorom, nemoj ništa "više" i "bolje" jer ćeš se tako sjebat.

I vozi polako da stigneš sve provjere i signalizacije odradit.

I uvijek idi u desnu traku.

 Da, nakon cega bi mu pojasnio da znam kako izgleda ispit, objasnio razliku izmedju utvrdivanja prometnih uvjeta (sto je diskreditirajuce a nisam to napravio) i naravno provjeru prometnih uvjeta (na kojima sam pao a imam pravo na jos jednu pogresku) i time bi ga vjv isprovociro da mi kaze tipa, da sam u pravu al da sam svejedno pao, ili kao da on moze upisat sto hoce itd itd... Mislim dobro sam proucio taj ispit kako izgleda i koje su pogreske diskreditirajuce tako da me ne moze rusit na necem sto nisam dva put ponovio, isto ne propustanje pjesaka mogu jednom pogrjesit itd...

Ma naravno da cu dat sve od sebe da polozim sigurnom voznjom, eto o cemu se danas radi... Dodjem na raskrzje kojim upravlja prometni policajac, imam slobodan prolazak i skrecem u lijevo iz svoje desne trake, dok auto iz suprotnog smjera ide desno iz svoje desne trake i ja ga ne uocim i oduzmem mu prednost, (nova situacija za mene, nisam bio oprezan) odma iza tog raskrzja slijedi jos jedno trokrako raskrzje isto sa tim ''smetalom na cesti'' Ja se prestojim u traku da skrecem desno iz svoje desne trake, smetalo mi stoji okrenuto prsima i zove me, motira mi da mogu proc, ja prodem nakon cega mi instruktor kaze da bi me srusio da sam to na ispitu napravio.... Posljedica totalni pad koncentracije i greska za greskom, jednom zaboravio dat zmigavac, onda zaboravio 2 puta provjeru itd itd... Mislim do tad sam vozio dobro, mozda mi je falila samo jedna provjera i tjt al nakon toga sam stvarno prelose vozio, uvjezbat cu raskrzje sa tim policajcima jer imam jos par sati za odvozit pa nije problem al open mi nije svejedno.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Gunner_V kaže...

Lovorko, ti si se već sad usro i radi toga ćeš pasti, 99%.

 

Razbijaš glavu o stvarima koje se još nisu niti desile i već praviš scenarije u glavi kako ćeš ti njega snimiti kako te vara ovo ono... Znam da je teško, al treba se opustiti.

Sjećam se svojeg polaganja, toliko sam se usro da mi je između ostaloga, na poligonu (!) tolko drhtala desna noga da mi se ugasio auto. 

 

Što se tiče "varanja", mislim da se to ne može desiti, osim ako instruktor i ispitivač ne surađuju zajedno. Zašto? Zato jer ispitivač ima jedan obrazac koji sadrži razne kategorije tipa "skretanje ulijevo, policajac, raskrižje, retrovizor, itd..." i cijelo vrijeme ga ispunjava kako ti voziš i prolaziš te "kategorije".

Ispunjava ga tvojim greškama i na kraju se zbraja-ako si ti imao samo jednu grešku (ne tipa prolazak kroz crveno, nego nešto banalno), proći ćeš. U suprotnom će tvoj instruktor reagirati.

 

A i na kraju te ispitivač pita da li se slažeš s njegovom odlukom (pad ili prolaz) pa se možeš složiti/ne složiti i reći što imaš.

 

 Ma stari ne radi se o tome da sam se ja usrao, sve radnje koje radim s autom do sad radim stvarno sigurno i bez oklijevanja, tako da ne vjerujem da cu imat neku preveliku tremu pred ispit, mislim bit ce prisutna al ne toliko...

 

http://www.instruktor-voznje.com.hr/ispit_iz_predmeta_upravljanje_vozilom_na_javnoj_cesti/

Eto taj ispit sam dobro proucio, jasno se vidi sto je diskreditirajuce, sto mogu dva put pogrijesit a sto jednom, on meni moze JEDINO u skladu s tim pisat da nisam polozio, ne na svoju ruku!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice