Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.222.726
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
robimarko kaže...
Najviše se i brinem da se ne userem i onda padnem na najvećoj gluposti

 
Svi se malo "prepadnu" to je normalna stvar, ja sam na 15-tom satu sad danas popodne, tremu neku preveliku jos nisam imao dosada... ni na kojem ispitu, a niti kad sam isao na voznju jer sam znao da prvo ide poligon i da se vozim u krug, a za ispite sam rekao ako prodjem, prodjem....

Sve ti je to u glavi, ako sad doma sjedis i razmisljas o tome previse, psihicki ce te "izjesti", radije odi van sa prijateljima i opusti se, popij pivicu da te opusti, naspavaj se, ako treba ujutro nesto za opustanje uzmi neku tabletu, helex ako ti ima netko u kuci ili slicno, neki antidepresiv opusti te skroz, i prestanes se tresti.

Nisi ni imao ispit vec si napravio frku oko toga, ja o tome niti nerazmisljam, kad bude vrijeme samo sebi cu reci sto bude, bude... moj frend je iz trece polozio, sestra isto tako morala je dodatne sate uzimati, neki su iz prve polozili etc.

Moj savjet pol sata prije ispita, lagano pivica, ili rakijice i no stress

13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Ma ne pravim frku,općenito se ne živciram baš oko ničega.

Uglavnom razmišljam sistemom ako prođe prođe.
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Ako padnes sigurno ces past na gluposti ...jer ti parkticki znas vozit ...

 

kad gledas stvarnost svaki (iskusni i mladi i nemladi i profesionalni)vozac koji dnevno prevali 20+km napravi 5 prekršaja ..ali nemoj da ti ovo bude vodilja

 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2015 13:44 (ante5656).
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Da znam,više prekršaja rade stariji i iskusniji vozači jer totalno zaborave hrpu bezveznih pravila
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Pa evo ja se svakodnevno 4 puta vozim na relaciji sinj split .. ima cca 3 znaka stop na nijednom znaku vozači ne staju ... o poštivanju ograničenja brzine ne trebam niti pričati..

zaustavljaju se na djelovima brze ceste i puštaju putnike vani (racunas da si na zapadu da to napravis proglasilo bi te ludim i poslalo u ludnicu )

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
robimarko kaže...
Da znam,više prekršaja rade stariji i iskusniji vozači jer totalno zaborave hrpu bezveznih pravila

 Nisu pravila bezvezna! Samo ih ljudi zaboravljaju.

12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Pao sam na ispitu danas, imao sam 90/120, katastrofa..
pitanja su stvarno dvosmilena i glupa, napravljena da te sruse i da zarade a ne da nesto naucis

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
robimarko kaže...
Najviše se i brinem da se ne userem i onda padnem na najvećoj gluposti

 
Ako te zanima moje iskustvo...

Sve sam položio iz prve. Ispite, prvu pomoć i vožnju.

 

Sa vožnjom nisam imao većih problema. Već prvi sat sam vozio na otvorenoj cesti u prometu, a iskustvo u vožnji prije AŠ je bilo skoro pa ravno nuli. Eto, instruktor je takav, pa hoće odmah krenuti naglo.

Sve je išlo glatko. Instruktor me nahvalio da imam taj osjećaj za vožnju.
Međutim, bilo je kandidata, čudim se kako su prošli. Jedna cura, na 20-25h, njoj se auto gasilo po 2-3 puta, bez da je izašla sa parkirališta. Pa onda mota volan u krivu stranu kad ide u rikverc.

Anyway. Došlo vrijeme za završni test vožnje. Bio sam smiren dok nisam sjeo u auto, onda me uhvatila panika, nervoza. Poligon jedva prošao. Falilo par cm da padnem.
Onda vožnja. Napravio sam toliko grešaka da se čudim kako me pustio. Auto mi se ugasilo 2 puta na semaforu. I to zato jer sam zaboravio vratiti iz druge u prve. Onda došli na neko raskrižje, kad ja, budala, na glavnoj cesti, a puštam one sa sporedne ceste. 
I ništa, vratim se nazad na poligon i pustio. Kaže kako je vidio da me uhvatila nervoza i da sam radio greške, ali da znam voziti i da s tim nemam problema.

Tako da, najbitnije je ostati smiren.

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ljudi, kad položite i prebacujete se iz lijeve u desnu dvije su solucije:
1) Ispred nekoga, ali ubrzaj da mu ne zasmetaš

2) Iza nekoga

 


Ja sam danas vozio 80 po dvotračnoj(ograničenje 90, dakle po pravilima) i bio sam u desnoj traci jer je takvo pravilo.

U lijevoj se neki lik vukao i odlučio, bez ubrzanja, prebaciti se u moju traku 10 metara ispred mene. Malo je falilo da ga opizdim.

 

Ako vam nije životno hitno, pustite bržeg neka prođe, makar to bilo i protiv pravila.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
@dv14 I ja sam Propise i Prvu pomoć iz prve prošao,no nadam se da ću i vožnju.
Najbolje mi ide kada sam se sam uvjerio da sve znam i da ću proći.

robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
SnakeEyes kaže...

Pao sam na ispitu danas, imao sam 90/120, katastrofa..
pitanja su stvarno dvosmilena i glupa, napravljena da te sruse i da zarade a ne da nesto naucis

 
90 je stvarno lose, ja sam 2 put imao preko 100 i treci put 118.

Istina je da su dvosmislena neka, ali imaju svoj razlog, naprimjer u voznji sad mi ovi policajci u bijelom po cestama stoje, dva puta sam vec pogrijesio i krenuo kad nisam smio. Naprimjer, pusta ove koji skrecu, a meni neda ravno.

Bolje ti je proci ta pitanja dobro i nauciti ih, jer ih puno primjenjujes u voznji i kad dodjes instruktor od tebe ocekuje da znas teoretski dio jako dobro, nece ti on 20 puta ponavljati kad se treba stati, koliko vozis, kad se trebas zaustaviti kad usporiti i slicno..

13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Ma pitanja na propisima su prejednostavna,položio iz prvog pokušaja i to sa 117 bodova.

Samo polako pročitaš i razmisliš i sve je logično
robimarko@gmail.com
9 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

ja sam sve iz prve polozio, propisi 114/120, rjesio sam sve one testove na profs propisi i tako zapamtio odgovore na glupava pitanja, jednostavno moras tako, nemozes neke odgovore logikom ici, jer je nema

aka Megatr0n_HR/MarkoCvP
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 13:45 (alien20).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ja 120/120, pred ispit strah i nervoza, a kada sam vidio da sam dobio većinom ona najlakša pitanja odahnuo sam :)
Easy za 10 minuta riješio i provjerio i super :)

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Proprofs je definitivno super bio,sva pitanja na testu su već bila u tim online testovima tako da je bilo lagano
robimarko@gmail.com
15 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Koliko su pouzdani odgovori u onom dokumentu sa točnim odgovorima?

 

Događa mi se to da se moji odgovori ili odgovori koje smo prošli sa predavačem ne poklapaju sa tamo navedenim odgovorima.

 

http://imgur.com/a/Fc2rz

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Silvonis kaže...

Koliko su pouzdani odgovori u onom dokumentu sa točnim odgovorima?

 

Događa mi se to da se moji odgovori ili odgovori koje smo prošli sa predavačem ne poklapaju sa tamo navedenim odgovorima.

 

http://imgur.com/a/Fc2rz

 

1. Nema nikoga trenutno ali ga možda ne vidiš radi magle, a radi premalog razmaka bit će prekasno za zaustaviti se.

2. Složenost prometne situacije nema veze sa vremenom reagiranja, vrijeme reagiranja je ono vrijeme koje prođe kad na nešto reagiraš. Primjerice, kad vidiš opasnost pa do pritiska kočnice to je to vrijeme ragiranja pošto si odreagirao na opasnost, ostalo je put kočenja.

3. Nema ti kad staneš i pustiš ga glavom jer time ga ne upozoravaš nego mu samo pokazuješ da si mu dao prednost

4. Pa kad je vruće kažu da te alkohol bolje lupi  :)

5.Pa crna kava ima puno kofeina, a poznato je da kofein odgađa umor

Ima par glupih kao zadnji odgovor, ali ovi svi prvi dosta logički, samo treba pažljivije i sa razumjevanjem čitati. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Jack Sparrow kaže...
Silvonis kaže...

Koliko su pouzdani odgovori u onom dokumentu sa točnim odgovorima?

 

Događa mi se to da se moji odgovori ili odgovori koje smo prošli sa predavačem ne poklapaju sa tamo navedenim odgovorima.

 

http://imgur.com/a/Fc2rz

 

1. Nema nikoga trenutno ali ga možda ne vidiš radi magle, a radi premalog razmaka bit će prekasno za zaustaviti se.

2. Složenost prometne situacije nema veze sa vremenom reagiranja, vrijeme reagiranja je ono vrijeme koje prođe kad na nešto reagiraš. Primjerice, kad vidiš opasnost pa do pritiska kočnice to je to vrijeme ragiranja pošto si odreagirao na opasnost, ostalo je put kočenja.

3. Nema ti kad staneš i pustiš ga glavom jer time ga ne upozoravaš nego mu samo pokazuješ da si mu dao prednost

4. Pa kad je vruće kažu da te alkohol bolje lupi  :)

5.Pa crna kava ima puno kofeina, a poznato je da kofein odgađa umor

Ima par glupih kao zadnji odgovor, ali ovi svi prvi dosta logički, samo treba pažljivije i sa razumjevanjem čitati. 

 Hvala, ima još tjedan dana predavanja pa ću naučiti :D

12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Prvi ispit sam imao 14.07. -90/120 
I jucer drugi 111/120, sutra imam voznju prvi sat :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Polaganje vozačkog

Prijedlozi auto skola u Osijeku , meni se najvise svida Novak pa ako ima netko iskustva bio bi zahvalan . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Rucipe kaže...

Prijedlozi auto skola u Osijeku , meni se najvise svida Novak pa ako ima netko iskustva bio bi zahvalan . 

 Ja sam u Start polagao,sve 5 prošlo.Možeš i sunce,za njih sam čuo samo dobro.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Ja sam u Suncu te sam sve iz prvog puta položio.
Baš sam prošli ponedjeljak položio vožnju.

U Suncu dolaze po tebe na predavanja i vožnju
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
robimarko kaže...
Ja sam u Suncu te sam sve iz prvog puta položio.
Baš sam prošli ponedjeljak položio vožnju.

U Suncu dolaze po tebe na predavanja i vožnju

 Tko ti je bio instruktor/instruktorica?

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Goran

 

Super je lik,smiren i sve ti lijepo objasni.

 

Možeš ga pitati što god,te koliko god glupo bilo.

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 22:42 (robimarko).
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
robimarko kaže...

Goran

 Hebiga,ja mislio ivančica inače moja legica.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
I nju sam upoznao,čini mi se da je i ona super.

Svi kažu da valjda ima najdeblje živce
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
robimarko kaže...
I nju sam upoznao,čini mi se da je i ona super.

Svi kažu da valjda ima najdeblje živce

 Malo odosmo u offtopic,ali valjd će osječani u sunce se zaletit :D
Malo reć da je super hh,čelične živce,frend je 7 puta polagao vožnju(ona mu je bila instruktorica) i kaže jedva je izdržala s njime.Tako da je sve jasno o njezinim živcima.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog
mogu li proci lijecnicki za d kat. s dioptrijom +3.5 i +5 sa naocalama vidim odlicno i auto vozim bez problema
ETS2 Croatia http://www.facebook.com/pages/Euro-Truck-Simulator2-Croatia/431952926867042
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Jel smijem ja voziti auto stranih registracija bez prisutnosti vlasnika, mladi sam vozac.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Defa.psd kaže...

Jel smijem ja voziti auto stranih registracija bez prisutnosti vlasnika, mladi sam vozac.

Ako si RH državljanin ne, bez obzira jesi li mlad vozač ili ne.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice