Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.224.911
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Defa.psd kaže...

Jel smijem ja voziti auto stranih registracija bez prisutnosti vlasnika, mladi sam vozac.

 Naravno da ne, smatrat će da si navedeni auto otuđio.

12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Cak ni ako mi je taj neko uza obitelj?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
SnakeEyes kaže...

Cak ni ako mi je taj neko uza obitelj?

 ni da ti je tetka iz njemačke

13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
A stranac auto s nasim regama moze vozit... Glupo... Mose stranac i nase auto ukrast.
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
SnakeEyes kaže...

Cak ni ako mi je taj neko uza obitelj?

Upisi u google "smijem li voziti auto stranih tablica" i pogledaj prvih par rezultata.. svi govore jednako: ne (osim u nekim iznimnim slucajevima to isto mozes procitat)

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
11 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
playjob kaže...
Defa.psd kaže...

Jel smijem ja voziti auto stranih registracija bez prisutnosti vlasnika, mladi sam vozac.

 Naravno da ne, smatrat će da si navedeni auto otuđio.

 Krivo

GeneralPag1997 kaže...
A stranac auto s nasim regama moze vozit... Glupo... Mose stranac i nase auto ukrast.

 Ti mozes voziti auto stranih tablica van Hrvatske, ali unutar granica RH ne smijes (Aneks C Konvencije o privremenom uvozu), bez problema jer si izvan carinskog područja Republike Hrvatske, pa ocito isto to vrijedi i za stranca, jedino ako njegova zemlja nema nekako drugacije regulirano nacionalno zakonodavstvo...

 

16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
 GeneralPag1997 kaže...
A stranac auto s nasim regama moze vozit... Glupo... Mose stranac i nase auto ukrast.

Nema to nikakve veze s krađama, radi se o carinsko - poreznom prekršaju. 

9 godina
offline
Polaganje vozačkog

sutra pisem propise,imate li neki savijet?

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
morbida kaže...

sutra pisem propise,imate li neki savijet?

 prodi sve proprofs testove i to je to, to su sva pitanja koja mogu biti

aka Megatr0n_HR/MarkoCvP
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2015 16:44 (alien20).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
morbida kaže...

sutra pisem propise,imate li neki savijet?

 Neznam da li pises na kompjuteru ili na  papiru ali svakako ti savjetujem najprije sva pitanja procitaj i ''odgovori u sebi''(pogotovo ako si na kompjuteru)...
Nakon toga rijesi ona lagana a na ona koja nisi siguran stavi tockicu na papiru ili na kompjuteru jednostavno preskoci..

Kad rijesis sta znas onda krenes ta pitanja sta nisi siguran i sad ovisi o pitanja pokusaj se staviti u situaciju u prometu ... npr ja se sjecam dva pitanja .. pitanje je bilo sto je kolona ... tamo je pisalo 3 ili visevozila koja stoje jedno iza drugoga,tri ili vise vozila koje voze jedno iza drugoga ...e onda san se sitija andrije jarka da su kolone i koje stoje jer su kolene na naplatnim postajama lucko ...ugl prije toga san bija uvjeren da se kolone krecu ... msm nisan previse razmislja o tome ...
Onda jos  jedan primjer pitanej iblo kako davati kao svjetlosne signale  naizmjenicnim paljenjem dugih i kratkih , samim dugim ili samo pozicionim ... onda san se sitija da u ljetnjim uvjetima palimo samo duga a u zimskim minjamo duga i kratka .. msm ova dva primjera izgledaju jako jednsotavno al kad dodes tamo sve je malo teze ...

kod znakova obavezno obrati pozornost na redosljed prepoznavanja ... po obliku ... i dobro procitaj i skuzi pitanje ... npr pitanje bilo koji se znak postavlja ''na mjesto'' prelaska željeznice preko ceste ... od ponuđenih bija trokut s vlakon , ogranicenje 50 i andrijin kriz ... naravno andrijin kriz je tocno jer se ovaj trokut stavlja 1550-250 metara prije tj u slucaju eljeznice idu one tri trake 80,160,240 metara ...

ugl ta pitanja su meni bila ona koja sam ''ostavio za kasnje'' 

također računaj da ti mogu uvalit pitanja iz motociklizma(zadnje stranice u knjizici ''postani vozac'') također pogledaj kako postupati u slucaju hitnih sluzbi(hitna pomoc,policija,vatrogasci), a kako postupati s vozilima sa crveno plavim svjetlima tj vozilima pod pratnjom ...

ugl sretno .. :D

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Kolone su kad 3 ili vise auto voze jedan iza drugog i kad stoje. Tako je bar u as zadar na online testovima.
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
GeneralPag1997 kaže...
Kolone su kad 3 ili vise auto voze jedan iza drugog i kad stoje. Tako je bar u as zadar na online testovima.

 i kad su parkirani 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
11 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
win4crazzy kaže...
GeneralPag1997 kaže...
Kolone su kad 3 ili vise auto voze jedan iza drugog i kad stoje. Tako je bar u as zadar na online testovima.

 i kad su parkirani 

 Krivo, razlika je izmedu zaustavljeni i parkirani....

13 godina
offline
Polaganje vozačkog

objasni to onda mom instruktoru koji je na predavanju vise puta ponovio da je kolona niz od 3 ili vise vozila koja su zaustavljena/ u pokretu/parkirana

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
win4crazzy kaže...

objasni to onda mom instruktoru koji je na predavanju vise puta ponovio da je kolona niz od 3 ili vise vozila koja su zaustavljena/ u pokretu/parkirana

 nemam ja kaj objašnjavati ikome, ako netko ne pozna terminologiju, to je zalosno, u Zakonu o sigurnosti prometa na cestama u članku 2. stavak 1. točka 71. i točka 72., lijepo je definirano kaj je zaustavljanje, a kaj parkiranje, a dok bi u članku 2 stavak 1 tocka 84 lijepo bilo definirano kaj je to kolona...

13 godina
offline
Polaganje vozačkog

da, ja sam tomu kriv, ne znam kako nisam nasao slobodnog vremena i provjerio u hrvatskim zakonima svaku informaciju koju mi je predavac prenio...
izmedju ostalog, on nije pomijesao terminologiju, nego govori da je uz zaustavljena vozila i vozila u pokretu, i niz od 3 ili vise vozila koja su parkirana na kolniku takodjer kolona

 

i ovo je toliko bitno, da ne znam kako bi vozio bez ove informacije...al kad smo se vec dotakli toga, da priupitam, ako su na cesti 3 vozila, s tim da jedno vozilo slepa drugo(npr vucna sluzba na onom svom narandjastom kombiju prevozi skodu octaviu, a u fiat puntu, inace muz od zene koja je razbila skodu vozi iza njih) da li je mozda i tad rijec o koloni? 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
win4crazzy kaže...

da, ja sam tomu kriv, ne znam kako nisam nasao slobodnog vremena i provjerio u hrvatskim zakonima svaku informaciju koju mi je predavac prenio...
izmedju ostalog, on nije pomijesao terminologiju, nego govori da je uz zaustavljena vozila i vozila u pokretu, i niz od 3 ili vise vozila koja su parkirana na kolniku takodjer kolona

 

i ovo je toliko bitno, da ne znam kako bi vozio bez ove informacije...al kad smo se vec dotakli toga, da priupitam, ako su na cesti 3 vozila, s tim da jedno vozilo slepa drugo(npr vucna sluzba na onom svom narandjastom kombiju prevozi skodu octaviu, a u fiat puntu, inace muz od zene koja je razbila skodu vozi iza njih) da li je mozda i tad rijec o koloni? 

 ali zar ti ne kuzis da parkirana vozila ne cine kolonu??? kaj ja sa zidom raspravljam? covjeku si krivo odgovorio i sad tu nest spominjes instruktora, bla, bla, bla, covjek je mozda pogrijesio krivo rekao, ali ponavljam ti parkirana vozila ne cine kolonu...nije kolona ako kombi prevozi octaviu na sebi, a iza njih punto, to kolona vozila nije...

9 godina
offline
Polaganje vozačkog

propisi ezi 108 boda :D

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
kicmabrajker kaže...

 ali zar ti ne kuzis da parkirana vozila ne cine kolonu??? kaj ja sa zidom raspravljam? covjeku si krivo odgovorio i sad tu nest spominjes instruktora, bla, bla, bla, covjek je mozda pogrijesio krivo rekao, ali ponavljam ti parkirana vozila ne cine kolonu...nije kolona ako kombi prevozi octaviu na sebi, a iza njih punto, to kolona vozila nije...

a zar ti ne kuzis da ja ne tvrdim to, 3 posta ti trebaju da shvatis to, dok sam ja ovo tvoje odma u prvom postu shvatio jer sam otiso googlat i provjerit u knjizi da se uvjerim, ali kad sam vec krivu informaciju dao objasnjavam ti od kud mi ta informacija, i nije se jednom zbunio nego vise puta inace mi nebi takva glupost ostala u glavi 




Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Ljudi moji ...evo opet sra** ...

pa reko sam vam ...stavite se u pravu situaciju na cesti ..

znaci vozis npr jednosmjernom ulicom od koje je jedna strana(najcesce densa(split)) (nekad bila dvosmjerna) sada napravljena za parking vozila...

i sad vrlo dobro znamo da je zabranjeno pretjecati kolonu(s tim da je pretjecanje vozila prolaženje vecom brzinom pored vozila koje se krece u istom smjeru,takjođer znamo da je zabranjeno pretjecat s desne strane)

znaci po svoj liogici i iznesenim argumentima doticni lik koji tvrdi da su kolona parkirana vozila on bi cijelo vrijeme stajao u toj ulici jer ''po zakonu'' ne smije pretjeceti kolonu...tj stajao bih dok se jedan covik ne pomakne jer ''smije pretjecati dva auta'' ...

ostavite se corava posla i ne pametujte previse ..instruktor nije bog i nezna sve ...a postoji veeeeeeelika šansa da on tebe na jedan nacin ''želi zavaratia'' ali u dobrom smislu radi postupanja u nekim situacijama u prometu..barem je mene moj ''zezao'' u svrhu da ''naučim lekciju''

A ljudi moji živili vi meni i nepretjecali kolone!!!

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2015 22:10 (ante5656).
8 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav svima,

 

Upisao sam, to jest bolje reći nastavio vozački nakon pauze od  2 godine i odvoženih 23 sata, tako da ću imati dosta vremena sve ponoviti :) Pitanje, za znalce i one koji su položili, na koji način se zaustavljate, recimo iz 1. ili 2. brzine, pritiskate simultano i kvačilo i kočnicu, kako bi spriječili da se auto ugasi? Na koji je način ispravno, školski?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
etcshadow kaže...

Pozdrav svima,

 

Upisao sam, to jest bolje reći nastavio vozački nakon pauze od  2 godine i odvoženih 23 sata, tako da ću imati dosta vremena sve ponoviti :) Pitanje, za znalce i one koji su položili, na koji način se zaustavljate, recimo iz 1. ili 2. brzine, pritiskate simultano i kvačilo i kočnicu, kako bi spriječili da se auto ugasi? Na koji je način ispravno, školski?

 Pa pitaj instruktora za bog miloga. Pa zato ga i plačaš da ti pokaže kako se vozi.

Inaće prvo kvačilo pa onda za njim kočnica.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Jack Sparrow kaže...
etcshadow kaže...

Pozdrav svima,

 

Upisao sam, to jest bolje reći nastavio vozački nakon pauze od  2 godine i odvoženih 23 sata, tako da ću imati dosta vremena sve ponoviti :) Pitanje, za znalce i one koji su položili, na koji način se zaustavljate, recimo iz 1. ili 2. brzine, pritiskate simultano i kvačilo i kočnicu, kako bi spriječili da se auto ugasi? Na koji je način ispravno, školski?

 Pa pitaj instruktora za bog miloga. Pa zato ga i plačaš da ti pokaže kako se vozi.

Inaće prvo kvačilo pa onda za njim kočnica.

 U pravu si. Bilo mi je zbunjujuće jer mi je objasnio da pritisnem istovremeno

16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
etcshadow kaže...
Jack Sparrow kaže...
etcshadow kaže...

Pozdrav svima,

 

Upisao sam, to jest bolje reći nastavio vozački nakon pauze od  2 godine i odvoženih 23 sata, tako da ću imati dosta vremena sve ponoviti :) Pitanje, za znalce i one koji su položili, na koji način se zaustavljate, recimo iz 1. ili 2. brzine, pritiskate simultano i kvačilo i kočnicu, kako bi spriječili da se auto ugasi? Na koji je način ispravno, školski?

 Pa pitaj instruktora za bog miloga. Pa zato ga i plačaš da ti pokaže kako se vozi.

Inaće prvo kvačilo pa onda za njim kočnica.

 U pravu si. Bilo mi je zbunjujuće jer mi je objasnio da pritisnem istovremeno

 Nema ništa ni krivo ni loše u tome.

12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Jack Sparrow kaže...
etcshadow kaže...

Pozdrav svima,

 

Upisao sam, to jest bolje reći nastavio vozački nakon pauze od  2 godine i odvoženih 23 sata, tako da ću imati dosta vremena sve ponoviti :) Pitanje, za znalce i one koji su položili, na koji način se zaustavljate, recimo iz 1. ili 2. brzine, pritiskate simultano i kvačilo i kočnicu, kako bi spriječili da se auto ugasi? Na koji je način ispravno, školski?

 Pa pitaj instruktora za bog miloga. Pa zato ga i plačaš da ti pokaže kako se vozi.

Inaće prvo kvačilo pa onda za njim kočnica.

 Zar nije obrnuto? Kvacilo stisnes tek kada si na limitu "sporosti" za brzinu u kojoj jesi, jer ako odmah stisnes kvacilo, auto poleti naprijed jer nema blokade motora.

 

Barem ja tako mislim.

WordPress ❤
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

U autoskoli je uvijek kocnica pa kvacilo... No, kad vec znas kako se auto ponasa i duze vozis pocnes kvacilo pa kocnica... nepisano pravilo da pocnes, da nebi bilo sad :D 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
OriginalEXE kaže...

Inaće prvo kvačilo pa onda za njim kočnica.

 Zar nije obrnuto? Kvacilo stisnes tek kada si na limitu "sporosti" za brzinu u kojoj jesi, jer ako odmah stisnes kvacilo, auto poleti naprijed jer nema blokade motora.

 

Barem ja tako mislim.

 To i mene zbunjuje, logčno mi je da prvo počnem zaustavljati auto, citat s jednog bloga, odnosno weba instruktora u autoškoli:

 

"Nekada prilikom intenzivnijeg kočenja nemate vremena kočiti motorom. Ipak pokušajte da nikada prvo ne pritisnete papučicu spojke. U protivnom auto može i ubrzati. Gubi se finoća kočenja."

 

Kako je sada ispravno? Logično je da ako ću stisnuti spojku, kuplung, da će mi auto čak i ubrzati, jer mu više ništa ne predstvlja otpor (motor):

15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
OriginalEXE kaže...
Jack Sparrow kaže...

 Zar nije obrnuto? Kvacilo stisnes tek kada si na limitu "sporosti" za brzinu u kojoj jesi, jer ako odmah stisnes kvacilo, auto poleti naprijed jer nema blokade motora.

 

Barem ja tako mislim.

 Meni uvijek govorio instruktor da u prvoj i drugoj uvijek prvo kvačilo pa odmah za tim kočnica, a više brzine po potrebi.

Naravno kod intezivnog kočenja ide prvo kočnica pa kvačilo jer ti je tad cilj zaustaviti se što prije.

 

Naravno ima i razlike u onome prikočiti i zaustaviti se. Ako prikočiš ne treba ti kvačilo jer samo usporavaš, osim ako ne moraš prebaciti u nižu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2015 12:27 (Jack Sparrow).
15 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Prvo kočnica onda kuplung (ako se zaustavljaš kuplung,ako samo usporavas nema potrebe).

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
etcshadow kaže...
 

"Nekada prilikom intenzivnijeg kočenja nemate vremena kočiti motorom. Ipak pokušajte da nikada prvo ne pritisnete papučicu spojke. U protivnom auto može i ubrzati. Gubi se finoća kočenja."

 

Kako je sada ispravno? Logično je da ako ću stisnuti spojku, kuplung, da će mi auto čak i ubrzati, jer mu više ništa ne predstvlja otpor (motor):

Ovo s ubrzavanjem je glupost, vozilo ne može ubrzati bez dodavanja snage motora.

Ono što se "osjeti" jest smanjivanje usporavanja što tijelo protumači kao ubrzanje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice