Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.224.529
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
zerocool12 kaže...

Prvo kočnica onda kuplung (ako se zaustavljaš kuplung,ako samo usporavas nema potrebe).

 U slučaju zaustavljanja, prvo kočnica, pa onda kuplung dok padnu okretaje, prije nego mi auto počne štucati?

Old Iggy kaže...

Ovo s ubrzavanjem je glupost, vozilo ne može ubrzati bez dodavanja snage motora.

Ono što se "osjeti" jest smanjivanje usporavanja što tijelo protumači kao ubrzanje.

 Može "ubrzati" na način da se smanji otpor, koji stvara motor, a inercija će utjecati na automobil da se nastavi kretati. Bilo kako bilo, pitati ću svakako instruktora.

15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
etcshadow kaže...
zerocool12 kaže...

Prvo kočnica onda kuplung (ako se zaustavljaš kuplung,ako samo usporavas nema potrebe).

 U slučaju zaustavljanja, prvo kočnica, pa onda kuplung dok padnu okretaje, prije nego mi auto počne štucati?

Old Iggy kaže...

Ovo s ubrzavanjem je glupost, vozilo ne može ubrzati bez dodavanja snage motora.

Ono što se "osjeti" jest smanjivanje usporavanja što tijelo protumači kao ubrzanje.

 Može "ubrzati" na način da se smanji otpor, koji stvara motor, a inercija će utjecati na automobil da se nastavi kretati. Bilo kako bilo, pitati ću svakako instruktora.

 Velim ti za tvoju školsku vožnju u prvoj i drugoj stisni kvačilo, pa onda odmah za tim kočnicu jer je tak mala brzina. Tako je meni instruktor objasnio i nemaš problem da ti auto krepa i štuca jer to nebi smio raditi na ispitu.

Dok u 3. i dalje prvo kočiš pa onda kvačilo ako treba.

 

Nakon što položiš voziš po svojem stilu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2015 13:37 (Jack Sparrow).
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Isti efekt stiskanja kvačila možeš dobiti ako voziš 50, ubaciš u ler, počneš kočiti i onda kad usporiš na 30 pustiš kočnicu.

Kad ju pustiš, inercija neće učiniti da auto ide 35 nego da nastavi sa 30, a jer više neće biti sile koja te gura naprijed, dobit ćeš dojam da ubrzavaš, baš kako je Iggy rekao.

 

 

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
etcshadow kaže...
zerocool12 kaže...

Prvo kočnica onda kuplung (ako se zaustavljaš kuplung,ako samo usporavas nema potrebe).

 U slučaju zaustavljanja, prvo kočnica, pa onda kuplung dok padnu okretaje, prije nego mi auto počne štucati?

Old Iggy kaže...

Ovo s ubrzavanjem je glupost, vozilo ne može ubrzati bez dodavanja snage motora.

Ono što se "osjeti" jest smanjivanje usporavanja što tijelo protumači kao ubrzanje.

 Može "ubrzati" na način da se smanji otpor, koji stvara motor, a inercija će utjecati na automobil da se nastavi kretati. Bilo kako bilo, pitati ću svakako instruktora.

 pa ovisi kolko ides,ak se vozis 90 i zelis stat prikocis prvo bez kuplunga pa stajes s kuplungom,ak se vozis 20 slobodno prvo kuplung. Vele da je dobro tak radit jer ako bude kakvo s*anje na cesti bolje je kocit bez kuplunga.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2015 13:39 (zerocool12).
16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
etcshadow kaže...

Old Iggy kaže...

Ovo s ubrzavanjem je glupost, vozilo ne može ubrzati bez dodavanja snage motora.

Ono što se "osjeti" jest smanjivanje usporavanja što tijelo protumači kao ubrzanje.

 Može "ubrzati" na način da se smanji otpor, koji stvara motor, a inercija će utjecati na automobil da se nastavi kretati. Bilo kako bilo, pitati ću svakako instruktora.

 Inercijom možeš samo ići istom brzinom, ne možeš ubrzati bez snage motora (osim na nizbrdici, što je specifičan slučaj).

zerocool12 kaže...

 pa ovisi kolko ides,ak se vozis 90 i zelis stat prikocis prvo bez kuplunga pa stajes s kuplungom,ak se vozis 20 slobodno prvo kuplung. Vele da je dobro tak radit jer ako bude kakvo s*anje na cesti bolje je kocit bez kuplunga.

Uvijek je dobro imati motor u rezervi s mjenjačem u optimalnoj brzini, ne mora se uvijek stiskati kuplung / spojka / kvačilo.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Jack Sparrow kaže...

 Velim ti za tvoju školsku vožnju u prvoj i drugoj stisni kvačilo, pa onda odmah za tim kočnicu jer je tak mala brzina. Tako je meni instruktor objasnio i nemaš problem da ti auto krepa i štuca jer to nebi smio raditi na ispitu.

Dok u 3. i dalje prvo kočiš pa onda kvačilo ako treba.

 

Nakon što položiš voziš po svojem stilu.

 

zerocool12 kaže...

 pa ovisi kolko ides,ak se vozis 90 i zelis stat prikocis prvo bez kuplunga pa stajes s kuplungom,ak se vozis 20 slobodno prvo kuplung. Vele da je dobro tak radit jer ako bude kakvo s*anje na cesti bolje je kocit bez kuplunga.

 Slično mi je rekao i instruktor, ako se vozim recimo > 30 km/h, onda ću prvo prikočiti, ako se vozim manje, onda prvo kuplung pa kočnica, da mi se auto ne počne tresti na nižim okretajima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Koliko vam je vremenski trajao jedan sat vožnje?

19 45min
0 60min
NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
etcshadow kaže...

 

zerocool12 kaže...

 pa ovisi kolko ides,ak se vozis 90 i zelis stat prikocis prvo bez kuplunga pa stajes s kuplungom,ak se vozis 20 slobodno prvo kuplung. Vele da je dobro tak radit jer ako bude kakvo s*anje na cesti bolje je kocit bez kuplunga.

 Slično mi je rekao i instruktor, ako se vozim recimo > 30 km/h, onda ću prvo prikočiti, ako se vozim manje, onda prvo kuplung pa kočnica, da mi se auto ne počne tresti na nižim okretajima.

 
Pa boze mili ako ides 30 prebacis u drugu... neces se 30 na sat voziti u 3,4,5 brzini.

12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
ante5656 kaže...

Koliko vam je vremenski trajao jedan sat vožnje?

 Sat vožnje je propisan na 45min, ali meni je redovito trajao zapravo 35min.

1 35min
3 40min
Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
9 godina
offline
Polaganje vozačkog

ja i brat smo danas imali prvi sat vožnje i odma smo vozili,moram priznati da nisam imo osjećaj da će tako biti ,kada sam ja vozio ,vozio sam najviše 50 na sat i ono imo sam osjećaj ko da vozim tri puta brže,a kad je buraz vozio on je isto najviše 50 na sat i imo sam osjećaj ko da vozi presporo.Sad me pomalo strah auta :D

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
morbida kaže...

ja i brat smo danas imali prvi sat vožnje i odma smo vozili,moram priznati da nisam imo osjećaj da će tako biti ,kada sam ja vozio ,vozio sam najviše 50 na sat i ono imo sam osjećaj ko da vozim tri puta brže,a kad je buraz vozio on je isto najviše 50 na sat i imo sam osjećaj ko da vozi presporo.Sad me pomalo strah auta :D

 tak je i keni bilo jos me instruktor tjeral da uskom cestom kraj kanala se vozim 110, kamioni prema tebi, ti se osjecas koda se vozis raketom, s jedne strane voda xD moral sam si drmnut jednu dok sam dosao kuci, al s vremenom se priviknes pa ti 100ka bude pre spora.

--------------------------------------------------------------------------------------------
10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Pozdrav, sutra polazem prvi dio, teoriju... Zanima me jel netko nedavno pisao tu teoriju da otprilike kaze jel bilo sta posebno u testu :D S raskrizjima nemam problema, medjutim panika neka uhvatila... Vjezbao sam po http://www.auto-skola-zg-4.hr/index.php?module=ZG4&action=online_ispiti&MMN_position=8:8 i po https://www.google.hr/search?q=prometni+propisi+i+sigurnosna+pravila+test+4&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=NtJaVffYGYHaUf7ogOgK#q=prometni+propisi+i+sigurnosna+pravila posto su nam to poslali iz autoskole... Jel ima puno razlike izmedju novijih testova (ako je netko nedavno bio) jer negdje sam procitao da su ovo na internetu stari testovi...

Siky1234
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
zerocool12 kaže...
morbida kaže...

ja i brat smo danas imali prvi sat vožnje i odma smo vozili,moram priznati da nisam imo osjećaj da će tako biti ,kada sam ja vozio ,vozio sam najviše 50 na sat i ono imo sam osjećaj ko da vozim tri puta brže,a kad je buraz vozio on je isto najviše 50 na sat i imo sam osjećaj ko da vozi presporo.Sad me pomalo strah auta :D

 tak je i keni bilo jos me instruktor tjeral da uskom cestom kraj kanala se vozim 110, kamioni prema tebi, ti se osjecas koda se vozis raketom, s jedne strane voda xD moral sam si drmnut jednu dok sam dosao kuci, al s vremenom se priviknes pa ti 100ka bude pre spora.

 Ja sam odvozio 15-20 sati i jos nisam vozio više od 70 :)

 

 

Ubi bene, ibi patria.
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Boze mili, otisao mi instruktor na godisnji bio, i dosla mi zamjena ispunio 30 sati voznje, i cekam vec 10 dana da se ovaj vrati sa godisnjeg da odvozim tih 5, a ja prijavio vec i sljedeci je tjedan... i lik nikako da se vrati sa godisnjeg a trebao je biti 10-tog vec na poslu....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

e da je meni takav koji ce me tjerat da idem 110, obozavam brzo ic... ja sam punih 20 sati kocio tako da sam prvo stisnuo kvacilo pa onda kocnicu i to samo kad sam se priblizavao kruznom toku, znaci iso sam max 40-50 a kad idem 70 ili 90 onda prvo kocnicu,  s tim da to sve tako radim podsvjesno jer sam uvijek gledao kako to stari radi i tako sam se naucio i nakon 20. sata instruktor skuzi da prvo stiscem kvacilo i kazw mi to se tako ne smije skolski, dok je onaj iz komisije iza mene gledat ce mi sta radim s papucicama dok kocim i onda moram kocit kocnicom do one mjere kad mi se auto pocne lagano trest pa tek onda kvacilo... iskreno to mi je glupo, zbunjuje me jer sam naucio na svoj nacin i oduzima mi dio koncentracije al neka jos samo 12 sati i onda vozim po svom kako mi pase, normalno ako prodem voznju iz prve 

Bolje biti glup nego celav, manje se vidi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
domac5 kaže...

e da je meni takav koji ce me tjerat da idem 110, obozavam brzo ic... ja sam punih 20 sati kocio tako da sam prvo stisnuo kvacilo pa onda kocnicu i to samo kad sam se priblizavao kruznom toku, znaci iso sam max 40-50 a kad idem 70 ili 90 onda prvo kocnicu,  s tim da to sve tako radim podsvjesno jer sam uvijek gledao kako to stari radi i tako sam se naucio i nakon 20. sata instruktor skuzi da prvo stiscem kvacilo i kazw mi to se tako ne smije skolski, dok je onaj iz komisije iza mene gledat ce mi sta radim s papucicama dok kocim i onda moram kocit kocnicom do one mjere kad mi se auto pocne lagano trest pa tek onda kvacilo... iskreno to mi je glupo, zbunjuje me jer sam naucio na svoj nacin i oduzima mi dio koncentracije al neka jos samo 12 sati i onda vozim po svom kako mi pase, normalno ako prodem voznju iz prve 

 U autoskoli ne filozofiraj i vozi kako ti se kaze... poslije vozi kako hoces. Prestani obozvat brzo ic, mali savjet ;)

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

a gdje sam napisao da ja njemu filozofiram kako treba ic? reko mi je kako trebam radit i tako radim a vama pricam sto zapravo mislim o tom nacinu voznje, pa nisam tolika budala da idem pametovat striceku iz komisije pa da me srusi i da 800 kn moram dat za ponovno polaganje 

Bolje biti glup nego celav, manje se vidi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
900 kn* Jucer imao prvisat voznje. Kako mi se onaj hyundai i20 ne svida. Kvacilo ima stvarno dug hod a gas i kocnice su full osjetljive. Trebat ce mi vremena naviknut se tako da ne vjerujen da cu prije 5og sata na cestu.
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
domac5 kaže...

 onda moram kocit kocnicom do one mjere kad mi se auto pocne lagano trest pa tek onda kvacilo... iskreno to mi je glupo, zbunjuje me jer sam naucio na svoj nacin i oduzima mi dio koncentracije al neka jos samo 12 sati i onda vozim po svom kako mi pase, normalno ako prodem voznju iz prve 

 

Samo se polako navikni na ovo, dosta krati put kočenja, posebno u težim autima.

9 godina
offline
Polaganje vozačkog

evo jedno pitanje,kako da kocim u kojoj situaciji?kada da tapkam,a kada samo da stisnem kocnicu?

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
morbida kaže...

evo jedno pitanje,kako da kocim u kojoj situaciji?kada da tapkam,a kada samo da stisnem kocnicu?

 Zasto bi tapkao?

--------------------------------------------------------------------------------------------
9 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
zerocool12 kaže...
morbida kaže...

evo jedno pitanje,kako da kocim u kojoj situaciji?kada da tapkam,a kada samo da stisnem kocnicu?

 Zasto bi tapkao?

 a tak mi je instruktor reko u jednoj situaciji da tapkam,spusto sam se nizbrdicu i pito sam ga kako da kocim ,on mi je reko da tapkam,inace uvijek kad kocim prvo stisnem spojku i drzim je ,pa onda kocim,ali neznam kako :D da tapkam ili da stisnem i kojom jacinom to da radim

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
9 godina
offline
Polaganje vozačkog

da nebi krivo situaciju kod kocenja,spusto sam se nizbrdo i doso sam do stopa i ispred mene je bila glavna cesta ,pito sam ga kako da kocim on je reko da tapkam

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Koji vrag, zašto bi štucao s autom?

Na nizbrdici ubaci u brzinu koja ti omogućava da motor održava brzinu kretanja bez kočnice, a kad kočiš nizbrdo, normalno koči - motorom i kočnicom.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
chutac kaže...

Koji vrag, zašto bi štucao s autom?

Na nizbrdici ubaci u brzinu koja ti omogućava da motor održava brzinu kretanja bez kočnice, a kad kočiš nizbrdo, normalno koči - motorom i kočnicom.

 ok,neznam ja puno jbg ,tek sma imo 2 sata voznje,a opcenito kako da kocim da tapkam ili samo da stisnem kocnicu i kojom jacinom to da radim?

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
morbida kaže...
chutac kaže...

Koji vrag, zašto bi štucao s autom?

Na nizbrdici ubaci u brzinu koja ti omogućava da motor održava brzinu kretanja bez kočnice, a kad kočiš nizbrdo, normalno koči - motorom i kočnicom.

 ok,neznam ja puno jbg ,tek sma imo 2 sata voznje,a opcenito kako da kocim da tapkam ili samo da stisnem kocnicu i kojom jacinom to da radim?

 gle, spustas se recimo u trecoj i auto ti nece ic preko 40-50 jer ga motor koci, kad se priblizis tom raskrizju zakoci normalno i to je to...pri kraju kocenja kad je brzina pala na oko 15 km/h lagano pocnes otpustat kocnicu(ali ne skroz) cisto onak da lijepo stanes bez da trznes naglo kad skroz stane auto, igraj se s tim malo, ja kad se sjetim kako sam kocio, pa da je sjedio iza mene neko ko slabije podnosi voznju taj bi povracao vec nakon drugog semafora

Bolje biti glup nego celav, manje se vidi...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2015 14:09 (domac5).
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Stisni, koči konstantno. A jačina, vidi šta paše. 
Ako treba naglo, stisni jako, ako ne, stisni slabo 

 

S vremenom će doć osjećaj za to, ali i razlikuje se od auta do auta. Polagao sam na Polu koji je imao dug hod i dosta linearan, vozim c4 koji ima dosta kratak hod. Kad sam sjeo u c4, štucao sam, ali sad kad sam se naviknuo, lijepo i glatko ide.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Kocnica se na nizbrdici tapka sunce mu ljubim... zasto bi ju konstantno drzo ? Ne da se tapka divljacki ap da auto cuka, nego polako ju pikas. Nizbrdica + kisa ili snijeg... kocnica se ne drzi, nego se tapka. Svatko ce ti to rec' ko je imalo duze u autu.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ja nisam dobio dojam da stisne pa pusti da se rashladi, nego da ju dvije sekunde drži, pa pusti, pa dvije drži, pa pusti..

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Ma na nizbrdici stisnes kumplug i pustis kocnicu ...i zaustavjas se na racun auta ispred tj zabijes se u njega ..stoposto provjereno i stopostotno zaustavljanje .....



ajde ljudi ne izmisljajte toplu vodu i ne glumite abs ... ovisno o prometne situacije ..ak imas mjesta za zaustavit se lagano konstantno s tim da na kraju lagano dizete nogu tako da to kocenje lici na nesto i da ne zavrsi s glavom u sofer sajbi
ak nemas mjesta osini po kocnici (Govorim za aute s abs om ....)

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 22:20 (ante5656).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice