Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.224.516
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
morbida kaže...

Pozdrav,imam jedno pitanje kada treba motati volan kada se parkira desno unaprijed?ja sam danas tek to 1 put napravio na 33satu i bilo mi je dobro ispalo,ali neznam tu forumulu kada trebam motat,ja u petak imam polaganje vožnje držite mi fige :D i može naravno koji savijet.

 Tko to moze znat osim tebe ? Moras imat osjecaj za duzinu auta, luk skretanja i samo mjesto gdje parkiras... hebiga.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
8 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Evo i mene, da dam doprinos u temi. Prošli tjedan sam polagao i pao, osim što sam sve odvozio savršeno, prilikom prestrojavanja, odnosno dao sam pokazivač da se prestrojavam za skretanje lijevo, no kako sam usporio ispred mene je uletio kamion iz sporedne, te dok sam se ja prestrojio i uvjerio da se mogu na siguran način prestrojiti, došla puna crta prije raskrižja, bio sam 3 vozilo za skretanje ulijevo. Sada me sljedeći izlazak na ispit košta 912 kn :/ Kolika je uopće prolaznost u Zagrebu? Reko sam ispitivaču, da ako ću voziti na taj način da neću nikada stići na odredište, da priznajem da sam se prestrojio preko pune crte, no nisam niti sebe niti druge doveo u opasnost.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
etcshadow kaže...

Evo i mene, da dam doprinos u temi. Prošli tjedan sam polagao i pao, osim što sam sve odvozio savršeno, prilikom prestrojavanja, odnosno dao sam pokazivač da se prestrojavam za skretanje lijevo, no kako sam usporio ispred mene je uletio kamion iz sporedne, te dok sam se ja prestrojio i uvjerio da se mogu na siguran način prestrojiti, došla puna crta prije raskrižja, bio sam 3 vozilo za skretanje ulijevo. Sada me sljedeći izlazak na ispit košta 912 kn :/ Kolika je uopće prolaznost u Zagrebu? Reko sam ispitivaču, da ako ću voziti na taj način da neću nikada stići na odredište, da priznajem da sam se prestrojio preko pune crte, no nisam niti sebe niti druge doveo u opasnost.

 Prestrojio si se preko crte u cem je problem ? Problem je u prvoj crti i sta si sa ispitivacem. Kad ce sam vozit onda idi preko duple pune crte ako bas moras negdje brze stic... Better safe, than sorry.

 

Prolaznost je takva, da ako odvozis po pravilima da si proso... ako svjesno ides preko pune crte, hebiga. 

 

 

Meni je reko ispitivac da skrenem lijevo na krizanju, guzva je bila tolika da sam 5min ceko dok mi nije reko da skrenem desno. Ja sam mogo izletit pred nekog i po njegovom uzeti prednost autu i past... al me bolilia briga i ceko sam dok se ne otvori sigurno skretanja, pa nek me rusi radi presigurne voznje ako je toliki papak.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
SimeKZ kaže...

 Prestrojio si se preko crte u cem je problem ? Problem je u prvoj crti i sta si sa ispitivacem. Kad ce sam vozit onda idi preko duple pune crte ako bas moras negdje brze stic... Better safe, than sorry.

 

Prolaznost je takva, da ako odvozis po pravilima da si proso... ako svjesno ides preko pune crte, hebiga. 

 

 

Meni je reko ispitivac da skrenem lijevo na krizanju, guzva je bila tolika da sam 5min ceko dok mi nije reko da skrenem desno. Ja sam mogo izletit pred nekog i po njegovom uzeti prednost autu i past... al me bolilia briga i ceko sam dok se ne otvori sigurno skretanja, pa nek me rusi radi presigurne voznje ako je toliki papak.

 Nema problema :) Znam da su takva pravila, ali eto morao sam se nekom požaliti. Izgleda da je u RH lakše položit doktorat na vozački :)

14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
S razlogom je puna crta puna. Nisi taj puta nikoga doveo u opasnost, ne znači da nećeš ubuduće.

SimeKZ - Da, tako sam i ja, izlazio iz jednosmjerne, uključivao se ulijevo na glavnu, dvosmjernu, i čekao sam cca 3-5 minuta dok se nisu svi raščistili. Rekoh, bolje da me sruši radi čekanja, nego radi otimanja prednosti.
Optimizam je nedostatak iskustva.
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
SimeKZ kaže...

Meni je reko ispitivac da skrenem lijevo na krizanju, guzva je bila tolika da sam 5min ceko dok mi nije reko da skrenem desno. Ja sam mogo izletit pred nekog i po njegovom uzeti prednost autu i past... al me bolilia briga i ceko sam dok se ne otvori sigurno skretanja, pa nek me rusi radi presigurne voznje ako je toliki papak.

 Ja kada sam polagao sve prva i druga, nikako nisam prebacio u treći stepen prenosa taj dan snijeg pao, bilo -3 ili -5 °C a cesta bila mokra, to odmah znači da bi moglo biti leda i zato sam vozio sporije nego inače da nebi promašio kojeg pješaka na pješačkom i onda sam gotov, nebi uspio zakočiti na vrijeme. Malo mi je to napomenuo i vjerovatno upisao neke kaznene bodove za to, ali me nije oborio zbog toga, meni je tada bio prvi put da vozim po minusu i potencijalnom ledu.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
turbojc kaže...
S razlogom je puna crta puna. Nisi taj puta nikoga doveo u opasnost, ne znači da nećeš ubuduće.

SimeKZ - Da, tako sam i ja, izlazio iz jednosmjerne, uključivao se ulijevo na glavnu, dvosmjernu, i čekao sam cca 3-5 minuta dok se nisu svi raščistili. Rekoh, bolje da me sruši radi čekanja, nego radi otimanja prednosti.

 Slažem se, turbojc. Ne dajem ja sebi opravdanje, iskreno da nisam tu radnju mogao napraviti na siguran način, ne bi je niti obavljao, bez obzira što za mene puna crta predstavlja "zid", samo evo malo mi je "džiberski" da ti netko tako izbije 1000 kuna. S obzirom da prometnu infrastrukturu u Zagrebu, najednostavnije mi je vozit se tramvajem.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
etcshadow kaže...

 Slažem se, turbojc. Ne dajem ja sebi opravdanje, iskreno da nisam tu radnju mogao napraviti na siguran način, ne bi je niti obavljao, bez obzira što za mene puna crta predstavlja "zid", samo evo malo mi je "džiberski" da ti netko tako izbije 1000 kuna. S obzirom da prometnu infrastrukturu u Zagrebu, najednostavnije mi je vozit se tramvajem.

 Ako si počeo voziti tek s instruktorom, mogu ti reći da nema šanse da si mogao donijeti proračunat sud o tom prestrojavanju i riziku. 

 

Učim svoju sestru i od jučer jednog prijatelja kako da se malo utreniraju i nemaju pojma, a oni su položili. 

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Onjegin kaže...

 Ako si počeo voziti tek s instruktorom, mogu ti reći da nema šanse da si mogao donijeti proračunat sud o tom prestrojavanju i riziku. 

 

Učim svoju sestru i od jučer jednog prijatelja kako da se malo utreniraju i nemaju pojma, a oni su položili. 

Onjegine, nisam prvi puta sjeo u auto, a i imam dovoljno godina da znam što se događa dok uzmeš prednost, ili se prestrojavaš bez provjere, žmigavca, na sreću ili u nadi da iza nitko neće doći. ili da će na vrijeme stati. Situacija je bila kristalno čista, početak prestrojavanja, vraćanje u svoju traku, sa lijevim žmigavcem kako bi propustio kamion koji je ušao iz sporedne, te vraćanje u tu lijevu traku, nakon što sam propustio kamion, cijelo vrijeme sa lijevim žmigavce, prošao preko pune linije. Istina da sam mogao produžiti ravno, i da sam se digao na jeftini trik, ali nemam 18 godina pa ću sada padati pet puta, jer eto balavac si, plaćaju roditelji, pa nećeš osjetiti taj pad. Uglavnom, da ja svoje klijente dižem na trikove, začas bi bio kruha gladan. Ovako s obzirom na financije, ispada da mi je jeftinije završit fakultet, nego autoškolu. I onda se čudom čude što rađe plaćamo poreze i živimo van hrvatske nego u lijepoj nam našoj.

 

P.S. Napravio sam prekšaj i EOD :)

12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Ako pet puta polažeš vožnju, onda je u tebi problem, ne u njima.
Nisu oni krivi, što, kao što ti kažeš, padaš na trikove.
Svi koji su pali, a da ih ja znam, pali su na 2 načina. Ili su napravili pogrešku i raskrižju, ili su pali na nekakvom triku poput '' parkiraj tu '', ona parkira, i onda joj on pokaže znak zabrane parkiranja.
Tko je tu kriv? On što joj je rekao da parkira, ili ona što nije vidjela znak? Isključivo krivnja vozača.
Nemam ništa protiv tebe, ali mi je žao gledati kako svi hejtaju druge, umjesto da kažu, u meni je problem, isključivo meni.
NHF.
Optimizam je nedostatak iskustva.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Evo da se javim nakon proslog posta, u ponedjeljak mi je zakazan ispit, a ja jos imam 2 sata za odradit do ispita sto bi znacilo da izlazim sa 21 satom na ispit. Naravno upucen sam u to da mi treba minimalno 35h za ispit, ali instruktor me uvjerava da sam spreman vec sad. Iako sam vjerujem u to, dal postoji mogucnost da se u slucaju pada iskoriste ovi vec placeni sati (14h ostalo). Jer za ispit cu morat potpisat svih 35h.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
dani500 kaže...
Evo da se javim nakon proslog posta, u ponedjeljak mi je zakazan ispit, a ja jos imam 2 sata za odradit do ispita sto bi znacilo da izlazim sa 21 satom na ispit. Naravno upucen sam u to da mi treba minimalno 35h za ispit, ali instruktor me uvjerava da sam spreman vec sad. Iako sam vjerujem u to, dal postoji mogucnost da se u slucaju pada iskoriste ovi vec placeni sati (14h ostalo). Jer za ispit cu morat potpisat svih 35h.

 Popusit ces tih 14 sati,ako padnes mozes se hebat. Puno puta sam cuo da su ljudima tak govorili pa onda kad su pali su svejedno placali po 900kn.. To ti je skoro polovica sati,nemoj bezveze je propustit, s razlogom su odredili 35 sati,a  i dodatna vožnja ti ne može naškodit.

--------------------------------------------------------------------------------------------
8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Pocasti u exu
11 godina
offline
Polaganje vozačkog

Polagao sam vožnju jednput i pao sam, bila me tolika trema da sam sve zeznuo . Izlazim za tjedan dana opet uz dodatna 3 sata uzeo sam jos 2 sata, nisam vozio mjesec ipo jer sam imao nekih problema sa zdravljem. Jučer sam ok odvozio, danas skroz loše jer smo išli kroz gradske uličice gdje ima dosta raskrizlja i bio mi je problem prepoznati kada prebaciti iz 2 u 1 i obrnuto. Prije mi nije to bio problem, valjda kako nisam duze vozio pa sam izgubio taj osjecaj. Je li mi dobro uvijek kada sam u dvojsmjernoj ulici, uvijek kod skretanja prebaciti iz 2 u 1, nego ostajati u 2 iako nekad mogu ući u toj brzini. Pošto imam još odvoziti 3 sata, na polaganju dali mi je greška ako vozim sporije, mislim ako je ograničenje 40 jel problem ako vozim 30, 35 ili to ovisi od ispitivača kako on to sve tolerira?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ja koliku sam imao tremu prvi put zaboravio sam da spustim ručnu kočnicu. Bode u oči ona lampica a ja se opet nisam sjetio da je ručna inače potegnuta ako je automobil stojao. Odmah sam tada znao da neće ići i da ću pasti.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Xyloto kaže...

Polagao sam vožnju jednput i pao sam, bila me tolika trema da sam sve zeznuo . Izlazim za tjedan dana opet uz dodatna 3 sata uzeo sam jos 2 sata, nisam vozio mjesec ipo jer sam imao nekih problema sa zdravljem. Jučer sam ok odvozio, danas skroz loše jer smo išli kroz gradske uličice gdje ima dosta raskrizlja i bio mi je problem prepoznati kada prebaciti iz 2 u 1 i obrnuto. Prije mi nije to bio problem, valjda kako nisam duze vozio pa sam izgubio taj osjecaj. Je li mi dobro uvijek kada sam u dvojsmjernoj ulici, uvijek kod skretanja prebaciti iz 2 u 1, nego ostajati u 2 iako nekad mogu ući u toj brzini. Pošto imam još odvoziti 3 sata, na polaganju dali mi je greška ako vozim sporije, mislim ako je ograničenje 40 jel problem ako vozim 30, 35 ili to ovisi od ispitivača kako on to sve tolerira?

 Najbolje ti je ocijeniti po brzini, ako ćeš voziti sporo onda je prva brzina, ako ćeš voziti nešto brže onda je druga brzina. 

 

Recimo da si u dvosmjernoj i da trebaš skrenuti lijevo u neku sporednu ulicu, vozit ćeš u drugoj i koristiti kvačilo. Ako dođe do situacije da moraš usporiti zbog nailazećeg auta, polako ubaci u prvu i skreni. 

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Gdje je ograničenje 40, svakako je bolji vozit makar 30, nego 45, pa čak i 41 na ispitu.
Optimizam je nedostatak iskustva.
11 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Da li kvačilo da stisnem do kraja i onda polagano popuštam ili da ga samo drzim do kraja a inercija neka obavi svoje ako skrećem ulijevo?

 

Edit: pokušati ću voziti što opuštenije, jer nekad mi se dogodi da ima toliko stvari da ne mogu sve pohvatati i da neću sve stići obaviti pa to odradim nekako brzinski traljavo. Vozim golfa u autoškoli, zanima me kada se priblizavam pjesackom u drugoj sam brzini i sad ako bi mi kojim slučajem izletio pjesak je li bolje da ostavim u drugoj brzini i držim kvačilo i nogu drzim pripravnom na kočnici dok ne prođem pjesacki pa onda lagano po gasu.

Jer ovo mi se auto ne gasi kao stariji automobili jer kada sam u drugoj brzini bez gasa vozi samo nekih 20 km/h.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 15:07 (Xyloto).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Xyloto kaže...

Da li kvačilo da stisnem do kraja i onda polagano popuštam ili da ga samo drzim do kraja a inercija neka obavi svoje ako skrećem ulijevo?

 Kada prilaziš skretanju najlakše ti je dovesti se do mjesta na kojem trebaš početi motati s potpuno pritisnutim kvačilom i, ako osjetiš da možeš, pustiti ga da skrene na inerciji.

 

Najčešće ti baš u pola skretanja zatreba snage pa slobodno i u toku skretanja polako otpuštaj kvačilo i dodaj gasa (kao kad krećeš u prvoj), iako si u drugoj. 

 

U prevodu, ti smiješ koristiti kvačilo za reguliranje jačine gasa kojeg imaš na točkovima, pogotovo u takvom skretanju. Slobodno otpusti kvačilo do pola i daj stabilan i umjeren gas. 

 

Baš sam se iznenadio koliko malo videa ima na YT o vožnji na RH. 

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 15:21 (Onjegin).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Xyloto kaže...

Edit: pokušati ću voziti što opuštenije, jer nekad mi se dogodi da ima toliko stvari da ne mogu sve pohvatati i da neću sve stići obaviti pa to odradim nekako brzinski traljavo. Vozim golfa u autoškoli, zanima me kada se priblizavam pjesackom u drugoj sam brzini i sad ako bi mi kojim slučajem izletio pjesak je li bolje da ostavim u drugoj brzini i držim kvačilo i nogu drzim pripravnom na kočnici dok ne prođem pjesacki pa onda lagano po gasu.

Jer ovo mi se auto ne gasi kao stariji automobili jer kada sam u drugoj brzini bez gasa vozi samo nekih 20 km/h.

 Druga brzina dozvoljava manevriranje u oba auta koja ja vozim (2.2 dizel i 1.0 benzin) pa si možeš dozvoliti da usporiš u drugoj i onda kreneš polaganim otpuštanjem kvačila i davanjem gasa. Najčešće početnici kad misle da trebaju prebaciti u prvu ne uspore dovoljno, naglo prebace i onda se desi onaj čudni udarac u automobilu. 

 

U situaciji u kojoj prilaziš pješačkom, ako baš želiš biti pripravan, možeš sve proći u drugoj bez kvačila i reagirati tek kad ugledaš nekog. Ako već staneš pred pješakom, kvačilo i kočnica, auto stane, prva i dalje. Nisam baš razumio ovo. 

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
11 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

EDIT: Nisam vidio tvoj prijasnji odg :D, hvala na odgovoru :) Imam za tjedan dana polaganje nadam se da će ovaj put biti puno bolje i da cu prevladati tu nesigurnost tijekom vožnje, nisam vozio nesto vise od mjesec dana pa dok uberem taj osjecaj za kvacilo bit ce dobro to sve :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 15:37 (Xyloto).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Xyloto kaže...

EDIT: Nisam vidio tvoj prijasnji odg :D, hvala na odgovoru :) Imam za tjedan dana polaganje nadam se da će ovaj put biti puno bolje i da cu prevladati tu nesigurnost tijekom vožnje, nisam vozio nesto vise od mjesec dana pa dok uberem taj osjecaj za kvacilo bit ce dobro to sve :)

 Ma samo se fokusiraj na gas. Ako dodaš solidnu količinu gasa nećeš imati problema.. 

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
9 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

jedno brzo pitanje

zasto su ovdje 2 strelice za ravno, koji je smisao toga?

https://www.google.hr/maps/@45.5545039,18.7043981,3a,30.6y,128.98h,89.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1sqWkEPOGZIXNXzZ9UzzxcqQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=hr

EDIT: ne zaboravite kopirati ostatak linka

Megatr0n_HR (BF3) / MEGATRON_CRO (BF4) | Youtube: http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 18:23 (alien20).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Zato što možeš ravno iz 2 trake
robimarko@gmail.com
9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
robimarko kaže...
Zato što možeš ravno iz 2 trake

 pa da, ali svejedno, nece valjda pustiti jednu, pa drugu traku

Megatr0n_HR (BF3) / MEGATRON_CRO (BF4) | Youtube: http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Nece,oba semafora pokazuju isto
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Polaganje vozačkog

Mislim da je to zato da netko iz desne trake nebi slučajno skrenuo desno iako ima dodatnu traku za to. Tako da se to naglasi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 20:21 (Jack Sparrow).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Xyloto kaže...

Polagao sam vožnju jednput i pao sam, bila me tolika trema da sam sve zeznuo . Izlazim za tjedan dana opet uz dodatna 3 sata uzeo sam jos 2 sata, nisam vozio mjesec ipo jer sam imao nekih problema sa zdravljem. Jučer sam ok odvozio, danas skroz loše jer smo išli kroz gradske uličice gdje ima dosta raskrizlja i bio mi je problem prepoznati kada prebaciti iz 2 u 1 i obrnuto. Prije mi nije to bio problem, valjda kako nisam duze vozio pa sam izgubio taj osjecaj. Je li mi dobro uvijek kada sam u dvojsmjernoj ulici, uvijek kod skretanja prebaciti iz 2 u 1, nego ostajati u 2 iako nekad mogu ući u toj brzini. Pošto imam još odvoziti 3 sata, na polaganju dali mi je greška ako vozim sporije, mislim ako je ograničenje 40 jel problem ako vozim 30, 35 ili to ovisi od ispitivača kako on to sve tolerira?

 

Ne "koci" prebacivanjem u prvu jer razlika u omjeru prijenosa je velika i auto ce ti prezestoko zakociti na sto ispitivac moze reci da ugrozavas promet posto se nisu upalila stop svijetla.

Skretanje se inace radi u 2 brzini osim na skretnicama od 90° , na svaki trokut stani u slucaju da jedna strana nije pregledna i gledaj u retrovizore kao lud!

9 godina
offline
Polaganje vozačkog

Evo ja sam danas položio vožnju,pa ću vam sad isprićat kako mi je bilo.Poćet nisam mogo gore,izašo sam desno u rikverc van i onda mi se 2 puta ugasio auta jer sam umijesto prve ubacio u treću,a onda sa odvozio bez ikakvih problema,bez greške,kreto sam jednom pomoćnu rućne kočnice na uzbrdici,onda sam imo jedno polukružno okretanje i za kraj sam se parkiro desno unaprijed.Kada sam stao ispitivač me počeo zajebavati kako sam pao,kao kako sam mogo dopustiti da mi se 2 puta ugasi auto,reko je da bi mi cura odma izašla kada bi mi se ugasio auto,na kraju mi je rekao da sam prošo,inače na ispitu vožnje smije vam se ugasiti 2 puta auto.

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice