Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.224.654
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

E ovako znaci krecem sa ucenjem za nekih par dana za vozacki ispit...ja kolko sam vas skontao primjer ja cu imati instruktora koji ce me nauciti osnovama da upravljam vozilom,ako se ne varam...?

 

A poslije kada se naucim izlazim sa ispitivacem i vozim svoju voznju??

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Elmir96 kaže...

E ovako znaci krecem sa ucenjem za nekih par dana za vozacki ispit...ja kolko sam vas skontao primjer ja cu imati instruktora koji ce me nauciti osnovama da upravljam vozilom,ako se ne varam...?

 

A poslije kada se naucim izlazim sa ispitivacem i vozim svoju voznju??

 

U autoskoli se uvijek vozis s instruktorom i na zavrsnom ispit, ali uvijek "vozis svoju voznju", instruktor je tu u slucaju da nesto zahebes. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Jakovp kaže...

Neke da, neke ne. Bitno je da su mopedi, tj da su do 50 ccm i da su do max 50 kmh.

 Ja mislim na onaj što sam linkao,el taj smijem voziti?jer zasad bi mi bilo dovoljno tako šta,dok za koju godinu ne položim za jače motore

gamer34 kaže...
MadMax2015 kaže...

Kad položim za auto koje još kategorije dobijem,i najbitnije el mogu voziti motore od 50cm3 , recimo ovako šta http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-tzr-50-50-cm3-oglas-15619644 ili http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/yamaha-tzr-49-cm3-oglas-17211449

 

Ako ima blokade mozes to s B vozit, ali bolje se nemoj s tim zahebavat ako ne planiras preci na nesto jace. Ti od 6 brzinci 50 kubika su dobri za naucit vozit motor, inace je po meni bolje uzet skuter.

 Radije bi to nego skuter,ako smijem naravno voziti takve od 50 ccm s b kategorijom

TomoRI kaže...

Bezveze je napisati da je bolje uzeti skuter.. Sve ovisi za šta mu treba. Ako ima u planu jednog dana ići na jače motore bolje mu je uzeti brzinca makar 50ccm jer će naučiti mjenjač i oprostiti će mu greške što veliki motor neće. Ako mu treba nešto za gradsku vožnju onda mu je skuter normalno bolja solucija. Govorim iz iskustva jer sam prošao više manje sve od navedenoga. (od 50ccm skutera do trenutnog motora od 700ccm, i danas sutra litru) Taj tzr će mu oprostiti puno početničkih pogrešaka koje na velikom motoru nema prilike ispravljati, dosta mladih vozača sjeda na motor kao da su u autu, znači ide zavoj ti na srednjim okretajma i jedna niže i kočenje motorom ali tu nastaje jednostavno odvajanje od poda ili ispucavanje iz sjedala. Također ovo je za sve vozače, pazite se, nikad niste sami na cesti i nikad ne znate kada i od kuda će naletiti budala koja će vas srušiti ili još gore zgaziti

 

13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
MadMax2015 kaže...

 Radije bi to nego skuter,ako smijem naravno voziti takve od 50 ccm s b kategorijom

 

 

Mozes, al vjeruj mi dojadit ce ti brzo ako je blokiran. Jel shvacas ti da je njemu krajnja brzina 45km/h (ili 50, nisam siguran)? Ako ces ga koristit za po gradu, vjeruj mi bolje je uzet skuter osim ako ne planiras polagat A ili A2 kat.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 16:44 (gamer34).
14 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

rs 50 i ostala ekipa ne idu na valjke, a set za skidanje blokade se može kupiti u svakom malo boljem servisu.

EUNE LoL: TomoRi || Xfire: tomorijeka56
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Jel zna neko kakava je Autoškola Capitol Hill Zagreb - Knežija ? ako ima neko iskustva da kaze posto bi mogao uskoro poceo polagat.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Ako se malo nagazi na kruzni tok, da li je to automatski pad?

Siky1234
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Na bilo kakav rubnik je pad.Sad na kruznom mozda popusti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Neće popustit....Bar meni nisu, a bio je ispitivač koji je na glasu kao jedan od blažih...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Hoce ako si zena :P

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Nije za grad.El ne mogu skinuti blokadu?

10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav drugari.Evo da javim da sam polozio test i sad ostaje voznja.Sledece nedelje sam dobio 4x1,30m dakle 4 termina u nedelji.Prvi je u Ponedeljak imam malo tremu,moze neki savet kako da se ponasam itd.Ne nameravam puno sati (osnovno-tj moras 12h) ja planiram na 13-14 da izadjem na komisiju.

 

-Nadam se da cu uspeti iz prve i da se zavrsivi vise ovo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
cardadule kaže...

Pozdrav drugari.Evo da javim da sam polozio test i sad ostaje voznja.Sledece nedelje sam dobio 4x1,30m dakle 4 termina u nedelji.Prvi je u Ponedeljak imam malo tremu,moze neki savet kako da se ponasam itd.Ne nameravam puno sati (osnovno-tj moras 12h) ja planiram na 13-14 da izadjem na komisiju.

 

-Nadam se da cu uspeti iz prve i da se zavrsivi vise ovo.

 12 sati pa na komisiju? Kada su ukinuli obveznih 30? Nije ni čudo što je sve više loših vozača na cesti 

 

Savjet? Strpljivo, pametu u glavu, ne dokazuj se nikome i slušaj šta ti instruktor govori. Oči na cesti a ne gledati curice sa strane. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
quickr kaže...
cardadule kaže...

Pozdrav drugari.Evo da javim da sam polozio test i sad ostaje voznja.Sledece nedelje sam dobio 4x1,30m dakle 4 termina u nedelji.Prvi je u Ponedeljak imam malo tremu,moze neki savet kako da se ponasam itd.Ne nameravam puno sati (osnovno-tj moras 12h) ja planiram na 13-14 da izadjem na komisiju.

 

-Nadam se da cu uspeti iz prve i da se zavrsivi vise ovo.

 12 sati pa na komisiju? Kada su ukinuli obveznih 30? Nije ni čudo što je sve više loših vozača na cesti 

 

Savjet? Strpljivo, pametu u glavu, ne dokazuj se nikome i slušaj šta ti instruktor govori. Oči na cesti a ne gledati curice sa strane. 

 Kolega ja polazem u DE Hamburg ovde je 12 sati obavzno po izboru mozes koliko zelis.Joj nemoj 30 :D pa 1,30h kosta 74e mnogo je to za taj fany.Mada kad sam isao na teroruju u auto skoli kazu da je normalan vozac od 25-32h mislim se njima je samo novac i nista vise u interesu.

13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
cardadule kaže...

 Kolega ja polazem u DE Hamburg ovde je 12 sati obavzno po izboru mozes koliko zelis.Joj nemoj 30 :D pa 1,30h kosta 74e mnogo je to za taj fany.Mada kad sam isao na teroruju u auto skoli kazu da je normalan vozac od 25-32h mislim se njima je samo novac i nista vise u interesu.

 

A gle kod nas je propisano 35 sati ako se ne varam, tako da nije bas da samo lovu hoce izvuc. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
gamer34 kaže...
cardadule kaže...

 Kolega ja polazem u DE Hamburg ovde je 12 sati obavzno po izboru mozes koliko zelis.Joj nemoj 30 :D pa 1,30h kosta 74e mnogo je to za taj fany.Mada kad sam isao na teroruju u auto skoli kazu da je normalan vozac od 25-32h mislim se njima je samo novac i nista vise u interesu.

 

A gle kod nas je propisano 35 sati ako se ne varam, tako da nije bas da samo lovu hoce izvuc. 

 Ne kazem da nije dobro vise sati cak naprotiv to je bolje.Ali kolega ja sam vec do sad dao cc 500e nisam jos ni poceo da vozim sa 30h+ ovde prelazi 3000e sto je jako puno.

10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav kolege.Danas sam odvozio prvih 45min (po pravilu 1,30h ali instruktor danas bas nema vreme) da ne duzim.Sta da kazem nisam opste zadovoljn sobom nakon 5 godina opet za volanom,huh malo trema,mana drzim volan jednom rukom na sta instruktor pizdi sta cu naviko jednom...jednom pred semafor stao na veliko rastojanje,2x pogresio umesto levo ja skrenem desno nzm jbt trema bila.Ostalo odvozio ok.Kaze mi instruktor pre pocetka voznje da ne moze na 12-13h sati da izadjem sa sabracajcem to me sjebalo nacisto mozda sam zato tako vozio u pocetku mi nabio negativnu energiju (dakle posto polazem u DE obavezno je 12h posle toga kazem ja njemu ocu na 13,14 sati na voznu sa prüferom) ne moze zto je malo ma ko st iti da mi kazes nisi ni video kako vozim a i posle jesi moja stavr ja placam ne ti.

Ma puko sam skroz sad je ovu za ispod 15h sati i nema sile jbt ne zna na koliko ambiciznog coveka je naiso.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
cardadule kaže...

Pozdrav kolege.Danas sam odvozio prvih 45min (po pravilu 1,30h ali instruktor danas bas nema vreme) da ne duzim.Sta da kazem nisam opste zadovoljn sobom nakon 5 godina opet za volanom,huh malo trema,mana drzim volan jednom rukom na sta instruktor pizdi sta cu naviko jednom...jednom pred semafor stao na veliko rastojanje,2x pogresio umesto levo ja skrenem desno nzm jbt trema bila.Ostalo odvozio ok.Kaze mi instruktor pre pocetka voznje da ne moze na 12-13h sati da izadjem sa sabracajcem to me sjebalo nacisto mozda sam zato tako vozio u pocetku mi nabio negativnu energiju (dakle posto polazem u DE obavezno je 12h posle toga kazem ja njemu ocu na 13,14 sati na voznu sa prüferom) ne moze zto je malo ma ko st iti da mi kazes nisi ni video kako vozim a i posle jesi moja stavr ja placam ne ti.

Ma puko sam skroz sad je ovu za ispod 15h sati i nema sile jbt ne zna na koliko ambiciznog coveka je naiso.

 

 

Ma samo se opusti, izbaci sve iz glave, vozi i slusaj instruktora. Znam kako je meni bilo tesko priviknut se na voznju u autoskoli, na prvom raskrizju ja krenem desno, a instruktor nije nista reko no ja opce nisam bio navikao da meni netko govori di da vozim vec picim po svom. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
gamer34 kaže...
cardadule kaže...

Pozdrav kolege.Danas sam odvozio prvih 45min (po pravilu 1,30h ali instruktor danas bas nema vreme) da ne duzim.Sta da kazem nisam opste zadovoljn sobom nakon 5 godina opet za volanom,huh malo trema,mana drzim volan jednom rukom na sta instruktor pizdi sta cu naviko jednom...jednom pred semafor stao na veliko rastojanje,2x pogresio umesto levo ja skrenem desno nzm jbt trema bila.Ostalo odvozio ok.Kaze mi instruktor pre pocetka voznje da ne moze na 12-13h sati da izadjem sa sabracajcem to me sjebalo nacisto mozda sam zato tako vozio u pocetku mi nabio negativnu energiju (dakle posto polazem u DE obavezno je 12h posle toga kazem ja njemu ocu na 13,14 sati na voznu sa prüferom) ne moze zto je malo ma ko st iti da mi kazes nisi ni video kako vozim a i posle jesi moja stavr ja placam ne ti.

Ma puko sam skroz sad je ovu za ispod 15h sati i nema sile jbt ne zna na koliko ambiciznog coveka je naiso.

 

 

Ma samo se opusti, izbaci sve iz glave, vozi i slusaj instruktora. Znam kako je meni bilo tesko priviknut se na voznju u autoskoli, na prvom raskrizju ja krenem desno, a instruktor nije nista reko no ja opce nisam bio navikao da meni netko govori di da vozim vec picim po svom. 

 Ajoj u pocetku me je demolirao skroz...nismo ni dosli do auta ni poceli on ne moze sa 13h na ispit.Seli u auto namestam retrovizore one meni "ovaj auto kosta 45 hiljada moras da pazis da mi ga ne slupas,da te neko ne slupa,da mi ne sjebs felne,nesme nista da mu hvali i to onako ljutito.U pocetku me demolirao sa negativnom energijom pa mislim jbt.Ulazim na prestojavanje lagano ono gledam pozadi levo-desno on meni sta tako polako imate vi u Jugosalviju trake za prestrojavanje mislio sam se da mu kazem idiote dodji kod nas da vozis da vidis sta je plivanje u mutnom.

 

Nzm nisam bio na visini zadatka danas volan ne drzim sa dve ruke kad kad pogledam na menjac ali nisam imao neke fele i eto sem tog skretanja ali ubio sa agresivoscu i ponizavanjem.

Drugi put kocim na sred puta ukljucujem sva 4 i ima da mu j***m siska.

Bas sam s*e**n skroz ali bas nije lepo kad te tako u pocetku demoliraju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2016 1:14 (cardadule).
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Taj auto sluzi za ucenje tako da on ne smije spominjati nikakvu mogucu stetu nacinjenu tijekom ucenja.Sad bih mu malo salto mijenjac bez spojke da se napizdi malo.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
ivanzu kaže...

Taj auto sluzi za ucenje tako da on ne smije spominjati nikakvu mogucu stetu nacinjenu tijekom ucenja.Sad bih mu malo salto mijenjac bez spojke da se napizdi malo.

 

Bogme ja isto, i jos bi mu svaku felgu pomalo na rubnjak. 

Al ozbiljno, ja da sam na tvom mjestu bih promijenio instruktura, ti njega placas, nema se on sta prema tebi ponasat kao prema govnu.

16 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

minjaj instruktora... ovaj je debil i ako ti je tako nastupia odma u startu, odjebi ga skupa s njegovim autom od 45t lipa... jer upravo ce toliko vridit kad mu ga zapucas u prvi zidic... 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Instruktor neki jazavac, ali brate mili nisi ni ti ništa bolji. Ako instruktor kaže obje ruke na volan, onda obje ruke na volan, nema "naviko sam". Kad položiš stavljaj ruke di želiš. A zakon mi je i ovo, umjesto lijevo skrenuo desno. Takve banalne greške. Uostalom ako instruktor procijeni da ti 12 sati nije dosta, pa valjda čovjek zna kaj govori. To mu je posao.

 

Po tvojoj priči ja sam stekao dojam da ste obojica jednako "krivi". On sa svojim nadrkanim ponašanjem a ti sa svojim bahatim stavom. 

 

13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Eto, da zaključiš, parkiraj mu na sred raskrižja i odi i traži novog instruktora.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
quickr kaže...

Instruktor neki jazavac, ali brate mili nisi ni ti ništa bolji. Ako instruktor kaže obje ruke na volan, onda obje ruke na volan, nema "naviko sam". Kad položiš stavljaj ruke di želiš. A zakon mi je i ovo, umjesto lijevo skrenuo desno. Takve banalne greške. Uostalom ako instruktor procijeni da ti 12 sati nije dosta, pa valjda čovjek zna kaj govori. To mu je posao.

 

Po tvojoj priči ja sam stekao dojam da ste obojica jednako "krivi". On sa svojim nadrkanim ponašanjem a ti sa svojim bahatim stavom. 

 

 Pa brate mili dodjes posle 5-6 godina nisi drzao volan u ruke (ajde zamisli situaciju) uplasen onda ti dodje instruktor gde se od 45 min 30 vice kako da mu ne zeznes felne ali VICE reko mi jedno 20 da me ne lemi neko ili lemim nekog jer ga kosta 45000e pa mislim ono dobro je samo sto sam 2x promasio tih 45min su bili nocna mora.Pa ko je on da mi kaze da necu za 12-13h sati da polozim i da deluje subjektivno.Niko u auto skoli ne postaje "dobar vozac" nakon xx sati to se postaje vremenom,iskustvom,situacijama.Odakle instruktor zna da ti,ja ili bilo ko nece da napravi jos xx sati van skole za vreme polaganja (postoje poligoi,roditelji,prijatelji) U Nemackoj je zakonom propisano 12h obavezne voznje,pored toga postoje razni kuresvi,poligoni koji su znatno jeftiniji od auto skole (to mu dodje kao trening) Nije njima u intresu prijatelju da te nacine da budes dobar vozac njima je u intresu vozac.Secam se kada sam bio na vezbe terorije pa dodje jedna intruktor i kaze da bi bio dobar vozac moras imati od 25-32h pritom se javi jedn stariji covek i pita ja imam sve kategorije (Arap neki koji mora da menja vozacku pa da polaze) sta je samnom a instruktor mu kaze pa ovo je Nemacka.

 

Ne branim ja sebe ni malo juce mi je bas bio dan D zbog njega ali ne mozes ti tako da prem kadidatima da im ubacujes starh videcu 25.02.15 imam opet voznju ako opaet nastavi tako ili trazim situaciju da mu lupam auto ili stajem na sred puta gde naglo kocim i Zdravo.Lp

10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Gotovo je definitvno moram da menjam auto skolu.Posle svih losih iskustva desi se i sledece.

 

1.Imao sam ugovorene termine ove nedelje 4 dana po 1,5,termini koji su ugovoreni nedelju dana 2 nedelje unazad.Da bi mi danas 3 puta menajo termine i dao samo 2x ove nedelje na kraju.

 

2.E sad vidi ovo daje mi termine do 08.03.16 mi daje 13h sati voznje i sve jutarnje termine dakle sve pre podne (dakle Nremacku je obavezno 12h voznje 3h autoput,3h nocna i 6h sati voznja gradom) On meni daje 13h bez autobana i nocne voznje dakle cista otimacina para.

 

Imam pitanje za vas kolege kako je dole ako je obavezna xx sati ZAKONSKI Autobana,Nocne i to odvozite dali nozete posle toga na ispit? da li sme instruktor ili auto skola kao kod mene da mi da 13h bez obaveznih 12h tj nocne i autobana pa cekaj ovo je neralno i otimanje para.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
cardadule kaže...

Gotovo je definitvno moram da menjam auto skolu.Posle svih losih iskustva desi se i sledece.

 

1.Imao sam ugovorene termine ove nedelje 4 dana po 1,5,termini koji su ugovoreni nedelju dana 2 nedelje unazad.Da bi mi danas 3 puta menajo termine i dao samo 2x ove nedelje na kraju.

 

2.E sad vidi ovo daje mi termine do 08.03.16 mi daje 13h sati voznje i sve jutarnje termine dakle sve pre podne (dakle Nremacku je obavezno 12h voznje 3h autoput,3h nocna i 6h sati voznja gradom) On meni daje 13h bez autobana i nocne voznje dakle cista otimacina para.

 

Imam pitanje za vas kolege kako je dole ako je obavezna xx sati ZAKONSKI Autobana,Nocne i to odvozite dali nozete posle toga na ispit? da li sme instruktor ili auto skola kao kod mene da mi da 13h bez obaveznih 12h tj nocne i autobana pa cekaj ovo je neralno i otimanje para.

 

 tip ti ciljano gura na vecu satnicu... jer ako ti je to obvezno, onda ce ti nakon tih x sati rec kako nisi to vozia, i ubacit dodatno... minjaj! 

14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Evo i ja ruknuo voznju zbog gluposti treme neznam ni sam cega.Pratio semafore znakove stop,pjesake sve ali zaboravio na crtu... Uglavnom isao sam se polukruzno okretati u neku ulicu 2x2m i preso preko pune crte (ulica bila dvosmjerna) i to je automatski pad :( Koliko vi dugo drzite volan ravno kada se idete polukruzno okretati? Do rubnika ili prije vec motate ako kuzite sto pitam?
Black Spider
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Kad mi njuška uđe u drugi smjer, pustim ga i sam se odmota i taman nekako upadne u desnu traku.

 

Ček, šta, koliko ga dugo držim ravno? Kako to misliš?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2016 11:15 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Čovjek pita kada počneš okretati volan dok ideš u nazad tijekom polukružnoga okretanja.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice