Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.222.593
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
turbojc kaže...
To onda vi imate pogrešne gazde. :P
Kod nas daju da se vozi, a i provoza.
Ali wifi nije umočio već godinama pa mu malo teže ide komunikacija, pa ću objasnit što sam htio reći.
Htio sam reći da imaju zanimljive aute u ponudi. Sigurno zanimljivije od C2, i Polo. A čisto sumnjam da ih se ne stisne, barem jednom. Calm yo tits.

 istina, lipo vas vozaju, satima i satima dok roditelji placaju te vase sate voznje u "zanimljivim" autima... za utjehu mozes curicama pricat kako si stisnia... vjerojatno svaku vece prije spavanja...

Arendelle kaže...
turbojc kaže...
Htio sam reći da imaju zanimljive aute u ponudi. Sigurno zanimljivije od C2, i Polo.

 Koji će ti penis zanimljivi automobili u autoškoli?

 pa vjerojatno racuna, kad se vec mora druzit s nekim autom 105 umisto 35 sati, neka bar dojam bude pravi... porez za budale koji ocito pali, pa nije ni cudo da ga autoskole koriste...

13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Ne bih znao kakav je osjećaj biti u AŠ dok mi roditelji to plaćaju, niti kakav je osjećaj otići u AŠ isključivo radi izbora voznog parka. Po tome si omašio teren.
Samo sam rekao kako imaju zanimljiv izbor auta.
Nisam rekao da je MENI osobno važno tako nešto. Možda momku je.


Matija - imaš znakove, nauči ih, pa ćeš shvatiti.
Optimizam je nedostatak iskustva.
16 godina
online
Re: Polaganje vozačkog
Foz-matija kaže...
Naucil sam al mi nije janso..

Znaci semafor radi te onda ne gledam znakove preddnosti (samo pustim ovog koji dolazi po glavnoj cesti)?

Bože...

Semafor ne radi.

Imaš znakove.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Samo pustas autobus ali ne znam slika je lose kvalitete tako da znak uopce ne vidim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Polaganje vozačkog
ivanzu kaže...

Samo pustas autobus ali ne znam slika je lose kvalitete tako da znak uopce ne vidim.

Zašto bi puštao autobus?

Znak je koliko - toliko vidljiv, E35.

12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Onda samo pusta onog sa desne strane.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ides redom od najprioritetnijeg prema manjim, i tim redom evaluiras situaciju, dakle: pandur (alfa i omega), semafori, znakovi, pravilo desne ruke... tako da ako imas pandura zanemaris ostalo, ako imas semafor, brige te za znakove, ako imas znakove, brige te za pravilo desne ruke, a ako nemas niceg, onda ide pravilo desne ruke... ako si neodlucan, onda ide pravilo sposobnijeg... 

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Foz-matija kaže...
Moze jos ovo :p

Zbog cega pustam autobus (nevidim kaj ima tam)..znam da se negleda znak prednosti ak radi semafor

Zato sto mu sjeces put.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Foz-matija kaže...
Moze jos ovo :p

Zbog cega pustam autobus (nevidim kaj ima tam)..znam da se negleda znak prednosti ak radi semafor

 Sijeces mu put... A i on je na glavnoj cesti nakon njega ides ti , zatim onaj crveni auto sa desne strane kad se njemu upali zeleno.

 

 

 

Finger Up :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
KiX777 kaže...

Jel ima neka taktika kako proći prvu polignosku radnju, kada treba motati i to? Ja radim po svome, ali bolje bi išao po nekoj shemi ako postoji. Kada se zaustavim odma smotam u lijevo za 90°, ali ne znam što dalje.

Hvala.

Pretpostavljam da na zmiju misliš. Obavljaš najjjj srporije što znaš kada odradiš prvi dio. Zakreneš volan malo više od 90 stupnjeva. Kreneš i ideš dok u desom retrovizoru ne vidiš čunj/stup. Izravnaš volan. Kada prednji ljevi točak dođe na crtu motaž u desno malo više od 90 stunjeva. Izravnaš se pomoću retrovizora. Kada ti retrovizor bude u ravnini čunja/stupa motaš u desno malo više od 90 stupnjeva. Kada u ljevom retrovizoru vidiš čunj stup izravnaš. Kada ti stražnji točak bude na crti (koristi retrovizor) motaš u ljevo opet malo više od 90 stupnjeva. Pomoću retrovizora se izravnaš i gotovo je. Ne zaboravi naravno žmigavce. Ovdje ti je bitna samo sporost. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 8:56 (Gajotres).
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Gajotres kaže...
KiX777 kaže...

Jel ima neka taktika kako proći prvu polignosku radnju, kada treba motati i to? Ja radim po svome, ali bolje bi išao po nekoj shemi ako postoji. Kada se zaustavim odma smotam u lijevo za 90°, ali ne znam što dalje.

Hvala.

Pretpostavljam da na zmiju misliš. Obavljaš najjjj srporije što znaš kada odradiš prvi dio. Zakreneš volan malo više od 90 stupnjeva. Kreneš i ideš dok u desom retrovizoru ne vidiš čunj/stup. Izravnaš volan. Kada prednji ljevi točak dođe na crtu motaž u desno malo više od 90 stunjeva. Izravnaš se pomoću retrovizora. Kada ti retrovizor bude u ravnini čunja/stupa motaš u desno malo više od 90 stupnjeva. Kada u ljevom retrovizoru vidiš čunj stup izravnaš. Kada ti stražnji točak bude na crti (koristi retrovizor) motaš u ljevo opet malo više od 90 stupnjeva. Pomoću retrovizora se izravnaš i gotovo je. Ne zaboravi naravno žmigavce. Ovdje ti je bitna samo sporost. 

 Sve to mu je instruktor trebao objasnit, meni je tako objasnio prva dva puta šta trebam radit, poslje me pustio da sam vozim, al mene je instruktor znao ostavit samoga na poligonu, on je otišao kupit burek u pekaru za doručak i tako me gledao svaki put dok je jeo burek, ja sam tu zmiju valjda 20-ak puta sveukupno radio (više puta u jednom danu i tako prve dane na poligonu), dosadila mi, znao sam ju napamet, ja sam polagao na meganu, ima volan sa tri kraka, prvo sam lagano krenuo prema nazad, pa smotao volan za 90°, ali najbitnije je i prilagodit brzinu, ako ne prilagodiš, onda moraš korigirat da ne zapneš za čunj, ja nisam niti jednom zapeo za čunj, pa ti predlažem da zatražiš instuktora da to malo više provježbate, da budeš siguran, uglavnom ako tri/četiri puta za redom prođeš tu radnju bez da dotakneš čunj, spreman si za polaganje...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Pozdrav, uskoro imam ispit iz vožnje i zanima me da li se mora stati na znak stop na pruzi po kojoj već duže vrijeme ne vozi vlak (naraslo drveće). Instruktor mi je rekao da se ne mora jer je znak tu samo zbog zakona i da su se oni dogovorili s hak-om da se ne mora stati na njemu nego da se samo uspori.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Ti stani boli te kita sta su oni dogovorili.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
buni16s kaže...
Pozdrav, uskoro imam ispit iz vožnje i zanima me da li se mora stati na znak stop na pruzi po kojoj već duže vrijeme ne vozi vlak (naraslo drveće). Instruktor mi je rekao da se ne mora jer je znak tu samo zbog zakona i da su se oni dogovorili s hak-om da se ne mora stati na njemu nego da se samo uspori.

 Tim likovima netreba nista vjerovati, rusali su ljude zbog svakakvih gluposti.

Frenda su mi srusili jer je kao "oduzeo prednost prolaska" a lik ga je pustao na cesti i jos mu sa rukom pokazivao, a kaj je najgore jos je bio pogledo instruktora i ovaj mu pokaze sa rukom da neka ide. Na kraju sve ti se svodi na ispitivaca kojeg dobis i kakve je volje, imas likove koji rusaju ak ti se ugasi auto, a imas neke koje zaboli za gasenje auta.

Jednostavno napravis kak ti mislis da je dobro (naravno po pravilima) i siguran sam da te nece srusit ako stanes na taj znak makar se pruga ne koristi.

16 godina
online
Re: Polaganje vozačkog
buni16s kaže...
Pozdrav, uskoro imam ispit iz vožnje i zanima me da li se mora stati na znak stop na pruzi po kojoj već duže vrijeme ne vozi vlak (naraslo drveće). Instruktor mi je rekao da se ne mora jer je znak tu samo zbog zakona i da su se oni dogovorili s hak-om da se ne mora stati na njemu nego da se samo uspori.

Pusti ti njega s dogovorima, tvoje je poštivati znakove.

Može te rušiti zbog takve gluposti, a onda možeš samo pjevati borbene.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Na znak STOP moraš stati, pa bio on tu za ukras ili ne, pogotovo na ispitu.

Kraj kuće imam pregledno Y križanje i stave lumeni STOP... 26 godina vozim tu svaki dan bar 2 puta, usporim, uvjerim se da na 100m nema vozila na glavnoj cesti i nastavim. Međutim, jednom iza mene policajac u autu i naravno, platim kaznu. Jesam li bio kriv? Jesam :-( STOP je najjednostavniji znak i kaže STANI :-)

Iako kod kad često znakovi nemaju veze sa situacijom na prometnicama, tvoje je da ih poštuješ.
Sutra ćeš doći u neki drugi kvart ili grad i naletiti na znak STOP, pa ti misli je li znak tu za ukras ili ne.
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Luciano kaže...
Na znak STOP moraš stati, pa bio on tu za ukras ili ne, pogotovo na ispitu.

Kraj kuće imam pregledno Y križanje i stave lumeni STOP... 26 godina vozim tu svaki dan bar 2 puta, usporim, uvjerim se da na 100m nema vozila na glavnoj cesti i nastavim. Međutim, jednom iza mene policajac u autu i naravno, platim kaznu. Jesam li bio kriv? Jesam :-( STOP je najjednostavniji znak i kaže STANI :-)

Iako kod kad često znakovi nemaju veze sa situacijom na prometnicama, tvoje je da ih poštuješ.
Sutra ćeš doći u neki drugi kvart ili grad i naletiti na znak STOP, pa ti misli je li znak tu za ukras ili ne.

 u takvoj situaciji bi rado ponovo bia u istoj situaciji, sta panduru na stop i onda se 15 minuta uvjerava da je cesta slobodna za prolaz... a kad te ide proc ili ti sto komentira, onda bi ga posra... 

 

znakovi koji nemaju smisla tribaju bit uklonjeni, a s obzirom da ti je ispisa kaznu, onda ocito zna za postojanje takve situacije... sigurnost u prometu, mos mislit... 

8 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pao sam 2. put. Totalno moja krivnja. Nakon lijevog skretanja, 20 metara nakon njega imao sam lapsus u koncentraciji zbog kojega nisam stao pješaku koji je imao namjeru proći zebru.

Inače sam dekoncentriran u životu. Kako da se za slijedeći ispit, pa makar samo za taj tren skoncentriram?

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Od danas novi vozač na cestama! Bez greške odvozio.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Polaganje vozačkog
GNU+Linux kaže...

Pao sam 2. put. Totalno moja krivnja. Nakon lijevog skretanja, 20 metara nakon njega imao sam lapsus u koncentraciji zbog kojega nisam stao pješaku koji je imao namjeru proći zebru.

Inače sam dekoncentriran u životu. Kako da se za slijedeći ispit, pa makar samo za taj tren skoncentriram?

Mislim da ti je veći problem kako ćeš se svaki put za volanom koncentrirati, ne samo za ispit.

Počni raditi na tome.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Old Iggy kaže...
GNU+Linux kaže...

Pao sam 2. put. Totalno moja krivnja. Nakon lijevog skretanja, 20 metara nakon njega imao sam lapsus u koncentraciji zbog kojega nisam stao pješaku koji je imao namjeru proći zebru.

Inače sam dekoncentriran u životu. Kako da se za slijedeći ispit, pa makar samo za taj tren skoncentriram?

Mislim da ti je veći problem kako ćeš se svaki put za volanom koncentrirati, ne samo za ispit.

Počni raditi na tome.

 Ne planiram puno vozit. Treba mi za životopis, tj. traženje posla. Ako sve bude po planu budem kao Oleg. :P

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2016 20:24 (GNU+Linux).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
GNU+Linux kaže...

Mislim da ti je veći problem kako ćeš se svaki put za volanom koncentrirati, ne samo za ispit.

Počni raditi na tome.

 Ne planiram puno vozit. Treba mi za životopis, tj. traženje posla. Ako sve bude po planu budem kao Oleg. :P

 i onda se neki nadju uvridjeni kad kazem da vjerojatno nikad nebi ni tribali sist u auto... polozi se vozacki i onda svakim izlaskom na cestu smeta, ugrozava sve oko sebe, jer je taj auto potriba i nuznost... nemoj zamirit, nije usmjereno na tebe iskljucivo, vec na takvu kategoriju "vozaca" u koju si se i sam svrsta... 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
A da možda kažeš i kaj loše o onim poslodavcima koji bez dobrog razloga traže b kategoriju?
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Polaganje vozačkog
GNU+Linux kaže...
A da možda kažeš i kaj loše o onim poslodavcima koji bez dobrog razloga traže b kategoriju?

Što to znači "bez dobrog razloga"?

Dosta standardan dio posla je sjest u auto i otići negdje napraviti posao, nešto odnijeti / donijeti itd.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
GNU+Linux kaže...
A da možda kažeš i kaj loše o onim poslodavcima koji bez dobrog razloga traže b kategoriju?

 a ti bez razloga polazes b kategoriju, pogotovo ako je to iskljucivo radi posla, a voznja te nimalo ne zanima i jos pritom opterecuje... ceste su pune takvih kojima je auto nuznost, a ne zelja, pa zato i imamo ovo sto imamo po cesti danas... 

Old Iggy kaže...

Što to znači "bez dobrog razloga"?

Dosta standardan dio posla je sjest u auto i otići negdje napraviti posao, nešto odnijeti / donijeti itd.

 pa nek trazi posa koji ne zahtjeva b kategoriju. bolje i to nego da danas-sutra smeta... i sam kaze da se ne moze ni sat vrimena skoncentrirat (a ne moze jer ne uziva u tome), a sto ce tek bit jednom kad polozi... 

16 godina
online
Re: Polaganje vozačkog
wifi kaže...
GNU+Linux kaže...
A da možda kažeš i kaj loše o onim poslodavcima koji bez dobrog razloga traže b kategoriju?

 a ti bez razloga polazes b kategoriju, pogotovo ako je to iskljucivo radi posla, a voznja te nimalo ne zanima i jos pritom opterecuje... ceste su pune takvih kojima je auto nuznost, a ne zelja, pa zato i imamo ovo sto imamo po cesti danas... 

Old Iggy kaže...

Što to znači "bez dobrog razloga"?

Dosta standardan dio posla je sjest u auto i otići negdje napraviti posao, nešto odnijeti / donijeti itd.

 pa nek trazi posa koji ne zahtjeva b kategoriju. bolje i to nego da danas-sutra smeta... i sam kaze da se ne moze ni sat vrimena skoncentrirat (a ne moze jer ne uziva u tome), a sto ce tek bit jednom kad polozi... 

Je, ceste služe za vožnju od točke a do točke b. Tome služe za ogromnu većinu ljudi.

 

Nažalost po njega, B kategorija je za brdo poslova nužnost.

12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Na kakvom autu ucis vozit?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Old Iggy kaže...

Je, ceste služe za vožnju od točke a do točke b. Tome služe za ogromnu većinu ljudi.

 

Nažalost po njega, B kategorija je za brdo poslova nužnost.

 i ogromna onih koji poloze je upravo poput njega... auto mu je nuznost i prica gotova... realno, ima javni prijevoz pa nek ga koristi... nije ni cudo sto je stanje na cesti svakim danom sve gore - pun k...c priucenih don'twannabebutihaveto vozaca... 

16 godina
online
Re: Polaganje vozačkog
wifi kaže...
Old Iggy kaže...

Je, ceste služe za vožnju od točke a do točke b. Tome služe za ogromnu većinu ljudi.

 

Nažalost po njega, B kategorija je za brdo poslova nužnost.

 i ogromna onih koji poloze je upravo poput njega... auto mu je nuznost i prica gotova... realno, ima javni prijevoz pa nek ga koristi... nije ni cudo sto je stanje na cesti svakim danom sve gore - pun k...c priucenih don'twannabebutihaveto vozaca... 

Točno tako. I onda imaš dvije opcije: trošiti živce ili prihvatiti stanje kakvo je.

Ovo drugo ne možeš mijenjati, pitanje je samo koliko živaca imaš.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Old Iggy kaže...

Točno tako. I onda imaš dvije opcije: trošiti živce ili prihvatiti stanje kakvo je.

Ovo drugo ne možeš mijenjati, pitanje je samo koliko živaca imaš.

 jos uvik dovoljno... 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice