Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.224.584
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pošto tek učiš voziti, uzmi dizela. Daleko je lakše voziti prvenstveno jer ga je nemoguće ugasiti. Nakon što si položio vozaj toga benzinca šta imaš doma i nakon tjedan dana bit će ti isto kao da si na njemu polagao.

 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Nebi trebao imat problema previše posto nije slabašan motor kao 1.2L.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
alen4430 kaže...
Vidjet ću još malo sa auto školom, što manje opreme sa autom, to će ispasti bolje. Imaju golf 7 i Citroen C-elysee, tak da.. A dobro, što je, tu je.. Glavno da se naučim voziti, mislim da je to najbitnije :) A znam, to će mi vjerojatno sad i biti problem, dok ne naučim vozit, a kad naučim vozit, onda prelazak na benzinca haha.. Jel se za benzinca treba dulje otpuštat kvačilo ili? Mislim, koja je razlika za vozača kada prelazi sa dizela na benzin? Hvala :)

 ma kad dobro naucis, svejedno ti je koji auto ces vozit... problem je sto se triba prilagodit autu i njegovim karakteristikama, a osnovna razlika izmedju dizela i benzinca ti nece bit u samom kretanju jer to je sasvim sporedno, vec u voznji, gdje ces benzinca morat vozit u vise djire i triba ga razvlacit... znas li ga vozit vidit ces na prvu uzbrdicu, di te ne triba cudit sto benzinca drzis u djirima radje nego gusit u previsokoj brzini i preniskim okretajima... 

 

jos jedna preporuka... kad god si na semaforu, i kad stajes... brzo u ler i pustaj kuplung skroz... kuplung ne jasi, ne drzi dugo, svo kretanje s kuplungom moze bit unutar 10-tak metara... i panici nema mista, pogotovo kad dodje uzbrdica, jer tu psiha uglavnom proradi, radi straha da ce auto unatrag... a NECE, bar ne odma... okani se kretanja uzbrdo s rucnom i odma uci brzom izmjenom kocnica gas... 

ivanzu kaže...
Razlika je u tome što dizel ima više okretne sile na niskim momentima tako da tolerira malo agresivnije korištenje spojke.Sa oba auta moraš davati gas kad kreces. Ako naucis koristit spojku i gas na dizelu pravilno onda nećeš imat problema sa benzincom. Koji je motor u astri?

 posljednjih 15-20 godina, otkad imas injection na prakticki svakom benzincu gas ti ne triba... ecu sam dodaje gas za krenit, tako da je mozes s autom krenit bez ikakvog gasa... ako zelis brze krenit, onda kombiniras gas i kuplung... u oba slucaja, uz malo prakse, kuplung koristis doslovce u prvih 5 metri, i ne triba ga razvlacit i dugo drzat... 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Predator003 kaže...

Pošto tek učiš voziti, uzmi dizela. Daleko je lakše voziti prvenstveno jer ga je nemoguće ugasiti. Nakon što si položio vozaj toga benzinca šta imaš doma i nakon tjedan dana bit će ti isto kao da si na njemu polagao.

 to je kao da kazes, uzmi pomocne kotace na bicikli jer se ne mozes prevrnit - to ne znaci da ce znat vozit biciklu bez pomocnih... i onda dodje na benzinca i ostanu sve one krive navike koje je steka na dizelu... 

ivanzu kaže...
Nebi trebao imat problema previše posto nije slabašan motor kao 1.2L.

 ne znam kakvim vi to uzbrdicama vozite i sto vozite iza (mozda prikolicu od 800kg) pa vam je za krenit bitna snaga motora... svaki, ali bas svaki moze krenit bez imalo gasa, dapace, onako kako autoskole voze, bez gasa mozes sudjelovat u gradkom prometu uredno do 3., mozda i 4. brzine... auto ce gas sam odradit... 

12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Veći motor je ugodniji za koristit, sa 1.2 mora letit u okretaje da bi ista postigao. A i motori sa više cc imaju više okr. Momenta tako da su lakši za vozit.
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
ivanzu kaže...
Veći motor je ugodniji za koristit, sa 1.2 mora letit u okretaje da bi ista postigao. A i motori sa više cc imaju više okr. Momenta tako da su lakši za vozit.

 za koristit da, za krenit, isti k...c koji bia da bia... a da ce sad "koristit" tog 1.6 u odnosu na 1.2, bar dok ne ulovi grif, pa i nece bas... pretpostavka je da ce ga vozit "normalno"... ono sto 1.6 olaksava je pretjecanje, a opet, ako ti je kriva tehnika i tamo ce prije pric s 1.2 ispravnim pretjecanjem, nego s 1.6 ako ne zna bit u pravom trenutku u pravoj brzini... 

11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Sam je rekao da ne zna voziti, nego da će tek krenuti u autoškoli. Dizel mu je lakši da položi i riješi se toga. Kakve loše navike? Pa neće voziti dizel 10 godina pa tek onda sjest u benzinca prvi put u životu. Tih mjesec dana koliko mu bude trebalo da položi bolje da polaže na nečemu što je lakše vozit, nego se bezveze mučit s benzincem. Poslije 5 mjeseci neće bit nikakve razlike, jer, kao što je rekao, kod kuće imaju benzinca. Nije mudro slovo upamtit da benzincu daješ više gasa i šaltaš kasnije.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

znaci u startu kreces od prazne teke, i u nju krivo pises... i sad ces ti nakon misec-dva-pet koliko vec triba, ic ispravljat krivu drinu koju je zaj...a krivi auto i instruktor... a sam kazes da se brzo navikne, e pa kad se brzo navikne nek onda u startu potrosi 2 ure vise pa se navikne na benzinca... ako znas vozit na necem "tezem", onda je lako pric na nesto lakse, ali ne i obratno... 

 

i jos nesto, stil voznje u autoskoli kod masu tih novih vozaca ostane... i vrazjeg dizela bi on moga vozit kako triba u autoskoli, ali ce mu instruktor kvocat da u cetvrtu pribaci pri valjda 30, ako uopce do cetvrte i dodje... a takvom voznjom kad sidne u auto, pa u prvoj toliko razvuce (jer triba), bit ce mu nepojmljivo... bilo bi bolje da sad ide sa svojim autom i odma proba bar naucit kretat i nesto malo vozit koliko moze... 

11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Isto tako ga može naučiti da krivo vozi benzinca. Mi ne znamo kakav je instruktor, zato i savjetujem linijom manjeg otpora. Položi na dizelašu, a nakon 3 4 mjeseca više se neće ni sjećat na čemu je polagao jer će mu biti isto.

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

LJUDI Pomagajte!!! Vec cetrrti put padam na voznju..sate sam odlicno odvozio (uzimo sam i izmedju sate nema treme nema nista) Kad dodjem sa Polagacem-Prüferom trema blokada,noge mi se tresu ruke mi se znoje 3x sam pao na 5minuta tj prvu ulicu nzm za sebe..U takve sam depresije pao za zbog vozacke da nemam gde..Instruktor mi kaze da sam idiot da nzn kako da mi pomogne..Jos mi kaze pa bacili su ljudi i po 4-5000e za voznju ja sam do sada dao oko 2500e (polazem u De)

 

Stvarno nzm kako da pobedim tremu osecam da je necu niko izvuci sate da vozim nema pomoci tu sam odlican ali cim sednem sa prüferom black out...

 

 

-Sta da radim,mislim se da odustanem?!

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Tableta za smirenje.
 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
cardadule kaže...

LJUDI Pomagajte!!! Vec cetrrti put padam na voznju..sate sam odlicno odvozio (uzimo sam i izmedju sate nema treme nema nista) Kad dodjem sa Polagacem-Prüferom trema blokada,noge mi se tresu ruke mi se znoje 3x sam pao na 5minuta tj prvu ulicu nzm za sebe..U takve sam depresije pao za zbog vozacke da nemam gde..Instruktor mi kaze da sam idiot da nzn kako da mi pomogne..Jos mi kaze pa bacili su ljudi i po 4-5000e za voznju ja sam do sada dao oko 2500e (polazem u De)

 

Stvarno nzm kako da pobedim tremu osecam da je necu niko izvuci sate da vozim nema pomoci tu sam odlican ali cim sednem sa prüferom black out...

 

 

-Sta da radim,mislim se da odustanem?!

 

Odustani zasada i idi ponovo kada postaneš dovoljno mentalno zrel, sada očito nisi i bolje da te nema na cesti.  Neće ni tebi biti ugodno na kraju krajeva. 

 

I bez uvrede, ali po pisanju bih rekao da imaš 12 godina.

Svi smo mi Mentalist.
10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Tuga je sto imam 28

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Fino bicikl i sibaj. Nije auto za tebe. 28 godina i da si ne mozes zamislit da vozis svog kolegu iza nije mi jasno. Bio to profesor ili netko 10ti koda je bitno koga vozis.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ako je ova položila svatko može

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
expert man kaže...

Ako je ova položila svatko može

 

 

 Pa nemoj sad da pretrujemo nisam ni priblizn ovome.........al jbg kad sam sa ispitivacem trema i cus bela

12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

U subotu idem na ispit propisa, a brine me količina nelogičnosti u ovim predispitima i hakovim pitanjima s rjesenjima, nadam se da bude sve u redu.

 

Primjer - ima neka slika magle na autocesti, i sad treba zaokružiti opasnosti od kojih je jedan točan odgovor da je sklizak kolnik i smanjena vidljivost, i sad 2 pitanja poslije imamo identičnu sliku magle na autocesti, i ako je prije bio točan odgovor da je sklizak kolnik, logično da je zbog toga produljen put kočenja, ali nekom logikom to sada nije točan odgovor (da je produljen put kočenja), nego samo smanjena vidljivost.

 

Primjer 2 - u kojem slučaju smijemo napustiti mjesto nesreće? 1. samo radi pružanja pomoći unesrećenima, 2. radi obavještavanja policije, 3. ako i sami trebamo pomoć - prema rješenjima sva 3 odgovora su točna, ali ovo kod prvog "SAMO RADI..." automatski isključuje bilo koji drugi odgovor, pa bi ja zaokružio samo 2. i 3.

 

Primjer 3 - na slici je cesta označena onim plavim cetvrtastim znakom i unutra bijeli auto, a cesta ima 2 prometne i 2 kolničke trake, kolnilčke nisu odvojene kao što bi morale biti kod brze ceste po definiciji i svakoj logici, a u rješenju je zaokruženo da je to brza cesta, a zapravo je samo cesta za promet motornih vozila, kao da ovi što su pisali rješenja nisu gledali sliku ceste nego samo plavi znak.

 

Sad ne znam što misliti o tome, jesu kriva rješenja ili ja previše filozofiram, a imam još najmanje 5-6 primjera u stilu ovih gore.

 

Primijetio sam da se na ispitima koje sam rješavao pojavljuje uglavnom identičan tip pitanja, iste slike, neki osnovni znakovi itd, a u bazi svih pitanja ima i onih nebitnih znakova npr. oznaka kilometra županijske ceste, to se ugl. ne pojavljuje na ispitima ili samo ja nemam taj dojam?

 

Zahvaljujem na bilo kakvom odgovoru :)

 

EDIT: i još me zanima više ovako fun fact, zašto ugodna mikroklima u vozilu ne utječe na umor vozača i zašto tlak u gumama ne mora biti prilagođen oznakama za brzinu i nosivost vozila (ovo ne bih pitao, ali obiteljski auto ima tamo gdje se toči gorivo naljepnicu gdje je nacrtana tablica s tlakom u gumama za određenu brzinu i masu vozila, da tu naljepnicu nisam nikad vidio sad ne bih filozofirao na ovom pitanju)

 

+aplikacija autoškola ima u svakom ispitu obavezno barem jednu grešku, pogledajte slike, puno bi mi značilo da se netko osvrne barem na dio mojih pitanja

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 2:44 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Kakva drzava takvi i testovi.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Fakat bezveze su neke stvari, morske gluposti onak... još me zanima postoje li kakve žalbe i kolika je šansa da prihvate prigovor za neku glupost kao što sam naveo u gornjem postu pod primjerom 2, ovo sa "samo radi"???

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 2:50 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

To su trik pitanja.

Cim je kolnicka traka razdvojena to znaci da je to brza cesta.

 

Pritisak guma bi trebao biti na razini prilagodenoj za svakodnevnu upotrabu to znaci za 50-80kmh.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 3:16 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Ja takvih grešaka u aplikaciji nisam imao...
1. Nezz točno.
2. Točan odgovor su sva tri. Zato što ti osobu možeš odvesti na hitnu ili slično, ne moraš ti nužno biti sudionik prometne nesreće, ali kao svjedok se ne bi smio udaljavati, osim u takvim situacijama.
3. Koliko se sjećam, oba odgovora su točna. To je trik pitanje, jer te pita isključivo po znaku, a ne po znaku i izgledu ceste, tako da su točni odgovori da je brza cesta i cesta za promet motornih vozila.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Antoniio22 kaže...
Ja takvih grešaka u aplikaciji nisam imao...
1. Nezz točno.
2. Točan odgovor su sva tri. Zato što ti osobu možeš odvesti na hitnu ili slično, ne moraš ti nužno biti sudionik prometne nesreće, ali kao svjedok se ne bi smio udaljavati, osim u takvim situacijama.
3. Koliko se sjećam, oba odgovora su točna. To je trik pitanje, jer te pita isključivo po znaku, a ne po znaku i izgledu ceste, tako da su točni odgovori da je brza cesta i cesta za promet motornih vozila.

 na 3. kad je samo taj plavi znak s bijelim autom bez ikakve slike onda je sigurno to kaj veliš, da je i brza cesta i isključivo za motorna vozila (i još negdje zna biti točno da to znači ograničenje od 110 km/h), ali za taj 3. primjer koji sam naveo je bila na slicibrza cesta i pitanje se odnosilo na sliku, nešto u stilu "Kakva je cesta prikazana na slici?", ali vjerojatno greška neka

 

a za drugi primjer, učili smo da možeš u nekoliko slučajeva napustiti mjesto nesreće, ali da bi ja zaokružio sva 3 kao što veliš, onda jedan isključuje ostala dva (znam da sam zbrda zdola napisao te primjere, ali probaj još jednom pročitati), svakako budem to pitao predavača, samo mi nije jasno da za takve masne pare nisu u stanju normalan test napraviti

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
8 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Mi smo zadnji tjedan predavanja prolazili ta debilna pitanja iz ispita i objašnjavao nam je instruktor zašto su odgovori baš ti. Ima nelogičnosti, ali to su točni odgovori, bez obzira tako kako su formulirani odgovori. Sad za ovo treće je ipak moja greška, krivo pročitao... Da, pitaj ga, ali isto mislim da je samo za motorna vozila, iako po broju traka bi bila brza. Ako možeš, stavi sliku.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Pozdrav.Upravo sam na 9satu vožnje na cesti i super mi ide vožnja naravno instruktor me podučava i ispravlja.Zanima me jedna stvar kada budem vozio pred komisijom kakva su vaša iskustva,kako se ocjenjuje vožnja,koliko traje?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Voznja u prosjeku traje 10-25min. Voznju ocjenjuje po broju malih i velikih greski. Smijes imati par malih greski,velika je direktni pad.

Prolaz ovisi vise o tome sta su se dogovorili instruktor i ispitivac nego kako ces ti voziti, tako sam ja bar skuzio posto je bilo odlicnih vozaca koji su pali i jako losih koji su prosli.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 14:43 (ivanzu).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Dali vožnja u večini slučaj bude u gradu ili izvan naselja,u naselju.
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Isto ovisi kako kako se oni dogovore, racunaj da je u gradu lakse poloziti jer sve rute vec znas.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
ivanzu kaže...

Isto ovisi kako kako se oni dogovore, racunaj da je u gradu lakse poloziti jer sve rute vec znas.

 To pali u gradu od 20000 hijada stanovnika u milionskim gradovima (Ja polazem u Hamburgu nikad nzm gde me izvede) Tako da slobodno mozes da zaborvis.

12 godina
offline
Polaganje vozačkog

U Hrvatskoj ne postoji milijunski grad, a i da mu promjene rutu ako je naucio pravila ne bih trebao imati problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2016 2:34 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Proso sam propise sa 117, na testu uopce nije bilo nelogicnosti kao sto su one za koje sam pitao, slike su bile jasne i odgovorni precizni, za razliku od ispita na kojima sam vjezbao.
Aplikaciju "Autoskola" bi trebalo ozbiljno doraditi, od preko 10 testova samo jedan nije imao nijednu gresku u rjesenju, super je za ucenje, ali neke osnovne stvari im nisu jasne.
All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice