Porez, pdv, carina - P&O izdvojena tema

poruka: 733
|
čitano: 325.754
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

ihush, da, namjerno sam napisao da je kuja i glupača, mogao sam dodat i još nekih epiteta. Ja sam npr. čovjek koji se u životu drži dogovora, znači ako smo dogovorili tako onda je tako, nemoj mi mijenjat sad na nešto drugo, jer na to popizdim dok mi netko radi. Mogla je bar napisat da neće tako poslat i ok nikom ništa.

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
David87 kaže...

Evo Vam jedan komentar na drugom forumu.

 

"I think this is all a matter of luck my order is 72. I didn't pay for any shipping just the preorder price 399$...and I got GLS tracking. Located in Bulgaria."

 

Dakle s dotičnom sam dogovorio da pošalje tako, potvrdila je da hoće (i to više puta) i na kraju je poslala po svom. Ok računao sam tak i tak s tim, ali ne da moram platit 1000 Kn davanja na nešto vrijednosti 2600 Kn. Dron je u pitanju, Fimi X8 SE... Naravno pošiljka je išla iz Kine.

Ajde ispočetka: tko je radio kalkulaciju, kome si platio davanja?

13 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Old Iggy kaže...
David87 kaže...

Evo Vam jedan komentar na drugom forumu.

 

"I think this is all a matter of luck my order is 72. I didn't pay for any shipping just the preorder price 399$...and I got GLS tracking. Located in Bulgaria."

 

Dakle s dotičnom sam dogovorio da pošalje tako, potvrdila je da hoće (i to više puta) i na kraju je poslala po svom. Ok računao sam tak i tak s tim, ali ne da moram platit 1000 Kn davanja na nešto vrijednosti 2600 Kn. Dron je u pitanju, Fimi X8 SE... Naravno pošiljka je išla iz Kine.

Ajde ispočetka: tko je radio kalkulaciju, kome si platio davanja?

 Naslikat ću papir od carine nešto kasnije. Onih 80 i nešto kuna sam platio ovom iz HP-a. Tako je pisalo na listi na koju se uvijek potpišeš.

13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Evo slika

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
David87 kaže...

Evo slika

 Yup, sve je OK.

10 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ako moze pitanje ukoliko se plati PDV i carina na neki predmet van EU i ako bude situvacija da nesto s paketom nebude u redu i vratim ga nazad prodavacu na koji nacin se moze zatrazit povrat carine i pdv koji je placen za taj predmet?

کτγℓع
13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ako zelim odbiti paket, dali je dovljno da izignoriam carinsko pismo ili? Ukoliko odbijem paket moram li placati ikakva davanja?

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Stryder kaže...

Ako zelim odbiti paket, dali je dovljno da izignoriam carinsko pismo ili? Ukoliko odbijem paket moram li placati ikakva davanja?

 ?? -pokušaj pogoditi, imaš 50% šanse za točan odgovor ali jednako toliko za kaznu..

-carina nema veze s odonosom kupac-trgovac, ti si vlansik, osoba na koju je naslovljeno i ti si odgovoran. (jednako kao za psa, auto, dijete itd.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Znam, također znam da postoji mogucnost i da ne dobijem refund no kupac se nije drzao dogovora (kao kod kolege gore) i shipao je iz kine a ne iz EU. 

Ja ne želim primiti taj paket, šta mi preostaje?

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

skineš gaće i naguziš se.. tj to je slikovit odgovor u tvom slučaju, želje i stvarnost. Ti si odgovoran, ostalo se nikog ne tiče npr carinu. Zato se u posredovanje ne ide bez dobrog razloga ili si u poslovanju spreman ponekad na ovakvo natezanje u kojem ne moraš uživati, eventualno ublažiš posljedice npr vazelinom i kamilicom.. :)

-zvuči kao podbadanje? Ne, to je samo slikovita realna situacija ili ''škola'' koja se plaća..

btw, dok to sve radiš, lakše je sa osmjehom, ljutnja ne pomaže.

 

edit: ali da ne bude samo o 'vazelinu'.. npr da bi dobio npr povrat novca od trgovca, moraš njemu vratiti naručenu robu, da bi robu mogao vratiti moraš je preuzeti od carine, tako da što god misliš napraviti, moraš prvo do carine a možeš li i uz koje troškove vratiti je nešto što moraš otrkiti na teži način. .. jer neće carina vratiti pošiljku o svom trošku, nego će je npr uništiti-zadržati, dok ti možda dobiješ kaznu za carinski prekršaj a možda prođeš bez kazne. .. no da bi to znao, moraš pitati carinu, ne nas.. da se mene pita, ja bi te ''pustio''. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 12:44 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Koja su ovi govna u toj hr pošti. Naručim slušalice, carina me odere 146 kn. To je sve ok, jer na to sam i računao. I onda pošta uzme ebenih 68 kn poštarine. Aloooo 68 kn od Zg do Os!!!! I naravno, ne moram ni spominjati da poštar nije niti nosio paket nego je samo ubacio papirić. Phuuujjjj

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Kakve slusalice su u pitanju?
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
AmonZero kaže...
Kakve slusalice su u pitanju?

 

Edifier W855BT. Nema ni pola kile u paketu.

 

 

 

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Je li to poštarina ili ukupni poštanski troškovi?
14 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Trošak carine imam definiran na papiru gdje piše da mi je naplaćen samo PDV. Ostatak od 68 kn nije nigdje naveden. Zapravo je bila ukupna opća uplatnica na 214 kn koju je uzela djelatnica u pošti. Tako da u biti ne vidim nikakve poštanske troškove.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2019 11:16 (ChillyBoy).
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
To su ti troškovi podnošenja na carinjenje, ležarina, obrasci itd.
10 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
ChillyBoy kaže...

Trošak carine imam definiran na papiru gdje piše da mi je naplaćen samo PDV. Ostatak od 68 kn nije nigdje naveden. Zapravo je bila ukupna opća uplatnica na 214 kn koju je uzela djelatnica u pošti. Tako da u biti ne vidim nikakve poštanske troškove.

Tako je, zaboravio si uračunati i te troškove carine u svoju računicu, oko 70kn ispadne, ništa novo. Sad barem znaš za ubuduće :)

 

Sve piše ovdje:

https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozz, imam sljedecu situaciju. Narucen proizvod preko internet stranice od proizvodjaca, pisalo je da u 3 mjesecu se dostavlja iz lokalnih skladista (eu) no kad sam dobio shiping broj vidim da je poslano iz kine. Sta znaci da ce mi naplatit carinu/pdv. Vrijednost je bila 89 usd.

 

Sad pitanje je, ako ja dobim pismo od carine da ce carinit proizvod, dali ja to moram prihvatit ili oni besplatno vracaju proizvod nazad proizvodjacu. Ili ce meni naplatit pdv/carinu plus troskove povrata ako zelim odustat od kupnje.

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

-trenutno si ti vlasnik, tebi će bit naplaćena carina (+kazna ako ..). računaj cca 42% ukupno..

-to nema veze s npr jamstvom-kvarom, to možeš tek kad vidiš da je nešto neispravno, kao i povrat neželjene robe (što nema veze s našim zakonima tj možeš se dogovoriti-pregovarati s trgovcem).

-ako se govori o nekim eu skaldištima, tad ... možda imaš sreće, čekaš i vidiš.. To su stvari koje trebaš provjeriti prije kupnje i kupovati od eu dobavljača, ne iz kine (ili paziti kao na freeshiping i iznos do 22€..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Tipkovnica je u pitanju, je onda samo 25% na cijenu sta ne?

Al da, lijepo su me zaje... , pise salju iz eu , dali su mi track number, pise salje se iz shanghai. Htio sam cancel narudjbe, al ignorirali su me par dana i danas tek javili da nemogu stopirat jer je proizvod na putu .

Odnosno danas tek su ga poslali.

 

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

-ne, 25% je (samo) PDV, prije toga ide carina+carinski troškovi.. samo roba male vrijednosti, koja se ne carini i nema drugih troškova bi imala konačnu cijenu kao što si zamislio, ovako je nešto viša, cca42%..

-ako kažu da je iz EU tad .. gle, sve se šalje iz eu, tj nekako stigne do eu-skladišta, devama-brodovima .. i npr u roterdamu se iskrcaju kontejneri, tj ništa ne možeš dobiti iz kine ako nije došlo u eu.. a jel plaćena carina? To je u slučaju kad netko uvozi, u ovom slučaju si ti uvoznik-naručitelj..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ok, hvala na info, samo i dalje mi nije jasno kako 42% pdv je 25% plus 0% carina na elektroniku.

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

-carinski troškovi. Carina je samo dio..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Djozaa kaže...

Ok, hvala na info, samo i dalje mi nije jasno kako 42% pdv je 25% plus 0% carina na elektroniku.

 Na vrijednost do 150€ ( ako nije alkohol, duhan , parfemi i slično ) plaćaš samo PDV.

 Znači 89$ + 25% pdv-a. Moguće neki sitni troškovi od poštanske carine, ali to je 10-20kn max.

 

Tablica - troškovi uvoza

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 12:21 (kostolomac).
13 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

kostolomac  tako sam i ja racunao, , hvala

15 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

- evo stranice.. (pri dnu...) za povrat mora se izvesti-vratiti iz EU.

- 22/150€ su granice plaćanja..

- roba treba imati priložen račun + CE oznaku/deklaraciju itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

ma necu ni vracat nakraju, ako je samo 89usd + 25%, u eu amazon ista stvar je skuplja + dostava.

 

ovo je rekla teta u suportu

 

 

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

-to je muljaža, koja se prakticira, tj trgovac može u vrijednost pošiljke napisati niži iznos (realno mu je važno samo da platiš, ne koliko piše..), ali..

-carina nije pala s kruške, znaju cijene, imaju cjenike + moraju štititi domaće trgovce-uvoznike (ako imaju istu robu) tj to je smisao carine. Ako ne prihvate takav račun, tad ti mogu obračunati po domaćem cjeniku i tad se može desiti da ispadne skuplje nego kupiti u trogivni. .. no ovisno o robi, tipkovnica.. ima velike šanse za proći, recimo 99%.. kao nekad davno kad se išlo u shopingiranje, ne da te carinik ne može uhvatiti nego prođeš.. na sreću, jer tipkovnice jesu u tom rasponu cijena i nisu roba kao nrp mobitel za dekalracije i sl.

-drugi problem, u slučaju problema, oštećenja, reklamacije.. tad će taj iznos biti ono što dobiješ od npr ebaya.. ili kazna za pokušaj carinskog prekršaja jer kad se problem desi ..

.. meni 89$ + ostalo zvuči puno za tipkovnicu, tj za takav iznos bi radije kupio u lokalnoj trgovini s jamstvom (koje tad za tu klasu očekujem više od 2god... npr 5g.).. ako je domaća cijena bliže 1000kn ne bi ni razmišljao samo zbog reklamacije, ako je bliže 2000kn tek tad ovo ima smisla, .. tad drž palčeve i nadamo se da će proći kako si planirao i da je carina dobre volje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

kupio bih ja vrlo rado kod nas to i platio parsto kuna vise ako treba ali jednostavno nema gdje, kod nas mozes kupit popularne brandove gaming tipkovnica i to ti je to, ako oces birat koje bis switcheve a da nije cherry ili romer, onda nemas izbora, tih 89 dolara ili oko 600kn nije neka lova u svijetu tipkovnica, cak nizi razred, a dobim tocno ono sta zelim. sta bude bit ce, samo da ispadne ispod 700kn onda je ok cijena i ja sretan.

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Djozaa kaže...

ma necu ni vracat nakraju, ako je samo 89usd + 25%, u eu amazon ista stvar je skuplja + dostava.

 

ovo je rekla teta u suportu

 

 

Klasična muljaža, samo uz onih 25% dodaj i cca 60 - 70 kn obrade.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice