Predviđanja bake Vange proročice

poruka: 79
|
čitano: 29.456
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

 

Ovo sam nedavno našao na internetu (preciznije na torrentu), pa da postam ovdje.

Zanimljivo za pročitati, ali ja baš sad neznam što da kažem na sve ovo osim: SVI ĆEMO IZGINUTI!!!!!(LOL)

 

 

 

 

Predviđanja bake Vange proročice

 

 


3. svjetski rat počinje 2010.

 

2046. uzgajat će se ljudski organi, a 2076. vladat će komunizam - tvrdila je Vangelia Gušterova
Iako je umrla prije 12 godina, slijepa bugarska proročica Vangelia Gušterova, poznatija kao Baba Vanga, slavu je stekla i izvan domovine zahvaljujući internetu i ispunjenim proročanstvima o svjetskim katastrofama, a sada su se mnogi zabrinuli zbog njezina predviđanja da će treći svjetski rat početi 2010.

Svojedobno je bila predvidjela početak Drugoga svjetskog rata, potonuće ruske nuklearne podmornice Kursk: "Potkraj stoljeća, u kolovozu 1999. ili 2000., Kursk će prekriti voda i svijet će plakati nad tim." Riječima "Strava, strava! Američki blizanci past će nakon što ih napadnu čelične ptice, vukovi će zavijati u grmlju, nevina krv bit će prolivena" vidovnjakinja je predvidjela napad na Svjetski trgovački centar 11. rujna 2001. Blizanci su doista srušeni, i to u vrijeme mandata predsjednika Busha čije prezime u prijevodu znači znači grm.

Vanga je predvidjela i perestrojku u SSSR-u te smrt princeze Diane, a priča se i da ju je u vrijeme Drugoga svjetskog rata posjetio Hitler koji je iz njezine kuće izašao uzrujan jer mu je prorekla neslavan kraj. Točno je predvidjela i vlastitu smrt 11. kolovoza 1996., a zabrinutost su izazvali nedavni sukobi u Gruziji koji su također našli mjesto u njenim vizijama. Kad je riječ o trećem svjetskom ratu, Baba Vanga bila je prorekla da će početi nakon pokušaja atentata na četiri državnika i sukoba u Hindustanu 2010.

Rođena je 3. listopada 1911. kao Vangelia Pandeva Dimitrova u Strumici u Makedoniji. Vid je izgubila kao 12-godišnja djevojčica, kad su ju nakon oluje pronašli zatrpanu prašinom i kamenjem, s očima punim pijeska.

Neko se vrijeme školovala u školi za slijepe u Zemunu gdje je naučila brajicu, svirati klavir, šiti. U Bugarsku se morala vratiti nakon smrti pomajke da bi se brinula za mlađu braću i sestre.

Tvrdila je da njezine paranormalne sposobnosti imaju veze s nevidljivim bićima koja joj šalju informacije o prostoru i vremenu. Prorekla je i da će ljudi, tek za oko 200 godina, uspostaviti vezu s izvanzemaljcima iako mnogi od njih već godinama žive na Zemlji. Dolaze s planeta koji se zove Vamfim i treći je planet od Zemlje. Recentna istraživanja koja pokazuju da na Europi, Saturnovom mjesecu možda postoje tragovi života mogla bi se pokazati kao vrlo istinita.

S obzirom na to da je bila u dobrim odnosima s vrhuškom bugarske komunističke partije te da je često viđana u društvu Todora Živkova, skeptici smatraju kako je svoju popularnost mogla zahvaliti barem djelomično informacijama koje je dobijala od bugarske tajne službe. Također, baba Vanga govorila je u vrlo jakom dijalektu i bila polupismena tako da su njene riječi tumačili i zapisivali njeni suradnici.

S druge strane, ruski istraživači paranormalnog zanimali su se za babu Vangu, no njihovi su zaključci i dalje tajna, jedino se zna da je opći dojam koji je ostavila na Ruse prilično uvjerljiv.

I neki poznati ljudi s prostora bivše Jugoslavije pohodili su bugarsku proročicu - tako Lepa Brena tvrdi da joj je brak sa Slobodanom Živojinovićem prorekla upravo baba Vanga.

Baba Vanga bila je vrlo neugodna prema ljudima koje je smatrala zlima, gotovo je uvijek raskrinkavala njihove grijehe i mane. Bavila se i liječenjem i smatrala da se ljudi moraju liječiti prirodnim lijekovma koji rastu u njihovom zavičaju.

Kronološki poredana proročanstva od početka 3. svjetskog rata zvuče kao vrlo neugodna mješavina SF-a i filma strave:
KRONOLOGIJA2010. - Početak 3. svjetskog rata. Rat će početi u studenome 2010. i završit će u listopadu 2014. Počet će kao običan rat, zatim će biti upotrebljeno prvo nuklearno, a zatim i kemijsko oružje.
2011. - Kao rezultat radioaktivnih padavina, na sjevernoj polutci neće ostati ni životinja ni biljaka. Muslimani tada počinju kemijski rat protiv preostalih Europljana.
2014. - Većina ljudi patit će od čireva, raka kože i drugih kožnih bolesti (kao posljedica kemijskog rata)
2016. - Europa je skoro bez ljudi
2018. - Kina postaje nova svjetska sila. Zemlje u razvoju prestaju biti eksploatirane i postaju eksploatatori
2023. - Orbita Zemlje se neznatno mijenja
2025. - Europa je i dalje jako slabo naseljena
2028. - Stvaranje novog oblika energije (vjerovatno kontrolirana termonuklearna reakcija). Glad postupno prevladava. Svemirski brod s ljudskom posadom polijeće prema Veneri.
2033. - Polarni led se topi. Nivo oceana raste
2043. - Procvat svjetske ekonomije. Europom vladaju muslimani.
2046. - Svi ljudski organi mogu se uzgajati. Zamjena organa postaje jedno od najboljih metoda liječenja.
2066. - Za vrijeme napada na muslimanski Rim, SAD koriste novi oblik oružja - klimatsko. Dolazi do naglog zahlađenja
2076. - Bezklasno društvo (komunizam)
2084. - Oporavak prirode
2088. - Nova bolest se pojavila - starenje za nekoliko sekundi
2097. - Brzo starenje pobijeđeno
2100. - Umjetno sunce osvjetljava tamnu stranu Zemlje
2111. - Ljudi postaju kiborzi (živi roboti)
2123. - Rat između malih država. Velike sile se ne mješaju
2125. - U Mađarskoj dobijaju signale iz svemira (i svi će se opet sjetiti Vange)
2130. - Podvodne kolonije (uz pomoć savjeta izvanzemaljaca)
2164. - Životinje pretvaraju u poluljude
2167. - Nova religija
2170. - Velika suša
2183. - Kolonija na Marsu postaje nuklearna sila i zahtjeva nezavisnost od Zemlje (kao nekad SAD od Engleske)
2187. - Uspješno prekinute erupcije 2 velika vulkana
2195. - Morske kolonije (podvodne) potpuno su osigurane hranom i energijom
2196. - Potpuno miješanje Azijaca i Europljana
2201. - Na Suncu se gase termonuklearni procesi. Postaje hladnije
2221. - U potrazi za izvanzemaljskim životom, ljudi stupaju u kontakt s nečim užasnim
2256. - Svemirski brod donosi na Zemlju novu strašnu bolest
2262. - Postupno se mijenjaju orbite planeta. Marsu prijeti kometa
2271. - Ponovno se izračunavaju fizičke konstante koje su se izmijenile
2273. - Potpuno miješanje žute, bijele i crne rase. Pojavljivanje novih rasa ljudi.
2279. - Energija ni iz čega (pretpostavka - iz vakuuma ili crnih rupa)
2288. - Putovanje kroz vrijeme. Novi kontakti s izvanzemaljcima
2291. - Sunce se hladi. Počinju pokušaji ponovnog aktiviranja
2296. - Snažne eksplozije na Suncu (vjerojatno kao posljedica pokušaja njegovog reaktiviranja). Mijenja se sila gravitacije. Stare svemirske stanice i sateliti počinju padati
2299. - U Francuskoj se pojavljuje pokret otpora Islamu
2302. - Otkriće novih važnih zakona i tajni Svemira
2304. - Otkriće tajne Mjeseca
2341. - Nešto strašno se približava Zemlji iz Svemira
2354. - Kvar na jednom od umjetnih Sunaca dovodi do suše
2371. - Velika glad
2378. - Nova brzo rastuća rasa ljudi
2480. - Sudar dva umjetna Sunca. Zemlja u polumraku.
3005. - Rat na Marsu.
3010. - Kometa razara Mjesec. Oko Zemlje se stvara pojas kamenja i pepela
3797. - Kao posljedica oblaka oko Zemlje, na njoj izumire život. Ljudi se uspijevaju preseliti u nove zvjezdane sustave.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2009 19:55 (zoran010).
15 godina
protjeran
offline
Predviđanja bake Vange proročice

lol

amd-ati http://demigodmp.blogspot.com/ http://www.njuskalo.hr/oglas486234
16 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

Nisi trebao temu otvarati, mogao si staviti pod Humor.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2009 20:01 (macak).
14 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

Lupa gluposti kako bi dospjela u javnost 100%

mp14
15 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

Brižna baka, sunce će se ohladiti za par stotina godina kaže, ja mislim za 4-5 milijarde godina da će izcrpiti svo gorivo i onda nabubriti u crvenog diva i tada da će nestati života na zemlji.

 

fotoforum.forumotion.net
15 godina
offline
Predviđanja bake Vange proročice

kiborzi i vremeplov, ma šta ima još toga totalni nered

Najbolji osjećaj je upala mišića........
16 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

I ja mislim.

 

 

EDIT: Mislio sam na 2 posta iznad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2009 20:02 (zoran010).
14 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

Opet se neko bunike dohvatio..

Ne moze to bez kabla
15 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

NEznan jeste primjetili ali kad gledte pod aktiovne teme, ova tema je napisana svjetlijim slovima od ostalih

 

 

Granice nisu nista drugo do linija u atlasu, al' jesu stvarne onda kad idu od srca ka srcu...
15 godina
protjeran
offline
Predviđanja bake Vange proročice

njezine gluposti su se obistinile

al kaj je da je

savršen scenarij za neku trilogiju sf-a

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy
16 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

Tema postoji

Only God (& mod) can judge me
15 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

Kad se već o tim stvarima ovdje priča evo navodno čovjek koji je putovao kroz vrijeme: http://johntitor.com/

Za sve koji prate (i vole) Prison Break: http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
16 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

Gluposti...

Life is like a next-gen game. Graphics are awesome but the gameplay sucks!
16 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

Mene najviše muči ako bi bio 3 svj rat u 2010.g

Neodlučan

a pogotovo nukelearni rat

Q6600 3,3Ghz Corsair Dominator 4X1gb 1100mhz XFX 8800GTS 512mb OC Sve 100% stabilno!
15 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

Ionako je 2012. smak svijeta tako da se ne moramo puno brinuti. xD

 

Nego sad zaozbiljno, naravno, ne vjerujem tim stvarima, nitko ne moze predvidjeti sto ce se dogadati u buducnosti. I sve su to samo cista s*anja, ali istina, mogu dobro posluziti za film.

 

Ne moze nitko znati sto ce se dogadati.

Za sve koji prate (i vole) Prison Break: http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2009 20:16 (Prison Breaker).
15 godina
offline
Predviđanja bake Vange proročice

ma gluposti. isto kao i nibiru

Bubamara na steroidima.
16 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

da istina teško je to vjerovatiNeodlučan

 

ali ipak puno toga je predvidjela

i kako bi neko objasnio

Nostradamus-a?

Q6600 3,3Ghz Corsair Dominator 4X1gb 1100mhz XFX 8800GTS 512mb OC Sve 100% stabilno!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Predviđanja bake Vange proročice
Prison Breaker kaže...

Kad se već o tim stvarima ovdje priča evo navodno čovjek koji je putovao kroz vrijeme: http://johntitor.com/

 
?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predviđanja bake Vange proročice
Gamer-gts kaže...

da istina teško je to vjerovatiNeodlučan

 

ali ipak puno toga je predvidjela

i kako bi neko objasnio

Nostradamus-a?

Imam jedan dokumentarac o njemu. Zaključak je: "Povijest se ponavlja!" - "Doći će neki vladar i pokoriti cijelu Europu"- dogodilo se, a ima vjerojatnosti da se i ponovi!
Takve bedastoće mogu i ja govoritii, sad da li će se dogoditi za 10, 200 ili 3000 godina nema veze, glavno da pogađam, ako se dogodi bit ću slavan.
A što je s onim "teorijama" koje se nisu ispunile. One se ne važe...
Life is like a next-gen game. Graphics are awesome but the gameplay sucks!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predviđanja bake Vange proročice
Gamer-gts kaže...

da istina teško je to vjerovatiNeodlučan

 

ali ipak puno toga je predvidjela

i kako bi neko objasnio

Nostradamus-a?

  Stani! Ti si baš sasvim siguran da je to ona ikad rekla, i da je ona ikad živjela...ja nisam baš.
Smrdi na jeftin trik , i to jako smrdi.
Inače, zabrinajva me gomilanje ovakvih glupih tema na forumu, nadam se samo da ljudi ne vjeruju ovakvim glupostima.... 
Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
16 godina
offline
Predviđanja bake Vange proročice

Nije mi se dalo citati, uglavnom neznam kak nekome takve gluposti padnu na pamet, isto ko i teorije zavjere i ostalo.

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
15 godina
offline
Predviđanja bake Vange proročice

Ja isto tako mogu tvrdit da je moj prijatelj predvidia invaziju SAD-a na Irak i ostale događaje koji su obilježili zadnjih par godina i reć da je on vidovnjak itd.  Ne zamarajmo se glupostima... Sve su to bajke.

We need a patch for human stupidity.
15 godina
offline
Predviđanja bake Vange proročice

bla bla bla bla bla NIĐE VEZZEEEE...

 

BIT CE STA CE BITI!

 

Jel prorekla mozda dobitne brojeve na Lotu?   Cool

 

 

 

Silence is golden when you can't think of a good answer. Muhammad Ali
15 godina
offline
Predviđanja bake Vange proročice

precital sam sve i da bi to sve bilo istina, po tome smo mi druge godine svi mrtvi ili izobliceni... kaj se nadam da se nebude dogodilo... nije mi jasna jedna stvar, zakaj budu napali europu s nuklearkama?? pa logicki bi bilo da prvo napadnu aziju ili SAD,ne?

vjerujem da je baka nekaj vidla, ali da je vidla buducnost u 2 tisuce godina unaprijed... malo ipak pretjerano...

15 godina
offline
RE: Predviđanja bake Vange proročice
boxer kaže...

bla bla bla bla bla NIĐE VEZZEEEE...

 

BIT CE STA CE BITI!

 

Jel prorekla mozda dobitne brojeve na Lotu?   Cool

 

 

 

 e to i mene zanima hahah
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predviđanja bake Vange proročice

52. Dolazi ljeto

 

 

Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predviđanja bake Vange proročice
boxer kaže...

bla bla bla bla bla NIĐE VEZZEEEE...

 

BIT CE STA CE BITI!

 

Jel prorekla mozda dobitne brojeve na Lotu?   Cool

 

 

 

 da baba ima veze s mozgom, mogla je svake godine, ko sto kazes, osvojit onaj spanjolski loto od 60 milja eura, i zivjet ko bubreg u loju, ali nije....
Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

predviđanje bake dome:

8.6.2009. 21:01-baka na kompu(obistinilo se)

2010-baka dobiva milijun kuna

2011-baka kupuje motornu pilu i radi masakr

2012-baka umire kada se dogodi smak svijeta

 

yea right da će se ovo dogodit.

 

najbolji dio da će ljudi otići na veneru.

OS: Windows XP SP3 Professional, Windows 7 RC build 7100
15 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

ovom je stvarno dosadno da mora toliko pisati o takvim glupostima....

16 godina
neaktivan
offline
Predviđanja bake Vange proročice

Ja proričem da će sutra biti utorak!

Life is like a next-gen game. Graphics are awesome but the gameplay sucks!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice