Prekršaj zakona i prijava prekršaja- pitanja

poruka: 8
|
čitano: 1.713
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Prekršaj zakona i prijava prekršaja- pitanja

Ljep pozdrav svim forumasima

 

Evo kao sto sam naslov kaze imam nekoliko pitanja  u vezi prekrsaja i priajve zakona...

 

Dakle ovako,živim na selu,i  postoji jedna osoba koja relativno cesto(mjesecno 2+ puta)u sred sela pali vatru i u su vtru baca automobilske gume koje gore i puštaju teški smrad a i dim koji zbog vjetra nosi ili prema mojoj ili prema susjedovoj kući.

 

Zanima me u tom slučaju da li je to moguce priajviti,te jel se vodi ko prekršaj?

Ako to idem priajviti jel policija ili?

 

Također doticni tipovi xy grade  ''mini'' kućice i garaže pokraj vlastite kuće, dakle grade doticne građevine bez ikakve građevinske dozvole.

 

U tom slucaju zanima me da li je to moguce priajviti i kome(ako je moguce)?

 

Također me zanima da li je to sve smijem fotićem slikati kao dokaz? I u slucaju da ja slikam da li se to moze iskoristiti protiv mene?

 

Molim  samo ozbiljne forumase i one koji znaju što pišu da odgovaraju :D ljep pozdrav i hvala!

 

 

 

 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
15 godina
neaktivan
offline
Prekršaj zakona i prijava prekršaja- pitanja

legalis.hr

 

Ne traži takve savjete na Bug forumu. 

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prekršaj zakona i prijava prekršaja- pitanja
ante5656 kaže...

Ljep pozdrav svim forumasima

 

Evo kao sto sam naslov kaze imam nekoliko pitanja  u vezi prekrsaja i priajve zakona...

 

Dakle ovako,živim na selu,i  postoji jedna osoba koja relativno cesto(mjesecno 2+ puta)u sred sela pali vatru i u su vtru baca automobilske gume koje gore i puštaju teški smrad a i dim koji zbog vjetra nosi ili prema mojoj ili prema susjedovoj kući.

 

Zanima me u tom slučaju da li je to moguce priajviti,te jel se vodi ko prekršaj?

Ako to idem priajviti jel policija ili?

 

Također doticni tipovi xy grade  ''mini'' kućice i garaže pokraj vlastite kuće, dakle grade doticne građevine bez ikakve građevinske dozvole.

 

U tom slucaju zanima me da li je to moguce priajviti i kome(ako je moguce)?

 

Također me zanima da li je to sve smijem fotićem slikati kao dokaz? I u slucaju da ja slikam da li se to moze iskoristiti protiv mene?

 

Molim  samo ozbiljne forumase i one koji znaju što pišu da odgovaraju :D ljep pozdrav i hvala!

 

 

 

 

 Sve dok su na njihovom zemljištu i ako su manje od 20 ili 25m2(možda čak i 50,pitam buraza,kad dođe) ne možeš im ništa jer se vode kao pomoćni objekti(jedino u slučaju da ne poštuju razmak od susjedne parcele).
S obzirom da znam odakle si,ne bi ti preporučio da ideš daleko s tim prijavama jer je Dicmo,najblaže rečeno- Divlji zapad.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 21:38 (CyberPlague).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prekršaj zakona i prijava prekršaja- pitanja

E to je to...  kazes da njihovom zemljistu e pa nisu ...zemljiste je u vlasnistvu 6 osoba koji su u srodstvu a jedna od njih je moja baka tako da je  po logici moguča priajva?

 

 

 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
9 godina
neaktivan
offline
Prekršaj zakona i prijava prekršaja- pitanja

Teoretski,da,ali ovisi i vrijeme izgradnje objekta,jer se zakon mijenjao 7/2014,pa ako je sagrađeno prije tog datuma,onda je na snazi stari zakon koji se po nekim točkama bitno razlikuje od sadašnjeg.Znači možeš ga pravno tražit da ti:pripadne pravo vlasništva građevine ili da graditelj poruši građevinski objekt i vrati ti zemljište u prvobitno stanje ili da ti graditelj isplati prometnu cijenu zemljišta.Eh sad i tu ima jedna kvaka,a to je da imaš pravo žalbe unutar 3 godine od završetka gradnje objekta,i onda imaš pravo samo tražit otkupninu graditelja(prve 2 opcije su isključene)(p.s.ovo je dio starog zakona i ne znam jel još na snazi)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prekršaj zakona i prijava prekršaja- pitanja

aha ...ali objekt jos nije gotov ...a radove mogu zaustaviti?

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
9 godina
neaktivan
offline
Prekršaj zakona i prijava prekršaja- pitanja

152.-154. stavak zakona o vlasništvu se odnose na to,tako da pročitaj pa vidi,ne znam šta da napraviš,mogu ti jedino dat br. moba od par geodeta pa da vidiš s njima.

16 godina
offline
Re: Prekršaj zakona i prijava prekršaja- pitanja
...
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2015 23:50 (lllnuclearlll).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice