Pretučena Torcida u Slovačkoj zaključana tema

poruka: 44
|
čitano: 19.629
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

Prije svega ispriča ako tema ili slična njoj postoji. Tražio sam ali nisam našao.

 

Zanima me kakav je vaš stav s ovim događajem? Osobno mislim da su zaslužili batine. Po meni tako treba tuč  i BBB i Torcidu i sve "navijače" koji dolaze na utakmice radit nerede, a ne gledat nogomet. Kod nas je polocija slaba i boje se tuč navijače, savez uopće ne brine o huliganima i osobno mislim da svaki puta kada naši navijači odu van i da tako budu prebijeni da bi se smirili, jer kod nas u Hrvatskoj niko i nemari za to što huligani rade

 

15 godina
neaktivan
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

Oni su na toj tekmi poceli radit nerede zato jer ih ovi nisu pustili na stadion.

Mozda su pretukli ljude koji nisu torcidasi i ne rade nerede, koji su legalno kupili ulaznice u Slovackoj i koji su samo dosli navijati za omiljeni klub a ne napravit s*anje.

A ako su pretukli one koji inace rade s*anje, na bilokakvim tekmama, onda su to i zasluzili

 

What the deuce?!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2009 12:18 (powerslave).
16 godina
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj
ParaNO1d kaže...

 

 

Zanima me kakav je vaš stav s ovim događajem? Osobno mislim da su zaslužili batine. Po meni tako treba tuč  i BBB i Torcidu i sve "navijače" koji dolaze na utakmice radit nerede, a ne gledat nogomet. Kod nas je polocija slaba i boje se tuč navijače, savez uopće ne brine o huliganima i osobno mislim da svaki puta kada naši navijači odu van i da tako budu prebijeni da bi se smirili, jer kod nas u Hrvatskoj niko i nemari za to što huligani rade

 

 

Jesu li, svakako da nisu, ne u ovom slučaju.

Pogledaj malo BOLJE

To je policija, ne, to su huligani, huligani koji su probudili silu s kojom će se sad svi Slovaci morati nositi, tak im i nek bude jer su zaslužili!

 

Nisam navijač Hajduka, moje su simpatije usmjerene Dinamu ali ovo, ovo se jednostavno NE SMIJE dogoditi ni JEDNOM našem navijaču, nigdje!

Ovak se ne postupa ni prema najgorim ubojicama, a kamoli prema većinom nedužnim navijačima.

 

I sramota za kraj, naš ministar jandrokovic, pojeo te EU zajedno sa ostatkom Euro pijuna koji su pokrali Hrvatsku, gdje su kraljevi i kraljice.

Zamislite da su se ovak ponesli HRV policajci prema nekim strancima, samo to zamislite...!!

 

Slovakia Human Rights on the line:

 

 

ovo se ne zaboravlja ovo se ne zaboravlja
You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
16 godina
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj

Oni su imali zabranu dolaska na stadion. Ali ne oni se moraju prait pametni i kurčit. Odu u Slovačku i dobiju batine. Policija je bila brutalna, ali ako je zabrana bila da oni dolaze na stadion morali su dobit batine. Sumnjam da je policija mlatila isto oni koji su se opirali ili one koji su se mirno predali

15 godina
neaktivan
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

Sve te debila treba dobro isprangijat da iskrvare malo.Dinamovce i Torcidase,tj. sve takozvane navijace koji to nisu.

 

I da,uopce mi nije zao kad cujem da je jedan dobio mozdani udar,ili slomio kost.Smijem se od veselja.Kud ih grom ne zdere il sta ja znam....

 

 

Sramota.

Music's the medicine of the mind.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj

Ko ih je*e. Znali su da nemaju sta trazit i da postoji zabrana. Isli su bogu iza nogu negdje kako bi "navijali" unatoc sto im je to zabranjeno. Dolazili su do karata na razne nacine kako bi preveslali zabranu i ušli na stadion, nisu uspijeli. Dobili su po lampi i ono što su trazili. Navijaci neš ti...Bolje da se necim pametnim bave. Hrpa klošara.

 

Sramote nas di god odu, i BBB i Torcida, probisvjetovi. I onda unistavaju tu aute po hrvatskoj jer su tamo dobili po lampi zasluzeno. Baš me briga ko je prvi poceo. Na stadionu nisu imali šta trazit. Htijeli su bez obzira na zabranu uc i eto nastalo sveopci cirkus.

 

Pogledajte samo ove maloumnike. Radi NOGOMETNOG KLUBA oni se idu tuc i svadjat, budaletine...Sramota, a šta ces ionako je vecina njih dno dna...Znam ljudi iz famozne Kohorte, pošto sam iz Osijeka. 80% njih su maloumnici s jedva završenom srednjom školom vise po utakmicama rade nerede i apsolutno ništa nemaju od zivota, dno drustvene ljestvice...

 

Više ni na utakmicu ne mozes otic jer imaš dredlockse, slušaš metal i imaš prišivke Korna, Slipknota na ruksaku da te slucajno nebi neka polupismena budaletina dovatila. To se po Trešnjevci, di zivim, vec par puta dogodilo. A svi su brijali da su neki tamo BBB-i...Vani odes sa djetetom pogledat utakmicu, ti i mladji brat, djed i unuk, fina zezancija ali kod nas toga nema jer ce se UVIJEK nac neki idiot koji ce mislit da ima pravo tebe zadirkivat. A naša policija? Dajte molim vas. Odakle stalno baklje po terenima i gluposti? Hukanje i rasno vrijedjanje. Razno razne parole na nacionalnoj netrpeljivosti, šta su onom Hrgovicu govorili. Baš me briga jer to radi njih 10 ili sto. Činjenica je da je navijacka subkultura omrazena upravo radi čestih nereda.

 

http://www.net.hr/crnakronika/page/2009/08/02/0056006.html?pos=n2

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2009 11:30 (mislav_01).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj
Armor kaže...

Jesu li, svakako da nisu, ne u ovom slučaju.

Pogledaj malo BOLJE

To je policija, ne, to su huligani, huligani koji su probudili silu s kojom će se sad svi Slovaci morati nositi, tak im i nek bude jer su zaslužili!

 

Bravo!

16 godina
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj

Doci ce i taj dan kad ce slovacki panduri doci Prati Guz..u na nase more ali bi se mogli okrecat i gledat iza leda da li bi ih sta moglo zakacit! Cili zivot zivin u St-u i bia san na xxx utakmica i kad je ono sranje bilo na poljudu 2000 g imam prijatelja koji su BBB i to okorjeli ali ovako nesto dopustit to je nezamislivo jer tu su batine dobijali i oni koji su trebali i oni koji nisu! Naša policija itekako mlati navijace i huligane ali to se ne prikazuje na tv-u  stvar je da u tome svemu nastradaju i neduzni ljudi koji su jednostavno dosli pogleda malo baluna! 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2009 12:44 (SPLICO212).
16 godina
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj

Naša policija!? Daj molim te! Na stadion možeš unest šta god hoćeš. Kako je moguće da uvijek neko baklje baca. Btw sramotno je i žalosno da djed ne može dovest unuka na utakmicu jer ako dođe na utakmicu i ne bude dao novce ovim klošarima koji se nazivaju "navijačima" dobit će batina i maltretirat će ga. Jer oni su "navijači" i njema trebaju pare za cugu, pljuge i drogu, a ako nedaš prebiju te! Pa zašto da ih onda žalimo?

16 godina
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj

Paranoid ocito nisi bia ni na jednom derbiju pa neznas o cemu pricas! Je istina je da ima debila i u tome se slazem ali daj brate pa onda bi nesa pandurije morala navijace engleske kad dodu ili Grobare lincovat i slat ih u Crnoj Marici kuci!?

 

15 godina
neaktivan
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

To me najvise zivcira kod nas, baklje!

Tu i tam pogledam neku utakmicu na tv-u, iako ne navijam za nijedan hrvatski klub ali ono je stvarno debilno

Dođu navijaci gledat omiljeni klub, netko dobije gol i sad face prekinu tekmu jer neznaju prihvatit da su dobili gol

Prekidaj odma utakmicu nije posteno!

Odem u offtopic

What the deuce?!
16 godina
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj
ParaNO1d kaže...

Naša policija!? Daj molim te! Na stadion možeš unest šta god hoćeš. Kako je moguće da uvijek neko baklje baca. Btw sramotno je i žalosno da djed ne može dovest unuka na utakmicu jer ako dođe na utakmicu i ne bude dao novce ovim klošarima koji se nazivaju "navijačima" dobit će batina i maltretirat će ga. Jer oni su "navijači" i njema trebaju pare za cugu, pljuge i drogu, a ako nedaš prebiju te! Pa zašto da ih onda žalimo?

Tu se slažem s tobom ali otvoril si specifičnu temu o specifičnoj situaciji.

Istina je da su velik dio onih "najžešćih"(točnije onih koji se tak nazivaju i misle da to jesu na način da razbijaju i luduju okolo) obično klošari i nasilnici i tome treba stati na kraj.

 

Ne znam koji je zakon o navijačima ali čudno je kak se ovi zakoni o zabrani pušenja, 0 promila i (ne)rada nedjeljom unatoč ogromnim protestima - poštuju.

Znači, kod nas ne valja zakon o navijačima i na tome treba poraditi.

 

Većina ljudi tu je napisala istinu, neki malo pregrubo prema našima, oni u ovoj situaciji nisu bili krivi, ne tolko kolko su "platili".

Ne hodam po tekmama, bolje reći bil sam na samo dvije u životu (Dinamo-Newcastle i Varteks-Aston Villa (P. Schmeichel:)) ali vidim da ovo kaj su napravili Slovaci nije ok.

 

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj
mislav_01 kaže...

Ko ih jebe. [...]

Tako je.Osobno znam dosta ljudi[klosara]koji opravdavaju nasilje na utakmicama.Kreteni.Probisvjeti.Dno drustva.

 

Kaze "strava(!),polupali smo par izloga,razvalili tramvaj i posipali ljude pivom i brasnom" WTF?!Strahota!

 

Sramote nas kod kuce.Zacrnili su nas i vani.Navijaci-mos mislit'.

 

Kazne?Nema ih,ili su minimalne.Zabrana dolaska na teren,ali se  i dalje crvi uvuku.Nevinašce

 

 

 

 

Music's the medicine of the mind.
15 godina
neaktivan
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

Moj stav:ako im je zabranjen pristup,nema dolaska!

Ako imaju pristup i nisu započeli bitku,onda su ovaj put loše prošli,ali drugi put bi se skupilo 2000 Torcidaša naoružanih do zuba skupa i na utakmicu,imali bi zabranu započinjanja ikakvih sukoba,a ako bi ih policija napala,ne bi se policija dobro provela.Vidite da sam ratoboran i nisam torcidaš.Puno vas se neće složit sa mnom,ali svako ima pravo na mišljenje. Treba zabranit svim torcidašim (i navijačima) uopće divljanje na stadionu npr. kao u engleskoj,misim da ako uletiš na teren dobiješ kaznu zatvora čak 3 godine Neodlučan

written by pod009
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2009 14:10 (pod009).
16 godina
protjeran
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj
mislav_01 kaže...

Ko ih jebe. Znali su da nemaju sta trazit i da postoji zabrana. Isli su bogu iza nogu negdje kako bi "navijali" unatoc sto im je to zabranjeno. Dolazili su do karata na razne nacine kako bi preveslali zabranu i ušli na stadion, nisu uspijeli. Dobili su po lampi i ono što su trazili. Navijaci neš ti...Bolje da se necim pametnim bave. Hrpa klošara.

 

Sramote nas di god odu, i BBB i Torcida, probisvjetovi. I onda unistavaju tu aute po hrvatskoj jer su tamo dobili po lampi zasluzeno. Baš me briga ko je prvi poceo. Na stadionu nisu imali šta trazit. Htijeli su bez obzira na zabranu uc i eto nastalo sveopci cirkus.

 

Prije svega, ne zanima me ni ekipni ni solo sport, jer se oko profesionalnog sporta vrti previše novca da gledam rekreaciju bogataša i muljarenja menadžera, i sa civilizacijske strane kada jedan sportaš zarađuje više npr. od nekog znastvenika koji istražuje lijek protiv raka, predstavlja sistem izokrenutih vrijednosti modernog društva. Također ne volim logiku krda vezanu uz navijače. A vezano uz razbijanje auta tj.pokretne i nepokretne imovine, fizičkog napada na osobu, to je stvar "institucija koje trebaju funkcionirati" i pravovremeno kazniti pojedinca ili skupinu ljudi koji ugrožavaju društvo.

 

Najlakše je generalizirati i sve trpati u isti koš. Huliganstvo je jedan manji dio navijačke supkulture i nije zaštitni znak samo naših navijačkih skupina, nego i ostalih u drugim državama, a posebno su na zlom glasu bili engleski navijači, koji se nakon izglasavanja zakona o navijačima u engleskoj, mirne bubice na teritoriju VB.

Problem Torcide u ovom slučaju je taj, da je bilo mudrije iči pojedinačno a ne organizirano na stadion. Znači bez pjevanja i sličnog folklora i time pridobiti pažnju Slovačke milicije.

A prema video prilozima, nigdje ne vidim divljanje Torcide, Slovačka policija je odlučila trenirati strogoću na hrvatskim navijačima, zanima me kako bi se ponijeli prema engleskim, njemačkim, američkim, ruskim navijačima. Da li bi i po njima pucali gumene metke? Primjenili su maksimalne mjere prisile, najbolje od svega, upotrijebili su gumene metke. Dokaz da Torcida nije imala agresivnih sklonosti je taj, da su ovaj put izvukli deblji kraj, dakle nisu bili spremni na sukob (a priča bi bila puno drugačija i krvavija da su recimo stvarno bili spremni na borbu sa milicijom), nigdje ne vidim broj ozljeđenih Slovačkih milicionera. A Torcidaši razbijenih glava, ozljeđeni od gumenih metaka, potrganih ruku, vezanih uz ogradu ostavljeni na asfaltu cijelu noć. Gdje je sad poštivanje ljudskih prava?

I onda se onaj ljigavac "which chapters" ide ispričavati, po starom dobrom hrvatskom sluganskom mentalitetu.

Zanimljivo je kako je UEFA toliko moćna da policija mora primjeniti takve mjere prisile, nije UEFA država da zabrani nekome dolazak na stadion, ali prikazuje moć kapitalističkih organizacija, države u državi.

Inače zabrana UEFA-e se odnosi na od Hajduka kao kluba,organizirano dijeljenje ulaznica navijačima, a ne sa pojedinačnim kupovanjem ulaznica. Dakle, do ovoga nije trebalo/smjelo doći.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...I'm not your friend, buddy! I'm not your buddy, guy! He's not your guy, friend! I'm not your friend, buddy! We're not your buddies guy
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2009 15:16 (the_tux).
16 godina
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

Što su tražili to su i dobili - kraj priče Namigiva

Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj

Kao Sta su TBF-ovci rekli u svojoj pjesmi Sve se vraca sve se placa tako ce bit i ovdje ali jedna stvar je da ne bih tim pandurima preporucava dolazit u hrvatsku na ljetovanje ni pod razno,jer mislim stvarno aj ako je huligan mazni ga 2-3 puta pendrekom vezi i privedi u stanicu ali ovako nesto ma ljudi stvarno nije u redu,i mi jos onda se idemo izvinjavat ma ma...u mu spopatrljim ne bi niti jedan slovak dosa na more vise,ali koji slucaj da su to bili blesavi englezi koji sij strah i trepet gdje god dodu ne bi ih nitko ni prston taka!  

14 godina
neaktivan
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

Zato ja ne pratim hrvatski sport(pogotovo HNL)jer to više nije sport.Huligani se nazivaju navijačima kojima cilj uopće nije podrška klubu i sve bi njih trebalo zatvorit!!!Recite vi meni,u čemo je logika>Ako pobijede pale baklje i trgaju stolice iz slavlja,ako izgube,pale baklje i stolice iz protesta,ako je neriješeno,pale baklje i stolice jer je neriješeno!Da ne spominjem nacionalističke i idealističke parole koje nemaju veze sa sportom,nego prije sa politkom u koju se sami ne razumiju!

U zadnje vrijeme sam se orijentirao na američke sportove tipa NFL,gdje ljudi dolaze dati podršku klubu i zabavit bez ikakve tučnjave i većih ispada!Tamo barem možeš otići sa obitelji na pivu i hot-dog i u miru pogledat utakmicu bez straha da će ti dio stolice doletit u glavu ili da ćeš dobit pendrekom u bubreg jer murja misli da si dio huligana pokraj sebe!

oko za oko,pasta za zube
16 godina
neaktivan
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

Kad sam čuo što je bilo u Slovačkoj nisam mogo vjerovat. A još više me iznenađuje što nitko u Hrvatskoj osim KN Torcide nije reagirao. Većina vas tu piše, što su tražili, to su i dobili, tako i treba, itd. To baš i nisam očekivao od BUGovih forumaša, mislim da su tu ipak ljudi koji znaju mislit svojom glavom, izuzev par klinaca i svakodnevnih trollova. Mislim naše društvo previše generalizira, "On sluša metal, sotonist je.", "On ima dreadove, narkić je.", "On pripada BBBu/Torcidi/Armadi/Kohorti/Ultrasima/Funcutima..., huligan je." E, pa nije baš sve tako crno-bijelo. Većina metalaca nisu sotonisti, većina ljudi s dreadovima nisu teški narkići, većina navijača nisu huligani. Stvar je u tom da društvo lijepe stvari lako previdi i zaboravi, a loše stvari upadaju u oko, neprestano se spominju i dugo se pamte. 1 pogrešku će ti zamjerati vječno, a stotinu dobrih dijela zaboravit za tjedan dana. Osim toga, na svakoj utakmici su odnosi između navijača i policije napeti i ne treba puno da nastane opća tuča i razbijanje. Dovoljni su jedan pijani huligan i jedan grubi policajac (a u interventnu se više novače grubijani i sirovine, nego neki veliki intelektualci, sad ja malo generaliziram heh). Navijač nešto razbije, murijak ga ide uhitit, njegovi ga prijatelji brane, uleti ostatak murije koja samo tuče i uhićuje, ne pita ni ko si ni šta si i eto, zato što si u krivo vrijeme na krivom mjestu možeš i ti pobrat batine i završit u stanici. Malo sam se raspiso općenito, al' da se sad vratimo na ovaj slučaj.

 

Mnogi kažu, imali su zabranu, tamo im nije bilo mjesto, išli su samo provocirat. KRIVO! Torcida je, kao i BBB za utakmicu sa Salzburgom imala zabranu, ali zabranu organiziranog dolaska preko kluba ili navijača, te ne dobivaju onih rezerviranih 5% odvojenih mjesta za gostujuće navijače. Oni su smjeli i mogli, kao i BBB u Salzburgu, koji isto imao zabranu, doći u Slovačku u privatnom aranžmanu, kupiti kartu preko interneta, u Žilini ili od preprodavača i otići na stadion. Samo nisu smjeli imati istaknuta obilježja svog kluba. Primjer tako nečeg, kao što sam već spominjao, su BBB u Salzburgu, gostovanje koje je prošlo bez ikakvih problema.

 

Ali, Austrija nije Slovačka, Salzburg nije Žilina. Očito je netko u Slovačkoj krivo protumačio pravila UEFE i poslao policiju, policiju koja još misli da je Slovačka iza željezne zavijese, pa koristi sva moguća sredstva za borbu protiv ljudskih prava. Da, borbu protiv ljudskih prava, jer je prema

iz Žiline, Torcida prolazila gradom prema stadionu samo uz pjesme, bez ikakvog razbijanja, osim toga, nitko od građana Žiline nije prijavio vandalizam od strane navijača Hajduka. Osim toga, da je bilo razbijanja i nasilja, posao policije je da odvoji prijestupnike i uhiti ih, a ne da ispendreči i gumenim metcima izrešeta sve koji se zateknu na tom mjestu a ne nose plavu uniformu. Po toj logici bi i ako netko u tramvaju udari konduktera kad mu pokuša naplatit kaznu, trebalo uhitit i vozača, i djecu, i umirovljenike, i trudnice, i sve putnike. Gdje je tu logika? Gdje je tu pravedno djelovanje policije koja bi trebala štit ljude upravo od ovakvih događaja?

 

Također, u ovom slučaju imamo daleko pretjeranu upotrebu sile. Sam pendrek može jednim udarcem izazvat teške unutarnje ozlijede, a kamoli gumeni metci, koji, iako zbog ovog gumeni djeluju bezopasno, to sigurno nisu. Da ne govorim o tome, kako je policija kad je došlo do

tjerala Torcidu u smjeru željezničke pruge po kojoj su, kao što možete vidjeti na videu, u to vrijeme prolazile dvije lokomotive, koje su lako mogle velikom broju navijača oduzeti život. Nadalje, nakon silnih uhićenja, ne samo navijača na mjestu incidenta, već svih koji govore hrvatski na prostoru cijele Žiline, Slovaci su shvatili da nemaju dovoljno mjesta u pritvoru za njihov rekord po broju uhićenja. Pa su izbatinjani i poniženi hrvatski državljani morali noć provest zavezani za stupove i ograde, dok nisu u skupinama po desetak bili otpraćeni do slovačke granice.

 

Priča se kako su uhićeni i Hrvati koji su došli posjetiti teško ozljeđene navijače u bolnicu, da je slučajno uhićen jedan Slovak jer su mislili da je pričao hrvatski, da su djed i unuk istjerani iz kafića od strane policije, te da je djed isprebijan, samo zato što su Hrvati, da je sukob na željezničkoj postaji počeo jer je jedan policajac udario koljenom u glavu Torcidaša koji je mirno sjedio na bankini,...

 

Ima mnogo priča. S jedne i sa druge strane. Istina je vjerojatno negdje između i nitko ne može sa sigurnošću tvrditi što se dogodilo u Žilini, osim izravnih sudionika, čija su gledišta opet različita. Truth is in the eye of the beholder. Ali par činjenica znamo, par nepobitnih činjenica.

1.)   Torcida je imala pravo biti na utakmici u onom obliku u kojem su oni planirali, bez obilježja, sa kartama kupljenim standarndim putem, ne preko kluba ili navijačke skupine.

2.)   Slovačka policija je preburno i nehumano reagirala. Čak i da su huligani prvi počeli, policija je bila brojčano nadmočnija, daleko opremljenija i kao državna institucija trebala je biti i odgovornija. Trebali su mirno odvojit izgrednike i djelovat prema zakonu, a ne uletit kao marinci sa Shoot first, ask questions later politikom.

3.)   Uhićivani su svi hrvatski državljani, bez pitanja da li uopće imaju veze s Hajdukom ili Torcidom, ili su na poslovnom putu, odmoru, u posjetu rodbini,...

 

I nakon svega toga, kad su uzrok incidenta, tijek događanja i reakcija slovačke policije u najmanju ruku upitni, kada su pretučeni građani Republike Hrvatske, vlada koju su ti građani izabrali da ih predstavlja, pere ruke od njih, brzinom svjetlosti se ispričava Slovačkoj automatski pretpostavljajući da su krivi navijači, bez ikakve istrage. Na početku sam pisao o generalizaciji u društvu. Ona nikako nije dobra, ali kada se pojavljuje kod nas, "običnih smrtnika", i nije tako velik problem. Ali kada se javlja u samom vrhu države, kad ministar vanjskih poslova i njegov kabinet između riječi navijač i huligan stavljaju znak jednakosti, trebali bi se zapitati, u kakvoj mi to državi živimo?

potpisujem se
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj
h51ph kaže...

Kad sam čuo što je bilo u Slovačkoj nisam mogo vjerovat. A još više me iznenađuje što nitko u Hrvatskoj osim KN Torcide nije reagirao. Većina vas tu piše, što su tražili, to su i dobili, tako i treba, itd. To baš i nisam očekivao od BUGovih forumaša, mislim da su tu ipak ljudi koji znaju mislit svojom glavom, izuzev par klinaca i svakodnevnih trollova. Mislim naše društvo previše generalizira, "On sluša metal, sotonist je.", "On ima dreadove, narkić je.", "On pripada BBBu/Torcidi/Armadi/Kohorti/Ultrasima/Funcutima..., huligan je."

 

Ali kada se javlja u samom vrhu države, kad ministar vanjskih poslova i njegov kabinet između riječi navijač i huligan stavljaju znak jednakosti, trebali bi se zapitati, u kakvoj mi to državi živimo?

Osvrnut ću se na ovaj dio i napomenut da i novine odnosno vijesti/dnevnik isto znaju stavljat pod znak jednakosti.Nemojmo zaboravit koliko smo puta čuli na TV-u:"Skupna navijača Dinama/Hajduka/... potrgali stolice i bacali baklje",makar se radilo o izoliranom slučaju skupine,dakle,huligana!

oko za oko,pasta za zube
16 godina
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

Nisam citao ostale postove - samo iznosim mišljenje.

 

 

pohvale torcidi na objealjenom proglasu u kojem pise kako su ih slovaci docekali i kako se treba odnositi prema slovackim turistima.

doticni ministar koji se telefonski ispricao slovacima trebao bi se ispricati hrvatskim gradjanima i nakon toga dati ostavku. 

go pirate bay go
16 godina
neaktivan
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

Neču se dirat u posa Moderatora , al mi se čini kako je ova tema ko stvorena za prepiranje Sjevera -Juga ....Čitan Gore navedene postove i nemogu virovat da to netko može uopče pisat..

Par prijatelja mi je išlo na utakmicu nasreču nisu teže ozlijeđeni ..NIČIM al doslovno ničim izazvani su krenuli na goloruki narod sa pendrecima i gumenim mecima .. vezalo ih se za ograde lisicama i lomile ruke i noge to je po vama normalno???

Još se onaj kre.n on ministra ispričava njihovoj policiji žalosno da žalosnije nemože bit , nije ni čudo da nam je država u kur...kad si ovakvi ljudi na vlasti

Navijači Hajduka cijelu su noć proveli vezani na asfaltu. Na istom tom asfaltu, dočekali su i dan i temperature od 35C.

Jedna velika sramota

Najbolja stvar u Zagrebu ? Vlak za Split :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2009 2:31 (maky).
16 godina
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj
branimir kaže...

Nisam citao ostale postove - samo iznosim mišljenje.

 

 

pohvale torcidi na objealjenom proglasu u kojem pise kako su ih slovaci docekali i kako se treba odnositi prema slovackim turistima.

doticni ministar koji se telefonski ispricao slovacima trebao bi se ispricati hrvatskim gradjanima i nakon toga dati ostavku. 

Sad nista kaj je bilo bilo je ali murija je bila preokrutna to sigurno pa vidljivo je sa mjeseca to jos u Slovackoj zanimlljivo pa to niti od talijana nismo dozivjeli niti nigdje drugdje a slovaci su nam kak ti sunarodnjaci po porijeklu sigurno, a o nasem ministru necemo jer je za njega rec  "Nesposoban" jos vrlo blago kak bi trebalo rec tj njega okarakterizirat ali to je vec druga prica a isto ide i druge nase ministre koji šufti!Cool

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2009 2:38 (rambox).
15 godina
protjeran
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

 

       Mladi razigrani momci s juga Hrvatske, iz povijesne pokrajine trojedinog kraljevstva, krenuli su bezbrižno na put prema sjeveru gdje njihova intuicija im je govorila samo da će uspjeti nasamariti tamošnje čuvare javnog reda i mira, štoviše imali su i obećanja-to što su na kraju prošli kao dečki iz onoga vica koji govori o tome kada je jedan od njih pisao vlastitoj majki da su danas skakali na glavačke u bazen, te su im upravitelji doma gdje su isti bili smješteni obećali ako budu dobri da će im napuniti vodu bazen(o karakteru takve ustanove nije potrebno previše razmišljati)-da će ako budu dobri biti u mogućnosti ući unutar stadiona, međutim kako obećanje nije ispunjeno kao što se kasnije ispostavilo, te da nažalost ne ostane samo na tome se pobrinula slovačka specijalna policija koja je napravila što je napravila.

               Najbliža verzija priče istini bi bila ta, koja govori da su ti slovački žandari (stečenoj reputaciji[mislim na ovaj naš slučaj] slične onoj po brutalnosti i sprovođenju zakona  sa strane „junačke“ kraljevske žandamerije Kraljevine Jugoslavije, s tim da ih još povezuje žrtva nas kojom su vršili represiju, a razlika je u tome što su jedni povodili po zakonu demokratskog režima,  a drugi onog monarhijskog-despotskog) bili revoltirani povlačenje s godišnjih odmora, pa pošto oni nisu mogli uživati u zasluženom odmoru, onda barem da vrate istom mjerom onima zbog kojih su morali doći natrag na posao.

              U pravu su oni koji ističu neprimjerenost primijene sile naspram gostujućih navijača, jer isti nisu to bili zaslužili svojim ponašanjem. Želja policije da ih odvrati od ulaza stadiona mogla je proći i na puno blaži i bezbolniji način za jedne i druge sudionike u tom problemu. Na štetu navijača, policija nije htjela gnjavažu na onaj sporiji način kada navijači se zalijeću unutar kordona policije, te ih pritom dobrano gađaju različitim oštrim, tvrdim i tupim predmetima i polako policija sjecka njihove redove grickajući metaforički rečeno njihovo otpor.
Oni koji sa zluradošću odobravaju postupke „organa reda i mira“, ponašaju se kao pučkoškolci kada se učiteljica osvećuje nekom problematičnom učeniku zato što je malo povukao neku djevojčicu za kosu i strgao nekoliko HB uložaka za tehničku olovku ili pak pljuvao nekome u hranu tokom vremena za objed, s tim da se učiteljica osvećuje  preko ocjenjivanja i stavljanja dotičnog vragolana na tapetu zlih osmijeha iz klupa njegovih kolega. Druga je strana problema što ponekad ovaj naš nesretni vragolan zna poslije škole cinkerima, opaliti šamar ili pak dobar udarac stisnute šake bilo lijevom ili desnom rukom, koji je naučio od svoga oca. Zna se ponekad dogoditi  da i taj vragolančić uzme pravdu u svoje ruke, pa počne pucati po školskim hodnicima…

Oni koji kažu da su Velikobritanci riješili problem huliganstva samo su djelomično u pravu. Zato što su njihove vlasti maknule nasilništvo sa stadiona raznim sredstvima i što mediji ne zvone na sva zvona o pojedinačnim skandalima manjih skupina ljudi ne znači da oni nemaju još uvijek taj problem. Oni ga i dalje imaju, ali je stjeran sa vidljivih mjesta i maknut je u stranu da bi se dao prostor kapitalu koji ljude vuče na stadione da tamo grickaju i pijuckaju one proizvode koji njihovi moderni gladijatorski ljubimci imaju na svojim dresovima ispod kojih se naziru fino definirane muskulature da se zadovolji ženski dio publike kao što se primjerice onaj muški zadovoljava kada gleda onu prostačku seriju „Obalna straža“ gdje nepristojne djevojke se šeću po plaži u uskim vulgarnim dvodjelnim kupaćim kostimima.

 Oni koji još argumentiraju da su naši ljudi divljaci-Balkanci isto ne drži vodu, jer opet na primjer Velika Britanija je imala(a, ima i dalje) problem sa terorizmom na svom području( bilo da je to IRA ili radikalni fundamentalisti) i rasizmom. U Nizozemskoj su se svojedobno pale i crkve i džamije, jer je neki poludjeli čovjek ubio prezimenjaka onog slikara što si prvo odreže uho pa pristupi svojem umjetničkom stvaralaštvu( tu su opet kritičari Hrvatstva prigovorili što je taj ubojica svoje djelo počinio sa samokresom hrvatske proizvodnje). Francuska ta divna zemlja sloboda, ravnopravnosti i jednakosti je u listopadu 2005. godine gorjela u plamenu zbog rasnih nemira i nepravde naspram pojedinih manjinskih etničko-vjerskih skupina kao za vrijeme Revolucije samo što tada nisu gorila prijevozna sredstva tadašnjih vladajućih struktura, nego je tekla krv nevinih zbog pođavoljenih kmetova. Tako da oni koji imaju pogled okrenut prema civiliziranom Zapadu neka samo maknu socijalni mir koji vlada u tamošnjim državama, opet će imati sotonske revolucije meinkampovskog  ili marxovog tipa sa teškim posljedicama.

        Navijači one vrste koja se u našim krajevima javila sredinom osamdesetih godina prošlog stoljeća u vrijeme vrhunca Novog vala-zadnjeg jačeg krika čisto krvnog rock and rolla na našim područjima, polako iščezavaju iz potrošačko-tržišnih razloga kojima smeta gungula koju proizvode pojedine skupine mlađih generacija koja žele vratit slavu i prkos koje su imale prvokorijenske stare škole navijanja bilo sjevernjačko(engleskog), bilo južnjačkog(„španjolskog“-„latino“) tipa. Stara škola je odigrala svoju ulogu u procesu rušenja trulog komunističkog režima( koji se između ostalog urušio sam od sebe) i bila vjesnik novog doba u kojem dolazi do rušenja starog režima i stvaranja novog sustava na krhotinama starog, te im se tu po mojem mišljenju može dati samo afirmativan uloga. U našoj državi jednoj navijačkoj skupini se oblio o glavu druženje sa politikom unutar svojih redova kada ih je ista odbacila poput stare krpe zbog problematičnog imena njihovog voljenog kluba koje je smetalo jednog čovjeku. Ista ta skupina je imala problem kada je opet bila prevarena od oporbe kada je borbu za povratak imena stavila na razinu općedruštvenog problema, kojoj je bio samo za cilj rušenje legalno izabrane vlasti na podmukli način, ta kada je oproba došla do onoga što je htjela počela se preko kluba osvećivat i svima onima koji vole taj klub bilo da su obični navijači i li oni malo više žestoki.
Ova skupina navijača koja je u Žilinskom dobila batina, koketirala da je sa poltikom preko šovinističke ideologije kada je tiskala majice sa aluzijom na mladež kratkobrkatog naturaliziran Nijemca, isticanjem transparenta da su oni „Bijeli dečki“ ili pak zastave Dixie koja je imala kao socijalni razvitak u planu robovlasnički sustav.


            Znači, slovačka policija je prevršila svaku mjeru, navijači su još jednom ispaštali zbog krive shvaćenosti i svoje zločeste reputacije, te im je u ovom slučaju nanesena velika šteta. Ali, kao što znamo kod nas isti takvi traže svoj slobodu preko transparenata „Sloboda navijačima“ iz razloga što se ne mogu napiti, pošteno iživljavati nad drugima bilo fizički ili verbalno ili pak koristiti  svoje pirotehničke stvarčice koje u po njima nadopunjuj njihov scenski nastup, s tim da nikad isti nisu shvatili što je to scena na primjer u teatru. Tako da ako želite navijači biti slobodni, morate uzeti odgovornost kada vas ista zatekne radi vašeg ponašanja, jer praveslobode nema bez odgovornosti, jer je tada nastupa anarhija, a vi ipak da bi ste se u svojim nastojanjima dokazivanja muškosti iskazali morate djelovati poput vojske, a u istoj nema prostora za spomenutu anarhiju, osim ako ne želite biti poput one vojske koja je u ljeto '95. rušila sve pred sobom u svojoj bežaniji, pa čak i narodnu trakorijadu vlastitog nebeskog naroda.

 

...A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad - to ste vi. S.Glavašević
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2009 6:16 (Garfield-LŠ).
16 godina
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj

Da baš nam treba bit žao tih huligana, evo dokaz!

 

"Šibenska policija dovršila je kriminalističku obradu nad petoricom pripadnika Torcide (četvoricom iz Splita u dobi od 22, 23, 25 i 38 godina, te 23-godišnjakom iz Nove Gradiške) zbog napada na navijače osječke Kohorte, te su privedeni istražnom sucu.

Naime, u subotu u Šibeniku oko 17.55 sati, prije nogometne utakmice između s Osijekom došlo je do navijačkog sukoba, nakon što je u pizzeriju Forum u kojoj su se nalazili pripadnici Kohorte ubačena takozvana "dimna bomba".

U šibenskoj Općoj bolnici devetorici pripadnika Kohorte konstatirane su lakše tjelesne ozljede nakon čega su pušteni na kućnu njegu.

Osječki navijač je zadobio teške tjelesne ozljede i zadržan je u bolnici.

I jedan pripadnik Torcide je u obračunu lakše ozlijeđen.

Kriminalističkom obradom utvrđeno je da su petorica Torcidaša napali navijače Kohorte te pritom uništili inventar, a potom i oštetili tri parkirana auta.

Ukupna pričinjena šteta procjenjuje se na oko 30.000 kuna.

Po dovršenoj kriminalističkoj obradi, petorica Torcidaša su privedeni istražnom sucu Županijskog suda u Šibeniku, zbog nasilničkog ponašanja i zločina iz mržnje, kao i zbog uništenja i oštećenja tuđe stvari.

Također, petorici Torcidaša, kao i dvojici navijača Kohorte, bit će podnijeti optužni prijedlozi zbog prekršaja iz Zakona o sprečavanju nereda na sportskim natjecanjima, javlja Dalmacijanews"

 

Preuzeto s: http://www.net.hr/crnakronika/page/2009/08/03/0113006.html?pos=n0

16 godina
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

Ja bum samo rekel da niko ne zavredjuje takve batine. Ebote pa zbili ih ko da su ubili nekoga. Mislim da je slovacka policija imala shture informacije o tome da su nase navijacke skupine brutalne (neke i jesu) itd. pa su hteli nerede sasjec u korijenu na jedan veoma brutalan nacin. Zal mi je decke jer sam covjek i mislim da su mogli iskoristiti nekakava drugacija sredstva da ih zaustave, uhite ili nekaj trece. Ovo je primjer kako se nebi trebalo postupati prema navijacikim skupinama jer tako nesto samo dodatno raspiruje vatru i potice nasilje. Nadam se da u vrijeme turisticke sezone nece biti osvete prema slovackim turistima, bar malo da se dokazemo da smo civilizirani balkanci. Evo tolko od mene.

I'm the cream of the crop, I rise to the top I never eat a pig 'cause a pig is a cop Or better yet a Terminator, like Arnold Schwarzenegger Try'n to play me out like as if my name was Sega
16 godina
neaktivan
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

@ParaNO1d

 

Pa treba nam bit žao. Treba nam biti žao makar onih koji nisu ništa zgriješili u Žilini, a čak i onih koji su možda pravili nered jer je prema njima postupano onako kako Izraelci postupaju sa Palestincima u Gazi. Ja sam iz Osijeka, idem dosta često na utakmice, tako da nisam naklonjen Torcidi. Ali ovi koji su se tukli u Šibeniku teško da su bili u Žilini, sumnjam da bi odma po povratku tražili još problema nakon onakvih batina. Vjerojatno ne bi ništa ni bilo da Kohorta nije ukrala Torcin transparent prošlog vikenda, no to je druga priča. Al evo, opet generaliziranje, ovi su razbili pizzeriju, pripadnici su Torcide i huligani, dakle, svi iz Torcide su huligani. Ako su neki, nisu svi, takvi se zaključci uče još u školi, osnove logike. To je kao da netko kaže, zato jer je jedan učenik u razredu pao godinu, sigurno su i svi ostali pali godinu, ipak oni pripadaju istoj grupi, ako je jedna jabuka na drvetu trula, treba izvaditi drvo, jer sve su trule. U Žilini je uhićeno preko 200 hrvatskih državljana. Sigurno svih 200 nisu članovi Torcide, a od njih 200 kao huligane bi mogli okarakterizirati njih 20-30, možda 50 maksimalno. Većina su samo navijači koji su se zatekli na krivom mjestu u krivo vrijeme i čiji je jedini grijeh bio što su došli pratiti svoj voljeni klub. Druga je stvar što se uvijek pamti one koji se ističu, bilo po dobrom, bilo po lošem.

potpisujem se
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj
ParaNO1d kaže...

Da baš nam treba bit žao tih huligana, evo dokaz!

 

"Šibenska policija dovršila je kriminalističku obradu nad petoricom pripadnika Torcide (četvoricom iz Splita u dobi od 22, 23, 25 i 38 godina, te 23-godišnjakom iz Nove Gradiške) zbog napada na navijače osječke Kohorte, te su privedeni istražnom sucu.

Naime, u subotu u Šibeniku oko 17.55 sati, prije nogometne utakmice između s Osijekom došlo je do navijačkog sukoba, nakon što je u pizzeriju Forum u kojoj su se nalazili pripadnici Kohorte ubačena takozvana "dimna bomba".

U šibenskoj Općoj bolnici devetorici pripadnika Kohorte konstatirane su lakše tjelesne ozljede nakon čega su pušteni na kućnu njegu.

Osječki navijač je zadobio teške tjelesne ozljede i zadržan je u bolnici.

I jedan pripadnik Torcide je u obračunu lakše ozlijeđen.

Kriminalističkom obradom utvrđeno je da su petorica Torcidaša napali navijače Kohorte te pritom uništili inventar, a potom i oštetili tri parkirana auta.

Ukupna pričinjena šteta procjenjuje se na oko 30.000 kuna.

Po dovršenoj kriminalističkoj obradi, petorica Torcidaša su privedeni istražnom sucu Županijskog suda u Šibeniku, zbog nasilničkog ponašanja i zločina iz mržnje, kao i zbog uništenja i oštećenja tuđe stvari.

Također, petorici Torcidaša, kao i dvojici navijača Kohorte, bit će podnijeti optužni prijedlozi zbog prekršaja iz Zakona o sprečavanju nereda na sportskim natjecanjima, javlja Dalmacijanews"

 

Preuzeto s: http://www.net.hr/crnakronika/page/2009/08/03/0113006.html?pos=n0

Ma čekaj koji je tebi Bog jel mi pričamo  o pretučenim navijačima u Slovačkoj ili o Neredima u Šibeniku?????

Najbolja stvar u Zagrebu ? Vlak za Split :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2009 15:45 (maky).
14 godina
neaktivan
offline
Pretučena Torcida u Slovačkoj

Moguce je i da su zasluzili te batine, mogu ce je i da nisu. Ja vjerujem da su ih dobili zato sto su Hrvatski navijaci stekli takav ugled u svijetu u zadnjih par godina, status divljaka. Pa pogledajte sta je bilo nedavno u Austriji sa BBB, policija im je malo popustila a oni demolirali pola grada, razbijali i palili, pretukli neke klince i unistili dosta kulturne bastine. Ni prvi ni zadnji puta(i ne samo BBB) . Bilo je pitanje vremena kada ce netko pokazati navijacima da nisu bog i batina i da mogu raditi gdje hoce i sta hoce. Pa nisu oni iznad zakona, po meni kada nasi navijaci odu i naprakve kaos negdje (unistavanje i razbijanje gradske bastine) to nije sportski incident, vec internacionalni incident, krsenje zakona, provociranje policije. Pa po meni je ovo normalno sasvim, godinama nasi navijaci idu i razbijaju po europi. Nisu to samo nasi, ali polako doci ce huligani svi na red. Svaka cast na ljubavi prema klubu, ali jedno je biti navijac a drugo idiot. Ovako i treba.

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2009 15:54 (!mpact35).
16 godina
offline
RE: Pretučena Torcida u Slovačkoj
!mpact35 kaže...

Moguce je i da su zasluzili te batine, mogu ce je i da nisu. Ja vjerujem da su ih dobili zato sto su Hrvatski navijaci stekli takav ugled u svijetu u zadnjih par godina, status divljaka. Pa pogledajte sta je bilo nedavno u Austriji sa BBB, policija im je malo popustila a oni demolirali pola grada, razbijali i palili, pretukli neke klince i unistili dosta kulturne bastine. Ni prvi ni zadnji puta(i ne samo BBB) . Bilo je pitanje vremena kada ce netko pokazati navijacima da nisu bog i batina i da mogu raditi gdje hoce i sta hoce. Pa nisu oni iznad zakona, po meni kada nasi navijaci odu i naprakve kaos negdje (unistavanje i razbijanje gradske bastine) to nije sportski incident, vec internacionalni incident, krsenje zakona, provociranje policije. Pa po meni je ovo normalno sasvim, godinama nasi navijaci idu i razbijaju po europi. Nisu to samo nasi, ali polako doci ce huligani svi na red. Svaka cast na ljubavi prema klubu, ali jedno je biti navijac a drugo idiot. Ovako i treba.

Potpuno se slažem s ovim. Svi oni koji idu pratit utakmice u Europu i koji se nazivaju pravijm "navijačima" nas zapravo sramote. Sramote Hrvatsku kao državu, a i hrvatski nogomet i po meni je opravdano da svaki puta dobiju batine, jer previše su sranja do sada radili i već je vrijeme da to neko počne sankcionirat

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice