Prevara-molim pomoc zaključana tema

poruka: 51
|
čitano: 18.198
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Prevara-molim pomoc

e pa ovako u cetvrtak sam se javio na oglas sa njuskala za prodaju laptopa..javio sam se covjeku ..on je odgovorio..mislim samo preko maila..i pricali smo o laptopu i rekao mi da uplatim 650 kuna da ce ga u roku pol sata poslati..ja sam isao uplatiti i javio mu to na mailu nije odgovarao..poslao sam mu poruku na mob poruka je isporucena,drugu sam poslao nakon 5 min i nije isporucena do dan danas..otisao sam u policijskoj postaji i bio tamo 3 puta da bi mi rekli da ne mogu nista jer je ispod 1000 kuna..u meduvremenu je obrisan njegov racun s njuskala..broj je 097 ne moze se pratiti pretpostavljam..mail adresa je lazna(javlja njegov ip okolica straih mikanovaca..no prije nego je maknut njegov profil javio sam se s drugog ko kupac i isto je pitao laptop je odlican otkud ste..ugl na tom mailu ga jos imam..ime na koje sam uplacivao je u knezevim vinogradima i racun je blokiran to sam nesto skuzio od zaposlenice...probao sam na razne nacine saznati tko je on.keylogger itd ali eto nista tj nemrem kroz gmail to poslati..ja sam taj novac stedio 5 mjeseci i odrico se svega a na kraju niz vodu otisao . a tata mi slijep,mama ne radi,imam dva brata i 4 sestre tako da novac mi je taj potreban jako a laptop sam mislio kupiti i preprodati za vecu lovu pa da vise zaradim. pa eto forumasi trazim vas pomoc bilo kakvu ..savjeti i tako to.. samo molim ljude koji ce mi govoriti da sam naivan da sjednem i placem i da novac necu vidjeti vise molim da ne komentiraju ovaj clanak..unaprijed srdacno zahvaljujem svima sto ste procitaliovaj post

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2012 13:44 (Gamer21).
15 godina
offline
Prevara-molim pomoc

Samo poruka podrške pošto nisam imao tako neugodno iskustvo i ne mogu ti dati savjet. Nadam se da ćeš gada uspjeti pronaći i naplatiti si štetu. Sretno.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
12 godina
offline
Prevara-molim pomoc

Hvala ti puno a nadam se da cu ga moci naci

13 godina
offline
Prevara-molim pomoc

Sudy je iz Starih Mikanovaca, kontaktiraj ga i zamoli za malu pomoć, možda bi on mogao malo istražiti.

Smrt pojedinca je tragedija; smrt milijuna je statistika. J.V.D. Stalin
12 godina
protjeran
offline
Re: Prevara-molim pomoc

To ***** nac i samo fik i gotovo :D.Ajde boze pomozi da ga pronadjes svi smo uz tebe.I ako ga nadjes javi.Srecno 

EDIT:E koliko je to para u evrima?

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2012 23:10 (126).
13 godina
neaktivan
offline
Prevara-molim pomoc

90ak eura..

16 godina
neaktivan
offline
Prevara-molim pomoc

Koliko sam ja sad vidio, prilikom registracije na njuškalo se traži OIB (koji se provjerava na str. porezne uprave) pa probaj viditi sa njuškalovcima.

I have nothing to say. Thank you and goodbye.
12 godina
protjeran
offline
Re: Prevara-molim pomoc

I neplacaj nikad unapred ovim obicnim ljudima samo kad ti dostave proveris i onda platis a prije nikako.

12 godina
neaktivan
offline
Prevara-molim pomoc

Sretno ti u pronalazenju lopova i da vratis svoj novac. Zalosno je cime se sve ljudi sluze danas.

Ofc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara-molim pomoc
FlyBoy kaže...

Koliko sam ja sad vidio, prilikom registracije na njuškalo se traži OIB (koji se provjerava na str. porezne uprave) pa probaj viditi sa njuškalovcima.

Ne provjerava se oib od strane porezne uprave, već postoji skripta koja provjerava oib u smislu broja znamenki, itd.. Btw, oni ne smiju tražiti oib jer je to protiv zakona, pa ne vidim kako bi to porezna kontrolirala (i zašto) nečiju registraciju na privatnom site-u? Baš mi je to i išlo na živce, pa sam im fake-ao oib i prolazi..

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara-molim pomoc
A mozda je gloop...
14 godina
neaktivan
offline
Prevara-molim pomoc

Žao mi je što si imao neugodno iskustvo, ali očito si i ti imao namjeru nekoga prevariti jer kažeš da si planirao na laptopu zaraditi preprodajom!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
13 godina
offline
Re: Prevara-molim pomoc
godo kaže...

Žao mi je što si imao neugodno iskustvo, ali očito si i ti imao namjeru nekoga prevariti jer kažeš da si planirao na laptopu zaraditi preprodajom!

I di je u tome prevara?

14 godina
neaktivan
offline
Prevara-molim pomoc

U tome da ga nekome uvali za onoliko koliko ne vrijedi, dakle za puno više od onoga koliko je on platio!

'...a laptop sam mislio kupiti i preprodati za vecu lovu pa da vise zaradim...'

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2012 4:19 (godo).
13 godina
protjeran
offline
Re: Prevara-molim pomoc

Samo razmisljam kako sam ja spreman dati 350e recimo za GTX580 Classified nekome tamo koga i ne znam poslati pa cekati da mi posalje.

Mada ja sto sam nailazio sada prodaju sve likovi sa ne manje od 7-8.000 postova i godinama na forumima. Ne verujem da bi mi se tako nesto desilo.

Iskreno spreman sam pre da se kockam nego dati pare ASUSu. 

Ima ljudi jednostavno koji zive od tih prevara i nema ih mnogo cine verovatno manje od 1% ali opet ako nemas srece mozes da stradas.

Ne kupujem sa Njuskala, Kupinda, Limunda, samo od nekog koga znam. A to obicno se placa kuriru po isporuci.

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
12 godina
offline
Re: Prevara-molim pomoc

A evo dvije poruke sam g.Sudyu poslao nazalost nije odg ,ali hvala vam ipak

12 godina
offline
Re: Prevara-molim pomoc

a gledajte laptop je bio 650 kuna a novi je kostao 4000 kuna ja bih ga prodao za oko 1000 kuna,novac bi spremio u dzep ali eto. ne varam ja ljude samo sam htio zaraditi

12 godina
offline
Re: Prevara-molim pomoc

opet ponavljam sta je nekome odvojiti 350 kuna vise za novi novcati laptop, a meni bi taj novac puno znacio jrl za toliko bi bar 3 mjeseca stedio

12 godina
offline
Prevara-molim pomoc

a sve je lazno i ukinuo je racun. na njuskalu je bilo da skratim ..snadite se sami..ma ne treba mi cijeli iznos biti vracen ,samo 350 kuna najmanje jel meni je to novac..a maknut je oglas s njuskala.. i eto a ne znam sta da kazem vise samo molim jos savjeta ako moze jer koliko sam cuo od zaposlenice nisam ja koji sam jedini prevaren a on s tim novcem skuplja sebi za tu ovrhu a policija mu nemre nista,jedino rjesenje privatna tuzba a ja jedva imam za kruh tako da to nemrem ..

12 godina
offline
Re: Prevara-molim pomoc

ja sam iz Zagreba ovaj je li bi mene htjeli voditi do tamo? Mikanovci nije nesto veliko svako zna svakog pa dase barem raspitam ili tako nesto

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara-molim pomoc

i tebi nista nije bilo sumnjivo što je laptop nov novcat 650 kn? (a u trgovini 4000)

 

radije kupit nešto skuplje i od sigurnog člana na nekom forumu i bit siguran da ćeš to dobit...

 

 

no mislim da si ti postao greedy kad si vidio takvu ponudu.. pogotovo što ti je namjera bila preprodat ga ..

pa si nažalost brže bolje uplatio lovu..

12 godina
offline
Re: Prevara-molim pomoc

gledao sam ja na to da je novo a ne koliko dode bas. a da sam greedy bio onda niti ovu poruku ne bi pisao

13 godina
offline
Re: Prevara-molim pomoc
godo kaže...

U tome da ga nekome uvali za onoliko koliko ne vrijedi, dakle za puno više od onoga koliko je on platio!

'...a laptop sam mislio kupiti i preprodati za vecu lovu pa da vise zaradim...'

Ti očito ne znaš šta je prevera. Mislio ga je kupit za jeftinije nego se inače prodaju i prodat ga po normalnoj cijeni. Svako malo na oglasniku tako neko naleti sa povoljnom cijenom, gdje se preprodajom može malo zaradit, samo što se ekipi, a i meni, ne da zafrkavat da bi zaradio 100 kn.

13 godina
offline
Re: Prevara-molim pomoc
Gamer21 kaže...

 

Kolega, poslao sam ti poruku na GMail, jer sam imao crveni karton i nisam ti mogao ovdje odgovoriti.
Provjeri GMail.

Odgovorio sam ti odmah, isti dan.
Reci i riješit ćemo 

SGS2 ROMs update: http://bit.ly/J8R93P
12 godina
offline
Re: Prevara-molim pomoc

e hvala ti puno sad cu provjeriti =)

15 godina
offline
Re: Prevara-molim pomoc
sudy_freak kaže...

IMBECILORETARDE.

 

 

Ovu riječ do sad nisam imao u svom voakublaru, ali definitivno ču se potruditi da je ubacim {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Prevara-molim pomoc

jedan forumas mi se javio u pp i pitao da li je prodavao i huawei sonic sto je istina i ja sam odg sad cekam da mi odg  ,mozda je i on prevaren

16 godina
offline
Prevara-molim pomoc

Ako si mu novac uplatio na tekući račun, pa uopće nije problem.. odeš u banku u kojoj on ima tekući (vidi se po brojku banke i tražiš podatke o vlasniku)

 

2min posla

 

zatim uzmeš nekog skinsa, platiš mu 100-200kn za pijaču i povedeš ga da ga razbije ko p...u

12 godina
offline
Re: Prevara-molim pomoc

probao,podatke nemrem dobiti samo policija moze ,al otisao sam u najblizu pbz koja je bila na tresnjevci,usao tamo i pitao voditeljicu smjene i ona je rekla kao ne smijem ja to ovo ono ,ali je bila zena pa je citala naglas sto je citala i razumio sam da je taj racun pod blokadom,i da se sav novac koji se uplati ide tam u finu ili tako nesto,da se nalazi u knezevim vinogradima, i da je i prije prodavao kao kamere plejstetion tri psp  i tako to..mozda je i vise toga prodavao ali ona mi je sam za to rekla ,ugl to znaci da je mozda veliki spektar ljudi prevaren

15 godina
offline
Re: Prevara-molim pomoc
Gamer21 kaže...

... plejstetion tri psp  i tako to..mozda je i vise toga prodavao ali ona mi je sam za to rekla ,ugl to znaci da je mozda veliki spektar ljudi prevaren

 -'glasna čitačica' ti je dala odgovor. Da bi došao do svog novca, moraš podnjeti prijavu... pa jednog dana možda i uspiješ. Do tad ovo smatraj kao investiciju u znanje.... jer se svaka škola plaća. (to je više ostalima, upozorenje, nego konkretnom autoru).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice