Prevara na Njuškalu

poruka: 35
|
čitano: 7.417
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Prevara na Njuškalu

Pozdrav. Neki dan sam uplatio čovjeku 600 kuna, a drugi dan (kad je navodno poslao) još 400. Nakon čekanja 3 dana za dostavu preko Tiska (rok dostave iz Zagreba je 24h, mjesto je udaljeno sat vremena vožnje), čovjek se ne javlja, tj. prekida kad ga zovem, ne odgovara na poruke ni slično, a i maknuo je oglas s Njuškala. Ja imam njegovo ime i prezime, adresu, a preko računa u Supersportu na koji sam mu uplatio novce, mogu dobiti i OIB. Sad, dal da kontaktiram Njuškalo ili da odem na policiju? Hvala.

14 godina
offline
Re: Prevara na Njuškalu
bullyq14 kaže...

Pozdrav. Neki dan sam uplatio čovjeku 600 kuna, a drugi dan (kad je navodno poslao) još 400. Nakon čekanja 3 dana za dostavu preko Tiska (rok dostave iz Zagreba je 24h, mjesto je udaljeno sat vremena vožnje), čovjek se ne javlja, tj. prekida kad ga zovem, ne odgovara na poruke ni slično, a i maknuo je oglas s Njuškala. Ja imam njegovo ime i prezime, adresu, a preko računa u Supersportu na koji sam mu uplatio novce, mogu dobiti i OIB. Sad, dal da kontaktiram Njuškalo ili da odem na policiju? Hvala.

{#}

 

Žao mi je što si spušio novce, ali trebao si se raspitati. Ima brdo tema/poruka vezanih uz prijevare putem uplate na kladionice...

99% da su ti podaci koje si dobio lažni. Odi na policiju.

 

---

Što si htio kupiti ako smijemo znati?

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.3.2014 11:05 (Alkaline).
12 godina
offline
Prevara na Njuškalu

Raspitati? Pitao sam ga i za adresu, imam i broj telefona. Kupovao sam mobitel.

14 godina
offline
Prevara na Njuškalu
10 godina
protjeran
offline
Re: Prevara na Njuškalu

Neki govore da policija nece postici nista ako ti je ukradeno manje od 1000 ili 2000kn, pa se dobro raspitaj (ne u policiji) koji je iznos u pitanju, ako je 1000kn, onda imas 600+400, ako je 2000 onda neznam... ja bi ti preporucio odmah kontaktirati njuskalo, a kad saznas iznos onda i policiju (osim ako recu da iznos treba prijeci 2000kn onda neznam). Ako je ipak u pitanju 1000kn onda to i prijavi i ako ti kojim slucajem budu srali kako oni nemogu nista uraditi te da moras pokrenuti privatnu tuzbu odmah reci da si upoznat sa svime te da to treba policija rjesavati ako je X iznos u pitanju jer oni vole odmah prebaciti na druge tako da nista nerade.

12 godina
offline
Prevara na Njuškalu

Hvala, ako policija nece reagirat, idem kod sestre u Zagreb uskoro, pa ćemo rješit stvari u 4 oka. Lik je čak jednom prilikom zvao s broja mame/cure/sestre.

16 godina
neaktivan
offline
Prevara na Njuškalu

Kako se zvao lik na njuskalu? Ima jedan koji jos uvijek stavlja oglase redovno i gotovo uvijek stavi da je iz viroviticko podravske zupanije. Kada mu kazem da bi osobno dosao vidjeti mobitel,kaze da radi na moru ili da je vozac kamiona pa nema vremena. Takodjer kontakt uvijek bude mail jer broj mobitela ne stavi ili je nedostupan kada stavi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.3.2014 11:14 (weks).
12 godina
offline
Prevara na Njuškalu

jakovjaki se zove, ali je iz Zagreba, točnije Dubrave.

16 godina
neaktivan
offline
Prevara na Njuškalu

Moguce da se radi o istoj osobi jer uvijek promijeni ime,tj profil.trenutno se zove ljubo ljubic. Dakle uvijek stavi isto ime/prezime

12 godina
offline
Prevara na Njuškalu

Ovaj se baš zove tako (valjda), pošto i na računu iz Supersporta ima na taj nadimak ime, Jakov Glasnović.

10 godina
neaktivan
offline
Prevara na Njuškalu

Ako ti je dao pravo ime i prezime ili mobitel, onda je naivniji od tebe. Što ne vjerujem...

 

90% da te pare nećeš vidit, pa nek ti bude to škola.

 

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Prevara na Njuškalu

guglaj ime i prezime, adresu, email pa vidi ima li sto

12 godina
offline
Prevara na Njuškalu

Mali apdejt, razgovarao sam onako usput s načelnikom jedne postaje, inače im se kod internet prijevara javlja najviše ljudi koji su uplaćivali u kladionici. Objasnio mi je koliko je tu zakon nemoćan, za razliku od slanja novca poštom ili slično. Tako da za sve koji bi mogli/su naivni poput mene, NIKAD UPLATA U KLADARU!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Njuškalu
Uplatio si mu svojom voljom i uopce ne mozes dokazat da je on tebi nesto prodavao.
TD za glupost
7 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Njuškalu

Evo jedna slična tema samo štu su drugi ljudi nahebali i to za mnogo više novaca !   

10 godina
offline
Re: Prevara na Njuškalu
bullyq14 kaže...

Pozdrav. Neki dan sam uplatio čovjeku 600 kuna, a drugi dan (kad je navodno poslao) još 400. Nakon čekanja 3 dana za dostavu preko Tiska (rok dostave iz Zagreba je 24h, mjesto je udaljeno sat vremena vožnje), čovjek se ne javlja, tj. prekida kad ga zovem, ne odgovara na poruke ni slično, a i maknuo je oglas s Njuškala. Ja imam njegovo ime i prezime, adresu, a preko računa u Supersportu na koji sam mu uplatio novce, mogu dobiti i OIB. Sad, dal da kontaktiram Njuškalo ili da odem na policiju? Hvala.

 Ja sam za manje od 1000kn išao istog trena prijavit u policiji, potvrdu o prijavi sam poslao covjeku na mail i vratio mi je novce, policija me je zvala nakon mjesec dana da li sam riješio situaciju jer će ga zvat na razgovor ,rekao sam da mi je vratio novce.Obavezno odi na policiju, čak i ako ti ne pomognu njegovo ima će zauvijek ostat u policiji negdje zapisano u računalu i kad ga netko drugi prijavi policija će reagirat.Kupiš 20kn biljega i odes u policiji i sve prijavi, uzmi sve dokaze, mailove, mobitel, brojeve i vidjet češ da će se nešto riješit od toga.

10 godina
offline
Prevara na Njuškalu

Trebali ste ga savjetovati još prije 2 godine 

16 godina
offline
Re: Prevara na Njuškalu
njuskac kaže...

 Ja sam za manje od 1000kn išao istog trena prijavit u policiji, potvrdu o prijavi sam poslao covjeku na mail i vratio mi je novce, policija me je zvala nakon mjesec dana da li sam riješio situaciju jer će ga zvat na razgovor ,rekao sam da mi je vratio novce.Obavezno odi na policiju, čak i ako ti ne pomognu njegovo ima će zauvijek ostat u policiji negdje zapisano u računalu i kad ga netko drugi prijavi policija će reagirat.Kupiš 20kn biljega i odes u policiji i sve prijavi, uzmi sve dokaze, mailove, mobitel, brojeve i vidjet češ da će se nešto riješit od toga.

 20kn biljega?

10 godina
offline
Prevara na Njuškalu

da,traže 20kn biljega u policiji da bi napravili prijavu.Možeš nazvat policiju i pitat što te zanima.

16 godina
offline
Re: Prevara na Njuškalu
njuskac kaže...

da,traže 20kn biljega u policiji da bi napravili prijavu.Možeš nazvat policiju i pitat što te zanima.

 Samo u RH 

16 godina
offline
Prevara na Njuškalu

Franjo Frklić je vlasnik broja 0989524355 i ovih dana je prevario mene i znam pouzdano još par ljudi. Izvršio sam uplatu na njegov(vjerovatno) račun ali od mobitela ništa.

Molim da mi se javi prevareni pa ćemo skupa podignuti prijavu.

11 godina
offline
Re: Prevara na Njuškalu
Caymann1988 kaže...

Evo jedna slična tema samo štu su drugi ljudi nahebali i to za mnogo više novaca !   

 

Glupan koji slika svoju bankovnu karticu i šalje nekom ss i treba da bude prevaren

13 godina
offline
Prevara na Njuškalu

Da li netko ima iskustva sa prodavačem koji ima broj 099/418-9397 iz Vinkovaca, ima nickove na njuskalu tony1993 i TiP_sell ?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2016 8:58 (Darko1983).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Njuškalu

I ne smrdi ti sto ima dva nicka?

13 godina
offline
Re: Prevara na Njuškalu
Torent kaže...

I ne smrdi ti sto ima dva nicka?

 Smrdi, zato tu i pitam.

 

nudi onu matičnu za 300kn .... kaze da moze poslati sa Overseas Expressom koji ima zaštitu kupaca .... da li se mogu osloniti na to?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Njuškalu

Nisam iz hr ali puno kupujem i prodajem on line i mogu ti samo reci nikad nista i nikome ne vjeruje. Samo iz ruke u ruku. Vjerujem da i u hr ima sluzbi koje dozvoljavaju da otvoris prije placanja mada je sa maticnim zeznuto jer ih moras isprobati. Njih bi uzimao samo licno iz kompa koji radi.

13 godina
offline
Re: Prevara na Njuškalu
Darko1983 kaže...

Da li netko ima iskustva sa prodavačem koji ima broj 099/418-9397 iz Vinkovaca, ima nickove na njuskalu tony1993 i TiP_sell ?

 

 epilog:

 

Naručena matična (http://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/prodajem-asrock-h170m-pro4s-maticnu-ploc-oglas-19065828) tražio sam Overseas zbog zaštite kupaca, on je poslao HP expressom (koji također ima zaštitu kupaca, pa reko nema veze).

 

I dođem ja na poštu i već vidim žena vadi neke dvije kutije, veće .... reko super.

 

Uglavnom, nisam preuzeo, sve će se vratiti "prodavatelju" (čitaj prevarantu), nije me ništa koštalo osim nešto vremena.

 

Naravno imam neke IT skillove, pa sam ga našao i prije narudžbe kako bi ga mogao prijaviti na policiju.


Što bi vi na mom mjestu?

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Njuškalu

Koji logican razlog moze posten prodavatelj imati da ima dva nicka u istim oglasima?????????????

13 godina
offline
Re: Prevara na Njuškalu
Torent kaže...

Koji logican razlog moze posten prodavatelj imati da ima dva nicka u istim oglasima?????????????

 

 

zaboravis password, zaboravis da si uopce imao account ... a tko zna. Nisam ja tu da ga opravdavam.

 

Epilog 2: javio se. Zabunom je poslao zvucnike .. kaze "Ja taman tad rusio windows. Htio si maticnu jel tako?" .... ne znam sto windowse spominje, samnom je iskljucivo komunicirao preko mobitela.

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Njuškalu

Zaboravis da iams account???? "ne znam sto windowse spominje, samnom je iskljucivo komunicirao preko mobitela."  I jos uvijek ti nije sumnjiv???????????

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice