Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 261.948
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Nedavna žrtva Bjelića je bila prevarena za 1500,00 HRK i čovjek je otišao na policiju gdje su mu rekli da oni s tim ništa nemaju i neka se javi u Državno odvjetništvo... Policija je u mojim očima samo sredstvo za naplatiti kaznu na cestama a kada je nesto ozbiljnije ekipa se zavali u fotelju i pljuje u plafon,ali to je samo moje mišljenje.

15 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
eplati.com kaže...

Nedavna žrtva Bjelića je bila prevarena za 1500,00 HRK i čovjek je otišao na policiju gdje su mu rekli da oni s tim ništa nemaju i neka se javi u Državno odvjetništvo... Policija je u mojim očima samo sredstvo za naplatiti kaznu na cestama a kada je nesto ozbiljnije ekipa se zavali u fotelju i pljuje u plafon,ali to je samo moje mišljenje.

mislim da bi trebo ustrajat, i da bi naletio na nekog tamo ko nije korumpirani ljenivac i da bi uistinu pomogao zrtvi... ako policija nema nista s time onda neznam tko ima...

Nobody's perfect... well, there was this guy, but we killed him ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2012 0:09 (Viziman).
13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Klik

 

Zeppe uklonjen s liste.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
11 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Dođeš na policiju, rečeš prevario me lik sa neta u iznosu od 1500kn, pitao sam susjeda/prijatelja koji je odvjetnik što raditi, rekao mi je da iznad 1000kn mogu sve prijaviti policiji i da će oni to riješiti i gotovo, to što ti je lik rekao da se obratiš odvjetniku nema veze s vezom. Odhebao te da se on nebi trebao peglati s time. Ako ON neče to riješiti, onda ga pitaj da tražiš drugog policajca koji će riješiti problem jer ako te ovaj odhebao onda on neradi po zakonu. Naravno da možeš svakoga tužiti obračajući se odvjetniku, ali kad se po zakonu možeš obratiti policiji onda oni to trebaju i da urade, a ne sjest u auto i vozit se po gradu i pravit se da nešto čine, a ove novake stave kao pozornike da kontroliraju promet i ta sr4nja.

13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Oho, evo ga ponovno prevaranta:

 

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-7970-top-stanje-garancija-oglas-5761861

 

Samo je promijenio nick; naravno ne odgovara na poslane mailove, a broj telefona kao i obično nije naveden.

 

Velika tiskana slova SLIKE znak su određene napetosti, uzbuđenosti ili ushita, a sve potvrđuje i činjenica da je prodavatelj naveo Osječko-baranjska županiju, a karticu prodaje u Zagrebu te u nicku također sadržan Zagreb

 

Too obvious if you ask me {#}

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2012 11:18 (Caesar et Brutus).
13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Dakle, sto bi bile najbolje preporuke za sigurnu kupovinu?

 

1. Upoznajte se sa proizvodom koji kupujete, kakvo pakiranje ocekivati, kako proizvod odoka izgleda, pogotovo ako se kupuju mobiteli, da ne popušite neku kopiju.

 

2. Ako se nekome toliko zuri da morate sve u 10s rijesiti, odgodite to za neki drugi put, jako je bitno provjeriti sve, pakiranje, proizvod, serijske brojeve, racun i jamstvo.

 

3. Inzistirajte na osobnom primopredaji, ako to nije moguce, prvo trazite sliku proizvoda, osobne iskaznice, pa malo googlajte adresu i vidite da li se se poklapa.

   Problem je sto sve do 1000kn predstavlja rizik, pa ako vas netko zezne za 800kn, uplatite mu jos 201kn na racun i odite na policiju, imao sam iskustva s tim, i cim je preko 1000kn, problem ce biti rijesen u vasu korist kroz par dana.

 

4. Uvijek, uvijek, trazite sve podatke, trazite nepravilnosti u razgovoru, da li osoba mjenja pricu itd, to se obicno dogada kada je neki proizvod ispod prosjecne cijene na njuskalu, recimo Galaxy S3 za 3000kn.

   Doslovno imajte otvorene oci.

 

5. Budite pristojni i vjerujte u ljude, vecina ljudi su zbilja dobri, samo eto, ima nekih nespretnih, smušenih ili nesto, ali opet, nemojte uzimat nesto za zlo ako netko zakasni ili zaboravi neku sitnicu, ostanite smireni i   dogovorite se dalje, u danasnjem svijetu punom stresa i gluposti to nije nista cudno.

 

6. Ako ni tada niste sigurni, trazite savjet, tu, na PM, svejedno, samo, nemojte se upustati u nesto ako niste sigurni.

 

 

Kupovina je obicno jako sigurna, pogotovo ako pazite sto radite i kupujete na licu mjesta.
Ako nesto prodajete, inzistirajte prvo na uplati na racun, ako vam osoba ne vjeruje, recite za policiju i 1000kn pa ce ih to uvjerit, ako naravno, nemate skrivene namjere zeznuti nekoga.

 

 

7. Racun i garancija MORAJU imati nekakav pečat firme,  ako je sve ispisano rukom, bez pečata i neceg, nazovite tu firmu i provjerite, osim ako nije ispisan na racunalu, no, bilo sto sto ne izgleda legit, zovite! 

12 godina
protjeran
online
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Caesar et Brutus kaže...

Oho, evo ga ponovno prevaranta:

 

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-7970-top-stanje-garancija-oglas-5761861

 

Samo je promijenio nick; naravno ne odgovara na poslane mailove, a broj telefona kao i obično nije naveden.

 

Velika tiskana slova SLIKE znak su određene napetosti, uzbuđenosti ili ushita, a sve potvrđuje i činjenica da je prodavatelj naveo Osječko-baranjska županiju, a karticu prodaje u Zagrebu te u nicku također sadržan Zagreb

 

Too obvious if you ask me {#}

E brutus ajde odma taj drugi nick pisi u zagradu kod prvog nicka da znamo koji je to isti lik...Tnx

TL
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Tomo53nja kaže...
Caesar et Brutus kaže...

{#}

E brutus ajde odma taj drugi nick pisi u zagradu kod prvog nicka da znamo koji je to isti lik...Tnx

  Nisam ga nažalost na vrijeme zabilježio (prvi nick), ali probat ću se malo raspitati od ljudi koji su mu također poslali mail. Možda se oni sjećaju nicka.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2012 14:17 (Caesar et Brutus).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P &#38
Bijezize od tog oglasa za HD 7970. Smrdi mi do ovdje. Imao sam prije tjedan dana iskustvo sa kupovinom pa sam popusio 500kn. Tipkovnici nigdje ni traga. Odsad samo kupovina od provjerenih BUG clanova ili osobno preuzimanje.
Samo je jedno u mom životu vrijedno, da pustim suzu s oka jer tebe volim ja.. Život mi dala, baš kao da je znala, da nikad neće nestat' sa mojih usana.. HRVATSKA!!
12 godina
protjeran
online
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

aha,steta...Dobro,probaj vidit pa stavi odmah i te druge nickove da znamo koje otprilike nickove koriste,tko zna mozda se vrate jednom na te stare...{#}

TL
13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Kolega mi je javio upravo da je prijašnji link od prodavatelja Sapphireove HD7970ke za 2K Kn apphardware. Po meni je 99.9% vjerojatnost da se radi o istom čovjeku - prevarantu. U svakom slučaju, nick je dodan na listu u za to predviđeno mjesto.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2012 15:23 (Caesar et Brutus).
12 godina
protjeran
online
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Caesar et Brutus kaže...

Kolega mi je javio upravo da je prijašnji link od prodavatelja Sapphireove HD7970ke za 2K Kn apphardware. Po meni je 99.9% vjerojatnost da se radi o istom čovjeku - prevarantu. U svakom slučaju, nick je dodan na listu u za to predviđeno mjesto.

jels e da nekako stupit u kontakt s njim da ga pokusamo ispitat malo ili se ne javlja nikako?? kako onda misli prodat karticu,tj.na koju foru prodaje kartice ako se nikom ne javlja nit mu se moze javit?? {#}

TL
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2012 15:24 (Tomo53nja).
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Tomo53nja kaže...
Caesar et Brutus kaže...

Kolega mi je javio upravo da je prijašnji link od prodavatelja Sapphireove HD7970ke za 2K Kn apphardware. Po meni je 99.9% vjerojatnost da se radi o istom čovjeku - prevarantu. U svakom slučaju, nick je dodan na listu u za to predviđeno mjesto.

jels e da nekako stupit u kontakt s njim da ga pokusamo ispitat malo ili se ne javlja nikako?? kako onda misli prodat karticu,tj.na koju foru prodaje kartice ako se nikom ne javlja nit mu se moze javit?? {#}

  Koliko čujem od drugih, nikome se nije javio na mail, jednostavno ne odgovara. To me navodi na pomisao da je možda čak samo netko željan pažnje.

 

  {#}

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
12 godina
protjeran
online
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Caesar et Brutus kaže...

  Koliko čujem od drugih, nikome se nije javio na mail, jednostavno ne odgovara. To me navodi na pomisao da je možda čak samo netko željan pažnje.

 

 {#}

Buahahha,samo za njega dupli {#}{#}...Svasta i na toj nasoj njusci ima i onda kaze netko da je njuska zakon,evo i za njega {#}...

TL
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2012 15:39 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Caesar et Brutus kaže...

  Koliko čujem od drugih, nikome se nije javio na mail, jednostavno ne odgovara. To me navodi na pomisao da je možda čak samo netko željan pažnje.

 

 {#}

 

JEl netko primjetio da na linku navedenom u oglasu nema nikakvih fotki već samo 5 različito imenovanih .scr fileova sa istim file lengthom? {#} Ako čoek počinje graditi svoj botnet, neka ga nazove NjuškaBot! {#}

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

kad bi svi stavljali svoje ime i prezime-stvarnu adresu mjesta stanovanja-kučni telefon--nebi garant bilo prevara..to valjda sudim po sebi {#}.,

neznam za vas al meni je draže naći se u 4oka s čovjekom popiti cugu i malo se raspričati..nekak odma skužim po komunikaciji kakav je lik..nego slati pakete na neviđeno--i još k tome kad ti se paket vrati-neprocjenjivo{#}

Bahrija
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
bahrija kaže...

kad bi svi stavljali svoje ime i prezime-stvarnu adresu mjesta stanovanja-kučni telefon--nebi garant bilo prevara..to valjda sudim po sebi {#}.,

neznam za vas al meni je draže naći se u 4oka s čovjekom popiti cugu i malo se raspričati..nekak odma skužim po komunikaciji kakav je lik..nego slati pakete na neviđeno--i još k tome kad ti se paket vrati-neprocjenjivo{#}

 

Problem je taj što dosta nas nije u mogućnosti naći se sa prodavačem u 4 oka zbog udaljenosti..

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2012 12:23 (dv14).
13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Baš naletim na ovaj oglas:

http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/stolna-konfiguracija-core2quad-q9550-geforce-gtx-460-oglas-4184466

 

Nekako je predobra cijena za taj komp. Ili je lik fulao cijenu ili je možda prevarant..

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
dv14 kaže...

Baš naletim na ovaj oglas:

http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/stolna-konfiguracija-core2quad-q9550-geforce-gtx-460-oglas-4184466

 

Nekako je predobra cijena za taj komp. Ili je lik fulao cijenu ili je možda prevarant..

 Cijena je tek malo povoljnija, budimo realni.

 

Stara platforma, GTX 460 OK, loše napajanje i kućište, 4GB RAM, 640 HDD standard neki.

 

 Ne miriše na prijevaru ako je suditi prema cijeni.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Caesar et Brutus kaže...

 Cijena je tek malo povoljnija, budimo realni.

 

Stara platforma, GTX 460 OK, loše napajanje i kućište, 4GB RAM, 640 HDD standard neki.

 

 Ne miriše na prijevaru ako je suditi prema cijeni.

E ali to je njuškalo, tu ekipa sa takvim konfama obično traži 4k...a ni ovdje nisu puno bolji... Za 2k možeš uzeti odličnu konfu, iako je starija idalje je daleko više od "standardnog", osim ako nema neki HW problema.

Aut vincere, aut mori!
12 godina
protjeran
online
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Eto ako cete vi nesto dogovarat s njim ja cu otic u sk i to provjerit sa jos nekim kolegom iz Ska...{#}

TL
16 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Najbrži kaže...
Najbrži 1)2)

Slažem se s iskustvom navedenih kolega. Neću se ispričavati oko toga jer sam u te dvije kupoprodaje prešutio neke detalje. Ne želim započeti flame war niti pokušati popraviti vaše mišljenje o meni, samo ću napisati da sam na desetke stvari prodao na bug forumu i masu toga na njuškalu, ali to nigdje ne može biti evidentirano. Neću moliti kupce: "ej, ajd molim te regaj se na bug forum i napiši kupoprodajno iskustvo u dobra/loša iskustva temi". Baš sam danas išao u Otok bajkom da prodam mobitel LG GT540 kojeg već 5 put imam, full ispravan i još sam uplatio danas otključavanje mobitela jer sam naveo u oglasu na njuškalu da je otključan, a nije bio (nažalost nisam mogao provjeriti kod kupnje moba jer nemam nijednu SIM karticu osim Tele2). Naravno na desetke stvari sam kupovao preko bug foruma i njuškala i nisam imao nijedno (veoma) loše iskustvo. Volim kupovati od bug forumaša (onih koji su naravno duže na forumu) te uvijek prvo provjerim temu dobra/loša iskustva da vidim jel imao netko bilo kakvih negativnih iskustava s prodavačem. Toliko od mene i ekipa, zaista ne želim se raspravljati oko toga, svoje sam napisao.

 

S ljubavlju, Najbrži{#}

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Caesar et Brutus kaže...
dv14 kaže...

Baš naletim na ovaj oglas:

http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/stolna-konfiguracija-core2quad-q9550-geforce-gtx-460-oglas-4184466

 

Nekako je predobra cijena za taj komp. Ili je lik fulao cijenu ili je možda prevarant..

 Cijena je tek malo povoljnija, budimo realni.

 

Stara platforma, GTX 460 OK, loše napajanje i kućište, 4GB RAM, 640 HDD standard neki.

 

 Ne miriše na prijevaru ako je suditi prema cijeni.

 

Ne znam baš. Ta bi cijena bila dobra i ovdje na forumu.

Na Njuškalu, likovi za takve konfe traže bar 3.5-4k kn. 

 

Ako nekome treba komp, nek ode pogledati. Dobije se dobar komp za 2k kn koji sve gura..

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Najbrži kaže...

Jel i taj 5 FULL ispravan i 9 / 10 kao i prosla 2 ? Nisi imao niti jedno lose iskustvo? Covjece pa 2 puta si prodao muda pod bubrege. Naravno zeznuo si stvar i nis, garanciju kao da nisi dao. Nemoj se ljutit al to je katastrofa.

12 godina
protjeran
online
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Najbrzi nemoj se ulizivat jer ti to nece pomoc,na listi si s razlogom a osim toga oces da postavimo anketu ovdje da vidis koliko bi njih trgovalo s tobom a koliko ne??? 

{#}

 

Eto idemo vidit pa cemo vidit kako stvari stoje i kako ti imas dosta prodanih stvari i ostalo...Za ovo sto si linkao da si uplatio novce mi nekako vuce  da sam sebe hvalis kako si uplatio neke opake pare,50 kn,i ispadas posten...{#}

2 Trgovao bih s Najbrži
34 Ne bi trgovao s Najbrži
TL
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 22:21 (Tomo53nja).
11 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Tomo53nja kaže...

Najbrzi nemoj se ulizivat jer ti to nece pomoc,na listi si s razlogom a osim toga oces da postavimo anketu ovdje da vidis koliko bi njih trgovalo s tobom a koliko ne??? 

{#}

 

Eto idemo vidit pa cemo vidit kako stvari stoje i kako ti imas dosta prodanih stvari i ostalo...Za ovo sto si linkao da si uplatio novce mi nekako vuce  da sam sebe hvalis kako si uplatio neke opake pare,50 kn,i ispadas posten...{#}

Meni je preko teamwievera sredio GT540 kako bih ga mogao modati i hvala mu, covjek je grijesio ali se nadam da se opametio.

clock2much
11 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
dv14 kaže...

Baš naletim na ovaj oglas:

http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/stolna-konfiguracija-core2quad-q9550-geforce-gtx-460-oglas-4184466

 

Nekako je predobra cijena za taj komp. Ili je lik fulao cijenu ili je možda prevarant..

Lik je clan na bug forumu, posteni clan.Radi se o NiramuX.

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Najbrži kaže...

NHF ali sto ti radis s toliko tih LG-eva GT540? {#}

clock2much
13 godina
odjavljen
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
14 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice