Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 261.908
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
overhaul kaže...

Okej, a kako dan danas i dalje teleoperateri mogu zaprimati ugovore 
bez potpisa i osobe na koju ugovori glase?
http://www.vecernji.hr/crna-kronika/sklapala-ugovore-i-kupovala-mobitela-koje-je-prodala-a-sve-na-tude-ime-975515  
Meni to za telekome zvuči kao suučesništvo u kriminalnoj radnji. Kriminalno djelo iz nehaja.
Nije li OIB uveden upravo da se zaštiti identitet osobe u slučaju krađe osobne iskaznice?
Dakle, krimos(ica) donese ukradenu osobnu. Neka i sliči. Ali OIB nebi smjela znati.
Ako se ne poklapa sa imenom na osobnoj, nema ugovora.  

A cujes, preko telefona zovu stalno sa t-coma, i pitaju za produljenje ugovora, cak mozes i tarifu promjeniti, naruciti mobitel etc. Tko zna tko je iza telefona a ti mu dajes svoje podatke...

16 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Luka123 kaže...
overhaul kaže...

Okej, a kako dan danas i dalje teleoperateri mogu zaprimati ugovore 
bez potpisa i osobe na koju ugovori glase?
http://www.vecernji.hr/crna-kronika/sklapala-ugovore-i-kupovala-mobitela-koje-je-prodala-a-sve-na-tude-ime-975515  
Meni to za telekome zvuči kao suučesništvo u kriminalnoj radnji. Kriminalno djelo iz nehaja.
Nije li OIB uveden upravo da se zaštiti identitet osobe u slučaju krađe osobne iskaznice?
Dakle, krimos(ica) donese ukradenu osobnu. Neka i sliči. Ali OIB nebi smjela znati.
Ako se ne poklapa sa imenom na osobnoj, nema ugovora.  

A cujes, preko telefona zovu stalno sa t-coma, i pitaju za produljenje ugovora, cak mozes i tarifu promjeniti, naruciti mobitel etc. Tko zna tko je iza telefona a ti mu dajes svoje podatke...

To je sve skupa suludo. Nekad nisi mogao bez papirnatih potvrda, potpisanog ugovora, osobne, JMBG-a, izvatka o rođenju, imena oca majke, broju cipela..., sad pak obratno.
Može ti svatko ukrast novce i to tko zna koliko i na koji rok jer ima par tvojih brojkica. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
overhaul kaže...

Okej, a kako dan danas i dalje teleoperateri mogu zaprimati ugovore 
bez potpisa i osobe na koju ugovori glase?
http://www.vecernji.hr/crna-kronika/sklapala-ugovore-i-kupovala-mobitela-koje-je-prodala-a-sve-na-tude-ime-975515  
Meni to za telekome zvuči kao suučesništvo u kriminalnoj radnji. Kriminalno djelo iz nehaja.
Nije li OIB uveden upravo da se zaštiti identitet osobe u slučaju krađe osobne iskaznice?
Dakle, krimos(ica) donese ukradenu osobnu. Neka i sliči. Ali OIB nebi smjela znati.
Ako se ne poklapa sa imenom na osobnoj, nema ugovora.  

oib je javni broj do kojeg, pogotovo uz osobnu nije problem doći

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.11.2014 20:33 (Checola).
13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Evo sa jednog foruma C/P...

 

znači jučer sam našo na njuškalu s5 novi zapakirani za 2000kn, i ja brzo zovem jer je imao samo 1 pregled kad sam ja gledao i predan prije minutu oglas. i veli frajer da je iz zagreba ali je na terenu u gospiću da mi ga može poslati poštom. ja reko ok ali nek mi nekak dokaže da me nebi zajebo pa da dobim ciglu u paketu, veli frajer poslat ću ti sliku računa na mejl. u to vrijeme ja baš s frendom na kavi (on je u subotu isto tako kupio s5 prek njuškala za 1800 kn i frajer mu ga je poslao kao tiskom ali još nije stigo mob) i veli frend čekaj kaj ti je reko da je u gosiću na terenu i da ima 55 godina da nebi se on s tim zajebava- ja velim da i veli frend pa meni je isto tak reko ovaj tip od kojeg sam ja uzel. idemo uspoređivat brojeve mobitela, različiti su reko ja vjerojatno slučajnost. pošalje lik sliku računa kad ono isti broj računa i ista slika kak je poslal frendu u subotu. ništa mu ja ne uplačujem nek, reko budemo se našli u gospiću velim ja frajeru. veli on ok međutim ja nisam išao i sad mi je frajer počeo prijetiti da će mi noge polomiti i sli prek poruka da će me pronaći i da se vidimo uskoro. ja sam njemu dao podatke na koje da pošalje mob prije nek sam dobil sliku računa, i on je meni poslal broj računa na koji da uplatim. danas sad saznao preko tog broja računa da je to štednja otvorena da je račun na Danijel Paša - ali enma adrese pošto je štednja. sad ćemo vidjeti što će frend dobiti u pakteu, uglavnom on je uplatio 1800kn na račun a ja nisam i meni sad frajer prijeti da sam ga zajebo da će mi doći doma i strgati me itd.

dali tko pozna tog lika ili kaj ili zna o kom se radi

evo linka frajer daje oglase za s5 konstantno svaki dan iste samo pod drugim brojem i drugo korisničko ime.

 

edit - izbrisani oglasi..

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 9:13 (drahic).
12 godina
protjeran
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

drahic nayebo si ko zec kad ti taj polomi nogice(55g u penziji:){#}! posalji ga meni doma reci da nisi ti kupio nego brat...{#}{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 9:18 (Stjepanj).
13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

To je kolega jedan sa drugog foruma imao iskustvo. 

12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Stjepanj kaže...

drahic nayebo si ko zec kad ti taj polomi nogice(55g u penziji:){#}! posalji ga meni doma reci da nisi ti kupio nego brat...{#}{#}lp

na ovoj temi sve sami internet warriori {#}

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
toyotaave444 kaže...
 u subotu sam kod njega ,Bog mu pomogao njemu i njegovim,obeceavam da vise nece mirno spavati,da ce imati muke i patnj

'oce li?{#}

jeste ga zbubali?{#}

dum spiro - spero
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
drahic kaže...

Evo sa jednog foruma C/P...

 

znači jučer sam našo na njuškalu s5 novi zapakirani za 2000kn, i ja brzo zovem jer je imao samo 1 pregled kad sam ja gledao i predan prije minutu oglas. i veli frajer da je iz zagreba ali je na terenu u gospiću da mi ga može poslati poštom. ja reko ok ali nek mi nekak dokaže da me nebi zajebo pa da dobim ciglu u paketu, veli frajer poslat ću ti sliku računa na mejl. u to vrijeme ja baš s frendom na kavi (on je u subotu isto tako kupio s5 prek njuškala za 1800 kn i frajer mu ga je poslao kao tiskom ali još nije stigo mob) i veli frend čekaj kaj ti je reko da je u gosiću na terenu i da ima 55 godina da nebi se on s tim zajebava- ja velim da i veli frend pa meni je isto tak reko ovaj tip od kojeg sam ja uzel. idemo uspoređivat brojeve mobitela, različiti su reko ja vjerojatno slučajnost. pošalje lik sliku računa kad ono isti broj računa i ista slika kak je poslal frendu u subotu. ništa mu ja ne uplačujem nek, reko budemo se našli u gospiću velim ja frajeru. veli on ok međutim ja nisam išao i sad mi je frajer počeo prijetiti da će mi noge polomiti i sli prek poruka da će me pronaći i da se vidimo uskoro. ja sam njemu dao podatke na koje da pošalje mob prije nek sam dobil sliku računa, i on je meni poslal broj računa na koji da uplatim. danas sad saznao preko tog broja računa da je to štednja otvorena da je račun na Danijel Paša - ali enma adrese pošto je štednja. sad ćemo vidjeti što će frend dobiti u pakteu, uglavnom on je uplatio 1800kn na račun a ja nisam i meni sad frajer prijeti da sam ga zajebo da će mi doći doma i strgati me itd.

dali tko pozna tog lika ili kaj ili zna o kom se radi

evo linka frajer daje oglase za s5 konstantno svaki dan iste samo pod drugim brojem i drugo korisničko ime.

 

edit - izbrisani oglasi..

Zvao i ja prije par dana za LG G3 za 2000 kn, nov neotpakiran. Također mi je predložio poštu, odbio sam, skužio sam po glasu i odgovorima na pitanja da je muljator.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Čini mi se da nešto u našem načinu rada sa osobnim podacima gadno ne štima. 
Jer samo ulovljenih prevaranata ima kao smeća na jakuševcu.
http://www.vecernji.hr/crna-kronika/ponovno-uhicen-na-ime-politicara-kupovao-mobitele-pa-prodavao-preko-oglasnika-976035 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
overhaul kaže...

Čini mi se da nešto u našem načinu rada sa osobnim podacima gadno ne štima. 
Jer samo ulovljenih prevaranata ima kao smeća na jakuševcu.
http://www.vecernji.hr/crna-kronika/ponovno-uhicen-na-ime-politicara-kupovao-mobitele-pa-prodavao-preko-oglasnika-976035 

ovome treba dići spomenik, bar za ove političare koje je nasanjkao {#}

14 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Samo nedavno.

 

lik mi prodao grafičku koja se nakon nekoliko dana pokvarila, vjerovatno ju je ispekao u pećnici. Drugo, iznajmio VPS od hosting tvrtke koja je nakon mjesec dana prestala postojati a dedicirani server na kojem je bio moj virtualni server je izgašen. Treće, nazove me lik, naruči 3 stranice, hosting, 1600 kn mjesećno + PDV za unos artikala, kad me kontaktira njegova bivša zaposlenica i objasni da je on prevarant koji je već sve prevario tamo gdje živi i sad traži drugdje jer tu više nitko neće s njim raditi.

 

Oprez...

 

 

xfire: GStyle|KIKI3000
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2014 1:38 (KIKI3ooo).
11 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
overhaul kaže...

Okej, a kako dan danas i dalje teleoperateri mogu zaprimati ugovore 
bez potpisa i osobe na koju ugovori glase?
http://www.vecernji.hr/crna-kronika/sklapala-ugovore-i-kupovala-mobitela-koje-je-prodala-a-sve-na-tude-ime-975515  
Meni to za telekome zvuči kao suučesništvo u kriminalnoj radnji. Kriminalno djelo iz nehaja.
Nije li OIB uveden upravo da se zaštiti identitet osobe u slučaju krađe osobne iskaznice?
Dakle, krimos(ica) donese ukradenu osobnu. Neka i sliči. Ali OIB nebi smjela znati.
Ako se ne poklapa sa imenom na osobnoj, nema ugovora.  

Operatere zaboli ona stvar za potvrdu indetiteta... Nedavno sam sestri uzeo pretplatu preko webshopa, i upisao sam sve podatke, da bi drugi dan zvali iz t-mobilea(kako oni kazu za potvrdu kupnje), prvo se malo teta preko telefona premisljala(jer ipak ja musko, a narudba glasi na zensko ime) i onda na kraju rekla, da samo dam OIB i broj njene osobne... Narudzba uredno prosla, i ko slag na tortu ja sam cak bez problema preuzeo od dostave uredaj, i potpisao u sestrino ime... Ajd, ja sam to sestri ugovarao u njeno ime, i sad ona to normalno koristi, al covjek se zapita, kako to moze samo tako proc??? U principu, ni narudzba nije smijela proc, a kamo li da jos tako lako preuzmem uredaj...

11 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Do sada me moj detektivski nos nikad nije prevario. Niko me nije zaj.bal do sada na takve fore. (ćaća mi je bia inspektor u policiji to su geni). Jednom san se s jednim naša u Splitu da će mi prodat s3 za 1700, to je tad bila dobra cijena jeftina. Njegovo držanje i faca, naočale koje su mu prikrivale oči su mi naslučivale da nešto smrdi isti tren. Pita san garanciju, kaže da je nema i daje mi kopiju svoje osobne. Glupost, otpilia ga i poslin naiša kupia od jednog koji mi je dobro mirisa, odličan mob.

 

Nekidan san priko njuškala kupova procesor, matičnu i hladnjak, dugo sam se dvoumio. 1600 kn. Ali eto riskirao sam jer mi je on zvučao nekako hladan, nije me nagovarao ni trenutka. Kao, "ako neću ok", baš je bio hladan i razumio se u sve to skupa čime san naslutia da nije cigić ili teki debeli jado da me vara.

 

Uglavnom, niko me nije privaria do sada kad san god kupova iz ruke u ruku. Nadam se da će tako i ostat fala Bogu.

youtube.com/summercroatia
14 godina
odjavljen
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
KIKI3ooo kaže...
...

Odlično. Još da si nam naveo o kojoj je tvrtci riječ bilo bi super, ovako možemo naslućivati da si uzeo jedan od "onih" VPS-ova sa "unlimited SSD disk spaceom" i "unlimitedom bandwidthom" za samo 4.99$/monthly, a tvoj "dedi" je zapravo VPS sa javnom IP adresom {#}

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
KIKI3ooo kaže...

Samo nedavno.

 

lik mi prodao grafičku koja se nakon nekoliko dana pokvarila, vjerovatno ju je ispekao u pećnici. Drugo, iznajmio VPS od hosting tvrtke koja je nakon mjesec dana prestala postojati a dedicirani server na kojem je bio moj virtualni server je izgašen. Treće, nazove me lik, naruči 3 stranice, hosting, 1600 kn mjesećno + PDV za unos artikala, kad me kontaktira njegova bivša zaposlenica i objasni da je on prevarant koji je već sve prevario tamo gdje živi i sad traži drugdje jer tu više nitko neće s njim raditi.

 

Oprez...

 

 

kuku...!! kad te krene, krene....{#}

dum spiro - spero
14 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Neznalica121212 kaže...

Do sada me moj detektivski nos nikad nije prevario. Niko me nije zaj.bal do sada na takve fore. (ćaća mi je bia inspektor u policiji to su geni). Jednom san se s jednim naša u Splitu da će mi prodat s3 za 1700, to je tad bila dobra cijena jeftina. Njegovo držanje i faca, naočale koje su mu prikrivale oči su mi naslučivale da nešto smrdi isti tren. Pita san garanciju, kaže da je nema i daje mi kopiju svoje osobne. Glupost, otpilia ga i poslin naiša kupia od jednog koji mi je dobro mirisa, odličan mob.

 

Nekidan san priko njuškala kupova procesor, matičnu i hladnjak, dugo sam se dvoumio. 1600 kn. Ali eto riskirao sam jer mi je on zvučao nekako hladan, nije me nagovarao ni trenutka. Kao, "ako neću ok", baš je bio hladan i razumio se u sve to skupa čime san naslutia da nije cigić ili teki debeli jado da me vara.

 

Uglavnom, niko me nije privaria do sada kad san god kupova iz ruke u ruku. Nadam se da će tako i ostat fala Bogu.

bože, kako si natipkao samo toliko gluposti.... ?

 

da, jer inače se samo po držanju i naočalama procijenjuje dal je netko prevarant ili ne... :facepalm:

 

prvo, ti si panjina, jer što si trošio vrijeme na dogovaranje, kad si mogao preko telefona "u glavu" pitat dal ima garanciju ili ne... :svašta:

drugo, malo poraditi na pisanju, skoro pa nečitljivo je...

 

hladan, nije te nagovarao?! lol , pa normalno da je ok ako ne želiš kupit od njega, ima još tisuće drugih prodavača...i potencijalnih kupaca...
a što bi ti? da te čovjek udavi da kupiš od njega?

obzirom na cifru koju spominješ, vjerojatno je neki popularni, aktualniji hardver, stoga bi vjerojatno prodao , kupio ti od njega ili ne....čemu forsirati i/ili prodavati muda pod bubrege?

 

 

polako samo, daj prilike lopovima, razočarat ćeš se kad tad ;) ... đabe ti je "inituicija i geni" (lol) ,

kada vizualno može sve biti ok, a dođeš doma, pospajaš sve, i krenu sranja...a prodavač se ne javlja....

 

IMHO,danas je najbolje, prilikom kupnje na njuškalu, kupovati skuplje predmete samo sa garancijom,

te po mogučnosti da prodavač pošalje sliku računa unaprijed , te se isti provjeri telefonski u trgovini ili servisu....

ili nazvati na licu mjesta i provjeriti valjanost računa ...to u startu umanjuje mogučnost muljaže.

 

LP

napokon dočekao DNF i Diablo 3
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2014 18:12 (vrx).
11 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

o da, čak i s računom nisi siguran...

moj kolega "obradi" račun da ima manju cijenu kako mu žena ne bi grintala, pa onda za pretpostavit je i da možeš naletit na lika koji je preuredio i datum na računu ili složio kompletno fake račun

14 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
picajzla0707 kaže...

o da, čak i s računom nisi siguran...

moj kolega "obradi" račun da ima manju cijenu kako mu žena ne bi grintala, pa onda za pretpostavit je i da možeš naletit na lika koji je preuredio i datum na računu ili složio kompletno fake račun

zate se i nazove trgovina/servis...

 

ja sam konkretno , prije par mjeseci uzimao Asus grafičku karticu preko njuškala,

javio mi se čovjek, kartica je uzeta prek firme, i teško odmah do računa...

ok, pošto je Mr servis glavni za asus,

poslao sam mail sa serijskim brojem kartice (vlasnik je samo uslikao karticu i kutiju), utvrdio točnost navoda i garancije,

 i dan kasnije mi je čovjek donio kopiju računa (po kojoj ionako mogu reklamirati) i karticu, obavili trgovinu i amen...

 

rađe sačekam 1 dan da se uvjerim da je sve ok, nego 10 dana potrošim kontaktirajuči prodavača koji me zavaljao, samo zbog impulzivne kupnje ili trenutačne prilike.

svaki pošteni prodavač će pričekati 1 dan.

 

ne treba se imati ikakav "nos za takve stvari", samo malo pameti, logike i provjere prije kupnje.

 

napokon dočekao DNF i Diablo 3
16 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Sveznalica121212 kaže...

Do sada me moj detektivski nos nikad nije prevario. Niko me nije zaj.bal do sada na takve fore. (ćaća mi je bia inspektor u policiji to su geni). Jednom san se s jednim naša u Splitu da će mi prodat s3 za 1700, to je tad bila dobra cijena jeftina. Njegovo držanje i faca, naočale koje su mu prikrivale oči su mi naslučivale da nešto smrdi isti tren. Pita san garanciju, kaže da je nema i daje mi kopiju svoje osobne. Glupost, otpilia ga i poslin naiša kupia od jednog koji mi je dobro mirisa, odličan mob.

 

Nekidan san priko njuškala kupova procesor, matičnu i hladnjak, dugo sam se dvoumio. 1600 kn. Ali eto riskirao sam jer mi je on zvučao nekako hladan, nije me nagovarao ni trenutka. Kao, "ako neću ok", baš je bio hladan i razumio se u sve to skupa čime san naslutia da nije cigić ili teki debeli jado da me vara.

 

Uglavnom, niko me nije privaria do sada kad san god kupova iz ruke u ruku. Nadam se da će tako i ostat fala Bogu.

{#}

14 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
eye4eye kaže...
KIKI3ooo kaže...

Samo nedavno.

 

lik mi prodao grafičku koja se nakon nekoliko dana pokvarila, vjerovatno ju je ispekao u pećnici. Drugo, iznajmio VPS od hosting tvrtke koja je nakon mjesec dana prestala postojati a dedicirani server na kojem je bio moj virtualni server je izgašen. Treće, nazove me lik, naruči 3 stranice, hosting, 1600 kn mjesećno + PDV za unos artikala, kad me kontaktira njegova bivša zaposlenica i objasni da je on prevarant koji je već sve prevario tamo gdje živi i sad traži drugdje jer tu više nitko neće s njim raditi.

 

Oprez...

 

 

kuku...!! kad te krene, krene....{#}

Da, ovo je ludilo danas i treba bit oprezan. Samo to mogu kazati. Jer nemam iskustva sa njuškalom, niti hosting kupujem od hr firmi pa evo..

xfire: GStyle|KIKI3000
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2014 15:40 (KIKI3ooo).
9 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

http://www.njuskalo.hr/korisnik/targus

korisnik targus, poslao neispravnu matičnu ploču s fizički vidljivo sprženim graf. čipom, obećao poslati drugu, poslao ju nije, više se niti ne javlja.

googlanjem emaila s kojeg mi je odgovorio na upit s njuškala sam vidio da je i prije radio slične stvari, tako da ga izbjegavajte. 

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Kakva su vam iskustva s hp ekspressom, ja sam se dogovorio za kupnju pouzećem, no zanima me pružaju li provjeru paketa prije potpisa i plaćanja i ako pružaju i otkrije se da ne odgovara onom što sam naručio ne moram platiti?

13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

hp-ex moras prvo platit i potpisat, a onda otvorit pred dostavljacem radi provjere sadrzaja(ne vracaju ti odma lovu ako ne odgovara, nego moras pisati izjavu pa tek nakon nekoliko tjedana) ... nazovi overseasExpres koji se reklamira na njusci, oni ti jedini daju provjerit paket prije preuzimanja !!

dj
13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

što mislite koliko je ovo sigurno?
Njuškalo oglas

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
16 godina
moderator
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
mar123 kaže...

 

ako vas je tip koji ovako izgleda sve uspio zahebat...

 Navodno se radi o ukradenoj osobnoj, ali nije bitno...

 

PONAVLJAM - Prema pravilima foruma, a u skladu sa zakonom, ZABRANJENO je objavljivanje tuđih osobnih podatak na forumu!

 

Za to se dobiva trajni ban!

 

Ako želite upozoriti javnost na nekog prevaranta - prijavite to policiji!

 

...
14 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ne bi li trebala postojati kakvo upozorenje koje eventualno ukljucuje izgled osobe koja je moguci prevarant? Ne pricam o slici osobne ni imenu i prezimenu, vec necime sto ne moze samo tako promijeniti (nick na forumu ili njuskalu, broj telefona, email)?

mojpismonosa
15 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Heh pa sve se to moze promjeniti vrlo lako .....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
cropunk kaže...

Heh pa sve se to moze promjeniti vrlo lako .....

 Nesto tipa auto koji vozis i izgled ces teze promijeniti. Iako daleko od tog da si u krivu

mojpismonosa
14 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
djdee kaže...

hp-ex moras prvo platit i potpisat, a onda otvorit pred dostavljacem radi provjere sadrzaja(ne vracaju ti odma lovu ako ne odgovara, nego moras pisati izjavu pa tek nakon nekoliko tjedana) ... nazovi overseasExpres koji se reklamira na njusci, oni ti jedini daju provjerit paket prije preuzimanja !!

 potpis na ovo,

Overseas tako radi vjerojatno svaku dostavu, ili bar na zahtjev onoga koji preuzima,

nedavno sam uzimao mobitel, dostava išla preko njih, iako je u igri bilo produženje pretplate,

čovjek je prvo otvorio kutiju, provjerili smo dal je sve na broju i nakon toga sam potpisao i preuzeo.

 

napokon dočekao DNF i Diablo 3
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 0:31 (vrx).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice