Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 261.953
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
doky01akablava kaže...

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/komponente-oglas-17767696

 

Ovaj mi je opasno sumnjiv,pogledajte cijene...

 

Grafička kartica PCI-E ASUS AMD RADEON R9 390, 8GB DDR5, DVI, HDMI, DP: rabljena 4mj cijena: 600kn
Procesor AMD FX X8 8320 BOX, s. AM3+, 3.5GHz, 16MB cache, Eight Core rabljen 4mj cijena 700kn
Matična ploča ASROCK 990FX EXTREME3, AMD 990FX/SB950, DDR3, zvuk, S-ATA, RAID, G-LAN, PCI-E, CrossFireX, SLI, eSATA, USB 3.0, ATX, S. AM3 / AM3+ rabljena 4mj-cijena: 400kn

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/krsto123321

 

R9 390 za 600 kn ???

 Posalo mu poruku, navodno ima slike grafičke, želio 100kn prvo uplate jer on to tako radi. Napisao sam mu da ću mu prijaviti oglas. Zvao me s drugog broja i počeo psovati i vrijeđati, nisam slušao što se s*re pa sam mu prekinuo.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
doky01akablava kaže...

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/komponente-oglas-17767696

 

Ovaj mi je opasno sumnjiv,pogledajte cijene...

 

Grafička kartica PCI-E ASUS AMD RADEON R9 390, 8GB DDR5, DVI, HDMI, DP: rabljena 4mj cijena: 600kn
Procesor AMD FX X8 8320 BOX, s. AM3+, 3.5GHz, 16MB cache, Eight Core rabljen 4mj cijena 700kn
Matična ploča ASROCK 990FX EXTREME3, AMD 990FX/SB950, DDR3, zvuk, S-ATA, RAID, G-LAN, PCI-E, CrossFireX, SLI, eSATA, USB 3.0, ATX, S. AM3 / AM3+ rabljena 4mj-cijena: 400kn

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/krsto123321

 

R9 390 za 600 kn ???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Datum registracije: 10.01.2016.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Remzi kaže...
doky01akablava kaže...

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/komponente-oglas-17767696

 

Ovaj mi je opasno sumnjiv,pogledajte cijene...

 

Grafička kartica PCI-E ASUS AMD RADEON R9 390, 8GB DDR5, DVI, HDMI, DP: rabljena 4mj cijena: 600kn
Procesor AMD FX X8 8320 BOX, s. AM3+, 3.5GHz, 16MB cache, Eight Core rabljen 4mj cijena 700kn
Matična ploča ASROCK 990FX EXTREME3, AMD 990FX/SB950, DDR3, zvuk, S-ATA, RAID, G-LAN, PCI-E, CrossFireX, SLI, eSATA, USB 3.0, ATX, S. AM3 / AM3+ rabljena 4mj-cijena: 400kn

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/krsto123321

 

R9 390 za 600 kn ???

 Posalo mu poruku, navodno ima slike grafičke, želio 100kn prvo uplate jer on to tako radi. Napisao sam mu da ću mu prijaviti oglas. Zvao me s drugog broja i počeo psovati i vrijeđati, nisam slušao što se s*re pa sam mu prekinuo.

 

 

U sta se kladimo da je rijec onom smecu ORŠOŠ ? Tocno to on radi, zica 100kn prije slanja "jer se boji da mu neko ne vrati paket". Jel ti to probao prodat za razlog zasto hoce 100kn unaprijed? Inace, trebo si se pravit malo blesav da ti da broj racuna itd., pa da copy/pasteas ovdje,

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 23:59 (sinisaper).
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ovaj cigan ima novi račun i prodaje druge komponente i znam kako ciganski glas zvuči, ipak sam iz njegove županije. Ovo je neki drugi lik s mora jer ima takav naglasak dok me nazvao. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Remzi kaže...

Ovaj cigan ima novi račun i prodaje druge komponente i znam kako ciganski glas zvuči, ipak sam iz njegove županije. Ovo je neki drugi lik s mora jer ima takav naglasak dok me nazvao. 

 

Trebao si izvuc podatke za uplatu, a onda mu jebat mater ;). Koji mu je drugi broj mobitela?

12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
sinisaper kaže...
Remzi kaže...

Ovaj cigan ima novi račun i prodaje druge komponente i znam kako ciganski glas zvuči, ipak sam iz njegove županije. Ovo je neki drugi lik s mora jer ima takav naglasak dok me nazvao. 

 

Trebao si izvuc podatke za uplatu, a onda mu jebat mater ;). Koji mu je drugi broj mobitela?

 099 467 7192

Prvo je on mene zvao, ja slučajo prekinuo pa nazvao opet, javi se njegov valjda frend čiji je taj drugi broj pa onda dao ovog pvog "pametnog".

15 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Remzi kaže...

Ovaj cigan ima novi račun i prodaje druge komponente i znam kako ciganski glas zvuči, ipak sam iz njegove županije. Ovo je neki drugi lik s mora jer ima takav naglasak dok me nazvao. 

 Ne bi me cudilo da "operira" sa njime neki rođak kad vidi uspješnost njegovih trgovina i prevara,gamad jedna !


Evo jos neki oglas di mijenja Astru i eto ajd ti dodi do njega,sta je ovo gdje je ovo,kakve su ovo sume ?

 

To bi trebalo preko IP adrese iskljuciti pristup Njuskalu i ostalim oglasnicima.


Snimi iduci put razgovor gdje te vrijeđa i prijavi policiji i Njuškalu,trebali bi se neki ozbiljniji koraci poduzeti u vezi ovog smrada,mozemo tako do iduce godine naci ga,prijaviti do tad on zezne 2-3 troje ljudi za 100 kn. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 0:13 (doky01akablava).
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Oni podatci koje su neki dobivali za uplatu, pa probati u imenik na netu napisati ime i prezime i mislim da je neko spomenuo mjesto peteranec, lako ga se nađe.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
doky01akablava kaže...
Remzi kaže...

Ovaj cigan ima novi račun i prodaje druge komponente i znam kako ciganski glas zvuči, ipak sam iz njegove županije. Ovo je neki drugi lik s mora jer ima takav naglasak dok me nazvao. 

 Ne bi me cudilo da "operira" sa njime neki rođak kad vidi uspješnost njegovih trgovina i prevara,gamad jedna !


Evo jos neki oglas di mijenja Astru i eto ajd ti dodi do njega,sta je ovo gdje je ovo,kakve su ovo sume ?

 

To bi trebalo preko IP adrese iskljuciti pristup Njuskalu i ostalim oglasnicima.


Snimi iduci put razgovor gdje te vrijeđa i prijavi policiji i Njuškalu,trebali bi se neki ozbiljniji koraci poduzeti u vezi ovog smrada,mozemo tako do iduce godine naci ga,prijaviti do tad on zezne 2-3 troje ljudi za 100 kn. 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/mirooorsus

 

Ja mu prijavio oglase nadam se da ce tog smrada prevarantskog maknut s njuskala.

I naravno samo nadopunjavajte sve njegove moguce brojeve mailove i ostalo drage volje cu ga prijavljivat svaki put cim vidim da operira po njuskali.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 0:26 (marac1988).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
doky01akablava kaže...
Remzi kaže...

Ovaj cigan ima novi račun i prodaje druge komponente i znam kako ciganski glas zvuči, ipak sam iz njegove županije. Ovo je neki drugi lik s mora jer ima takav naglasak dok me nazvao. 

 Ne bi me cudilo da "operira" sa njime neki rođak kad vidi uspješnost njegovih trgovina i prevara,gamad jedna !


Evo jos neki oglas di mijenja Astru i eto ajd ti dodi do njega,sta je ovo gdje je ovo,kakve su ovo sume ?

 

To bi trebalo preko IP adrese iskljuciti pristup Njuskalu i ostalim oglasnicima.


Snimi iduci put razgovor gdje te vrijeđa i prijavi policiji i Njuškalu,trebali bi se neki ozbiljniji koraci poduzeti u vezi ovog smrada,mozemo tako do iduce godine naci ga,prijaviti do tad on zezne 2-3 troje ljudi za 100 kn. 

 

 

Ne vjerujem da je to njegov pravi oglas za auto, vjerojatno copy/pasteao od nekog drugog (ili slikao neciji auto u svom kraju).

 

 

 

Remzi kaže...

Oni podatci koje su neki dobivali za uplatu, pa probati u imenik na netu napisati ime i prezime i mislim da je neko spomenuo mjesto peteranec, lako ga se nađe.

 

 

Pa da lik svoje obiteljsko prezime ORŠOŠ samo svako malo mijenja brojeve racuna od obitelji. Ne vrijedi ti da ga nadjes jer to su Romi. Googlao sam i ima ih doslovno STOTINE u tom mjestu. Da mu neko i dodje, prvo bi se svi pravili blesavi i odjebali te, a ak bi cak i nasao lika, njih 30 bi dojurilo. CIGANI.

 

Inace, meni je za slanje (kad me pokusao prevarit oko zamjene) dao adresu :

 

Neven Oršoš

Frana Galovića 35

48321 Peteranec

 

Kad pogledas na Googleu, nekakva napustena kucica u raspadu :D :D :D

 

https://goo.gl/maps/PkecjobNh5y

 

Tamo vjerojatno "anonimno" prima pakete koje uspije ukrast naivcima...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
doky01akablava kaže...
Evo jos neki oglas di mijenja Astru i eto ajd ti dodi do njega, sta je ovo gdje je ovo,kakve su ovo sume ?

 Wrong turn!

.
10 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Nije mi jasno da njuškalo ništa ne poduzima u vezi ovih prevaranata kojih ima sve više i više.Isto tako,policija bi se trbala pozabavit tim problemom,jer očito da operiraju razno-razni tipovi koji imaju uhodani scenarij kako uzeti lovu od naivnih ljudi.Pa mislim,ako nazovem tipa i traži avans,ako nema broj telefona,mijenja svaki dan nick i ako to nije sumnjivo pa kaj je onda.Stvarno ne kužim,kao da je nekom u interesu da bude ovako.....Kad dođe do sranja,neko bude pretučen i sl,onda je kasno.

13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Njuškalo će na sv.nikad nešto poduzet protiv prevaranata.

Svakodnevno poslujem putem njuškala hrpa ih je(samo treba pazit nakon nekog vremena vidiš po prvom javljanju).

Ljudi jedino vam ostaje da pazite,nikad unaprijed plačat,tražiti slike iz svih mogućih/nemogućih kuteva,sve brojeve,nickove,imena,prezimena,adrese od prevaranata svrstati u ovu temu u jedan post da se mi forumaši lakše snađemo i viola,druge nam nema.

 

Lijep pozdrav svima!

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
10 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Evo da se random ubacim u temu,kupujem preko njuškala već par godina i nikad nikakvih problema nisam imal.A kaj se tiče ove ekipe kaj vara takvim sistemom mogu vam reći da ona ekipa kaj je mobitele prodavala iz Peteranca(cigići oni bili su u novinama par puta),uglavnom rekel mi je od staroga frend koji zivi blizu njih da su jedanput zajebali nekakvog lika iz zga,ovaj dosel sa ekipom i polomili su boga u njima.Ovi nisu iz kuce 2 tjedna izasli haha,evo ak vas to tješi...

15 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
doky01akablava kaže...

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/komponente-oglas-17767696

 

Ovaj mi je opasno sumnjiv,pogledajte cijene...

 

Grafička kartica PCI-E ASUS AMD RADEON R9 390, 8GB DDR5, DVI, HDMI, DP: rabljena 4mj cijena: 600kn
Procesor AMD FX X8 8320 BOX, s. AM3+, 3.5GHz, 16MB cache, Eight Core rabljen 4mj cijena 700kn
Matična ploča ASROCK 990FX EXTREME3, AMD 990FX/SB950, DDR3, zvuk, S-ATA, RAID, G-LAN, PCI-E, CrossFireX, SLI, eSATA, USB 3.0, ATX, S. AM3 / AM3+ rabljena 4mj-cijena: 400kn

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/krsto123321

 

R9 390 za 600 kn ???

 poslao sms kako sam vidio oglas, bla bla bla, i pitanje zasto je grafa 600kn i jel mogu dobit slike. njegov odgovor je bio da je 600kn jer je izgubio garanciju ali prvo 100kn akontacije. nakon toga moje pitanje "100kn za slike ili sam nesto krivo shvartio?" i nema odgovora 

Black Mist (520) || Dark Mist (925) || Midnight Mist (735)
8 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Pozz ekipa!

Evo sad sam slucajno naletio na temu, izgleda da je i mene htio prevariti stanoviti Miro Oršoš, javio mi se jucer sa jednog od brojeva koje je netko naveo ranije 0997791001.

 

Imam oglas za 24" monitor koji prodajem ili mijenjam za 27" uz moju doplatu, tim mi se javi da kao ima neki monitor, Acer, tako nesto, ja mu objasnjavam da moj monitor ima samo Vga izlaz tako da zna i vidim da on nema blage veze sta je vga, sta je dvi. I nudi on meni 27" monitor u zamjenu s tim da ja njemu doplatim 300 kn sto mi je odma sumnjivo, ja kazem da sam zainteresiran ali da mi posalje tocan model monitora koji nudi da vidim o cemu se radi. Zatim mi salje model nekakvog samsung monitora/tv-a 27" sto mi odgovara ali mi je sve to sumnjivo.

Cujemo se ponovno, ja kazem da moze ali kako cemo izvesti zamjenu, na sto on kaze da nema problema, da ce on meni poslati danas ujutro monitor a ja njemu neka uplatim tih 300 kn, i ako mi sve odgovara kad monitor stigne i isprobam ga, ja neka njemu posaljem svoj.

 

Uglavnom prije pola sata mi je poslao broja racuna koji glasi na Lanu Oršoš u Podravskoj banci, izguglao sam "lana oršoš" i naletio na ovu temu.

 

Sto je najbolje posaljem mu poruku i pitam da li je on Miro Oršoš, na sto on odgovara da je, salje mi svoju adresu i kaze da je to broj racuna od supruge.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
mario.radan kaže...

Pozz ekipa!

Evo sad sam slucajno naletio na temu, izgleda da je i mene htio prevariti stanoviti Miro Oršoš, javio mi se jucer sa jednog od brojeva koje je netko naveo ranije 0997791001.

 

Imam oglas za 24" monitor koji prodajem ili mijenjam za 27" uz moju doplatu, tim mi se javi da kao ima neki monitor, Acer, tako nesto, ja mu objasnjavam da moj monitor ima samo Vga izlaz tako da zna i vidim da on nema blage veze sta je vga, sta je dvi. I nudi on meni 27" monitor u zamjenu s tim da ja njemu doplatim 300 kn sto mi je odma sumnjivo, ja kazem da sam zainteresiran ali da mi posalje tocan model monitora koji nudi da vidim o cemu se radi. Zatim mi salje model nekakvog samsung monitora/tv-a 27" sto mi odgovara ali mi je sve to sumnjivo.

Cujemo se ponovno, ja kazem da moze ali kako cemo izvesti zamjenu, na sto on kaze da nema problema, da ce on meni poslati danas ujutro monitor a ja njemu neka uplatim tih 300 kn, i ako mi sve odgovara kad monitor stigne i isprobam ga, ja neka njemu posaljem svoj.

 

Uglavnom prije pola sata mi je poslao broja racuna koji glasi na Lanu Oršoš u Podravskoj banci, izguglao sam "lana oršoš" i naletio na ovu temu.

 

Sto je najbolje posaljem mu poruku i pitam da li je on Miro Oršoš, na sto on odgovara da je, salje mi svoju adresu i kaze da je to broj racuna od supruge.

 Treba samo tako sto vise pisat po forumima o ovakvim slucajevima i ovakvim prevarantima jer ovo baca ljagu i sumnju na sve one ljude koji posteno prodaju na njuskalu bilo da se radi o komponentama ili bilo kakvim drugim vrstama oglasa.

Mislim ruku na srce nisu svi iskusni u kupovini komponenti preko njuskala i razno raznih oglasa pa da covjek odma moze prepoznat muljazu i prevaru.

Svi znamo kakva je situacija u nasoj drzavi i ljudi gledaju sto jeftinije proci i da usparaju koju kunu recimo da nekupuju bas glanc novu komponentu a s druge strane tu je velika sansa i prilika ovom liku MIRI ORŠOSU i slicni njemu da operiraju po njuskalu i razno raznim oglasima i smisljaju razno razne prevare muljaze na koje ljudi nazalost nasjedaju :/

A nasi organi pravede tu nemogu nista jer se radi o sitnim prevarama s kojima oni nezele imati posla.

S druge strane ti romi su jako jako upuceni u nase zakone znaju svaku rupu u zakonu tako da ono.

Tu je forum informirajte se googlajte i nedajte se ljudi da vas se nasanjka i prevesla ipak svi znamo kako je tesko zaraditi novce u ovoj ljepoj nasoj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 9:05 (marac1988).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

 Sinoc sam gledao i bili su , ocigledno i on prati nas forum pa je skuzio da su mu stavili linkove .. 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
12 godina
protjeran
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Jbte ja stavio ovdje da dajem svoju gtx 970 za 1000kn(naravno iz zajebancije) ako mi se uplati na racun i ekipa mi se javlja na pm da oce uzeti odma nekad imam osjecaj da jos uvjek zivimo u srednjem vijeku...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 13:48 (Stjepanj).
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Stjepanj kaže...

Jbte ja stavio ovdje da dajem svoju gtx 970 za 1000kn(naravno iz zajebancije) ako mi se uplati na racun i ekipa mi se javlja na pm da oce uzeti odma nekad imam osjecaj da jos uvjek zivimo u srednjem vijeku...

 To je druga prica jer si ti pouzdan i nitko ne vjeruje da ces prevariti. Drugo su random debili s njuskala.

16 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Stjepanj kaže...

Jbte ja stavio ovdje da dajem svoju gtx 970 za 1000kn(naravno iz zajebancije) ako mi se uplati na racun i ekipa mi se javlja na pm da oce uzeti odma nekad imam osjecaj da jos uvjek zivimo u srednjem vijeku...

 E pa sad nek te banaju zbor navlačenja kolega forumaša 

15 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Izguglaš Oršoš i samo negativno vidiš..

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 16:08 (toxic).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
toxic kaže...

Izguglaš Oršoš i samo negativno vidiš..

 Nevezano za temu, trebaš vidjeti kojih problema imamo ovdje u Čakovcu sa krađama, razbijanjem, prijevarama itd.. sa "Romima" pa me iskreno ništa ne čudi što se događa na njuškalu. Ne smiješ ništa reći jer dobiješ batine od njih 6 ili ti auto razbiju pa se ti ganjaj s njima.

Unlock the Power Within
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

ja sam legao za 16kn svjesno:), povukao akontaciju od 50kn :), ali sam mu sve po spisku pa je smirio tonove.. DEFINITIVNO PREVARANT!!!!!

 

 

http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/vec-sastavljena-racunala-gaming-ili-komponente-oglas-17765481

 

Sliku važeće osobne mi poslao ime Šimunić Stipe

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 18:00 (bobsi).
15 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

offtopic

 

Evo ja ću prodati gtx 970 za 1000kn kada ću kupovati drugu.. pa eto pa kada to bilo da bilo... možda za 6 mjeseci a možda za godinu dana. (ne kenjam vidjeti ćete)

 

 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 20:22 (9111963).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
9111963 kaže...

Nije mi jasno da njuškalo ništa ne poduzima u vezi ovih prevaranata kojih ima sve više i više.Isto tako,policija bi se trbala pozabavit tim problemom,jer očito da operiraju razno-razni tipovi koji imaju uhodani scenarij kako uzeti lovu od naivnih ljudi.Pa mislim,ako nazovem tipa i traži avans,ako nema broj telefona,mijenja svaki dan nick i ako to nije sumnjivo pa kaj je onda.Stvarno ne kužim,kao da je nekom u interesu da bude ovako.....Kad dođe do sranja,neko bude pretučen i sl,onda je kasno.

 

 

Poduzima da im izbrisu accounte, i to je nesto. A policija i njihovi debilni "limiti", na to no comment.

 

 

mario.radan kaže...

Pozz ekipa!

Evo sad sam slucajno naletio na temu, izgleda da je i mene htio prevariti stanoviti Miro Oršoš, javio mi se jucer sa jednog od brojeva koje je netko naveo ranije 0997791001.

 

Imam oglas za 24" monitor koji prodajem ili mijenjam za 27" uz moju doplatu, tim mi se javi da kao ima neki monitor, Acer, tako nesto, ja mu objasnjavam da moj monitor ima samo Vga izlaz tako da zna i vidim da on nema blage veze sta je vga, sta je dvi. I nudi on meni 27" monitor u zamjenu s tim da ja njemu doplatim 300 kn sto mi je odma sumnjivo, ja kazem da sam zainteresiran ali da mi posalje tocan model monitora koji nudi da vidim o cemu se radi. Zatim mi salje model nekakvog samsung monitora/tv-a 27" sto mi odgovara ali mi je sve to sumnjivo.

Cujemo se ponovno, ja kazem da moze ali kako cemo izvesti zamjenu, na sto on kaze da nema problema, da ce on meni poslati danas ujutro monitor a ja njemu neka uplatim tih 300 kn, i ako mi sve odgovara kad monitor stigne i isprobam ga, ja neka njemu posaljem svoj.

 

Uglavnom prije pola sata mi je poslao broja racuna koji glasi na Lanu Oršoš u Podravskoj banci, izguglao sam "lana oršoš" i naletio na ovu temu.

 

Sto je najbolje posaljem mu poruku i pitam da li je on Miro Oršoš, na sto on odgovara da je, salje mi svoju adresu i kaze da je to broj racuna od supruge.

 

 

Hehe, odlicno, tak ce sve vise ljudi saznati za njega.

 

Koju adresu ti je dao? Pretpostavljam da je dao neku laznu, al napisi svejedno.

 

 

marac1988 kaže...
mario.radan kaže...

Pozz ekipa!

Evo sad sam slucajno naletio na temu, izgleda da je i mene htio prevariti stanoviti Miro Oršoš, javio mi se jucer sa jednog od brojeva koje je netko naveo ranije 0997791001.

 

Imam oglas za 24" monitor koji prodajem ili mijenjam za 27" uz moju doplatu, tim mi se javi da kao ima neki monitor, Acer, tako nesto, ja mu objasnjavam da moj monitor ima samo Vga izlaz tako da zna i vidim da on nema blage veze sta je vga, sta je dvi. I nudi on meni 27" monitor u zamjenu s tim da ja njemu doplatim 300 kn sto mi je odma sumnjivo, ja kazem da sam zainteresiran ali da mi posalje tocan model monitora koji nudi da vidim o cemu se radi. Zatim mi salje model nekakvog samsung monitora/tv-a 27" sto mi odgovara ali mi je sve to sumnjivo.

Cujemo se ponovno, ja kazem da moze ali kako cemo izvesti zamjenu, na sto on kaze da nema problema, da ce on meni poslati danas ujutro monitor a ja njemu neka uplatim tih 300 kn, i ako mi sve odgovara kad monitor stigne i isprobam ga, ja neka njemu posaljem svoj.

 

Uglavnom prije pola sata mi je poslao broja racuna koji glasi na Lanu Oršoš u Podravskoj banci, izguglao sam "lana oršoš" i naletio na ovu temu.

 

Sto je najbolje posaljem mu poruku i pitam da li je on Miro Oršoš, na sto on odgovara da je, salje mi svoju adresu i kaze da je to broj racuna od supruge.

 Treba samo tako sto vise pisat po forumima o ovakvim slucajevima i ovakvim prevarantima jer ovo baca ljagu i sumnju na sve one ljude koji posteno prodaju na njuskalu bilo da se radi o komponentama ili bilo kakvim drugim vrstama oglasa.

Mislim ruku na srce nisu svi iskusni u kupovini komponenti preko njuskala i razno raznih oglasa pa da covjek odma moze prepoznat muljazu i prevaru.

Svi znamo kakva je situacija u nasoj drzavi i ljudi gledaju sto jeftinije proci i da usparaju koju kunu recimo da nekupuju bas glanc novu komponentu a s druge strane tu je velika sansa i prilika ovom liku MIRI ORŠOSU i slicni njemu da operiraju po njuskalu i razno raznim oglasima i smisljaju razno razne prevare muljaze na koje ljudi nazalost nasjedaju :/

A nasi organi pravede tu nemogu nista jer se radi o sitnim prevarama s kojima oni nezele imati posla.

S druge strane ti romi su jako jako upuceni u nase zakone znaju svaku rupu u zakonu tako da ono.

Tu je forum informirajte se googlajte i nedajte se ljudi da vas se nasanjka i prevesla ipak svi znamo kako je tesko zaraditi novce u ovoj ljepoj nasoj.

 

 

Tako je, sto se vise pise o njima, to ce ih Google vise izlistavat pri pretragama i manje ljudi ce nasjedat. Vidim da je Google napokon indeksirao ove nove stranice s foruma pa se sve lakse vidi da je LANA ORŠOŠ VARALICA kao i PREVARANT MIRO ORŠOŠ.

 

 

Adict kaže...

 Sinoc sam gledao i bili su , ocigledno i on prati nas forum pa je skuzio da su mu stavili linkove .. 

 

 

Ne, nije ih on sam obrisao vec mu je Njuskalo obrisao cijeli account. Kad mu odes na profil http://www.njuskalo.hr/korisnik/set-315 vidis da je totalno izbrisan (izbrisani apsolutno svi podaci o korisniku sto znaci da je account ugasen od Njuskala).

 

 

 

Puls3 kaže...
toxic kaže...

Izguglaš Oršoš i samo negativno vidiš..

 Nevezano za temu, trebaš vidjeti kojih problema imamo ovdje u Čakovcu sa krađama, razbijanjem, prijevarama itd.. sa "Romima" pa me iskreno ništa ne čudi što se događa na njuškalu. Ne smiješ ništa reći jer dobiješ batine od njih 6 ili ti auto razbiju pa se ti ganjaj s njima.

 

 

 

E tocno to. Da je rijec o nekom "normalnom prevarantu", lako ga nadjes i prebijes. Al ovaj MIRO ORŠOŠ JE VARALICA PROFESIONALAC + jos cigan koji u coporu sve mlate ak nekog od njih taknes i ne jebu pol posto jel taj njihov cigo sta kriv il ne.

 

 

bobsi kaže...

ja sam legao za 16kn svjesno:), povukao akontaciju od 50kn :), ali sam mu sve po spisku pa je smirio tonove.. DEFINITIVNO PREVARANT!!!!!

 

 

http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/vec-sastavljena-racunala-gaming-ili-komponente-oglas-17765481

 

Sliku važeće osobne mi poslao ime Šimunić Stipe

 

Posalji i ostale podatke, adresu itd.

8 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Evo nastavak na PREVARANTA MIRU ORŠOŠA I LANU ORŠOŠ. Pisao sam jucer (u ponedjeljak) kak sam tog lopova zavlacio i navlacio da vidim kolko je uporan i napisao sam da sam se iznenadio kolko je lik BOLESNO uzivljen u te prevare (stvarno je nevjerojatno uvjerlljiv), no danas (utorak) sam se jos vise uvjerio kolko je spreman daleko ici da od ljudi ukrade i zadnju kunu. Napisati cu kroz par dana kako je otprilike tekla cijela konverzacija (SMS-ovi i pozivi), da se sami uvjerite kolko je lik u prevarama. Razmijenili smo doslovno cca 100 SMS-ova i 20-30 razogovora preko mobitela (on mene u 95% slucajeva zvao) i lik se tolko trudi uvjerit covjeka da mu moze ukrast lovu doslovno kao da mu zivot o tome ovisi.

 

Sad cu samo skraceno napisat: jucer (u ponedjeljak) sam ga zavlacio cijeli dan, namjerno ga hebao u mozak da liku potrosim sto vise vremena i da na kraju popizdi. No, na moje iznenadjenje na svaku moju sumnju, provokaciju i sl. (a bome sam ga testirao sa svim i svacim, svako malo), lik ne da nije nijednom izgubio zivce il me sterao u 3pm (vecina bi) nego me je tolko uporno i strpljivo nagovarao da je to strasno. Na kraju dana sam ga ipak odjebao iz nekog razloga (nije mogao poslati ispravan tracking kod za moju navodnu posiljku) i prosrao mu kao da sam stornirao uplatu (prije toga sam ga cca 2 sata jebao da cu stornirati uplatu a on me 2 sata uporno nagovarao da ne storniram i uvjeravao da je sve OK, na sve moguce bolesne nacine (da je on vec poslao paket, da mi je poslao tracking kod od posiljke (al mi je slucajno poslao od necije tudje posiljke) i sta sve ne)).

 

Danas popodne ga bezveze SMS-nem da kao da sam znao da je prevara jer vidim da nije dosao paket, kadli on OPET nastavi s igrom i prosere kak je on stornirao paket, da JA nisam ispao posten :D itd. I sad se ja pravim opet idiotom i posaljem mu "I sta onda, nis od nase trgovine?", na sto je on skuzio da sam ja izgleda ipak zainteresiran i da bi mi ipak mogao izvuc lovu i opet pocne sa igrama. Opet je poceo s tim kak sam ja njega zeznuo, kak ja nisam posten, blabla, da sam ja pobjesnio bez razloga, kak je on posten, da on nikog ne zeli zeznut i gomilu bljuvotina. Sinoc je vidio da mu je prevara propala jer sam trazio "tracking code" i jer mi je poslao neki krivi (nije mislio da cu zvati postu i provjeravati detalje o toj posiljci, tj. na koju adresu ide paket itd. (dao mi je tracking kod od nekog paketa za Kutinu (vjerojatno neki jadnik kojeg je isto prevario) umjesto za Zagreb)). I sad se ja pravim blesav, velim mu kak je mene "frend zaplasio s prevarama" :D, blabla, a on predlozi da ce opet poslat paket a da mu ja odem odma uplatit. A ja se i dalje pravim blesav, i kazem ajde moze, al da mi posalje tracking kod da provjerim posiljku prije uplate :D. I veli on OK, "al da ga ni slucajno nisam zeznuo jer on ce sad platit 100kn benzina do poste" i "ak ga zeznem i ne platim mu za posiljku, da ce on poludit i sutra sjest u auto i doci meni u Zagreb na adresu i da nece lijepo zavrsit!!!" :D :D :D :D :D (naravno, glupe i prazne prijetnje samo u svrhu tog kako bi mene jace uvjerio da je on posten prodavac ;) te kak bi ja lakse nasjeo na njegova sranja i otisao mu uplatit lovu).

 

Necu prepricavat sve jer lik ima takve kilometarske price i bajke da je to strasno (preocito je da je u ovom GODINAMA i da je takve price prodavao vec stotinama puta). Za cca 1h opet on mene zove i DOISTA mi daje tracking kod. Ja mu kazem OK, idem provjerit jel sve OK, pa odo uplatit, a on sav sretan, misli da ce mu sad proci ;) (ne kuzi debil da ga ja samo jebem u mozak i da ga testiram). I sad krenem ja nazvat postu i pitat podatke za posiljku, al sam odma namjeravao pitat i neke druge stvari (da ga ulovim u lazi). I nazovem postu, kazu oni meni da je paket doista poslan na moju adresu. Pitam ih sta pise za posiljatelja, vele da pise MIRO ORŠUŠ . I sad da ga ja pokusam ulovit u lazi, pitam kolko je tezak paket (jer sam ocekivao da ce poslat kutiju totalno bezveze, samo da moze dati ispravan tracking kod), kad zenska kaze da paket ima 1kg (tocno kolko i treba imat graficka) :D.

 

Zakljucak, lik je stvarno premazan svim mogucim i nemogucim mastima i PRESTRASNO je kolko se trudi da mu uspije prevara. Ovo sto je isao slati paket samo da mene uvjeri da mu uplatim je samo 1 od 20 slicnih stvari koje je ovih par dana radio da me uvjeri (vise o tome cu za par dana).

 

Po svemu sto sam vidio, nacinu kako brzo odgovara na sva moguca pitanja i kako uvjerava ljude, ocito je da je rijec o PROFESIONALNIM i sto je jos bitnije ORGANIZIRANIM MASOVNIM I DUGOGODISNJIM prevarama. Ovog lika (likove) bi trebalo ne samo dati u emisije kao "PROVJERENO" vec bi se trebala i policija ozbiljnije pozabavit njima. Makar je i rijec o "sitnijim" iznosima, vjerujem da je rijec o desecima tisuca kuna u nekoliko mjeseci.

 

Naime, dok sam provjeravao tracking kod, zvao sam i postu u kojoj je poslao paket (42230 LUDBREG) i rekao sam sluzbenicima da dosta ljudi po forumima ima problema s tim posiljateljima i da sumnjam da mi je poslao "ciglu" u paketu radi prevare i jel znaju oni sta o tome, na sto mi je sluzbenica rekla "Da, imali smo vec takvih poziva... Vi ako sumnjate na prevaru, ne trebate preuzimati paket. Znate, vjerojatno ne bi smjela to govoriti, ali oni su Vam R***... I salju cudne pakete skoro svaki dan, nekad i desetak paketa...". Brijem da ovih par accounta/oglasa sto smo tu na forumu ulovili je samo mizerna kap u moru. Po "profesionalnosti" kako lik sve ovo radi te masovnosti, vjerujem da je rijec ne o desecima tisuca kuna vec vjerojatno i o STOTINAMA tisuca kuna. Bilo bi zanimljivo napraviti uvid u njihove racune, vjerujem da se radi o poprilcnim ciframa.

 

Da rezimiram, predlazem da svi koji su prevarani (kao i oni koji nisu vec su POKUSANI biti prevareni) da se skupe i naprave zajednicku prijavu murji, pa ih policija onda nece moci ignorirati da je rijec o "sitnim ciframa".

 

 

Inace, ovo su mu neki od novih accounta:

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/Senad123456789

http://www.njuskalo.hr/korisnik/Audi121

http://www.njuskalo.hr/korisnik/Audi141

http://www.njuskalo.hr/korisnik/mirza198

 

I na svakom ima po 3-5 oglasa za graficke i mobitele od par tisuca kuna.

 

Neki od novih brojeva mobitela su mu 099/506-0104 ( 099/5060104 0995060104 ) i 091/621-3152 ( 091/6213152 0916213152 ). Imao je jos neki, al ga sad nemrem nac.

 

tags for Google:

 

PREVARA MIRO ORŠOŠ

PREVARA MIRO ORŠUŠ

PREVARA MIRO ORSOS

PREVARA MIRO ORSUS

PREVARA LANA ORŠOŠ

PREVARA LANA ORŠUŠ

PREVARA LANA ORSOS

PREVARA LANA ORSUS

PREVARANT MIRO ORŠOŠ

PREVARANT MIRO ORŠUŠ

PREVARANT MIRO ORSOS

PREVARANT MIRO ORSUS

PREVARANT LANA ORŠOŠ

PREVARANT LANA ORŠUŠ

PREVARANT LANA ORSOS

PREVARANT LANA ORSUS

VARALICA MIRO ORŠOŠ

VARALICA MIRO ORŠUŠ

VARALICA MIRO ORSOS

VARALICA MIRO ORSUS

VARALICA LANA ORŠOŠ

VARALICA LANA ORŠUŠ

VARALICA LANA ORSOS

VARALICA LANA ORSUS

 

;)

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Trebalo bi se organizirat pa naseg Mira dobro zatroll-at na nacin ko sto si ti ali masovno. Nek se trudi i salje pakete.

 

Jedino sta mozda i on cita ovo...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice