Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 263.411
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Silent horror1992 kaže...

Zašto ip adrese sa kojih pravi acc ne blokaju ovi sa njuške ?

Ne znam koliko se kužiš u tematiku, ali IP adresu ti ISP mijenja svakih 24 sata, tako da to nema smisla. A ako im i blokiraju za taj dan, samo treba resetirati router i dobiješ automatski novu adresu.

 

Na mobilnoj mreži dobiješ svakim novim spajanjem...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2016 21:10 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Baudelaire kaže...

 Njima je u naravi da kradu i varaju. Nema cige koji nebi nešto maznuo sa strane makar bio milijunaš

 

Najjači su kad dođu pitat šefe imaš li kakvog željeza, kažem nemam, on na 100 metara skonta staru peć od gusa i kaže, šefe kako nema eno ona peć je za bacit hahaha

11 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
lllnuclearlll kaže...
Silent horror1992 kaže...

Zašto ip adrese sa kojih pravi acc ne blokaju ovi sa njuške ?

Ne znam koliko se kužiš u tematiku, ali IP adresu ti ISP mijenja svakih 24 sata, tako da to nema smisla. A ako im i blokiraju za taj dan, samo treba resetirati router i dobiješ automatski novu adresu.

 

Na mobilnoj mreži dobiješ svakim novim spajanjem...

 

 

Znam da ti mijenja, ali uvijek se vrte iste 3-4 adrese, barem sam ja tako uočio na tcom speedport 724W, ima načina da se njemu stane na kraj i pored tih ip adresa, samo očito njima to nije u interesu.

Moram ga jednom nazvat i zezat ga, pitat ću ga dal mu paše da mu pola para uplatim odma, a pola kad mi pošalje grafičku hah

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2016 21:17 (Silent horror1992).
16 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Silent horror1992 kaže...

 

Znam da ti mijenja, ali uvijek se vrte iste 3-4 adrese, barem sam ja tako uočio na tcom speedport 724W, ima načina da se njemu stane na kraj i pored tih ip adresa, samo očito njima to nije u interesu.

Moram ga jednom nazvat i zezat ga, pitat ću ga dal mu paše da mu pola para uplatim odma, a pola kad mi pošalje grafičku hah

Ne znam kako si to uočio jer definitivno nije tako. Praktički je jako rijetko da ćeš dobiti 2 iste adrese. Ne pratim to baš, ali nije baš tak jednostavno.

 

Što se tiče takvih, kriv je naš zakon, zakoni su općenito preblagi kod nas, barem ako se mene pita. A zašto? Ne znam... Očito lopovska posla...

 

Ja bi to rješavao prisilnim radom. Treba otvorit ponovno goli otok, a za migrante deportacija isti čas čim napravi bilo kakvo sranje i doviđenja...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2016 21:21 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
vrinho kaže...

Pizda mu materina lopovska, nek si dio tih para koje je pokrao sačuva za zubara. Trebat će mu kad tad, uvjeren sam.

 Vrinho ja ne znam gdje živiš ali nije ni važno ali mogu ti iz prve ruke ja živim u Čakovcu gdje je populacija Roma najviša ako se ne varam. Tim ljudima ovdje ne smiješ ništa pa makar i znao da su ti nešto ukrali, razbili, prevarili itd.. jer češ imati takvih problema da je bolje da nisi ništa ni govorio. Ljude maltretiraju, zezaju, kradu i prave probleme. Policija mora prvo da se najavi kad dolazi u njihova naselja jer je bilo problema + policija im isto ne smije ništa. Prije par mjeseci su napali policijske služebenike i nikome ništa jer su oni ipak "manjina".

 

Posao za njih ne dolazi u obzir jer zašto da rade kada im mi sve financiramo, uzima se od naših plaća i daje se njima za doplatak, socijalnu pomoć i što već još dobivaju. Šta drugo da ti kažem kada ne žele niti Hrvatski pričati nego na svojem jeziku pričaju.

 

Nadam se da nisam nikoga uvrijedio s ovim postom ali takva je naša realnost barem ovdje u Čakovcu. Ja nemam protiv nikoga ništa ali ovo je stvarno bezobrazno prema nama koji radimo pošteno i pokušavamo nešto napraviti.

 

Isprike Moderatorima na off-topicu.

 

 

Unlock the Power Within
8 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Puls3 kaže...
vrinho kaže...

Pizda mu materina lopovska, nek si dio tih para koje je pokrao sačuva za zubara. Trebat će mu kad tad, uvjeren sam.

 Vrinho ja ne znam gdje živiš ali nije ni važno ali mogu ti iz prve ruke ja živim u Čakovcu gdje je populacija Roma najviša ako se ne varam. Tim ljudima ovdje ne smiješ ništa pa makar i znao da su ti nešto ukrali, razbili, prevarili itd.. jer češ imati takvih problema da je bolje da nisi ništa ni govorio. Ljude maltretiraju, zezaju, kradu i prave probleme. Policija mora prvo da se najavi kad dolazi u njihova naselja jer je bilo problema + policija im isto ne smije ništa. Prije par mjeseci su napali policijske služebenike i nikome ništa jer su oni ipak "manjina".

 

Posao za njih ne dolazi u obzir jer zašto da rade kada im mi sve financiramo, uzima se od naših plaća i daje se njima za doplatak, socijalnu pomoć i što već još dobivaju. Šta drugo da ti kažem kada ne žele niti Hrvatski pričati nego na svojem jeziku pričaju.

 

Nadam se da nisam nikoga uvrijedio s ovim postom ali takva je naša realnost barem ovdje u Čakovcu. Ja nemam protiv nikoga ništa ali ovo je stvarno bezobrazno prema nama koji radimo pošteno i pokušavamo nešto napraviti.

 

Isprike Moderatorima na off-topicu.

 

 

 Potpisujem. I ja živim u Međimurju tako da ih jako dobro poznajem. Provale, krađe, razbijeni prozori na kućama i autima svakodnevnica i nitko ne poduzima ništa. U zadnje vrijeme kad oni naprave nešto policija više niti ne izlazi na očevid makar ih se zove. Oni su iznad zakona i nitko im nemože ništa.

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Puls3 kaže...

 Vrinho ja ne znam gdje živiš ali nije ni važno ali mogu ti iz prve ruke ja živim u Čakovcu gdje je populacija Roma najviša ako se ne varam. Tim ljudima ovdje ne smiješ ništa pa makar i znao da su ti nešto ukrali, razbili, prevarili itd.. jer češ imati takvih problema da je bolje da nisi ništa ni govorio. Ljude maltretiraju, zezaju, kradu i prave probleme. Policija mora prvo da se najavi kad dolazi u njihova naselja jer je bilo problema + policija im isto ne smije ništa. Prije par mjeseci su napali policijske služebenike i nikome ništa jer su oni ipak "manjina".

 

Posao za njih ne dolazi u obzir jer zašto da rade kada im mi sve financiramo, uzima se od naših plaća i daje se njima za doplatak, socijalnu pomoć i što već još dobivaju. Šta drugo da ti kažem kada ne žele niti Hrvatski pričati nego na svojem jeziku pričaju.

 

20 km sam od Varaždina i srećom daleko sam od tih naselja ali dolaze i u moj grad prositi i skupljati željezo, većinom ČK tablice. U moju ulicu od 15 kuća su znali po 2-3 puta tjedno dolaziti jako dugo po željezo i deru se ko ludi kako i znaju i moj susjed ih jednom pita da li misle da ljudi seru željezo, pa otkud nam... Od onda sam ih jako rijetko vidio ali nisam čuo da su bili radili veće probleme.

E to je jako tužno u vezi Čakovca pa i cijelog Međimurja, znam za to i za to je kriva samo ova banana država. Omogućili su im status nedodirljivih ali lopov je lopov. Ne bi smjela biti bitna nacionalna pripadnost, boja kože, vjera...

13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Silent horror1992 kaže...
Baudelaire kaže...

 Njima je u naravi da kradu i varaju. Nema cige koji nebi nešto maznuo sa strane makar bio milijunaš

 

Najjači su kad dođu pitat šefe imaš li kakvog željeza, kažem nemam, on na 100 metara skonta staru peć od gusa i kaže, šefe kako nema eno ona peć je za bacit hahaha

 Kak je jedan moj frend rekel, napuniti prikolicu željeza, bakra, svejedno, a u sredini dinamit i dok se svi skupe gore, drap! E to bi trebalo. P.S. nisam rasist, ubojica ili tak nekaj, ali živim u gradu gdje su i oni pa znam kaj bi bilo najbolje i za nas, a i za njih...

15 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Puls3 kaže...
vrinho kaže...

Pizda mu materina lopovska, nek si dio tih para koje je pokrao sačuva za zubara. Trebat će mu kad tad, uvjeren sam.

 Vrinho ja ne znam gdje živiš ali nije ni važno ali mogu ti iz prve ruke ja živim u Čakovcu gdje je populacija Roma najviša ako se ne varam. Tim ljudima ovdje ne smiješ ništa pa makar i znao da su ti nešto ukrali, razbili, prevarili itd.. jer češ imati takvih problema da je bolje da nisi ništa ni govorio. Ljude maltretiraju, zezaju, kradu i prave probleme. Policija mora prvo da se najavi kad dolazi u njihova naselja jer je bilo problema + policija im isto ne smije ništa. Prije par mjeseci su napali policijske služebenike i nikome ništa jer su oni ipak "manjina".

 

Posao za njih ne dolazi u obzir jer zašto da rade kada im mi sve financiramo, uzima se od naših plaća i daje se njima za doplatak, socijalnu pomoć i što već još dobivaju. Šta drugo da ti kažem kada ne žele niti Hrvatski pričati nego na svojem jeziku pričaju.

 

Nadam se da nisam nikoga uvrijedio s ovim postom ali takva je naša realnost barem ovdje u Čakovcu. Ja nemam protiv nikoga ništa ali ovo je stvarno bezobrazno prema nama koji radimo pošteno i pokušavamo nešto napraviti.

 

Isprike Moderatorima na off-topicu.

 

 

 i ja sam iz cakovca i strasno je. pogotovo negdje gdje se ceka na red. uredno dodu, gurnu se i onda te gledaju kao da si ti kriv za nesto. ali jedno je sigurno: barem polovica tih cigana nema muda mrdnit nego se oslanjaju na svoju "slavu". zato je ona druga polovica je toliko gora.

Black Mist (520) || Dark Mist (925) || Midnight Mist (735)
11 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ima njih svukud, čak i oda po okolici Šibenika, redovito prolaze kamionom i traže željezo,akomulatore,peći...

Posao oslobađa.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2016 13:16 (subi91).
16 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ja sam cigo, i prestanite nas vrijeđat tu hebem mu sve...

 

 

SKUPLJAMO STARO ŽELJEZOOO; STARE AUTE: STARE VEŠMAŠINE; STARE AKUMULATORE; STARO ŽELJEZO SKUPLJAMOOOOOO!!!!!!!!!

 

može na PM ako tko ima 

8 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Linkajte ovaj topic nadležnoj policijskoj postaji pa napišite; ili će poduzeti nešto u vezi prijevara ili će ići u novine pa nakon toga smjena nadležnih.

 

Ili se skupite vas nekoliko prevarenih pa napravite isto ali dođite osobno u postaju pa predajte prijavu.

14 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Razmjenio s likom par poruka, rekao sam mu da sam ja iz Šibenika i kad sam predložio da učinimo primopredaju više nije odgovarao na mailove. Nek ga prijavi netko tko ima njuškalo račun.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
12 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Evo da dodam kako sam skoro bio prevaren jucer od strane osobe koja se preziva ORŠOŠ

 

Naime na njuskalu prodajem svoj mobitel uz mogucnost zamjene za noviji uz nadoplatu.

 

Dobijam jucer poruku od nekog broja dali sam zainteresiran za LG g4 uz nadoplatu 500kn. Taman mobitel koji mi se svidio.

Ukratko dogovorimo se da posto nismo iz istog mjesta da cemo obojica poslat mobitele tokom jucerasnjeg dana a da cu mu ja na racun uplatit 500kn kad stigne njegov mobitel.

Kroz to dogovaranje imao sam preko 10 poziva i 20 poruka ovo ono.

Jos ga pitam jer ima na njuskalu oglas svog mobitela da pogledam, on je reko da nema, kasnije drugi dan sam nasao oglas povezanim s njegovim brojem mobitela (oglassa vise nema)

Dogovorimo se da ce on meni hpexpressom poslat a ja njemu preko tiska jer drukcije nemogu zato sto jedino mi u blizini to je radilo do navecer. Prije nisam mogao jer sam bio na poslu.

Jos smo se culi i preko maila di smo jedan drugome poslali slike mobitela. Njegova slika je bila slika kutije jer je mobitel "neotvaran".

Isto tako smo dogovoili kad neko od nas posalje da cemo uslikat potvrde slanja i poslat jedan drugome.

 

 

Otprilike oko 16:00 dolazi meni mail potvrda poslane posiljke sa tracking brojem.. Cini se sve legit, tracking broj stima, posiljku mi je poslao.

Odem ja oko 21:00 i saljem svoj mobitel takodjer o svom trosku (on je meni poslao na moj trošak iako nije bilo rijeci o tome)

 

Nazalost nisam stigao previse promislit i istrazit to sve jer mi je bila guzva na poslu, a njemu je kao hitno bla bla bla.

 

Dodjem nakraju kasno kuc i legnem spavat. Probudim se danas ujutro i neda vrag meni mira. Googlam 2 broja s kojeg mi se javljao te ime i prezime, Ne nalazim nista posebno osim da zivi u okolici Ludbrega i to je to.

Nakraju kad sam vec mislio da valjd nije neki prevarant slucajno googlam email s kojeg smo razmjenili slike "lanavolimamu@gmail.com" i kad ono vidim postove ovdje na forumu. Skoro identicna situacija kao sto je kolega sa foruma ovdje napisao da mu je nakon natezanja poslao neki paket, ali pitaj boga sto je unutra.

 

Zove mene nakon toga lik i pocne kukat kak se boji da sam prevarant, da cu ga prevarit za 500kn ovo ono. Vec kuzim da oce da uplatim mu odmah 500kn. Ja se pravim lud kao da nisam procitao sve ovo i kulturno objasnim da cu mu novce uplatit kad stigne mobitel.

 

Inace sam i kupovao i prodavao i mobitele i racunalne komponente s vremena na vrijeme i nikad nisam bio prevaren niti sam prevario.

 

Sav sam bio u panici jer nisam znao sto da napravim, vec sam vjerovao da sam osto bez moba da cu na policiju morat itd itd itd.

Nazovem ja Tisak i pitam mogu li zaustaviti posiljku te objasnim decku koji se javio situaciju. Kaze on nema problema dajte mi tracking broj i mi cemo ponistiti. Posiljka ce vam se vratiti u ponedjeljak ili utorak s tiska s kojeg ste poslali.

Nedugo nakon toga na pracenju posiljke na tiskovim stranicama se pojavi da se moja posiljka vraca posiljatelju.

 

Mislim si necu se javit liku i napadat ga nek se sama situacija razvije pa cemo vidit.

Prodje jedno sat, dva.. zove on mene jedno 3 puta ja se nezelim javit.

Nato mu posaljem poruku da sam na internetu vidio da se njegovo ime, prezime, mjesto stanovanja i mail spominju oko prevara u zadnjih 10 dana, da je varao na grafickim karticama, mobitelima i ostalo.

Odgovara on meni da je vidio da sam zaustavio posiljku, da je on poslao mobitel, da cu vidjet s kim posla imam , da su to na internetu lazi, da sam bezobrazan, kako me je drza za rijec, nije on mislio da sam ja prevarant, da njegov mobitel dolazi a ja sam njega prevario, ubit ce ga tata radi mobitela, da sam pobrkao nesta, da ce on doc kod mene jer mi zna adresu (zivim 400km od njega), da ce mi policiju zvat itd itd.

 

Ja kazem na to.. gle ak mobitel stigne, ja momentalno saljem ponovo svoj i 500kn uplacujem, nema problema, a ako mi nevjeruje nek ide u postu i nek zaustavi posiljku isto kao sto sam ja.

Isto sam se zaprijetio da ako dodje posiljka i unutra nije mobitel da momentalno idem na policiju.

 

Nato on odogovara da posiljka nece doc jer ce je on povuc. Tu je razgovor zasad stao.

 

Inace zalosno imam povjerenja u ljude i prvi put mi se tako sta desilo.

Zanimljivo je da mi se desila isto jako slicna prica kao i drugih kolega.. puno poziva njegovih i poruka. navaljivanje da se to odma posalje isti dan, da se njemu moze vjerovat da prvi puta prodaje mobitel ovo ono.

 

Bas me zanima razvoj situacije, meni se moj mobitel vraca... Ako meni posiljka stigne prazna i makar platio postarinu, pred postarom nek posvjedoci cu otvorit i uslikat, objaviti ovdje i moguće prijaviti policiji.

 

Na kraju hvala forumasima koji su pisali ovdje koji su me vjerovatno spasili od prijevare tih ORŠUŠA

 

15 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

zato se sve rjesava s pouzecem i malo vecom postarinom. danas mi dosla lumia 930 za frenda za koju je frend vec uplatio na racun pare. dode postar, kaze da ne smijem otvoriti jer nije pouzecem slano. uzmem paket, otvaram i nadam se da nije cigla. na moju srecu, nije bila. mob u opisanom stanju i sve je bilo u redu.

 

pouka: pouzece ili nekako drugacije samo da se zastitite. SEBE, ne prodavaca. pogotovo kad primopredaja nije moguca.

Black Mist (520) || Dark Mist (925) || Midnight Mist (735)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Ima neko iskustva s ovim prodavacem?
http://www.njuskalo.hr/korisnik/kingsbounty
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Raykip kaže...
Ima neko iskustva s ovim prodavacem?
http://www.njuskalo.hr/korisnik/kingsbounty

 Pouzdan i dobar prodavač, uzeo od njega 2 napajanja, sve prošlo super, čak je i dao popust na više komponenata.

12 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Remzi kaže...
Raykip kaže...
Ima neko iskustva s ovim prodavacem?
http://www.njuskalo.hr/korisnik/kingsbounty

 Pouzdan i dobar prodavač, uzeo od njega 2 napajanja, sve prošlo super, čak je i dao popust na više komponenata.

 takoder!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ekipa upozorenje,ima jedan tip što lovi u mutnom preko fb oglasnika,prodaje asus k53c laptope za 400kn kao dobiveni na nagradnoj igri bla bla

Mjenja više profile nego gaće.

Evo jedan SS jednog njegovog oglasa.

Uvijek iste slike laptopa stavlja!

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Stormercro kaže...

Evo da dodam kako sam skoro bio prevaren jucer od strane osobe koja se preziva ORŠOŠ

 

Naime na njuskalu prodajem svoj mobitel uz mogucnost zamjene za noviji uz nadoplatu.

 

Dobijam jucer poruku od nekog broja dali sam zainteresiran za LG g4 uz nadoplatu 500kn. Taman mobitel koji mi se svidio.

Ukratko dogovorimo se da posto nismo iz istog mjesta da cemo obojica poslat mobitele tokom jucerasnjeg dana a da cu mu ja na racun uplatit 500kn kad stigne njegov mobitel.

Kroz to dogovaranje imao sam preko 10 poziva i 20 poruka ovo ono.

Jos ga pitam jer ima na njuskalu oglas svog mobitela da pogledam, on je reko da nema, kasnije drugi dan sam nasao oglas povezanim s njegovim brojem mobitela (oglassa vise nema)

Dogovorimo se da ce on meni hpexpressom poslat a ja njemu preko tiska jer drukcije nemogu zato sto jedino mi u blizini to je radilo do navecer. Prije nisam mogao jer sam bio na poslu.

Jos smo se culi i preko maila di smo jedan drugome poslali slike mobitela. Njegova slika je bila slika kutije jer je mobitel "neotvaran".

Isto tako smo dogovoili kad neko od nas posalje da cemo uslikat potvrde slanja i poslat jedan drugome.

 

 

Otprilike oko 16:00 dolazi meni mail potvrda poslane posiljke sa tracking brojem.. Cini se sve legit, tracking broj stima, posiljku mi je poslao.

Odem ja oko 21:00 i saljem svoj mobitel takodjer o svom trosku (on je meni poslao na moj trošak iako nije bilo rijeci o tome)

 

Nazalost nisam stigao previse promislit i istrazit to sve jer mi je bila guzva na poslu, a njemu je kao hitno bla bla bla.

 

Dodjem nakraju kasno kuc i legnem spavat. Probudim se danas ujutro i neda vrag meni mira. Googlam 2 broja s kojeg mi se javljao te ime i prezime, Ne nalazim nista posebno osim da zivi u okolici Ludbrega i to je to.

Nakraju kad sam vec mislio da valjd nije neki prevarant slucajno googlam email s kojeg smo razmjenili slike "lanavolimamu@gmail.com" i kad ono vidim postove ovdje na forumu. Skoro identicna situacija kao sto je kolega sa foruma ovdje napisao da mu je nakon natezanja poslao neki paket, ali pitaj boga sto je unutra.

 

Zove mene nakon toga lik i pocne kukat kak se boji da sam prevarant, da cu ga prevarit za 500kn ovo ono. Vec kuzim da oce da uplatim mu odmah 500kn. Ja se pravim lud kao da nisam procitao sve ovo i kulturno objasnim da cu mu novce uplatit kad stigne mobitel.

 

Inace sam i kupovao i prodavao i mobitele i racunalne komponente s vremena na vrijeme i nikad nisam bio prevaren niti sam prevario.

 

Sav sam bio u panici jer nisam znao sto da napravim, vec sam vjerovao da sam osto bez moba da cu na policiju morat itd itd itd.

Nazovem ja Tisak i pitam mogu li zaustaviti posiljku te objasnim decku koji se javio situaciju. Kaze on nema problema dajte mi tracking broj i mi cemo ponistiti. Posiljka ce vam se vratiti u ponedjeljak ili utorak s tiska s kojeg ste poslali.

Nedugo nakon toga na pracenju posiljke na tiskovim stranicama se pojavi da se moja posiljka vraca posiljatelju.

 

Mislim si necu se javit liku i napadat ga nek se sama situacija razvije pa cemo vidit.

Prodje jedno sat, dva.. zove on mene jedno 3 puta ja se nezelim javit.

Nato mu posaljem poruku da sam na internetu vidio da se njegovo ime, prezime, mjesto stanovanja i mail spominju oko prevara u zadnjih 10 dana, da je varao na grafickim karticama, mobitelima i ostalo.

Odgovara on meni da je vidio da sam zaustavio posiljku, da je on poslao mobitel, da cu vidjet s kim posla imam , da su to na internetu lazi, da sam bezobrazan, kako me je drza za rijec, nije on mislio da sam ja prevarant, da njegov mobitel dolazi a ja sam njega prevario, ubit ce ga tata radi mobitela, da sam pobrkao nesta, da ce on doc kod mene jer mi zna adresu (zivim 400km od njega), da ce mi policiju zvat itd itd.

 

Ja kazem na to.. gle ak mobitel stigne, ja momentalno saljem ponovo svoj i 500kn uplacujem, nema problema, a ako mi nevjeruje nek ide u postu i nek zaustavi posiljku isto kao sto sam ja.

Isto sam se zaprijetio da ako dodje posiljka i unutra nije mobitel da momentalno idem na policiju.

 

Nato on odogovara da posiljka nece doc jer ce je on povuc. Tu je razgovor zasad stao.

 

Inace zalosno imam povjerenja u ljude i prvi put mi se tako sta desilo.

Zanimljivo je da mi se desila isto jako slicna prica kao i drugih kolega.. puno poziva njegovih i poruka. navaljivanje da se to odma posalje isti dan, da se njemu moze vjerovat da prvi puta prodaje mobitel ovo ono.

 

Bas me zanima razvoj situacije, meni se moj mobitel vraca... Ako meni posiljka stigne prazna i makar platio postarinu, pred postarom nek posvjedoci cu otvorit i uslikat, objaviti ovdje i moguće prijaviti policiji.

 

Na kraju hvala forumasima koji su pisali ovdje koji su me vjerovatno spasili od prijevare tih ORŠUŠA

 

 Dobro je da si se informiral na vrijeme i obustavil pošiljku,ali nažalost ima ljudi koji nisu i popušili su pare.A i takva ekipa ti igra na to da im policija nemre niš il se ljudima neda putovat do njih.Uglavnom jedanput budu naletjeli na krivu ekipu i popušili budu batine(ko i ovi kod mene :D).Nisam neki pobornik nasilja,al takve treba sa željeznom bejzbol palicom po koljenima dok ne puknu pa im nebu više do zajebancije.

9 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Da ne tražim sad, jer stvarno nisam raspoložen, ako neko može puknut link na par njuškalo prodavača u Zg/VG za koje zna da su pouzdani i  da prodaju dijelove za PC (OFC ;)).

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 22:13 (Raykip).
12 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Raykip kaže...

Da ne tražim sad, jer stvarno nisam raspoložen, ako neko može puknut link na par njuškalo prodavača u Zg/VG za koje zna da su pouzdani i  da prodaju dijelove za PC (OFC ;)).

 

Hvala.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/Jazzhao

http://www.njuskalo.hr/korisnik/kingsbounty

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Puls3 kaže...

 Vrinho ja ne znam gdje živiš ali nije ni važno ali mogu ti iz prve ruke ja živim u Čakovcu gdje je populacija Roma najviša ako se ne varam. Tim ljudima ovdje ne smiješ ništa pa makar i znao da su ti nešto ukrali, razbili, prevarili itd.. jer češ imati takvih problema da je bolje da nisi ništa ni govorio. Ljude maltretiraju, zezaju, kradu i prave probleme. Policija mora prvo da se najavi kad dolazi u njihova naselja jer je bilo problema + policija im isto ne smije ništa. Prije par mjeseci su napali policijske služebenike i nikome ništa jer su oni ipak "manjina".

 

Posao za njih ne dolazi u obzir jer zašto da rade kada im mi sve financiramo, uzima se od naših plaća i daje se njima za doplatak, socijalnu pomoć i što već još dobivaju. Šta drugo da ti kažem kada ne žele niti Hrvatski pričati nego na svojem jeziku pričaju.

 

Nadam se da nisam nikoga uvrijedio s ovim postom ali takva je naša realnost barem ovdje u Čakovcu. Ja nemam protiv nikoga ništa ali ovo je stvarno bezobrazno prema nama koji radimo pošteno i pokušavamo nešto napraviti.

 

Isprike Moderatorima na off-topicu.

 

 

 Nisu Romi krivi što sve dobiju badava već država i njezini zakoni. I ja sam iz Međimurja. Zašto da netko ustane rano ujutro i krene na posao, kada sve za život dobiva besplatno? 

 

A kada ne radi i ne muči se, tada navečer nije ni umoran pa ni pospan kao sav normalan radni svijet, pa mora nešto raditi, a najlakše je krasti, osobito ako ti to zakon dozvoljava.

 

Ne znam koliko je sada "dozvoljeno" da Romi nekome ukradu (tisuću kuna ili dvije ne znam točno), ali meni su probušili dvije zimske gume (kada su bili "u operaciji krađa kokošaka u našem selu), i oštetili su me za 1500 kuna.

 

Prijavio sam policiji, napisan je i zapisnik, ali naravno da nisam nikada dobio taj novac natrag, a i preporuka je bila da bolje da ih ne tužim jer ću imati još veće probleme, pa sam poslušao taj dobronamjerni savjet. A neki koji se malo bolje razumiju u zakon kažu da je Romima "dozvoljeno" ukrasti do 2000 kuna nekom, i da ih zbog toga ne možeš tužiti. 

 

Prema tome nisu Romi krivi već država i njeni zakoni, koji nekima omogućuju da besplatno žive, ali i da oštete nekoga za određeni iznos novca, i da pri tome ne moraju trpjeti nikakve posljedice. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2016 8:50 (teodor.francic).
10 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Teodore ništa se ti ne brini kad dođu oni tvoji vansvemirci lipo im reci da riješe problem.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
protjeran
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Te gume nisu probušili romi nego..........

8 godina
protjeran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
nicky.sl kaže...

Teodore ništa se ti ne brini kad dođu oni tvoji vansvemirci lipo im reci da riješe problem.

 Valjda je vidljivo i iz svemira da mi ljudi ne znamo pravilno gospodariti na Zemlji, tak da mora netko izvana doći reda tu napraviti.

 

Što prije to bolje.

 

Inače ćemo tonuti sve dublje i dublje, a već smo sada u velikim govnima i to velika većina ljudi, a moglo bi biti sasvim drugčije. Dapače! 

 

 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Migi86 kaže...
Glavas_ZG kaže...

Mislim da je kingsbounty Kant ovdje na forumu, posten prodavac, prihvaca zamjene ako mu odgovaraju tako da se moze sa njime dogovorit.

 

Da ne bude offtopic:

Evo novi zapakirani ssd v300 od 240gb za 250kn

 

http://www.njuskalo.hr/ssd-disk/ssd-kingston-v300-240gb-oglas-17854372

 

 Mislim da je to opet onak koji je prodao kao iphone 6 za 2000kn i galaxy s6 za 1500 :D...da ne pisem novi post....javio sam mu se preko maila...pitao jel moze osobno preuzimanje...on meni odg da moze...reko za 40min sam u Virovitici....i tu je stalo....nije mi odgovarao na sljedeca 4 maila.... pa sam mu napisal da cu ga prijavit za pokusaj prevare....i odma se javio da mi sada sigurno nece prodat...tj da je vec prodano....kak da ne....e da...na pitanje da mi posalje broj moba za dogovor mi je odgovorio da nema mobitel.... 

 

 

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/harmunt91 - napisi kojim podacima se sluzi?

 

I jel imas link na te iphone 6 oglase i ostale podatke? Da ga "evidentiramo" ;)

 

P.S. Copy pasteat cu ovo "Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]" i na "Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O"

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
kruskar kaže...

Ekipa upozorenje,ima jedan tip što lovi u mutnom preko fb oglasnika,prodaje asus k53c laptope za 400kn kao dobiveni na nagradnoj igri bla bla

Mjenja više profile nego gaće.

Evo jedan SS jednog njegovog oglasa.

Uvijek iste slike laptopa stavlja!

 

Nisam jos vidio nagradnu igru na kojoj dobijes 5 komada

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Stormercro kaže...

Evo da dodam kako sam skoro bio prevaren jucer od strane osobe koja se preziva ORŠOŠ

 

Naime na njuskalu prodajem svoj mobitel uz mogucnost zamjene za noviji uz nadoplatu.

 

Dobijam jucer poruku od nekog broja dali sam zainteresiran za LG g4 uz nadoplatu 500kn. Taman mobitel koji mi se svidio.

Ukratko dogovorimo se da posto nismo iz istog mjesta da cemo obojica poslat mobitele tokom jucerasnjeg dana a da cu mu ja na racun uplatit 500kn kad stigne njegov mobitel.

Kroz to dogovaranje imao sam preko 10 poziva i 20 poruka ovo ono.

Jos ga pitam jer ima na njuskalu oglas svog mobitela da pogledam, on je reko da nema, kasnije drugi dan sam nasao oglas povezanim s njegovim brojem mobitela (oglassa vise nema)

Dogovorimo se da ce on meni hpexpressom poslat a ja njemu preko tiska jer drukcije nemogu zato sto jedino mi u blizini to je radilo do navecer. Prije nisam mogao jer sam bio na poslu.

Jos smo se culi i preko maila di smo jedan drugome poslali slike mobitela. Njegova slika je bila slika kutije jer je mobitel "neotvaran".

Isto tako smo dogovoili kad neko od nas posalje da cemo uslikat potvrde slanja i poslat jedan drugome.

 

 

Otprilike oko 16:00 dolazi meni mail potvrda poslane posiljke sa tracking brojem.. Cini se sve legit, tracking broj stima, posiljku mi je poslao.

Odem ja oko 21:00 i saljem svoj mobitel takodjer o svom trosku (on je meni poslao na moj trošak iako nije bilo rijeci o tome)

 

Nazalost nisam stigao previse promislit i istrazit to sve jer mi je bila guzva na poslu, a njemu je kao hitno bla bla bla.

 

Dodjem nakraju kasno kuc i legnem spavat. Probudim se danas ujutro i neda vrag meni mira. Googlam 2 broja s kojeg mi se javljao te ime i prezime, Ne nalazim nista posebno osim da zivi u okolici Ludbrega i to je to.

Nakraju kad sam vec mislio da valjd nije neki prevarant slucajno googlam email s kojeg smo razmjenili slike "lanavolimamu@gmail.com" i kad ono vidim postove ovdje na forumu. Skoro identicna situacija kao sto je kolega sa foruma ovdje napisao da mu je nakon natezanja poslao neki paket, ali pitaj boga sto je unutra.

 

Zove mene nakon toga lik i pocne kukat kak se boji da sam prevarant, da cu ga prevarit za 500kn ovo ono. Vec kuzim da oce da uplatim mu odmah 500kn. Ja se pravim lud kao da nisam procitao sve ovo i kulturno objasnim da cu mu novce uplatit kad stigne mobitel.

 

Inace sam i kupovao i prodavao i mobitele i racunalne komponente s vremena na vrijeme i nikad nisam bio prevaren niti sam prevario.

 

Sav sam bio u panici jer nisam znao sto da napravim, vec sam vjerovao da sam osto bez moba da cu na policiju morat itd itd itd.

Nazovem ja Tisak i pitam mogu li zaustaviti posiljku te objasnim decku koji se javio situaciju. Kaze on nema problema dajte mi tracking broj i mi cemo ponistiti. Posiljka ce vam se vratiti u ponedjeljak ili utorak s tiska s kojeg ste poslali.

Nedugo nakon toga na pracenju posiljke na tiskovim stranicama se pojavi da se moja posiljka vraca posiljatelju.

 

Mislim si necu se javit liku i napadat ga nek se sama situacija razvije pa cemo vidit.

Prodje jedno sat, dva.. zove on mene jedno 3 puta ja se nezelim javit.

Nato mu posaljem poruku da sam na internetu vidio da se njegovo ime, prezime, mjesto stanovanja i mail spominju oko prevara u zadnjih 10 dana, da je varao na grafickim karticama, mobitelima i ostalo.

Odgovara on meni da je vidio da sam zaustavio posiljku, da je on poslao mobitel, da cu vidjet s kim posla imam , da su to na internetu lazi, da sam bezobrazan, kako me je drza za rijec, nije on mislio da sam ja prevarant, da njegov mobitel dolazi a ja sam njega prevario, ubit ce ga tata radi mobitela, da sam pobrkao nesta, da ce on doc kod mene jer mi zna adresu (zivim 400km od njega), da ce mi policiju zvat itd itd.

 

Ja kazem na to.. gle ak mobitel stigne, ja momentalno saljem ponovo svoj i 500kn uplacujem, nema problema, a ako mi nevjeruje nek ide u postu i nek zaustavi posiljku isto kao sto sam ja.

Isto sam se zaprijetio da ako dodje posiljka i unutra nije mobitel da momentalno idem na policiju.

 

Nato on odogovara da posiljka nece doc jer ce je on povuc. Tu je razgovor zasad stao.

 

Inace zalosno imam povjerenja u ljude i prvi put mi se tako sta desilo.

Zanimljivo je da mi se desila isto jako slicna prica kao i drugih kolega.. puno poziva njegovih i poruka. navaljivanje da se to odma posalje isti dan, da se njemu moze vjerovat da prvi puta prodaje mobitel ovo ono.

 

Bas me zanima razvoj situacije, meni se moj mobitel vraca... Ako meni posiljka stigne prazna i makar platio postarinu, pred postarom nek posvjedoci cu otvorit i uslikat, objaviti ovdje i moguće prijaviti policiji.

 

Na kraju hvala forumasima koji su pisali ovdje koji su me vjerovatno spasili od prijevare tih ORŠUŠA

 

 

 

Svaka cast za post. Tek sam se sad logirao na gorum pa nisam vidio tvoje PM-ove, ali i bolje da si javno napisao ovdje, da svi mogu vidjeti.

 

Tocno takve metode je i na meni trenirao - zvanje 50x dnevno i slanje 100 SMS-ova samo kako bi izveo sto vecu dozu uvjerljivosti, pa onda njegovo uvrijedjivanje i ljutnja ako bi ti nesto pocelo biti sumnjivo, pa zatim prijetnje da ce ti on doci doma "ako ces ga zeznut i nepreuzet paket da on palca postarinu" i sl. (prebacivanje osjecaja krivnje tebi).

 

Vrhunac je kako te lik i dalje pokusava obradit i prevarit cak i kad zna da si skuzio da je prevarant. Lik je bas prava stakorcina, lopovcina ne odustaje sve do zadnje sanse.

 

Btw, daj javi sta je doslo u paketu? :D Moja teorija je da lik stavi nesto bezvezno XY (al slicne tezine kao pravi proizvod) kako bi paket izgledao "legit" te da ako ga prijavis murji se moze pravdati "pa mi smo se i dogovorili za XY, on mi je platio za to, a ne za nesto drugo"). Takodjer salje HP Expressom "na racun primatelja" u slucaju da odbijes paket ak ga skuzis, da nema troska za povratne pakete (odbije ih primit nazad).

 

 

P.S. Sad sam se sjetio novinskog clanka od prekjucer : http://www.vecernji.hr/crna-kronika/kakav-ste-vi-to-svecenik-zelim-tek-malu-uslugu-1053942 . Isto Romi i isto prevare i iste metode - baba kao zeli crkvi donirat 100.000 eura ali trazi da prvo svecenik "donira" njenom bratu 10.000 eura i kad je sveceniku pocelo bit sumnjivo, ona se pocne "cudit" i napadat ga, citiram, "Kakav ste vi to svećenik! Odbijate moju veliku i vrijednu donaciju! Od vas tražim samo tu malu uslugu, a spremna sam vam uplatiti toliko novca" . I onda neki pod takvim pritiscima i "uvjeravanjima" nazalost popuste :(

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2016 15:44 (sinisaper).
13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Oprez, potencijalni prevarant!

 

Kontaktirao čovjeka i kaže primopredaja i da ne razmišlja o slanju a prethodno sam mu rekao da sam daleko od njega i samo pouzećem mi paše. Javlja se kroz koji dan da će poslati, pošaljem mu podatke i hoće da mu se uplati unaprijed nakon čega mu objašnjavam da samo pouzeće dolazi u obzir jer se ne poznajemo u nadi da me shvaća kao i moje razloge zašto. Nakon toga više ni A ni B od njega. Ako je netko slučajno blizu pa da to provjeri i potvrdi. Cijena je ionako predobra da bi bila istinita, jelda....

 

LINK

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice