Problem sa žljezdom slinovnicom?

poruka: 11
|
čitano: 757
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problem sa žljezdom slinovnicom?

Jeli neko imo problema sa žljezdom slinovnicom, točnije kamenci i upale zbog njih? Ako je nek podjeli iskustva baš me zanima kako je išao tok lječenja.

9 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa žljezdom slinovnicom?
Over(C)lock kaže...

Jeli neko imo problema sa žljezdom slinovnicom, točnije kamenci i upale zbog njih? Ako je nek podjeli iskustva baš me zanima kako je išao tok lječenja.

Bakterijske se liječe antibioticima,a virusne bi tijelo trebalo savladat nakon 2-3 tjedna,za kamence ne znam,ali i kod njih mogu pomoć antibiotici,barem što se upale tiče

12 godina
offline
Problem sa žljezdom slinovnicom?

Ma bio sam ja na rebru u ZG-u, naručen sam na ultrazvuk sljedeći utorak, od 2009 imo sam kamenčić 2mm u submandibularnoj žljezdi, prije 2 tj to se upalilo dotad nisam imo problema liječio sam se summamedom 3x500 (na druge antibiotike sam alergičan), i izašla su 2 x 2 mm kamenčići ispod jezika i to splasnulo bilo je natečeno strava, samo se nadam da mi ju nebudu vadili, a ako je oštećena ili nešto trebat će. Mene zanima koliko je to čest problem i zbog čega to nastaje pa kontam ako još ko ima problema nek podjeli iskustva :)

9 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa žljezdom slinovnicom?
Over(C)lock kaže...

Ma bio sam ja na rebru u ZG-u, naručen sam na ultrazvuk sljedeći utorak, od 2009 imo sam kamenčić 2mm u submandibularnoj žljezdi, prije 2 tj to se upalilo dotad nisam imo problema liječio sam se summamedom 3x500 (na druge antibiotike sam alergičan), i izašla su 2 x 2 mm kamenčići ispod jezika i to splasnulo bilo je natečeno strava, samo se nadam da mi ju nebudu vadili, a ako je oštećena ili nešto trebat će. Mene zanima koliko je to čest problem i zbog čega to nastaje pa kontam ako još ko ima problema nek podjeli iskustva :)

Čest problem baš i nije,ali nije ni rijedak,znači kamenac nastaje zbog smanjenog izlučenja sline i onda ti se u kanalu talože mrtve stanice i mineralne soli...ona se vadi samo kod kronične upale

imam i sliku,al ne želim da apetit izgubiš :D

 

td-ovci,nabijem vas na lepi qrc

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 11:02 (KerFlorijan).
12 godina
offline
Problem sa žljezdom slinovnicom?

i kad nemogu kamenje izvadit koje stvara probleme, ja se nadam da mi nebudu vadili al ona mi je malo od zadnje upale još uvjek povećana u odnosu na drugu ne puno ali je to me brine.

9 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa žljezdom slinovnicom?
Over(C)lock kaže...

i kad nemogu kamenje izvadit koje stvara probleme, ja se nadam da mi nebudu vadili al ona mi je malo od zadnje upale još uvjek povećana u odnosu na drugu ne puno ali je to me brine.

vađenje je samo kad se ništa ne može napravit,veća je vjerojatnost da će ti lokalnom anestezijom proširit kanal

12 godina
offline
Problem sa žljezdom slinovnicom?

Ja se toplo nadam :) budemo vidili.

9 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa žljezdom slinovnicom?
Over(C)lock kaže...

Ja se toplo nadam :) budemo vidili.

shvaćaj to kao odlazak kod zubara....mene su praktički na živo operirali,zamisli koji debil moraš bit za to,doduše ne ovo isto,ali nešto čak i gore...

 

kad vidim ove TD-ove,čak mi je i drago što imamo par doktora na forumu

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 11:17 (KerFlorijan).
12 godina
offline
Problem sa žljezdom slinovnicom?

Ma ima svakakvih doktora zato ja volim cut vise misljenja pa se tek onda odlucit sto bi najbolje bilo.

9 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa žljezdom slinovnicom?
Over(C)lock kaže...

Ma ima svakakvih doktora zato ja volim cut vise misljenja pa se tek onda odlucit sto bi najbolje bilo.

smirit će se kad počnu drkat....

 

anyway,otiđi,nije ništa opasno što je najbitnije i doživjet ćeš olakšanje u svakom slučaju,doduše,najbolje je kad ti nije ništa,al to ne bi bio život kad bi sve išlo glatko,jebiga

12 godina
offline
Problem sa žljezdom slinovnicom?

Otić ću svakako, ionako sam naručen prošlo me je to ali neovisno idem. {#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice