Projekt LEGO Dioklecijanova palača

poruka: 25
|
čitano: 6.589
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Poštovani forumaši,

Dozvolite mi da Vam se obratim sa jednom pomalo neobičnom zamolbom. Tvrtka LEGO, kao proizvođač vjerojatno najpoznatijih i najprodavanijih igračaka na svijetu pruža svojim obožavateljima mogućnost da sami kreiraju svoje Lego ideje i da ih putem Lego web stranice predstave javnosti. Ideje koje u 365 dana prikupe 10.000 glasova idu na razmatranje pred Lego komisiju i postoji mogućnost da se komercijaliziraju, uđu u proizvodnju i dospiju na police Lego trgovina diljem svijeta. Obzirom da sam strastveni obožavatelj i kolekcionar Lego setova od djetinjstva, izradio sam putem službene Lego Digital Designer (LDD) aplikacije maketu Dioklecijanove palače iz 305. godine u poslao je Legu na odobrenje.

Moje projekt je odobren 19.04.2016. i od tada teče rok od 365 dana da prikupim 10.000 glasova potpore kako bi maketa ušla u razmatranje za proizvodnju.

Glasuje se na linku: https://ideas.lego.com/projects/138975, a za glasovanje se je potrebno registrirati na stranici. Cijeli proces je besplatan i traje par minuta. Nakon glasovanja možete ostaviti i komentar.

U međuvremenu mi je odobren rok od dodatnih 180 dana jer je ideja prešla prag od 1000 glasova. Motiv Dioklecijanove palače nisam odabrao slučajno već u njemu vidim priliku da se Split i Hrvatska promoviraju u svijetu na jedan drugačiji način nego što je to uobičajeno. Do danas je maketu na Lego stranici pogledalo preko 25.000 ljudi te trenutno ima 1.395 glasova potpore. Preostali broj dana za glasovanje je 491.

Obzirom da sam dugogodišnji član BUG-ovog foruma otvorio sam ovu temu kako bih Vam predstavio svoj projekt i zamolio Vas da mi pomognete u prikupljanju glasova. Naravno, sve pod uvjetom da Vam je projekt interesantan i da ste voljni izdvojiti malo vremena za glasovanje. Također ste slobodni podijeliti bilo koji dio ovog teksta ili fotografije iz priloga sa ljudima za koje mislite da će im ova priča biti interesantna.

Unaprijed hvala svima koji će glasovati ili ostaviti svoj komentar ovdje ili na Lego Ideas stranici i naravno BUG-ovim administratorima (Hvala Drago!) na dozvoli da otvorim ovu temu!

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2016 8:37 (Adoon).
15 godina
offline
Re: Projekt LEGO Dioklecijanova palača
Podržano, sretno!


Dobivaš proviziju? :)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Takoder sam podrzao, sretno sa projektom!

 

btw, bugovci bi mogli napisati clanak o ovome, da sto vise ljudi podrzi ideju :)

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2016 18:37 (goodye).
15 godina
offline
Re: Projekt LEGO Dioklecijanova palača
Hvala! Provizija je 1% od neto prodaje finalnog proizvoda tako da teško da ću se obogatiti na ovome :-)
Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
15 godina
offline
Re: Projekt LEGO Dioklecijanova palača
Članak u Bugu? To bi bilo stvarno nešto posebno...
Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
12 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Sretno u projektu, nadam se da ćeš uspjeti ;) Podržano

Noob na koob ;)
16 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Supporto sam te 

Odlicna ideja bdw..

15 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

+1 držim fige!

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Evo i render posljednjeg updatea na projektu koji sam napravio nakon sugestija ljudi koji su glasali. Prve dvije slike su službeni update koji sam postavio na Lego Ideas stranici, prvotni model je umanjen što se dimenzija tiče za cca 20%, dodani su perivoji i malo više boja kod dizajna. Kockice koje su teže dobavljive o koje su skuplje tipa 1x16 su zamijenjene jeftinijim i jednostavnijim kockicama tipa 1x2 što je povećalo broj kockica na cca 5.700 ali je značajno pojeftinilo eventualni trošak proizvodnje.

 

Posljednja slika je render mini Dioklecijanove palače koji se sastoji od ''samo'' 700 kockica i manji je od originala za 85%. Lego zna prihvatiti nečiju ideju ali ukoliko procijene da model ima previše kockica i da se neće dobro prodavati traže od autora da napravi manju verziju ili je naprave sami uz dozvolu autora. Ovaj mini model sam napravio za slučaj da dođem u fazu pregovora oko dimenzija i veličine modela. Palača je i dalje prepoznatljiva ali je meni osobno ovaj veći model puno draži jer ima puno više detalja.

 

Ukoliko među Vama ima ljubitelja Lega slobodno sugerirajte izmjene na modelu, sve sugestije ću rado isprobati na modelu.

Update+1 Update+1
Mini Dioklecijanova Palača Mini Dioklecijanova Palača
Update 2 Update 2
Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2016 21:42 (Adoon).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Projekt LEGO Dioklecijanova palača
Adoon kaže...

Evo i render posljednjeg updatea na projektu koji sam napravio nakon sugestija ljudi koji su glasali. Prve dvije slike su službeni update koji sam postavio na Lego Ideas stranici, prvotni model je umanjen što se dimenzija tiče za cca 20%, dodani su perivoji i malo više boja kod dizajna. Kockice koje su teže dobavljive o koje su skuplje tipa 1x16 su zamijenjene jeftinijim i jednostavnijim kockicama tipa 1x2 što je povećalo broj kockica na cca 5.700 ali je značajno pojeftinilo eventualni trošak proizvodnje.

 

Posljednja slika je render mini Dioklecijanove palače koji se sastoji od ''samo'' 700 kockica i manji je od originala za 85%. Lego zna prihvatiti nečiju ideju ali ukoliko procijene da model ima previše kockica i da se neće dobro prodavati traže od autora da napravi manju verziju ili je naprave sami uz dozvolu autora. Ovaj mini model sam napravio za slučaj da dođem u fazu pregovora oko dimenzija i veličine modela. Palača je i dalje prepoznatljiva ali je meni osobno ovaj veći model puno draži jer ima puno više detalja.

 

Ukoliko među Vama ima ljubitelja Lega slobodno sugerirajte izmjene na modelu, sve sugestije ću rado isprobati na modelu.

 Nastavi tako, kolega, podržavam te u tome.

Zemlja je kuća slika, a srce čovjeka je riznica prizora života koji poput slika prolaze ljudskom sviješću, te čovjek živi i pati poput glumca, a uči poput gledatelja.
7 godina
online
Re: Projekt LEGO Dioklecijanova palača
Adoon kaže...

Evo i render posljednjeg updatea na projektu koji sam napravio nakon sugestija ljudi koji su glasali. Prve dvije slike su službeni update koji sam postavio na Lego Ideas stranici, prvotni model je umanjen što se dimenzija tiče za cca 20%, dodani su perivoji i malo više boja kod dizajna. Kockice koje su teže dobavljive o koje su skuplje tipa 1x16 su zamijenjene jeftinijim i jednostavnijim kockicama tipa 1x2 što je povećalo broj kockica na cca 5.700 ali je značajno pojeftinilo eventualni trošak proizvodnje.

 

Posljednja slika je render mini Dioklecijanove palače koji se sastoji od ''samo'' 700 kockica i manji je od originala za 85%. Lego zna prihvatiti nečiju ideju ali ukoliko procijene da model ima previše kockica i da se neće dobro prodavati traže od autora da napravi manju verziju ili je naprave sami uz dozvolu autora. Ovaj mini model sam napravio za slučaj da dođem u fazu pregovora oko dimenzija i veličine modela. Palača je i dalje prepoznatljiva ali je meni osobno ovaj veći model puno draži jer ima puno više detalja.

 

Ukoliko među Vama ima ljubitelja Lega slobodno sugerirajte izmjene na modelu, sve sugestije ću rado isprobati na modelu.

 Sad mi je žao što sam na kraju stavio prijedlog cijene na 50-99$.

Valjda nisu svi tak.

Možda naprave više modela....

15 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Ma nije to toliko bitno, imaju oni sve podatke o modelu i specifikaciju kockica tako da im nije problem formirati cijenu ako dođemo do te faze.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
15 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Dopis iz ureda predsjednice vezan za moj projekt :-)

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
13 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Evo podržao sam i ja malo prije. Hvale vrijedna ideja.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Hvala!

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
7 godina
protjeran
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

super ideja (podržao sam) te se nadam da ćeš doći do željenih 10.000 glasova

15 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Evo tek maloprije otvaram svoj primjerak BUG-ovog dvobroja i vidim da su objavili članak o mom malom projektu! E pa veliko, veliko hvala BUG-u i svima koji su glasali i koji će glasati! Definitivno najbolji početak godišnjeg odmora!

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
15 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Složio sam napokon palaču od pravih kockica, evo jedna fotka.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2017 19:37 (Adoon).
15 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Podržano i podijeljeno na FB.

Tigar Krezumica
12 godina
neaktivan
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

a di je sveti duje? :P

Može
15 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Podržano i podijeljeno na FB.

Ako ovo prođe, ima još brdo kandidata za napraviti jer Hrvatska obiluje lijepim starim građevinama,

a brojni turisti bi na ovaj način uvijek mogli imati podsjetnik na ljepotu istih.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2017 23:20 (Matozan).
12 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Bravo!

Isto sam te podrzao,zaista prava stvar!

U buducnosti razmatraj da napraviš stari dio grada Dubrovnika-jer sam 100% siguran da bi prikupio jako brzo glasove.Ne podjenjujuci Dioklecijanovu palacu,mislim da su stare zidine puno poznatije-prvenstveno radi GOT serijala,Star warsa i buducega Robin Hooda!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
14 godina
neaktivan
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Cool. Evo, i ja podržao. Sretno! :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt LEGO Dioklecijanova palača
Trebo si napravit hrvatski sabor ili ludnicu vrapce,da te onda ove budale od politicara podrze:);D
hačoman
15 godina
offline
Projekt LEGO Dioklecijanova palača

Hvala svima na glasovima, zaista se može puno toga napraviti na temu znamenitosti u Hrvatskoj, Dubrovnik je svakako moja velika želja.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice