PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

poruka: 106
|
čitano: 22.111
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
PROVJERENO - Nov@TV - utjecaj "gejmanja" na mozak

emisija će biti u četvrtak, 18.9. u ~22.35h

 

c/p

 

 

U Provjerenom gledatelji imaju priliku vidjeti do sada nezabilježen test. Novinarka informativnog magazina na sebi je testirala kako će reagirati njezin mozak nakon nekoliko sati neprestanog igranja igrica. Sve je obavljeno u Vinogradskoj bolnici uz poseban tim stručnjaka, liječnika i informatičara. Oni su iz minute u minutu pratili što sve bilježi EEG uređaj. Rezultati su zastrašujući. Novinarka Ivana Paradžiković, koja nikada nije imala epileptični napad, u kasnijoj fazi igre bila je na samom rubu. Za Provjereno govori i majka 11-godišnje djevojčice koja je epileptički napad zbog igrica i televizora imala čak tri puta.

 

http://www.mojtv.hr/tv-program/2008-09-18/cetvrtak.aspx

 

---

 

 

"žutilo"/senzacionalizam ili nešto drugo?

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2008 21:40 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Ma jedno veliko sra*e...

 

Kako me nerviraju ti ljudi koji okrivljuju igre za svu nasilnu djecu i svakog treceg ubojicu itd....

Još malo pa ce se svaki ubojica na sudu izjasnit... Pa igrao sam GTA 4, igra je kriva, glas mi je rekao da moram opljackat banku, silo*at staricu i objesti kolege sa posla.

Znao sam igrat po 12-14 sati online igre na dan i nikad nisam dozivio/dobio neki "epileptični napad"

Od 17-18-h pa ponekad i skroz do jutra 6-7 sati... cijelu noc sam proveo igrajuci se i nikad nisam dobio neki "epileptični napad"

Ok bio sam nesposoban ic u školu ujutro jedino Smijeh  Pa sam otišo spavat Belji se  Ali to je nešto sasvim drugo  Smijeh  

Osoba koja je psihicki stabilna niti jedna igra je nece pokvariti niti natjerat da ubija taksite ili ne znam koga uokolo.

A psihicki rastrojene i labilne osobe   mogu isto takvu inspriaciju dobit i iz nekog nasilnog filma itd...

 

 

MORTAL, CAN YOU FEEL THE FORCE OF DARK SIDE... I ROCK YOU LIKE A HURRICANE^^
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Evo ga opet...

Budale...Al dobro, bas cu pogledat pa da vidimo

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Ja mislim kako je to individualno. Moj frend recimo ne podnaša FPSove jer mu je muka nakon par minuta gledanja u ekran. Može igrati samo RTSove i tak nekaj sa manje pomicanja čitavog ekrana.

Na sreću, ja mogu sve peglati bez posljedica (za sada) Namigiva

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV - utjecaj "gejmanja" na mo

WTF FFS ROFL... nisam mogao izdržat  -.-

15 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Zamisli koja strava ako imaš dijete koje ne samo da se igra na računalu, nego mu je i omiljena pjesma "À Tout le Monde". 

Na svakoj igri s razlogom postoji oznaka za koju je dob namijenjena. Jednako kao što djetetu od 2 godine nećete kupiti igračku koja ima sitnih dijelova u sebi, osim ako ne želite završiti na stranicama crne kronike, jednako tako nećete nekome od 10 godina kupiti jako nasilnu igru. U Velikoj Britaniji su radili istraživanje (bio je neki BBC-ijev dokumentarac) i otkrili su da su djeca koja se igraju na računalu inteligentnija i omiljenija u društvu od djece koja se ne igraju. To se naravno odnosi na one koji se igraju u razumnim količinama, a ne na one koji spavaju 8 sati, a ostalih 16 provedu na računalu ne izlazeći iz svoje sobe. Preporuka iz toga istraživanja je bila da se djeca ne igraju 2 do 3 sata prije spavanja, kako ne bi bila previše uzbuđena i kako bi mogla zaspati. Ni odrasli ne bi mogli zaspati 5 minuta nakon utakmice Hrvatska - Engleska, zar ne, a naročito ako su se kladili.

Meni je od računalnih igara puno draža stara southparkovska poslovica "Make love, not Warcraft", odnosno kao što reče u South Parku predsjednik uprave kompanije koja radi World of Warcraft kada su ga pitali imali account za WoW "No, I've got a real life".

 

 

 

 

 

 

Ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti!
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Tipicno senzacionalisticko novinarstvo...

16 godina
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
gi4ouR kaže...

Tipicno senzacionalisticko novinarstvo...

+ anti gaming državna/svjetska politika!

Navedena igračica može ak treba -naravno po dogovoru, i pasti u nesvijest samo kako bi njihova terija da su igre štetne bla bla bla.... bila POTVRĐENA
Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
16 godina
moderator
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Koja glupost...

Evo primjer, od ovih 4700 forumasa ovdje, vecina igra igre. Da li je neko imao napad epilepsije uzrokovan igrama?

Koja slucajnost da bas ta novinarka bude na rubu napada epilepsije...

Mislim da gejmerima prije ode fizicko zdravlje, ledja, zglobovi, tjelesna tezina... :))) nego mozak.

 

Ovo mi djeluje kao da je na silu igrala igre, a neko joj prislonio pistolj uz glavu i rekao: Moras preci UT na godlike za pola sata, or else... :))) pa se jadnica slomila

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
Ne bi me čudilo da je ta igra WoW :D
You only got one finger left And its pointing at the door
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

ženi pozlilo od previše Tetrisa...Smijeh

a jadna... znači ak je i njoj, onda bi svima....

when my mama ask me will I change I tell her yeah, but it's clear I'll always be the same Until the end of time
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Bila bi dobra anketa "dali ste imali epileptički napad nakon igranja?"

<?= "hello world" ?>
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Kako je vec gore napomenuo Dado, to je do osobe. Mislim da je mali postotak ljudi kojima pojedini zanrovi igara zdravstveno smetaju. I naravno onda se nadje takav jedan/na na 100k ljudi i od toga se napravi vijest i pocne drvlje i kamenje na igre i igrace. Smijesno

In pivo veritas
16 godina
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
Paradox kaže...

Kako je vec gore napomenuo Dado, to je do osobe. Mislim da je mali postotak ljudi kojima pojedini zanrovi igara zdravstveno smetaju. I naravno onda se nadje takav jedan/na na 100k ljudi i od toga se napravi vijest i pocne drvlje i kamenje na igre i igrace. Smijesno

 Koji žanrovi igara zdravstveno smetaju? Ako igraš neku igru 16-20 sati neprekidno onda nije igra kriva ako ti se nešto desi, možeš i 16-20 sati pisat u wordu tekst pa imat fizičke / psihičke probleme, ili jednostavno samo buljit u ekran malo duže vrijeme pa te oči zabolit ali to nema veze s igrama.
FPS igre mogu smetat određenim osobama zbog brzine izvedbe na ekranu, pa možda i imat neke zdravstvene probleme ali opet nemoš takvu osobu uzet za test, jer očigledno ta osoba nije "normalna" zdrava. Moraš uzet ispitanika koji je potpuno zdrav... recimo meneSmijeh
Nek me posjednu za računalo koliko god dugo hoće neće mi ništa bit, ako su uvjeti normalni ofc. Jedino što mi se može desit je da udarim glavom o tipkovnicu i začuje se duboko hrkanje (dont try this at home)  Viče
16 godina
protjeran
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Mozak manje radi kada gledamo televiziju nego kad spavamo. Znanstveno dokazano.

16 godina
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Nisu igre za svakoga! Ja se sjecam kad sam sa 6 godina igro Half Life i u njemu su nekakvi pauci stalno hodali po podu pa sam jos mjesecima nakon toga imo nocne more da me proganjaju ti pauci! Strasno je bilo! A ovu idiotariju od emisije uopce ne zelim gledat, jer se sjecam kad sam gledo onu latinicu kad su pricali o igrama samo sam se nazivciro sto mene nisu pozvali da im kazem svasta, a posebno onom Latinu koji je sve samo ne objektivan! Kad god bi neko od gejmera nest pokuso rec ovaj bi ga prekinuo i dao rjec nekom od anti-gejmera!!! Doslo mi je da bacim stolicu u TV (mozda mi je to doslo od previse igranja UT-a!).

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
protjeran
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Epileptične napadaje mogu imati jedino od japanskih anime sranja koje su radili autori na LSD-u + pokoja igra gdje sve vrvi od laserskih efekata poput oružja u UT 2004, kao starom FPS-ašu, boljela me glava od te igre.

U vezi emisije, još jedno senzacionalističko novinrsko smeće, bravo, stvarno ste u trendu. Da slika bude potpuna predlažem sljedeće igre:

 

Manhunt

Postal 2

GTA serijal

Carmageddon

Redneck Rampage

Thrill Kill

Silent Hill serijal

Kingpin

Quake

 

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
15 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

I što je najgore od svega, na najavi za emisiju se vidi da se novinarka igrala na Wii-ju!

16 godina
protjeran
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
nedIm kaže...

I što je najgore od svega, na najavi za emisiju se vidi da se novinarka igrala na Wii-ju!

Ha,ha,ha još bi mogli ispasti pozitivni rezultati za gaming. Smijeh
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
nedIm kaže...

I što je najgore od svega, na najavi za emisiju se vidi da se novinarka igrala na Wii-ju!

 Jao...Na Wii-ju...Pa oni stvarno nisu normalni, ajde jos da je na PC-u pa bi to bar shvatio kao glup prilog, ali na Wii-u...ccc to je samo smijesan prilog
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
idioti! Ako meni nije ništa bilo nakon 10 sati igre namože niti njima.Psihijatri navode da su igre zdrave ali samo za one psihičko stabilne ljude.
Još je igrala na wiiju nije ni čudo što je dobila eliptični :D
a ta mala curica ima druge smetnje mislim dobit eliptični od gledanja televizije???? WTF ARE U KIDING ME?
možda je dobila eliptični dok je gledala krim tim 2 :)
ali to sve je apsurdno i događa se u 100000000 :20 slučajeva
15 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

ona za razliku od nas na forumu nije naviknuta na dugo igranje igra. to bi bilo isto kao da stavis dijete od 10 god u vodu i kazes mu da mora preplivat ono sta je preplivo rogosic tako da...zelim samo reci da smo mi naviknuti na igre a ona vjerojatno nikad u zivotu nije igrala njednu i sad je sjela i igrala 6-7 sati u komadu

-.-
16 godina
neaktivan
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
Čak su stavili u 22:35, točno nakon utakmice Dinamo - Sparta. Da svi mogu pogledati. LOL
You only got one finger left And its pointing at the door
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Evo vidio sam najavu...Puko sam.Nevjerojatno, al stvarno, to je ko da stavis neke likove koji se uopce nebave sportom da trce maraton...

Al opet, senzacionalisticki, lose, namjesteno, i sta je najgore, na Wii-ju, pa za poludit, i ja bi epilepticni dobio da Wii moram sat vremena igrat

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Oni su tamo svi toliko glupi da je to nevjerovtno. Idu testirat neku likcu koja je za "igrice" cula samo preko takvih emisija poput ove, daju joj neku igricu koja bi i djeci iz vrtica bila "za bebe", i onda je prisile da u to bulji nekojikko sati...WTF...u takvim uvjetima i najokorijeli igrac bi dobio napadaj.

Smješno je zapravo to što su oni htjlei da rezultati budu što lošiji tako da im gledanost bude što veća, a ne da to profesionalno izvedu s 10-ak  ispitanika razl dobi,  na razl konzolama i PC-u, s raznim igrama .NE oni su uzeli bilo koju novinarku koju nezanimaju igrice i koja u njima nevidi nikakvu zabavu...stavili joji joj Wii pred nos i nek rastura...budale

 

Najviše mi je je žao te novinarke...jadnica se preforsirala gledajući ta sranja...a još je irukama morala mahati okolo

15 godina
online
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Skoro je dobila epilepsiju igrajuči Wii.A kaj da su joj stavili F.E.A.R i slušalice na uha ( ženska bi dobila slom živaca ).Se** na veliko.

http://media.goalunited.org/game/gfx/signatures/user/sig_018fcea4864849cf91a42c6edd9f37ee.jpg
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Šta bi bilo da je igrala FEAR.....lol Iznenađen....bilo bi svegaaa xD

 

pa tko bi gledao emisiju da se ništa ne dogodi...  ljudi su željni sra*nja...i samo to žele gledat....

when my mama ask me will I change I tell her yeah, but it's clear I'll always be the same Until the end of time
16 godina
neaktivan
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
Core2Duo2 kaže...

pa tko bi gledao emisiju da se ništa ne dogodi...  ljudi su željni sra*nja...i samo to žele gledat....

 
Tuzno, ali istinito... 
15 godina
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Baš ću gledat.Pa ćemo vidit šta će igrat.Sto posto Mariokart.

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
16 godina
neaktivan
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Jel se zna koju je igru igrala možda.....   simse?

hehe dobit eliptični napad od igranja simsa, e to se zove horor.Iako bi i ja dobio eliptični od igranja te dosadne igre.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice