Računalni miš

poruka: 7
|
čitano: 5.090
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Računalni miš-maturalni rad

E ovako, 4.sam godina srednje škole i moram odabrat maturalni rad, ja sam odabrao princip rada računalnog miša. Googlao sam po internetu i nisam bas nest nasao. Dali ima tko kakvu knjigu ili skriptu ili znade mozda bolje googlat od mene pa da mi pomogne. Bio bi jako zahvalan. Mislim da je to bilo opisano u jednom od prvih entera koje sam kupovao, a za bug nisam siguran.

 

Help me!

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2008 21:07 (r3n0).
16 godina
offline
RE: Računalni miš

Obraditi ćeš sve tipove miševa (kroz povijest) od mehaničkih pa sve do najnovijih (optičkih, bežičnih) ili kako?

 


Intel Core2 Duo E6400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
neaktivan
offline
RE: Računalni miš

a treba mi malo povijest misa kak je nastao i to di ... a najvise bi se trebao bazirat na prijenos rotacije one kuglice kod kugličnih miševa kak se ostvari pomak na ekranu prek te kuglice. Znaci kak rade oni valjčići i to sve. Najvise taj prijenos bi trebao

16 godina
moderator
offline
RE: Računalni miš

Radio sam dva ili tri veca testa miseva u Bugu i u svakom od njih ima dosta teorije (princip rada, tehnoloska izvedba lasera i infracrvenog senzora i ostalo), pa ako imas te Bugove, mogli bi ti pomoci. Nisam vise siguran o kojim se brojevima radi tako da je najbolje da odes na www.bug.hr/teme i tamo pretrazis.

 

Edit: Evo, pretrazio sam ja. Brojevi koje trazis su 149 i 181, uz napomenu da je ovaj drugi tekst (Junaci digitalnih ratista) dosta opsirniji. Evo i linka.

 

Work is for people who suck at video games.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2008 14:13 (Davor).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Računalni miš

super hvala na trudu, al to nije to. ja trebam pisat o kugličnom mišu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Računalni miš

ima na internetu, ja sam to već radio (pisao o mišu)

 

 

na ovoj slici imaš prnicip rada : http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Mouse-mechanism-cutaway.png

16 godina
offline
Računalni miš

Možda ovo pomogne

 

http://computer.howstuffworks.com/mouse2.htm

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice