Religije i znanost... zaključana tema

poruka: 544
|
čitano: 135.249
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Religije i znanost...

Možemo ovdje nastaviti raspravljati o svim pitanjima i stavovima oko religije da ne spamamo ostale teme.

http://dizanje-ratia.info
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
APazinjan kaže...

Možemo ovdje nastaviti raspravljati o svim pitanjima i stavovima oko religije da ne spamamo ostale teme.

Baš sam ti to htio predložiti u raspravi, al' eto, dobro si se sjetio, uglavnom, ovakva tema je postojala, ali je na kraju zaključana, bojim se da bi ovdje moglo doći do flamea.

Ipak, ako se bude vodila zdrava rasprava bez svađa možda i preživi.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
15 godina
protjeran
offline
Religije i znanost...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/sta-se-dogadja-nasim-drustvom-/37246.aspx?page=126&jumpto=1834863&sort=asc&view=flat

 

 

Zapravo postoji samo jedan odgovor. Tj. samo jedan pravi. Zar ne primječuješ kako se svi žale na nametanje odgovora. Ako netko nešto napiše 'crno-bijelo', onda to nije dobro jer se nameće mišljenje. Ako se pak ostavi na interpretaciju, nije dobro.

http://dizanje-ratia.info
14 godina
protjeran
offline
Religije i znanost...

Pa eto ja ću iznijeti svoje stavove:

1) Bog postoji

2) ne, mi se nismo razvili iz majmuna

3) apsolutno sam protiv pobačaja i umjetne oplodnje

4) svemir nije nastao ovako: bilo je ništa i onda je to ništa eksplodiralo

5) vjerujem u život poslije smrti

6) mislim da je homoseksualnost bolest, a države koje to odabravaju za Vrapče

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
APazinjan kaže...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/sta-se-dogadja-nasim-drustvom-/37246.aspx?page=126&jumpto=1834863&sort=asc&view=flat

 

 

Zapravo postoji samo jedan odgovor. Tj. samo jedan pravi. Zar ne primječuješ kako se svi žale na nametanje odgovora. Ako netko nešto napiše 'crno-bijelo', onda to nije dobro jer se nameće mišljenje. Ako se pak ostavi na interpretaciju, nije dobro.

Ne namece se nikakvo misljenje. Uzmimo recimo da je bijelo = tocno, a crno = netocno. I sad mi reci da ti kao svjesno i inteligentno bice ces namjerno izabrati netocno.

Tu nije nikakvo nametanje u pitanju vec razum.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
@beno Ti se salis jelda? :P
2.000 Posts! And counting...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

2) ne, mi se nismo razvili iz majmuna

Pa i nismo. Ne znam odkud vam ideja da znanstvenici tvrde da smo nastali iz majmuna, vi ocito ne znate razliku izmedju imati zajednickog pretka i direktno evoluirati od njih.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
8ax kaže...
@beno Ti se salis jelda? :P

 

NImalo. Ja sam katolik i čvrsto se držim svojih stavova, i neznam čemu TD kad su ovo stavovi, kako se nemožeš slagati sa nečijim stavom. -.-

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 23:19 (beno101).
15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
AA-d00d kaže...
APazinjan kaže...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/sta-se-dogadja-nasim-drustvom-/37246.aspx?page=126&jumpto=1834863&sort=asc&view=flat

 

 

Zapravo postoji samo jedan odgovor. Tj. samo jedan pravi. Zar ne primječuješ kako se svi žale na nametanje odgovora. Ako netko nešto napiše 'crno-bijelo', onda to nije dobro jer se nameće mišljenje. Ako se pak ostavi na interpretaciju, nije dobro.

Ne namece se nikakvo misljenje. Uzmimo recimo da je bijelo = tocno, a crno = netocno. I sad mi reci da ti kao svjesno i inteligentno bice ces namjerno izabrati netocno.

Tu nije nikakvo nametanje u pitanju vec razum.

Upravo to. Razum. Ako se već oslanjaš na to, onda mislim da ti neće biti teško prokučiti koja je zapravo 'ispravna' interpretacija Biblije. Zapravo nije sve niti u razumu. 

Neću odabrati zlo, naravno. Pa zašto se onda žališ na stotinu mogučnosti interpretacije Biblije ako sam znaš što je crno a što bijelo?

http://dizanje-ratia.info
14 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Oh.
2.000 Posts! And counting...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
M_dipl. kaže...

Predlažem da modovi prebace postove iz teme o društvu ovdje (one koji se bave religijom i znanošću, recimo onaj Psihov).

A ja bih zatrazio da nam ti (u ime svih zainteresiranih) predlozis nekoliko dobrih knjiga na tu temu, posto imam dojam da si prilicno nacitam oko toga. Znaci, sve oko cega se raspravlja u temi SSDSNS zbog cega je donesena inicijativa da se otvori ova tema.

 

Ako nije bad, jel. {#} Nesto besplatno dostupno na webu.

 

edit; (bas sam bezobrazan) prijedloge mogu dati i ostale osobe. Meni se bas cita nesto na tu temu.

 

 

I'm a fucking walking paradox. No I'm not.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 23:31 (VirtUoso).
13 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

Pa eto ja ću iznijeti svoje stavove:

1) Bog postoji

2) ne, mi se nismo razvili iz majmuna

3) apsolutno sam protiv pobačaja i umjetne oplodnje

4) svemir nije nastao ovako: bilo je ništa i onda je to ništa eksplodiralo

5) vjerujem u život poslije smrti

6) mislim da je homoseksualnost bolest, a države koje to odabravaju za Vrapče

 

1) Da, u nekima od nas, u drugima je Vrag

2) Nismo iz majmuna več iz bića iz kojeg se razvio i majmun

3) I ovako nas je previše, istrijebili smo 80% zdravoga planeta. Bolje da zena pobaci nego da djete joj bude na odmet.

4) Slazem se, morala je biti neka slia da izazove prasak

5) Na zalost ne jer češ biti u ljesu, da si u zemlji razvile bi se več neke gljive iz tebe

6) svakako

 

nije ovo proturječje, več moje mišljenje... ja poštujem tvoje jer ne znam o tome ništa više od tebe

16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
APazinjan kaže...
AA-d00d kaže...
APazinjan kaže...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/sta-se-dogadja-nasim-drustvom-/37246.aspx?page=126&jumpto=1834863&sort=asc&view=flat

 

 

Zapravo postoji samo jedan odgovor. Tj. samo jedan pravi. Zar ne primječuješ kako se svi žale na nametanje odgovora. Ako netko nešto napiše 'crno-bijelo', onda to nije dobro jer se nameće mišljenje. Ako se pak ostavi na interpretaciju, nije dobro.

Ne namece se nikakvo misljenje. Uzmimo recimo da je bijelo = tocno, a crno = netocno. I sad mi reci da ti kao svjesno i inteligentno bice ces namjerno izabrati netocno.

Tu nije nikakvo nametanje u pitanju vec razum.

Upravo to. Razum. Ako se već oslanjaš na to, onda mislim da ti neće biti teško prokučiti koja je zapravo 'ispravna' interpretacija Biblije. Zapravo nije sve niti u razumu. 

Neću odabrati zlo, naravno. Pa zašto se onda žališ na stotinu mogučnosti interpretacije Biblije ako sam znaš što je crno a što bijelo?

Ja sam interpretirao Bibliju onako kako je napisana, doslovno, procitao sam dobrih stvari u njoj ali isto tako za neke stvari mi se cini da ih je sam vrag napisao, dok si ti thuglife-u (ili nekome drugome) indirektno rekao da svatko interpretira na svoj nacin, a sada mi velis: "Ako se već oslanjaš na to, onda mislim da ti neće biti teško prokučiti koja je zapravo 'ispravna' interpretacija Biblije".

Ja ne trazim ono sto je zlo a sto je dobro, ja zelim znati sto je tocno.

 

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

 

NImalo. Ja sam katolik i čvrsto se držim svojih stavova, i neznam čemu TD kad su ovo stavovi, kako se nemožeš slagati sa nečijim stavom. O.o

čini mi se kako ti uopće nemaš svoje stavove nego copy-paste iz katoličke crkve, ali ipak zbog čega te stavove smatraš ispravnima a neke druge ne?

Anything you say can and will be used against you
15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
nick_01 kaže...
beno101 kaže...

 

3) I ovako nas je previše, istrijebili smo 80% zdravoga planeta. Bolje da zena pobaci nego da djete joj bude na odmet.

Tko si ti da odlučuješ tko je višak?

http://dizanje-ratia.info
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

Pa eto ja ću iznijeti svoje stavove:

1) Bog postoji

2) ne, mi se nismo razvili iz majmuna

3) apsolutno sam protiv pobačaja i umjetne oplodnje

4) svemir nije nastao ovako: bilo je ništa i onda je to ništa eksplodiralo

5) vjerujem u život poslije smrti

6) mislim da je homoseksualnost bolest, a države koje to odabravaju za Vrapče

 

Amo ovako onda:

Za ovo drugo znanost ima dosta dokaza, crkva baš i ne ( ali to i jest poenta vjerovanja, zar ne ), tvoj stav o pobačaju ne diram, mada se sa njim itekako ne slažem.

Svemir nije nastao eksplozijom, logičnije je da ga je čarobnjak stvorio. Na peto neću što govoriti, sve što sam imao rekao sam u temi zbog koje i jest odtovrena ova tema, što se tiče šestoga, ja mislim da je ovolika zatucanost bolest, vjerovanje slijepo u nešto bez da se iti malo o tome zapitaš isto smatram bolesti, strahom i kukavičlukom ( ne apeliram na sve katolike, nego na ovakve, koji ne razmišljaju, samo govore što se čuli od popa/staraca i o tome govore bez ikakve mogućnosti da o tome vode kvalitetnu diskusiju, zato što svoj stav o tome nemaju, kroz njih se samo projecira stav ljudi koji su utjecali na njih dok su odrastali.

beno101 kaže...
8ax kaže...
@beno Ti se salis jelda? :P

 

NImalo. Ja sam katolik i čvrsto se držim svojih stavova, i neznam čemu TD kad su ovo stavovi, kako se nemožeš slagati sa nečijim stavom. O.o

Ako nije tajna, koliko imaš godine, nije da po tome razvrstajem, no tvoji stavovi mi se čine izrazito nezrelima, ne toliko oni, koliko njihovo izlaganje i zatvaranje/ povalačenje kada se traži argumentiranje istih.

 

btw APazinjan

Na ovo sam mislio kad sam ti spomeuo pranje mozga djeci.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 23:24 (thuglife).
14 godina
protjeran
offline
Religije i znanost...

s Bogom sve pocinje i zavrsava.

 

 

EDIT:

 

homoseksualnost je poremecaj/bolest kako god.evo razlog:da je Bog/ili netko u sta vjerujete zelio napraviti homoseksulace onda bi napravio dvospolce.muskarac i zena =potomstvo/razvitak vrste

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 23:27 (Toni93).
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
(s)izgoreo kaže...
beno101 kaže...

 

NImalo. Ja sam katolik i čvrsto se držim svojih stavova, i neznam čemu TD kad su ovo stavovi, kako se nemožeš slagati sa nečijim stavom. O.o

čini mi se kako ti uopće nemaš svoje stavove nego copy-paste iz katoličke crkve, ali ipak zbog čega te stavove smatraš ispravnima a neke druge ne?

Zašto te stavove smatram ispravnima?

-Jer to jesu.

Zašto neke stavove ne smatram ispravnima?

-Jer to nisu.

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
15 godina
offline
Religije i znanost...

Ako bog postoji on nije biće koje nas sve beskrajno voli bla bla bla, on je indiferentno svemoguće biće koje se zabavlja eksperimentirajući.

 

Kreacionisti navode savršenost banane kao argument za to da je netko sve stvorio, jer banana nije mogla slučajno nastati tako savršena, sa pet utora za ruku, bojom koja pokazuje kad je zrela i bla bla.

 

Isto tako je onda valjda stvorio i sve one užasne stvari poput ebole :P

 

A da ne spominjemo vječne muke u paklu.

 

To je samo moj stav. Ja ne vjerujem u nadnaravno jer mi se nikada nije desilo, niti sam došao u kontakt sa dokazima koji bi me uvjerili u suprotno. A imam velikih problema s dogmama, posebno ako mi ih prodaju drugi ljudi poput mene.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

Zašto te stavove smatram ispravnima?

-Jer to jesu.

Zašto neke stavove ne smatram ispravnima?

-Jer to nisu.

 

prijavio sam te za trollež

Anything you say can and will be used against you
15 godina
offline
Re: Religije i znanost...

to nije trolanje to je pravi primjer dobre upotrebe dogme. :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...

NImalo. Ja sam katolik i čvrsto se držim svojih stavova, i neznam čemu TD kad su ovo stavovi, kako se nemožeš slagati sa nečijim stavom. O.o

čini mi se kako ti uopće nemaš svoje stavove nego copy-paste iz katoličke crkve, ali ipak zbog čega te stavove smatraš ispravnima a neke druge ne?

Zašto te stavove smatram ispravnima?

-Jer to jesu.

Zašto neke stavove ne smatram ispravnima?

-Jer to nisu.

 

Zašto ih smatraš ispravnima.

Jer ti MISLIŠ da to jesu ( odnsotno tvoji tata i mama to misle ).

Zašto neke smatraš neispravnima.

Isto kao i ovo gore.

 

Koliko si se puta prijatelju ti malo zapitao o stvari u koju vjeruješ, ili je doslovno cjeli život bezumno pratiš mada u ovoj temi od nekih katolika čujem da bi je svaka osoba donekle trebala interpretirati sebi te je tumačiti na određen način.

 

@(s)izgoreo

Što je najgore od svega, kladio bih se da momak nije troll, jednostavno je dijete.

Nadam se da sam u krivu, jer ako nisam, prekasno je {#}.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 23:27 (thuglife).
16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
M_dipl. kaže...

Predlažem da modovi prebace postove iz teme o društvu ovdje (one koji se bave religijom i znanošću, recimo onaj Psihov).

Forum nema tu mogućnost.

14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
thuglife kaže...

Ako nije tajna, koliko imaš godine, nije da po tome razvrstajem, no tvoji stavovi mi se čine izrazito nezrelima, ne toliko oni, koliko njihovo izlaganje i zatvaranje/ povalačenje kada se traži argumentiranje istih.

 

btw APazinjan

Na ovo sam mislio kad sam ti spomeuo pranje mozga djeci.

Znaš koliko imam godina jer si mi prije nekoliko tjedana rekao da si stariji od mene puno 3 godine ;)

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
AA-d00d kaže...
APazinjan kaže...
AA-d00d kaže...
APazinjan kaže...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/sta-se-dogadja-nasim-drustvom-/37246.aspx?page=126&jumpto=1834863&sort=asc&view=flat

 

 

Zapravo postoji samo jedan odgovor. Tj. samo jedan pravi. Zar ne primječuješ kako se svi žale na nametanje odgovora. Ako netko nešto napiše 'crno-bijelo', onda to nije dobro jer se nameće mišljenje. Ako se pak ostavi na interpretaciju, nije dobro.

Ne namece se nikakvo misljenje. Uzmimo recimo da je bijelo = tocno, a crno = netocno. I sad mi reci da ti kao svjesno i inteligentno bice ces namjerno izabrati netocno.

Tu nije nikakvo nametanje u pitanju vec razum.

Upravo to. Razum. Ako se već oslanjaš na to, onda mislim da ti neće biti teško prokučiti koja je zapravo 'ispravna' interpretacija Biblije. Zapravo nije sve niti u razumu. 

Neću odabrati zlo, naravno. Pa zašto se onda žališ na stotinu mogučnosti interpretacije Biblije ako sam znaš što je crno a što bijelo?

Ja sam interpretirao Bibliju onako kako je napisana, doslovno, procitao sam dobrih stvari u njoj ali isto tako za neke stvari mi se cini da ih je sam vrag napisao, dok si ti thuglife-u (ili nekome drugome) indirektno rekao da svatko interpretira na svoj nacin, a sada mi velis: "Ako se već oslanjaš na to, onda mislim da ti neće biti teško prokučiti koja je zapravo 'ispravna' interpretacija Biblije".

Ja ne trazim ono sto je zlo a sto je dobro, ja zelim znati sto je tocno.

 

Pa da, svatko interpretira na svoj način upravo zbog toga što smo svi različiti i ne čitamo svi Bibliju iz istog razloga, ali to ne znači da su sve interpretacije ispravne. 

Da sažmem: svatko interpretira kako on želi ali samo je jedna interpretacija točna. Ne možemo zapravo znati koja je to, ali možemo znati koja je ispravna.

http://dizanje-ratia.info
16 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

Imam jedno pitanje za sve vas koji se smatraju vjernicima:

Uci se da je Bog svemoguć, ok neka je, uci se da je sveznajuć, moze i to, uci se da je nepogrijesiv, dobro pa zasto je onda dao ovlasti određenim ljudima (citaj papi) da ga predstavljaju na Zemlji!?

On, koji je ne moze pogrijesiti, stavi ljude pune grijeha da određuju uvjete za ulazak u raj (kao npr: cuj stari, umrijet ces za svaki cas, a sve dok ne prepises svu svoju zemlju na crkvu, nebuš videl kraljevstvo nebesko...)

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
16 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

brijem da nije troll nego ima čudne stavove. {#}

A life? Cool! Where do I download one of those?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Toni93 kaže...

s Bogom sve pocinje i zavrsava.

 

 

EDIT:

 

homoseksualnost je poremecaj/bolest kako god.evo razlog:da je Bog/ili netko u sta vjerujete zelio napraviti homoseksulace onda bi napravio dvospolce.muskarac i zena =potomstvo/razvitak vrste

Da je bog htio da živiš preko 40/50 nebi bilo potrebe za lijekovima, da je bog htio da ti imaš kompjuter ljudi ga nebi trebali izmisliti, da je bog ovo da je bog ono, nije vam palo na pamet da je lik možda ostavio malo mjesta za napredak i nama samima ( mada je meni osobno i to apsurdno al' eto ).

Homoseksualnost možda jest poremećaj, no tko smo mi da to odredimo, degenerično je puno toga, a vidim da nitko od vas zadrtih katolika ( opet moram naglasiti da ne mislim na sve ), ne spominje pedofiliju, jeli to išta zdravije.

A i zašto gay par nebi mogao usvojiti djete, i pružiti mu bolji život nego što bi mu njegovi "zdravi" roditelji od narkići od 16-17 godina pružili da ga nisu dali na usvajanje ( samo primjer ).

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 23:31 (thuglife).
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
Dr. Zoidberg kaže...

imam velikih problema s dogmama, posebno ako mi ih prodaju drugi ljudi poput mene.

Ovo je nešto što mogu potpisati milijun bilijun puta. Sad će meni doći neki dilkan tvrditi kako ja ne čitam Bibliju ispravno, nego je on specijalno školovan za to, a tumačenje te jadne, izmučene knjižurine se mijenjalo kako  kome paše kroz milenije... Pa nije Crkva opstala toliko dugo zato jer ima stav, već zato jer ga nema.

Gledam te!
14 godina
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

Pa eto ja ću iznijeti svoje stavove:

1) Bog postoji

2) ne, mi se nismo razvili iz majmuna

3) apsolutno sam protiv pobačaja i umjetne oplodnje

4) svemir nije nastao ovako: bilo je ništa i onda je to ništa eksplodiralo

5) vjerujem u život poslije smrti

6) mislim da je homoseksualnost bolest, a države koje to odabravaju za Vrapče

 

1) apsolutno se slazem

2) apsolutno se slazem

3) apsolutno se slazem

4) apsolutno se slazem

5) apsolutno se slazem

6) apsolutno se slazem

BBC2 nick: reader562
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice