Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

poruka: 55
|
čitano: 90.776
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

Ako imate žiro ili tekući račun u kunama i kupujete nešto preko Interneta (npr. sa eBay-a) u dolarima (ili eurima ili funtama npr.) i plaćate PayPal-om oni vam po defaultu naplaćuju masne provizije za promjenu valute. Prvo vam dignu kune sa računa, onda ih konvertiraju u dolare po svojoj tarifi, i onda pošalju taj iznos selleru.

Druga je opcija da konverziju valuta obavi vaša banka, tj. kad plaćate PayPal-om prvo banka konvertira kune u dolare po svojoj tarifi, onda PayPal uzme te dolare i pošalje ih selleru.

Obično je ovo drugo povoljnije, iako to ovisi o trenutačnoj PayPal-ovoj tečajnoj listi, tečajnoj listi vaše banke, i koja se stopa primjenjuje (srednja, prodajna za devize ili prodajna za efektivu, to ovisi o tome šta radite).

Ja imam žiro račun u PBZ-u, i oni mi primjenjuju srednji tečaj na konverziju kuna sa mog računa u strane valute pri plaćanju PayPal-om, i to se po trenutačnim tečajnim listama svodi na sljedeće - jedan te isti predmet košta 4.4% više ako se koristi PayPal konverzija u odnosu na bankovnu konverziju ako je cijena u dolarima, 4.9% više ako je cijena u eurima i 4.6% više ako je cijena u funtama. Nije golema razlika ali ako kupujete nešto veće ili često plaćate PayPal-om primjećuje se...

Kako izbjeći masni PayPal currency conversion fee ? Jednostavno tokom checkout procesa (kad vas prebaci na PayPal site i piše vam iznos koji trebate platiti) kliknite na "other conversion options" (odmah ispod iznosa za plaćanje) i onda odaberite drugu opciju (Bill me in the currency listed on the seller's invoice).

Jedina mana ovog izbora je što vam PayPal ne može direktno reći koliko vam je kuna skinuto sa računa (nego samo u dolarima ili drugoj stranoj valuti) ali to možete viditi na netu ako imate Internet bankarstvo ili u banci uživo ili jednostavno pomnožite broj dolara sa primjenjivom tečajnom stopom sa tečajne liste svoje banke.

11 godina
protjeran
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

zašto žiro račun??

 

To prati i porezna uprava pa onda krene daviti što se to plaća..

 

Devizni u Erste,izvaditi Visa-elektron,a uz nju vezati Paj-Pal karticu....sve time rješeno..

 

Napomena..

 

 

Uz devizni se vežu općenito strane valute,i nije loše ako se na njima drži primjer Ojro,a većina plaćanja ide Ojro-Dollar,tako da nema gubitka u konverziji..naravno,u mjenjačnici ili banci se konvertira..

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2013 19:07 (redneck).
16 godina
neaktivan
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

Žiro račun je besplatan, devizni se plaća mjesečno, eto zašto.

A porezna prati ko zarađuje bez plaćanja poreza, a ne prati ko troši na kupovanje stvari, tu se carina bavi naplatom poreza ako je van EU, a osim toga niko ne prati tako sitne transakcije, one krupnije (preko 10 000 kn) privlače pozornost, tako da moš prodat koju sitnicu preko neta bez problema ali nemoš naveliko zarađivat bez plaćanja poreza, ali to sve nema nikakve veze sa temom i ne znam kud si to uvukao...

A VISA Electron karticu imam, i to opet nema veze sa temom...

I sa deviznog se mora konvertirati ako plaćaš u drugoj valuti. A povrh svega skoro svi u Hrvatskoj primaju plaću / penziju / sivu zaradu u kunama, tako da prije ili kasnije moraš ovako ili onako konvertirati lovu u drugu valutu da bi kupovao nešto izvana, a ne znam da li je moguće povoljnije od srednjeg tečaja.

Poanta ovoga svega je da većina ljudi plaća u kunama i pušta da im PayPal konvertira jer je tako podešeno po defaultu i vjerovatno ni ne razmišljaju više o tome, a tako nepotrebno troše novce za ništa, zato sam napravio ovaj thread.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2013 19:51 (Enkidu).
11 godina
protjeran
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

Ček,jel tko toliko fak-nut da nije sposoban platiti mjesečno 4 kune za vođenje deviznog računa???

 

Sorry,ali argumenti su ti katastrofa..

 

naravno da se konvertira,ali ako imaš npr. na deviznom Ojre,a trebaju ti Dolari,najjeftinije ćeš proći ako ti u samoj banci naprave konverziju..Za sve se može dati nalog,a specifičnost Erste deviznog je da možeš imati razne vrste  

 

deviza na jednom računu..

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2013 20:06 (redneck).
13 godina
protjeran
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

Erste stvarno ima dobar sustav, ali konverzije i transakcije znaju lijepo popapati novčiće. Recimo na $2000 uzimaju više od 500kn.

 

..edit...

 

 

 

Ad astra peronospora
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2013 20:28 (Bypass).
11 godina
protjeran
offline
Re: Savjet kako uštedit PayPal currency conversion
Bypass kaže...

Erste stvarno ima dobar sustav, ali konverzije i transakcije znaju lijepo popapati novčiće. Recimo na $2000 uzimaju više od 500kn.

 

..edit...

 

 

 

Pa..moraju i banke nešto zaraditi{#}..Gdje god radio konverziju,uzet će ti pare,to je činjenica..Ako balansiraš sa ciframa od 2k$,500 kuna ti nije bed..

 

Nego,autor topika je mogao navesti da se ova tema najviše tiče plaćanja na Steamu,pa su sume sitniš i kikiriki..u prosjeku 100-200 kuna..

 

Najbolje mi je kad netko ima očekivanja da mu ne naplate konverziju..

 

najgore se prođe ako se konvertira iz neke valute,koja nija baš tržišno cijenjena,pa te onda oderu,kao npr. sa Kunom..

 

Konverzija u 10 Eura,naplati se oko 7 Kuna..(Odnosi se na Paysafecard)..

13 godina
protjeran
offline
Re: Savjet kako uštedit PayPal currency conversion
redneck kaže...

 

Pa..moraju i banke nešto zaraditi{#}..Gdje god radio konverziju,uzet će ti pare,to je činjenica..Ako balansiraš sa ciframa od 2k$,500 kuna ti nije bed..

 

Nego,autor topika je mogao navesti da se ova tema najviše tiče plaćanja na Steamu,pa su sume sitniš i kikiriki..u prosjeku 100-200 kuna..

 

Najbolje mi je kad netko ima očekivanja da mu ne naplate konverziju..

 

najgore se prođe ako se konvertira iz neke valute,koja nija baš tržišno cijenjena,pa te onda oderu,kao npr. sa Kunom..

 

Konverzija u 10 Eura,naplati se oko 7 Kuna..(Odnosi se na Paysafecard)..

Pa to je istina, jer oni tebi naplaćuju konverziju i netko njima naplaćuje, u krajnjem slučaju to radi narodna banka i slično.

 

A u malim transkcijama su to vrijednosti par kuna tako da ne vidim zašto bi netko tražio i to besplatno.

Ad astra peronospora
16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet kako uštedit PayPal currency conversion
Bypass kaže...

Erste stvarno ima dobar sustav, ali konverzije i transakcije znaju lijepo popapati novčiće. Recimo na $2000 uzimaju više od 500kn.

 

..edit...

 

 

 

 

U odnosu na šta, na HNB srednji tečaj ili šta ? To je malo previše, oko 4% ako dobro računam... Ovisi o situaciji...

 

 

redneck kaže...
 

 

Nego,autor topika je mogao navesti da se ova tema najviše tiče plaćanja na Steamu,pa su sume sitniš i kikiriki..u prosjeku 100-200 kuna..

 

 

Opet ti frfljaš stvari bez veze na topic, kakve veze ima Steam sa temom i ko ga je spominja ? Osim toga 100-200 kn nije svima kikiriki, neki za desetinu toga cili dan kupe boce po kontejnerima, nemoj tako besmisleno generalizirati...

Da ponovimo ako ti još nisi shvatio, tema je bilo kako pri plaćanju PayPal-om izbjeći plaćanje prevelike provizije za konverziju PayPal-u konverzijom u vlastitoj banci (i kako to postići i kolika je ušteda), a nijedan tvoj post nije još pogodio temu. Ja odustajem... Nick ti je dobro izabran...

 

 

13 godina
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

Bilo je vec par puta postano u raznim temama, ali evo neka bude i  tu, pod paypal temom:

 

link: http://www.hotukdeals.com/misc/avoid-great-paypal-exchange-rate-rip-off-1645171

 

Neka banka radi valutnu konverziju, ne paypal. Pred koji dan mi je paypal obracunao 8.01kn za 1E, a PBZ ~7.65 (mozda sam pobrkao koju decimalu, ali poanta je tu).

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet kako uštedit PayPal currency conversion

Ajde ne kakaj BANKE SVUGDJE UZIMAJU PRODAJNI TEČAJ!!! SAD SAM KUPIO NEKU STVAR SA ŽIRO KUNSKIM RAČUNOM!!! ODUZEO MI JE PO SREDNJEM TEČAJU, PA NAKON NEKOLIKO DANA SAM IMAO MINUS JER JE NAPLATO JOŠ OSTATAK KOLIKO IZNOSI CIJENA PRODAJNOGA, A NA IZVODIMA SE JASNO VIDI DA JE PO PRODAJNOM TEČAJU SA ŽIRO RAČUNIMA U PBZ. 


i smije se imati žiro račun U KUNAMA za internet kupovinu. Bez problema, kupuješ nema porezne,... Ako kažeš kod otvaranja računa da ti treba za internet kupovinu. I TO JE TO

Kad kupiš preko paypala sa ebaya, (i svugdje)  preko žiro kartice visa electron busines će ti oduzeti po srednjem tečaju, a nekoliko dana nakon uspješne transakcije će dodati minus na stanju koliko izznosi prodajni. MJESEČNE NAKNADE NEMA ZA VOĐENJE ŽIRO RAČUNA, internet bankarstvo iznosi 8kn u PBZu., 

Darko
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2014 12:59 (Butro).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet kako uštedit PayPal currency conversion

U PBZu su najjeftiniji. Kada kupiš predmet naplate ti po prodajnom, koji bude vidljiv za par dana. Pa ti misliš da su ti oduzeli po srednjemu, jer imaš viška 20kn zavisi kolika je transakcija. Evo ti točni tečaj PBZa http://www.poslovnjak.net/tecajna-lista/pbz/ za euro 1euro - 7,68kn ti uzmu , a srednji 7.63kn

Darko
13 godina
offline
Re: Savjet kako uštedit PayPal currency conversion
Butro kaže...

U PBZu su najjeftiniji. Kada kupiš predmet naplate ti po prodajnom, koji bude vidljiv za par dana. Pa ti misliš da su ti oduzeli po srednjemu, jer imaš viška 20kn zavisi kolika je transakcija. Evo ti točni tečaj PBZa http://www.poslovnjak.net/tecajna-lista/pbz/ za euro 1euro - 7,68kn ti uzmu , a srednji 7.63kn

Da, a paypal konverzija zna skociti do 8kn, dakle vise od 7.68, sto je i bila poanta ovog threada. Sve ostalo sta si napisao su besmislice nevezane za ovu temu.

9 godina
neaktivan
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

bok ljudi,evo kratko i jasno!

 

Imam devizni racun u eurima,paypal mi je u eurima!

 

Kada saljem nekom novce preko paypala opet mi se desava konverzija kune u euro,a na kartici su sve euri i paypal mi je u eurima!

 

kako?  unaprijed veliko hvala!

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

Kako vidim, tema od lani ali nitko nije točno pogodio što se događa. Dakle ovako, Paypal ne naplaćuje provizije niti konverzije (osim - pročitaj na dnu). To vam radi vaša banka. Ne radi svaka banka isto. Prvo se kod plaćanja uzme prodajni tečaj za gotovinu (a ne srednji kako tu neki pišu) a zatim još na taj tečaj koji vam je tamo dodate točno 2% u slučaju PBZ/Amex tj. 3,4% u slučaju Master/RBA. Visa/OTP uzimala je samo 1% ali je ponekad naknadno zaključivala da im nije dosta pa su mi krali s tekućeg računa (što po uvjetima ugovora nije dozvoljeno pa sam se svaki put žalio i dobio povrat), no živcirali su me previše pa sam ukinuo tu karticu jer nije kako je oglašena "PRE-PAID"...

Postoji i situacija kad je neka treća valuta, npr. Kineski Juan a onda ide konverzija kupovni/prodajni pa opet kupovni/prodajni pa onda na to još 2% tako da to može izići i 10%.. Ista priča je i kod Funte jer su vam sve kartice kod nas po defaultu u EUR-ima pa se sve ostale valute dva puta konvertiraju (prvo u EUR pa onda u kune) kako bi vam uzeli dva puta razliku prodajni/kupovni.. Malo se raspitajte kolike su im provizije i kolike su im razlike između prodajnih tečajeva pa tako probajte uštediti. No, sretno jer će vam teško lopovi reći kolika je provizija, tj. reći će da je nema a uzmite digitron u ruke i tečajnu listu od tog datuma pa ćete vidjeti da ne govorim napamet.

Eh da, još da dodam samo da bi bilo dobro da pogledate da li vam pored kartice u popisu kartica na Paypalu ima link conversion options. Ako ima, onda ga promijenite na vlastitu banku jer tu još 1,5% uzme Paypal.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 1:39 (dubo).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet kako uštedit PayPal currency conversion
Bok,
oprostite na ovakvom postu i pitanju koje nije vezano za ovu teme već samo za prethodni odgovor. Ovi su mi postovi pomogli , jer sam dosta gubila novaca u tečajnoj razlici , jako puno koristim Internet kupnju i na godinu bude prilično lipa svota kada se sve zbroji, ali nije bitno, nisam se do sada obazirala na to dok nisam naletima na vaše postove.
Mene zanima visa od opt banke, koju koristim, i to što ste rekli da da se znaju naplatiti sa tekućeg računa kada požele... Zvala sam ih u vezi toga, meni se pojavljivalo kao podmira salda, i rekli su i da to tako mora biti da su to tečajne razlike od Internet kupnje. I nisam se vise na to obazirala mada znaju lipo skini. Molim Vas mozeteli mi reci na koji ste nacin pisali žalbu, dali putem maila i na što ste se točno pozvali. Sada sam skinula pravilnik i pročitati ću ga ali eto pošto imate s tim iskustva da čujem iz prve ruke , na sta točno da obratim pozornost.
Unaprijed se zahvaljujme i još jednom oprostite svi na ovom postu sto nije vezan uz temu ali posto imam isti problem i jedino sam ode nasla nekoga da je to spominje vezano za opt banku
12 godina
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

meni nešto nije jasno.. imam visa electron international karticu vezanu uz devizni račun u eurima..

kad kupujem iz eu nema nikakve naknade uz transakciju ali ak kupujem iz kine u dolarima kak oni obračunavaju, dal banka prvo dolar pretvara u kunu pa kunu u euro ili direkt iz dolara u euro?

Samsung Galaxy S5
12 godina
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

Evo, i meni nešto nije jasno. Ima Visu Elektron žiro i deviznu i obje su mi prijavljane preko PayPal-a, s time što sam izabrao da mi je devizana primarna. Koji put to promjenim, ali trenutno je primarna devizna. Pošto u 95% slučajeva plaćam u dolarima, njih i imam na deviznoj kartici. Jasno da sam u PayPal-u izabrao da mi se direktno skida sa moje bankovne kartice, a ne da oni konvertiraju i tako platim dvostruku konverziju. No, sada me zanima radi čega se razlikuje cifra koju platim kod kupovine i cifra koju mi skinu sa računa. Izračunao sam da se radi otprilike o 3,3% i sada se pitam da li je možda povoljnije plaćati preko žiro kartice račun u dolarima, eurima, yenima itd. Da li je netko to računao. Ustvari kada se izračuna da se dolari ustvari kupuju po najnepovoljnijem tečaju, već se u startu gubi 1%. Znači po tome je onda skoro svejedno da li se internet trgovina plaća u kunama, ili dolarima. Radi se o PBZ-u.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2015 22:16 (Cobra33).
11 godina
neaktivan
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

Pozdrav,

ovako. Imam pitanje. Imam u PBZ-u devizni račun u dolarima na paypalu, a trebao bih nešto platiti u eurima paypalom. e sad, moje pitanje je, koja je opcija najbolja, odnosno najpovoljnija, plaćanje deviznim USD računom preko Paypala, plaćanje žiro računom u kunama (da dodam još tu karticu  u paypal) ili da otvorim još jedan devizni u eurima (s tim da bi na njega trebao čekat oko tjedan dana)? i koje su mi najbolje postavke za paypal da prođem sa što manje nepotrebnih troškova? Hvala puno :D

12 godina
offline
Re: Savjet kako uštedit PayPal currency conversion
Cobra33 kaže...

Evo, i meni nešto nije jasno. Ima Visu Elektron žiro i deviznu i obje su mi prijavljane preko PayPal-a, s time što sam izabrao da mi je devizana primarna. Koji put to promjenim, ali trenutno je primarna devizna. Pošto u 95% slučajeva plaćam u dolarima, njih i imam na deviznoj kartici. Jasno da sam u PayPal-u izabrao da mi se direktno skida sa moje bankovne kartice, a ne da oni konvertiraju i tako platim dvostruku konverziju. No, sada me zanima radi čega se razlikuje cifra koju platim kod kupovine i cifra koju mi skinu sa računa. Izračunao sam da se radi otprilike o 3,3% i sada se pitam da li je možda povoljnije plaćati preko žiro kartice račun u dolarima, eurima, yenima itd. Da li je netko to računao. Ustvari kada se izračuna da se dolari ustvari kupuju po najnepovoljnijem tečaju, već se u startu gubi 1%. Znači po tome je onda skoro svejedno da li se internet trgovina plaća u kunama, ili dolarima. Radi se o PBZ-u.

 

Evo odgovora Banke.

 

Želimo Vas obavijestiti da PBZ ne naplaćuje proviziju za kupnju preko eBay-a i sličnih servisa. Za nesmetano korištenje kartice, potrebno je osigurati sredstva u valuti kartice (USD) neovisno o tome da li po istom računu imate raspoloživ iznos u nekoj drugoj valuti (npr. EUR, AUD, GBP .....). Ukoliko trošak na knjiženje dođe u valuti kartice, na dan knjiženja transakcije Vaš račun biti će terećen za iznos troška.

 U slučaju da trošak na knjiženje dođe u drugoj valuti, na dan knjiženja transakcije bit će podvrgnut konverziji. Od trenutka realizacije troška do datuma terećenja, trošak se nalazi u rezervaciji. Rezervacija inozemnih troškova evidentira se po tečaju VISA INT pa postoji mogućnost da iznos bude uvećan.

 Međutim, prilikom knjiženja transakcije, Vaš račun biti će terećen za točan iznos transakcije ukoliko se izvorna valuta transakcije nalazi na tečajnoj listi Banke i jednaka je valuti tekućeg računa u stranoj valuti.

 S poštovanjem,

 

To znači da onda PayPal uzima određenu proviziju, je ako banka to ne čini, onda jedino ostaje on. Svaki račun koji je bio u dolarima i platio dolarima, razlikuje se za otprilike 3,3%. Da li netko znam tko onda uzima tih 3,3%?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 19:51 (Cobra33).
11 godina
neaktivan
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

@cobra33

ja mislim da to paypal radi, jer ne znam tko bi drugi. i to je popriličan iznos, 3.3%. ja recimo (post iznad tvog) imam također devizni u dolarima, a trebam platit nešto u eurima. i trenutno planiram platiti taj iznos tako da ga povuče s žiro računa, a ne s devizne... i još sam nešto provjerio, paypalov tečaj za euro je bio 8,09 (!!!) dok je u pbz-u 7,65/7,75. razlika itekakva za veće iznose. 

i da, ne znam zašto kažu da se preporuča devizni za nesmetano korištenje kartice, ima li kakve veze ako se koristi žiro?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 20:43 (hav12).
12 godina
offline
Re: Savjet kako uštedit PayPal currency conversion
hav12 kaže...

@cobra33

ja mislim da to paypal radi, jer ne znam tko bi drugi. i to je popriličan iznos, 3.3%. ja recimo (post iznad tvog) imam također devizni u dolarima, a trebam platit nešto u eurima. i trenutno planiram platiti taj iznos tako da ga povuče s žiro računa, a ne s devizne... i još sam nešto provjerio, paypalov tečaj za euro je bio 8,09 (!!!) dok je u pbz-u 7,65/7,75. razlika itekakva za veće iznose. 

i da, ne znam zašto kažu da se preporuča devizni za nesmetano korištenje kartice, ima li kakve veze ako se koristi žiro?

 Pitao sam i ovo, ali sa time što je meni glavna valuta na deviznom računu Dolar. Pitao sam da li ja mogu promijeniti glavnu valutu, ako na tom računu imam i druge valute.

 

Tekući račun u stranoj valuti može imati jednu glavnu valutu na koju glasi Visa Electron kartica te više podvaluta. Prilikom kupnje valute (uplata ili doznaka) koja je različita od valute u kojoj je račun otvoren, po računu se otvara "podračun" za novu valutu. Broj podvaluta ne utječe na rad tekućeg računa u stranoj valuti niti se na njega plaća dodatna naknada za vođenje.
Podvalutom deviznog računa je moguće raspolagati u poslovnici Banke (isplata u valuti/kunama/konverzija) ili korištenjem usluge internetskog bankarstva (kupnja/prodaja/konverzija).

 

Pošto sam registrirao na PayPal i Visu Electron (žiro), koja mi trenutno nije glavna, već devizna (Dolar), točno ću je izabrat kao aktivnu. Baš me zanima koliko ću izgubiti na njoj kupnju u dolarima. Ako se izračuna da ipak u HR kupujemo dolare za kune i to po kupovnom (nepovoljnom tečaju) gdje u startu gubimo odmah 1,6%, pitam se da li je ipak isplativije kupovati preko žiro računa u kunama. Vidim da nas ima dosta upravo sa tim pitanjem. Mislim da je netko ovdje napisao da se onda u tom slučaju obračunava srednji tečaj.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 21:17 (Cobra33).
12 godina
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

Već dva dana se prepucavam i dopisujem sa PBZ-om u vezi pitanja o proviziji koju uzimaju mada govore da to ne rade. Da ponovim o čemu se radi. Kupnjom preko EBuy-a cijenu u dolarima sa dolarima koje imam na PBZ deviznom računu (Visa Elektron-dolari glavna valuta) PBZ naplaćuje 2,8-3,3% provizije. Mogu oni govorit što hoće, ali tako ispada. Pošto je na PayPal-u izabrana opcija "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" da nema provizije koju oni niječu, iznos sa kojim sam kupio i onaj koji mi je skinut sa računa bi trebao biti posve isti. Žalosno. Ne znam kako je preko ostalih banaka pa bi bilo dobro to ovdje napisat da znamo u kojoj banci eventualno otvorit račun.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 18:33 (Cobra33).
12 godina
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

ja imam visu electron ZABA i koju god opciju pretvaranja valute na paypalu odaberem uvijek bude na kraju podjednak iznos, nema neke razlike, ukupna cifra je manje više 1-2% ista.

Samsung Galaxy S5
12 godina
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

Neki dan sam prebacio na PayPal-u primarnu karticu da bude žiro raćun, a ne devizni sa glavnom valutom Dolar da vidim što će se desiti. I desilo se super. Račun je bio u Eurima i nakon konverzije Euro---Kuna koju je napravila PBZ banka, a ne PayPal nema provizije. Pošto sam tako i onako kupovao dolare i plaćao ih po istom kupovnom tečaju i još plaćao proviziju, ovako je jednostavnije i bolje. Znači ako imate devizni i žiro račun u PBZ-u svakako je isplativije platit u kunama sa žiroračuna i plus toga nema provizije. Aleluja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2015 17:19 (Cobra33).
9 godina
neaktivan
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

pozdrav svima,

 

evo samo da se nadovežen na temu,jer je samo u jednom obliku pisana a to je plaćanje pay pal-om..

međutim u mene je obratna situacija jer primam uplate preko pay pal-a.Uplate se svode na turističke akontacije jer gledajući na gosta,najmanja bankovna provizija im je ovim putem.

Htio bi naglasiti da me zanima konverzija jer dosta gubim, primjera radi, uplate su u eurima, imam otvorenu visa electron karticu u PBZ-u preko Ž-R u kunama,te mi na konverziju obračunavaju po njihovom tečaju koji je 7,37kn za 1 Euro, dok je u nas 7,65...

Osim toga kad tražite uplatu na vaš račun naplate vam dodatnih 40 kn.

Probati ću promjeniti primarnu valutu u USD čisto da vidim koji im je tečaj za USD.

 

Pozdrav,

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 10:56 (ssteiner).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet kako uštedit PayPal currency conversion
Enkidu kaže...

Ako imate žiro ili tekući račun u kunama i kupujete nešto preko Interneta (npr. sa eBay-a) u dolarima (ili eurima ili funtama npr.) i plaćate PayPal-om oni vam po defaultu naplaćuju masne provizije za promjenu valute. Prvo vam dignu kune sa računa, onda ih konvertiraju u dolare po svojoj tarifi, i onda pošalju taj iznos selleru.

Druga je opcija da konverziju valuta obavi vaša banka, tj. kad plaćate PayPal-om prvo banka konvertira kune u dolare po svojoj tarifi, onda PayPal uzme te dolare i pošalje ih selleru.

Obično je ovo drugo povoljnije, iako to ovisi o trenutačnoj PayPal-ovoj tečajnoj listi, tečajnoj listi vaše banke, i koja se stopa primjenjuje (srednja, prodajna za devize ili prodajna za efektivu, to ovisi o tome šta radite).

Ja imam žiro račun u PBZ-u, i oni mi primjenjuju srednji tečaj na konverziju kuna sa mog računa u strane valute pri plaćanju PayPal-om, i to se po trenutačnim tečajnim listama svodi na sljedeće - jedan te isti predmet košta 4.4% više ako se koristi PayPal konverzija u odnosu na bankovnu konverziju ako je cijena u dolarima, 4.9% više ako je cijena u eurima i 4.6% više ako je cijena u funtama. Nije golema razlika ali ako kupujete nešto veće ili često plaćate PayPal-om primjećuje se...

Kako izbjeći masni PayPal currency conversion fee ? Jednostavno tokom checkout procesa (kad vas prebaci na PayPal site i piše vam iznos koji trebate platiti) kliknite na "other conversion options" (odmah ispod iznosa za plaćanje) i onda odaberite drugu opciju (Bill me in the currency listed on the seller's invoice).

Jedina mana ovog izbora je što vam PayPal ne može direktno reći koliko vam je kuna skinuto sa računa (nego samo u dolarima ili drugoj stranoj valuti) ali to možete viditi na netu ako imate Internet bankarstvo ili u banci uživo ili jednostavno pomnožite broj dolara sa primjenjivom tečajnom stopom sa tečajne liste svoje banke.

 ili možeš 'Bill me in the currency listed on the seller's invoice' postaviti za default izbor

 

 

There is no job like cron job!
9 godina
odjavljen
offline
Re: Savjet kako uštedit PayPal currency conversion
mcf kaže...

Bilo je vec par puta postano u raznim temama, ali evo neka bude i  tu, pod paypal temom:

 

link: http://www.hotukdeals.com/misc/avoid-great-paypal-exchange-rate-rip-off-1645171

 

Neka banka radi valutnu konverziju, ne paypal. Pred koji dan mi je paypal obracunao 8.01kn za 1E, a PBZ ~7.65 (mozda sam pobrkao koju decimalu, ali poanta je tu).

 

Nedavno sam prebacil 'Bill me in the currency listed on the seller's invoice', i skuzim da sad nakon nekog vremena opet naplacuje po paypalu. 

Aliexpress i Alipay mislim da su puno bolja opcija od ovih lopova

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2016 10:34 (kbenzema).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Savjet kako uštedit PayPal currency conversion

Jesi li mijenjao karticu u međuvremenu? Ja sam promijneio karticu i za novu karticu vratilo se na staro ali svakako moja banka ne prihvata takvu vrstu naplate pa mi je blokirala transakciju pa sam tek onda vidio da su vratili na staro...

9 godina
odjavljen
offline
Re: Savjet kako uštedit PayPal currency conversion
Torent kaže...

Jesi li mijenjao karticu u međuvremenu? Ja sam promijneio karticu i za novu karticu vratilo se na staro ali svakako moja banka ne prihvata takvu vrstu naplate pa mi je blokirala transakciju pa sam tek onda vidio da su vratili na staro...

 

Stalno istu karticu koristim, kolko vidim preko Alipay je sve točno na cent, a paypal uvijek uzme više

14 godina
offline
Savjet kako uštedit PayPal currency conversion fee

Pošto je Paypal obnovio stranice prije nekog vremena, interesira me, kako sad nemjestii na računu da moja banka vrši konverzaciju a ne Paypal.

Hvala

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice