Smisao(,)Slučajnosti

poruka: 94
|
čitano: 14.417
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Smisao(,)Slučajnosti

Kaotična "eksplozija" evolucije anomalija tj. abnormalnih i novih pojava u organizmima, stvorena uvjetovanjem gena:

 

Čovjekova svijest i inteligencija se možda tj. stvorila "mutacijom". Jedna od većih razlika između čovjeka i majmuna jest veličina i čvrstoća čeljusti. Ta "mutacija" koju svaki čovjek ima u genima uzrokuje manju i lakšu čeljust. Zbog toga se mišićno tkivo potrebno za otvaranje čeljusti kod čovjeka smanjilo te omogućilo rast i razvoj mozga, kao i gipkiju lubanju. Ako je to stvarno istina (a zapravo i je), kako bi se razvio inteligentni život (poput čovjekova) u drugačijem okolišu?

Ozbiljno...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2008 13:07 (SOS).
16 godina
offline
Smisao(,)Slučajnosti

Molim?! De pojasni, ja te nist nisam skuzio!

EDIT: sad kad sam ponovno procitao, jasnije mi je! Ti hoces rec da smo mi inteligentni samo zato sto nam je nekakva bolest oslabila celjust? Od kud ti to?

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2008 11:55 (Assassin).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
Assassin kaže...

Molim?! De pojasni, ja te nist nisam skuzio!

Postoje geni koji upravljaju drugim genima, tj. kako da se organi u organizmu kao i sam organizam stvori. Tako da npr. u začeću imamo jako veliku sličnost s muhama.

Čeljust kod majmuna jest veća i čvršća te je za otvaranje i žvakanje potrebna veća mišićna masa. Za razliku od čovjeka, kojeg je pogodila ta "mutacija" u genima, smanjila se čeljust i mišićna masa te omogućila rast i razvoj mozga.

PS: Nisam od nigdje prepisao neg čuo, te promjenio.
Ozbiljno...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2008 13:07 (SOS).
16 godina
protjeran
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
Nisu svi evulirali, a i majmuni nisu oportunisti.
Zlo i Naopako
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
bestia kaže...
Nisu svi evulirali, a i majmuni nisu oportunisti.
 Što ako inteligentni život ne može nastati uobičajnim putem, kao već znana sljedeća "staza"? Što ako smo na neki način jedini s ovakvom slučajnosti kao razvojem?
Ozbiljno...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti

Mi se od naših "rodjaka" razlikujemo samo u 2% gena,ali to nisu "bolesni geni",to su geni zaslužni za našu evoluciju.
Ti geni su zaslužni za naš govor i razvoj većeg mozga kao i evolutivni razvoj lubanje,a bolesti "gena" su samo nagadjanja .
O tome bi se moglo nadugo i naširoko raspravljati,jer svaka promjena u genima je odraz dugotrajnog utjecaja okoliša
i svih čimbenika koji okružuju pojedine jedinke.Npr. anemija (jedna od...)  je endemska u područjima gdje je malarija
a kod nas nije .Zašto? Zato jer kod nas nije dovoljno dugo bila malarija da bi uzrokovala takve genetske promjene na eritrocitima i preslagivanje gena.
Npr. Židovi su narod koji se drži samo svoje loze i na taj način imaju samo određene bolesti njima svojstvene itd itd;
Imaš primjera koliko hoćeš tako da kad bi nekka "bolest"koja bi bila zajednička za cijeli ljudski rod bila vrlo lako dokaziva.
Engleska kraljica zna da je nasljedna bolest njene loze bila hemofilija ali ona je preciznim odabirom kroz pedesetak godina
jednostavno to iskorijenila u svojim  nasljednicima birajući im s kim će imati djecu ,tako da i genski odabir djece je prisutan
već odvano,poznato je da su žene po mirisu znale tko je genetski dobar a tko nije za rasplod ......zatim prije su bili na cijeni
muškarci koji su imali kratke noge i malo tijelo jer u preriji i šumi su imali niže težište i mogli su se lakše suprotstaviti
životinjama i teže ih je bilo srušiti a danas je skoro pa obrnuto...ima jako puno primjera u povijesti za prirodnim odabirima
i evoluciji  tako da i da se to desilo što napominješ ne bi bila bolest nego probudjenji "uspavani" geni tijekom evolucije.
Za sve ove natuknice možeš naći dokaze u literaturi da sad ja ne navodim sve jer sam samo natuknuo i nabacao
ove činjenice.S genima se nije za igrati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2008 12:35 (v_maxcpp).
15 godina
neaktivan
offline
Smisao(,)Slučajnosti

Krivo sam se izrazio. Riječ je o mutaciji u genima koji određuju nastanak i razvoj čeljusti. Tj. veličinu i čvrstoću čeljusti, kao i mišićnu masu koja bi trebala biti odgovarajuća čeljusti (itd.)... Sve sam dalje napisao u prijašnjim postovima.

Ozbiljno...
15 godina
neaktivan
offline
Smisao(,)Slučajnosti

Daj se vrati na tablete..LOL!..ljudi su ljudi nemozes i nesmijes nas samo tako usporedivati..ti je omalovazavanjeCool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
15 godina
neaktivan
offline
Smisao(,)Slučajnosti

jos i dan danas ima ljudi koji su ko majmuni nisu imali sreceŠutim

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
Smisao(,)Slučajnosti

Pitanje teme jest (O, koliko puta to trebam ponavljati?)....

Ozbiljno...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
SOS kaže...
Postoje geni koji upravljaju drugim genima, tj. kako da se organi u organizmu kao i sam organizam stvori. Tako da npr. u začeću imamo jako veliku sličnost s muhama.

Čeljust kod majmuna jest veća i čvršća te je za otvaranje i žvakanje potrebna veća mišićna masa. Za razliku od čovjeka, kojeg je pogodila ta "mutacija" u genima, smanjila se čeljust i mišićna masa te omogućila rast i razvoj mozga.

PS: Nisam od nigdje prepisao neg čuo, te promjenio.
 Sad, ne znam ja dal je to točno za majmune, ali s muhama?!!
Mišljenje je kao šupak, svatko ga ima!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
Horagio kaže...
 Sad, ne znam ja dal je to točno za majmune, ali s muhama?!!
 Stvarno je istina. Velika sličnost u "izgradnji" organizma te u sličnosti u rasporedu gena.
Ozbiljno...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
SOS kaže...
Horagio kaže...
 Sad, ne znam ja dal je to točno za majmune, ali s muhama?!!
 Stvarno je istina. Velika sličnost u "izgradnji" organizma te u sličnosti u rasporedu gena.
 Nabroji mi te sličnosti (ako postoje). Istina jest, da su si svi kralježnjaci slični u početku razvijanja zametka(muha nije kralježnjak, ako nekim slučajem nisi znao), al nakon kratkog vremena se već se vide prve razlike.
Deal with facts and live with them.
16 godina
protjeran
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
SOS kaže...
Horagio kaže...
 Sad, ne znam ja dal je to točno za majmune, ali s muhama?!!
 Stvarno je istina. Velika sličnost u "izgradnji" organizma te u sličnosti u rasporedu gena.
 U jednoj knjizi sam pročitao da čovjek ima 50% gena zajedničko sa bananom. WTF? O.o
Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
HappyD kaže...
 U jednoj knjizi sam pročitao da čovjek ima 50% gena zajedničko sa bananom. WTF? O.o
 Geni su geni. Stvaraju raznolikost svijeta iz nekoliko osnovnih dijelova (Ah, ta priroda...). xD
Ozbiljno...
16 godina
offline
Smisao(,)Slučajnosti

Smisao slučajnosti? Slučajnost se ne može dokazati - nađite članak od Chaitina 'Randomness and mathematical proof'. I koga zanima, neka potraži zaključke Chaitina i Kolmogorova o prirodi slučajnosti (koliko se sjećam linkovi o tome postoje u referencama navedog članka). Uglavnom, ljudi nisu u stanju dokazati da je išta slučajno.

 

 

Dalje, prema Godelovom teoremu o nepotpunosti formalnih sustava određene (rijetke?) pojave u jednom formalnom sustavu se ne mogu ni na koji način objasniti pravilima tog sustava, tj. trebalo bi 'preći u širi ili sveobouhvatniji' sustav za dobit odgovore. Dakle, možda uopće nije moguće odgovoriti na to pitanje Mršti se.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
shkval kaže...

 

Smisao slučajnosti? Slučajnost se ne može dokazati - nađite članak od Chaitina 'Randomness and mathematical proof'. I koga zanima, neka potraži zaključke Chaitina i Kolmogorova o prirodi slučajnosti (koliko se sjećam linkovi o tome postoje u referencama navedog članka). Uglavnom, ljudi nisu u stanju dokazati da je išta slučajno.

 

 

Dalje, prema Godelovom teoremu o nepotpunosti formalnih sustava određene (rijetke?) pojave u jednom formalnom sustavu se ne mogu ni na koji način objasniti pravilima tog sustava, tj. trebalo bi 'preći u širi ili sveobouhvatniji' sustav za dobit odgovore. Dakle, možda uopće nije moguće odgovoriti na to pitanje Mršti se.

 

Random... Einstein je prije smrti pokušavao izračunati svu "slučajnost", tj. kako će i na koju stranu pasti kocka. Nije uspio... Jedino što je nemoguće izračunati jest kada će elektron preći u drugu putanju... Slučajnost je riječ čije je značenje kada se nešto u istom trenutku poklapa s drugim, poput toga "da je slučajno čovjek pogledao kroz prozor i ugledao pticu".... A osim toga ja ne pokušavam izračunati slučajnost (kakve li gluposti), nego pitam je li moguće da smo mi putem mutacije jedina inteligentna bića, te hoće li se prirodnim putem razviti. Si ti pročitao neke od mojih postova?
Ozbiljno...
16 godina
neaktivan
offline
Smisao(,)Slučajnosti

@shkval - WTF!!!!

Za ovo s bananom nisam znao. Jedinu sličnost između sebe i banane sam primijetio uspoređujući duljinu banane sa svojim spolnim udom.

Deal with facts and live with them.
16 godina
protjeran
offline
Smisao(,)Slučajnosti

Evo, uspio sam naći tu knjigu i fotografirati taj dio. Inače, knjigu sam dobio za 11. rođendan, zove se Po čemu sam ja ja, pisac Robert Winston (zna biti njegovih dokumentaraca na CD-ima Drveta znanja).

 

@Horagio

Yeeeeaaaaah... Whatever... XD

Geni Geni
Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
SOS kaže...
...

, kako bi se razvio inteligentni život (poput čovjekova) u drugačijem okolišu?

 
zasto mislis da su ljudi inteligentni?
Mislis zato sto znamo ratovati, ubijati, igrati se Boga, te na kraju uništavati same sebe i cijelu planetu s sobom... da, JAKO smo inteligentni... Nema sta.
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
16 godina
protjeran
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
pixelatem kaže...
SOS kaže...
...

, kako bi se razvio inteligentni život (poput čovjekova) u drugačijem okolišu?

 
zasto mislis da su ljudi inteligentni?
Mislis zato sto znamo ratovati, ubijati, igrati se Boga, te na kraju uništavati same sebe i cijelu planetu s sobom... da, JAKO smo inteligentni... Nema sta.
 E pa sad @pixelatem, tu si malo ubo jednu drugu raspravu, Mi promatramu zivotinje s stajalista inteligentnih bica, te smatramo da nisu na istoj razini kao ljudska bica, sto nam daje za pravo da odredujemo njihovu sudbinu. Pitanje je da li netko ili nesto isto tako, promatra nas na visoj intelektualnoj razini, te sto bi oni vidjeli... Horor?!?!?!?

Covijek je evoluirao, Slucajno ili ne kroz stoljeca, no mislim da ce zadnje covjekovo evolucijsko razdoblje biti najkrvavije i daleko najuruznije.

Savrsen Lovac je prerastao u prozdrljivca i nekontroliranog nametnika i odmetnika. Neki drugi buduci "ljudi" ce s zgrazanjem govoriti o 20 stoljecu, dobu zlih ratova, dobu ekonomskih barbara, ukratko o mracnom dobu covijeka, naravno ukoliko uspijemo nastaviti evolucijski lanac...
Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
bestia kaže...
 Mi promatramu zivotinje s stajalista inteligentnih bica, te smatramo da nisu na istoj razini kao ljudska bica, sto nam daje za pravo da odredujemo njihovu sudbinu.
 Odredjivanje tudje sudbine je posao Boga, a koliko ja znam ljudi nisu Bogovi. Odredjivanje necije sudbine je blizu ropstva, a tu fazu smo mi kao inteligentna bica prosli. Kad vidim one lavove, slonove i ostale zivotinje u zoloskom vrtu sta smo ih prisilno uhvatili odmah bih i pustio, a krivce poslao na robiju.
Gentoo user. :')
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
bestia kaže...
no mislim da ce zadnje covjekovo evolucijsko razdoblje biti najkrvavije i daleko najuruznije.

Savrsen Lovac je prerastao u prozdrljivca i nekontroliranog nametnika i odmetnika. Neki drugi buduci "ljudi" ce s zgrazanjem govoriti o 20 stoljecu, dobu zlih ratova, dobu ekonomskih barbara, ukratko o mracnom dobu covijeka, naravno ukoliko uspijemo nastaviti evolucijski lanac...
 Evolucija se ne zaustavlja!
16 godina
protjeran
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
Tux Slave kaže...
bestia kaže...
 Mi promatramu zivotinje s stajalista inteligentnih bica, te smatramo da nisu na istoj razini kao ljudska bica, sto nam daje za pravo da odredujemo njihovu sudbinu.
 Odredjivanje tudje sudbine je posao Boga, a koliko ja znam ljudi nisu Bogovi. Odredjivanje necije sudbine je blizu ropstva, a tu fazu smo mi kao inteligentna bica prosli. Kad vidim one lavove, slonove i ostale zivotinje u zoloskom vrtu sta smo ih prisilno uhvatili odmah bih i pustio, a krivce poslao na robiju.
 Nazalost Zoo vrtovi ce za 100 godina biti i jedina mjesta gdje ces moci vidjeti zivotinju, kako smo krenuli istrebljivat, sve to u slavi bog-astva
vjeko kaže...
bestia kaže...
no mislim da ce zadnje covjekovo evolucijsko razdoblje biti najkrvavije i daleko najuruznije.

Savrsen Lovac je prerastao u prozdrljivca i nekontroliranog nametnika i odmetnika. Neki drugi buduci "ljudi" ce s zgrazanjem govoriti o 20 stoljecu, dobu zlih ratova, dobu ekonomskih barbara, ukratko o mracnom dobu covijeka, naravno ukoliko uspijemo nastaviti evolucijski lanac...
 Evolucija se ne zaustavlja!
 Jedan Klik i sve ode u P.M. a i vec postoje otrovi i bakterije koji djelotvorno ubijaju sve ludsko u vrlo kratko vrijeme.
Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2008 0:49 (bestia).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
SOS kaže...
Random... Einstein je prije smrti pokušavao izračunati svu "slučajnost", tj. kako će i na koju stranu pasti kocka. Nije uspio... Jedino što je nemoguće izračunati jest kada će elektron preći u drugu putanju... Slučajnost je riječ čije je značenje kada se nešto u istom trenutku poklapa s drugim, poput toga "da je slučajno čovjek pogledao kroz prozor i ugledao pticu".... A osim toga ja ne pokušavam izračunati slučajnost (kakve li gluposti), nego pitam je li moguće da smo mi putem mutacije jedina inteligentna bića, te hoće li se prirodnim putem razviti. Si ti pročitao neke od mojih postova?
  Definitivno da nismo jedina inteligentna bića koja su nastala mutacijom. Polazim od toga da je svemir ogroman (do te razine da ne shvaćamo koliko) i mnogo stvari još neznamo a tvrdnja da smo u svemiru jedini mi inteligentni ,bez obzira jeli riječ o mutaciji ili ne, je suluda.
Tux Slave kaže...
bestia kaže...
  Mi promatramu zivotinje s stajalista inteligentnih bica, te smatramo da nisu na istoj razini kao ljudska bica, sto nam daje za pravo da odredujemo njihovu sudbinu.
  Odredjivanje tudje sudbine je posao Boga, a koliko ja znam ljudi nisu Bogovi. Odredjivanje necije sudbine je blizu ropstva, a tu fazu smo mi kao inteligentna bica prosli. Kad vidim one lavove, slonove i ostale zivotinje u zoloskom vrtu sta smo ih prisilno uhvatili odmah bih i pustio, a krivce poslao na robiju.
  Sročeno na interesantan način. Robujemo sami sebi, svojim fikcijama (bogu) i bajkama.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
PROTECTOR kaže...
  Definitivno da nismo jedina inteligentna bića koja su nastala mutacijom. Polazim od toga da je svemir ogroman (do te razine da ne shvaćamo koliko) i mnogo stvari još neznamo a tvrdnja da smo u svemiru jedini mi inteligentni ,bez obzira jeli riječ o mutaciji ili ne, je suluda.
 Ne treba značiti. Možda jest čovjek stvoren spojem nekoliko uvjeta, te se to ne može ponoviti. Mutacija koja je dovela do razvoja mozga jest i možda nije. Možda jest zapisana u "sudbi" (npr. kao geni) za svako biće koje ispuni određene uvjete. A možda jest slučajnost koja se ne može više dogoditi. svemir jest ogroman, no sve dajnjim otkrićima u astronomiji potvrđuju se da su planeti poput Zemlje "užasno"rijetki, te da najviše postoje plinoviti divovi.

PS: Sve tvrdnje do sada koje sam "izveo" ne računaju se s paralelnim svijetovima...
Ozbiljno...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
vjeko kaže...
 Evolucija se ne zaustavlja!
 Hm. Ta tvrdnja je na neki način točna, ali ne vrijedi za sve uvjete. Evolucija se zaustavlja za neku specifičnu vrstu kad izumre.
Ozbiljno...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
Tux Slave kaže...
 Odredjivanje tudje sudbine je posao Boga, a koliko ja znam ljudi nisu Bogovi. .
 Zašto ne bi bili (gledano u znanstvenom smislu jer vrijeme ne postoji)? Ja mislim da je naš cilj postati bog, te ako smo jedini inteligentni ne znači da to ne možemo promjeniti. Što ako smo prvi?
Ozbiljno...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
pixelatem kaže...
SOS kaže...
...

, kako bi se razvio inteligentni život (poput čovjekova) u drugačijem okolišu?

 
zasto mislis da su ljudi inteligentni?
Mislis zato sto znamo ratovati, ubijati, igrati se Boga, te na kraju uništavati same sebe i cijelu planetu s sobom... da, JAKO smo inteligentni... Nema sta.
 To je samo zbog "čudnovatih" pred-uvjeta i okoliša.
Ozbiljno...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Smisao(,)Slučajnosti
SOS kaže...
Tux Slave kaže...
 Odredjivanje tudje sudbine je posao Boga, a koliko ja znam ljudi nisu Bogovi. .
 Zašto ne bi bili (gledano u znanstvenom smislu jer vrijeme ne postoji)? Ja mislim da je naš cilj postati bog, te ako smo jedini inteligentni ne znači da to ne možemo promjeniti. Što ako smo prvi?
 Kakva je to znanstvena igra Boga? Vecina znanstvenika nevjeruje u Boga pa neznam kako se onda igrati Boga? A sto ako nismo prvi? Tko kaze da nam je cilj postati Bog?

Previse rupa ima u tvojem razmisljanju.


btw, ako mislis na Boga kao predvodnicku vrstu na nekom planetu onda smo mi prakticki vec Bogovi. :)
Gentoo user. :')
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice