Španjolska ili vozačka

poruka: 72
|
čitano: 16.015
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Španjolska ili vozačka
pitanje

U 6. mjesecu sljedeće godine imam priliku ići na maturalac u Španjolsku. To košta ~3500 kn + najmanje 200 eura džeparca i roditelji mi kažu da oni nemaju toliko novaca. Imaju možda toliko ali u isto vrijeme će biti i maturalac i kirvaj kod nas i bratova krizma i tu će otići puno novaca i još plus registracija auta (~2500 kn) i drva za centralno grijanje (~8000 kn) i onda ispane da neće biti i za moj maturalac.

Roditelji me pitaju dali idu svi iz razreda, ja sam rekao da idu svi osim jednog koji će umijesto maturalca polagati ispite za vozačku dozvolu. I onda su roditelji odlučili da bi to bilo bolje za mene nego da idem u Španjolsku. Pa su mi rekli da mogu ići ili u Španjolsku ili polagati ispite. Moćda neću polagati odmah (jer neće biti odma para), ali kad se stanje malo popravi onda ću.

U čemu je problem?

Dosad sam želio kupiti novu grafičku i odlučio sam koju i imam novaca za nju, ali mi roditelji ne daju da ju kupim jer mi trebaju novci za maturalac. E sad ako odlučim da idem u Španjolsku - nema grafičke, a ako odlučim polaganje ispita za vozačku dozvolu - odmah kupujem grafičku? Nisam džabe štedio za grafičku i na kraju ju ne mogu kupiti. Mislim da bi bilo bolje ići polagati ispite za vozačku, a u Španjolsku ću moći ići kad god mi se bude htjelo ići i ako budem imo para.

Što predlažete? Maturalac u Španjolsku ili polaganje ispita zavozačku, a iz toga slijedi grafička ili ne.

Hello World!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Španjolska ili vozačka

mah, ja bih rađe išao u Španjolsku. grafu kupiš na jesen iduće godine kada će biti DX 11 grafe.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
offline
Španjolska ili vozačka

Teško,teško,nije ni Španjolska loša,ali opet.......Španjolska.

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2008 15:31 (PC Street Hacker).
15 godina
offline
RE: Španjolska ili vozačka
autorov komentar
sauron_15 kaže...

mah, ja bih rađe išao u Španjolsku. grafu kupiš na jesen iduće godine kada će biti DX 11 grafe.

 ma ko će čekat godinu dana? sad imam gf 7600gs i sve novije igre igram na low postavkama i na malim rezolucijamaPlač
jučer kupio gta4 i odmah ga instaliro i nemog ga igrat PlačPlačPlač
Hello World!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Španjolska ili vozačka
jurluk kaže...
sauron_15 kaže...

mah, ja bih rađe išao u Španjolsku. grafu kupiš na jesen iduće godine kada će biti DX 11 grafe.

 ma ko će čekat godinu dana? sad imam gf 7600gs i sve novije igre igram na low postavkama i na malim rezolucijamaPlač
jučer kupio gta4 i odmah ga instaliro i nemog ga igrat PlačPlačPlač
 onda grafa i vozačka. ti najbolje znaš.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
offline
Španjolska ili vozačka

ma idi u špajnolsku,kasnije će ti biti žao ako nebudeš išao

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Španjolska ili vozačka
Drakon kaže...

ma idi u špajnolsku,kasnije će ti biti žao ako nebudeš išao

 

 Ja isto mislim, uvijek naknadno možeš kupiti grafu, Španjolska ti možda bude once in a lifetime
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- intel e7200 3ghz,gigabyte ep35-ds3,gainward 8800gt OC,segate barracuda 500gb,2x 2 gb kingmax ram,thertmlake soprano
15 godina
neaktivan
offline
Španjolska ili vozačka

ma odi u Španjolsku, ovo ces kupit kad tad, pozalit ces ako ne odes

15 godina
neaktivan
offline
RE: Španjolska ili vozačka

Slazem se da ce biti jednom u zivotu  nikad se neznam  mozda  i nece ,ali ces  pozaliti  imam  jednog  kolegu  on je isao  i rekao je da mu je zao  sto je uopce  ispiskao  novac  na put.Najgore  sto je rekao  je voda kod  njih nije kao kod  nas  cista voda iz pipe  nego moras  si kupovati  svoju vodu  i opet je sva  u k... .More totalno  necisto  ,katastrofa itd.Prosao je i Francusku,Italiju,Španjolsku ali Španjolska je najgora rekao vise nikad .Da se mene  pita  prvo ti rijesi  vozacki jer kad  zavrsis  skolu  biti ce ti potreban za posao  ,bez auta ne mozes  nigdje  ,a tko zna  ako budete imali para  za vozacki jer vidis kakva  je  kriza i koja jos dolazi  ,a na tebi je da odlucis !

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Španjolska ili vozačka

Nejdes u Spanjolsku zbog Spanjolske, nego ides zbog druzenja! Ja bi na tvom mjestu bez razmisljanja odabrao Spanjolsku!

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Španjolska ili vozačka
Drakon kaže...

ma idi u špajnolsku,kasnije će ti biti žao ako nebudeš išao

 

ISTINA.vozacku mozes kasnije polagat a mislim da si vise nebus mogel priustiti put u spanjolsku,u tocno takvoj situaciji sam ja bio i izabrao sam maturalac na koji sam isao podkraj 6 mj,
a vozacku sad rjesavam,kad ce svi razgovarat   kak su se opijali na maturalcu i radili gluposti a ti ces pokraj moci samo slusat vjeruj mi da ce ti biti jako zao!pogotvo ako idete do italije autobusom a dalje cruiserom kak sam ja isao,
NEZABORAVNO!! 
15 godina
neaktivan
offline
Španjolska ili vozačka

Vozacka ti traje cjeli zivot,grafa godinu-dvije,maturalac par dana!

Razmisli malo,ako ti se isplati dat tolko para za nekoliko dana (upitne)zabave,onda spanjolska..nije to jedina prilika da ides u spanjolskuNamigiva

Po meni vozacka,odluka je na tebi;)

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
neaktivan
offline
Španjolska ili vozačka

bolje ti je na maturalac,vozački moš polagat kad oćeš a i ako kupiš novu grafičku ostari će i ona i opet neš moć ništa igrat,

ja sam prošle godine išo u češku i vrato bi se opet,jel to se samo jednom proživi da si s društvom i da vas boli briga

za sve ostalo!!!zajeb..... do jaja!!!!!!to se uvijek pamti,a grafički ćeš u životu promijenit milijun!!!!!!

 

15 godina
neaktivan
offline
Španjolska ili vozačka

Slušaj... razmisli si šta ti je bolje? maturala- jedno nezaboravno iskustvo koje ćeš pamtiti cijeli život ili vozačka- koju ćeš kad tad položiti sa parama svoje buduće plaće + grafička koja je po meni nezamjenjiva sa nezaboravnim iskustvom na maturalcu.. Ti bi vidim rađe na vozačku - to je sasvim normalno sada u tvojim godinama.. kao šta maturalac je neš za 10 dana a vozačka zauvijek.. da ali na maturalac možeš ići samo jednom a za vozački ćeš imat prilike..

Vjeruj mi biti će ti žao za nekih  desetak godina što nisi išao pogotovo ako imaš dobru ekipu u razredu.. Na tebi je da odlučiš.. Cool

Mjenjam teglu kiselog kupusa za yugu!
16 godina
neaktivan
offline
Španjolska ili vozačka

Ovo me je podsjetilo na mlade dane....

 

U osnovnoj skoli frend i ja nismo isli na maturalac zbog 4 MB RAM-a.

 

Ponekad se toga sjetimo i doslovno vristimo od smijeha Smijeh

 

Da li nam je zao? Nikako, isplatilo se!!! Cool

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Španjolska ili vozačka

Španjolska!!!!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Španjolska ili vozačka
kakva spanjolska to ides na par dana a VOZACKA ZA CIJELI ZIVOT dok ces ti furat trebe u auto ovi nek ih furaju u tramvaju i nek se sjete ŠPANJOLSKE i kak su se tam opili i nist se ne sjecaju,ja bi isto trebo ic u španjolsku al najesen i najvjerojatnije nebum iso neg odo u 6mjeseccu polagat za auto i onda u 9 mjesecu kupujem auto!
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Španjolska ili vozačka

al da mu je bannana kaj mu nebi trebalo pisat Vaša IP adresa je banana,a njemu nece ni otvorit ni nisNeodlučan

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
offline
Španjolska ili vozačka

Ja sam ove godine išao u Španjolsku i mogu reći da je bilo preodlično!¨Društvo, zajefrkancija, cura na miljone, alkohol, disco...većina ti bude Hrvata (50-75% ako ne i više)

Moj savjet ti je da ideš u Španjolsku!!! Ja sam po godine prije puta položio A i B kategoriju (cca 10000kn) i išao sam u Španjolsku (put je bio mislim 3260kn, i đeparac sam imao 400 eura, a potrošio sam 300)! Idi u Španjolsku, a ovo ostalo zanemari jer su i moji frendovi u razredu odustali radi polaganja i pokajali su se!

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Španjolska ili vozačka
pa vjerojatno si ti rock felerov sin da,nemaju svi tolko novaca pogotovo sad kad nam je drzava u krizi i propada i svaka kuna je bitna tak da tu kunu treba pametno ulozit u buducnost a ne u 3noci vecernje zabave,skoro nema covjeka koj nema kredita a kamate rastu od kud ljudima tolko novaca da idu i na putovnja i da neke jos troskove pokrivaju,sasvim je bolje ulozit u ono sto ce ti ostat a to je vozacka nego u provod od 3 noci a nakraju ces se vratit kuci i neces nis imat ni za kiflu i jos ako si dizo kredit imat ces uspomenu placanja jedno 10 rata zar to vrijedi jedan provod od 3 dana?
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
offline
Španjolska ili vozačka

Ma gluposti... Ako sad ne odeš u Španjolsku, vjerojatno ju nikad nećeš vidjeti.

 

Ako si već tog stava kojeg jesi, kupiti ćeš grafičku i toliko igrati igre da ćeš pasti vozački. A kada padneš prvi put, nervoza samo raste... Nakon sedmog puta će te ispitivač pustiti, jer će se morati naći sa curom, a ti ćeš se od sreće napiti i napraviti sudar s tatinim autom. I još ćeš morati platiti kaznu. Onda ćeš izgubiti vozačku na neko vrijeme, ali će te društvo nagovoriti da ih voziš okolo, platiti će ti cugu, pa će te opet uloviti. Opet ćeš morati platiti kaznu. Onda ćeš morati ponovo polagati vozački jer si vozio bez vozačke pod utjecajem alkohola, za što nećeš imati para i stari će te nalupati po guzicama!

 

Eto vidiš, ne možeš protiv zdravorazumskog razmišljanja... Zar ti nije bilo bolje da si išao u Španjolsku k'o gospodin? Smijeh

Pazi, gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Španjolska ili vozačka
Veliki Brat kaže...

Ma gluposti... Ako sad ne odeš u Španjolsku, vjerojatno ju nikad nećeš vidjeti.

 

Ako si već tog stava kojeg jesi, kupiti ćeš grafičku i toliko igrati igre da ćeš pasti vozački. A kada padneš prvi put, nervoza samo raste... Nakon sedmog puta će te ispitivač pustiti, jer će se morati naći sa curom, a ti ćeš se od sreće napiti i napraviti sudar s tatinim autom. I još ćeš morati platiti kaznu. Onda ćeš izgubiti vozačku na neko vrijeme, ali će te društvo nagovoriti da ih voziš okolo, platiti će ti cugu, pa će te opet uloviti. Opet ćeš morati platiti kaznu. Onda ćeš morati ponovo polagati vozački jer si vozio bez vozačke pod utjecajem alkohola, za što nećeš imati para i stari će te nalupati po guzicama!

 

Eto vidiš, ne možeš protiv zdravorazumskog razmišljanja... Zar ti nije bilo bolje da si išao u Španjolsku k'o gospodin? Smijeh

 hahahah nije tebi lako!
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2008 19:31 (UBIZEC cORPORATION).
16 godina
neaktivan
offline
Španjolska ili vozačka

Mislim da bi na prvom mjestu trebala biti vozačka dozvola. Prvenstveno iz razloga što je danas jedan od uvjeta za svaki posao (čak i za one koji nemaju direktne veze s poslom) posjedovanje vozačke za B kategoriju. Možeš pogledati na stranicama npr. posao.hr i sl.

 

Što se tiče maturalca, na tom putovanju od Španjolske nema niti Š. Sve ono što je vrijedno za vidjeti potpuno je izostavljeno iz ponude, i boravak tamo svodi se na bauljanje onim turističkim betonskim ruglom zvanim Lloret de Mar, u jednom od jeftinih hotela, gdje si okružen pijanim skupinama maturanata uglavnom iz Hrvatske i Srbije.

 

Svi uvijek kao argument ističu da se na maturalac ide zbog društva, ali meni je neshvatljivo kako netko želi proputovati tisuće kilometara i potrošiti tisuće kuna samo da bi se napio i potom zaboravio da je ikad bio tamo. I to s ljudima koji će u narednih mjesec dana krenuti svatko svojim putem, naći nove prijatelje itd.

 

Budi odgovoran i ulaži u budućnost. Ali budi i pametan i nemoj postati dio crne kronike.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Španjolska ili vozačka
Mayales kaže...
Drakon kaže...

ma idi u špajnolsku,kasnije će ti biti žao ako nebudeš išao

 

 Ja isto mislim, uvijek naknadno možeš kupiti grafu, Španjolska ti možda bude once in a lifetime
 Slažem se
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
offline
RE: Španjolska ili vozačka

Pa Španjolska možda je once in a lifetime,ali mislim da je bolje uložit u vozački,pa čak i u grafičku nego dat 4k kn da bi se par dana opijao i radio budalu od sebe.Vjerojatno iz tog razloga ne idem ni ja na maturalac.

 

Ali na kraju krajeva,odluka je tvoja.

Fear leads to anger,anger leads to hate,hate leads to suffering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2008 19:42 (Skywalker).
16 godina
offline
RE: Španjolska ili vozačka

Espana....Cool

Intel Core 2 Duo E6750@2.66GHz, Gigabyte P35C-DS3, s775, iP35, DDR2 2X1GB PC6400 (800MHz) OCZ, platinum XTC, BFG GTX 280 OCX, CoolerMaster HAF 932 big tower , CHIEFTEC, CFT-650-14C 650 W, LOGITECH, MX Revolution Cordless Laser Mouse, RAZER Lycosa keyboard, Samsung SyncMaster T260
15 godina
neaktivan
offline
RE: Španjolska ili vozačka
macak kaže...

Mislim da bi na prvom mjestu trebala biti vozačka dozvola. Prvenstveno iz razloga što je danas jedan od uvjeta za svaki posao (čak i za one koji nemaju direktne veze s poslom) posjedovanje vozačke za B kategoriju. Možeš pogledati na stranicama npr. posao.hr i sl.

 

Što se tiče maturalca, na tom putovanju od Španjolske nema niti Š. Sve ono što je vrijedno za vidjeti potpuno je izostavljeno iz ponude, i boravak tamo svodi se na bauljanje onim turističkim betonskim ruglom zvanim Lloret de Mar, u jednom od jeftinih hotela, gdje si okružen pijanim skupinama maturanata uglavnom iz Hrvatske i Srbije.

 

Svi uvijek kao argument ističu da se na maturalac ide zbog društva, ali meni je neshvatljivo kako netko želi proputovati tisuće kilometara i potrošiti tisuće kuna samo da bi se napio i potom zaboravio da je ikad bio tamo. I to s ljudima koji će u narednih mjesec dana krenuti svatko svojim putem, naći nove prijatelje itd.

 

Budi odgovoran i ulaži u budućnost. Ali budi i pametan i nemoj postati dio crne kronike.

 

 Evo djeco draga  citajte  i gledajte sto je ovaj covijek napisao .Rijec do  rijec  se  slazem sa  njime ,bilo bi pametno jos jednom ponavljam, ulazi u vozacki  jer  ces  pozaliti  vidis  da je kriza  u svijetu i na svakom kutu  i pitanje je ako ces  imati  novaca  za vozacki ,vozacki se ne polaze  vise  puta  nego jednom  ,a u  Španjolsku imas vremena jer so jos mlada  osoba .Ja nerazumijem  necije teze  u svezi  alkohola  i pijanstva  i druzenja  nije ni cudno da nam je mladez  takva  pa se svi mlate  .Kanite se alkohola sve ima svoje granice ne kazem  da ne treba  piti  ali u granicama  .Kao sto je netko rekao ako ces traziti posao poslodavac trazi  b kategoriju  ,ako nemas  neces naci posao ,jedino da ides  cistiti  ulice . Iskreno receno ja nemam vozacki jer nemam novaca od kuda to platiti ali sljedece  godine  idem to rijesiti jer sam prisiljen i bez auta  nemogu ni prdnuti (da oprostite).

A za graficku ma koja graficka  ,igrice  ti nece  pomoci naci  posao i oblaciti te ,hraniti i financirati  te  .To nebi ja ni razmisljao  o tome ,ako ti se pruzi prilika  za vozacki rijesi to  i budi  miran ,zavrsi skolu  odi na fax ako ti je zelja,  nadi  posao  u struci  i  miran  si  ,sam  svoj gazda  si  i onda sve sto ide svojim tokom -cura-stan-obitelj itd .
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
RE: Španjolska ili vozačka
jurluk kaže...

U 6. mjesecu sljedeće godine imam priliku ići na maturalac u Španjolsku. To košta ~3500 kn + najmanje 200 eura džeparca i roditelji mi kažu da oni nemaju toliko novaca. Imaju možda toliko ali u isto vrijeme će biti i maturalac i kirvaj kod nas i bratova krizma i tu će otići puno novaca i još plus registracija auta (~2500 kn) i drva za centralno grijanje (~8000 kn) i onda ispane da neće biti i za moj maturalac.

Roditelji me pitaju dali idu svi iz razreda, ja sam rekao da idu svi osim jednog koji će umijesto maturalca polagati ispite za vozačku dozvolu. I onda su roditelji odlučili da bi to bilo bolje za mene nego da idem u Španjolsku. Pa su mi rekli da mogu ići ili u Španjolsku ili polagati ispite. Moćda neću polagati odmah (jer neće biti odma para), ali kad se stanje malo popravi onda ću.

U čemu je problem?

Dosad sam želio kupiti novu grafičku i odlučio sam koju i imam novaca za nju, ali mi roditelji ne daju da ju kupim jer mi trebaju novci za maturalac. E sad ako odlučim da idem u Španjolsku - nema grafičke, a ako odlučim polaganje ispita za vozačku dozvolu - odmah kupujem grafičku? Nisam džabe štedio za grafičku i na kraju ju ne mogu kupiti. Mislim da bi bilo bolje ići polagati ispite za vozačku, a u Španjolsku ću moći ići kad god mi se bude htjelo ići i ako budem imo para.

Što predlažete? Maturalac u Španjolsku ili polaganje ispita zavozačku, a iz toga slijedi grafička ili ne.

 Bit ćeš lud ako ne odeš! to je samo jednom u životu! I ja sam bio u Španjolskoj na maturalcu 1998 godine....stari moj...kad vidiš sve te silne cure željne zabave, provoda..hodaju bez gaćica...ne želiš ni pomislit da 7 dana provedeš u balkanskoj pri***dini dok tvoji frendovi bare. Ako možeš probaj se nekako zaposlit kao honorarac ili tako nešto. Pa jebote cure na benzinskoj za mjesec dana skupe cca 3000kn (ovisno kako izgledaju i koliko su provokativno odjevene) sretno!
16 godina
offline
RE: Španjolska ili vozačka
macak kaže...

 

ali meni je neshvatljivo kako netko želi proputovati tisuće kilometara i potrošiti tisuće kuna samo da bi se napio i potom zaboravio da je ikad bio tamo.

 

Zato postoji digitalni fotoaparat i kondomi!! Samo budala nezna uživat u životu! Dok je mlad nek putuje, nek vidi svijeta! Kad ostari bit će mu žao jer je slušao mamlaza poput tebe koji preporuča bit doma!!!
16 godina
offline
RE: Španjolska ili vozačka
Ziga kaže...
macak kaže...

 

ali meni je neshvatljivo kako netko želi proputovati tisuće kilometara i potrošiti tisuće kuna samo da bi se napio i potom zaboravio da je ikad bio tamo.

 

Zato postoji digitalni fotoaparat i kondomi!! Samo budala nezna uživat u životu! Dok je mlad nek putuje, nek vidi svijeta! Kad ostari bit će mu žao jer je slušao mamlaza poput tebe koji preporuča bit doma!!!
100% si u pravu.kasnije kad se nades curu stavis omču oko vrata nema vise ševe bez obaveze,sad ti je prilika da vidis svijeta,ak idete u spanjolsku kak sam je isel onda nes pozalil kaj si isel,videl bus italiju spanjolsku francusku,gdje vjerojatno nebus vise nikad isel.cura i cuge ima sve previse i uvijek je uzitak ubiti se od alkohola s frendovima i to pogotovo   negdje vani,i kad kasnije gledas fotke,
nema boljega!!Kao sto je Ziga Napisao :Uzivaj u zivotu dok si mlad!! 
Only God will judge me
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice