Statički elektricitet

poruka: 7
|
čitano: 2.636
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Statički elektricitet

Pozdrav. Ima ovdje već tema oko statičkog elektriciteta i slaganja računala ali mene ne zanima to. Problem je što me jako svuda "udara" stat. elektricitet. Radim u IT-u pa se svuda skoro izbijem i stvarno je već neugodan osjećaj da ako nam dođu gosti i rukujem se s nekim ili idem prenesti neko računalo ili laptop ili štagod gdje ima metala ja se izbijem. Pod nam je laminat, a ja sam probao s raznima cipelama i patikama i uvijek ista stvar. Stvarno me već iritira to da se stalno stresem negdje

16 godina
offline
Statički elektricitet

sveži se žicom za uzemljenje na utičnici i tak hodaj okolo 

13 godina
offline
Re: Statički elektricitet
lllnuclearlll kaže...

sveži se žicom za uzemljenje na utičnici i tak hodaj okolo 

 Za najbolje rezultate najbolje da je sve uzemljeno, sama osoba koja radi, ali i oprema na kojoj se radi. Ako se samo uzemlji osoba, a oprema ne, opet moze doci do praznjenja statičkog elektriciteta jer nastaje razlika u potencijalima. Najlakše je spojiti onu narukvicu na kučište na kojem se radi i koje je isključeno iz struje(inace bi bio uzemljen tj. opet se javlja prethodni problem).

Never let a computer know you are in a hurry.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 18:04 (IVOX).
7 godina
neaktivan
offline
Statički elektricitet

Mobitel mi je krepao, nikako se nece upaliti, pokuso ga punit 2 sata

Inace prije toga dana imao sam ga u dzepu od materijala koji bi lako proizveo elektricitet..je li moguce da je zbog toga riknuo mob??

pls help mi

13 godina
offline
Re: Statički elektricitet

malo vjerojatno ili nemoguće

7 godina
neaktivan
offline
Re: Statički elektricitet

ok tnx 

16 godina
offline
Statički elektricitet

Meni su je riknula lijeva slušalica na sony MDR-EX50 stara 2 godine, ali jako malo korištena...

 

Nosio sam majicu koja stvara brdo statičkog elektriciteta, toliko da iskrim non stop, dlake na rukama mi se podignu totalno kad skidam majicu...

 

I osjetio sam izboj u slušalici i onda je najednom prestala radit... Ne znam jel to radi tog, ali pretpostavljam da je moguće.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice