Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.271.729
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
veliki bebač kaže...

Reci ti meni onda, kada su sva cjepiva neškodljiva, zašto ti UVIJEK prije cijepljenja djeteta liječnik turne papir, na koji se MORAŠ potpisati, da se oni odriču odgovornosti od poslijedica, a ti ih prenosiš na sebe, ako se što djetetu dogodi kao poslijedica cijepljenja. Liječnici se ograđuju isto kako se ograđuju dobavljači, farmaceutske tvrtke.

Suglasnost potpisuješ i prije svake operacije - punoljetna osoba za sebe ,roditelj za svoje maloljetno dijete.  

BTW ,kada sam cijepio dijete ,nitko mi nije turnuo nikakav papir na potpis.

 

To nije nikakvo odricanje od odgovornosti liječnika!

 

I dajte prebacite te svoje bajke o NWO ,čipiranju i ko zna čemu sve u odgovarajuću temu za to.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 22:05 (kizo2703).
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Cijepljenje smo prožvakali već hrpu puta. Neki imaju vlastita iskustva a neki nemaju. To što su nam iskustva različita samo je pokazatelj kako sustav funkcionira. Osobno sam bijesan i na sustav i na pedijatra, zbog toga što se desilo s mojim djetetom ali ne mislim da cijepljenje treba ukinuti. Kalendar cijepljenja treba reducirati i ne nametati koktel cjepiva n u 1. Na stavove onih, koji nemaju vlastita iskustva (djecu) gledam s distancom. Lako je tuđim po trnju mlatiti, druga je situacija kad trebaš preuzeti odgovornost za vlastito dijete, odlučiti za njegovo dobro i živjeti s posljedicama.

 

Na stranu ove akademske rasprave. Kako je tema što se događa s našim društvom imam jedan događaj koji me izživcirao kao rjetko što. Kako slika govori više od 1000 riječi (reče netko puno pametniji od mene) pogledajte priloženu fotku. U nastavku slijedi priča koja će objasniti događaj.

 

Mjesto radnje: Zagreb, Špansko, trg Ivana Kukuljevića

Događaj: Uzurpacija javnog prostora za privatni interes

 

Tijek događaja:

Jučer u prijepodnevnim satima dovezli su kamion s opremom i postavili trampolin na mjestu radnje. Većina nas je mislila kao i obično da se radi o promociji neke od igraonica ili nečega sličnog, jer je to mjesto gdje se takve stvari događaju (druga pozicija je kod knjižnice). Nažalost bili smo u krivu. U pitanju je postavljanje trampolina koji prodaje uslugu 10 kn za 10 minuta. Većina nas s klincima je ostala šokirana zbog ovog događaja. Prostor na kojem je postavljen trampolin je popločani dio koji je zaštićen od prometa i mjesto je gdje se djeca igraju i druže. Pozicija je okružena ljuljačkama i penjalicama (nekad smo na imali i tobogan). Klinac mi se tamo naučio ljuljati na ljuljački, naučio je voziti bicikl bez pomoćnih kotača, napravio prve korake s rolama (i ne samo moj veći i drugi klinci). Zbog zarade je prepušten javni prostor u privatne ruke. Ono što me najviše ljuti je da u neposrednoj blizini postoji prostor na kojoj je bilo moguće postaviti trampolin ali je on postavljen na mjesto gdje se djeca igraju, vjerojatno ciljano zbog zarade. Sam trampolin nije uopće zaštićen, sa strana je navučena cerada na metalnu konstrukciju, manji klinci se mogu provući ispod njega, danas je radio i u 21 sat (uz uličnu rasvjetu), nešto što bi bilo prva pomoć nisam uopće vidio.

 

Kako će završiti:

Nisam konfliktan tip ali me ovo jako ras_piz_dilo. Pisao sam svim mogućim institucijama, očekujem odgovore. Ako ih ne bude ne mislim se pomiriti sa postojećom situacijom. Koristit ću sva moguća sredstva, koja mi stoje na raspolaganju i buniti se protiv ove situacije. Peticija, prosvjedi, pozivanje novinara (BUG-ovci možete i vi napisati nešto), povlačenje političara za rukave, tlačenje inspekcija, komunalnog redarstva, tlačenje ureda gradonačelnika, tlačenje skupštine grada, tlačenje mjesne samouprave, ako treba uvlačiti u cijelu priču i EU.

Špansko nije selo - We shall never surrender

 

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 22:34 (mario.L_hr).
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Nekidan sam u Konzumu kupio češnjak za oko 15-20 kuna za kilu. Išao sam raditi buzaru i stavim ulje na tavu, pa idem usitniti češnjak.

Bacio sam sve 4 glavice. Ono što nije bilo trulo, nije imalo nimalo mirisa. Kina FTW!

 

http://www.tportal.hr/vijesti/biznis/324838/Na-proizvodnji-cesnjaka-se-moze-odlicno-zaraditi.html

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 22:35 (wyks).
10 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

kakvo potpisivanje?dođeš kod njih i bez,pardona ti zašiju u ruku,pa se ti hebi xD i jos mi kaže za utjehu kako smo mi zadnja generacija koja prima to neko cjepivo.....btw,ruka natecena od 10. mjeseca....

fra Krsto Narkoman
10 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

mario,najbolje da pošalješ u novine....

fra Krsto Narkoman
12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

To ti Bandićeva kumovina zarađuje. A vidim da imaš predivan pogled da nabaciš jedan Molotovljev, naravno, oko ponoći dok nikog nema.

Crkva je zlo 21. stoljeća
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kivic15 kaže...

mario,najbolje da pošalješ u novine....

Prvo ćemo kroz institucije. Ja sam legalista i smatram da sve treba raditi po propisima. Ako treba dizati bunu onda i nju treba dizati po propisima.

daniel.hajdinjak666 kaže...

To ti Bandićeva kumovina zarađuje. A vidim da imaš predivan pogled da nabaciš jedan Molotovljev, naravno, oko ponoći dok nikog nema.

Ne znam tko je. Nije mi ni bitno, neka zarđuje ali ne na ovom mjestu. To je dječje igralište (oduvijek), kao takvo je zamišljeno i takvo treba ostati. Nitko nema pravo ograđivati javni prostor.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Imaš Provjereno, pa onda ona neka emisija "Što vas žulja" tak nekak se zove. Obrati im se i ak je to kak ti veliš ilegalno, brzo budu napravili reportažu i nadam se riješili problem.

Crkva je zlo 21. stoljeća
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Mislim da vjerojatno i postoji neki gradski propis po kojem bi ustupanje javne površine za privatno-profitne radnje bilo dozvoljeno.

 

Slično kao što ugostitelji dobiju trg ili dio uice u zakup (Cvjetni trg i Masarykova), ili šatori/kućice/fritule preko zime.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

Mislim da vjerojatno i postoji neki gradski propis po kojem bi ustupanje javne površine za privatno-profitne radnje bilo dozvoljeno.

 

Slično kao što ugostitelji dobiju trg ili dio uice u zakup (Cvjetni trg i Masarykova), ili šatori/kućice/fritule preko zime.

I ja sam mislio da za takvo nešto moraju raspisati javni natječaj ali su me danas razuvjerili. Mogu dati u najam bilo kome bez javnog natječaja uz objavu u glasniku grada Zagreba (mislim da se tako zove). Ponavljam nemam problem s tim što čovjek ostvaruje prihod ali mjesto postavljanja je šaka u oko.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kivic15 kaže...

mario,najbolje da pošalješ u novine....

Ma jok kakve novine fučkaj ga,Izlanuo se takve stvari se pogurnu u Provjereno Nove TV jer oni se inače bave takvim temama.Ako su mogli razotkrit šljunčarsku mafiju, a tu su padale i prjetnje smrču i svašta još onda če ovo s tim trofaznim trampolinom bit mačji kašalj to sigurno.Cool

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 23:26 (rambox).
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
OriginalEXE kaže...

Sta je da je, covjek je samo govorio istinu, ne treba ga radi toga smjenjivati.

Koliko god se slažem s izjavom, mogao je imati i suprotan stav. Informativne emisije trebaju biti objektivne. Smjena je po mom mišljenju prevelika kazna, ali opomena bi bila ok.

mario.L_hr kaže...

Mjesto radnje: Zagreb, Špansko, trg Ivana Kukuljevića

Sad znamo gdje živiš. A vlasnik masnjak pobire fine pare. Mogu si misliti kako roditelji mogu reći ne djetetu kad hoće na trampolin jer su mu svi frendovi gore, a masnjak drapa 10 kn za 10 minuta. #DobraIdeja #TogSeNitkoNijeSjetio +vrtić je ni manje ni više 100m dalje od tog trampolina a Kuks je prepun djece po danu kao što si rekao. Rješenje: daš mjesečni džeparac djetetu pa nek se nosi kad spiska sve na trampolin :D

Broz before hoes
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Problem nije takve naravi. Bit je u tome da su jednostavno zauzeli prostor na kojem su se djeca do jučer igrala. Prostor koji je namijenjen za dječju igru. Što se tiče mjesta stanovanja, nemam što skrivati.
Stručnjak za odmaganje...
12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ali od javnih optužbi je prošlo tolko vremena, da je ovo smijurija. Za to vrijeme je mogla prezidati kuću, a ne maknuti dokaze. Ko tu koga jebe?

Crkva je zlo 21. stoljeća
10 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...
kivic15 kaže...

mario,najbolje da pošalješ u novine....

Ma jok kakve novine fučkaj ga,Izlanuo se takve stvari se pogurnu u Provjereno Nove TV jer oni se inače bave takvim temama.Ako su mogli razotkrit šljunčarsku mafiju, a tu su padale i prjetnje smrču i svašta još onda če ovo s tim trofaznim trampolinom bit mačji kašalj to sigurno.Cool

 

ma i mislio sam na takve emisije/novine....kad smo mi s fb stranicom završili u desetak novina,onda može i ovo.....

fra Krsto Narkoman
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kivic15 kaže...

kad smo mi s fb stranicom završili u desetak novina,onda može i ovo.....

KJV?

Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Reichz kaže...
kivic15 kaže...

kad smo mi s fb stranicom završili u desetak novina,onda može i ovo.....

KJV?

ne,iako sam i tu intenzivan komentator xD

p.s. mario,ako želiš da ti nitko ne sazna identitet,bolje ti je da izbrišeš ovu adresu,jer se s 2 klika može saznat i oib i vlasnik i teretovnica itd. 

fra Krsto Narkoman
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 18:56 (kivic15).
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

'Člana Predsjedništva, kao što je Željko Sabo, ne možemo samo tako suspendirati jer je biran na konvenciji SDP-a', kazao je na press konferenciji predsjednik SDP-a Zoran Milanović.

 

Znači čak i da djeci prodaju droga ili da sjede na ladnom betonu ne mogu im ništa. Valjda bi bili podpredsjednici i da ih se istražuje da su u bakanalijama za rođendan žrtvovali djecu ili da su ih pipkali na ljetovanju u Novom ili Crikvenici.

 

Jedno je smirivati uznemirenu prašinu "dok im se ne dokaže krivnja" no nisam siguran da su USKOK i DORH krenuli putevima Jehovinih svjedoka pa da u pola gluve noći svima redom u ulici ispremeću kredence sa gačama tražeći inkriminirajuće ruževe po pasicama.

 

E i imam statut Udruge u kojoj pišem programe i natječaje pred sobom, piše:

 

(Moja humanitarno-društveno-kreativna Udruga je demokratskija od vladajuće stranke- bar što se odgovornosti prema drugim članovima tiče)

Kao što rekoh, drugarstvo nalaže da se kolegi daje prostora kako bi dokazao svoju nevinost, no u javnim službama drugarstva nema, postoji odgovornost, a tko će odgovarati za poslove Županije dok je Županica u pritvoru? Kako će Županica časno i odgovorno voditi Županiju dok se bori na sudu?

Naravno ne pomaže da se premijer pred medijim pravi toliko glup.

 

Za kraj, što je 150 tisuća kuna kad je Sanader ukrao milijarde. Ovo treba napravit đingl pa puštat nakon svake presice SDP-a.

No, majko žrtve, optuženi nije kriv jer ako ste učili povijest, ima jedna čovo što je ubio 60 milijona ljudi, pa to što je nožem izrezbario vašu kćer je MANJE i BOLJE od tog čove.

 

PS - Holy je otišla zbog visoke letvice iz GMaila. Ova je u pritvoru i ne može SE NIŠTA!!!!!

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kivic15 kaže...

ne,iako sam i tu intenzivan komentator xD

Koliko ja znam, u novinama su bili KJV i ona medijski malo više pokrivene "Vinkovačke ku*ve". Jesi li vinkovačke ili sam promašio grad? :)

Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere.
10 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

evo jedna prigodna :P 


 Lovrić-Merzel feat Prljavo Kazalište-------MARINA


Na aprilsko jutro sneno i mutno
U kaputu policijskom, malčice prevelikom

Došao sam na njena vrata pred suca da je prepratim
Jer nitko nije znao sakrit pare k'o Marina 
Imala je Audi boje vena, boje vena boje Dinama
Boje vena boje Dinama
Županija ne može bez nje 

Oh Zoki, Zoki, spasi je
Županija ne može bez nje 
Oh Zoki, Zoki, spasi je
Sisak, Sisak ne može bez nje 
Oh Zoki, Zoki, spasi je
Sisak, Sisak ne može bez nje
Oh Zoki, Zoki, spasi je'

fra Krsto Narkoman
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovo će doči ko kec na desetku teoretičarima zavjere i protivnicima cjepljenja. A u isto vrijeme gasi se Hrvatski imunološki zavod. \o/

arguing over the internet is like competing in the special olympics..even if you win you're still retarded.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2014 21:58 (MegaMass 2000).
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovi urednici naših medija svi do jednog odreda pi*čke.

 

Mamić im j*ebe mater na tjednoj bazi, ovi se ko dupelizci na svakoj presici tuku za prva mjesta da što prije popuše k*urac na koji ih kasnije nabija.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ma anđele moj, meni to ne treba....postao sam veliki čovjek i bez toga...

...softverske tvrtke firme između ostalog i plačaju poreze i rade da bi mi moglui živjeti kao udruga građana, i hvala im na tome...

 

 

Znaš, nisu računala sve u životu, al' imaju neku svoju draž. Nitko se nije na pametnom obogatio, pa tako ni onaj prištavac bil gejc...

12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Moj komentar koji nikog izravno ne vrijeđa i za kojeg mislim da nije prekršio nikakva pravila je izbrisan, a wyksov u kojemu psuje, iako je sve što je napisao apsolutno točno, je ostavljen. Mogu li dobiti pojašnjenje, ako vam nije prevelika muka i nevolja?

Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2014 16:45 (Reichz).
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

Ovi urednici naših medija svi do jednog odreda pi*čke.

 

Mamić im j*ebe mater na tjednoj bazi, ovi se ko dupelizci na svakoj presici tuku za prva mjesta da što prije popuše k*urac na koji ih kasnije nabija.

Pa kad nema nikakve prirodne katastrofe, serijskih ubojica ni velikih nesreća od kojih bi radili senzaciju.

U zadnje vrijeme jedino o čemu se piše i priča su Merzel i Mamić. Prežvakavanje iz dana u dan ko da se ništa drugo u svijetu ne događa osim njih dvoje. Ovu više rastežu nego što su pisali o uhićenju Sanadera.

Već tri mjeseca konstantno izvlačenje "senzacija".

Izčuđavanje na to kako su se ugovarali poslovi i kako se izvlačila lova iz gradova i općina ko da je to sad novo otkriće.

Pa svi za to znaju(osim policije očito) i dam se kladit da niti jedan gradonačelnik/načelnik nije potpuno čist. Svi rade na isti način.

 

Umjesto da se novinari bave onim čim bi trebali- istraživanjem i otkrivanjem novih slučajeva oni prežvakavaju jedno te iste vijesti. Pa fućka se meni dal je Merzelica na svadbi imala plave il ljubičaste cipele i dal je tortu rezala u ponoć ili pol 2.

 

A da ne pričam o tome da većinu članaka serviraju novinari koji ne znaju osnovne stvari o životu, a isto tako se niti ne informiraju o onom o čemu pišu.

Zadnja senzacija Indexa bila je kako Sisačka hitna nema kanalizaciju već "nehigijensku" septičku jamu. Halo pa cijeli taj dio Siska nema kanalizacijsku mrežu. Na šta bi se trebala hitna spojit? I koja je to septička higijenska? Pa zna se što se u nju ulijeva pa neće valjda iz nje izlazit čista izvorska vodica. {#}

 

A još me više fascinira kako ljudi bez razmišljanja gutaju plasirane vijesti. Još u vrijeme kad internet nije bio toliko popularan i čitale su se samo dnevne novine većina ljudi je govorila da svaku vijest treba pročitati od više različitih autora, odbaciti 50% a onih drugih 50 uzeti sa rezervom. A u današnje vrijeme se svi ponašaju ko da su im isprani mozgovi i svaku vijest prihvaćaju kao teške činjenice.

 

I onda se čudimo što nam ide kako nam ide kad su nam glavne senzacije gospođa koja radi što i drugih 130 gradonačelnika i gospodin koji da smo normalna država nebi blebetao po tv-u već bi bio u određenoj ustanovi i primao terapiju.

Prije razgovora samnom za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika :D
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...
Zadnja senzacija Indexa bila je kako Sisačka hitna nema kanalizaciju već "nehigijensku" septičku jamu.
I onda se čudimo što nam ide kako nam ide kad su nam glavne senzacije gospođa koja radi što i drugih 130 gradonačelnika i gospodin koji da smo normalna država nebi blebetao po tv-u već bi bio u određenoj ustanovi i primao terapiju.

Problem je što ima toliko toga za pisati da se i poštenom uredniku može zamračiti um te da počne puniti medij sa člancima koji će biti čitani umjesto onih koji su potrebni.

 

Zato je i moj gornji komentar pun psovki pomalo i promašen, jer se zna da je nekakvu poštenu i časnu sredinu nemoguće naći na ovom medijskom tržištu.

Iako i dalje tvrdim da bih morao mnogo principa pospremiti pod tepih da pošaljem vlastitog novinara na porciju vrijeđanja.

 

Što se Sisačke hitne tiče, smješno je što u krugu 1.5 km od centra se također prodaje još jedan autocentar - doduše nešto manje površine, ovaj gdje je hitna je oko 1000m2 dok je ovaj iz Njuškala oko 700m2 i prodaje se za 390 000€, pa ostaje zanimljivo zašto je zgrada iste namjene i gradnje plaćena duplo više po kvadratnom metru - 600€/1000€.

 

Što se gospodina i njegove dijagnoze tiče, ne ulazim u to, dok god je dopušteno zakonki regulirano bavljenje nogometom, jer ovdje nije ni to, po nekoj osnovi FIFA/UEFA imaju višu nadležnost od Ministarstva sporta - bar tako indirektno kaže Skansi kad je dignuo ruke od svega nakon što je dobio pismo ozbiljnijeg tona od krovne nogometne organizacije.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Nekada mi stvarno bude žao što živim u ovakvoj državi... nisam znao da imamo zakon koji kaže da se na donacije mora platiti PDV.

Baš su ovi na vlasti pravi socijal-demokrati {#}

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Pero Dinamit kaže...

Nekada mi stvarno bude žao što živim u ovakvoj državi... nisam znao da imamo zakon koji kaže da se na donacije mora platiti PDV.

Baš su ovi na vlasti pravi socijal-demokrati {#}

Mi smo usrana drzava. Svi zakoni koji postoje su tu samo da bi politicari i uhljebi mogli sto bolje zivjeti, sto za posljedicu ima cijedjenje ostalih. I dalje se nadam da ce nas neka zapadnoeuropska zemlja (Njemacka, Austrija, Skandinavske zemlje) pripojiti, pa makar i ratom.

Rvat katolik!
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Pero Dinamit kaže...

Nekada mi stvarno bude žao što živim u ovakvoj državi... nisam znao da imamo zakon koji kaže da se na donacije mora platiti PDV.

Baš su ovi na vlasti pravi socijal-demokrati {#}

Naravno da se mora platiti PDV, inače bi sve postalo "donacija".

Bitno je regulirati da onaj tko plaća donaciju može imati neke olakšice, ovisno o vrsti i primatelju donacije.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice