Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.164
|
čitano: 6.258.943
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
Pero Dinamit kaže...

Nekada mi stvarno bude žao što živim u ovakvoj državi... nisam znao da imamo zakon koji kaže da se na donacije mora platiti PDV.

Baš su ovi na vlasti pravi socijal-demokrati {#}

Naravno da se mora platiti PDV, inače bi sve postalo "donacija".

Bitno je regulirati da onaj tko plaća donaciju može imati neke olakšice, ovisno o vrsti i primatelju donacije.

Dok god imamo mentalitet "zajebi" zaku.rac nam svi zakoni jer se i dalje traze rupe i uspjesno se pomocu tih rupa isti i zaobilaze.

 

Rvat katolik!
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Old Iggy kaže...

Naravno da se mora platiti PDV, inače bi sve postalo "donacija".

Bitno je regulirati da onaj tko plaća donaciju može imati neke olakšice, ovisno o vrsti i primatelju donacije.

Dok god imamo mentalitet "zajebi" zaku.rac nam svi zakoni jer se i dalje traze rupe i uspjesno se pomocu tih rupa isti i zaobilaze.

 

Naravno. Balkan je i dalje u krvi...

10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Dok god imamo mentalitet "zajebi" zaku.rac nam svi zakoni jer se i dalje traze rupe i uspjesno se pomocu tih rupa isti i zaobilaze.

 

Rupu u našem zakonu stvarno nije teško naći, naš zakon je jedna velika rupa.

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

LOL

 

Ono što je posebno kod ovog videa je što izgleda visokobudžetno i što će možda i ostaviti utisak kod lakovjernih ljudi. Žalosno je što je autor dokumentarca čovjek s doktoratom, doduše iz teologije, no svejedno doktoratom, a nema intelektualnog poštenja pri razvoju svojih teorija. Za takve stvari bi trebalo ljudima uzimati doktorate, čak i one pošteno zarađene. Akademski obrazovani čovjek je dužan ne biti ignorantan i ovakvi individualci samo ruše percepciju korisnosti obrazovanja. Fuj!

Broz before hoes
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

LOL

 

Ono što je posebno kod ovog videa je što izgleda visokobudžetno i što će možda i ostaviti utisak kod lakovjernih ljudi. Žalosno je što je autor dokumentarca čovjek s doktoratom, doduše iz teologije, no svejedno doktoratom, a nema intelektualnog poštenja pri razvoju svojih teorija. Za takve stvari bi trebalo ljudima uzimati doktorate, čak i one pošteno zarađene. Akademski obrazovani čovjek je dužan ne biti ignorantan i ovakvi individualci samo ruše percepciju korisnosti obrazovanja. Fuj!

Haha super je.
Malo spominjanja Carl Sagana, malo Mitchio Kaku-a i onda BOOOOOM ZEMLJA JE U CENTRU SVEMIRA ARMAGHERD!!!1 BOG, CUDO PRIRODA KONJI KRAVE VJERA SVEMIR COVJEK CENTAR GLAVNI OKO NAS VRTNJA LUNOPARK SRECA NEZNANJE. 

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

Žalosno je što je autor dokumentarca čovjek s doktoratom, doduše iz teologije, no svejedno doktoratom, a nema intelektualnog poštenja pri razvoju svojih teorija. Za takve stvari bi trebalo ljudima uzimati doktorate, čak i one pošteno zarađene. Akademski obrazovani čovjek je dužan ne biti ignorantan i ovakvi individualci samo ruše percepciju korisnosti obrazovanja. Fuj!

Fuj je upravo to da se doktorat u mitologiji smatra akademskim obrazovanjem.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Old Iggy kaže...
Pero Dinamit kaže...

Nekada mi stvarno bude žao što živim u ovakvoj državi... nisam znao da imamo zakon koji kaže da se na donacije mora platiti PDV.

Baš su ovi na vlasti pravi socijal-demokrati {#}

Naravno da se mora platiti PDV, inače bi sve postalo "donacija".

Bitno je regulirati da onaj tko plaća donaciju može imati neke olakšice, ovisno o vrsti i primatelju donacije.

Dok god imamo mentalitet "zajebi" zaku.rac nam svi zakoni jer se i dalje traze rupe i uspjesno se pomocu tih rupa isti i zaobilaze.

 

“When men are pure, laws are useless; when men are corrupt, laws are broken.” - Benjamin Disraeli

Najjači citat.

15 godina
online
Što se događa s našim društvom?

.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

LOL

Odličan je onaj čovo koji kaže "Kad vidim kako su ostali planeti beživotni, a kako Zemlja buja znam da smo posebni"

 

Znači kreten ima dva zdrava oka, po noći vjerojatno vidi barem milijardu zvijezdi, zna da je naš najjači teleskop preračunato "sa ponistre se vidi Šolta ako ne puše južina", i dalje ima velika muda reći tako nešto.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

evo nadana kod kuće.....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kivic15 kaže...

evo nadana kod kuće.....

U šumi zavladala panika ... U šumi zavladala panika ...
 {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

"Lijepa naša silovana."

Policija u noći poslije 3 sata u tri navrata brodom dovezla 80 policajaca da blokiraju brodogradilište.

Još jedan primjer kako država djeluje promptno/odmah kada treba zaštiti veliki kapital na štetu radnika, malih ljudi.

Kaže jedan radnik prošli tjedan: "Mi smo pružili dokaze i dokumente, ne pričamo mi bez veze. Sve je to na sudu i USKOK-u. Neka se istraži kriminal od početka i naka se počne zakon od početka poštivati, nije se poštivao. Ne može se sad poštivati kada treba radnike izbaciti na ulicu."

Svi smo mi djeca i igračke su nam od presudne važnosti za očuvanje duhovnog zdravlja.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
kivic15 kaže...

evo nadana kod kuće.....

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.4.2014 16:07 (Diablo86).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
kivic15 kaže...

evo nadana kod kuće.....

 {#}

Ma kakvo bježanje u Rusiju fučkaj ga,Izlanuo se i oni tamo tj njihovi tajkunčine-idijoti uživaju u ubijanju svega i svačega to sigurno.Treba bježat u Japan bez greške, tamo je puno sigurnije barem kaj se tiče kopna no na morskom djelu to je malo druga priča.

 

 

Kad smo več kod životinja jel šta reč na ovo dole,Nevinašce recimo kazna od 10 000kn pa nekoliko udaraca pendrekom po ludoj glavurdi i onda za kraj u zatvor na tri mjeseca.{#}

 

http://www.24sata.hr/sokantno/sadisti-u-meimurju-nesretnu-macu-su-pogodili-samostrelom-362033

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

Kad smo več kod životinja jel šta reč na ovo dole,Nevinašce recimo kazna od 10 000kn pa nekoliko udaraca pendrekom po ludoj glavurdi i onda za kraj u zatvor na tri mjeseca.{#}

 

http://www.24sata.hr/sokantno/sadisti-u-meimurju-nesretnu-macu-su-pogodili-samostrelom-362033

Kad i ako ih ulove ,to bi trebalo zavezat za stup i gađat ih samostrelom u guzicu. (ali ,najvjerojatnije će dobit samo packu i eventualno par sto kuna kazne)

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

LOL

 

Ono što je posebno kod ovog videa je što izgleda visokobudžetno i što će možda i ostaviti utisak kod lakovjernih ljudi. Žalosno je što je autor dokumentarca čovjek s doktoratom, doduše iz teologije, no svejedno doktoratom, a nema intelektualnog poštenja pri razvoju svojih teorija. Za takve stvari bi trebalo ljudima uzimati doktorate, čak i one pošteno zarađene. Akademski obrazovani čovjek je dužan ne biti ignorantan i ovakvi individualci samo ruše percepciju korisnosti obrazovanja. Fuj!

Mali update oko ovog dokumentarca.

Izgleda da nema razloga za brigu, ovo je samo trailer a taj "dokumentarac" vjerojatno nikada nece vidjeti svjetlo dana.

 

Naime izgleda da je Kapetanica Janeway (Star Trek) iliti Kate Mulgrew trebala biti naratorica - http://www.imdb.com/title/tt2458876/?ref_=fn_al_tt_1  {#}

 

Nemojte se odmah prepasti, svima nama omiljena svemirska kapetanica nije zadrta bedaca vec je stvar u ovome sto pise pod "trivia":

"Kate Mulgrew and others were unaware of the "geocentricism" being pushed by this documentary. She was a voice for hire, never told the full documentary purpose and her lines did not indicate the film's true purpose. Having found out later the controversy surrounding her participation, she has denied geocentricism and stated she never would have participated had she known that was the purpose or that Robert Sungenis was involved, another fact she was unaware of at the time."

 

Znaci ja placem od smjeha. {#} {#}

 

"Krauss, Kate and Michio has all renounced this movie. Krauss (his announcement is available on 'the slate') and Michio has been hijacked from public domain material, Kate where dishonestly used as a voice over (she has a comment on here face book page)."

- Psiho246
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 0:20 (tnakir).
15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jurra kaže...

Pa dobro mu je i rekao. Koji debil od rektora, stvarno smo šupak od države.

Gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

{#}

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

"Što neki instituti u Zagrebu znače za nuklearni program? Ništa. Da nestanu svi fizičari u Hrvatskoj, ne bi se dogodilo ništa u svijetu. Da nestanu naši indolozi, germanisti i slavisti, bio bi potres u svijetu u tim strukama." - Damir Boras

 

Ave rektor! Ne znam jesu ga zaposlili zbog njegove ignorancije ili zbog sposobnosti da nadoknadi minus na računu Filozofskog naplaćivanjem školarina brucošima. Njegova izjava kao rektora:

 

"Mi već jesmo veliko i dobro sveučilište. Kriterije trebamo pooštriti, ali ti kriteriji moraju biti pravi, što znači da to nikako ne mogu biti oni preslikani iz anglosaksonskog svijeta gdje se mjeri koliko imate Nobelovaca ali se uopće ne mjeri kvaliteta nastave, niti se mjere humanističke znanosti."

 

Aktualan je taj gaf s biblijskim vrijednostima, a pada u drugi plan to što rektor nije pokazao nimalu sklonost prema prirodnim i formalnim znanostima. Ne znam otkud mu to da je mjerilo kvalitete na anglosaksonskim sveučilištima broj Nobelovaca, budući da su najbolji znanstvenici u pravilu alumni najboljih sveučilišta (koja su pak anglosaksonska). Možda samo brani interese svog matičnog fakulteta, ali ne sviđa mi se takvo otvoreno favoriziranje jedne znanosti.

Broz before hoes
10 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Već neko vrijeme ubijam vrijeme... :D ... slušanjem slobodarskih filozofa i kapitalsitičkih ekonomista. Glavna dihotomija između socijalista i kapitalista mi je objašnjena vrlo jednostavno i jednostavna je za razumjeti, ima dosta tema za koje je potrebno malo više napregnuti vijuge, ali skonta se. I danas kontam... "kako to da su ovi mulci iz vlade tako glupi?". Ajde što kradu, ali velika većina štete je proizročena njihovom glupošću i neznanjem, jel su svi ti ljudi sa fakultetskim obrazovanjem toliko mutavi, koji im je vrag? Onda se sjetim - Linić je stari prasac, obrazovao se u socijalizmu, zato nema pojma o ekonomiji, pa makar imao i najbolje namjere. Zato, oni koji će glasati sljedeću puta, birajte stranku koja će ako pobijedi postaviti mladog ministra financija, koji je završio ekonomski fakultet, ne filozofski jer među njima ima dosta socijalista koji, kao i Linić nemaju pojma o ekonomiji.

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Da li i ti znas samo ono sto si naucio u osnovnoj. Moje znanje nakon skola i faksa je par postotaka od onoga sto znam danas i sto sam samostalno naucio. Odakle ti znas koliko je Linicevo znanje i koliko je tvoje znanje da ti njemu sudis?

Rvat katolik!
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Nije da nemaju pojma, nego nemaju para. Metaforički rečeno, vlada ima jednog janjca kojeg je uzela na kredit i treba nahraniti 100 gladnih ljudi i pritom ih rasp­izditi što manje.

Broz before hoes
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Da li i ti znas samo ono sto si naucio u osnovnoj. Moje znanje nakon skola i faksa je par postotaka od onoga sto znam danas i sto sam samostalno naucio. Odakle ti znas koliko je Linicevo znanje i koliko je tvoje znanje da ti njemu sudis?

Pogledaj što sve radi Vlada, primjer: http://www.tportal.hr/vijesti/biznis/327427/Obrtnici-ce-od-2015-placati-PDV-za-izdani-a-ne-naplaceni-racun.html

Kontam da nema blage, netko mu treba poklonit 10-tak knjiga o ekonomiji, vjerovatno nije ništa naučio od faksa, a ono što je naučio na faksu ništa ne vrijedi, nego samo šteti jer moramo trpit posljedice njegova obrazovanja iz doba socijalizma. Da se razumijemo, ja ne znam puno o ekonomiji, poslušam nešto na YT kada sam dokon, ali moje razumjevanje se već na tim najosnovnijim razinama kosi sa onim što radi Vlada - gdje su svi uglavnom obrazovani u socijalizmu. Treba nam neko mlad ili netko tko se ekonomski  obrazovao nešto zapadnije.

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

Nije da nemaju pojma, nego nemaju para. Metaforički rečeno, vlada ima jednog janjca kojeg je uzela na kredit i treba nahraniti 100 gladnih ljudi i pritom ih rasp­izditi što manje.

Pa oni ni ne trebaju  imati para, šta će njima pare? Pare su za ljude koji stvaraju vrijednosti, rade. Ovi ne stvaraju nikakvu vrijednost, samo parazitiziraju i još upropaštavaju ekonomiju.

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
10 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

da imaš audi od mil. kuna,stalan posao bez pritiska,i moć,bil ti išta radio?meni se upravo čini da jedino linić pokušava napravit nešto,no nitko ne želi rezove na sebi i zato je on sam u tome....

10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kivic15 kaže...

da imaš audi od mil. kuna,stalan posao bez pritiska,i moć,bil ti išta radio?meni se upravo čini da jedino linić pokušava napravit nešto,no nitko ne želi rezove na sebi i zato je on sam u tome....

Gledaj, takvih ljudi ima ali su do svoga statusa došli stvaranjem neke vrijednosti. Bolje da ne radi ništa, kao što sam rekao, izgleda da nema blage. 

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anarchist Prince kaže...
i_rambo_plache kaže...

Nije da nemaju pojma, nego nemaju para. Metaforički rečeno, vlada ima jednog janjca kojeg je uzela na kredit i treba nahraniti 100 gladnih ljudi i pritom ih rasp­izditi što manje.

Pa oni ni ne trebaju  imati para, šta će njima pare? Pare su za ljude koji stvaraju vrijednosti, rade. Ovi ne stvaraju nikakvu vrijednost, samo parazitiziraju i još upropaštavaju ekonomiju.

Bokte, govorim da nemaju para u proračunu. Naravno da ne mislim da njima trebaju pare nego javnim ustanovama, poduzećima i ljudima koji primaju svakojaka primanja iz državnog proračuna. A javne firme koje ostvaruju profit su nabrojive na prste jedne ruke. Janjac je proračun, a 100 gladnih ljudi su građani RH. Zar sve treba crtati?

Broz before hoes
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 23:41 (i_rambo_plache).
10 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

sve dok je ovaca,neće falit vune....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice