Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.256.979
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovo je fakat za jednu Monty Python epizodu,{#} eto gosn Josipovič-papučar je službeno-paradno-fučkaj ga otvoril jednu bolnicu. Ali tu toj bolnici još nema niti jednog pišljivog stolca, a pogotovo nema ničega od bilo kakve medicinske opreme itd.{#}

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/u-slavonskom-brodu-otvorena-poliklinika-s-84-ambulante-979129

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
9 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovo me podsjeca na legendarnu epizodu serije "Yes Minister" o bolnici koja je zbog srezanog budzeta otvorena bez doktora, samo sa odrzavanjem i racunovodstvom od 500 ljudi.  :D

 

A i  reakcija sindikalca u video clipu isto totalno podsjeca na 'rvacku.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.12.2014 22:51 (DanijelX).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DanijelX kaže...

Ovo me podsjeca na legendarnu epizodu serije "Yes Minister" ..

.. serija (Prime)Minister je čak 'dokumentarac'.. po nekim stvarima, samo prikazana na BBSovski zabavan način pa ide pod humor.

Uvjek se sjetim vagona šljiva koji putuju EUovskom željeznicom i služi za podmetanje/podkusuravanje država... Nakon nekod vremena, naletiš da su to skečevi po stvarnim događajima. Naziv 'sosage'.. naša, vina, pršut, kobase.. ista stvar. Dimenzije jabuka, krastavaca itd..

 

.. vrijeme je da naši naprave neku turbo-ministar/gruntovčan seriju pa da se barem na TV pravima nešto korisnog desi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 0:27 (ihush).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Daj što tražite dlaku?! Što da imate Milorada Dodika?!{#}

 

 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

-to je jedan, nastavi nabrajati.. mi ih imamo bezbroj, ko da smo kinezi.

a dlaku, nije da moraš nešto tražiti, linjaju se strašno... {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...
DanijelX kaže...

Ovo me podsjeca na legendarnu epizodu serije "Yes Minister" ..

.. serija (Prime)Minister je čak 'dokumentarac'.. po nekim stvarima, samo prikazana na BBSovski zabavan način pa ide pod humor.

Uvjek se sjetim vagona šljiva koji putuju EUovskom željeznicom i služi za podmetanje/podkusuravanje država... Nakon nekod vremena, naletiš da su to skečevi po stvarnim događajima. Naziv 'sosage'.. naša, vina, pršut, kobase.. ista stvar. Dimenzije jabuka, krastavaca itd..

 

.. vrijeme je da naši naprave neku turbo-ministar/gruntovčan seriju pa da se barem na TV pravima nešto korisnog desi.

U današnje vrjeme u ovakvoj Hrvatskoj ništa od toga,Nevinašce razloga za to ima dosta nema smisla niti nabrajat to sigurno.Jedan ali veliki problem je u glumcima, jednostavno nema više legendarnih glumaca(večina je pokojna) koji imaju ono nekaj posebno.Uspjeh serije Gruntovčani i sve oko toga, danas je praktički nemoguče ponovit tu razinu kvalitete to sigurno.Nema tu puno mudrovanja, opčenito situaciju u Hrvatskoj vezano za razne serije i filmove, to moš usporedit sa "mačkom bez repa" znači jadno i žalosno do daske.{#}

 

Gruntovčani po kvaliteti = Mučke ili Fawlty Towers ili Državnik novog kova

 

 

 

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

Ovo je fakat za jednu Monty Python epizodu,{#} eto gosn Josipovič-papučar je službeno-paradno-fučkaj ga otvoril jednu bolnicu. Ali tu toj bolnici još nema niti jednog pišljivog stolca, a pogotovo nema ničega od bilo kakve medicinske opreme itd.{#}

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/u-slavonskom-brodu-otvorena-poliklinika-s-84-ambulante-979129

"And get the machine that goes 'Ping'! - And get the most expensive machines in case the administrator comes."

rambox kaže...
ihush kaže...
DanijelX kaže...

Ovo me podsjeca na legendarnu epizodu serije "Yes Minister" ..

...

 

.. vrijeme je da naši naprave neku turbo-ministar/gruntovčan seriju pa da se barem na TV pravima nešto korisnog desi.

...

 

Gruntovčani po kvaliteti = Mučke ili Fawlty Towers ili Državnik novog kova

 

...

 

Nešto u stilu 'Državnika novog kova' sa svim aferama i afericama naših političara od postanka Lijepe Naše (silovane).

 

Danas sam prvi puta ocijenio gosta Nu2 i to sa 10. Prvi put vidim i čujem za povjesničara Dragana Markovinu, ali ovaj čovjek ima zdrav način razmišljanja i realan pogled na stvari i događaje! Ako imate vremena i volje pogledajte današnji Nu2. Jedna od stvar, koja mi je bila "eye-opening", o Milanoviću. On nije ni socijaldemokrat ni ljevičar nego liberal. To objašnjava mnoge stvari kaj on radi

Svi smo mi djeca i igračke su nam od presudne važnosti za očuvanje duhovnog zdravlja.
15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

nevjerojatno (-:

link

mogao mi je barem, za lakšu orjentaciju, navesti neku bezstranačku zemlju O-:

kaos
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

-što kažete za najnoviji igrokaz?

 

 

Oleg bez puno dlaka na jeziku (kao i obićno)

:D

no, pretpostavljam kada bi to odradio neki neovisni mediji ili neka "udruga šofera republjik banana", kao što Oleg predlaže, da bi svi od reda bili tuženi zbog blasfemije, nenajavljene kontrole, "manipulacije podacima", neispravne analize.. ili tako nećega.

ovako je sve čisto: država ubere pare  (da mogu to sp*zditi na neku novu "investiciju") a raji vazelin. kao uostalom i u svim drugim slučajevima "neispravnosti nečega" (poput prehrambenih proizvoda i sl.).

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
veliki bebač kaže...

Danas sam prvi puta ocijenio gosta Nu2 i to sa 10. Prvi put vidim i čujem za povjesničara Dragana Markovinu, ali ovaj čovjek ima zdrav način razmišljanja i realan pogled na stvari i događaje! Ako imate vremena i volje pogledajte današnji Nu2. Jedna od stvar, koja mi je bila "eye-opening", o Milanoviću. On nije ni socijaldemokrat ni ljevičar nego liberal. To objašnjava mnoge stvari kaj on radi

 

Pogledao uz dorucak, jako zanimljiva emisija. Isto prvi puta čujem za njega ali jako racionalno priča o nekim stvarima. Ono što je najžalosnije u cijeloj priči, siguran sam da je imao 1/10 gledanosti Mamića od prošlog tjedna. Trebalo bi puno više medijskog prostora davati ovakvim ljudima (s oba politička krila), no onda bi ovo bila normalna država a ne ovo što imamo....

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Littlemanbeingerased kaže...
.. a raji vazelin. ..

-bez vazelina. (prije su imali 'obzira', sad na suho..).

.. kad spominje časopise i adac.. nema tog kod nas, jednako kao što su se sad 'eto malo sjetili kontrolirati, odnosno naplatiti'.. pa opet neko vrijeme primirje. ''pssssst!!!''

Ili ovako (jer sam uobičajeno nerazumljiv), kako to da meni ili Olegu padne na pamet, npr pravo građana, sankcija, dok državi samo zaštita (krivaca) inicijalima, možda zato što nismo u toj branši pa možemo laprdat? .. Ostali (koji bi trebali 'vrištati') šute, Božić, plaća.. treba šutit.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...
Littlemanbeingerased kaže...
.. a raji vazelin. ..

-bez vazelina. (prije su imali 'obzira', sad na suho..).

.. kad spominje časopise i adac.. nema tog kod nas, jednako kao što su se sad 'eto malo sjetili kontrolirati, odnosno naplatiti'.. pa opet neko vrijeme primirje. ''pssssst!!!''

Ili ovako (jer sam uobičajeno nerazumljiv), kako to da meni ili Olegu padne na pamet, npr pravo građana, sankcija, dok državi samo zaštita (krivaca) inicijalima, možda zato što nismo u toj branši pa možemo laprdat? .. Ostali (koji bi trebali 'vrištati') šute, Božić, plaća.. treba šutit.

a nemoj tako.. božićno je raspoloženje.. možda ipak daju malo lubrikanta.

zaštita prava građana vam pada na pamet jer još niste prihvatili činjenicu da sve vlade, koje je ova banana republika imala od početka, su zapravo putujući cirkusi.

mislim.. tražiti od "predstavnika naroda" da iste zaštite je isto tako nelogićno kao i da tražiš linića, šukera ili dalićku (neću ići dalje u prošlost) da ti objasne osnove ekonomije - nelogično.

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 15:47 (Littlemanbeingerased).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Meni je nerazumljiv rezon ljudi koji pljuju po državi a isti ti ljudi kupovinu VSS diplome smatraju metodom "ko je jamio-jamio" a ne kaznenim djelom. Isti ti ljudi daju mito doktorima i kojekakvim inspektorima. Isti ti ljudi od države kradu porez na svaki mogući način. Kako onda očekujete da će političari biti bolji od samih glasača?! Vlast uvijek narod zasluži pa tako i sad! Nemamo pravo da kukamo! Gori smo od političara!{#}

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Meni je nerazumljiv rezon ljudi koji pljuju po državi a isti ti ljudi kupovinu VSS diplome smatraju metodom "ko je jamio-jamio" a ne kaznenim djelom. Isti ti ljudi daju mito doktorima i kojekakvim inspektorima. Isti ti ljudi od države kradu porez na svaki mogući način. Kako onda očekujete da će političari biti bolji od samih glasača?! Vlast uvijek narod zasluži pa tako i sad! Nemamo pravo da kukamo! Gori smo od političara!{#}

 

Potpuno točno, mi smo takav narod i tako nam i treba. Koliko puta sam cuo ljude koje imaju novca i dobre poslove da se zale...

10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ljudi, kaj se tiče ovih 10% benzinskih postaja kaj ne zadovoljavaju gorivom, ne gledate "cijelu sliku"!

Uzorci su uzeti sa 24 benzinskih postaja, a prema HAKovoj aplikaciji u HR ima 677 benzinskih postaja! Tj. tih 10% bi lako moglo da se popne i na 20, 30% postaja sa gorivom koji ne zadovoljavaju kvalitetom.

 

P.S. Novi pad cijene goriva, ali baš ne slijedi svijetski pad cijene goriva, barela sa ~$100 na ~$60.

Svi smo mi djeca i igračke su nam od presudne važnosti za očuvanje duhovnog zdravlja.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
veliki bebač kaže...

Ljudi, kaj se tiče ovih 10% benzinskih postaja kaj ne zadovoljavaju gorivom, ne gledate "cijelu sliku"!

Uzorci su uzeti sa 24 benzinskih postaja, a prema HAKovoj aplikaciji u HR ima 677 benzinskih postaja! Tj. tih 10% bi lako moglo da se popne i na 20, 30% postaja sa gorivom koji ne zadovoljavaju kvalitetom.

 

P.S. Novi pad cijene goriva, ali baš ne slijedi svijetski pad cijene goriva, barela sa ~$100 na ~$60.

A čuj, vjerojatno nam prodaju kamilicu na dobrom postoku postaja. Ipak im je u cilju zaraditi što više (kao i svaki drugi biznis). A pošto su kontrole rijetke.. koristi se to maksimalno.

Što se tiće pada cijene nafte.. pad cijena goriva je uvijek kaskao za padom cijene nafte (uostalom, stoga jer gorivo koje danas kupuješ na benzi nije kupljeno danas po novoj, nižoj, cijeni - iako ta logika kada nafta ide gore je obrnuta - mora se zaraditi što više, zar ne?).

a drugo.. cijena goriva nije diktirana samo cijenom nafte.. već je na nju nakalemljeno 1254 trošarine (koje se onda još naknadno oporezuju :D - viva la država *onak sa francuskim naglaskom* ).

https://kapitalac.wordpress.com/2013/11/27/kako-se-racuna-cijena-goriva/

 

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Je, kada padne cijena barela onda nema "tolike" povezanosti sa cijenom goriva kod nas pa taj pad ne prate i cijene goriva. Ali čim poraste, odmah sljedeći dan je cijena goriva na bengama veća.

Oleg je super napisao neki dan kolumnu na index-u o tim nedavnim kontrolama, taman je pogodio u srž sve. Netko je i linkao par postova iznad.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/362774/Sjetite-se-sto-se-dogodilo-Cacicu.html

 

"Sjetite se što se dogodilo Čačiću! Sam je vozio i desila mu se nesreća zbog koje je završio u zatvoru na godinu dana. Da je imao službenog vozača, to se ne bi dogodilo. Službeni vozači su potrebni i tražit ću da su ministri što manje za volanom, i u službenim autima i privatnim".

 

Broj ljudi koji je u USA umro nakon što se spotaknuo oko vlastitih nogu:

 

Moj zaključak je da od sada svi ministri dobiju osobne nosače. Njih 4 za štrkljavog Matića, 6 za Lalovca, i koliko god treba za Mrak Taritaš. Dobro je da Čobi više nije ministar, to je značajna ušteda u odnosu na bivšu vladu (Fun Fact - pio Čobijevu Graševinu na svadbi, ima malo neželjenog zadaha iako ima voćni miris).

 

Slijedeći prijedlog su kušači, žvakači i hranitelji te naravno budžet za najfinije restorane jer postoji stanovit broj ljudi koji se uguše na maslinu.

 

Ovdje ima nekoliko zanimljvih "korelacija". oko kojih bi se Miki mogao pozabaviti i dodjeliti nove beneficije Ministrima. (mbaksing link). Spominju se i smrti kad se osoba zaplete u vlastite plahte, pa preporučam Viktorijine Anđele na spisak plaća, kako bi odmotavale plahte da se Zmajlović ne uguši dok spava u novom uredu u Zlaćanom Tornju.

 

'Ljudi moraju biti svjesni što bi smjeli, a što ne bi smjeli. Potreban je osjećaj što je ispravno', naglasio je Milanović.

 

Kad jedan kreten svojim kretenlukom pritisne drugogkretena na izjavu, logično je da se ne može izjaviti nekretenska izjava.

 


You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Trebao bih ti dati karton. Pijem kavu i smijem se i izlazi mi na nos. Jel'to u redu, aj ti meni reci?!

 

 

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/362774/Sjetite-se-sto-se-dogodilo-Cacicu.html

 

"Sjetite se što se dogodilo Čačiću! Sam je vozio i desila mu se nesreća zbog koje je završio u zatvoru na godinu dana. Da je imao službenog vozača, to se ne bi dogodilo. Službeni vozači su potrebni i tražit ću da su ministri što manje za volanom, i u službenim autima i privatnim".

 

Broj ljudi koji je u USA umro nakon što se spotaknuo oko vlastitih nogu:

 

Moj zaključak je da od sada svi ministri dobiju osobne nosače. Njih 4 za štrkljavog Matića, 6 za Lalovca, i koliko god treba za Mrak Taritaš. Dobro je da Čobi više nije ministar, to je značajna ušteda u odnosu na bivšu vladu (Fun Fact - pio Čobijevu Graševinu na svadbi, ima malo neželjenog zadaha iako ima voćni miris).

 

Slijedeći prijedlog su kušači, žvakači i hranitelji te naravno budžet za najfinije restorane jer postoji stanovit broj ljudi koji se uguše na maslinu.

 

Ovdje ima nekoliko zanimljvih "korelacija". oko kojih bi se Miki mogao pozabaviti i dodjeliti nove beneficije Ministrima. (mbaksing link). Spominju se i smrti kad se osoba zaplete u vlastite plahte, pa preporučam Viktorijine Anđele na spisak plaća, kako bi odmotavale plahte da se Zmajlović ne uguši dok spava u novom uredu u Zlaćanom Tornju.

 

'Ljudi moraju biti svjesni što bi smjeli, a što ne bi smjeli. Potreban je osjećaj što je ispravno', naglasio je Milanović.

 

Kad jedan kreten svojim kretenlukom pritisne drugog kretena na izjavu, logično je da se ne može izjaviti nekretenska izjava.

 


Da postoji kategorija Poruka godine ova bi pomela konkurenciju. Šteta što nemamo nešto takvo. {#}{#}

Drago kaže...

Trebao bih ti dati karton. Pijem kavu i smijem se i izlazi mi na nos. Jel'to u redu, aj ti meni reci?!

 

 

To ti se zove reciklaža. Navikni se na moderne trendove.{#}

(EDIT: podebljao ono na što sam mislio)

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.12.2014 13:39 (mario.L_hr).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

O bože.

 

Ovo je prebolesno:

 

Šta svega nema na internetu.

 

Jel se može to linkat na poruku dana? Ova stranica s tim svim korelacijama? http://tylervigen.com/

 

Eto, sad na poslu imam šta radit do 4. Thanks wyks (tenks veks?). Hvala ti ko bratu.

 

Al pazi zaključke :D

 

Nesmiješ jest sir dok ležiš u krevetu na plahtama.. ovo s mocarelom i inžinjerima je presmješno :D

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.12.2014 13:29 (ivan dragi).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Trebao bih ti dati karton. Pijem kavu i smijem se i izlazi mi na nos. Jel'to u redu, aj ti meni reci?!

Nije. {#}

 

Smijeh je samo obrambeni mehanizam kojim liječim razum nakon ovakvih izjava.

Ja znam da on sere kvake.

Ti znaš da sere kvake.

Svatko tko je ikad vidio auto zna da sere kvake.

 

I....

 

I on zna da sere kvake. I to je to. On je dobio vijest na ruke. Mozak zaključi da se radi o problemu, iritaciji. "Političar" način razmišljanja se pali:

 - On - MORA -    riješiti iritaciju, no zna da je nerješiva bez javnog ukoravanja ministra.

 - Nameće se izvlačenje kao rješenje.

 - Okrenuti priču u svoju korist.

 - Pretraga za pričom koja podupire koristoljubnu teoriju.

 - Imaš 5 sekundi za odgovor.

 - Iskoristiš koleginu osobnu tragediju u koristoljubnu teoriju spašavanja ministra kretena.

 

Čekiraš Persuasion Skill u sheetu. Kocke se bace.

 

Dobiješ 4 "douchebag" pointa, 2 to "jackass", 7 u " antiintelligence", 17 u "Plain neukus" i -32 u "Državnik".

Level UP, prestižeš Matešu na listi ispraznih govornika.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

...

 

Kad jedan kreten svojim kretenlukom pritisne drugog kretena na izjavu, logično je da se ne može izjaviti nekretenska izjava.

 


- i bez pritiska, izjave su jednake (to je bar konstanta).

 

Drago kaže...

Trebao bih ti dati karton. Pijem kavu i smijem se i izlazi mi na nos. Jel'to u redu, aj ti meni reci?!

 

 

-srećom tek zakuhavam kavu i posao me ometa, ... pa prolazim samo s opeklinama.

-mene ovi milanovićevizmi podsjećaju na grunfizme.. još da mu daš kožnu kapicu, ko braća.. iz epizode na biciku.

 

wyks kaže...
.."douchebag"..

Grunf bez kapice al s izrekama Grunf bez kapice al s izrekama
 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

-mene ovi milanovićevizmi podsjećaju na grunfizme

kao naprimjer kad premijer stanovnicima Gunje savjetuje da tuže državu?! Kao, ne znam, zaboli me, tuži, ne da mi se!!! Full tilt.

I onda još vidim BU! komunisti! BU! ustaše! predsjedničku kampanju (e da, i BU! kemtrejlsi! by Blinki)Ne znam više smijat se, pi*diti, upucati se...

U svakom slučaju hvala wyks na komentaru, zbog njega je danas bio dan za smijati se "izvršnoj grani"

iddqd
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.12.2014 21:19 (badmad).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
badmad kaže...
..savjetuje da tuže državu?! ..

da, i to onako 'frendovski' kao neformalno (nije jadan ni svjestan TV ekipe oko sebe). Ima i on pipu koja curi, zna on...

 

-u slučaju pucanja nasipa, ''jer nisu nasipi tu da pucaju''.. pa sad duboko (udahnem) i razmišljam, da nije popustio nasip, bi li im on predložio tužbu protiv crkve? Što s 'običnom' poplavom tj tamo gdje nije problem nasip (koji ne postoji, npr). To mi ima smisla, vrlo. Dobar je taj premijerčić... počinjem ga lajkati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.12.2014 21:27 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?
Ako je za vjerovati vijestima,
http://www.jutarnji.hr/-ruske-banke-propast-ce-za-sest-mjeseci--rublja-je-ove-godine-izgubila-cak-54-posto-vrijednosti/1256555/
streslo se rusko gospodarstvo, pitanje je što će biti dalje. Pred ekonomski krah i ratoborna politika prema zapadu mogle bi rezultirati pojačavanjem napetosti, a moguće i eskalacijom odnosa spram zapada što bi moglo uvući u rat.

http://www.norgems.com
12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
woodgamesfx kaže...
Ako je za vjerovati vijestima,
http://www.jutarnji.hr/-ruske-banke-propast-ce-za-sest-mjeseci--rublja-je-ove-godine-izgubila-cak-54-posto-vrijednosti/1256555/
streslo se rusko gospodarstvo, pitanje je što će biti dalje. Pred ekonomski krah i ratoborna politika prema zapadu mogle bi rezultirati pojačavanjem napetosti, a moguće i eskalacijom odnosa spram zapada što bi moglo uvući u rat.

"Rast ruskog BDP-a mogao bi sa 4,7 posto iduće godine pasti na 4,5 posto."

 

Ako je njima bed onda mi ni ne postojimo, odnosno, živimo u virtualnom svijetu.

strašno...

★OMG! 了不起 NISPE !
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Budokai kaže...
woodgamesfx kaže...
Ako je za vjerovati vijestima,
http://www.jutarnji.hr/-ruske-banke-propast-ce-za-sest-mjeseci--rublja-je-ove-godine-izgubila-cak-54-posto-vrijednosti/1256555/
streslo se rusko gospodarstvo, pitanje je što će biti dalje. Pred ekonomski krah i ratoborna politika prema zapadu mogle bi rezultirati pojačavanjem napetosti, a moguće i eskalacijom odnosa spram zapada što bi moglo uvući u rat.

"Rast ruskog BDP-a mogao bi sa 4,7 posto iduće godine pasti na 4,5 posto."

 

Ako je njima bed onda mi ni ne postojimo, odnosno, živimo u virtualnom svijetu.

strašno...

 

 

Čitav taj tekst u JL-u je totalna glupost, kao i većina svih tekstova koji na bilo koji način uključuju Ruse, Rusiju, Ukrajinu i taj dio svijeta. 

 

Rast ruskog BDP-a nije nigdje ni blizu 4,7% (u moru idiotskih dezinformacija i ova je plasirana u tekst očito iz čiste gluposti i totalnog neznanja novinara i urednika koji bi trebali pratiti ekonomiju najveće zemlje svijeta, a ne znaju ništa, očito ne zlonamjerno). Rusi su smatrali da će im ove godine rast BDP-a biti 1%, Svjetska banka je planirala 0,8%, a sada će rast biti nešto u minusu. 

 

Konkretne brojke ovdje: http://www.tradingeconomics.com/russia/gdp-growth

 

 

Kolilčina gluposti i neznanja u domaćim novinama neprestance raste. Nije ni vani puno bolje, ali u normalnim zemljama postoje pouzdani izvori, premda rijetki, koji znaju razlikovati "shit from shinola". Kod nas toga nema i sve vijesti i "analize" su smeće.

 

 

 

 

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 12:19 (Drago).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Očekivao sam da će Rusija duže izdržati. Možda bi i izdržali duže da nisu oborili cijene nafte. Majstorski su ih rasturili, nema šta!

12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ne možeš ti jednu zemlju poput Rusije uništiti samo tako, nafta je 2008. pala sa 150 na 32 dolara po barelu pa nisu propali. Kad rusi prekinu veze sa zapadom više im niko ne može ništa jer SAD, EU i par njihovih satelita čine samo 15% svjetskog stanovništva, ostatak je BRIKS i njihovi simpatizeri.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 19:15 (daniel.hajdinjak666).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice