Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.274.182
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Ta kamenovanja... Jel to u svim islamskim zemljama (npr UAE i slicno) ili samo u ekstremnim?

 

 

U većini muslimanskih odnosno većinski muslimanskih zemalja ne primjenjuje se šerijatsko pravo: http://en.wikipedia.org/wiki/Application_of_sharia_law_by_country

 

Američki dobri prijatelji Saudijci, međutim, su među onima koji ga primjenjuju. 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
tnakir kaže...

Ta kamenovanja... Jel to u svim islamskim zemljama (npr UAE i slicno) ili samo u ekstremnim?

 

U većini muslimanskih odnosno većinski muslimanskih zemalja ne primjenjuje se šerijatsko pravo: http://en.wikipedia.org/wiki/Application_of_sharia_law_by_country

 

Američki dobri prijatelji Saudijci, međutim, su među onima koji ga primjenjuju. 

To je upravo razlog zasto sam pitanje i postavio. Dakle, 'merci je ok sto im BFF-ovi provode takve stvari? To nije krsenje ljudskih prava? Nema donosenja demokracije dok god igras po njihovim pravilima, dajes teritorij za vojne baze i prodajes naftu po dobrim uvjetima? 

Rvat katolik!
16 godina
moderator
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Galt kaže...

 U seriju je ulupano 12M naših novaca za reklamiranje totalitarne države i veličanje totalitarnih diktatora, Tito u bolnici i svi se primaju za rukice od velike brige, (u 2015. godini ) , YRT je nadmašila samu sebe.

 

 

LOL - pa tako je bilo. Al' nema veze - idemo sada promijeniti vlastitu povijest kako bi više odgovarala tvom sadašnjem senzibilitetu. 

 

Poljud 1980. (koji sada viče Za dom spremni i pjeva Juru i Bobana): 

 

 

Ali ta desničarska nevjerojatna potreba da se iznova izmišlja povijest i prilagođuje se sadašnjosti mi je posve neshvatljiva. Koji je smisao života u izmišljenoj povijesti? 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 11:57 (Drago).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
glagoljica kaže...
Galt kaže...

 

 

bliski istok ne bi trebalo prepustiti židovima, neka svaki narod ima svoju državu, ali u pravu si što se tiče ljudskih prava i demokracije.

 

 

Tvojom (anti)logikom Republika Srpska Krajina formirana u Hrvatskoj je legalna država.

15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Čitam komentare/raspravu zadnjih par ili više stranica i ... nekako mi se teško uplesti i pisati, a da ni sam nisam u potpunosti kužio zašto.  Onda sam pročitao ovaj naslov na Indexu, dio intervjua sa Slavojem Žižekom pa onda i cijeli intervju. I taj snippet o jačanju etničkih i religijskih strasti i nestajanju prosvjetiteljskih ideja mi je posvjestio taj ne kužim zašto iz prve rečenice. Svako malo na temi, između ozbiljnih kritika i komentara ili sprdanja sa situacijom i protagonistima, dođe ciklus pljujem grebem grizem u kojem strast za pokazivanjem ispravnosti vlastitog stava (ili možda više za ukazivanje neispravnosti tuđeg stava) rasturi argumetaciju i rasprava u dva posta ode u tri krasne.

 

Ne znam, možda je nekom verbalna (pisana?) agresija način ventilacije, kao što je meni zaje*avanje na račun političara i inih stupova društva, ali ta agresija sigurno nije način niti za bolje razumjevanje situacije o kojoj se raspravlja,a niti stava sugovornika (kolikim god krkanom ga smatrali ili stvarno je).

 

Ništa, rantam bezveze, sad mi lakše...

iddqd
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Meni se serija svidjela...

Iako sam malo premlad da bi se svega sječao (predzadnja generacija pionira). Nekako mi se čini vjernim prikazom: frizure, odječa...

Baš me zanima što imaju za reči ovi stariji koji su bili u žiži zbivanja...

 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Ali ta desničarska nevjerojatna potreba da se iznova izmišlja povijest i prilagođuje se sadašnjosti mi je posve neshvatljiva. Koji je smisao života u izmišljenoj povijesti? 

 Jel' moguće da se sadašnje desničarenje događao kao nekakva katarza pa da se to ustaštvo makne s dnevnog reda kad HDZ dođe opet na vlast? Malo mi je (pre)nevjerojatno da se jedan HDZ okreće desnom kraju u tolikoj mjeri. Kolinda nije djete koje je odraslo u Škabrnji ili negdje pa da "donekle" razumiješ njenu retoriku, odrasla je u Grobniku, pa otišla u SAD.. vidjela je svijeta, radila u Natou..

 

Pa ili je imbecil (malo vjerojatno jer ima vrlo bogat životopis što nije zanemarivo) ili neznam ni sam šta radi da se toliko okreće desnici. Sanader je koristio isto (splitska riva itd) pa je okrenuo ploču kad je došao na vlast i od desnice ni D. što je čak i logična taktika, "sad ih malo raspiri i nek se potroše pa kad dođemo na vlast nek muče".

 

Povod mi je NU2 i neki slovenski tekst kojeg nisam skroz razumio, al ugl. komentira odnose HR-SRB na neki čudan način.. pa si malo razmišljam, jedini tko može "uništiti" krajnju desnicu u RH je HDZ tako da ih prigli i pojede. I ako to naprave svaka im čast, iako tih desničara ima dosta (ne i trista miljona) i nije baš da ih možeš pobit zbog dizanja ruke ili ustaških kapa, dakle treba ih nekako "preodgojit" mrkvama (kad nejde batinama). Činjenica jest da su mirniji kad je HDZ na vlasti koji i nije toliko desna vlast (jer ni SDP nije lijeva vlast) što je možda i iz razloga što ih hdz potroši prije dolaska na vlast pa nemaju goriva radit gluposti bar te 4 godine.

 

Neznam, razmišljam kako je moguće da se poziva Pašalića i to sve skupa šta se događa oko desnice. Nadam se da je neka taktika jer se u protivnom crno piše.

 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
Drago kaže...

Ali ta desničarska nevjerojatna potreba da se iznova izmišlja povijest i prilagođuje se sadašnjosti mi je posve neshvatljiva. Koji je smisao života u izmišljenoj povijesti? 

 Jel' moguće da se sadašnje desničarenje događao kao nekakva katarza pa da se to ustaštvo makne s dnevnog reda kad HDZ dođe opet na vlast? Malo mi je (pre)nevjerojatno da se jedan HDZ okreće desnom kraju u tolikoj mjeri. Kolinda nije djete koje je odraslo u Škabrnji ili negdje pa da "donekle" razumiješ njenu retoriku, odrasla je u Grobniku, pa otišla u SAD.. vidjela je svijeta, radila u Natou..

Zar nije ocito da je ona samo lutkica sa kojom upravlja Karonja?

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Galt kaže...
CyberPlague kaže...

Jel to samo mene nije briga za suncem,ili?

 

Anyway,kakvi su dojmovi poslije ove kako ju ''neki'' zovu ''jugonostalgičarske'' serije CBS na HRTu(koji je začudo napokon u 16:9 formatu)

 U seriju je ulupano 12M naših novaca za reklamiranje totalitarne države i veličanje totalitarnih diktatora, Tito u bolnici i svi se primaju za rukice od velike brige, (u 2015. godini ) , YRT je nadmašila samu sebe.

Pusti ti Tita nek spava u grobu, tamo mu je i najbolja pozicija, dakle treba napravit realnu recenziju te serije, a ne sad spominjat kaj je nekad bilo.Suma sumarum lovu su potrošili, a korist za širu javnost je apsolutno nikakva.Ako oni misle da če nekog ta serija ozbiljno zabavit, onda nisu normalni več zreli za ludnicu Vrapče. Bitno da usrani HRT ne zanima informatička emisija, no bez frke su bacili milijune kuna na smeče od serije.

 

Kaj se tiče recenzije serije Crno-Bijeli Svijet, a nema se tu kaj reči osim glumci bez okusa i mirisa forsirano glume. Zuhra u taj opis nikako ne spada on je posebna prič kaj drugo. Nema u toj seriji ničega originalnog i drukčijeg, djeluje previše ušminkano i bljutavo ko neka jabuka iz prisilnog uzgoja.Ta serija nema niti 10%karizme/kvalitete, u odnosu na nekadašnje hrvatska serije iz daleke prošlosti kao legendarni Gruntovčani.Iz osamdesetih tu su recimo Smogovci,Inspektor Vinko,Ne daj se Floki(Filmed In Špansko), ili eventualno devedesetih kao primjer tu su Dirigenti i Muzikaši.

 

Treba bit realan pa reči, današnje hrvatske serije su velikom večinom forsirano smeče to sigurno.Hrvatski serijski program nekad i danas, to je po kvaliteti jedostavno neusporedivo ko da uspoređujemo Golf 3 i Jugo45 fučkaj ga sad.

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Zar nije ocito da je ona samo lutkica sa kojom upravlja Karonja?

 Ma pazi, politika funkcionira kako funkcionira. Ako imaš toliko ustašofila (a na forumu čine dosta veliku populaciju), možda ne toliko ustašofila koliko "srbofoba" , imaš politički problem koji vuče cijelu zemlju. Jednako vuče hdz koliko i sdp.

 

Nije HDZ toliko grupa glupana pa da to neznaju i sami. Kad cjeli stadio ori zds, nije Karamarko gluh. Nije ni Kolinda.

 

Da je lutka, možda, ali lutka nebi postigla to što je kolinda postigla, npr. kolko god npr Todorić bio šta jest, ipak mu treba skinut kapu za to što je postigo. Npr, kada i lopov ukrade 100 miljona, nemoš reć da je glup čovjek. Tako da mi je teško reć crno na bjelo - ona je glupa ili da je lutka ili nešto. Recimo, ako je Todorić ukrao nove da bi pokrenuo biznis, treba bit pametan da postigne ovo šta ima. Ima njih koji su krali, a glupi su, pa su propali ili su u zatvoru. Ne divim se sad lopinama, samo konstatiram da nije lako postići ovo šta je postigla Kolinda. A kad je već tako, valjda ima 3 boba u glavi. A kad je već tako, sigurno je iskalkulirana do ibera inače bi dan danas bila u nekom uredu i kopirala papire.

 

Nije baš da netko može doć do funkcije predsjednika "jer je karamarkova lutka". Nije Karamarko tolko jak da pokrene preko miljon ljudi na izbore i da još glasaju za Kolindu. Jedno je kad je netko jak kao što je bio Tuđman koji sam sebi donese broj glasova od preko miljon dva, sasvim ju drugačija stvar kada Tuđman mora uvjerit narod da glasa za tamo nekog drugog koji se na političkoj sceni pojavio pred 3 mjeseca. Toliko Karamarko nije sposoban, niti jak.

 

A kad već pokazuju znakove "inteligentnog života", moraju bit svjesni problema ekstremne desnice, ustašofila, i svih tih skupina koji smetaju (mada ih s obzirom na ukupan broj ljudi novine previše potenciraju) cijeloj državi, a tako i HDZu.

 

Šta će političkoj stranci koja funkcionira kao HDZ tamo neki retardno mali broj članova koji se klanjaju Paveliću? Niti su interesantni brojčano nit kapitalno financijski.

 

E sad, kad sve to zbrojiš, ispada da je ovaj "povratak u devedesete" nekakav eksperiment buduće vlade, ili probni baloni, ili spin, na temelju kojega će izvuć nešto (zeca iz šešira), jer sve ostalo nema nekog smisla - odnosno to sve ostalo je samoubojstvo za HDZ, i Kolindu i Karamarka, ako naravno ozbiljno misle nastaviti retorikom "treba nam domovinski rat". Tim žargonom se samo distanciraju od svakog normalnog čovjeka, a od 3 dobivena izgube 72. Da su toliko glupi nikad nebi dobili predsjedničke izbore.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

E sad, kad sve to zbrojiš, ispada da je ovaj "povratak u devedesete" nekakav eksperiment buduće vlade, ili probni baloni, ili spin, na temelju kojega će izvuć nešto (zeca iz šešira), jer sve ostalo nema nekog smisla - odnosno to sve ostalo je samoubojstvo za HDZ, i Kolindu i Karamarka, ako naravno ozbiljno misle nastaviti retorikom "treba nam domovinski rat". Tim žargonom se samo distanciraju od svakog normalnog čovjeka, a od 3 dobivena izgube 72. Da su toliko glupi nikad nebi dobili predsjedničke izbore.

 

 Za razliku od Sanadera, ova špijunčina misli ozbiljno. Kao i velika većina HDZ glasača, koji sada misle da će Kokolinda vladati Rvackom kao nekad Franjo.

 

A o njezinom znanju dovoljno govori to da ni ona sama, po dosadašnjim izjavama, nema blage veze kakve ovlasti predsjednik države uopće ima.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...

 Za razliku od Sanadera, ova špijunčina misli ozbiljno. Kao i velika većina HDZ glasača, koji sada misle da će Kokolinda vladati Rvackom kao nekad Franjo.

 

A o njezinom znanju dovoljno govori to da ni ona sama, po dosadašnjim izjavama, nema blage veze kakve ovlasti predsjednik države uopće ima.

 ma znaš ono kad sam sebi mažeš oči.. pa nisu valjda TOLIKO retardirani.

 

Znam da jesu, al mora se čovjek nadati inače smo dno dna za pol godine.

 

Počet će dnk analizu vršit prije davanja osobne iskaznice, brojat krvna zrnca na naplatnim kućicama itd..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže... 

Kaj se tiče recenzije serije Crno-Bijeli Svijet, a nema se tu kaj reči osim glumci bez okusa i mirisa forsirano glume. Zuhra u taj opis nikako ne spada on je posebna prič kaj drugo. Nema u toj seriji ničega originalnog i drukčijeg, djeluje previše ušminkano i bljutavo ko neka jabuka iz prisilnog uzgoja.Ta serija nema niti 10%karizme/kvalitete, u odnosu na nekadašnje hrvatska serije iz daleke prošlosti kao legendarni Gruntovčani.Iz osamdesetih tu su recimo Smogovci,Inspektor Vinko,Ne daj se Floki(Filmed In Špansko), ili eventualno devedesetih kao primjer tu su Dirigenti i Muzikaši.

 

Treba bit realan pa reči, današnje hrvatske serije su velikom večinom forsirano smeče to sigurno.Hrvatski serijski program nekad i danas, to je po kvaliteti jedostavno neusporedivo ko da uspoređujemo Golf 3 i Jugo45 fučkaj ga sad. 

 Jedina dobra hrvatska serija ikad snimljena je Kuda idu divlje svinje, a propast hrvatske serije najbolje su obilježile Bitange i princeze kao i mnoge druge.

 

 

Ne zaboravimo da Hrvatska ima samo 4 milijuna stanovnika i moguće je da se dobar hrvatski glumac ili reditelj nikada i ne rodi! Hrvatsku možemo usporediti s omanjim pakistanskim gradom Sargodhom (koji je ipak malo pretiče u broju stanovnika i ekonomiji), ali nikad nije izrodio dobrog glumca!

9 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Svatko ima potencijala za glumca,bitno je samo uživiti se u ulogu,redatelji su oni koji su hendikepirani.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

1. Ma pazi, politika funkcionira kako funkcionira. Ako imaš toliko ustašofila (a na forumu čine dosta veliku populaciju), možda ne toliko ustašofila koliko "srbofoba" , imaš politički problem koji vuče cijelu zemlju. Jednako vuče hdz koliko i sdp.

 

2. Nije HDZ toliko grupa glupana pa da to neznaju i sami. Kad cjeli stadio ori zds, nije Karamarko gluh. Nije ni Kolinda.

 

3. Da je lutka, možda, ali lutka nebi postigla to što je kolinda postigla, npr. kolko god npr Todorić bio šta jest, ipak mu treba skinut kapu za to što je postigo. Npr, kada i lopov ukrade 100 miljona, nemoš reć da je glup čovjek. Tako da mi je teško reć crno na bjelo - ona je glupa ili da je lutka ili nešto. Recimo, ako je Todorić ukrao nove da bi pokrenuo biznis, treba bit pametan da postigne ovo šta ima. Ima njih koji su krali, a glupi su, pa su propali ili su u zatvoru. Ne divim se sad lopinama, samo konstatiram da nije lako postići ovo šta je postigla Kolinda. A kad je već tako, valjda ima 3 boba u glavi. A kad je već tako, sigurno je iskalkulirana do ibera inače bi dan danas bila u nekom uredu i kopirala papire.

 

4. Nije baš da netko može doć do funkcije predsjednika "jer je karamarkova lutka". Nije Karamarko tolko jak da pokrene preko miljon ljudi na izbore i da još glasaju za Kolindu. Jedno je kad je netko jak kao što je bio Tuđman koji sam sebi donese broj glasova od preko miljon dva, sasvim ju drugačija stvar kada Tuđman mora uvjerit narod da glasa za tamo nekog drugog koji se na političkoj sceni pojavio pred 3 mjeseca. Toliko Karamarko nije sposoban, niti jak.

 

5. A kad već pokazuju znakove "inteligentnog života", moraju bit svjesni problema ekstremne desnice, ustašofila, i svih tih skupina koji smetaju (mada ih s obzirom na ukupan broj ljudi novine previše potenciraju) cijeloj državi, a tako i HDZu.

 

6. Šta će političkoj stranci koja funkcionira kao HDZ tamo neki retardno mali broj članova koji se klanjaju Paveliću? Niti su interesantni brojčano nit kapitalno financijski.

 

1. Hrvati se općenito dijele na "partizane" i "ustaše". Većinom. Ja sebe smatram lijevo orijentiranim, ali to ne podrazumjeva da sam partijaš, da sam SDP-ovac (zapravo smatram da je SDP postao lakrdija od stranke, ako se tako uopce mogu i nazvati), da sam komunjara (bar ne u onom smislu u kojem se to podrazumijeva u HR - ja se više vidim u star-trek društevenom uređenju). Jednostavno smatram da su socijalizam i komunizam sustavi koji su dobri, odnosno bolji od ostalog što mi se nudi. Problem je u tome što velika većina Hrvata to ne gleda tako. Ili si HDZ ili si SDP, nema druge.

 

2. Smatram da je je IQ prosječnog HDZ-ovog birača nešto niži od prosjeka. Pogotovo IQ krda koje viče ZDS i veliča Pavelića. Koliko možeš biti pametan kada veličaš čovjeka koji je prodao pola Hrvatske, ulizao se jednom od najvećih masovnih ubojica, i ubijao ljude jer su drugačije rase, nacije i slično? Zbilja? Stavljanje Pavelića i domoljublja u isti kontekst je nemoguće. Ta ista ekipa sa koncerta Thomspona, sa ZDS, navečer ide na cajku. To je taj profil ljudi.

 

3. Naravno da je lutka. Misliš da bi ona išta postigla bez HDZ-ove mašinerije i bez javne podrške Karamarka? Ona je novo, svjetsko, lijepo (?) lice koje je Karamarko gurnuo. Žena nema veze sa funkcijom koju obnaša (kako je Kizo reko, žena nezna ni koje su joj ovlasti, malo bi piškila, malo kakila). Što se Todorića tiče, ako si dovoljno bogat, ni država ti ne može ništa. Na žalost, čovjek je na mjestu gdje je i trenutačno je moćniji od bilo kojeg HR političara.

 

4. Ok, nije došla do pozicije jer je Karamarkova lutka, došla je do pozicije jer je HDZ-ova lutka. Već sam jednom pisao o tome kakva su HDZ mašinerija. Jehovini svjedoci su nula za njih. Ljudi nisu glasali za Kolindu, glasali su za HDZ.

 

5. Negdje sam čitao da ekstremna desnica raste kada je socijalna situacija teška. To se upravo događa, desnica jača, država je siromašnija, a krivi su nam stranic, nekatolici i slično. Opet o inteligenciji; glasati za stranku koja je okrivkljena za organizirani kriminal, i to zbog pljačkanja države u kojoj operiraju. Gdje je tu ta inteligencija?

 

6. Nije bitno koliko njih se službeno klanja Paveliću. Bitno je da je nacija trenutačno desno orijentirana (nije nužo da je okrenuta ekstremno desno, dovoljno je ovo desno), a na to HDZ puca. 

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 19:04 (tnakir).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...
Galt kaže...
CyberPlague kaže...

Jel to samo mene nije briga za suncem,ili?

 

Anyway,kakvi su dojmovi poslije ove kako ju ''neki'' zovu ''jugonostalgičarske'' serije CBS na HRTu(koji je začudo napokon u 16:9 formatu)

 U seriju je ulupano 12M naših novaca za reklamiranje totalitarne države i veličanje totalitarnih diktatora, Tito u bolnici i svi se primaju za rukice od velike brige, (u 2015. godini ) , YRT je nadmašila samu sebe.

Pusti ti Tita nek spava u grobu, tamo mu je i najbolja pozicija, dakle treba napravit realnu recenziju te serije, a ne sad spominjat kaj je nekad bilo.Suma sumarum lovu su potrošili, a korist za širu javnost je apsolutno nikakva.Ako oni misle da če nekog ta serija ozbiljno zabavit, onda nisu normalni več zreli za ludnicu Vrapče. Bitno da usrani HRT ne zanima informatička emisija, no bez frke su bacili milijune kuna na smeče od serije.

 

Kaj se tiče recenzije serije Crno-Bijeli Svijet, a nema se tu kaj reči osim glumci bez okusa i mirisa forsirano glume. Zuhra u taj opis nikako ne spada on je posebna prič kaj drugo. Nema u toj seriji ničega originalnog i drukčijeg, djeluje previše ušminkano i bljutavo ko neka jabuka iz prisilnog uzgoja.Ta serija nema niti 10%karizme/kvalitete, u odnosu na nekadašnje hrvatska serije iz daleke prošlosti kao legendarni Gruntovčani.Iz osamdesetih tu su recimo Smogovci,Inspektor Vinko,Ne daj se Floki(Filmed In Špansko), ili eventualno devedesetih kao primjer tu su Dirigenti i Muzikaši.

 

Treba bit realan pa reči, današnje hrvatske serije su velikom večinom forsirano smeče to sigurno.Hrvatski serijski program nekad i danas, to je po kvaliteti jedostavno neusporedivo ko da uspoređujemo Golf 3 i Jugo45 fučkaj ga sad.

 

 

 Evo jedno čisto philosoraptor pitanje za ove sto misle da je Tito zločinac. Kad netko kaze da je Tito zločinac automatski je nazvao barem 40 predsjednika i predstavnika država zločinicma. Ako je Tito zločinac odna je i britanska kraljica zločinac i najmanje 4 predsjednika SAD-a su zločinci. Na titovom sprovodu je bilo najviše državnika u povijesiti ljudskog roda. Naravno neki su i plakali što je se dotad a i danas nemože nigdje vidjet. Kad je Mandela umro bio je skandal da se nekima nije išlo na sprovod. Tita su voljeli najveći svjetski državnici , kraljevi , kraljice i američki predsjednici. Da je tito bio zločinac ti ljudi bi naravno to znali i izolirali bi ga kao što su izolirali sve zločince i diktatore u svjietu.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Onaj koji "treba nam novi domovinski rat" nije shvatio kao metaforu nije normalan. Ili je jednostavno glup. Bio lijevo ili desno.

Potpis!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
zeroname kaže...

 Evo jedno čisto philosoraptor pitanje za ove sto misle da je Tito zločinac. ...

Bio je u zatvoru, osuđen... jel ga to čini zločincem? Što bi rekao patak Dodo, stvar gramatike. Ne određuje se činjenica da li je netko zločinac brojem poglavara država koji su mu bili na sprovodu. Politički ili u povijesnom kontekstu te stvari određuju kao statistički učinak u hokeju, +/- .  Ako je pisačima povijesti i kontekstu po statistici netko u plusu, neće se naglašavati eventualni zločini, nego pozitivne strane. Na pamet mi pada general McArthur i njegov Nobel za mir, a danas bi zbog Dresdena bio u Haagu.

 

U konkretnom slučaju, Tita svijet gleda kao pozitivnu osobu jer je ... nesvrstani, antifašizam, nastavite niz. S druge strane, onaj koji je za vrijeme njegovog režima fasovao, nije zainteresiran za statistiku, već samo zna da je naje... i taj će Tita smatrati zločincem (po zapovjednoj odgovrnosti, jeli). I šta njemu reći? U cijeloj priči jedni žele pravdu, drugi osvetu, treći potvrdu, četvrti katarzu, peti i šesti jeftine glasove...

 

Ali, mislim da je veći problem ta neka naša gentska sklonost karizmatiranju svega i svakoga, a političara najprije. Jedni bi da je Tito ljubičica bijela, drugi bi da je zločinac jer žele postaviti drugu očinsku figuru isto u bijeloj uniformi. Pa da se raja svađa čija je bijela bila bjelija. Po meni... činjenice... mozak... odlučiti sam... /HR error/ ... preteško... neka mi netko drugi kaže što da mislim... Neka, po mogućnosti, očinska.... ili majčinska :-) figura.

 

kasni edit: da ne ispadne da je zadnji dio mišljnje o zeronameu, nisam tako mislio... opisno mišljenje o prosječnom homobalkanusu.

 

 

iddqd
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 20:56 (badmad).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

 

5. Negdje sam čitao da ekstremna desnica raste kada je socijalna situacija teška. To se upravo događa, desnica jača, država je siromašnija, a krivi su nam stranic, nekatolici i slično. Opet o inteligenciji; glasati za stranku koja je okrivkljena za organizirani kriminal, i to zbog pljačkanja države u kojoj operiraju. Gdje je tu ta inteligencija?

 

Kako onda objašnjavaš jačanje ekstremne desnice u Švedskoj i Njemačkoj, pa i ostalim europskim državama gdje je socijalna situacija jako dobra?

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nj0fra kaže...
tnakir kaže...

 

5. Negdje sam čitao da ekstremna desnica raste kada je socijalna situacija teška. To se upravo događa, desnica jača, država je siromašnija, a krivi su nam stranic, nekatolici i slično. Opet o inteligenciji; glasati za stranku koja je okrivkljena za organizirani kriminal, i to zbog pljačkanja države u kojoj operiraju. Gdje je tu ta inteligencija?

 

Kako onda objašnjavašjačanje ekstremne desnice u Švedskoji Njemačkoj, pa i ostalim europskim državama gdje je socijalna situacija jako dobra?

Čuj jačanje desnice u Švedskoj? Šta, sa 0 došli su do 1000 desničara na 9 700 000 stanovnika?! Kod nas na 4 300 000 stanovnika ima 75% desničara!

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nj0fra kaže...

Kako onda objašnjavaš jačanje ekstremne desnice u Švedskoj i Njemačkoj, pa i ostalim europskim državama gdje je socijalna situacija jako dobra?

Predobro im je u životu, a preglupi su da se bave pametnim stvarima.

Recimo, nikad filozofi i mislioci nisu bili ljudi koji su morali naporno raditi za život, filozofija se rodila s prvim robovima.

U suvremenom društvu, upravo gdje je "socijalna situacija jako dobra", svi ljudi imaju priliku filozofirati i stvarati neki svoj red u svijetu. Kad su ograničenih mentalnih kapaciteta i loših moralnih vrijednosti, to ode u smjeru ekstremne desnice... Ekstremni desničari su općenito dno dna, ali imaju sreću da žive u svijetu tolerantnih centraša ili ljevičara. Kad to prestane biti svijet centraša i ljevičara i postane svijet desničara, dobiješ islamsku državu, nacističku njemačku, ndh ili veliku srbiju.

Gledam te!
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Zapravo su današnji ljevičari poprilično netolerantni. Čak netolerantniji od desničara. Pogotovo ovi domaći. Pogledaj samo komentare po forumima i portalima. Niska obrazovanost, vrijeđanje, pogled uzak, mrze drukčije, skaču iz nerazumijevanja na pjesničke metafore itd... Razumijem da teško žive i zbog toga su frustrirani ali šta je previše, previše je...

 

Potpis!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ezio kaže...

Zapravo su današnji ljevičari poprilično netolerantni. Čak netolerantniji od desničara. Pogotovo ovi domaći. Pogledaj samo komentare po forumima i portalima. Niska obrazovanost, vrijeđanje, pogled uzak, mrze drukčije, skaču iz nerazumijevanja na pjesničke metafore itd... Razumijem da teško žive i zbog toga su frustrirani ali šta je previše, previše je...

 

Tebi su forumi i portali neko mjerilo za kategoriziranje društva? S ovime si sve rekao u koju se kategoriju svrstavaš. Kao da gledam neku "pametnu" anketu na RTL-u ili NovaTV. Pa ti ljudi po forumima i portalima su zanemariva brojka, a većina su ovako i onako maloljetnici koji vole trolati po forumima i druge ljude živcirati, odnosno cilj im je nekoga rasrditi.

 

Kako ti znaš da su neobrazovani (nisi to valjda samo tako rekao kao neka neobrazovana osoba, ljude koje si prozvao, bez nekih dokaza, jer samo pisanje teksta nije dokaz)? Ja bi prije rekao da su neobrazovani oni koji još uvijek slijepo slijede stranku koja je pravomoćno optužena kao kriminalna organizacija, jer ne vide da ti isti ljudi koji su sjedili i stavljali ruku u vatru za Sanadera, sad sjede na istim pozicijama i kunu se u Karamarka. Da li oni s time poručuju da su spremni na još jedan val pljačke države i da pri tome neće ništa reći? Jučer su iz HDZ-a priznali da uhljebljuju ljude u državnim tvrtkama, a njihovi birači ne vide u tome ništa loše i opet će za njih glasati. Kako može takvo nešto inteligentna osoba zanemariti? Isto kao što oni koji brane HDZ, kada se otkrije neka malverzacija, obrana im je da i "ljevičari" rade malverzacije pa zašto ne bi i oni?! Mislim stvarno?!? Koja je tu logika? A pri tome ne vide da i jedne i druge treba poslati na robiju koja kod nas, na njihovu sreću, ne postoji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 0:03 (formula1live).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ezio kaže...

Zapravo su današnji ljevičari poprilično netolerantni.

Navedi mi jednog netolerantnog ljevičara.

Gledam te!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

 

LOL - pa tako je bilo. Al' nema veze - idemo sada promijeniti vlastitu povijest kako bi više odgovarala tvom sadašnjem senzibilitetu. 

 Logično, svi koji se možda ne bi držali za rukice i kmečali su ili bili u inozemstvu, na Golom Otoku, ili nisu bili među živima.

13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Jutro ekipa!
Evo,čisto da ostavim trag,jer baš i nema posla jutros. :)

Društvo me malo više rastužuje u zadnje vrijeme,ne radi toga tko je desno ili lijevo,

nego radi pljuvanja po jedno drugome i zanemarivanja bitnih stvari.

Mislim da nemam svoje orijentacije,osim vjerske(katoličke),iako se većinom to pridjeljuje desnici.

 

Možda me svjetovne stvari toliko ne zanimaju,no ne volim kada se od vjere pravi šprdnja,ponajviše vidljivo

na index.hr.Pogotovo mi je interesantno što je onaj video gdje ISIS ekipa odrubljuje glave 30-tak katolika

prošao tako "nezamjećeno" kroz društvo?
Stvarno me zanima,u današnje doba,suvremenog naoružanja,kako po Africi i Bliskom Istoku haraju te militantne skupine?

EUNE: 321Zdravko
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ezio pokušava (loše) trolati. Na žalost, nije smiješno.

 

Što se tiče jačanja desnice u Švedskoj i Njemačkoj, ona jača jer je Njemačka i Skandinavija puna imigranata koji im kradu poslove, iskorištavaju socijalne povlastice, ponašaju se "ko balkanci", zbog njih se javlja porast kriminala itd itd, na što oni, kao relativno uređeno društvo, nisu navikli.

 

pandza94 - u tom slucaju si dosao u krivu temu. Ovdje se sa vjerom sprda na veliko. Ako ne znas prihvatiti kritiku ili satiru, mozda je bolje da ne sudjelujes u raspravi.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 8:39 (tnakir).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
pandza94 kaže...

Možda me svjetovne stvari toliko ne zanimaju,no ne volim kada se od vjere pravi šprdnja,ponajviše vidljivo

na index.hr.Pogotovo mi je interesantno što je onaj video gdje ISIS ekipa odrubljuje glave 30-tak katolika

prošao tako "nezamjećeno" kroz društvo?
Stvarno me zanima,u današnje doba,suvremenog naoružanja,kako po Africi i Bliskom Istoku haraju te militantne skupine?

U normalnim državama vjera (religija općenito) je dio tradicije, nema utjecaja na državu niti se netko zamara time.

Imaš osnovni problem što kroz vjeru definiraš ljude - nije bitno što su katolici (jer ubijaju i muslimane i ateiste) već su ubili ljude. To je bitno.

A uvijek možeš krenuti u borbu.

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
pandza94 kaže...

U normalnim državama vjera (religija općenito) je dio tradicije, nema utjecaja na državu niti se netko zamara time.

Imaš osnovni problem što kroz vjeru definiraš ljude - nije bitno što su katolici (jer ubijaju i muslimane i ateiste) već su ubili ljude. To je bitno.

A uvijek možeš krenuti u borbu.

Ne stavljaj mi riječi u usta,hvala! :)
Ubojstvo je loše,kako god okreneš,bio on teist,ateist ili agnostik,bio potpuno biće ili jedna stanica.

 

Pod tim da je vjera dio tradicije,smatraš da je vjera stvar prošlosti,te da je se samo drže "nazadni" ljudi?

 

lp

EUNE: 321Zdravko
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
pandza94 kaže...

Ne stavljaj mi riječi u usta,hvala! :)
Ubojstvo je loše,kako god okreneš,bio on teist,ateist ili agnostik,bio potpuno biće ili jedna stanica.

 

Pod tim da je vjera dio tradicije,smatraš da je vjera stvar prošlosti,te da je se samo drže "nazadni" ljudi?

Ništa ja ne stavljam u usta; "ne volim kada se od vjere pravi šprdnja" i "ISIS ekipa odrubljuje glave 30-tak katolika" su tvoje riječi.

Vjera je direktno obrnuto proporcionalna edukaciji i razvoju društva, bez obzira što sam formalno katolik ne mogu prihvatiti većinu vjerovanja, kao što to više ne mogu ni moja djeca jer im je dobar dio vjeronauka upitan gledajući kroz ostatak obrazovanja.

Ne mogu se sjetiti gdje u razvijenim zemljama vjera ima takav utjecaj kao kod nas, bez obzira na "sekularnost države" i slično.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice